Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) lócitrom válasza tvamos (#500) üzenetére


lócitrom
őstag

köszi a tippeket. úgy látom itt elérhető áron vannak pákák. szerintetek itt érdemes választani? meg akkor veszek hozzá ónt is, úgy is akad néha ez-az, amit elvétve forrasztanék. ezekkel szemezek:
1. páka
2. páka
ón

ezen felül mi kell még hozzá?

valamint tud valaki esetleg egy strapa USB adaptert javasolni akár keleti érából, ami jó szolgálatot tehet?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#502) tvamos válasza lócitrom (#501) üzenetére


tvamos
nagyúr

En tuti nem vennem meg egyiket sem.
Inkabb itt kerdezd meg a fiukat: [link]

ezen felül mi kell még hozzá? Egy kis elmeleti alapismeret, turelem, es gyakorlas.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#503) SteveK88


SteveK88
tag

Sziasztok!

A frissítések telepítésénél ez a lépést nem értem: A frissítések csak mentésként érhetők el! Lásd: Szerverek/Openwrt_Barrier_Breaker/SYSUPGRADE/servicesbackups/ alatti repair-ok.

Nem találom ezt a menüt a routerben sehol.

(#504) suste válasza SteveK88 (#503) üzenetére


suste
veterán

ez az én FW-mnél van csak, és az idézett elérési út a szervereken lévő elérési utat mutatja
mivel sokat változott a 9092-es oldal, ezért az elsőt frissítést a szerverről letöltve és a LUCI-ban betöltve kell megcsinálni, majd később már mehet a 9092/system/backup oldalon (download/restore)

(#505) SteveK88 válasza suste (#504) üzenetére


SteveK88
tag

Igen, közben megtaláltam a kapcsolódó blog bejegyzést is. Köszi! Amúgy valaki próbált visszaállni gyári fw-re OpenWRT-ről? Csak mert valaki linkelt itt egy backup.rar-t amiből nekem sikerült u-boot alól felrakni a gyári fw-t.

[ Szerkesztve ]

(#506) suste válasza SteveK88 (#505) üzenetére


suste
veterán

nem gondolnám, hogy sokan visszaállnának, mert nem igazán van értelme :) (nem ad semmi +-t, sőt...)

(#507) csasznyidani


csasznyidani
újonc

Üdv srácok!

Pár napja újítottam egy ilyen eszközt.. feltettem rá egy lucy-t.. Olyan kérdésem lenne felétek, hogy ezzel meg lehet (hogy lehet meg-) csinálni azt, hogy egyszerre működjön repeaterként és AP-ként is ?

kb úgy mint ahogy a gyári fw vel is lehetett csinálni...

(#508) suste válasza csasznyidani (#507) üzenetére


suste
veterán

(#509) csasznyidani válasza suste (#508) üzenetére


csasznyidani
újonc

köszönöm!!

Eddig a pontig ezt csináltam, de itt nem adtam hozzá a LAN interfacehez...

4/2: Maradva a Router2 LuCI/Hálózat/Wifi részen felveszünk egy 2. wifit a "hozzáadás" gombbal, majd ezt normál "hozzáfárási pont"-nak (AP) állítjuk be, hozzákötjük a LAN interfészhez, az SSID-nek másikat adunk mint a Router1-nél, és az összes többi paraméternek pedig a Router1-ben beállított dolgokat vesszük fel (titkosítás, jelszó), majd "Mentés és alkalmazás".

Azt tapasztaltam, hogy ha ment a Client mód akkor a Master nem...

ha letiltottam a Client módot elindult a Master. - de ha nem tiltottam le akkor hiába nem volt bekapcsolva a masik router nem indult el magától a Master :/

(#510) suste válasza csasznyidani (#509) üzenetére


suste
veterán

ez sajnos ilyen, és nem tudom hogy a wifi chip tehet róla, vagy csak szoftveres hiba
ha a CLIENT aktív, de nem kapcsolódik semmihez, akkor lekapcsol az AP is :(
erre csináltunk egy kis ellenőrző/kapcsoló scriptet, amit a 9092/wifi-extra/client-off menüben lehet aktiválni
ez annyit csinál, hogy a beállított időközönként leellenőrzi, hogy van-e CLIENT kapcsolat, és ha nnicsen, akkor kikapcsolja a CLIENT wifit, és így az AP bekapcsol :)

szerk:
ez még egy régebbi fajta menü, de ilyesmi a kinézet: [link]

[ Szerkesztve ]

(#511) csasznyidani válasza suste (#510) üzenetére


csasznyidani
újonc

Na én ott elcsúsztam, hogy csak a CC-t tettem fel, gondoltam, hogy az extrák nem kellenek... De feltettem a BB -ét értem, hogy mire gondolsz, de annyi bökkenő van, hogy nincs ez a fül amit mutatsz.. Kerestem, de nem találtam, hogy hogy tudnám telepíteni ezt a kiegészítőt?

Ha nincs más akkor elküldenéd ezt a scriptet?

[kép]

(#512) suste válasza csasznyidani (#511) üzenetére


suste
veterán

nem az fw "kevés" (BB/CC/DD/LEDE), hanem a 9092-es weboldalt kell vagy feltenni és frissíteni (CC/DD/LEDE esetén), vagy pedig elég frissíteni (ha a saját BB van fent)

saját BB-nél:[link]

egyéb fw esetén pedig a külön mentések utolsó verziói a frissítések

(#513) csasznyidani válasza suste (#512) üzenetére


csasznyidani
újonc

Feltettem egy frissítést és megtaláltam amit említettél. Pontosan úgy működik a script ahogy írtad.

Köszönöm a segítséged!

(#514) Billu


Billu
aktív tag

Akár a padavan is elfut rajta. :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#515) azbest


azbest
félisten

Az egyik kis nexx-et a friss 17.01.4-es ledével felkonfigoltam wifi bridgenek. Egyik oldalon gigabites lan, amire egy huawei b525 van rákötve (2x2 2.4en is) és a szomszéd szobában a kis nexx a másik lanhoz, hogy ne kelljen kábelt kihúzni. Mivel hardveresen nem tudja ezt, ezért kellett egy relayd csomag és luci felület kiegészítő telepítés is.

Nem tudom, hogy valami más is okozott-e különbséget - elvileg nem kéne -, de most 70 megabit körül is átviszi a hálót, míg korábban a 15.05.1-es openwrt-vel 30 megabitre emlékszem. Ez 20 megabit széles 2x2 wifin teljesen jó.

Talán az újabb kernel is lehet az oka. A relayd szükségessége miatt proci erőből kell a csomagokat rakosgatnia.

(#516) suste válasza azbest (#515) üzenetére


suste
veterán

Ez 20 megabit széles 2x2 wifin

gondolom 20Mhz-re gondoltál :)

nekem jól ment CC alatt is a wifi, pedig közben az USB/SAMBA-t is ő kezelte:[link]

(#517) azbest válasza suste (#516) üzenetére


azbest
félisten

igen, éreztem is, hogy valami sántít a megfogalmazásomban :B

Nem a wifi ap teljesítményére gondoltam, hanem arra, hogy
másik router(lan -> wifi) ap - - - > nexx(wifi -> lan) bridge
megoldásnál mintha jobban teljesítene a friss rendszerrel. Ez inkább a proci optimálisabb használatára utal, mivel hardveres támogatás helyett a relayd rakosgatja az adatot a wifi és a lan közt így. Lényegében most nem szűk keresztmetszet a procija, mert egyébként is 74 megabit körül ment pécékkel is hálózat ilyen wifi paraméterek mellett.

[ Szerkesztve ]

(#518) Jarod1


Jarod1
addikt

Sziasztok!
nyomtatót meg lehet osztani vele?
mi a legfrissebb firmware?

(#519) ericssonfan2


ericssonfan2
tag

Sziasztok,

Lehet ebből Repeatert faragni Enterprise wifi hálózathoz?

Köszi

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

(#520) suste válasza Jarod1 (#518) üzenetére


suste
veterán

A mi fw-nkben benne van a nyomtató megosztás.
0.8.1 a legújabb, felrakod és bekapcsolod a szolgáltatást :) (192.168.1.1/szolgáltatások/nyomtató megosztás)

(#521) suste válasza ericssonfan2 (#519) üzenetére


suste
veterán

Wpad-mini helyett wpad kell, ami a mi fw-nk mellé már nem fér fel, de egy szűz openwrt/lede esetén telepíthető.....

(#522) ericssonfan2 válasza suste (#521) üzenetére


ericssonfan2
tag

köszönöm, utánajárok! :R

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

(#523) K_a_m_i


K_a_m_i
tag

Sziasztok! Vettem én is egy WT3020F-t. Felraktam a következőket:
openwrt-15.05-ramips-mt7620-wt3020-8M-squashfs-factory.bin
suste-OpenWRT-BB-0.8.1-wt3020-squashfs-sysupgrade.bin
ekkor még 536 kb szabad helyet mutat a luci-rendszer-szoftvernél
fel akartam tenni a torrenrtet, de ezt írja ki:
Downloading http://suste.xmsk.ovh/Openwrt_Barrier_Breaker/Packages/luci-app-rtorrent_0.1.5_all_suste.ipk.
Installing luci-app-rtorrent (0.1.5) to root...
Collected errors:
* pkg_state_want_from_str: Internal error: state_want=installed
* parse_conffiles: Failed to parse Conffiles line for ddns-scripts
* pkg_state_want_from_str: Internal error: state_want=installed
* pkg_state_want_from_str: Internal error: state_want=installed
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/kmod-ledtrig-gpio.list: No such file or directory.
* satisfy_dependencies_for: Cannot satisfy the following dependencies for luci-app-rtorrent:
* rtorrent-rpc * screen * luaexpat * luasocket * luasec *
* opkg_install_cmd: Cannot install package luci-app-rtorrent.

Ezután feltettem a 0.8.3-repair-UTF8-2018-01-28.tar.gz-t, ekkor már csak 324 kb a szabad hely és a torrentre ezt írja:
Package wput version 0.6.2-1 has no valid architecture, ignoring.
Downloading http://suste.xmsk.ovh/Openwrt_Barrier_Breaker/Packages/luci-app-rtorrent_0.1.5_all_suste.ipk.
Installing luci-app-rtorrent (0.1.5) to root...
Installing rtorrent-rpc (0.9.4-git--1) to root...
Downloading http://downloads.openwrt.org/barrier_breaker/14.07/ramips/mt7620n/packages/packages/rtorrent-rpc_0.9.4-git--1_ramips_24kec.ipk.

Collected errors:
* pkg_state_want_from_str: Internal error: state_want=installed
* parse_conffiles: Failed to parse Conffiles line for ddns-scripts
* pkg_state_want_from_str: Internal error: state_want=installed
* pkg_state_want_from_str: Internal error: state_want=installed
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/kmod-ledtrig-gpio.list: No such file or directory.
* pkg_write_filelist: Failed to open //usr/lib/opkg/info/rtorrent-rpc.list: No space left on device.
* opkg_install_pkg: Failed to extract data files for rtorrent-rpc. Package debris may remain!
* opkg_install_cmd: Cannot install package luci-app-rtorrent.
* opkg_conf_write_status_files: Can't open status file //usr/lib/opkg/status: No space left on device.

És csak 56 kb szabad hely marad. Hogy tudnám a torrentet beüzemelni, mit rontok el? (Ha lehet, akkor úgy, mintha egy dedósnak magyaráznátok. :))

(#524) suste válasza K_a_m_i (#523) üzenetére


suste
veterán

ha felrakod a mi buildünket, akkor miért akarsz még telepíteni torrentet????
a build tartalmazza a transmission-t, és még sokminden mást is: CHANGELOG !
szóval csak be kell üzemelni
most hogy telepakoltad, elsőnek kezdj egy factory resettel (luci-ban vagy 9092-n)

[ Szerkesztve ]

(#525) K_a_m_i válasza suste (#524) üzenetére


K_a_m_i
tag

Köszi a segítséget. Valamiért nem ment a transmisson ezért próbálkoztam össze-vissza. A visszaállítás után már minden OK. :)

(#526) K_a_m_i válasza K_a_m_i (#525) üzenetére


K_a_m_i
tag

Az miért, lehet, hogy a TV (LG) nem látja a WT3020F-be dugott pendrive-ot? A többi gép, mobiltelefon mind látja és a TV is látja a többi gép windows-os megosztásait és még a másik routerbe (TP-Link) dugott HDD-t is, csak a WT3020F-ben lévőt nem látja a TV. Extroot+data-ra van formázva:
Device Boot Start End Blocks Id System
/dev/sda1 2048 264191 131072 82 Linux swap / Solaris
/dev/sda2 264192 3913727 1824768 83 Linux

(#527) suste válasza K_a_m_i (#526) üzenetére


suste
veterán

minidlna engedélyezve és fut?

(#528) K_a_m_i válasza suste (#527) üzenetére


K_a_m_i
tag

Most már fut és így látja is. :) Ismét köszi!

(#529) Jarod1


Jarod1
addikt

egy reboot futtatásakor nem indul el, nem világít a led,,,reset gombra se, fel lehet támasztani valahogy?
Lan kapcsolatot átengedi

(#530) K_a_m_i


K_a_m_i
tag

Kicsit elszórakoztam azzal, hogy átállítsam switch-nek, mert megkérdezi, hogy mi a master router IP címe, aztán átállítja switch-nek és aztán nem lehetett elérni a kütyüt sehogy se. Ennek az volt az oka, hogy ő hozzáad 1-et a master router IP címéhez és az lesz a WT3020 címe, csakhogy azon a címen már volt más switch is a hálózatban, ezért nem lehetett kapcsolódni ehhez. Talán jobb lenne, ha nem csak a master router IP címét kellene megadni, hanem azt is, hogy milyen címet szeretnék a switch-nek. (De lehet, hogy aki ismeri az openwrt-t, annak ez egyértelmű lett volna).

(#531) suste válasza K_a_m_i (#530) üzenetére


suste
veterán

huuu, már rég nem nyúltunk a switch oldalhoz
most hozzátettem a kézi konfigot a switch IP-hez is, meg ki is írja a végén
ha megtennéd, hogy leteszteled, azt megköszönném
egyébként a 9092-t felfrissítetted? mennyi szabad helyed van még?
frissítések: 0.8.3-repair-UTF8-2018-01-28.tar.gz + 0.8.3.1-repair-2018-02-12.tar.gz

(#532) ericssonfan2 válasza suste (#521) üzenetére


ericssonfan2
tag

Üdv! Olyat lehet, hogy a ti fw-teket teszem fel és leszedek belőle olyat, ami nekem nem kell (pl nyomtatómegosztás, statisztika, médiaszerver), hogy felférjen a wpad? Igazából ami nekem fontos lenne az, hogy enterprise wifiből és/vagy 4G modemből LAN-on és/vagy wifin adja tovább a netet. Meg lehet ezt valahogy "egyszerűen" oldani? Köszi előre is!

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

(#533) suste válasza ericssonfan2 (#532) üzenetére


suste
veterán

Nem.
Fw-ből nem tudsz törölni, mert az ROM.

(#534) K_a_m_i válasza suste (#531) üzenetére


K_a_m_i
tag

Köszi, igen a 9092 frissítések fennt vannak és most feltettem a 02-13-at is. Most van memória (kb.110Mb), mert 128 Mb. extroot-ot csináltam.
Látom, hogy ott van a switch IP mező, ami tök jó, de az lenne az igazi -- ha ez ilyen könnyű Neked -- hogy ha a visszaállítás routerre részben is lenne egy mező, hogy mi legyen a router IP címe ( a WT3020-é), mert így csak a 192.168.1.1-re lehet visszaállítani és akkor az lenne megint a helyzet, hogy ott már van egy router nekem és akkor nem fogom elérni a WT3020-t és dugdoshatom újra a drótokat, ami nem olyan egyszerű itt. Egyébként szívesen tesztelném.

(#535) suste válasza K_a_m_i (#534) üzenetére


suste
veterán

ok, ez is megoldható
újra tedd fel a mait
most már ezt a funkciót is tesztelheted :))

ugye a 9092/system/backup oldalon frissítesz?

(#536) K_a_m_i válasza suste (#535) üzenetére


K_a_m_i
tag

Itt csak 02-13-as fissítést látok és így nincs custom IP a router visszaállításnál:

(#537) suste válasza K_a_m_i (#536) üzenetére


suste
veterán

újra tedd fel a mait

töltsd le újra és tedd fel

(#538) K_a_m_i válasza suste (#537) üzenetére


K_a_m_i
tag

Ezt tettem fel: 0.8.3.1-repair-2018-02-13.tar.gz, mert 02-14-es nem látok, de ez szerintem ugyanaz, amit reggel próbáltam és a képe is ugyanaz. Ezután megnéztem a .cgi fájlokat a webcommanderrel és nem írta felül. Ez miért lehet? Ha csak úgy bemásolom a webcommanderrel pl. a switch.cgi-t a www_suste/cgi-bin/ könyvtárba, akkor jó lesz?

(#539) K_a_m_i válasza K_a_m_i (#538) üzenetére


K_a_m_i
tag

átneveztem: 0.8.3.1-repair-2018-02-14.tar.gz-nek és így már hajlandó volt frissíteni. Biztos az volt a baja, hogy a 02-13 névvel már csináltam egy frissítést.

(#540) suste válasza K_a_m_i (#539) üzenetére


suste
veterán

Nem válaszoltál egy kérdésre, de most akkor kiderült hogy nem a 9092/backup oldalon frissitesz :(
Ami tök hülyeség, mert ott sokkal egyszerűbb, és pl ilyen nem frissít dolog sem fordulhat elő....

(#541) K_a_m_i válasza suste (#540) üzenetére


K_a_m_i
tag

De a 9092/backup oldalon próbáltam frissíteni, de addig nem csinálta meg, amíg nem neveztem át a fájl-t. Viszont miután sikerült kipróbáltam, átállítottam router-re, aztán vissza switch-nek és működik remekül. Annyi van, hogy az átállítások után újra kellett indítani a készüléket. Köszi a munkádat!

(#542) suste válasza K_a_m_i (#541) üzenetére


suste
veterán

mikor kellett plusz újraindítás? :F
elvileg a reset-router -nél újraindul a visszaállítás után magától
a switch-hez meg nem kellett eddig se

(#543) ericssonfan2


ericssonfan2
tag

fú de tudtam, hogy ez nekem nem fog sikerülni...

üdv, kéne kis segítség. feltettem az ubootot, az az egy sikerült.
rá is bírok kapcsolódni, beböngészem a fw-t, ráküldöm, elvileg auto reboot, valamit csinál is, várok, aztán nyitom a 192.168.1.1-et és megint az uboot fogad.

sebaj, táp ki, várok, táp be, fenti ip cím beír, nem történik semmi.

próbáltam sima openwrt-t, ledet, sustet, mindre ez van.

biztos én vagyok hülye (legalábbis remélem), de van vmi megoldás? köszi

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

(#544) suste válasza ericssonfan2 (#543) üzenetére


suste
veterán

Ha csak az uboou-ot raktad fel, akkor ha nem nyomod a gombot akkor a gyári felületnek kellene bejönnie. Ez meg volt?
Ha mindig az uboot jön be az olyan mintha beragadt volna a gomb...

(#545) ericssonfan2 válasza suste (#544) üzenetére


ericssonfan2
tag

Elsőre bejött a gyári felület. Aztán uboot alól akartam felrakni a fw-t (upgrade-et mert az van leírva h innen már azt kell). Valamit csinál is, de aztán az uboot jön be újra.

Kihúzom az usb-t, majd visszadugom, és akkor már semmi nem jön be 192.168.1.1-re.
Szóval a gomb nem ragadt be, jól működik.

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

(#546) suste válasza ericssonfan2 (#545) üzenetére


suste
veterán

Pontosan melyik menüpontban és milyen fw-t próbálsz feltenni?

Gyári webes felületet probaltad elérni?

[ Szerkesztve ]

(#547) ericssonfan2 válasza suste (#546) üzenetére


ericssonfan2
tag

Firmware upgrade - Generic firmware - Firmware
suste-OpenWRT-BB-0.8.1-wt3020-squashfs-sysupgrade.bin

Az eredeti gyári felület már nem jön be (192.168.8.1, unable to connect)

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

(#548) suste válasza ericssonfan2 (#547) üzenetére


suste
veterán

és hogy akarod frissíteni (sysupgrade) az openwrt-t amikor még nem is volt fent???
ráadásul uboot-on a factory kell amúgy is szerintem
szóval valszeg ez lesz a baj, factory fw-t tegyél fel....

(#549) ericssonfan2 válasza suste (#548) üzenetére


ericssonfan2
tag

innen vettem: [link]

"U-boot alól a sysupgrade-t kell felrakni egyből, nem a factory-t. Factory csak a gyári fw alól kell"

most próbálkozom a factoryval...

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

(#550) ericssonfan2 válasza ericssonfan2 (#549) üzenetére


ericssonfan2
tag

factoryval sem megy, mondjuk szerintem fel sem tölti, mert mikor legközelebb belépek ubootba (gombnyomós indítással), és próbálnám backupolni a fw-t, akkor 7.7 megás fájlt szedne le, az meg gondolom a suste___.bin

szóval tényleg nem tudom mi van vele, gyári fw is eltűnt, pedig elvileg mindent a leírások szerint csináltam :(

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.