Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) flashpointer


flashpointer
őstag

Hirtelen azt hittem valami videokari jar az elso lap melle athidalva a GPU hianyat :))

[ Szerkesztve ]

(#2) adamssss válasza flashpointer (#1) üzenetére


adamssss
veterán

Egy ilyen lap mellé egy belépő videókarit csomagolni olyan mint anno a plazma-Suzuki párosítás. Pont semmi értelme nem lenne. :)

(mondjuk talán annyi, hogy el lehet kezdeni a tuningot, nehogy kevés legyen a teljesítmény)

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3) berVi


berVi
senior tag

Sose fogom megerteni, mi ertelme olyan 4 x16 foglalatos alaplapot csinalni, amibe csak 3 GPU-t lehet beletenni... :(

(#4) proci985 válasza berVi (#3) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

egyebkent nem ferne el ATXen / nem ferne el a VRM.

4way egyebkent se gyakori manapsag, max ket VGA ami meg megy, de inkabb egy.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#5) Jesus_Shaves válasza proci985 (#4) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

Szerintem arra gondolt, hogy miért van rajta négy, ha az egyiket úgyis takarná a videókari - ami nem igaz, hiszen vannak egy slotos vízhűtéses kártyák, bár nyilván nem ez 1% alatti.
Ez egyébként jó dolog, mert variálhatod a kártyák helyét, ha a szellőzés úgy kívánja, vannak nagyobb SLI hidak direkt erre.

Jelenleg lehet építeni 4-way SLI rendszert is, de tudtommal ehhez 2 socketes alaplap kell, két procival. YouTubeon vannak videók ezekről, 8K@60 fps Witcher 3 is egy 4 Titan xP rendszeren futott.

(#6) proci985 válasza Jesus_Shaves (#5) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

AMDbol mondjuk be lehet rakni negyet is, de inkabb azert nem erolteti senki a 4wayt mert nem skalazodik. 2 se mindenhol (2013 ota szinte vegig ketkartyas rendszereim vannak, szoval ez itt most tapasztalat is).

viszont pl arra jo, hogy bemehet ket videokartya meg ket kartya az M2 SSDknek, vagy lehet varialni a helyeket, mehet be tobb vezerlokartya.... TR4 nem feltetlenul jatekos szemszogbol erdekes csak

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#7) westlake válasza berVi (#3) üzenetére


westlake
félisten

Ugye tudod, hogy nem csak VGA-t lehet az x16-os slotokba tenni? :U

Play nice!

(#8) Balu77


Balu77
őstag

A műanyag csicsa borítást sosem értettem. Az alatta lévő részek hűtésén csak ront. Így meg hogy még az m.2 fölött is ott van, végképp marhaságnak tartom, mert azok aztán tényleg tudnak fűteni. És az elmaradhatatlan ledek, hogy legyen meg a cirkusz is. :D

izé

(#9) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Annyira tré az ilyen gémer "borda", inkáb rakjanak a helyére rendes lamellás ordát, ami hűteni is tud.

(#10) Dr. Akula válasza berVi (#3) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Még annyit se, mert amíg tudsz feljebb lépni, addig jobban jársz ha veszel egy erősebb vga-t, ha meg már nincs, mint most az 1080Ti, abból meg ugye raknál bele többet, de mivel 3 slotot lefoglal, ezért 2-nél többet akkor se tudsz belerakni ha akarsz.

(#11) Duree


Duree
veterán

Drága processzorhoz drága alaplap dukál. Azt sok műanyag dolgot lehagynám róla de legalább nincs RGB világítás csicsa.

duree54

(#12) Victorio válasza Duree (#11) üzenetére


Victorio
aktív tag

"... és természetesen LED-ekkel is bőven felruházott alaplap ..."

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#13) Cathulhu válasza proci985 (#4) üzenetére


Cathulhu
addikt

Ha valaki csak SLIben vagy crossfire-ben gondolkodik, max akkor. De GPGPU-nál simán lehet azt meg valljuk be nem egy elrugaszkodott ötlet egy workstation-nél

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#14) ricsi99


ricsi99
addikt

Miért nem a cpu-n van már egy táp foglalat? 100 vrm + hűtés... lassan többet melegszik az alaplap mint egy vga :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15) Jesus_Shaves válasza westlake (#7) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

Amúgy mi van jelenleg a piacon fizikailag is x16-os bővítőkártya (és nem grafikához kapcsolódik persze) ? Ezeket az m.2 raid kártyákat tudom, meg talán a 10 gigabites hálózati kártyák, de én másról nem tudok. Persze tudom, nem kötelező "betartani" a hosszt, nekem is x8 slotban van az x4-es intel hálókártya, mert nincs más.
Csak kíváncsiságból kérdezem :R

[ Szerkesztve ]

(#16) Duree válasza Victorio (#12) üzenetére


Duree
veterán

A francba ezt akkor benéztem, így pláne nem szimpatikus.

duree54

(#17) Teaway


Teaway
veterán

Ezen a lapon bekötésileg 2 db x16-os és 2 db x8-as PCIe 3.0 csati van:

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#18) westlake válasza Teaway (#17) üzenetére


westlake
félisten

Ezt most úgy írod, mintha nem ez lenne a teljesen szokványos. Semmit nem jelent, hogy fizikailag ott van egy x16-os slot az alaplapon.

Play nice!

(#19) Teaway válasza westlake (#18) üzenetére


Teaway
veterán

Úgy olvastam, hogy vki x16-os egyéb kártyát akart betenni 2-way SLI mellé, ami ugye értelmetlen.

Nincs itthon csokid??

(#20) westlake válasza Teaway (#19) üzenetére


westlake
félisten

Ez a kijelentés több szempontból is helytelen. Egyrészt a 2-way SLI mellé miért ne lehetne betenni egy RAID vezérlő kártyát? Másrész van olyan alaplap, amint 7 darab teljes értékű x16-os slot van.

Play nice!

(#21) Teaway válasza westlake (#20) üzenetére


Teaway
veterán

Be lehet tenni, ha megelégszik 8 szállal. Más lapokról én nem beszéltem.

Nincs itthon csokid??

(#22) #08701952


#08701952
törölt tag

Bárki, akinek van ilyen alaplapja, érdekel, hogy a hozzá adott M.2 Xpander Aerotól nem akar-e megszabadulni, vevő lennék egy ilyen adapterre!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.