Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Digger válasza azbest (#400) üzenetére


Digger
senior tag

Az a linkelt kacat egy olyan router, amely a WT3020-hoz hasonlóan tud kezelni 3G/4G stickeket és így alkalmas MiFi routernek is! Tehát maradva a cikk címénél ez talán még egy fokozattal minibb mindenes - ez már mondhatni öngyújtó méretű - bár a teljesítménye jóval szerényebb!
Most hirtelen ezt találtam róla.
Nekem már több mint egy éve megvan, anno még olcsóbb volt mint most, bár több helyen most is 2000 Ft alatt van. Az eBay-en "mini wifi router" keresőszavakkal lehet megtalálni. Annak idején tanulmányoztam egy keveset, ez is többféle hw változattal készül és erre is lehet OppenWrt-t rakni. Sajnos nekem idő hiányában ez már elmaradt! :(
Amúgy a telefon mobilnetjének megosztását kapásból tudja, de azt nem értem, hogy néha miért nem akar kapcsolódni a telefonomhoz. Általában többszöri próbálkozás után már sikerül neki és akkor tökéletesen működik.

(#402) azbest válasza Digger (#401) üzenetére


azbest
félisten

A tied egyébként rokonságban áll a nexx wt3020-szal. A mediatek vette meg a ralinket, főleg ezért más a chipek neve. A nexx 150-es változatában is az a chipset van mint a te routeredben.

Ha vacak a szoftvere, próbáld meg esetleg openwrt-vel.

(#403) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Üdv!
Lede 17.01-el automatikus csatorna és adóteljesítmény beállításnál - az egész kütyü többször újraindult..
Újra telepítettem és beállítottam mind a kettőt (a környezetemnek megfelelően) azóta jól működik.

Vigyorka

(#404) akom


akom
senior tag

Sziasztok!

Arra van lehetőség hogy a wifi MAC címét megváltoztassuk ?

(#405) suste válasza akom (#404) üzenetére


suste
veterán

A tplink-atheros routerekkel meg lehetett oldalni, hogy repeater esetén klónoztad a wifi MAC-et, de a nexx-mtk chip-pel ez nem sikerült valamiért :(.
A config-ba beírhatod, csak sajnos nem érvényesül (macaddr 'új MAC cím').
Gondolom az MTK chipek nem támogatják ezt a funkciót, bár még másik routeren nem teszteltem, csak a NEXX-en.

(#406) akom válasza suste (#405) üzenetére


akom
senior tag

Értem. :(
Köszönöm a válaszod.

(#407) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

BB-ről ha CC-re akarok frissíteni, akkor annak mi a menete?
Suste BB van rajta, gondoltam felrakom a CC-t. Sysupgrade: openwrt-15.05.1-ramips-mt7620-wt3020-8M-squashfs-sysupgrade.bin
Na ezt biztos nem kell felrakni, mert azóta csak az uboot jön be, de az is valami. Ubootból a BB firmel tudom kihozni.
Lede alatt a 9092 telepíthető? Ha igen, simán letöltöm: lede-17.01.0-r3205-59508e3-ramips-mt7620-wt3020-8M-squashfs-sysupgrade.bin, flash majd reboot után mentésként felrakom az utolsó repairt, vagy más módja van?

(#408) suste válasza kovbandi82 (#407) üzenetére


suste
veterán

ha jól emlékszem, akkor valamelyik CC-nek nyűgje van az uboot-tal
a LEDE sysupgrade mehet fel simán, és utána mehetnek a 9092-es backupok (basic és ami kell még)

(#409) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Nekem WiFi használatnál Lede-vel állandóan újra indult a masina ... (mobil telefonról streameltem a TV-re a PL mecseket..)
Visszaraktam a Suste BB-t. Gond nélkül megy. :R

Vigyorka

(#410) suste válasza Vigyorka (#409) üzenetére


suste
veterán

ahogy sokszor elmondtuk már: ha valami jól működik, akkor ne piszkáld :)

(#411) Vigyorka válasza suste (#410) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Kösz... :R :C :R

Vigyorka

(#412) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Fent van a Lede + suste full, de a pendrivet nem látja (BB meg is formázta)
Felraktam a Suste formatot a Service installer résznél, a teljes repairt, a kmod-usb-core, kmod-usb-storage, kmod-fs-ext4,kmod-usb-storage-extras, kmod-fs-vfat csomagokat, és mégsem..

(#413) suste válasza kovbandi82 (#412) üzenetére


suste
veterán

A suste-base alatti összes csomag fent van?
Ellenőrizd le luciban, vagy az "Inslist" gombbal!

(#414) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Sziasztok!

Suste BB - vel.
Transmission . blocklist beállításánál:

Megoldás?

Köszönettel:

Vigyorka

(#415) Vigyorka válasza Vigyorka (#414) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Megoldva!
Az I-Blocklist Level1-e hibás... :o
A Level2 simán lejött..

Üdv:

Vigyorka

(#416) Vigyorka válasza Vigyorka (#415) üzenetére


Vigyorka
senior tag

A level1-ben a txt 12,2 MB.
Lehet, hogy a mérettel van gond? :F

Üdv:

Vigyorka

(#417) kovbandi82 válasza suste (#413) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Ah, 2 csomag nem volt fent, amint felraktam életre kelt.

(#418) Vigyorka válasza Vigyorka (#416) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Hibás volt a tömörített fájl az I-Blocklist-n... :F
A mait gond nélkül kezelte a Suste BB. :R

Vigyorka

(#419) Gyb001


Gyb001
senior tag

ÜDv!

Valaki csinált már hasonlót?

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#420) Digger


Digger
senior tag

Sziasztok!
Megjött a cuccos!
Elkezdtem nézegetni a topicot, de lassan haladok.
Tudnátok adni egy linket, ahonnan rávaló OpenWrt fw.-t tudok beszerezni?
Kár, hogy nincs összefoglaló az elején!

(#421) Vigyorka válasza Digger (#420) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Az U-boot felrakásával kezd!!!
Ajánlom a Suste BB-t használni. :C

Vigyorka

(#422) suste válasza Digger (#420) üzenetére


suste
veterán

A topic egy bloghoz tartozik, ami elég jó összefoglaló :))

(#423) Digger


Digger
senior tag

Nekiálltam felfedezni a routert. Biztosan sokat fogok kérdezgetni, nézzétek el ezt nekem!
Ott tartok, hogy sikerült puttyal belépni rá, és a pen rádugása után az villogott. Próbáltam megtalálni, hogy hova mountolt, elsőre nem találtam, aztán előbányászva az emlékeimből a mount parancs megmutatta!
A /media/sda/sda1 útvonalon ott van a rámásolt xxxsysupgrade.bin és az xxxsqashfs-factory.bin
Na meg rátettem az u-boot-nexx-3020-7620.bin-t is

Először az u-boot-ot szeretném felrakni. Ennek során nincs szükség particionálásra?
Erről nem találtam infót! :(

(#424) Digger


Digger
senior tag

Jelentem suste rendszere ketyeg a routeren!
Köszönöm neked suste szaki!

Most tanulmányozom a lehetőségeket és sajnos még nem minden kerek!
Szeretném úgy beállítani, hogy WiFin csatlakozik az otthoni routerhez és RJ45-ön DHCP-vel osztva megy egy kliensre a net. A wifire fel tudtam csatlakozni, de a vezetékesen csatlakoztatott laptop nem kap netet.
Van valakinek ötlete?

(#425) suste válasza Gyb001 (#419) üzenetére


suste
veterán

már bocs, de ennek mi értelme?
a nexx-nek egyik lényege a kis mérete,
a másik meg az ár, de pont nemrég vettem egy 842v3-at 5K-ért, amiben ráadásul dupla a flash

(#426) suste válasza Digger (#424) üzenetére


suste
veterán

a wifis beállításokat a 9092-n csináltad?
ha nem, akkor ismerkedj meg vele!

(#427) Digger válasza suste (#426) üzenetére


Digger
senior tag

Elsőre semmit nem mondott nekem ez a 9092, de aztán hamar rájöttem az okosságra! :D
Viszont netem még mindig nincs a laposon! :F
Sárga felkiáltó jel van a lan ikonon a tálcán.
Az nexx wifi interfészt milyen módra állítsam? Ahogy írtam az előbb, a családi wifi routerhez akarok kapcsolódni és patch kábellel bekötve a lapost dhcp-vel adni neki netet. Nem így akarok üzemelni, most csak ezt a módot tesztelem, mert a melóban erre lesz szükségem. Próbáltam kliens és ad-hoc módot, de nem akarja az igazat. A teszt idejére a laposon letiltottam a mobil net modemjét és a saját wifi adaptrét, hogy csak az RJ45 éljen. A tűzfal is ki van most kapcsolva, hogy ne zavarjon.

(#428) Digger


Digger
senior tag

Ha jól sejtem az okozza a problémámat, hogy a házi router, (Asus RT-AC68U) ugyancsak 192.168.1.1-en lélegzik! A nexx default IP címét át tudom tenni valahova? És ha igen hol?

(#429) suste válasza Digger (#428) üzenetére


suste
veterán

még mindig nem érted az okosságot :), mert a 9092-n van a wifi-extra alatt több beállítási mód is (repeater, repeater-relayd, wds), és mindegyik megold mindent magától, nem kell kézzel konfigurálnod semmit, csak az adatkat jól megadni a weboldalon (pl: LAN-IP)
de persze előte érdemes megcsinálni a 9092 frissítését!

[ Szerkesztve ]

(#430) Gyb001


Gyb001
senior tag

Üdv.
Ma kegérkezett a kis gépezet, Kapásból föl akartam rakni az openwrt-t.
Valahol olvastam hogy a gyári felületén keresztül kell upgradelni, az openwrt-t. Ez meg is történt, Reboot, de azóta nem tudok kapcsolódni rá. A led először villog, majd folyamtosan világít.
Most kinyírtam? vagy csak hülye vagyok és nem akar a gépem csatlakozni?

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#431) suste válasza Gyb001 (#430) üzenetére


suste
veterán

Milyen fw-t tettél fel?

(#432) Gyb001 válasza suste (#431) üzenetére


Gyb001
senior tag

openwrt-15.05-ramips-mt7620-wt3020-8M-squashfs-factory.bin

Így csináltam.

Viszont a gépemnek nem oszt dhcp címet, így azt manuálisan állítottam be.

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#433) Gyb001 válasza Gyb001 (#432) üzenetére


Gyb001
senior tag

Valami fut rajta, csak nem tudom elérni. :D
reset gomb hatására elkezd villogni a led. Majd holnap megnézem jobban.

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#434) Gyb001 válasza Gyb001 (#433) üzenetére


Gyb001
senior tag

Másik csatlakozóba kellet dugni a kábelt :W

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#435) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Üdv!

Suste a "0.8.3.1-repair-2017-06-12.tar.qz" csak 24.99 kbyte... (gyanúsan rövid a többihez képest..) :)

Üdv.:

Vigyorka

(#436) suste válasza Vigyorka (#435) üzenetére


suste
veterán

mert kipucoltam a 0.8.3.1-et :))
csak azok vannak benne, amik az utolsó 0.8.3 óta változtak

(#437) Vigyorka válasza suste (#436) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Köszönjük! :R :C :R

Vigyorka

(#438) Balazs84


Balazs84
csendes tag

Sziasztok! Eredeti fw-vel használnám repeater módban de nem csatlakozik a hálózathoz, pedig minden jól van beállítva, ötletek?

(#439) krealon válasza Balazs84 (#438) üzenetére


krealon
veterán

"Eredeti fw-vel használnám repeater módban de nem csatlakozik a hálózathoz, pedig minden jól van beállítva, ötletek?"

UPC Wi-Free -hez nem fog tudni csatlakozni, csak ha wpad csomaggal rendelkezo OpenWRT kerul ra.

(#440) Lebowski


Lebowski
tag

Sziasztok! Telepítettem az u-boot-nexx-3020-7620.bin-t, működik is, be tudok lépni az u-boot-ba. (készítettem mentést az eredeti rendszerről). A gyári rendszer alól feltettem suste openwrt-15.05-ramips-mt7620-wt3020-8M-squashfs-factory.bin-t. Indít ás után már a 192.168.1.1-en bejön luci, kérte, hogy állítsak be jelszót, megtörtént. Utána frissítést telepítettem már innen, de újraindítás után nem fogadja el a megadott jelszót, nem tudok belépni:[link]. PuTTY-ból sem érhető el telneten, SSH-n pedig nevet és jelszót kér. Próbáltam fix IP-t adni (192.168.1.2) amit találtam a neten [link] az openwrt password reset-hez, de megszakad a telnet kapcsolat. Lehet ezen a verzión nem megy a failsafe mód?
Win10 64 bit-en próbálkozom. Egy kis segítséget kérek, mit rontottam el ill. hogyan tudnék belépni vagy jelszót cserélni?

[ Szerkesztve ]

(#441) Vigyorka válasza Lebowski (#440) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Próbálj belépni úgy, hogy csak a géppel legyen összekötve.. /Tipp!/

Vigyorka

(#442) suste válasza Lebowski (#440) üzenetére


suste
veterán

A failsafe még bugos volt, csak CC után javították!
De ha lecserélted az uboot-ot, akkor abból flashelhetsz újra egyszerűen.
Pontosan milyen frissítést telepítettél és hogyan a mi fw-nkre?

(#443) Lebowski válasza suste (#442) üzenetére


Lebowski
tag

A frissítés ez volt: openwrt-15.05-ramips-mt7620-wt3020-8M-squashfs-factory.bin Közben Uboot-ból felflasheltem újra az említett factoryt, csak épp elfelejtettem, hogy ekkor az alapértelmezett jelszóval (nexx3020) lehet már belépni, én pedig még az általam megadottal próbáltam :W
Szóval működik, köszönöm a segítséget.

(#444) suste válasza Lebowski (#443) üzenetére


suste
veterán

ok, csak akkor nem értem miért raktad fel a miénket, ha utána úgyis frissítetted CC-re
uboot-ból azt raksz fel amit akarsz (akár a mosogép fw-jét is, legfeljebb nem indul :) )

(#445) Lebowski válasza suste (#444) üzenetére


Lebowski
tag

csak elírtam, szóval a factory-val kezdtem és ezt raktam fel frissítésként: suste-OpenWRT-BB-0.8.1-wt3020-squashfs-sysupgrade.bin. Mindegyiket az Openwrt_Barrier_Breaker/NEXX-WT3020/ oldaladról töltöttem le. A factory bejelentkezéskor kért jelszó megadást és én az itt megadottal akartam a sysupgrade után belépni.

(#446) suste válasza Lebowski (#445) üzenetére


suste
veterán

akkor pont fordítva csináltad, vagyis először raktál fel CC-t (factory verzió), aztán a miénket (sysupgrade)
egyébként ez a helyes sorrend, ha a mienket akartad :)
és ezt most még frissítheted a "repair" -os mentéssel (0.8.3), és akkor újabb 9092-es webfelületed lesz bővített tudással, és újabb funkciókkal....

(#447) Lebowski válasza suste (#446) üzenetére


Lebowski
tag

Igen, ezt akartam :) Közben már feltettem a mentést, és a legutóbbi frissítést is
Mi a különbség ezek között:
0.8.3-repair-UTF8-2017-06-28-Bpi.tar.gz
0.8.3-repair-UTF8-2017-06-28-Bpi2.tar.gz
0.8.3-repair-UTF8-2017-06-28.tar.gz
0.8.3-repair-UTF8.tar.gz
Mindegy, hogy melyikre telepítem a 0.8.3.1-repair-2017-06-28.tar.gz-t?

(#448) suste válasza Lebowski (#447) üzenetére


suste
veterán

A Bpi -sek BananaPi-re készültek, mert ott valamiért nem bírja a rendszer a teljes mentést, és próbálkozok, hogy mi lehet a baja :) .
A "0.8.3-repair-UTF8.tar.gz" az első UTF8-as verzió volt, szóval ez már régi/elavult.
Szóval a helyes sorrend jelen pillanatban már ( :)) ):
-0.8.3-repair-UTF8-2017-06-28.tar.gz
-0.8.3.1-repair-2017-07-01.tar.gz

(#449) kovbandi82 válasza suste (#448) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Ennek örülök :D Hamarosan akkor lehet meglesz a gond?

(#450) suste válasza kovbandi82 (#449) üzenetére


suste
veterán

kipróbálhatnád a Bpi2 -es mentést onnan :)
persze előtte mentsél!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.