Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Zirowe válasza Zirowe (#148) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, sikeresen megérkezett a router, már ki is próbálgattam rajta különböző openwrt-ket.

Lenne egy-két kérdésem.

Az alap cél az lenne, hogy a nyaralóba hétvégente a mobilnetet kiváltsam wifree megosztással.

1. Felraktam Suste bb alapú fw-jét, töröltem pár dolgot, és a wpad még pont felfért, kis szabad hely is maradt, de sajnos ugyanabba a problémába futotta, mint frap, hogy nincs net. Alap cc-t felrakva wpaddal azonnal van kapcsolat ugyanazokkal a beállításokkal.
Erre a problémára azóta se lett megoldás?
Mert szívesen használnám a fullos bb fw-t..

2. Ha mégsem jön össze a bb, akkor marad a cc, ebből próbáltam az of modems and men verziót, amiben szintén elég sok minden benne van alapból, de érdekes módon miután scanneltem a wifi hálózatokat és csatlakoznék, megakad az első ablaknál és nem megy tovább. Mindegy, a sima openwrt oldaláról származó cc telepítése után van picivel több, mint 4mb, a kérdés az, hogy wpad, transmission és az ext kezelő/formázó megfér-e ennyiben, illetve miket kellene pluszban telepíteni?
Vagy esetleg vki már készített hozzá egy majdnem fullos cc fw-t?

3. Alap cc-vel kábellel jön viszonylag rendesen a wifree (bár lehetne picit gyorsabb vagy stabilabb, ugyanott tablettel közvetlenül csatlakozva kijön a max sebesség, ami 10mbit/s), de ha wifivel próbálok csatlakozni, akkor megakad az "ip kérése" résznél. Router átrakva 192.168.2.1-re, dhcp be van kapcsolva (kikapcsolva is próbáltam, ugyanaz), mi lehet a gondja?
Illetve mit érdemes még beállítanom?

Amúgy pöpec kis cucc, viszont miután megrendeltem, rá pár napra rendeltem egy GL.iNet 6416A-t, főleg azért, mert 16mb memóriája van és elvileg elég egyszerűen lehet rá külső antennát szerelni.

Előre is köszönöm a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.