Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) suste válasza energiezolee (#247) üzenetére


suste
veterán

test:
-gyári uboot-os nexx3020,
-suste/headless@OpenWrt@0.8.3@2016-11-25 frissítéssel, (a legfrisebb javítással is tuti menni fog)
-kb 16mp resetgomb (ugye 10-15-ig van a networkreset)
factory reset megtörtént

szóval ha bebootol a nexx, akkor működnie kell a resetgombnak
de ha valamit nagyon elmókol az ember (pl törli a bin vagy más fontos mappát), és nem is indul el, akkor lehet probléma a failsafe hiánya :(

majd a moddolt uboot-ost is meglesem, de igazából ott nincsen gond, mert legfeljebb újrahúzod az fw-t

(#252) energiezolee válasza suste (#251) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Köszi!

Akkor szerintem a gomb nem jó az enyémen, mert mióta megvan azóta egyszer sem sikerült a 15+-os reset, pedig halálra nyomkodtam már :D
Majd megnézem a másik 2 Nexx-en is, mert eddig még azokat nem próbáltam...
Ugyanis azokat nem mókolom! Be vannak állítva, és teszik a dolgukat!
Ez az u-boot felrakás nem teljesen világos nekem, mert az angol readme-ben és a te leírásodban is másképp van a felrakása...
Na mindegy még szenvedek vele egy kicsit, mert úgy tűnik az programmerem pont most adta be a kulcsot :O

Üdv : Energie Zolee

(#253) AlyrArkhon válasza energiezolee (#252) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

Régen írogattam (nem itt) szösszeneteket, ha lesz időm hétvégén, összerakom pár sorban nulláról.

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#254) suste válasza energiezolee (#252) üzenetére


suste
veterán

a gombhoz még annyit, hogy a ledet sajna nem villogtatta nálam sem, így magadban kell számolni vagy órát lesni :)

uboot felrakás:
kétféle readme van fent
1: az eredeti leírás: [link], amiben annyi a hiba, hogy a link rossz, de a leírás mellett ott van a bin is
ez ugye saját webszerveres beüzemelést és onnan való feltolást ír le

2: a saját leírás: [link], ahol mint kiderült az a rossz a v2.1-ben, hogy nincsen a gyári fw-ben md5, így vagy kamikaze módon felrakod ellenőrzés nélkül valamelyik saját szerverről (nem ajánlott), vagy pedig letöltöd egy pendrive-ra, pc-n leellenőrzöd, bedugod a pent a nexx-be, és onnan feltolod a "v1.2 + v2.2:" szerint
(a pen pontos csatolási mappáját nem tudom, de valami "media" mappa rémlik)

a privátban küldött fw-t nézted esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#255) energiezolee válasza AlyrArkhon (#253) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Köszi, rendes vagy nagyon!
Várom!
Nem sürgős...
Addig inkább hagyom, mert még a végén totál kinyírom a nexx-et :D

suste: köszi megnézem, mert eddig még nem néztem!
jelzek sikert aratok-e! :)
Amúgy a lednek legalább egyszer ki kell aludnia, mikor reset van nem? mert 15+ mp-ig nyomva, utána kiadja a reboot parancsot! legalábbis a reset file-ban ezt olvastam...

Tudom én bénázok, de még csak tanulgatom a Linux alapú dolgokat...

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#256) suste válasza energiezolee (#255) üzenetére


suste
veterán

melyik reset fájlt nézed?
mert a gyári openwrt-s az ki van iktatva, és helyette van a miénk ( /etc/hotplug.d/button/25-wifi_umount_reset)
a factory reset vége természetesen egy újraindulás, amikor már alapról indul el a rendszer

(#257) energiezolee válasza suste (#256) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Igen, arra a file-ra gondoltam, csak nem ugrott be a neve!
Nos akkor tuti a gombbal van a gond, mert hiába nyomom, semmit sem csinál, viszont a másik nexx-en meg rendesen megy a reset!
Kicserélem a gombot egy kisebb billenőkapcsolóra, legalább akkor nem kell nyomva tartani...

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#258) suste válasza energiezolee (#257) üzenetére


suste
veterán

a "networkreset" is hasznos lehet, mert egy rossz vagy az adott hálózathoz nem illeszkedő hálózat beállítás miatt nem kell full reset (pl dhcp switch)
ilyenkor csak a network, dhcp, firewall állítodik vissza az alapbeállításra (a wifi nem!), és ha mondjuk valaki előre gondolkodik és csinál mini mentéseket a különböző beállításairól a 9092/setup/basic/quickconnect/Backup-Restore Network Status alatt, akkor ott rögtön visszatölthet egy választott mentést
ezt én sokszor használom a játszós nexx-en es a tplink710-esemen, mert így nagyon gyorsan beüzemelhetem a routert mobilról, olyan helyeken ahol már egyszer mentettem (lényeges hogy wifi kikapcsolás kivételeknél legyen felvéve az AP, így a resetgomb egyszeri megnyomásával kikapcsolható a kliens wifi, és így a repeater/wds beállítás sem teszi wifin elérhetetlenné a routert....

(#259) energiezolee válasza suste (#258) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Igen, ezeket is tudom! De azért köszönöm!
Nekem alapból a telómra mennek adott időben a mentések, így én is sokszor onnan állítok vissza!
Sőt, ugye telón is simán lehet fixálni az ip címet...

Üdv : Energie Zolee

(#260) AlyrArkhon


AlyrArkhon
senior tag

szenvedéseim :)

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#261) energiezolee válasza AlyrArkhon (#260) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Szia

Köszi a leírást ;)
Nos én nem vagyok ilyen bátor, ezért megvárom míg megjön az új programmer-em, addig nem merek vele mókolni!
De, tényleg nagyon köszi ;)
Remélem azért valahogy sikerül behozni rajta az u-boot felületet...

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#262) suste válasza AlyrArkhon (#260) üzenetére


suste
veterán

ha tényleg jól próbáltad a resetgombbal az ubootos indítást, és nem ment, akkor lehet esetleg neked is a resetgomb a hibás (nem működik a gomb)
bámikor tudtad valamire használni egyáltalán a gombot? a mi kf-nkben több funkciója is van

egyébként a nexx-nél kicsit macerás a resetelés, főleg az ubootos indítás, mert süllyeszetett a gomb, és nagyon miniatűr a hozzá vezető lyuk
elsőnek azt kell kikísérletezni, hogy mivel és hogyan tudod stabilan nyomvatartani
ha ez meg van, akkor:
1-PC ethernet fix ip = 192.168.1.2, maszk = 255.255.255.0
2-ethernet kábel a PC és a nexx-LAN közé (a PC ne kapcsolódjon semmilyen más hálózathoz pl wifin)
3-nexx táp nélkül
4-resetgomb stabilan nyomod
5-nexx-nek tápot adsz
6-tartod 3mp-ig még a gombot, majd elengeded
7-vársz 4-5mp-et
8-PC-n meghívod böngészőben a 192.168.1.1 -et (több böngészővel is próbáld meg, és privát módban is)

ha nem jön be az uboot oldala, akkor megismétled a műveletet a 3. lépéstől
nekem sem szokott elsőre összejönni még a tplink710-esemen sem, pedig annak külső resetgombja van
egy kapcsolós elosztó nagy segítség lehet, amit akár lábujakkal is be tudsz kapcsolni :))

[ Szerkesztve ]

(#263) AlyrArkhon válasza suste (#262) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

A gomb biztos megy, mert párszor sima resetet, párszor full alapba hozást sikerült kiváltanom vele. Most egy kicsit feladom ezt a vonalat, a következő az lenne, hogy kitaláljam a megfelelő konfigot neki, ip beállítások, wifi, egyebek :) A terv még mindig az, hogy mininas/torrent menjen róla, akár csak wifin keresztül, akár fizikailag fel van dugva a régi router és az asztali gép közé.
A kapcsolós hosszabbító jó trükk, eszembe nem jutott volna!

[ Szerkesztve ]

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#264) energiezolee válasza suste (#262) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Nálam is vannak fejlemények:
Mióta kicseréltem a nyomógombot 1 mini billenőkapcsolóra, azóta rendesen lehet reset-elni, és még nyomva tartani sem kell, csak visszakapcsolni miután leteltek az adott másodpercek....
Én a mikro USB-ket is lecseréltem, mert mind a három nexx-em szórakozott a rossz érintkezés miatt, mint pl.: wifi kapcsolati problémák...
Azóta hibátlan a router-ek működése, és hónapokig újra sem kell őket indítani, mert semmi gond nincs velük!

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#265) suste válasza AlyrArkhon (#263) üzenetére


suste
veterán

az uboot ellenörzéshez egy másik lehetőség is van
putty -ban vagy 9092/system/runcommand -ban kiadod a következő parancsot:

cat /dev/mtd0 > /tmp/backup_u-boot.bin

utána a kimentett bint-t összehasonlítod (akár a nexx-en, vagy pc-re ltöltve) azzal amit a szerverről letöltöttél

(#266) DBob


DBob
őstag

Sikerült kizárnom magam a kis kockából.

Kapott egy TOR csomagot, amit be is konfigurált install után.
Ám én utána kitaláltam, resetelem kompletten az eszközt. Ezt a menüből csináltam, nem a reset gombbal.
Boot közben látom, DHCP kiosztja neki az IP címet. Eddig még jó is lenne.

A gond, hogy nem érhető el sehogy rajta. Timeout-ol. Se telnet, se SSH, se HTTP. WAN portba dugva is kap DHCP-től címet, de egyértelműen látszik hogy rejectel minden csatlakozást, tűzfal miatt. Konfig reset miatt WiFi megszűnt, nem tudok ott belépni.

Tipp, merre menjek tovább?

mod: próbáltam a gyári reset gombot is, de pár hozzászólással előbb írtátok ti is, hogy az csak a 15.05.01-től működik...

[ Szerkesztve ]

(#267) suste


suste
veterán

Hát ha nem tetted fel a módosított uboot -ot, akkor csak a soros port maradt.

Esetleg LEDE -t próbált valaki rajta?

[ Szerkesztve ]

(#268) DBob válasza suste (#267) üzenetére


DBob
őstag

Értem.
Akkor maradt a soros port.

Viszont ahhoz nincs TTL szintű átalakítóm, se szabvány jelszintű RS232-re, se USB-re. Emiatt meg venni sem szándékozom. Szívesen odaadom ingyen akkor a NEXX eszközt olyannak, aki soros porton el tudja még érni.

(#269) suste válasza DBob (#268) üzenetére


suste
veterán

Én is fel tudom éleszteni, meg sokan itt a PH-n, de nem egy őrült nagy összeg egy USB-TTL kínából rendelve (1-2$).....

(#270) DBob válasza suste (#269) üzenetére


DBob
őstag

Tekintettel arra, nekem ez csak egy "játékprojekt" volt, nem szándékozom további összeget befektettni a projektbe. :N

(#271) energiezolee válasza DBob (#270) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Szia!

1$ alatt is kapsz! Szvsz annyit azért megér, ráadásul bármikor jól jöhet más router élesztésénél is! Vagy valakihez elugrasz, akkor biztos szívesen megcsinálja, mert pár perc az egész...
Írtad "többet nem szándékozol rákölteni"... Viszont, ha meg ingyen odaadod valakinek, akkor máris többet költöttél rá, mert a teljes árát bukod!
De igazából Te tudod...

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#272) AlyrArkhon


AlyrArkhon
senior tag

Volt egy kis időm, matattam :) De túl bőbeszédű vagyok, így bejegyzésbe raktam ismét.

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#273) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Beszereztem én is egy ilyen kis kütyüt a WDR4300 "suste/Headlessított" router mellé :D
Remélem nem csalódok benne, bár amennyiért vettem nagy csalódás nem érhet.

(#274) suste válasza AlyrArkhon (#272) üzenetére


suste
veterán

akkor sorban:
1: nem értem amit írtál :F
pont a lényeget hagytad ki, hogy mit csináltál a 9092-n? (mi fw-nk, és tényleg 9092, vagy csak elírás?)

2: sokadik, luci-s állításkor nem írtam át
ha a mi fw-nk, akkor a fő probléma, hogy a rendszer ellen dolgoztál!
ha elolvasod aleírásokat, és azoknak megfelelően a torrentes partíciót elnevezed "mnt" -nek, akkor az mindig a "/mnt" -be csatolódik, és nem kell átirogatni semmit sehol

3: relayd
ha felpakolod a frissítéseket és a 9092/wifi-extra/repeater -en csinálod a relayd-et, akkor jónak kellene lennie mindennek! [link]
de ha mégsem, akkor ott van a 9092/wifi-extra/manual-repeater, ami tuti jól hozza létre a kapcsolatot, ha jól adod meg a paramétereket! [link]

a nexx wan protokol mindegyik oldalon átállítható statikusra, és akkor megadható fix ip is!!!

+ a relayd-nél fontos, hogy a bridge IP-t is be kell állítani, hogy mindenhonnan elérhetőek legyenek a nexx-en futó dolgok
ha már él a repeater kapcsolat, akkor a 9092/wifi-extra/repeater oldal tetején lesz egy bridge IP beállító felület is....

(#273) kovbandi82
10-15$ -t mindenképpen megér, mert sokmindenre befogható a mobilitása miatt....

[ Szerkesztve ]

(#275) AlyrArkhon válasza suste (#274) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

1) nem eliras, a sok proba kozott volt olyan is, hogy alaphelyzet, es a wifi-extrabol a rep/relay. De nem panaszkodom, biztos en cseszem el, mondtam, hogy lelkes amator vagyok :)
Toled letoltott van fent, viszont frissitesek nem voltak (ezek szerint:még)
A pendrive mnt-t egyszer probaltam, nem lattam nyomat hogy oda ment volna fel, de igy most jo, hogy share-en van, egyelore azt a reszt nem akarom piszkalni, majd ha megkapja a hdd-t. Tobbit majd meglesem gép mellett, most csak telorol vagyok.

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#276) AlyrArkhon válasza suste (#274) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

naszóval immár a gép mellől:

1)
Felment a uboot, és mint a sok reset közben kiderült, jó is.
Rájött szintén tőled az openwrt-15.05-ramips-mt7620-wt3020-8M-squashfs-factory.bin
Erre jött suste-OpenWRT-BB-0.8.1-wt3020-squashfs-sysupgrade.bin

Szoftverezettség terén innen nem nyúltam hozzá. (kellene?)

3) igen, itt csináltam, nem tudom miért nem jött össze - lehet, hogy az általad említett frissítések miatt? Lásd1), nem frissítettem semmit a letöltötthöz képest.

+: a bridge ip-nél elég, ha nexx luciban adok egy helyi ip-t a STABRIDGE-nek? 9092-nél nincs külön IP állítás nálam (esetleg megintcsak a frissítés hiánya miatt?) csak az alhálóra a subnet, huszason hagytam.

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#277) suste válasza AlyrArkhon (#276) üzenetére


suste
veterán

nagyon sokmindent fejlesztettünk és változtattunk már a 0.8.1 óta!
a logoutomon van külön bejegyzés a frissítésről.... szóval igen, frissíteni kell
remélem a wifis dolgokat is javítottuk és nem elrontottuk :)
a bridge ip: igen
wwan ip/protokol: ha a linkelt test oldalakat (emulátor:) ) megnézed, akkor ott van a dhcp/static váltási lehetőség....

(#278) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Valaki ha lenne kedves egy gyorstalpalót írna pár szóban, miért is van gond a resettel? Külön uboot miért kell, hogy telepíthető, mi is végül is az? Tplinken használok Owrt-t, ott nincs ennyi szórakozás.

(#279) suste válasza kovbandi82 (#278) üzenetére


suste
veterán

1: uboot csere nem kötelező, csak azért érdemes, mert a módosítottban van webes fw feltöltési lehetőség (mint a tplinknél a tftp, csak webes felületen indítod), így ha valamit nagyon elnyomkodsz vagy félreflasheled, akkor szétszedés nélkül helyre tudod hozni

2: a régebbi owrt fw-kben (BB, CC-15.05) a reset gombra nem indul el rendesen a failsafe, így nem tudsz helyreállítani ha valamit nagyon elnyomkodsz (lásd 1-es pont)

(#280) kovbandi82 válasza suste (#279) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Tehát resetet érdemes Luciból csinálni inkább? Vagy teszem azt egy full szűz rendszereől csinálok egy full backupot, és azt rakjam vissza? Olvastam meg itt, higy a gombot kicserélték.
Ez a módosított uboot hol lelhető fel és mi a flaah menete?

(#281) AlyrArkhon válasza suste (#277) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

frissítés: ha a luci 0.8.1-et ír restart után is, akkor elrontottam vmit? :)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#282) suste válasza kovbandi82 (#280) üzenetére


suste
veterán

félreérted
reset/factory reset van, csak failsafe nincs (pl ha letörlöd "/bin" mappát, és eleve el sem indul a router, akkor csak a soros port segít)
a szerverünkön van ubootmod-os mappa....

(#281) AlyrArkhon
az fw nem változik, csak a 9092 fejlécben látod a változást
és egyébként is, ha megy, akkor nem luciban kell frissíteni, hanem a 9092/system/backup oldalon :)

(#283) AlyrArkhon válasza suste (#282) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

akkor megnyugodtam, ott csináltam és az rendben váltott is.

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#284) kovbandi82 válasza suste (#282) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Ah ertem. Köszi. Közben akitől vettem - itt a HA-n - felhomályosított, hogy felrakta már a moddoltat.

(#285) Ibis válasza azbest (#181) üzenetére


Ibis
csendes tag

Sziasztok!

Találtál anno a nexx wt3020-hoz részletes leírást, hogy hogyan megy a tvheadend+openwrt+dvb-t tuner (R820t2) összefűzése?

Suste, a te fw-ddel össze lehetne fűzni a tvheadendet meg egy R820T2 támogatást ?

(#286) suste válasza Ibis (#285) üzenetére


suste
veterán

Gondolom kerneles csomagok is kellenének hozzá, így biztosan nem menne a miénkkel (egyelőre).
De ha tvheadend a lényeg, akkor kár is lenne felrakni a sok egyéb dolgot tartalmazó miénket. CC vagy most már LEDE stabillal kell neki állni....

(#287) azbest válasza Ibis (#285) üzenetére


azbest
félisten

ezt találtam anno, de itt egy elég elhízott tvheadend bináris van, plusz a kernel modulok a tunerhez is hiányoznak, a hivatalosból is.

Legutóbb, mikor utazó tévé-router kellett, fogtam a nexet és a régi raspit, meg egy usb notiwinyót és azokból dugtam össze egy mini router-nas-tévé központot.

Akkor jöttem rá, hogy sokkal nagyobb a wifije hatótávja, ha nem fektetve használom, hanem élére állítva [link].

[ Szerkesztve ]

(#288) Ibis válasza azbest (#287) üzenetére


Ibis
csendes tag

Igen, azt megtaláltam én is. Ezek szerint marad a forráskódokból fordítás. Nekem elég lenne ha az ADSL modemet kezeli - AP-módban osztja, esetleg néha kellene wifi repeaterként működnie és ezekhez jönne a tvhead. Remélem elférnek ezek 8M-án.

(#289) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Nektek Transmission milyen beállításokkal fut? 4000 kbps van maxra megadva lefelé, WDR4300-ban 5000 se kottyan meg, de sajna a picinek a 4000 beteszi a kaput, elérhetetlen lesz. Elvben az összefoglaló szerint nem gyengébb ennyivel, mint a WDR4300

Most láttam újra is indult. Nos akkor úgy tűnik még lentebb kell venni, úgy 30 Megabitre

[ Szerkesztve ]

(#290) suste válasza kovbandi82 (#289) üzenetére


suste
veterán

Szerintem a 4000k egyiknek sem normális!
Kíváncsi lennék a 4300as milyen loaddal tudja?
Ezek routerek, nem nasok....
Egyébként a nexx procija gyorsabban számol, de ugye nem csak a procin múlik.....

(#291) kovbandi82 válasza suste (#290) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Mondjuk a load 1,5-2 körül van, lehet vissza is veszem, a seedet viszont simán viszi 1.5 Megabyte/s-al mindkettő, 1 alatti loaddal. (Egyiket se használom routerként, csak letölteni, feltölteni és DLNA-ra) Mennyi lenne kb az egészséges, olyan 20 megabitet ki tud elvben hajtani nem (2500-3000 kbit/s)?
Puffer méret-et mennyire érdemes állítani?

[ Szerkesztve ]

(#292) suste válasza kovbandi82 (#291) üzenetére


suste
veterán

1,5 - 2 -es load az baráti lenne 4000k-s átlaghoz.
Csináltál már mondjuk 5mp-es load statisztikát?
Persze az sokat segíthet hogy ha nem megy se wifi se más rajta, és jóban van nagyon a háttértárral....

(#293) kovbandi82 válasza suste (#292) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

(Tudom itt off mert nem az a topic)
Nem csináltam statot, de szoktam nézni. Wifi, DHCP off, Webszerver, miniDLNA, Samba és torrent fut lényegében. 2 vinyó van rádugva, de mivel ha nem adtam tápot neki, le-leszakadt főleg torrentezés közben az overlay, így vettem egy aktív hubot, és arra van rádugva mindkettő. Akkor a 2-es load nem sok?
A Nexxen is 1 vinyó van, de az táppal megtoldva (A WDR4300-ra dugott hubnak van egy 1A-es töltő kimenete, onnan van megtáplálva, a router pedig egy 2A-es Samsung töltőről, meg egy gyorstöltős micro usb kábelről kapja az energiát, a gyári kábel nem volt szimpi.

Más: a Web File szerver, ami a buildedben van, dinamikusan olvassa be a tartalmakat, tehát új fájlkor hozzáadja, vagy csak fixen a létrehozáskor megtalálható tartalmakat olvassa be?

(#294) suste válasza kovbandi82 (#293) üzenetére


suste
veterán

Csinálj statisztikát!
Az hogy néha ránéztél az kevés. Amikor éppen több szálon letölt, ellenőriz és kiír is egyszerre, akkor tuti nem csak 2esig megy fel.

Fileserver: [link]
Nem frissül magától, neked kell lefuttatni az igényeknek megfelelő "Force" kapcsolóval, amikor új mappákat, fájlokat helyezel el.
De persze kimásolható a kódsor egy külön fájlba, és futtatható cronbol is. Ezt lehet bele is teszem majd a későbbiekben, köszi az ötletet! :)
A buildben egyébként nincs még benne ez, csak a frissítésben.

[ Szerkesztve ]

(#295) kovbandi82 válasza suste (#294) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Frissítéseket mindig felpakolom, akkor csak a fix mappákat olvastatombe egyelőre. Tetszik, sokkal barátibb a felület mint a síma böngészős

(#296) suste válasza kovbandi82 (#295) üzenetére


suste
veterán

Főleg ha még meg is dizájnolod magadnak egy jó háttér/betű színnel, és esetleg egy pofás logoval. És ugye főmappnként másik színek, logok lehetnek, amiket még be is tölt a meghívásnál, így nem kell megjegyezni vagy felírni magadnak.

(#297) Ibis válasza suste (#286) üzenetére


Ibis
csendes tag

No, nekiláttam, de nem jutok vele egyenlőre sehova.
Az első gond, hogy a distrokban általában nincs dvb kernel támogatás és nem sikerült egyikhez se megfelelőt találni. Egyet találtam, amiben van: a turris. Szépen le is fordul a kernel dvb-vel, r820t-vel, tvheadend nélkül 6.8M a wt3020 sysupgrade.bin. Viszont miután felrakom brick lett a cuccból. Szerencsére felraktam előtte a modolt uboot-ot. Gondoltam, akkor nézzük, hátha bele tudom hegeszteni a CC 15.05.1 alapba insmoddal a turris-hoz lefordult modulokat (merthogy tulképp az is cc-ből lett). Felraktam a CC 15.05.1-et uboottal és ugyanúgy brick lett a cucc. Ezután 15.05-el próbáltam, érdekes, ez felmegy, működik is rendesen, de persze a modulok inkompatibilisek, amik a turrishoz fordultak le...

Ha esetleg valakinek van valami ötlete, hogy melyik distroval lehetne egy tisztességes dvb r820t tvheadend fordítást csinálni, azt megköszönném. Neki anno sikerült, de azok a distrok már nem találhatóak sehol és külön nem adja el a szoftvert, legalábbis nem válaszolt.

Most itt tartok, LEDE lenne a következő próba, de persze abban sincs semmi DVB támogatás és nem tudom honnan lehetne vele kompatibilis forrást leszedni, ami össze is fordul vele..

(#298) lócitrom


lócitrom
őstag

gyári stabil (vagy frissebb) OpenWRT-t hol találok és hogy frissíthetek Gargoyle-ról grafikusan?

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#299) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Üdv Mindenkinek!
Rendeltem egyet. :)
Pendrive -al fogom használni... Hány amperes töltőt vegyek hozzá? ( 5V / ? )

[ Szerkesztve ]

Vigyorka

(#300) kovbandi82 válasza Vigyorka (#299) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Én egy 5V/2A-es töltővel használom, pendrivet így nekem kezelte, igaz csak 16 gigás volt, de amint rákapcsoltam egy 2.5-es vinyót, kelett a táp a meghajtónak. Mondjuk én a gyári kábel helyett is másikat használok.
Viszont egyszer rápróbáltam, egy aktív HUB 1A-es kimenete is meghajtotta hiba nélkül, 1 hétig volt rajta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.