Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) macikos


macikos
addikt

mindegy

[ Szerkesztve ]

(#2) Duree


Duree
veterán

na ezt bármikor elfogadnám,remek kis gép

duree54

(#3) Tonyius777


Tonyius777
tag

na hát ez a kép
[link]

hajszárítót is adnak hozzá :DDD

[ Szerkesztve ]

Üdv:Tony

(#4) Kleroo


Kleroo
veterán

EZ nagyon odavág.
Semmi kurtítás.
Eddig többnyire bennehagytak a gépeikben 1-1 markáns butítást,ami miatt az ember megvette volna a drágábbat. De ez ultrazsír lett.
14 bit, d7000 szenzor,perfekt video, giganagy kijelzőfelbontás. :R :R

Persze beépített AF nincs,de nem is jellemző erre a kategóriára :D

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#5) Mercutio_ válasza Kleroo (#4) üzenetére


Mercutio_
félisten

Semmi kurtitás, mihez képest?
- AF gyengébb mint a D7000-ben (de gyanítom, hogy még a D90-nél is gyengébb)
- csak 1 keresztszálas AF-pont a 11-ből
- még a D3100-nál is kisebb keresőkép
- ez is csak 4kép/mp-s sorozatot tud
- és csak 1/4000-es max. záridőt

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6) Balinov


Balinov
félisten

nekem hianyoznanak az LCD bal oldalan levo gombok. D5000-en ugy megszoktam

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#7) #70616832 válasza Mercutio_ (#5) üzenetére


#70616832
törölt tag

Megérkezett a dSLR fényképezőgépek belépőszintjének királya, a Nikon D5100.

Kezdőknek szerintem a kicsi keresőkép, ami tényleges hátrány ezek közül. Szerintem.

(#8) SpongyaBob válasza #70616832 (#7) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Hét szerintem egy kezdőnek pont a kis keresőkép a legkevesebb..

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#9) TR3 válasza Mercutio_ (#5) üzenetére


TR3
tag

A D90-ben és D5000-ben is ugyanez az AF rendszer van. A 4 kép/mp-s sorozat, meg az 1/4000 max záridő mondjuk szerintem nem fog sok embert zavarni abban a kategóriában, ahová ezt szánják.

(#10) Parci válasza TR3 (#9) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyetértek. sőt, egy kategóriával feljebb sem zavar senkit, ugye a d90-nél sem balhézott a nép, hogy gyönge váz volna. :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11) t_a_m_a_s válasza Balinov (#6) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Pont ezt néztem én is. Már az is megszokást igényel, hogy más a D5000 gombkiosztása más mint a D40-é volt, meg elkerült a kuka gomb a bal felső sarokba:))

Szerintem belépő szinten jó gép lett a D5100. Én sosem (csak) a számok tükrében nézem a dolgokat, mit számít hogy hány AF pont van, ha nekem bőven elég a 3 is? Amit egyedül sérelmezek, hogy egyre több gépből marad ki a fókuszmotor, bár ez is csak mondvacsinált, mivel mostmár tényleg szinte az összes megfizethető obi AF-s...

Holnap majd jól beletépünk...

(#12) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Arra lennék kíváncsi, hogy RAW fájlok feldolgozásakor a gyakorlatban mennyivel nyújt többet a 14 bit a 12-nél?

(#13) #70616832 válasza SpongyaBob (#8) üzenetére


#70616832
törölt tag

Engem nagyon tud zavarni, mikor benézek a likba és alig látok valamit. Sokkal jobban, mint a fókuszpontok száma meg az 1/8000 záridő hiánya. Sőt még a 4 kép/sec-es sorozatot is el tudnám viselni :)

(#14) SpongyaBob válasza #70616832 (#13) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Engem sokkal inkább a végeredmény érdekel ;)
Bár az tény, hogy az ilyen "apróságok" sokasága tesz szerethetővé illetve taszítóvá egy gépet :K

Zoli bácsi: Gyakorlatilag észre sem lehet venni (Ez nem saját tapasztalat)

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#15) PRO-peller


PRO-peller
senior tag

Ez a gép már uncsi, hiszen lassan egy napos! Én már alig várom a D5200-at!

(#16) Parci válasza Zoli bácsi (#12) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

számít, leginkább akkor, ha erőteljesen szoktál utómunkázni. minél jobban nyomod az effekteket egy képre, annál inkább "szétesik", a finom átmenetek, tónusok sávosodnak stb. saját tapasztalat. nem véletlen, hogy a középformátumú gépeknél mindenhol 16 bitet használnak.

az igazi különbség persze a 8 bites jpg kontra 12 bites raw-nál van, tény, hogy a 12 kontra 14 bit ahhoz képest elhanyagolható. ennek ellenére ez egyáltalán nem rossz dolog.

nagyon jó lett a d5100 sztem, kár, hogy hülyét kapnék a keresőtől. a d7000-re viszont rátehetnék ezt a forgatható lcd-t. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17) Mumukuki válasza Parci (#16) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

Anno amikor a Canon 14bitre tért át a Digic 4 -nél, nem nagyon volt különbség.
Nem hinném, hogy a Nikonnál markánsabb lenne a differencia.

(#18) Throme válasza t_a_m_a_s (#11) üzenetére


Throme
veterán

Az a kuka gomb Neked nagyon nem jött be a D5k-n :N
Nem csak az elhelyezése, de a kialakítása sem :):)

Szeretem használni az AF pontokat. Sajnos a D5k-ban csak a középső keresztszálas és így kevesebb fény esetében csak azt tudom érdemben kiválasztani. Az új vázzal igazán növelhették volna 3-ra (mondjuk).

Ez a D5100 alacsonyabbnak tűnik az elődnél. Nem néztem még geometriai adatokat, de képről ez jön le. Elképzelhető az oldal zsanérozás miatt érzékelem így...

(#19) rumos14 válasza Mercutio_ (#5) üzenetére


rumos14
nagyúr

ezen a szinten ezek teljesen szokványos dolgok/hiányosságok. sztem jól összerakták tudásra a gépet, az már más kérdés, hogy a gombok leosztása teljesen új, Nikontól szokatlan.

(#20) rumos14 válasza Throme (#18) üzenetére


rumos14
nagyúr

így van, alacsonyabb. a D5000 szvsz kifejezetten ormótlanra sikeredett.
azért arra kiváncsi vagyok, hogy a Vanon/Nikon meddig tudja még eljátszani ezt a játékot hogy minden új gépébe csak nagyon kevés érdemi újítást visz bele... mikor lesz már vmi gyökeresen más.

(#21) SpongyaBob válasza rumos14 (#20) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Gondolom első sorban az újításokat nem a belépő kategóriába szánján, hanem feljebb, ami idővel lepotyog a belépő szintbe..

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#22) Kleroo válasza rumos14 (#20) üzenetére


Kleroo
veterán

Te milyen újítást várnál?
Nekem az is épp elég,hogy megkapjuk a d7000 pompás képminőségét amatőrebb felhasználásra is :)

Mert csinálhattak volna még gonosz megkötéseket. Pl videófelvétel csak 20fps-sel, vagy itt sem lenne külső mikrofon csatlakoztatás. Vagy efféle apró szemétségek.

Nagyon korrekt készülék. Ugyanolyan szép nagyot lépett előre a d5000hez képest, mint a d31000 a d3000hez képest. Szerintem :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#23) rumos14 válasza SpongyaBob (#21) üzenetére


rumos14
nagyúr

ez ma már nem feltétlenül így van. 3:2 arányú kijelző 1millió+ képponttal sem a felső szinten jelent meg először hanem az 550D-ben.

(#24) rumos14 válasza Kleroo (#22) üzenetére


rumos14
nagyúr

vmi gyökeres változásra gondolok. nem a szokásos több mpixel, több fókuszpont, több fps kényszerfejlődésre. amit meglépett az Oly/Pana a micro4/3-dal, vagy említhetném az SLT rendszert a Sony-tól. ami szakít a filmes korszak hagyományaival, követelményeivel. biztos vagyok benne, hogy a C/N is tisztában van azzal, hogy változtatniuk kell előbb-utóbb.

(#25) SpongyaBob válasza rumos14 (#23) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Ez is igaz, de tényleg mi az amit várnál egyébként? Szerk: értem :K
Dpreview-on volt egy-két tesztkép, csak Én vagyok úgy vele, hogy nem az igazi? Vagy ez még csak nagyon béta?

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#26) Kleroo válasza rumos14 (#24) üzenetére


Kleroo
veterán

Na mondjuk egy ilyen kisebb 4/3os érzékelőre ha fel lehetne rakni a mostani obikat,akkor elég komoly tele gépekké válhatnának :D.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#27) #22145024


#22145024
törölt tag

a 14 bit az csak a procira igaz, de az érzékelő "csak" 12 bit, ugye?
Szerintetek a 60D-hez hol van ez képminőségben? Szolgáltatásai kb ugyanazok; kihajtható kijelző, video funkciók, etc.
Ami egyik váznál sem tiszta, hogy élőkép milyen formátumu és mekkora lehet egy külső eszközön?

(#28) Mercutio_ válasza TR3 (#9) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja, csak azok 2 évvel korábbi vázak, az akkori elvárásokhoz és konkurenciához mérték a vevők. Most viszont a mostani szintet hasonlítsd, ahol vevői szemponttól függően vagy a kis méret számít (Pana GF/GH vonal, Oly PEN-ek), vagy a kisebb, de DSLR-szerű méret (Pentax K-x/K-r, Canon 600D/60D, Sony SLT-33/55)

A szenzor bitang jó (bár az alkalmazott szűrő, és a jpg motor mint tudjuk sokban befolyásolja a végeredményt) ez nem vita tárgya, de nem csak az elődmodelleknél kell jobbnak lennie a váznak.

Igen, a záridő és expósebesség a teljesen kezdőket talán nem zavarja annyira (bár épp ők azok akiket az ISO25600 és a 16Mpx varázsszavak is befolyásolnak :D ) de már álló formátumnál is kellemetlen, hogy csak egy keresztszálas érzékelő van a 11-ből, a kulcslyuk kereső mérete viszont csak azt nem zavarja aki nonstop LV-t használ.

Ettől függetlenül biztos sikeres lesz a termék, ahogy az előd is az volt, csak számomra csalódás bizonyos dolgokban.

Klerooo: Oly vázakra felrakhatók gyári konverterrel a pro telék és van AF is.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29) Throme válasza Mercutio_ (#28) üzenetére


Throme
veterán

Azért páran jól lenézik a kezdőket. Magas ISO + magas MP = hülye kezdő, persze! Dslr fronton már kevesebb a teljesen kezdő és nem biztos, hogy ma már az ISO 25xxx varázsszó lenne. Nekem nincs, de a D3100 is jobban teljesít (kisebb zajra gondolok) magas ISO-n mint a korábbi, hasonló kategóriás gépek (ha nem így van bocs). De ott vannak a FF csoda masinák. Ott már ISO 100k felett járnak (pl D3s). Az is vakítás lenne? Vagy a milliomos kezdők elcsábítása?
Szerintem a D7000-ret sem azért veszik első sorban, mert 16MP. Ez egy kellemes plusz, de nem döntő érv.

(#30) Mercutio_ válasza Throme (#29) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tudod van az a mondás, hogy "akinek nem inge..." ;)

Abban meg nagyon tévedsz, hogy DSLR-fronton kevesebb a kezdő, sokan egyből DSLR-rel kezdenek, vagy épp a minőségi javulást a DSLR-től várják, meg ugye mostanság az a menő :DDD

Megjegyzem amíg az FF vázakkal és L-es obikkal felszerelt emberek nem kis része a fotós tanfolyamokon és workshopokon nem tudja az A és S (Tv) üzemmód közti különbséget, addig ne legyenek illúzióid :N a fotózás ugyanolyan divat lett, mint a bor/szivar/viszki (és sorolhatnám)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#31) hegyimorc válasza Mercutio_ (#30) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Nem divat lett, hanem elérhető.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#32) SpongyaBob válasza hegyimorc (#31) üzenetére


SpongyaBob
veterán

De igen, divat lett, egyet kell értsek Mercutio-val. Nem személyeskedek, nem címezem senkinek, de tudod te hányan vannak akiknek fogalmuk sincs mi az az ISO vagy a blende és milliós gépekkel/obikkal szaladgálnak? Szerintem egy FF gép leginkább a profiknak elérhető, meg azon divatdiktátoroknak akik nem tudják hova tenni a pénzüket. Egy hobbifotós mint (pl én) nem fogok FF gépet venni.

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#33) Balinov válasza SpongyaBob (#32) üzenetére


Balinov
félisten

egyetertek, meg ha megtehetnem sem biztos, hogy FF-et vennek, ha csak nem abbol keresnem a napi tejbegrizre valot. Ha mar annyi penzem lenne kamerara, inkabb a DX formatumbol vennek egy kivalot, megtamogatva egy hasonloan jo minosegu obiparkarl + egyeb kiegeszitokkel - amire szinten el lehet meg az arvak konnyet is kolteni.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#34) hegyimorc válasza SpongyaBob (#32) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Én nem a FF-re, hanem általában a DSLR-re gondoltam.

Az első "jobb" digitális gépemet - 2megapixeles fuji szappantartó :-) - szuper-hiper akciósan 1000 DEM körüli összegért vettem, úgy hogy akkor jól kerestem és mégis nagyon szívtam a fogam (mert akkor az nagy pénz volt) Ma 100eFt körüli összegért teljesen jó belépő szintű DSLR kitet lehet venni. Valamennyire divat is mint minden ami népszerű, de az, hogy szinte bárki számára elérhető, bőven elég az elterjedtségéhez.

Azt viszont kár belekeverni, hogy hobbyfotós vagy megélhetési. Hobbyfotós is megveszi a legdrágább cuccokat ha az anyagiak nem korlátozzák. Ez nem feltétlenül divatmajomkodás.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#35) cOxeR válasza Mercutio_ (#30) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nekem se villan be, mi is az az A és S kapcsiból, mivel AV és TV van...nem feltétlenül értek egyet itt a nagyközönséggel... minek valakinek ABS-es kocsi, meg 120 lóerő mikor évente kétszer ha kihasználja...

(#36) FEDman válasza hegyimorc (#34) üzenetére


FEDman
addikt

Na látod, pont egy ilyen gép megvétele volt maga a divat hullám meglovagolása! :DDD

A digitális korszak elején, aki kicsit is komolyan gondolta a fotózást annak ezek a gépek még a vicc kategóriájába tartoztak és még ha nem is volt sok pénze akkor is inkább vett töredék áron egy Prakticát vagy egy Zenitet ami megette reggelire az akkor gyártott kezdetleges és aranyáron árult digi kompaktokat.

Azóta persze sokat változott kép, a digitális technika kiforrta magát de szerintem továbbra se az ár az elsődleges oka a népszerűségnek. A filmes korszakban elvolt az ember egy 1 vázzal és pár obival évtizedekig anélkül, hogy váltási kényszere lenne. Ma meg sokan gyakrabban cserélik a felszerelésüket mint zoknit. :U
A végeredmény, hogy még a nyersanyagon és a laboron való spórolással együtt is többet költünk ma fotózásra mint korábban.
A nagy népszerűség okát részben én inkább abban látom, hogy a digi gépekkel sokkal egyszerűbbé és gyorsabbá vált a fotózás. Kattintás után egyből látom a képet és lőhetek annyit amennyit csak akarok és mi lövünk is mint a gép! :DDD
A filmes korszakban rengeteg macerával járt fotózás és sokkal nagyobb felkészültséget is igényelt, ami azért jelentősen szűkítette a kört.
Ma már gátlástalanul kattingat boldog boldogtalan, mert egyszerű menő és divatos! :DDD

(#37) hegyimorc válasza FEDman (#36) üzenetére


hegyimorc
senior tag

A digitális korszak hajnalán volt Zenitem, meg laborom is. Divathullámról még nem nagyon lehetett beszélni, mert a legtöbb ember azt sem tudta mi ez. Megvettem a szappantartót mert tetszett és mert megtehettem.

Ma sokkal jobbat megvehetnek sokkal többen. És még többen vannak, akik bármilyen jó cuccok is van, irigylik a tömegektől még a szarabbat is.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#38) FEDman válasza hegyimorc (#37) üzenetére


FEDman
addikt

Szerintem meg pont ekkor kezdődött ez a divathullám ami mai napig szedi az "áldozatait".
Anno vettem én is a filmes felszerelésem mellé egy C4000-es digi kompaktot csak azért mert tetszett, hogy gátlástalanul kattintgathatok vele. Ezzel akkor én is felültem az akkor aktuális divathullámnak, de szerintem ezzel nincs is semmi gond. ;)

(#39) PRO-peller válasza FEDman (#36) üzenetére


PRO-peller
senior tag

"A végeredmény, hogy még a nyersanyagon és a laboron való spórolással együtt is többet költünk ma fotózásra mint korábban."

"Ma már gátlástalanul kattingat boldog boldogtalan, mert egyszerű menő és divatos! "

:R

Szívod a fogad a féléves géppel, h már van jobb. 6 év alatt 6 gép volt nekem. A Szmena 20 évig megvolt hiányérzet nélkül. :Y

A dslr-ek olcsósága meg is látszik a minőségükön, ami az anyaghasználatot meg a külsőt illeti. Az objektívek lencséje is műanyag legtöbbször. A képminőségre azért nem lehet panasz. Csak fél éves előtanulmány kell lassan ahhoz, h egyáltalán a pénzen kívűl más is felmerüljön a választás kapcsán olyan bőséges a választék. Már-Már zavaró, vagy csak zavarba ejtő. :F

(#40) Balinov válasza PRO-peller (#39) üzenetére


Balinov
félisten

szmenam volt nekem is, csak tudnam, hol a francban van.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#41) Throme válasza Mercutio_ (#30) üzenetére


Throme
veterán

Nem hiszem, hogy ez az inge nem inge dologról lenne szó.
Kicsit félre is ment a téma. Nem azzal akartam foglalkozni, hogy sok a hozzá nem értő, de csúcs technikával rendelkező "divat" fotós, csak annyival, hogy van ez a sztereotípia, miszerint a kezdő a magas iso és MP szám láttán elalél mert a legnagyobb számokat keresi és ezért jól le kell nézni.

Az miért meglepő, hogy valaki elmegy tanfolyamra és az elején nem vágja mi-micsoda? Ha tudná nem menne...
Miért baj ha valaki divatból vesz gépet? Pedig jót tesz ennek a piacnak, mert felgyorsulhat a fejlesztés és az újdonság is gyorsabban lát napvilágot, hiszen egyre több gép talál gazdára.

Anno én se azt néztem (pedig kezdő vagyok), hogy a D5000 12MP, hanem az (is) tetszett, hogy egy kategóriával feljebb lévő, elég korrekt gép szenzorát és AF rendszerét pakolták bele.

(#42) hegyimorc válasza PRO-peller (#39) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"A dslr-ek olcsósága meg is látszik a minőségükön, ami az anyaghasználatot meg a külsőt illeti."

Ma is vehetsz masszív, strapabíró vázat és lényegesen olcsóbban kapod meg mint korábban.
A D300 vázam kb harmadannyiba került, mint a D2x bejelentésekor. Nincs panaszom sem a külsőre sem az anyaghasználatra pedig nyúzom, mióta kapható.

Ugyanakkor valóban van jóval gyengébb, kicsit kotyogós, kicsit lötyögős váz is de legalább olcsón. Vadi új D3000 vázat vettem - amikor az volt az aktuális belépő váz - 75 körül, kb annyiért mint amibe akkor került egy IXUS 870IS kompakt.

Miért is kellene panaszkodni?

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#43) Darkness1 válasza PRO-peller (#39) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Még egy adalék morci hozzászólásához. Ma is kapható Nikon F6: remek gép, strapabíró meg minden, az ára itthon cca. 600e Ft. Nézz körül mit kapsz ma ennyi pénzért! Egy idős barátom a 70-es években 1500 Ft-ért vett Zenit vázat, kéz alatt, ami akkor masszív összeg volt. Ami a kattogtatást illeti: ma azért kattogtatnak az emberek, mert megtehetik. Régen is kattogtattak volna, ha megtehették volna!

Én is azt gondolom, hogy nincs igazán okunk a panaszra. Mindenki megtalálja azt, ami neki kell.

[ Szerkesztve ]

No stress, no work Today!

(#44) PRO-peller válasza Darkness1 (#43) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Az azért nem baj, h van miből választani. Jól van ez így.

Nekem D60 és D3100 volt a kezemben. Más érzés kézbe venni a két gépet, noha mindkettő műanyag. A képminőség ugyan javult, a funkciókról nem is beszélve. Vagy ott van pl az 1000D. Jujj! Plasztik. Ezért is megunja az ember és akar egy másikat. Irányítanak minket. :(((

(#45) TR3 válasza Mercutio_ (#28) üzenetére


TR3
tag

Nem akartam semmit sem összehasonlítani. Te leírtad, hogy gyanítod, hogy gyengébb benne az AF mint a D90-ben, én meg leírtam, hogy ugyanaz van benne.
A többin most nem mennék végig megint. Szerintem ebben a kategóriában ezek teljesen korrekt paraméterek. Egyedül a kereső méretével nem vagyok én sem kibékülve, de belépőszinten ez sajnos eléggé általános. Ha jól emlékszem a Canon 600D-ben sem nagyobb érdemben.

(#46) Mercutio_ válasza cOxeR (#35) üzenetére


Mercutio_
félisten

A = Av, az S-nél meg írtam is zárójelben, hogy az a Tv mód más rendszereknél :D

Throme: Senki nem mondta, hogy le kell a kezdőket nézni :N, de a kezdő(k nagyrésze) pont azért kezdő és nem (lelkes) "amatőr", mert ezektől a dolgoktól elalél :K Talán mást értünk kezdő alatt, de akikről én beszélek azoknak igen kis százaléka néz a számok mögé. (és igen nagy százaléka teszi ki az első DSLR vevők körét)

Nem meglepő, ha valaki elmegy tanfolyamra, de számomra vicces, hogy először beszerez egy drága és hozzáértés nélkül használni sem könnyű FF felszerelést, és aztán megy el tanfolyamra - ahol esetleg rájön, hogy amire ő használná a cuccot arra nem is jó választás az FF ;)
Senki nem mondta, hogy baj, ha divatból veszik a gépeket :N Azt meg, hogy a fejlesztésekből csak az, annyi, és akkor kerül bele az újabb modellekbe, amikor a konkurencia ezt kikényszeríti szerintem te is tudod. (Ha csak a vásárlóerő irányítana, már rég ki kellett volna jönnie minden gyártónak minden szegmensben az ideális tudású/súlyú/funkciójú vázakkal és obikkal valamint kiegészítőkkel, de nem ez történik :N )

TR3: Fene tudja, a 0,78-hoz képes a 0,85X azért közel 10% különbség, de amire én utaltam az az, hogy a saját kisebb modelljének is nagyobb (egy hajszállal) ami azért szvsz ciki.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#47) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

Kimondottan jó kis gépnek tűnik. Egyre jobban igaznak tűnik, hogy az alsóbb és felsőbb kategóriás vázak között a különbség a kezelhetőségben van, míg a képminőség akár azonos is lehet.
A jelenlegi legjobb aps-c szenzort lényegében már ezzel a vázzal meg lehet kapni, viszont aki aktívan használja a gépet és kell a 2 vezérlőtárcsa, a státusz lcd, normális kereső, több dedikált kapcsoló, az kénytelen megvenni a d7000-et, vagy a d300s-t ha szigetelt váz kell (vagy vár a d400-ra). Inkább az a csúnya, hogy ezen kategóriák között mekkora árkülönbséget számolnak fel a jobb kezelhetőség és használhatóság érdekében.

(#48) Throme válasza Mercutio_ (#46) üzenetére


Throme
veterán

Mindenek előtt nem célom a kötözködés, bármennyire is annak tűnhet :N

Miért baj, ha valaki zéró tudással FF-et vesz és azzal megy tanulni? Mikor ilyet olvasok nem tudok másra gondolni mint arra, hogy irigységből beszél az illető. Irigy, hogy valaki akinek kisebb a tudása mégis megteheti egy drága cucc megvételét. A gyártók se kötik vizsgához a technikai cuccok vásárlását :).

A fejlesztéseket általában a konkurencia kényszeríti ki. Nagyon kényelmes lenne az a gyártó akinek nincs versenytársa. Az pedig sajnálatos velejárója, hogy nem vásárló kívánság lista alapján hoznak ki új terméket. Azért valljuk meg hamar és könnyen FF-é varázsolnánk egy D3000-ret is ;) minden földi jóval, belépő árszinten (a gyártó vesztesége se érdekelne). Az is sajnálatos, de nem fog változni, hogy a gyártó nem érdekelt kiadni a legtutibb megoldást. Viszont mindezt úgymond elverni egy új - jelen esetben D5100 - vázon nincs értelme. Ez mindegyik modellre érvényes.

Páran kevésnek tartják az új D5100 "újításokat". Egyrészt mit várnak, egy mini D3s beépítését belépő vázba? Másrészt sokan örülni fognak a D7000 szenzorának, ahogy én is örültem a D90 cuccainak egy - addigra már - olcsóbb vázban.

(#49) Mercutio_ válasza Throme (#48) üzenetére


Mercutio_
félisten

Dehogy tűnik annak :N szimplán csak mások az elképzeléseink az adott dologról.

Nem azt mondtam hogy baj, azt írtam vicces az FF-el kezdés. Ha használtál már FF vázat tudhatod, hogy az irgalmatlanul kis DOF miatt még aki rutinos DSLR-használó annak is szoknia kell az FF váz nyújtotta előnyöket/hátrányokat. Ezek után talán nem kell ecsetelnem, hogy mennyivel több kihívással kell majd megközdenie valakinek akinek az alapvető ismereteket IS el kell sajátítania ÉS még az FF váz APS-C-től eltérő jellegét is tanulnia kell EGYSZERRE.
Nem biztos, hogy lesz annyi sikerélménye, mint annak, aki APS-C-vel kezd (ami mondjuk egy kompakt után szintén szokatlan lehet)
Az mondjuk, hogy csak az irigység jut eszedbe a te dolgod, én személy szerint bármikor megvehetném az FF vázat, szóval irigységről szó nincs :N , szimplán csak ismerem a saját fotózási szokásaimat, igényeimet, képességeimet és az alapján választok :B

Szerintem te vagy félreolvastál valamit, vagy félremagyarázol, senki nem "verte el" a vázon a gyártók önés érdekei szerinti termékskálát, szimplán csak reagáltam arra az érvedre, miszerint a vásárlói igények ösztönzik a gyártókat, ami mint te is elismered messze nem igaz.

Egyébként biztos már rég volt, de leírtam, hogy nekem mi a bajom a vázzal, nem azt mondtam, hogy ez mindenkinek probléma, azt se, hogy emiatt nem lesz rá igény :N csak árnyaltam a képet, és jeleztem, hogy a "semmi kurtítás" kifejezés nem igazán állja meg a helyét :N

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#50) hegyimorc válasza Mercutio_ (#49) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Akinek az alapvető ismereteket is meg kell szereznie, annak semmi problémát nem okoz az FX és DX közötti különbség mert egyikről sincs halvány fogalma sem.

Irgalmatlanul kis DOF-ról sem beszélnék, legalább is nem úgy mintha ez FX váznál sokkoló lenne. MFT vázon is lehet nagyon kis DOF-ot használni kitobival is - ha okosan választ kitet az ember ;-) - és FX-en is nagy a DOF ha rátekerünk egy gagyizoomot. Aki nem érti az összefüggéseket és még IQ-ból sem jön rá legalább ok-okozati szinten annak tökmindegy, hogy FX vagy DX. Nem azzal lesz a baj. Hanem kb mindennel :-)

Meglepődni szerintem azok tudnak nagyon akik korábban csak mobiltelefonnal vagy kompakttal fényképeztek, és sosem érdekelték őket az alapok, csak azt képzelik a pénz megold majd mindent és a drága gép magától csinálja majd a tutit.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.