Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) g0n21


g0n21
senior tag

Sajnos nem csak ezen a területen van így.
A Swatch Group múlt héten mondta le a március első hetèn, Zürichben tartandó time to move órás rendezvényt.
Non-refundable booking.com szállások liked it.
A müncheni inhorgenta bezzeg nem marad el (holnap kezdődik).

Kronometer.hu // nick: Gonzi // Cartier Santos 100 XL 1,8m // Cartier Ronde Croisiere 1,55m // Cartier Santos Dumont small ar-ac 1,7m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Breitling Chronomat B01 42mm 2,2m

(#53) atike válasza Graphics (#42) üzenetére


atike
nagyúr

Az utolsó mondatodat elsőre nem értettem. Végigolvastam a hsz-eket.... Egyetértek azzal ami írtál.

(#54) aronocs


aronocs
tag

Az itteni adatok alapján a halálozási ráta 2% körül van: https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6

Aut inveniam viam aut faciam.

(#55) petymeg


petymeg
addikt

"Miután az elmúlt hetekben sorra mondták le a cégek a részvételt (és ezek nem kispályás szereplők, a teljesség igénye nélkül jelezte távolmaradását az LG, a ZTE, a TCL, az Nvidia, az Amazon, a Facebook, az Intel, a MediaTek, a HMD, a Sony, az Ericsson és a Volvo)"

Pedig érdekelt volna, hogy a Volvo milyen mobillal rukkol ki idén. :U

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#56) INGJOKE válasza YellowFlash (#3) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ezzel az avatarral én nem hiszek neked. :D :D :D :D

(#57) t72killer válasza aronocs (#54) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Annak egy többhetes lefolyású betegségnél mi értelme van, h a tegnap regisztrált új betegek számával osztunk :F

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#59) Narxis


Narxis
nagyúr

Végre! :R Helyes döntés.

Thanos was right.

(#61) aronocs válasza t72killer (#57) üzenetére


aronocs
tag

Szerintem ez az arány közelebb van a valósághoz, mint a 20%, de lényegtelen, csak be akartam szúrni egy rendes forrást.

Aut inveniam viam aut faciam.

(#65) t72killer válasza aronocs (#61) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R, igen ők a leghitelesebb statisztika jelenleg. Minden szám ott van, lehet belőle számolgatni - csak az előző napok-hetek számait nem tudtam még belőle kioperálni.

#64 :R

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#66) weberzolee


weberzolee
aktív tag

jelenleg inkább 10% feletti a halálozási arány.
[link]

Hubej-re vetítve:
Összes Fertőzött: 48.206
Meggyógyult: 3.454
Meghalt: 1.310
Kórházban: 33.693
Kritikus állapotban: 5.647
Válságos állapotban: 1.437

Ha az alsó 2 sor meghal akkor 7.394/48.206 = 15,33% a mortalitás. De ha csak a jelenlegi adatokat nézzük, akkor is 2% feletti. Az egyik kérdés az, hogy az ellátás hiánya okozza ezt vagy egy fejlettebb országban is ennyi lenne az arány. Ez majd akkor derül ki ha a nyugati országokban is meghal/felgyógyul az összes fertőzött. A másik kérdés az, hogy a fertőzöttek száma tényleg ennyi, vagy mondjuk 10x ennyi, mert az javítana a halálozási arányon. És bár a mezei éves influenza is több 100.000 halált okoz évente, annak a halálozási aránya igen csekély, <0,1%.

(#67) Fryskitt válasza csorbajeno (#6) üzenetére


Fryskitt
addikt

Ügyesen kimossa fertőtlenítő mosószerrel.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#68) Fryskitt válasza #22743424 (#23) üzenetére


Fryskitt
addikt

Nincs mindenre jó gyógyszer... bár sokan hiszik. Pl. most megy a mozikban ez a "Feltaló" című film. Pedig csak egy korrekt kis csalás volt, semmi több. Ló..-t se talált fel, sőt, vsz sok halál szárad a lelkén, azoké, akik azt hitték, hogy hatásos a csepp, és a rendes kezelésre meg nem mentek el.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#69) beastars


beastars
tag

Nagyon sajnálom hogy el marad a mwc, föleg ha ugye készültek is rá. Márcsak az élmény miatt is irom ezt. Nekünk a vietnámi hazalátogatás maradt el a járvány miatt,szoval a sok agyament, magasröptü hsz véleményével ellentétben valamenyire együtt érzek azokkal akiket ez érint.

(#70) Bog válasza petymeg (#55) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

A Volvo XC40 recharge az első autó, amiben a Google Android Automotive OS van. Gondolom ezt hozták volna.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#71) Plug Life válasza lm83 (#46) üzenetére


Plug Life
senior tag

Ez az ún. Dunning–Kruger effektus. Minél inkább fingja sincsen valakinek valamiről, annál magabiztosabban pofázik róla 😆😂

(#72) Graphics válasza weberzolee (#66) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hogy jön ki a matek? :)

A jelenleg 10% neked hogy jött ki?

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#73) weberzolee válasza Graphics (#72) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Csak puszta spekuláció. A kritikus állapotúak nem nagyon szoktak megmaradni, a válságosból meg még lehet kritikus. Persze mivel sem a tényleges fertőzöttek száma nem ismert, sem a halottaké így minden adat spekuláció, mint ahogy írtam is.

"Ez majd akkor derül ki ha a nyugati országokban is meghal/felgyógyul az összes fertőzött."

(#74) Graphics válasza weberzolee (#73) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

értem, hát így másra a szentelt vizet nem szívesen adnám rá... :)

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#75) Ricardo


Ricardo
félisten

Újraszámolás Így már kicsi más a matek.

(#76) B1T3 válasza weberzolee (#66) üzenetére


B1T3
addikt

Ez mind találgatás. Németországban 16 fertőzöttből egy sem halt meg (remélhetőleg nem is fog), ez alapján az európai országokban meg 0% a mortalitás. :) Nem lehet még messzemenő következtetéseket levonni.

(#77) pusszycat


pusszycat
nagyúr

Két dolog motoszkál nálam fent. Egyik dolog ha valaki kigyógyul belőle az megfertőződhet e újra. Mennyi ideig tart a felépülés, mert ha a gyógyultak és fertőzöttek arányát nézzem kell 1 hónap neki. :U :U :U

Fryskitt@

Lehet jó a koronavírusra is. ;)

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#78) t72killer válasza pusszycat (#77) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez bennem is felmerült, nem írják sehol, hogy aki átesett rajta védetté válik.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#79) stellaz válasza B1T3 (#76) üzenetére


stellaz
addikt

Mondjuk Németországbam az a 16 ember olyan ellátást kap, amit sem mi, sem a többi német állampolgár nem fog megkapni, ha százezrével betegednének meg.

(#80) weberzolee válasza B1T3 (#76) üzenetére


weberzolee
aktív tag

De nem is gyógyult meg egy se. Tekintve hogy a betegség lefolyása több hét, és Kínában már több hónapja megjelent, egyértelmű hogy az ottani adatokkal lehet csak érdemben számolni. Ezért is írtam, akkor lesz igazi infó, ha a nyugati országokban is az összes fertőzött felgyógyul/meghal. Bár valószínűleg ez sem lesz mérvadó, mivel a SARS esetében az alábbi eredmények születtek a teljesség igénye nélkül:

fertőzött/meghalt
USA: 27/0 = 0%
Kanada: 251/44 = 17%
Kína: 5328/349 = 6,6%

A végeredmény pedig 9,6%. Szóval biztos csak akkor lesz, ha a járvány véget ért. De jelenleg a legvalószínűbb mortalitás a Kínai esetekből számolható a mennyiség miatt.

(#79) stellaz: na igen, ez is árnyalja a képet, hiszen lehet hogy Kínában is kevesebben halnának meg, ha mindenki megkapná a megfelelő ellátást. De egy tömeges járványnál ez nem kivitelezhető.

[ Szerkesztve ]

(#81) #22743424 válasza Fryskitt (#68) üzenetére


#22743424
törölt tag

Persze, hogy nincs csak végre jó lenne egy ilyen fajta ellenanyag kifejlesztése . Nem pedig a szokott módszert alkalmazva a legyengült vírust befecskendezve stimuláljuk az immunrendszert. Majd meglátjuk mi sül ki belőle.

(#82) YellowFlash válasza INGJOKE (#56) üzenetére


YellowFlash
aktív tag

Fenébe... lebuktam :C

They don't know... PepeLaugh

(#83) moleculez


moleculez
veterán

MKBHD, Unbox therapy, nagyobb tech youtuberek meg megszakad majd a nézettségetől, (meg a munkától), valahogy a világ tudtára kell hozni a palettát. :Y

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#84) Graphics válasza weberzolee (#80) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Több hónapja? Én decemberben hallottam róla először.

Itt meg aki beteg már pár el is temettél... :(

Én ezt a találgatást nem igazán szeretem... Nekem se szakmám, meg neked se...És csak spekuláció... Ez annál komolyabb dolog, hogy otthoni spekulációra alapozzunk.. Főleg úgy, hogy a valós adatok nem igazán állnak rendelkezésünkre...

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#85) t72killer válasza Graphics (#84) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van, várjuk ki a végét. Bár sajnos tartok tőle a kollégának lesz igaza és ez csúnyán fog kinézni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#86) B1T3 válasza t72killer (#85) üzenetére


B1T3
addikt

Afrika azon régióiban lehet csúnya vége egy világjárványnak, ahol a HIV-fertőzöttek aránya akár több, mint 10% is lehet. És persze ez nincs teljes átfedésben az idősekkel és a nagyon fiatalokkal, akik ugyancsak veszélyeztetettek…

(#87) t72killer válasza B1T3 (#86) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az tuti, hogy HIV-vel (=nulla immunrendszer) kombinálva ez igencsak ütős kombó... Bár, ha hinni lehet a híreszteléseknek, a fejlett világban terített HIV-gyógyszerek viszont ütik a koronavírust is, tehát tényleg a nemigazán ellátott Afrikának fájhat legjobban. Kérdés, átviszik-e oda a kínaiak a cuccost, ugyebár ott nem karanténozzák be az új gyarmattartóikat...

#88: hány betegből is hal meg az a pártízezer mezei influenzás? Nem akarok vészmadár lenni, de a 2000 már jövő hét elejére valszleg meglesz úgy, hogy az egyetlen komoly, világtól elszeparált gócpontban nemhogy tömött metró nem jár, de behegesztik a lakosokat...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#88) csobi1 válasza isakamay (#14) üzenetére


csobi1
tag

Ma hallottam a rádióban,hogy hamar kifut a koronavírus,mert nem bírja a nyári melegedést. Érdekes ez a rettegés. Szerintem a halálos áldozatok száma megáll valahol 2-3 ezer fő között. Ez nem kevés,de utána olvastam,hogy világviszonylatban az influenzától és szövődményeitől kb 500 ezren haltak meg tavaly. Mégsem maradt el semmilyen rendezvény.

(#90) pusszycat válasza csobi1 (#88) üzenetére


pusszycat
nagyúr

Akkor a betegeknek elég lett volna szaunába járniuk, nem kell mindent bezabálni,annyi hülyeséget mond a rádió/tv, h ihaj. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#91) twollah1976


twollah1976
őstag

Benne volt a levegoben...

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#92) k-adi


k-adi
nagyúr

Várható volt, hogy lemondják.

-1 gócpont

(#93) Franklin


Franklin
addikt

Nem baj ha elmarad az MWC, az a fontos, hogy Bog utazzon ki Barcelonába, ahogy eddig is, és írja az utazós blogot, az volt a legjobb az egészben :DDD

(#94) joey04


joey04
titán

Lehet, hogy ez: [link] nem is volt akkora kamu?

Már kezdik beismerni a korrektebb számítással: [link] de ezek mindig is sunnyogtak mindenben.

Ne baszogassák állami szinten az Apple, Google, Meta, MS cégeket!

(#95) Graphics válasza joey04 (#94) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

SzeretlekMagyarország.... :U én is...

Valós képet szerintem nem mostanság fogunk kapni. Az ilyen oldalakat meg nem annyira találom "hiteles forrásnak"...

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#96) pusszycat válasza joey04 (#94) üzenetére


pusszycat
nagyúr

Igen, nekem is feltűnt egyik nap 242 másik nap 12 szerintem sok a dolog nem érnek rá számolgatni...

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#97) Graphics válasza joey04 (#94) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Biztos magyar nepperek tekerik az órát...

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#98) Keem1 válasza t72killer (#27) üzenetére


Keem1
addikt

"Szerves anyag, csudatudja."

Ez az oka, ami miatt az emberek a vírus és a baktérium szót szinonímaként használják :D
A vírus csak egy örökítőanyag (=plusz sejtmembrán, egyebek, de leegyszerűsítve tényleg csak egy DNS lánc), egy élő sejten kívül semmire sem képes, még életben maradni se.

A vírus két dologra képes:
- egy élő sejtben, annak felhasználásával, majd a folyamat végén elpusztításával önmaga lemásolására, szaporítására
- ezen kívül pedig több-kevesebb ideig "élve" maradni (de igazából itt is inkább csak örökítőanyagot károsodás nélkül megőrizni), és ebből a szempontból minden más anyag számára azonos (nem élő sejt), itt már két külön, "nem-sejt-anyag" között nincs érdemi különbség a túlélés szempontjából. Egyéb, valaha szerves anyag semmi előnyt nem jelent egy műanyagzacskóval szemben.

(#99) t72killer válasza Keem1 (#98) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Képzeld, jártam bioszórára, gimiben is. Szval, hogy állunk a fehérjeburokba csomagolt DNS stabilitásávan acélfelületen illetve nedves cellulózba (=papír) beágyazódva?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#100) t72killer válasza t72killer (#99) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Stabilitásával.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.