Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Talán jobb is így....lehet azon versenyezni, ki tud ütősebb netes bemutatót csinálni.

B.Cs.

(#2) Pjotr


Pjotr
senior tag

Ertem en, de mi ez ahhoz kepest, hogy a 4 eves kislanyom farsangi ruhaja nem er ide idoben Kinabol a virus miatt :Y

mondja mar meg valaki, ha kinai telefont veszek azon lehet ilyen virus es elkaphatom? :F

[ Szerkesztve ]

(#3) YellowFlash válasza Pjotr (#2) üzenetére


YellowFlash
aktív tag

Nem. Rendkívül kicsi, majdnem 0% az esélye annak, hogy egy kínai csomagtól korona vírust kapsz.

Különböző tárgyakon a korona vírus egyes fajtái pölö SARS néhány óráig képes volt megélni, nagynehezen. Na mivel az nCov léguti "cseppekkel" terjed, pl tüsszentés, ezért még akkor se kapnád el, ha valami kínai mukesz közvetlenül a ruhára prüszkölne. Mire ideér a cumó, addig megdöglik a vírus.

[ Szerkesztve ]

They don't know... PepeLaugh

(#4) csorbajeno


csorbajeno
veterán

Ennyi visszalépés után azt gondolom, hogy ez volt a megfelelő reakció. A halasztás nem biztos, hogy jó lett volna, mert ki tudja, hogy meddig tart a koronavírus.

(#5) joey04


joey04
titán

Jó döntés.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#6) csorbajeno válasza YellowFlash (#3) üzenetére


csorbajeno
veterán

Alapvetően helyes, amit írsz, viszont nem jelenthető ki biztosan. Azok a kis piszkok csaoda dolgokat képesek túlélni, mert a hideget jobban viselik, mint a meleget.

Pjotr esetét alapul véve: Tételezzük fel, hogy egy koronavírussal fertőzött kínai csonagolja és adja útjára a ruhát a kislánynak. Megkapják azt és nyugodtan felveszik, tudván, hogy útközben kinyiffant a vírus, így semmi kockázat. A farsangi bálon meg télen biztosan vannak olyan gyerekek/óvónénik, akik kicsit meg vannak fázva, de nem foglalkoznak vele.Na, itt jön a vírusok túlélési faktora. Ha csak egy vírus túléli az utazást és történetesen gyümölcslével leönti a ruháját a kislány, akkor azt le fogják törölni. Ha törtéetesen pont egy immungyenge szervezetű személy kezére kerül az az egy vírus és a kezéről bekerül a szervezetére, akkor onnan elkezd szaporodni és másnap már ő is fertőz. És nem feltétlen tüsszentéssel, adott esetben szimplán a légzésével is képes fertőzni, az is nedves. És ha belegondolsz, akkor senki sem hibázott, de mégis megvan a baj. És onnantól kezdve megint terjed egy darabig, mire észreveszik. Tudom, kell egy-két véletlen a leírásomhoz, de bekövetkezhet, akármennyire nem szeretném. Jobb az óvatosság, én azt mondom :K

(#7) ablack válasza Pjotr (#2) üzenetére


ablack
senior tag

Elméletileg maximum 9 napig éli túl a vírus a legideálisabb körülmények között, gazdatest nélkül: [link]

[ Szerkesztve ]

(#8) #22743424 válasza ablack (#7) üzenetére


#22743424
törölt tag

Üveg, fém és műanyag felületen. Ennek árnyékában meg különösen örülök, hogy elmarad :)

(#9) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Na végre! Nem lett volna normális egy ritkás, rendkívül foghijas negyed konferencia.
Már az elején kellett volna azon nyomban átgondolni. Nem dől össze a világ. Csupán más lett átmenetilg fontos. :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#10) t72killer válasza YellowFlash (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ácsi, itt írják, hogy ritka szívós példány a korona, képes gazdatest nélkül 9 napig is eléldegélni.

Nekem elvileg jönnie kéne egy fejlámpának (már rég meg kellett vna érkeznie...), biztiamibizti gumikesztyűben veszem ki még a postaládánál, a lámpát megmosdatom alkolollal a csomagolást pedig egy plusz nejlonzacskóban kirakom a teraszra még pár hétig, mielőtt kidobnám. Inkább bohóckodok, minthogy bárki elkapjon valamit, legyen az családtag vagy kukás.

#7: lassú voltam :R. Pórusokkal teli papír csomagolóanyagban gondolom tovább is bírhatja. Ez elég brutál hír mindenesetre az összes tömegközlekedési eszközre, korlátokra, ajtókilincsekre nézve. Ha jól tévedek a mezei influenza csak percekig bírja.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#11) mrThomi


mrThomi
addikt

A héten jön meg aliról rendelt honor band 5-öm. Kesztyűbe fogom kibontani a biztonság kedvéért és lepucolom a dobozt alkoholos fertötlenítővel. Remélem a doboz belseje érintetlen így azokon nem kell majd átmenni.
Én is azt olvastam hogy így nem fertőz de sose lehet tudni.

(#12) szekra válasza t72killer (#10) üzenetére


szekra
őstag

A postás ezt a procedúrát nem ejti meg, ergo ha bármi baj lenne, nála kezdődik. Felesleges ezen pánikolni.

(#13) t72killer válasza mrThomi (#11) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A doboz belsejéhez is nyúlhatott alkalmazott, csuda tudja, mit pakolnak manuálisan. Én kivenném a telefont, azt is megmosdatnám, a doboz egyéb tartalmát (kábelek, fülhallgató(!), anyámkínja) még 1 hónapig nem piszkálnám. Gondolom van otthon másik töltő+fülhallgató :R.

#12: a postás a csomag külsejével találkozik, amit nem tartok kizártnak, hogy egyik-másik csomópontban a tudtunkon kívül fertőtlenítenek. Én viszont megbontom és ott kotorászok, ahova az eladó betette az árut. Persze simán lehet igazad, de nekem semmibe nem kerül a bohóckodás és nem lesz belőlünk ujságcikk, hogy jéé, csomagokkal is terjed...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#14) isakamay


isakamay
tag

Csak engem nem aggaszt ez a koronavírus? Ennél hétköznapibb dolgoktól is sokkal többen meghalnak. Felesleges pánikkeltésnek találom. :U

(#15) Aryon87


Aryon87
félisten

Kína hozta létre a vírust, ezzel akar megfertőzni mindenkit kommenteket várom 3..2..1.. a kamukémvádak után...

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#16) t72killer válasza isakamay (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azért olyan sok hétköznapi tevékenység, vagy épp mezei "nemaggódommiatta" (!=gyomorrák...) betegség nem sok van, ami az érintettek ~10%-át elviszi. Ha ez komolyabban elterjed (vuhanban full kijárási tilalom van, a város pedig körülzárva), akkor ez párszázmillióval megcsapja a Föld lakosságát. Nyilván nettó hobbiból játszik karanténosdit és kijárási tilalmasdit a 31ből 7.legnagyobb GDP-jű tartományban a gazdasági növekedésért megőrülő kínai vezetés...

#15: az amcsikvótak, direkt kínaiakat gyilkoló variánst tenyésztettek ki, hogy lekapcsolják a nagy vetélytársat :C

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17) Somoskői válasza isakamay (#14) üzenetére


Somoskői
csendes tag

Teljesen igazad van. De az emberi idiótaság határtalan :-) Konkrétan minden betegségtől sokkal többen halnak meg, és sztem sosem kellett volna MWC-nek lennie mert ki tudja hányan kaptak infarktust amikor meglátták az új mobilokat:-) ez azért tök veszélyes:-)

Somoskői

(#18) Aryon87 válasza t72killer (#16) üzenetére


Aryon87
félisten

Az elmúlt kínaiakagonoszkémek kommentek (Huawei posztok) miatt muszáj volt ezt betrollkodnom :))
Te most hogy mondod, lehet valóban a gonoszamcsik vótak :D

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#19) isakamay válasza t72killer (#16) üzenetére


isakamay
tag

Nagyobb esélyem van rákot, vagy agyvérzést kapnom, mint ezt a médiavírust elkapni.
Mindenki maga dönti el, mitől retteg, én ettől nem.

(#20) Aryon87 válasza isakamay (#19) üzenetére


Aryon87
félisten

Méghamarabb üt el egy autó amiben felfordulok, mint a vírustól..
Valahol olvastam hogy a H1N1-nél is mekkora pánik volt, azt most semmi. Kb ez is az lesz.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#21) t72killer válasza isakamay (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Miért nem mész akkor egy körre Vuhan-ba?

Persze, a karanténok (remélhetőleg) megfogják, így lehet nagy szája az európainak. Az előző SARS a fertőzöttek 10%-át vitte el, ez a mostani se sokkal különb.

#20: bár a kínaiak közlekedési kultúrája nem egy csúcs, de nem tudok róla, hogy Vuhanban havonta 1000 ember halna meg autóbalesetben.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#22) isakamay válasza t72killer (#21) üzenetére


isakamay
tag

Minek mennék oda? Az olyan lenne, mint a diszkóban odamennék a kidobóhoz és arcon csapnám tyúkszaros strandpapuccsal. Ha én nem keresem a bajt, a baj sem fog keresni engem. Amíg nem világjárvány, minek félni tőle? TV-t sem nézek az ilyen médiaszennyek miatt.

(#23) #22743424


#22743424
törölt tag

Akinek van egy kis ideje annak érdemes elolvasni ezt a cikket.
RÖVIDESEN MEGJELENHET AZ ÁLTALÁNOS ÉS ÉVTIZEDEKIG HATÁSOS INFLUENZA ELLENI OLTÁS?[link]

(#24) Y72


Y72
aktív tag

Csak a megfelelő tájékoztatást hiányzik, pl nincs válasz arra hogyan kell a halálozási arányt számolni és hogy akik megfertőződtek mióta beteg és hogyan változik az állapotuk.
Mert ha csak a gyógyulási idő hosszabb akkor lehet, hogy nem vészes, viszont biztos halál esetén nem túl jó.
Egyszer kaptam tüdőgyuszit, 3-4 hétig küzdöttem vele, alig akart rendbe jönni, nem szeretném még egyszer átélni és másoknak sem kívánom. Talán a legrosszabb halál típusok közé tartozhat, mert lassú sokáig tartó folyamat miközben a folyamatos láz miatt nem is önmaga már ember.

(#25) t72killer válasza #22743424 (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezt tényleg értékelném, utálom a taknyon csúszó-köhögős-tüsszögős influenzát :(((
:C

#24: halálozási rátát CSAK lezárt esetekből lehet számolni, bármi más kamu (leginkább a fél órája fertőzöttek számával leosztani a nyilvánvalóan sokkal kevesebb fertőzöttből 2-3hét agónia után meghalt páciensek számát). Egy betegség pedig kétféleképp zárulhat: gyógyulással és koporsóval. Miután lezajlott a járvány, és minden eset lezárult, értelemszerűen csak ez a szám marad, mialatt pörög a járvány, változik, jellemzően csökken az értéke (reméljük is, mert egyelőre vhol 20% körül jár!). Pl az előző SARS-ra ez ~10%-ot ad.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#26) B1T3 válasza t72killer (#10) üzenetére


B1T3
addikt

„Pórusokkal teli papír csomagolóanyagban gondolom tovább is bírhatja.”

Miért bírná? Az már gazdatestnek számít ideális emberi sejtekkel? :D

„Az előző SARS a fertőzöttek 10%-át vitte el, ez a mostani se sokkal különb.”

Mostani adatok szerint valószínűleg az 1%-ot sem éri el a halálozási ráta. Az esetek döntő többségében pedig a legyengült immunrendszerű egyéneket veszélyezteti a legjobban.

[ Szerkesztve ]

(#27) t72killer válasza B1T3 (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szerves anyag, csudatudja.

Ezt az egy %-ot vezesd már le nekem az 5150 gyógyultból és 1118 halottból :F. Vagy osztod a tegnap megbetegedettel is, akit majd 3 hét múlva fognak zsákba csomagolni? Nekem még akkoris 2% környékére jön ki az összeg (aminek kb 0 értelme van egy hetekig tartó betegségnél, amiből a végét töltöd intenzíven, 2-3 újraélesztéssel)...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#28) #22743424 válasza B1T3 (#26) üzenetére


#22743424
törölt tag

Már többen haltak meg benne mint az előző SARS járványban.

(#29) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Habár a helyzet súlyossága ellenére úgy érzem elég erősen megy a pánikkeltő propaganda, azért azt helyeslem hogy így döntöttek. Nem kell a tűzzel játszani, pláne ha a nagyobb gyártók is lemondták a részvételt, és gondolom nem viccből.

All→M8

(#30) Amerigo57 válasza B1T3 (#26) üzenetére


Amerigo57
őstag

(#31) t72killer válasza callmeakos (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Konkrét eset ugye a brit vírustranszporter bizniszidóta, aki nem elég, hogy hazavitte ázsiából a vírust, de biztosamibiztos még egy nyaraló vendégeit is végigfertőzte. Egy ilyen konferencia gyakorlatilag globális hatású gócpontként üzemelhet, uis a kis mocsok nagyon jól terjed, két csinoska kínai hostesslányka tucatnyi Ny-EU/USA vendéget láthat el szuvenírrel egyetlen délután. Lásd pl a német webasto sztorit - ezek még viszonylag frissek, meg ugye a komplett németo-ra jutó tucatnyi beteg körül komplett szakorvos-csapat sündörög éjjel-nappal, ergo még fejlövéssel is jó esélyeik vannak - de ezt a vip ellátást bizony már a fritz polgár se kapná meg, ha vuhani szinten pörögnének a számlálók.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#32) t72killer válasza t72killer (#27) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bocsánat, ez 24órával ezelőtti adat, az 1118-ból közben 1361 halott lett 5905 gyógyulttal. Csak nem akar javulni az a nyomorult halálozási ráta...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#33) #22743424 válasza t72killer (#32) üzenetére


#22743424
törölt tag

Nem igazán :(((

(#34) #22743424 válasza t72killer (#32) üzenetére


#22743424
törölt tag

Jól látom? Egy nap alatt ennyi új beteg? :Y

(#35) t72killer válasza #22743424 (#34) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tippre ez mérési anomália lehet, lehet nekiálltak alaposabban szűrni a Hubei lakosságot. Ott van egyébként a halottak (módosították 1365-re a számot) 95%-a és a dokumentált fertőzöttek 80%-a.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#36) B1T3 válasza t72killer (#27) üzenetére


B1T3
addikt

Úgy jön ki, hogy sokaknál valószínűleg tünetmentesen zajlik le a betegség. Ez persze azért is veszélyes, mert ettől még fertőzőképesek, és a nagyon fiatalokra, illetve az idősekre nézve továbbra is meglehetősen veszélyes a betegség (a klasszikus influenzához viszonyítva).
De még ha valósak is a hivatalos adatok (szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy nem pontos, és nem is lesz az), akkor is 1 helyett 2%-os a mortalitás.

(#37) t72killer válasza B1T3 (#36) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ehhez nem ártana tudnunk a tünetmentes esetek számát. Abban 1etértünk, hogy a hivatalos adatok nem pontosak, de egy ostromállapotban lévő nagyvárosban, ahol az ápolók egy része is fertőzött ugyanúgy kihagyhattak haláleseteket is akár százas nagyságrendben.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#38) antim


antim
tag

Nem merték a kínaiakat kitíltani a rendezvényről, hát így jártak! :N

(#39) <Lacy85> válasza Aryon87 (#15) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ja, ez teljesen életszerű forgatókönyv.
Az amcsi vádak miatt ráereszti a saját lakosságára a vírust, rövid távon gyakorlatilag megölve a saját gazdaságát. :D
Ezzel most jól visszavágnának. :C

(#40) csorbajeno válasza Aryon87 (#15) üzenetére


csorbajeno
veterán

Szerintem meg USA volt ;]

(#41) adlersson válasza <Lacy85> (#39) üzenetére


adlersson
aktív tag

Természetesen a kínaiak találták ki az egészet. Megfertőztek néhány önkéntest, akiket aztán szétküldtek a világba, hogy bedöntsék a gaz imperialista csürhét és hogy HK-ban végre abbafejezzék a tüntikézést. Áldozatukért cserébe az önkéntesek családjai évi plusz 2 rizsjeggyel gazdálkodhatnak.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#42) Graphics válasza isakamay (#14) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem igazán tudod a valós adatokat... Ez aggasztóbb.

Innentől csak találgatás...

Az már hab a tortán, hogy a topic megint szakértővé vált...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43) BalanceR


BalanceR
addikt

Azt, hogy lefújják korrekt lépésnek tartom, az ilyen rendezvények tökéletesen kiváló gócpontjai a terjedésnek, pláne , hogy nagyon sok kínai kiállító lett volna jelen...

Aki a kínából rendelt kütyükben lakó vírusoktól tart, szóljon. Én
feláldozommagam a közösség biztonsága érdekében.
Szóval aki fél hogy ilyen úton elkapja a halálos, veszedelmes kórt, szóljon, ingyen átveszek minden kínai kütyüt, tudd biztonságba a családod, szabadulj meg tőle, add nekem ! Privátban megbeszéljük.:DDD :D

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#44) pusszycat válasza #22743424 (#34) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Gondolj már bele, megindultak dolgozni, lejárt a szabi,akár oránként is lehet ennyi uj beteg...

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#45) atike


atike
nagyúr

Megmondtam... :) Én is. Ez volt a jó döntés.

(#46) lm83 válasza Graphics (#42) üzenetére


lm83
őstag

Tízmillió akármilyen-szakértő országa vagyunk :)

(#47) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Pár napja bontogattam csomagot, kínából jött. Tegnap egy Németországból érkező levelet bontottam ki. Na már most Németországban is van koronavírusos megbetegedett, a csomag itt volt 3 nap alatt, pánik?

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#48) hemaka


hemaka
nagyúr

Várható volt, hogy a végén ez lesz. A közelébe nem mentem volna én sem most egy ilyen rendezvénynek.

A csomagokról van hivatalos q&a itt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#49) NavySeal


NavySeal
senior tag

Bölcs döntés, bár szerintem elöbb illett volna ezt meghozni. Úgy látszik 2020 év eleje a netes bejelentéseké lesz.

Több valamit, kevesebb semmit!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.