Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) D.Tibor


D.Tibor
csendes tag

AZ AMD mindig is innovatívabb volt.
Csak az Intel eléggé elítélhető módon fizetett a fejlesztőknek,hogy az ő procijain fussanak jobban a szoftverek.
Ugyan ez a helyzet az üzletekkel is sok helyen csak az Intel volt elöl a polcon,vagy AMD nem is volt raktáron.
Békéscsabai vagyok a legnagyobb számtech üzletben most is 6-féle (21db)Intel proci és 1db AMD van raktáron.
Az AMD-nek:
először volt 64bit-es procija.
először volt két magos procija.
2009-ben jöttek ki a sokmagos bulldozerek amiken csak kb.6 év elteltével keztek el jól skálázódni a programok mikor már kifutottak.Hála az Intelnek.
Az AMD csinált először APU-t amiben a GPU-t fel lehet használni általános számításokra (OpenCL vagy C++ AMP). Szintén alig volt szoftver ami támogatta.
És akkor itt van még a HBM,de ez már a videó kártyákhoz tartozik.
Egyszerűen beleégették az emberek agyába,hogy csak az Intel.Holott az AMD midig is jobb volt ár-érték arányban.

(#52) [CsuCsu] válasza Chaser (#49) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Egy hangkartya, halokartya, GPU es NVMe raid SSD mar nem megy be egy gepbe, ha jol ertem. Nyilvan nem reprezentativ user, de van ra pelda. A mezei 8-16 magos Ryzen egyebkent teljesen jo rengeteg WS-be, nem kell Epyc vagy TR mindenhez. Siman lehet X570 + Zen 2.0 WS-t epiteni sok feladatra.

Amugy abba is gondolj bele, micsoda rinya menne, ha a proci tudja a 4.0-t, de egy asztali lap sem tamogatja.

(#53) xNAGOYAx válasza mobal (#50) üzenetére


xNAGOYAx
tag

Üdv, az Asus rog strix b450 -e gaming alaplap pl wifi-s is :) 45K környékén mozog szerintem eléggé vállalható az ára. Jó VRM hűtés és egyéb.Amúgy nemsokára jönnek a B550-es lapok az is bőven elég lesz.

(#54) #16939776


#16939776
törölt tag

Ha saját maga nem b@ssz@ el nagyon, többször egymás után a renomét a megrendelők felé, akkor a mobil szegmens sok évig marad még a privát homokozója. Az is teljesen vállalható onnan termékeket átemelni, és ezzel összemosni a termékpalettát a desktop alsó szegmensével.
De azt bevállalni, hogy a legjobban fizető piacon végzi a gyártástechnológia felfuttatást, az nem kicsit meredek. Értem, hogy ide termék indításnál nem kell egyből a magas órajel, - 10/7nm sejthetően nem is lesz erős ebben -, de instant nagyon jó hatásfokot és probléma mentes működést, azt elvárnak azért a sok-sok ezer dollárért cserébe.

Felgörgettem és azt hittem, hogy rossz topikba írtam.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#55) carl18 válasza mobal (#50) üzenetére


carl18
addikt

Árukeresőn alapján azonos árba vannak, de a Zen 3700X még csak nem rég nyitott. Valamelyik PH-s eladó 105E és oda adta, szóval árba a Rizsa jobb ahogy elnézzem. De hát az intel csak intel, ahogy szokták mondani a minőséget meg kell fizetni..... :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#56) Chaser válasza carl18 (#55) üzenetére


Chaser
titán

meg a biztonsági réseket és hitány pasztázást, meg taknyolást ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#57) micafighter válasza mobal (#50) üzenetére


micafighter
nagyúr

AsRock taichi x470 mindenre is elég és wifivel 60-65k újonnan. Giga Gaming 7 75k. Olcsóbban MSI X470 Gaming Pro Carbon AC 55K. Mégolcsobban B450 Gaming Pro Carbon, vagy B450i Gaming Plus AC. És jönnek az uj MAX lapok MSIhez. Bármelyik rizsát elviszik. Pörgettyű sincs rajtuk. Ha mindenképp X570 kell wifivel, akkor ott van ASUS TUF X570-PLUS GAMING 75k. Azért lett volna választék ;)

(#58) -KP- válasza micafighter (#57) üzenetére


-KP-
addikt

Intelt akart, mit nem lehet ezen érteni ? :DDD

(#59) hokuszpk válasza DraXoN (#14) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"intel se éri be 10nm-en a 14nm-ert ..."

pedig az a 10nm jobb, mint a TSMC féle 7 nm !

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#60) hokuszpk válasza mobal (#50) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Azonos áron 50k-val több a rizsa jelenleg."

hm. hm. hm.
akkor megse azonos aron van :DD

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#61) Lacika112 válasza hokuszpk (#59) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Gondolom azért 1.3 Ghz a max órajel intel féle 10nm en mert olyan jó .........

turbót adtak meg "sokat" mert azért nem perelhetőek hogy a vásárló megtévesztése mert csak pár másodpercig tudja tartani. :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#62) carl18 válasza hokuszpk (#59) üzenetére


carl18
addikt

Az egy dolog de 10 nanométer friss procik nem mennének 4 ghz fölött :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#63) mobal válasza -KP- (#58) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Nem akartam intelt de végül azt vettem. :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#64) Lacika112 válasza mobal (#63) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Ezt mindenhol leírod mondván nem volt más választásod és mindig beégsz mert megcáfoljuk a " pörgentyűs" maflaságod. Te pont hogy az észérvek ellenére is intelt akartál. " me az kék"

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#65) koko52 válasza mobal (#63) üzenetére


koko52
veterán

Abban biztos lehetsz ha Intel tudna 7nm-en legalább rizsa sebességet már kijöttek volna vele. De nem tud. Valahol 4ghz körül járhatnak a legjobb esetben. Majd 2-3 év múlva. Addig marad a 14++++ 5ghz 30-40 ezres 1kg-os hűtővel. Nincs ezzel gond. Vegye akinek ez a fétise. Pont mint az autó ipar. A nevet kell megfizetni.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#66) [CsuCsu] válasza koko52 (#65) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Elsosorban a kihozatal a problema az Intel uj node-jaival, nem az orajel. Utobbit gyorsabban ki lehet mar kuszobolni, ha a kihozatal mar rendben van.

(#67) L4mie válasza Sanya (#26) üzenetére


L4mie
veterán

ennyi, jó kis teljesítmény-ár-érték verseny kijár már a PC usereknek!!
Hajrá AMD, Hajrá Intel.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#68) carl18 válasza koko52 (#65) üzenetére


carl18
addikt

Kétlem hogy most adnának 7 nanométert, nekik ez annyira nem fontos. Akkor fölösleges lett volna a 14 nanométeres gyártósor bővitése. Jön a Comet/Rocket Lake 14 nanométeren 2021-ig, és utána jön a 10 nanométer+/++ Ice lake( Sunny Cove magokal) Mainstream piacra. Legalább is az eddigi információk alapján ez a terv. Mainstream piacon igy megy az intel sorrendje.

Csak a baj hogy ha valóban ez a mainstream menetrend, jövőre a Comet lake már a Zen 3 ellen fog viaskodni.
Sajnos a 14 nanométerből már túl sokat nem igazán tudnak kipréselni, A 9900K is elég szépen melegedett fogyasztot. A Comet Lake teteje 10 magos 5 ghz-en is még erre is rá fog licitálni, de igy is venni fogják attól nem kell félni.

Minden esetre egy darabig fel leszl tüzelve a piac és lesz végre háború! :D

Zen 3 vs Comet Lake ( 7NM EUV VS 14 NM+++)
Zen 4 vs Rocket lake (5 NM EUV VS 14 NM++++)
Ráadásul a Zen 4 hozhatja DDR5 PCI-E 5-őt is ráadásul, és minden igaz új foglalat is lesz AM5.
Kiváncsi leszek az intel ezekre miként válaszol.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#69) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

2021-22... Hú de nagy rohanás...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#70) Ragnar_ válasza mobal (#7) üzenetére


Ragnar_
addikt

"Azért az ugye megvan, hogy a 7nm kellet az amd-nek, hogy beérje a 14-et."

Az Intel se éri be 10nm-en a saját 14+++++ át máskülönben már kiadták volna. (duplaáron ;] ) És a Rome a jelenlegi 10k dodós Golden DualXeont 60%-al veri sok alkalmazásban, szóval nem olyan rossz az a 7nm, csak van ahová felesleges.

És az Intel i7 teljesítményszint az AMD-nél R5. Szóval azért az Intelnek i7 kell 14+++++-on, hogy megfogja az 7nm -es R5-öt..

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#71) Dr. Akula válasza b. (#6) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Remélem azon a pénzen kompetens VGA-t is fejlesztenek majd, hogy ne csak a futottak még kategóriában indulhassanak az Nvidia ellen után.

(#72) ChavalieR


ChavalieR
csendes tag

Kíváncsi vagyok a 10nm mekkora ugrás lesz. Talán a 14nm már ki van fullozva olyannyira hogy felvegye a versenyt egy első generációs 7nm-es variánssal, és így nem is lesz érdemi fejlődés gyorsulás szempontjából, inkább csak mérsékeltebb lesz a fogyasztásuk.
Legalább is ez az én tippem, laikusként. :DD

(#73) bsh válasza D.Tibor (#51) üzenetére


bsh
őstag

"Az AMD-nek:
először volt 64bit-es procija.
először volt két magos procija."

itanium? powerpc? sparc?

(#75) lezso6 válasza #88001024 (#74) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, hát az Itanium eleinte egy nagyon ígéretes VLIW architektúrának tűnt (lásd még AMD Terascale GPU arch), de aztán kiderült, hogy rengeteg sebből vérzik. Például sosem készült el hozzá a csodafordító. De nekem nem is ez a bajom vele, hanem az, hogy az Itanium legfőképp arról szólt, hogy az Intel monopolhelyzetbe kerülhessen, szerencsére ez nem történt meg.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#76) Tetsuo válasza b. (#3) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Valójában épp ezért lenne könnyebb az Intelnek. Teslának is könnyebb, vagyis óriási előnyt jelent versenytársaival szemben, hogy saját akkumulátorgyára van.
De úgy tűnik Intelnél ez visszahúzó erő. :D

[ Szerkesztve ]

(#77) Dr. Akula válasza lezso6 (#75) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A Zen2 meg arról szól hogy az AMD kerülhessen monopolhelyzetbe. :) Egyik cég se szeretetszolgálat, mindegyiknek vannak részvényesei akik tartják a markukat. Az IA-64 inkább arról szólt volna hogy hagyjuk már el a felesleges 32 bitet, de a programozóknak nem volt kedve mindent újraírni, az x86-64 meg ugye csak egy kiegészítés, ami csak hozzáad, nem vesz el semmit. Ami nem mindig jó, viszont kétségtelenül sokkal kényelmesebb. Mint a C++ és az OOP: lehet benne OOP-ben is programozni, de nem muszáj.

[ Szerkesztve ]

(#78) mobal válasza Lacika112 (#64) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

"Ezt mindenhol leírod mondván nem volt más választásod és mindig beégsz mert megcáfoljuk a " pörgentyűs" maflaságod."

Kiégett be és miért is? Az meg maflaság, hogy nem tetszik az x570-en a ventilátor? :F Leírtam ezerszer, ha platformot váltok akkor az újra megyek és nem keresem a régit, az, hogy ezzel egyet tudsz-e érteni vagy nem, szerinted ésszerű vagy nem az a saját magánügyed. A minősítésed meg nem érdekel.

"Te pont hogy az észérvek ellenére is intelt akartál. " me az kék"

Ok. Szerintem nem, csak másfél hónapig gondolkodtam és gyártottam a táblázatokat pró és kontra de Te jobban tudod biztos.

Ne erőltessük ezt a témát tovább.

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#79) Zer0Code


Zer0Code
lelkes újonc

Sunny Cove-ból kiindulva ami 3.7Ghz-en kb. hozza egy 5Ghz-es Coffee lake mag teljesítményét nem lesznek ezek a Cove-ok rosszak. Kell hozzá egy jófajta 7nm, és 5-5.2Ghz-es magórajel, máris megvan a visszavágás. Kérdés tényleg lesz e belőle 2021 nyarán mainstream proci. Valszeg 24/7-ben rá vannak torzulva, hogy legyen, különben bajban lesznek.
Comet Lake-ről meg annyit hogy nem túl bíztató, de én majd a tényszerű adatok után értékelném...

(#80) Anaren91 válasza Zer0Code (#79) üzenetére


Anaren91
senior tag

Ezelőtt pár évvel, még a ryzenek megjelenése előtt is láthattunk hasonló ábrákat, még az Intel csoda quantum processzorarol ( aka ice lake)ami egyes akkori fórumozók szerint új dimenziót nyit, sőt még még Viktor királyunk hazugságait is képes ms ok alatt kiszámolni, de hát látjuk mi lett a sorsa a csoda lake nek... Kicsit befagyott..

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#81) regener válasza mobal (#78) üzenetére


regener
veterán

Én annyit fogtam fel a beszélgetésekből, hogy Te nem tudod mit akartál, ők pedig tudták hogy Te mit akarsz :DDD

(#82) carl18 válasza Zer0Code (#79) üzenetére


carl18
addikt

Hát ez csak szivárgás, de ha valós akkor valóban igéretes volna. A másik oké nő és javul az IPC, de én nem nagyon várnám el a 10/7 nanométertől az 5/5,2 ghz-et. Ha valóban jelentősen nő az IPC Elég volt 4,2-4,4 ghz, mivel úgy is inkább a sok magositás irányába megyünk.

Ha most 3,6 ghz-et megy a Sunnyo Cove mag, kétlem 2 év múlva menne 5,2 ghz-et alapon. Talán 4.6 ghz amit ki tudnak hozni belőlem szerintem, Azért a 14+++++ 5 éve reszelget nem csoda mennek 5 ghz órajelen.

A jövőben inkább javul az IPC de az órajeleknek nem muszáj elszálnia, a sok magé úgy is a jövő.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#83) #04430080 válasza regener (#81) üzenetére


#04430080
törölt tag

Klasszikus példája ez, amikor valaki valamit túlgondol :DD

(#84) mobal válasza regener (#81) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

:K

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#85) GAI válasza mobal (#78) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Pontosan ugyanezen ok miatt vettem én is Intelt. Szemeztem az új Ryzenekkel, de az X570-es lapok hűtése (és ára...) elrettentett, régebbi lapot meg én sem akartam venni. Sokan nem értik meg, hogy vagyunk egy páran, akik számára ez egy igenis valós érv.

Így most 9700K lett (9900K-t nem akartam, mert a HT-t eléggé gyilkolják mostanában a windows patchek, más előnye meg nem nagyon van a 9700K-hoz képest), és nem bántam meg a döntésemet.

(#86) mobal válasza GAI (#85) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

:R

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#87) Chaser válasza GAI (#85) üzenetére


Chaser
titán

én megértem, én se vennék csak új genes lapot, mert a tudat, na aaaaaaaaaaaz mindenért IS kárpótol :K az nem baj, h semmvel nem jobb kb, mint a harmadába kerülő, de a tudat kérem!
gondolom a ramból is a leggyorsabb 4,5ghz-eset vettétek, nem sz@r 3500-4000-est :N
no jó, hagyjuk, mindenki arra költi a pénzét amire akarja, meg olyan ész esztelen érvekkel győzködi magát amivel akarja:) - csak mondjuk kár reklámozni ;] -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#88) koko52 válasza GAI (#85) üzenetére


koko52
veterán

Szóval a HT miatt feljebb lépni nem tudsz. Ha szeretnél akkor új alaplap. Jó döntés.

Én a 25k-s b450-be még a 3900x-et is belerakom 2 év múlva :K

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#89) schawo válasza GAI (#85) üzenetére


schawo
titán

Az Z390 lap semmivel sem modernebb, mint egy X470. Szóval, ha ez volt az ok, akkor sikerült öntökönlövés.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#90) Chaser válasza schawo (#89) üzenetére


Chaser
titán

de elavult!!!3434344negyvennégy!44
( :
azért kíváncsi vagyok ramból is elavult 3000 körülit vettek-e, vagy egy jófafjta 5000-es gskillt, ami nem elavult! ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#91) GAI válasza koko52 (#88) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Számomra sose volt probléma, hogy gép cserénél új alaplapot is venni kell, mert nem szoktam félévente cserélgetni. Ez a 9700K most megint kiszolgál pár évig. Amilyen kis ugrás van generációnként a teljesítményben, tök fölösleges állandóan újat venni. 3-4 generációnként bőven elég frissíteni, akkor meg már nyilván kell új lap is, mert általában új generációs RAM is megjelenik, stb. Arról nem beszélve hogy egy lap sokkal előbb megy tönkre mint egy proci. El nem tudom képzelni azt a scenario-t hogy én a meglévő lapomhoz új procit vegyek, szóval sosem értettem, hogy egyesek miért problémáznak ezen folyton. De nem vagyunk egyformák :) Biztos van, aki az alaplapot sokáig tartaná, de félévente új procit tenne bele, csak nem nagyon értem, miért :)

(#92) #04430080 válasza schawo (#89) üzenetére


#04430080
törölt tag

Pont erre gondoltam én is. Legyen új... és socket 1151 lesz belőle :D

(#93) Lacika112 válasza GAI (#91) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Pedig nagyon egyszerű

Sok gépet vettem én is így, vettem egy "mocsok jó" deszkát meg ramot, vga kb képet adjon, procit meg a legolcsóbbat a foglalatba.

Eltelt 1-2 hónap vettem procit ami kellett, még pár hónap vettem vgat......

Rizsa apuknak hála vesz az ember egy komoly deszkát és ami első genbe 8 mag csúcs volt 4. genbe már az az alap.

Aki vesz egy am4 lapot és egy 200ge vagy 2400g aput de később lesz pénze fejleszteni addig se veszít semmit és kiismeri a lapját legalább......

Nem mindenkinek van pénze egyben kiadni nagy összeget. :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#94) #38075904 válasza mobal (#7) üzenetére


#38075904
törölt tag

Ez sokaknak kimaradt :D
Fele nm-en kb ugyanaz a teljesitmény majdnem.

Egyperces néma csend a 300W os hbm kártyákra is megemlékezve.
#justamdthings

(#95) GAI válasza Lacika112 (#93) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Biztos van ilyen is. Én se vagyok kőgazdag, de inkább összegyűjtöm a pénzt, és egyben megveszem a gépet ami kell, addig meg elvagyok a régivel :) A jó lap + ideiglenesen gyenge proci kombóval a gyenge procit (legyen bármilyen olcsó is) fölöslegesen vetted meg, ha később úgyis lecseréled. Persze el lehet adni, de veszteség, macera. Annál lehet értelme így gondolkozni, akinek nem volt régebbi gépe, amivel kihúzhatja a teljes konfig megvásárlásáig, vagy tönkrement a gépe, de azonnal kell neki egy gép, és nem tud várni, amíg összegyűlik a pénz a rendes procira. Biztos van ilyen is, nem vitatom :) De én inkább egyben veszek meg mindent, és azzal elvagyok évekig.

[ Szerkesztve ]

(#96) koko52 válasza GAI (#95) üzenetére


koko52
veterán

Veszel egy 40k 2600-at ami qrva jó és elég mindenre. Aztán eladod 2 év múlva ha kevés 20k ért. Buktál húszat. És veszel majd 3900x-et kb 70k ért ami most mennyi is? Akkor ki bukik mennyit?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#97) satz18 válasza mobal (#78) üzenetére


satz18
őstag

"Leírtam ezerszer, ha platformot váltok akkor az újra megyek és nem keresem a régit"

Azzal együtt hogy jó procinak tartom az i7 9700K-t, játékra jelenleg a leggyorsabb, azért távolról sem új.
A B450 az szted régi, holott támogatja a legfrissebb AMD CPU-kat, és a jövőre érkező Ryzen 4-eket is fogja. AM4 2020 ig biztosan támogatott, ezt az AMD megígérte.
Ezzel szemben a 9700K az 14 nm-es, ami a broadwellel jött be 2015-ben, a microarchitektúra pedig Skylake, ami szintén 2015-ben jött ki. A te procid az egy szénné tuningolt 8 magos Skylake proci. Az alaplap pedig a jövőre érkező intel CPU-kat nem fogja támogatni. Ezt meg az intel ígérte meg.

Akkor melyik platform is az elavult?

78: Nem te tuningoltad hanem a gyártó. De ne hívjuk tuningnak. Hanem mondjuk azt hogy kicsivarták a maxot a 14++++ nm-es gyártástechnológiából.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#98) mobal válasza koko52 (#96) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Kevesebbet buktam a 7700k eladásával mint 20k. Szerintem ezt nem tudod megjósolni, hogy fog kinézni a piac 2 év múlva.

satz18: platformot váltottam 270-ről 390-re ami az elérhető legfrissebb. Ezt így értsd. Nem tuningoltam a 9700k semennyit. Ilyet ne jelentsünk ki. Olyan turbó órajelen megy amit a gyártó garantál.

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#99) Teaway


Teaway
veterán

Lesz az még tovább is:
Golden Cove, Ocean Cove, Ametist Cove, Neptune Cove.

Nincs itthon csokid??

(#100) Cickánykoma


Cickánykoma
tag

Elég csak rápillantani az avatarjára (kék paca) és egyértelmű, hogy melyik céget isteníti. ;] :DDD

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.