Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) suste válasza tvamos (#100) üzenetére


suste
veterán

Nem feltetlenul gond, hogy nem ir ott mac cim!
A client kapcsolatot luciban csinaltad?
Mutasd a LAN-t is....

(#102) tvamos válasza suste (#101) üzenetére


tvamos
nagyúr

Most rá van kötve egy router, de tök mind1, mert a jelenség ugyan az sajnos. :(

Igen, amit te csináltál.
Powered by LuCI 0.12 Branch (0.12+git-15.037.36195-f1e2a26) suste/headless@OpenWrt@0.8.1 Barrier Breaker 14.07

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#103) suste válasza tvamos (#102) üzenetére


suste
veterán

Igen, amit te csináltál.
Ezt mire/miert irtad?

A kerdes az volt, hogy pontosan hogyan csinaltad ezt akliens kapcsolatit.

Probald ki hogy atallitod a LAN ipt 1.1-rol mondjuk 11.1-re.

(#104) tvamos válasza suste (#103) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igen, amit te csináltál.
Ezt mire/miert irtad?

Hat, mert hogy ezt irja nekem a verzional: suste/headless@OpenWrt@0.8.1

Most nem vagyok otthon, de ha haza ertem, atallitom.

Az a fura, hogy egy darabig mintha jol ment volna, a sebesseget sosem ellenoriztem, csak most, mert r..hadtul belassult, meg szaggat a net. Sokszor eldobja a kapcsolatot, es jelez a telefon, hogy egyaltalan nincs net. Ilyenkor ujrainditom, es altalaban lesz net, de nagyon lassu.

Elozoleg egy OpenWRT-s masik router volt, es az is ezt csinalta, hogy egy darabig "tok jol ment", (azert tettem idezojelbe, mert azzal sem meregettem a net sebesseget, nem vagyok ra erzekeny,) de egy ido utan teljesen meghulyult, utana nem volt hajlando menni.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#105) azbest válasza tvamos (#104) üzenetére


azbest
félisten

átnézném a helyedben, hogy az otthon használt cuccok közül mindnek rendben van-e a mac címe. Nincs e ip ütközés meg hasonlók. Ha több csupa 0 is van, akkor lehet összeakadnak, bár a csupanulla magában is necces lehet.

Nameg router nélkül, a szolgálató oldalán is lehet időszakos probléma. A modemjüknek vagy eszközüknek a felületén érdemes ránézni, hogy nincs e adatátviteli hiba.

[ Szerkesztve ]

(#106) tvamos válasza azbest (#105) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ugy nez ki a rendszer, csak hogy ertheto legyen, mi a szitu, hogy a foberlom WiFi routerehez csatlakozom, de azon a rendszeren nem tudok sajat halozatot szervezni. Erre van egy router. A routeren meg ugy lesz net, hogy a router WAN portjara rakotom ennek a NEXX LAN portjat. A NEXX meg kapcsolodik a foberlo halozatara. Egyszeru ez...

Sanszos, hogy a masik oldalon levo eszkozhoz nem fogok hozzaferni. Plane, hogy ha massal csatlakozom hozza, (PC, telefon, tablet,) akkor minden megy faszan, csak ezek a wrt-s cuccok nem.

Azt mondta egy ismerosom, hogy a NAT-tal lehet gond, de nem tudom, hogy mi az, meg mittudomen hogy lehet azt megjavitani... nem vagyok halozati szakember.

Nincs IP utkozes. Gondolom, azt kiirna. Meg minden DHCP-vel megy.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#107) suste válasza tvamos (#106) üzenetére


suste
veterán

Ez igy tripla NAT-olasnak hangzik, ami azert eleg felesleges, es sok hibalehetoseget hotdoz magaban.
Hogy teljesen tiszta legyen a kep csinalhatnal egy egyszeru sematikus abrat ahol feltunteted a routereket, klienseket es az ip cimeiket, aztan ezt feltenned ide, vagy valami kepmegosztora.
Utana tudnek segiteni, hogy mit kene valtoztatni....

(#108) suste


suste
veterán

Ilyesmire gondolok.
Még 2014-ben így nézett ki a hálózatom:

(#109) tvamos válasza suste (#108) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az IP-ket otthon kinezem... este... :(

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#110) suste válasza tvamos (#109) üzenetére


suste
veterán

Az már most nagy kérdés nekem, hogy miért kell a NEXX?
HW nat nem igen kell az említett sebességhez, vagyis a 1043-on is lehet openwrt, ami ugyan úgy felépítheti a wifis kapcsolatot a szomszéddal.
Vagy a 1043 nem helyezhető el jó vételi helyen?

(#111) tvamos válasza suste (#110) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az van, hogy ha az "ismetetlen eszköz" nevű router adja az ip címet, akkor az eszközeim nem érik el egymást.
A telefonomról kívánom irányítani a Raspberry-t.
A tabletról mentek a NAS-ra.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#112) suste válasza tvamos (#111) üzenetére


suste
veterán

ez nagyon nem indok a NEXX-re!!!
a ha a 1043-ra openwrt-t teszel, majd repeater üzemmódban konfigurálod, akkor a te eszközeidnek a dhcp szervere a 1043 lesz, vagyis külön magánhálózatod lesz....

(#113) azbest válasza tvamos (#111) üzenetére


azbest
félisten

tippre arról van szó, hogy ugyanarra az ip tartományra van konfigurálva az "ismeretlen" és a saját komlyabbik router hálózata. Péládul mindkettő 192.168.1.x -re. Ez pedig okozhat kavarokat a gépek közt. A plusz eszköz közbeiktatásával, valszínűleg a helyi lesz a dominánsabb.

Vicces is az, amikor a router kezelőfelülete helyett az egy szinttel felette lévő router jön be, mert ugyanaz a ip-jük, csak másik hálózatban.

Szóval érdemes lecsekkolni, hogy ha direktben az ismeretlenre kapcsolódsz fel, akkor az milyen ip tartományból ad címet és ne arra legyen konfigurálva egyik alatta lévő router hálózata sem.

(#114) suste
áh, te is erre gondoltál :)

btw, rendeltem én is egy ilyen Nexx-et, csinálok belőle hordozható wifis tvheadend szervert :) Kár, hogy nem hamarabb olvastam róla, mert pár napja nullázódott le a gearbest kreditem, de akkor még nem láttam náluk olyasmit, amit rendeltem volna :)

[ Szerkesztve ]

(#114) suste válasza azbest (#113) üzenetére


suste
veterán

(#115) tvamos válasza azbest (#113) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ismeretlen eszköz: 192.168.168.1
NEXX: 192.168.1.1
No, a router típusra rosszul emlékeztem, az máshol van.
TP Link TL-MR3420: 192.168.0.1

Most a telefonomnak 192.168.168.31-et oszt.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#116) suste válasza tvamos (#115) üzenetére


suste
veterán

a LAN ip-knek így jónak kéne lennie, ha routerként menne mindegyik eszköz
de akkor a tplinkre csatlakozva nem lehetne 192.168.168.xxx ip-t kapnod (vagyis így nem jók a LAN ip-k :) )
szóval valamit nagyon nem jól állítottál be, vagy nem jól írtad le mi a pontos helyzet
még mindig ott tartunk, hogy kéne a pontos beállítása a te eszközeidnek (nexx/tplink)

azt most is fenntartom, hogy felesleges a NEXX!

[ Szerkesztve ]

(#117) azbest válasza suste (#116) üzenetére


azbest
félisten

A telefonos részt lehet arra írta, hogy direktben felment az ismeretlen eszközre megnézni, hogy milyen ip-t oszt :)

(#118) tvamos válasza suste (#116) üzenetére


tvamos
nagyúr

Úgy értem, a telefon most az ismeretlen eszközre csatlakozik. Így kap 192.168.168.xxx IP-t.

Azon gondolkodom, ha lehet jobb lenne ha a NEXX-ért átkötném a TP-Link LAN portjára, és beállítanám 192.168.1.2-re, akkor a NEXX oszt6ná az IP-t. Nem tudom, hogy az segítene-e valamit. (Mondjuk ennek ellent mond, hogy ha a gépem direktbe, kábelen megy a NEXX-re, akkor is tud rossz lenni... :( ) Abban tudok segíteni, hova állítsam a TP-Link-et, hogy így menjen?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#119) suste válasza tvamos (#118) üzenetére


suste
veterán

Legyszi fogalmazz pontosan!

Ha openwrt van a tplinken es a nexx kozeleben van, akkor teljesen felesleges a NEXX!!!
Ha megis kell a NEXX, akkor erdemesebb lenne client-relayd -re allitani, igy csak a tplink NAT-olna. Ehhez is van segedlet a 9092-n (wifi-extra/repeater/client-relayd gomb). Bar azt meg mindig nem tudjuk, hogy hogyan keszult pontosan a client uzemmod :F

(#120) tvamos válasza suste (#119) üzenetére


tvamos
nagyúr

Próbálok a tőlem telhető legpontosabban.

Szóval, a TP-Linken DD-WRT v24-sp2 (03/25/13) std van.
Én nem tudom, mi lenne az a beállítás hogy wifi-n jönne be a net, és akkor azt még tovább tolja a telefonnak, meg a tabletnak, de ezek vannak rajta:
AP, Client, Client Bridge (Routed), Adhoc, WDS Station, WDS AP.

A NEXX-en ez van:
Hozzáférési pont, Ügyfél, Adhoc, 802.11s, Ál Adhoc, Ellenőrzés, Hozzáférési pont (WDS), Ügyfél (WDS)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#121) suste válasza tvamos (#120) üzenetére


suste
veterán

DDWRT:
logikusan a "Client Bridge (Routed)" kell, + fel kell venni egy plusz wifit amit AP-nek állítasz be
a pontos beállítást azt vagy DDWRT fórumban keresd, vagy google
linksys wr54gl-esemhez én is google-val kerestem ki a repeater beállítást....eléggé összevissza kellett ugrálni a menüben, de persze ez is csak megszokás kérdése...
azt viszont nem tudom, hogy a DDWRT fel van-e készítve az Atheros chipre, mert nem mindent úgy kell beállítani mint Broadcom-nal....

(#122) tvamos válasza suste (#121) üzenetére


tvamos
nagyúr

Oké értem. Köszönöm a segítséget, és a türelmet!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#123) suste válasza tvamos (#122) üzenetére


suste
veterán

estleg kipróbálhatod az openwrt is a tplinken
a mi segédfelületünket arra is fel lehet tenni mentés formájában, és akkor 1-2 kattintás a repeater mód, vagy ott van vargalex repeateres youtube videója is...

(#124) tvamos válasza suste (#123) üzenetére


tvamos
nagyúr

A repeater oszt ip-t, nem nat-ol?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#125) suste válasza tvamos (#124) üzenetére


suste
veterán

A repeater kifejezésen mi itt azt szoktuk érteni, hogy felcsatlakozik egy wifihálózatra egy interfésszel (pl: WWAN), és egy másik interfészen (pl: LAN) lógó wifi AP-vel pedig továbbszórja a netet.
Az atheros chip sajátossága, hogy normál esetben ezt csak NAT-oltan tudja megtenni.
Ha NAT nélkül akarnánk ilyet, akkor vagy Repeater-relayd vagy WDS kapcsolatot kellene kiépíteni.
Kis olvasnivaló: [link]

(#126) tvamos válasza suste (#125) üzenetére


tvamos
nagyúr

Köszönöm az olvasnovalót.

Ha jól értem, akkor a NEXX-et át tudom állítani repeater módba, akkor nem NAT-ol, és az ismeretlen eszköz oszthatatlan az IP-t a TP-Linknek, ami utána NAT-olhat, meg oszthat IP-t, meg DHCP, meg minden. Ez így jó lehet?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#127) suste válasza tvamos (#126) üzenetére


suste
veterán

nem jól érted!
én sehol nem írtam, hogy repeater üzemmódban nem NAT-ol, sőt pont az ellenkezőjét írtam!
igaz a NEXX MTK chipjével nem tesztelgettem a Broadcom-os egy interfészes (nem NAT -olós) repeatert, így még akár működhet is, de akkor teljesen máshogy kell beállítani, mint az általam készített atheros-os leírás...

de ha működik is amit írtál (főrouter - @NAT@ - nexx - @nincs NAT@ - tplink - @NAT@ - klienseid), akkor is minek a NEXX???
a tplink routered atheros-os repeaterként beállítva mindent megold amit szeretnél (főrouter - @NAT@ - tplink - @NAT@ - klienseid)!

[ Szerkesztve ]

(#128) tvamos válasza suste (#127) üzenetére


tvamos
nagyúr

Azt nem ertem, hogy az en TP-Link routerem hogy fog az egy szal radiojaval egyszerre csatlakozni a fo riuterhez, utana NAT-olni, es utana WIFI-t sugarozni.
// Bocs, annyi most nekem az uj terminusz technikusz, hogy nem sikerul megjegyeznem.... Broadcast? Client? nem tudom!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#129) suste válasza tvamos (#128) üzenetére


suste
veterán

1: viszonylag régóta tudnak a routerekbe rakott wifi chipek "multi-ssid" funkciót
vagyis annyi wifi hálózatot veszel fel az egy szem routerrel egy wifi chip-pel, amennyit csak akarsz (gondolom a vendéghálóról már hallottál.....már gyári fw-k alatt is szokott lenni +1 guest, de openwrt alatt bármennyit felvehetsz)
itt jön elő a legnagyobb problémája a gyári fw-knek, hogy állati sok limitációt raknak bele, a router tudásához képest:(
2: a külön wifi hálózatokat külön módokra állíthatod, vagyis lehet az egyik AP a másik CLIENT
3: a NAT meg már szoftveres kérdés, bármikor bármelyik interfész közé felvehetsz NAT-olást

4: Az egy wifi chipes multi-ssid annyi korlátozást hordoz magában, hogy nem tudsz különböző csatornákat állítani az egyes wifi hálózataidhoz. Ez logikus is, hiszen egy chip csak egy csatornán szórhat:).

Szóval openwrt-vel simán megoldható:
NET - || - Ismeretlen router -NAT- Wifi1(ap)- || - Wifi1(client) - Tplink - NAT - Wifi2(ap) - || -Wifi: Pc, telefon, tablet, stbstb....

(#130) azbest válasza suste (#129) üzenetére


azbest
félisten

Így van. Amikor voip-pel kapcsolatos fejelsztésen dolgoztam, akkor openwrt rendszerű tplink wr841 -eseket konfiguráltam fel, hogy a különböző natolási módokat tesztelni tudjam. Mivel nem akartam kábelerdőt, ezért a wifik-et állítottam be úgy, hogy client és ap is legyen egy eszközön.

De mikor vidékre megyek, akkor ott is úgy csinálom, hogy van egy router, ami kliensként felcsatlakozik a telefonomon megosztott internetre és azt osztja tovább wifi és lan felé a cuccaimnak. Ennek a helyére fogok beállítani egy nexx-et, csak a tv tunert is abba dugom.

A nat nélküli wifi-lan brigde szokott lenni nehezebb, mert hardveresen a routerem nincs rá felkészítve, alapból mindig natolna. De beállítható, hogy a cpu relay-elje a forgalmat köztük.

Szóval, ahogy mondod, csak a kreativitás szab határokat, a technika már elég sok mindenre befogható :)

[ Szerkesztve ]

(#131) suste válasza azbest (#130) üzenetére


suste
veterán

A nat nélküli wifi-lan brigde szokott lenni nehezebb, mert hardveresen a routerem nincs rá felkészítve, alapból mindig natolna. De beállítható, hogy a cpu relay-elje a forgalmat köztük.

Én is ezt írtam atheros-szal kapcsolatban, csak más megfogalmazásban:)
Viszont broadcom-os wifivel simán megy a NAT nélküli bridge WDS/relay nélkül is! [link]
ha valakinek ez kellene, akkor ilyen eszközt kell beszerezni:)

[ Szerkesztve ]

(#132) tvamos válasza suste (#129) üzenetére


tvamos
nagyúr

4: Az egy wifi chipes multi-ssid annyi korlátozást hordoz magában, hogy nem tudsz különböző csatornákat állítani az egyes wifi hálózataidhoz. Ez logikus is, hiszen egy chip csak egy csatornán szórhat:).
Hosszas tipródás után úgy döntöttem, marad a NEXX, a fenti okból. (Egy most is van a fiókban, most mivel jobb, ha kettő lenne ott?)
Csak be kell állítani, hogy ne NAT-oljon, hátha egy kicsit jobb lesz. Meg közelebb kell vinni az ismeretlen eszközhöz.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#133) suste válasza tvamos (#132) üzenetére


suste
veterán

Akkor a nexx-et repeater-relayd modban kell beallitanod.
Csinalj factory resetet, utana tedd fel a 0.8.1-repair.tar.gz mentest, aztan mehetsz a 9092/wifi-extra/repeater oldalra, es a parameterek megadasa utan a "Repeater-relayd" gombbal inditsd a beallitast.

(#134) tvamos válasza suste (#133) üzenetére


tvamos
nagyúr

Köszönöm! :R

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#135) azbest válasza suste (#31) üzenetére


azbest
félisten

meghótt a tárhely vagy csak akkor érhető el, amikor be van kapcsolva a géped? :)

(#136) suste válasza azbest (#135) üzenetére


suste
veterán

A 3 kozul valamelyik biztos megy.
Logoutom!

(#137) azbest válasza suste (#136) üzenetére


azbest
félisten

Most egyébként webes felületű uboot kapcsán nézelődök, hogy mi érdemes feltenni, vagy hogy érdemes-e egyáltalán.

CC-ből egyébként jött már ki 15.05.1 változat is [link]

(#138) suste válasza azbest (#137) üzenetére


suste
veterán

A szerveren fent van egy, azt kulonletoltes nelkul is feltlhatod onnan. Md5 is ott van mellette.
Meg gyari fw alatt erdemes meglepni, mert ott irhato...
Nekem is ez van fent.

[ Szerkesztve ]

(#139) azbest válasza suste (#138) üzenetére


azbest
félisten

abban nem vagyok biztos, hogy ha a webes felületű uboot van fönn, akkor lehet -e más hálózati tartományt használni, mint 192.168.1.x utána openwrt alól.

(#140) suste válasza azbest (#139) üzenetére


suste
veterán

Persze, nincs koze hozza.....

(#141) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, most rendeltem egy H verziót.
A kérdésem az lenne, hogy ha wifin kapja majd a netet és csak egy pendrive van rádugva, amin a transmission megy folyamatosan, akkor kb mennyi ideig lehet működtetni egy 5000mah-s xiaomi powerbank-el?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#142) suste válasza Zirowe (#141) üzenetére


suste
veterán

Amíg le nem merül az akksi :))
De most komolyan, ez olyan sokváltozós egyenlet, hogy nem lehet mit mondani.
Persze főleg a TM használattól fog függeni, de pont ez miatt lehet nagy szórás (seed vs dl).
Én switch + ap -ként szoktam laptop usb2-ről hajtani, szóval alapból bőven elég neki az 500mA.

(#143) Zirowe válasza suste (#142) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Gondoltam van vmi tapasztalat arról, hogy mennyi lehet a fogyasztása tól ig skálán.. :U

Az oldalad a saját készítésű openwrt-vel már nem elérhető?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#144) suste válasza Zirowe (#143) üzenetére


suste
veterán

Dehogynem, logoutomon ott vannak a szerver címek, valamelyik biztosan megy...
Egyéni tapasztalat egyéni felhasználási szokásokkal nem sokat ér.
Számolva meg 5-15 óra is lehet szerintem.

(#145) azbest válasza Zirowe (#143) üzenetére


azbest
félisten

A hivatalos openwrt-vel 150mA körülig ment fel. Ha bedugtam egy pendrivet, akkor 200mA körülig. Ez a pendrivetől is függ. Egy charger doctorral néztem, de nem kapcsolódtam rá winfin, szóval valós használat mellett több lehet.

(#146) Zirowe válasza suste (#144) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Közben meglett. :R

Kérdés, a bb, amit csináltál, exroot nélkül elfér benne a transmission, samba, 3g stick és sima wpad?

azbest: :R

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#147) suste válasza Zirowe (#146) üzenetére


suste
veterán

Tm, samba, ftp, 3g (részben), stbstbstb eleve bent van (logoutom + changelog!).
De a full wpad nagy. Ahhoz extroot kell...

(#148) Zirowe válasza suste (#147) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Rendben, köszönöm, most már csak a routernek kell megérkeznie. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#149) azbest válasza Zirowe (#146) üzenetére


azbest
félisten

tisztán matek alapon, ha 200mA, akkor akár 18 óra is lehet. De folyamatos üzen nem megy, úgy értem, ha van betáp a powerbankba, akkor gondolom nem merül és kap áramot a rádugott cucc. De ha elmegy a betáp, akkor pár másodpercre kikapcsolja a kimenetet is a bank, tehát újraindul. Nekem 10000mA változat van és egy xiaomi led lámpával szoktam használni éjjeli lámpának :D Jópár órát elmegy azzal (mintha a 10-es bankkal 36 órás üzemet mondanának a ledre, ami 260mA fogyasztású)

[ Szerkesztve ]

(#150) suste válasza azbest (#149) üzenetére


suste
veterán

Wifi client + pen + TM = 200mA -rel? De szép is volna :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.