Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Kétélű ez...
"hogy jó "buli"" Ezért kár is volna egyetemre menni, mert ha azt akarod, hogy jó szakember legyen belőled és a választott végzettségedben dolgozni is tudj, ahhoz jóval több motiváltság kell ehhez.
Mellesleg ha hármas lett az írásbelid, akkor szóbelivel négyesre felviheted, én két tantárggyal is így voltam. (történelem, angol)
Én szakmát olyat választanék a helyedben, amiben lehet fejlődni és idővel több pénz keresni, akár külföldön is. Jelenleg ilyen a hegesztő és a cnc marós mondjuk. Előbbi jobban megviseli a fizikumodat, és veszélyes is úgymond, de ha akarod, akkor termékeny lesz a gyümölcse és nem kell örökké csinálnod. Utóbbi inkább észjáték, és fontos, (a hegesztésnél is), hogy olyan melóhelyet fogj ki elsőnek ahol van mit tanulnod, ergó változatos/sokoldalú munka.

when the sun shines, we'll shine together

(#2) e=mc²


e=mc²
őstag

Nem leszek nalad nepszeru, de leirom:

Ha tanulni akarsz, akkor meg van a lehetoseged, tanulj penzbol!

Ha szorakozni akarsz, akkor is meg van a lehetoseged, de tedd a sajatodbol!

Hogy a vegen kapj egy olyan diplomat, aminek nincs ertelme (kereslete) es meg esetleg el is mesz kulfoldre, akkor inkabb tenyleg maradjon ki az egyetem.

Ambulimax Provider

(#3) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Kusza írás, kismillió hiba.
Ja, hogy én csak egy esztergályos vagyok...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4) tkazmer


tkazmer
addikt

ha erős fizikumod van, a logisztika megöl, az irodai meló. nem sértegetni akarlak, de 3-as érettségivel, valóban ne akarj egyetemre menni, az érettségi nem olyan komoly vizsga, hogy ha 3as lett, akkor kifejezetten szellemi munkák felé kellene orientálódnod. "közepesen" biztos tudnál ott is teljesíteni, de nem lenne sikerélményed, és minden motivációdat elvesztenéd amikor 50 évesen még mindig ott tartasz ahol 2x évesen elkezdted.

ha érdekel a tűzoltóság, rendőrség, simán javaslom, de lényegében bármilyen szakmát, legyél jó szakember, kőműves, burkoló, ács, bármi, ha bejön alapíts vállalkozást, egyetlen lényeges dolog van, hogy élvezd amit csinálsz! ha szakmát tanulsz, jóeséllyel meg is fogsz tudni élni belőle. (egy diplomáról egyértelműen ugyanez nem mondható el)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#5) EczkE


EczkE
addikt

Nekem kér logisztikusi szakmám van. Egy középfokú szállítmányozási ügyintéző, és egy felsőfokú logisztikai műszaki menedzser asszisztens. Ez utóbbit tegnap fejeztem be.

De, hogy ezekkel mire megyek, most fog kiderülni.

Asszem mindenféleképpen!

(#6) danih


danih
addikt

Ha jó a fizikumod, tényleg válassz valamilyen fizikai melót, nagy a kereslet a jó esztergályosra, hegesztőre - külföldön méginkább. Eskü ezek ismeretében, ha vissza tudnék menni az időben, lehet én is egy ilyen, "valódi" szakmát választanék ;)

(#7) malwy


malwy
senior tag

Dolgozz egy évet, de közben álljál neki tanulni is. Beletanulhatsz a tanulásba is...

(#8) Иван


Иван
őstag

Nincs abban semmi szégyen, ha elsőre nem vesznek fel sehova, hagyj ki egy évet, gyúrj rá amire nem ment és lesz is időd nagyon erősen tanulni egy vagy akár két nyelvet is. Mellé még plusz pénzt is kereshetsz valami munkával.

Igen, kell hozzá motiváltság meg minden, de ha egyetemre akarsz járni, nincs itt a vége. :N

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#9) nepszter1 válasza tkazmer (#4) üzenetére


nepszter1
addikt

bármi csak rendőr nem akarok lenni . Jó lelkű vagyok és nincs az az isten hogy embereket büntessek meg van elég bajuk így is.

Csak igazából lenézik az embereket pl. pénztáros valaki lenézik , nyáron koszosan jövök haza 14óra fizikai munkából , és furcsán néznek rám az emberek . Kicsit zavar , de különösebben nem érdekel.

Csak sajnos fogalmam sincs mibe kezdjek úgyérzem van kézügyességem lenne kedvem az esztergályoshoz de gyakorlati helyet nehezen lehet találni . Leginkább kimennék külföldre angliába csak kell alaptöke is oda. Külföldön az OKJ-s szakmákat nem ismerik el. :(

[ Szerkesztve ]

(#10) nepszter1 válasza tkazmer (#4) üzenetére


nepszter1
addikt

dupla

[ Szerkesztve ]

(#11) nepszter1 válasza tkazmer (#4) üzenetére


nepszter1
addikt

dupla

[ Szerkesztve ]

(#12) mexicanraven válasza nepszter1 (#9) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Ne menj esztergályosnak, ma már nincs akkora potenciál benne.
Én hegesztő vagyok, nekem is van amikor ráég a kosz a kezemre, de tudom, hogy én magamat ellátom, nem anyám rakja alám a dolgokat és egy olyan cél irányában vagyok, hogy a közeljövőben,már a hatszorosát fogom keresni a mostani fizetésemnek...

when the sun shines, we'll shine together

(#13) nepszter1 válasza mexicanraven (#12) üzenetére


nepszter1
addikt

Külföldre mész gondolom

(#14) Lenry


Lenry
félisten

kimarad az életedből 4-5 évnyi szívás, meg egy vagon pénz elb*szása (értsd ez alatt a kolesztől a költőpénzig mindent, nem csak a bulikat), és aztán a végén pontosan ugyanott fogsz állni, ahol most, csak eggyel több bőrkötéses nyomtatványod lesz.

szóval nem maradsz le semmiről.

tanácsom egyszerű és rövid: nézz körbe, hogy mi az a munka, amire igény van, amiből nincs túljelentkezés, plusz még szeretnéd is csinálni, és válaszd azt. én így lettem 3D grafikus

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15) mexicanraven válasza nepszter1 (#13) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Egyértelmű.
Ezt a szakmát nem lehet sokáig csinálni.
Ha itthon megfizetnének, emberszámba vennének, és a pénzből meg tudnék élni (NEM LUXUS módon, csupán ha veszek egy pár márkás cipőt akkor ne vágjon meg a dolog és jusson arra is, hogy nekikezdjek az életnek) akkor maradnék.
Itthon mit látok? Rossz fizetés, rossz körülmények, éhbér-állat módon való hajtás.
Odakint sincs kolbászból a kerítés, de ugyanennyi munkával megkeresek 600-700k-t, ami nem elhanyagolható.
Szóval ha rendbe akarod szedni az életet, te se gondolkodj hazaiban.

when the sun shines, we'll shine together

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.