Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) suste válasza kenand (#50) üzenetére


suste
veterán

most akkor a factory-t lakod be?
gondolom a transmission csomagot akkor feltetted, de a transmission-web csomag is fent van?

(#52) kenand válasza suste (#51) üzenetére


kenand
veterán

A factory után feltettem a te jól összerakott munkádat. (sys upgrade) Ott azokat a beállításokat alkalmaztam, mint a vargalexes transmissionnál volt, majd elindítottam a transmissiont (rendszer/rendszerindítás transmission engedélyezve). Ha beírom a címet, megkérdezi a beállított user nevet és passwd-t majd donja az írt hibaüzenetet

(#53) suste válasza kenand (#52) üzenetére


suste
veterán

changelog!
0.8.1-ben már nincsen tm-web, ha kell utólag telepítheted, akár a 9092/system/installer oldalon

(egyébként factoryról írtál, hogy azzal mi van, ezért nem értettem...)

[ Szerkesztve ]

(#54) kenand válasza suste (#53) üzenetére


kenand
veterán

Köszönöm a válaszaidat

Az még az első kérdés volt, de költői lett, mert megoldódott, utána feltettem a sysupgadet

"9092/system/installer oldalon"

Nekem ez nem jön be, a "rendszer" szoftrevernél sem látom, frissíteni kell a listákat?

(az a gondom, hogy a másik rooter mögött van most és az is 198.168.1.1-en van ezt át kellene ideiglenesen tennem, gondolom)

[ Szerkesztve ]

(#55) kenand


kenand
veterán

De valahogy működő rendszer mellett kellene okosítanom a fiaim nem nagyon tolerálnák a NET mentességet :), max csütörtökön szabadnapon leszek, ha másképp nem megy

(#56) suste válasza kenand (#54) üzenetére


suste
veterán

nagyon az a sejtésem, hogy te a mindent a vargalex fw-s emlékek alapján állítottál be, ami viszont teljesen rossz hozzáállás:(
nagyon sominden máshogy van mint vargalexnél, vagy mit az alap openwrt-nél!
fuss végig a changelog-on és a readme-ken, mert ott minden beállítást szépen összeírtam, pont azért, hogy ne kelljen egyesével mindenkinek leíri ugyan azt....
a 9092 nem egyenlő a lucival!!!
ez egy külön weboldal, ami a webböngészővel a 192.168.1.1:9092 -őt meghívva jön be......de ez is le van írva.....

persze fontos hogy legyen net a nexx-en, és ha most routerként van beállítva a főrouter mögött, akkor persze át kell állítani másik tartományra a LAN-t (fő=192.168.1.1., nexx=192.168.2.1)

[ Szerkesztve ]

(#57) kenand válasza suste (#56) üzenetére


kenand
veterán

Szia!

Tiszta amatőrnek és balféknek érzem magam.... readme-t és change log-ot hol találom, hogy kikupáljam magam?

9092-t megtaláltam...

Sima openwrt felszínen hol tudom átállítani a rooter ip-jét?
Hálózat interfészek lan IPV4?

(#58) suste válasza kenand (#57) üzenetére


suste
veterán

ott van minden a webserveren, csak ki/be kell lépni a megfelelő mappába: [link]
de a logoutból is kiindulhatsz, mert ott is vannak llinkek: [link]

LAN ip: luci/hálózat/interfész/lan szerkesztés, ipv4

(#59) kenand válasza suste (#58) üzenetére


kenand
veterán

Köszönöm a linkeket, át fogom olvasni.

LAN ip: luci/hálózat/interfész/lan szerkesztés, ipv4 átírom 192.168.2.1 és akkor újraindítás után ott találom a r rootert?

András

(#60) suste válasza kenand (#59) üzenetére


suste
veterán

ha el is mented a mentés és alkalmazással :), akkor ha rácsatlakozol NEXX-re LAN-on (kábelen vagy wifin), akkor igen

(#61) kenand válasza suste (#60) üzenetére


kenand
veterán

Nagyon szépen köszönöm a segítséged.
Transmission web telepítése után azonnal a szokásos kép fogadott és meg is találta az összes vargalexen futó torrentet is.
Csak a Transmission web meg a te segítséged kellett a boldogsághoz.

[ Szerkesztve ]

(#62) suste válasza kenand (#61) üzenetére


suste
veterán

majd mesélj hogy teljesít a kicsike!
milyen routert tehermentesítettél?

(#63) kenand válasza suste (#62) üzenetére


kenand
veterán

Van egy TP-link 1043 V1 ami évekig remekül működött, 3-4 hónapja állndóan fagy leszórja a WiFi klienseket, utóbbit tápcsere megoldotta, de a fagyást, belassulást nem..

Annyi tapsztalatom van egyelőre a kicsivel, hogy nem ad le elég tápot a z USB HDD-nek, azt külön meg kell segíteni, de Y kábel és + USB táp megolda a dolgot.

Szereztem egy Xiaomi Mini-t is, azt is megokosítom (kell a tartalék, a fiúk csak 1 dologért szólnak ha nincs NET...) és meglátom melyik teljesít jobban. Tény a te rendszered könnyebben belakható. (okosítás is egyszerűbb volt, csak tm web hiányzott nekem)

(#64) suste válasza kenand (#63) üzenetére


suste
veterán

Usb tap:
Az nem segitene, hogy nagyobb tapot adnal neki mickrousb-n?
Mindjuk egy combosabb 1A-s telefontolto, vagy akar egy fullos 2.1A-s?

Tm-web:
Csak a helysporolas miatt kerult ki.
Ez az egy volt olyan, ami helyettesitheto akar kulso gui-val is, igy nem feltetlenul szukseges. Gui van minden oprendszerre!
Helyette viszont belekerult mas csomag..

[ Szerkesztve ]

(#65) kenand válasza suste (#64) üzenetére


kenand
veterán

Csak én már megszoktam azt, tény telefonról és Transmisson GTK-val is rá lehet lépni...
A USB toknak nincs + portrtja igy az Y kábelre adtam plusz töltő tápot-1043-ra nem kellett. De a régi ASUS 500GP-s rooteremnél is akkor jöttek a gondok amikor a táp megfáradt és nam tudta ellátni a HDD-t.

1043-nál az is a gond, hogy hisztis az USB HDD-kre, 4-et is kipróbáltam mire teláltam hozzá passzolót, az ment évekig, mostanában szórakozik...és a tápcsere sem segített.

[ Szerkesztve ]

(#66) suste válasza kenand (#65) üzenetére


suste
veterán

A USB toknak nincs + portrtja
ezt nem értem :F
microusb-n adsz tápot a NEXX-nek
most nem tudom mekkora tápot dugtál rá (ugye ez nincs hozzá gyárilag), de ha nem túl nagy teljesítményűt, akkor érdemes kipróbálni egy nagyobbal, hátha akkor nem kell a normál USB-s részre + táp
biztos van otthon valami erősebb telefontöltő a teszteléshez....

sajna ez az USB válogatás mindegyikre igaz
én inkább a gyári külső USB-s HDD-kre eszküszöm
de én is megszívtam régebben egy 1TB-s HDD-vel, de nem dobta le, csak túl nagy terhelést okozott
következőt már úgy vettem a boltban, hogy mondtam, ha nem működik jól a rendszeremmel, akkor hozom vissza és másikra cseréltetem...

[ Szerkesztve ]

(#67) kenand válasza suste (#66) üzenetére


kenand
veterán

"Gyáriakkal" próbáltam bár külső tok+ HDD ugyan az

Samsung M2-t nem bírta, egy Medionnal (Aldi) működött.
Látom még nem láttál olyat, hogy a HDD toknak van + portja táphoz (rágebben voltak olyanok és korábban mindig Y kábelt adtak hozzájuk) nekem 2 olyan is van.
Egy 2 amperes töltőn adtam a NEXX-nek de úgy nem bírta, ezért most 2A-s töltő a NEXX-nek, és a HDD egy Y kábellel van összekötve a NEXX-szel. és az Y táp oldalát egy plusz 1A-es táppal megsegítem, így jól működik.
Mos van úton kínából egy 4x 2.4 A-es töltő, max befogom majd azt.

(#68) suste válasza kenand (#67) üzenetére


suste
veterán

ja, most már értem
az nem volt egyértelmű, hogy USBtok = HDDtok
meg azt nem írtad, hogy eleve egy 2A-s töltővel táplálod

én is egy kinai 2USB-s töltővel táplálom az egyikk routert (OYE-0001), mert ott meg a scanner-nek kell + áram, de eléggé melegszik a táp alaphelyzetben is, pedig nem hiszem hogy sok kakaót kér a router amikor nem csinál semmit (switch-ként van bekötve és a wifi is ki van kapcsolva)
jó lenne tudni mennyire egészséges így "körbe" kötni a tápot (tápusb1->router táp, tápusb2->router normál USB->usbhub->scanner+nyomtató)

(#69) kenand válasza suste (#68) üzenetére


kenand
veterán

Most ez volt kéznél, 2A-nál erősebb -USBs- szabad tápom nem. Más rootereknek általában 2, 1 / 5, 5mm dugója van. (olyan több is van itthon)

[ Szerkesztve ]

(#70) suste válasza kenand (#69) üzenetére


suste
veterán

2A-snél nem is kell több a routernek (dual wifis erősebb routerek kapnak 2A felettit)
ha ez sem elég, akkor utána már tényleg az USB-s eszközt kel külön tápolni....

(#71) kenand válasza suste (#70) üzenetére


kenand
veterán

Én sem értem, vagy a táp nem tud annyit, vagy a HDD kér sokat, de biztosan kevés volt, mert ha hozzáfordultam a sambán megosztott HDd tartalomhoz, kattant egyet és nem volt elérhető (mint amikor nem kap elég tápot) Megsegítve már nincs gond.
HDD-nek 0.5A-nak elég kellene, hogy legyen

[ Szerkesztve ]

(#72) kiskakas


kiskakas
senior tag

sziasztok!

honnan lehetne biztosan 8m flashes NEXX WT3020-t rendelni? ebayon van egy rakat,de nem nagyon ternek ki a memoriara. :I Nekem is utazo routernek kene, koszonom :)

(#73) suste válasza kiskakas (#72) üzenetére


suste
veterán

Már leírtuk, hogy melyik típusjlezésű biztosan 8MB-os (F, H)...

(#74) kiskakas válasza suste (#73) üzenetére


kiskakas
senior tag

bocsanat, nem az en napom..koszi :)

(#75) kenand válasza kiskakas (#72) üzenetére


kenand
veterán

Gearbestről olyat küldtek ami jó

(#76) kiskakas válasza kiskakas (#74) üzenetére


kiskakas
senior tag

ebayrol megrendeltem ma, mar varom.. :)

(#77) kiskakas


kiskakas
senior tag

megjott a motyo, eloszor azthittem,h egy üres borítékot kaptam.. :) Suste leirasa alapjan felment eloszor a cc openwrt, majd a suste bb.. egyelore minden fasza. Egy kulso vagy akar belso,forraszthato, antenna csati esetleg elfert volna rajta, mert az a 2x1cm hosszu nyákból kimart cucc mókás..:)

ha lesz idom, nekiallok ma tesztelni 3g modemekkel, nekem spec erre kellett.

szerk:

látom,vki már ezen is túlvan, antenna mod :)

http://s24.postimg.org/kbho07w1x/IMG_1270.jpg

https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:IT2Vfy5tKKwJ:https://forum.openwrt.org/viewtopic.php%3Fid%3D57987+&cd=1&hl=hu&ct=clnk&gl=hu

[ Szerkesztve ]

(#78) kiskakas válasza kiskakas (#77) üzenetére


kiskakas
senior tag

Hasonlo vonulat, igaz drágábban

http://www.gl-inet.com/ar-specifications/

(#79) suste válasza kiskakas (#77) üzenetére


suste
veterán

lécci majd írd meg melyik modemmel tudtal elindítani az alap fw-venkkel (használd a 9092/setup/usb3g oldalt!)

csináltam egy egy mentést a "Of Modems and Men" -es fw lucijából, majd esetleg tesztelhetnéd, ha már megy valamelyik modem...

wifiantennát azért letesztelhetnéd gyári állapotában is

ubootmod meg volt?

glinet: régebben én is nézegettem ezeket is, de már akkor is drágának gondoltam
most meg összehasonlítva a NEXX-szel nagyon nem éri meg (gyengébb soc, 150-es wifi, dupla ár)

(#80) kiskakas válasza suste (#79) üzenetére


kiskakas
senior tag

oke, megnezem,de valsz mar csak holnap lesz ra idom.
probakepp radugtam egy usb-s hangkartyat, ill egy regi dlink usb-s wifit,ezek el sem indultak, gondolom keves volt az aram. a nexx-et kulso nokia 1.5a toltovel hasznaltam.

A radugott modem egyebkent melyik vtty lesz?? 0-1-2 ?

ubootmod az mi is? :)

(#81) suste válasza kiskakas (#80) üzenetére


suste
veterán

usb-s cuccok: mi az hogy el sem indultak? kernellogban sem látszottak?
mindegyikhez kéne kernel támogatás is....

modem tty: amelyikkel elindul :) (ugye a 9092-s felületetet is teszteled?:) )
de gondolom kernellogból kideríthető...
(én még sosem használtam USB-s modemet, pc-n sem, nemhogy routeren)

(#82) kiskakas válasza suste (#81) üzenetére


kiskakas
senior tag

bemasolom a dmesg logokat,neked az tobbet mond. a hangkartyat abszolut nem ismeri fel, sztem tul nagy aramfelvetelu. van egy sokkal kisebb, pendrive meretu,poenbol majd kiprobalom azzal is :)

igen, mindket feluleten nezem majd!

(#83) suste válasza kiskakas (#80) üzenetére


suste
veterán

uboot

a gyári uboot csak soros porton érhető el, visznot a módosítottnak van saját webes felülete, ahol pl félrement fw flashelésnél is felrakható bármilyen fw (ilyesmi, de ennél jóval bővebb lehetőségeket tartalmaz amit felraktam a tárhelyre...)

(#84) kiskakas válasza suste (#83) üzenetére


kiskakas
senior tag

ez marhajo..megnezem,koszi :)

(#85) suste válasza kiskakas (#84) üzenetére


suste
veterán

most már macerásabb lesz!
a gyári fw alatt könnyű lett volna cserélni az uboot-ot, openwrt alatt viszont a biztonság miatt alapból nem írható....:

(#86) kiskakas válasza suste (#85) üzenetére


kiskakas
senior tag

vissza tudok allni a gyari fw-re, nem? mondjuk a soros portos modszer se gaz, csinaltam mar bekebeli linksys wrt-ken :)

3g usb stickkel kapcs, kettot probaltam ki, mindketto mukodik, ezt a postot epp tmobile mobilnetrol irom :)

ZTE MF110 (telenor) és ZTE MF667 (tmobile) stickjeim vannak, ill a héten szerzek egy inviteles huawei sticket, pénteken 2 másikkal is kipróbálom.

A beallitas tok egyszeru, tudni kell a szolgaltato APN-jet, a www_suste oldaladon talan egyszerubb,de a gyari Halozat/Interfacek hozzaadasa se egy ordoglakat.. Annyi,h itt a Tuzfal beallitasoknal a WAN-hoz kell csatolni.

Ja, egy dologra figyelni kell, ha el van mentve a bongeszoben a router ip cimehez user/pass, akkor a 3g opciokba a pap user/pass-hoz is be fogja irni automatikusan, legalabbis firefox biztosan... ezt torolni kell..

(#87) kiskakas


kiskakas
senior tag

olyan modul-t keresek epp 3g mellé,amivel vmilyen status infokat ki lehetne iratni az aktuális kapcsolatról. pl 2g/3g/umts-el csatlakozott, milyen jelszinttel,stb, stb..

ezt bujom..:)

(#88) kiskakas


kiskakas
senior tag

na megtaláltam..esetleg tudnál ennek a kimenetnek egy weboldalt gyártani?

root@NexxWT3020:~# gcom info -d /dev/ttyUSB1
##### Wireless WAN Modem Configuration #####
Product text:
====

Manufacturer: ZTE CORPORATION
Model: MF667
Revision: BD_TMODEMF667V1.0.0B01
IMEI: 356181049739814
+GCAP: +CGSM,+DS,+ES
OK
====
Manufacturer: ZTE CORPORATION
IMEI and Serial Number: 356181049739814
Manufacturer's Revision:
BD_TMODEMF667V1.0.0B
Hardware Revision:

Network Locked: 0
Customisation:

Band settings: (
)
APN: 1,"IP","internet","0.0.0.0",0,0
##### END #####
root@NexxWT3020:~# gcom info -d /dev/ttyUSB0
##### Wireless WAN Modem Configuration #####
Product text:
====

====
Manufacturer: IMEI and Serial Number: comgt 21:42:03 -> -- Error Report --
comgt 21:42:03 -> ----> ^
comgt 21:42:03 -> Error @776, line 45, String is shorter than second argument. (7)

root@NexxWT3020:~# gcom -d /dev/ttyUSB1
SIM ready
Waiting for Registration..(120 sec max)
Registered on Home network: "Telekom HU",2
Signal Quality: 13,99

(#89) suste válasza kiskakas (#88) üzenetére


suste
veterán

több módszer is van a 9092-n hogy lekérdezz ilyen parancsokat:

1: system/runcommand: sima parancsfuttatás, textboxban adja vissza az adatokat, ez csak az utolsó parancsot jegyzi meg

2: system/webcommander: alul az "Execute/Select the command:" részben van custom parancs beírás, és ha egyszer lekérdezel valamit, akkor onnantól benne lesz a listában
vagy akár egy parancsokat tartalmazó fájlt is futtathatsz itt a "select the file" -nál (a felső mappa rendszer aktuális mappájának futtatható fájljait listázza)

3: komplett weboldalt hozhatsz létre a megjelenítéshez a system/template alatt
szerintem hamar rá lehet jönni hogy működik a dolog, főleg ha már van egy kis parancsosoros tapasztalat,
csak kicsit próbálkozni kell :)
a create rész létrehoz egy új "MAYPAGE" fület, és oda teszi az összes saját oldalt, amiket késöbb a webcommanderrel tudsz szerkeszteni (www_suste/cgi-bin/sajatoldalalam.cgi)

A luci modem modot nem próbálnád ki esetleg?

(#90) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Az a gondom van, hogy valami a wifi passwordot folyton atirja nexx3020-ra. Clientkent probalom hasznalni. Mi lehet itt a problema?
Firmware Version
suste/headless@OpenWrt@0.8.1 Barrier Breaker 14.07 / LuCI 0.12 Branch (0.12+git-15.037.36195-f1e2a26)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#91) suste válasza tvamos (#90) üzenetére


suste
veterán

Magatol biztosan nem irja at, de ez a jelszo az alapertelmezett jelszo ha factory resetet csinalsz, vagy futtatod a rom mappabol a /rom/etc/uci-defaults/98.... fajlt.

(#92) tvamos válasza suste (#91) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem csinálok ilyesmit, csak ráklikkelek a jelszó megjelenítésére, a hálózati jelszónál. (Nem b..sztstnám én, csak nem kapcsolódik egy ideje a wifi-re fel.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#93) suste válasza tvamos (#92) üzenetére


suste
veterán

pontosan hol és mit csinálsz?

(#94) kiskakas válasza tvamos (#92) üzenetére


kiskakas
senior tag

a bongeszo elmenti az adott ip-hez tartozo szoveget, pl jelszot..firefoxnal kimondottan lehet szivni..
ugyanis automatikusan beilleszti az adott ip/host-hoz tartozo "password" mezobe is, pl a wifi menube.
torold a firefoxbol a mentett jelszot a routered ip cimehez..

(#95) tvamos válasza kiskakas (#94) üzenetére


tvamos
nagyúr

Króm

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#96) tvamos válasza suste (#93) üzenetére


tvamos
nagyúr

Már én magam sem tudom...
Network-WIFI
Ott beállítgatok mindent, hogy kliens legyen, meg mrgkeresi nekem a wifi network-ot, ami kell, beállítgatok mindent, és nem jó. (Ha a WIFI jelszó mellett kattintok a zöld kis gombra, kiírja a root jelszót.)
De egy hétig ment amúgy. Tegnap este kezdett szarakodni. Minden más eszköz csatlakozik amúgy a routerre. (Persze, amin van WIFI.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#97) suste válasza tvamos (#96) üzenetére


suste
veterán

igen, én is a böngésző szivatásra gondolok
próbáld ki másik böngészővel!

másrészt meg nem hiába csináltuk a 9092-es weboldalt, használd!!! én is firefox-ot használok, de a 9092-n még sosem szivatott meg a jelszóval
9092/setup/basic vagy egyből mehetsz a 9092/wifi-extra/repeater-re is
de elötte a sok kavarás miatt most már csinálj egy factory resetet

szerk:
majd elfelejtettem, hogy factory után jó lenne, ha frissítenéd a rendszert a szervereken található repair.tar.gz -vel!!!

[ Szerkesztve ]

(#98) tvamos válasza suste (#97) üzenetére


tvamos
nagyúr

Köszönöm szépen a segítséget. Működik.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#99) azbest


azbest
félisten

Hmm, most olvastam hup-on, hogy valaki ilyen nexx-re kötött usb hubbal és két dvb-t tunerrel, tvheadend-del házi stream szervert csinált belőle tévézéshez.

(#100) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
A következő lenne a problémám. Folyton akadozik a netem, a sávszélesség meg iszony. A bejövő kapcsolat wifi, és kb. 5/1 Mbps. Ez a kis aranyos megy client módban. Azt vettem észre, hogy a lan partján rádugott gépen a sávszélesség már csak 0.5/0.3Mbps, és akadozik is. A Hálózatok menüre kattintva ezt látom:

Gondolom, hogy rosszul csinálom... de mit? Hogy kell? Lennie kéne MAC-címnek... de miért nincs?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.