Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Chaser válasza GAI (#95) üzenetére


Chaser
titán

nemrég vettem egy 2600-ot, azt se használom ki, de ha majd kihasználom és veszek, veszek 3700-est - jelenleg a 2600st sem használom semennyire ( : -, de upgrade lehetőség ott van, és "filléres" lappal

ha intelt vettem volna, akkor úgy veszem én is, h nem lesz upgrade, mert nincs mire, ht-s szutyok nem érdekel, 1ft felárat nem fizetek érte, valódi magosból meg amiért még pénzt adtam volna, az 6 mag inteltől, többi eléggé feláras, sebezhetőségekkel, taknyolással a kupak alatt, 100%-ban garantálva h következő genből véletlen se tehessek a lapba cpu-t, kösz nem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#102) mobal válasza Chaser (#101) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Azt tudtad, hogy a 9700k és a 9900k az forrasztott?

Cickánykoma: forrás? :)

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#103) Chaser válasza mobal (#102) üzenetére


Chaser
titán

igen, tudom h ott már megerőltették magukat, több-kevesebb sikerrel ( : ez a többi dolgon viszont nem változtat, nekem meg jó lesz az elavult b450 is majd zen2-höz, úgyis elavult a ram is, csak kommersz 3000-es, meg az ssd is elavult :d
én is remélem h jól megy, mert még kipróbálni se tudtam :R de úgy voltam vele ikább' megveszem most, nehog kiszórják és már csak zen2 legyen drágábban, a 2600-ost ajándék árban van kb, újan is, de sztem egyszer csak elfogy, kb népproszi' lett
egyébként nincs gondom vele ha valaki ntelt vesz, azt a se füle-farka érvelést nem értem, h mert az x570 drága meg pötsköszörűs, ez mindkettő tény, de továbbra sem ad semmi érdemi pluszt b450-hez képest, x470 képest meg semmiképp, ha nem tévedek nagyot most már szeretne amd is pénzt keresne, csak ők nem hulyekotsog' módon mint az intel, ha kell megveszed a zen2-höz, de ha nem kell használhatod régebbi lappal is, ez korrekt, lehet így is pénzt keresni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#104) Geri Bátyó válasza mobal (#102) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Lehet, hogy rosszul emlékszem, de eleinte pasztázott volt és csak újabban forrasztott, úgyhogy nem lehet tudni, hogy éppen milyet veszel. Illetve csak a 9900K dereng, de mondom lehet, hogy rosszul emlékszem.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#105) mobal válasza Geri Bátyó (#104) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

[link]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#106) Noukoum válasza Chaser (#103) üzenetére


Noukoum
veterán

Nekem is ezzel van bajom hogy meg kell magyarázni mindent, mért nem lehet kimondani hogy érzelmi alapon vette. Számítógépet is lehet így venni, nem mindenki a teljesítményre és egyéb finomságokra gerjed, ár/érték arányról nem is szólva.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#107) ukornel válasza mobal (#7) üzenetére


ukornel
aktív tag

"Azért az ugye megvan, hogy a 7nm kellet az amd-nek, hogy beérje a 14-et"

Az első generációs Ryzen, amivel felzárkózott az AMD az Intelhez, szintén 14 nanón készült, (persze a GloFo-én, nem az Intelén).
A második generációs Ryzen (Zen+) pedig, ami tényleg beérte/leelőzte a kékeket, a 14+-on (a.k.a. 12nm).
A 7nm-es harmadik generációnál már nem beérésről beszélünk, hanem óriási előzésről...

[ Szerkesztve ]

(#108) Penguin95 válasza mobal (#105) üzenetére


Penguin95
senior tag

Arra a forrasztásra gondolsz, amitől még mindig jobb a delides megoldás 8-10 fokkal?

(#109) schawo válasza Penguin95 (#108) üzenetére


schawo
titán

AMD-féle forrasztásnál is jobb a delides. De most ezek hogy jönnek ide?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#110) Chaser válasza Noukoum (#106) üzenetére


Chaser
titán

_ők tudják, ssd-nél nálam is bejátszott az érzelmi alapú döntés, _kell _a fekete pcb ( : , ugyanakkor hasonló teljesítményű ssd-t pár ezerrel tudtam volna olcsóbban venni azonos gar mellett, és az azért elmarad attól amit veszek - ugyanakkor tudom, h kb semminél nem fogom észrevenni azt a többletet -, ramnál is ez volt, de szerencsére nem kaptam volna jobbat ugyanannyiért, sőt...
lapnál is ez lesz, fekete-piros design _kell_ :d mázlim van vele, mert ugyanannyiért más alapú designnal sem lenne jobb lap ( : de ez a kifejezett oka, h msi gaming micro lap lesz - ami egyébként jó, ha hitvány lenne nem venném, mázli -
de maga a platform választása az reálisan történt, pár hónapja még filóztam intelen, kár volt, remélem egyre többen elpártolnak tőlük, nem mert fan vagyok, hanem legyen ideje az amd-nek összeszednie magát, mobil szegmensben még el vannak maradva, nem is azért mert termék nincs, hanem mert nem azt választják a gyártók intel ellenében, mostanában kezd ez a tendencia változni
azt meg láttuk mit okoz ha a kékek elhúznak, az intel részvényeseknek biztos jó, felhasználóknak már kevésbé, valódi fejlesztések is elmaradnak

szerk:
meg tudják fejleszteni a vga részleget, ott még van elmaradás

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#111) Geri Bátyó válasza mobal (#105) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Valóban rosszul emlékeztem. Viszont akkor nem értem ezt a hírt. (Ez kavart meg)

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#112) Predatorr


Predatorr
őstag

Az a fő, hogy a sebezhetőségeket továbbra se javítsák, így ős-Intelesként nyugodtan, a választás bizonytalansága nélkül élvezhessem még évekig a Ryzen előnyeit.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#113) schawo válasza Geri Bátyó (#111) üzenetére


schawo
titán

Szokásos PH-zöldség.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#114) b. válasza Chaser (#87) üzenetére


b.
félisten

Értelmesen megindokolta miért nem vett AMD-t. Szerintem semmivel nem drágább és lassabb a 9700K-s gépe Z390 lappal mint egy 3700X egy 570 lapban. Árban talán még az utóbbi páros drágább is , ( sőt biztos)persze ott a PCIE 4.0,de ez nem biztos, hogy valakinek számít még vagy mérvadó.

Mondjuk arra kíváncsi elszek nálunk mikor esnek be a ryzen árak, mert jelenleg elég rablás kategória amit a boltok művelnek. Iponnál a 3600 X 116 K, a legolcsóbb 570 deszka 55 K .

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#115) Penguin95 válasza schawo (#109) üzenetére


Penguin95
senior tag

A kolléga hozta fel, hogy a 9700K és a 9900K forrasztott, erre válaszoltam, csak nem arra a hozzászólására, amire kellett volna. Az pedig tény, hogy az AMD féle forrasztásnál is jobb a delid, viszont ott ez legrosszabb esetben is jelent 4 fokot, ráadásul a Ryzeneket eleve könnyebb kordában tartani.

(#116) Chaser válasza b. (#114) üzenetére


Chaser
titán

továbbra is ott tartunk, nincs érdemi indok 570 lapra, 3700x-et se kell venni, 3700 és jó hűtés aztán hadd tolja automatán ami a csövön kifér, működik
rajtad kívül azért elég sokaknak feltűnt az a hatalmas észérveken alapuló "indoklás", h mertdárgaészajos' az 570, azért vettek intelt...aminél szintén nincs pcie4, ami mondjuk többet ad b450/x570-hez képest ( : és gyakorlatban semmi előnye nincs, meg nem is mostanában lesz
no de mint mondtam, mindenki arra költi a megkeresett pénzét amire akarja :R - meg azzal győzködi magát amivel akarja ;] -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#117) schawo válasza Penguin95 (#115) üzenetére


schawo
titán

Azt ugye tudod, hogy ilyen nincs, hogy "fokokkal jobb" vagy hogy "x fokot jelent". Attól függ, hogy milyen körülmények között méred. És olyan mérés nem volt, ahol ugyanolyan körülmények között hasonlították össze az AMD-féle forrasztás és delid különbségét, az intel-féle forrasztás és delid különbségével.

Egyébként mitől lenne különbség, tök ugyanazt a forrasztási technológiát használja mindkét cég évtizedek óta.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#118) satz18 válasza Chaser (#116) üzenetére


satz18
őstag

Azzal sokan egyet értünk veled, hogy a Ryzen 3 jobb választás az intelnél úgy általában. De egy kicsit túltoltad az ekézést úgy hogy a koléga azért mégis csak egy olyan CPU-t vett, ami a leggyorsabb gamer proci jelenleg a piacon.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#119) Chaser válasza schawo (#117) üzenetére


Chaser
titán

nem-nem, intelnél már rég használták, kiestek a gyakorlatból ;]

szerk:
satz18
ha nem x570 lett volna az indok, akor túltoltam volna, de mivel az volt, ők tolták túl ;] nekik intel kellett, ennyi, ha nem úgy lett volna vesznek zen2-t b450/x470-nel, nincs ezzel semmi baj, csak kár a külvilág felé azt tolni, h az x570 miatt - sztem -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#120) schawo válasza Chaser (#119) üzenetére


schawo
titán

Az intel is folyamatosan forrasztotta a Xeon és a HEDT Core i procikat. Amik ugye a leszállított CPU-k többségét jelentette.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#121) Geri Bátyó válasza schawo (#117) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Intel rápakolt egy plusz szilíciumréteget a chipre, ami rontja a hőátadást, ezért nem tud olyan hatékony lenni a forrasztása, mint az AMD-nek.

(#120) schawo: Az utóbbi időben a HEDT procikat is pasztázták. :K

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#122) schawo válasza Geri Bátyó (#121) üzenetére


schawo
titán

És a folyékony fém felé nem ront, csak a megfagyott fém felé? :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#123) satz18 válasza schawo (#122) üzenetére


satz18
őstag

Erről van videó, hogy hogy kell pár tized milimétert lecsiszolni a felső rétegból és utána rárakni a folyékonyfémet.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#124) Geri Bátyó válasza schawo (#122) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Rákerestem, mert volt erről is valami és ezt találtam. Ez alapján a forrasztás sem olyan jó Inteléknél, szóval úgy tűnik, hogy valamit nem jól csinálnak.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#125) Tomkaa válasza satz18 (#123) üzenetére


Tomkaa
tag

Ez a delidd amúgy annyira jó, főleg ezután a mondat után és itt abszolút nem a te irányodba megy a kötekedés, de amikor arról vannak videók hogy egy 250k+ HUF-os processzort otthon 100-as vizpapírral meddig kell reszelni, hogy jó legyen....azért elfog a röhögés. 2k19..
Egy darabig olvastam a PH-s Hedt topicot ahol mindenkihez az votl az első kérdés lesz-e delidd, felbuzdultam rajta, hgoy majd megyek oda én is ha veszek új gépet...aztán valahogy ebből kijózanodtam.

[ Szerkesztve ]

(#126) schawo válasza satz18 (#123) üzenetére


schawo
titán

Oké, de ez megint nem arról szól. Nem ettől lett 9/akárhány fok a mindig emlegetett tesztben, hiszen ott nem csiszoltak. Kutya se csiszol, extrém tuning pedig nem ér.

(#125) Tomkaa

Nehéz annyira félreérteni dolgokat, hogy ne sikerüljön felfogni, hogy a papíros csiszolgatás az extrém tuninghoz kell. Az extrém tuning pedig nem arról szól, hogy valaki csillogó, villogó extrém ruhában tuningol, hanem hogy speciális körülményeket teremtve tuningol "csak a vicc kedvéért". L'art pour l'art. De, mint említettem, ezt azért a népek jó része megérti. Nyugi, az AMD procikat is éppúgy csiszolni kell, ha valaki olyan eszement, hogy a tuning listák első helyeire szeretne pályázni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#128) Tomkaa válasza schawo (#126) üzenetére


Tomkaa
tag

márkafüggetlenül gondoltam azt amit fentebb írtam, már nem lehetett szerkeszteni mire eszembe jutott....nem értettem félre, világos, attól még elfog a röhögés

[ Szerkesztve ]

(#129) ukornel válasza Zer0Code (#79) üzenetére


ukornel
aktív tag

"Sunny Cove-ból kiindulva ami 3.7Ghz-en kb. hozza egy 5Ghz-es Coffee lake mag teljesítményét"

Én fenntartásokkal kezelnék egy ilyen nagyon korán kivillantott benchmark eredményt... pláne egy olyan cégtől, aki épp most panaszklodik arra, hogy több real-life teszt kellene, nem benchmark :DDD

Bár lenne alaptalan szkepszisem, és produkálnának (az utóbbi évtizedben példa nélkül álló) +1/3-os IPC növekedést...

(#130) Geri Bátyó válasza ukornel (#129) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

"pláne egy olyan cégtől, aki épp most panaszklodik arra, hogy több real-life teszt kellene, nem benchmark"

Mondjuk ép most olvashattuk, hogy többen is (pl. a CPU-Z) változtattak a teszteken, hogy "reálisabb" eredmények szülessenek. :(((

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#131) Chaser válasza schawo (#120) üzenetére


Chaser
titán

jó oké, és ebből melyik érintette az otthoni userek non-hedt non-xeon cpu-it? jah h egyik se, biztos kulvála' vigasztalt volna, ha kiadok egy rakat pénzt 8600k-ért, és még taknyolás is van a kupak alatt, no várj: nem vigasztalt volna:) 9400-ről kaptam olyan infot is h forrasztott, meg nem is, de ha nem is, 2600 ellen nem altarnatíva nekem, valamennyivel gyorsabb ipc-ben, ennyiben ki is merül az előnye, még azonos áron se lenne business, drágábban meg pláne nem
ez volt az egyik legtrébb dolog a kékektől, a pofátlan profit mellett még taknyoljunk is, azon is spórolunk db-onként pár $-t ugye, aztán rejszolhatnak rá a részvényesek, akikből meg élünk azok forduljanak fel, na pfffffffffff:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#132) #16939776 válasza ukornel (#129) üzenetére


#16939776
törölt tag

Évek során csinálhattak már pár mellékvágányt, amivel több tranzisztorból, alacsonyabb órajelen magasabb IPC-t lehet elérni. Amit eddig nem volt értelme elővenni, mert az aktuális gyártástechnológián jóval olcsóbb volt a magas órajelet elérni, mint nagyobb lapkával ugyan azt a teljesítményt.

Most jöhet jól egy ilyen dizájn, mert órajelre nem skálázódik jól a gyártástechnológia.

[ Szerkesztve ]

(#133) schawo válasza Chaser (#131) üzenetére


schawo
titán

Most arról volt szó, hogy értenek-e hozzá, megvan-e a technológiájuk, vagy sem. Abból a szempontból most tök mindegy, hogy a 8600K-t taknyos.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#134) Chaser válasza schawo (#133) üzenetére


Chaser
titán

nyilván némi irónia volt, h kiestek a gyakorlatból...( : amelyik cég cpu-t tud tervezni, és gyártani/gyártatni, ott forrasztással sem lesz gond, persze ha akarnak forrasztani
anno olyan mese rémlik, h x csjkszélességnél már túl nagy az üzemi hőtágulás, és azért nm forrasztanak, hanem "taknyolnak", de akkor is érdekes volt, h hedt-nél nem volt ez a hőtágulás, persze lehet urban legend, de simán kinézem belőlük, h csak ennyire hülyének nézték az embereket

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#135) janeszgol válasza D.Tibor (#51) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez vitathatatlan. Pontosabban csak egy hulye vitatja. Az Intel a biztosat szereti, abban viszont jo. Jol tud tokeletesiteni.

[ Szerkesztve ]

(#136) DudeHUN válasza schawo (#109) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Nem tudom én sem. Viszont AMD esetén a forrasztott procijainál a delid der8auer mérései szerint 2-3 fokot jelent.

Gamer for Life

(#137) Ragnar_ válasza GAI (#85) üzenetére


Ragnar_
addikt

Tehát mivel a legújabb techet (PCIe4) AMD-él drága, régi AMD lapot nem akartál venni, ezért vettél egy régi Intel lapot. Picit drágább HT nélküli R5 teljesítményszintű i7-el Ok. :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#138) Ragnar_


Ragnar_
addikt

(Egyébként nyilván nagyságrendileg kb. ugyanaddig lesz jó egy 8700k egy 3600 és egy 9700k, hiszen, ahol az egyik elfogy ott elfogy a másik is. Csak ugye az a fura hogy lett hátrány a 2. gent is kiszolgáló AMD alaplap, mikor az Intelé kb. ugyanaz.)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#139) Lacika112 válasza Chaser (#134) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Urbán legend.

Szimplán trágya volt a kihozatal és forrasztás közben megy gallyra a legtöbb lapka (selejt képződik)

Drága a forrasztás ez az igazság, intel meg nem akart forrasztani mert sokba kerül ráadásul paszta kiszáradás a rövidíti a cpu élettartamát így vehetsz másikat.

Ha igaz lenne akkor amd nem tudna forrasztani, tudnak!

Fillérszexuálás volt ez semmi más. Aki meg nincs képbe úgy benyalta mint most "az amd kazán" holott fele fogyasztásból hűvösebb tehát a kazán most kék.......

Intel is azért állt át megint forrasztásra mert a 14nm ++++++ már csak így hűthető :R

[ Szerkesztve ]

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#140) b. válasza Chaser (#116) üzenetére


b.
félisten

ha arra költi amire akarja akkor miért nem zárod le magadban és miért szapulod kommenteken át lassan trollba átmenő stílusban Múltkor is pont ezért kerültünk veled összetűzésbe a TV hírnél, mert állandóan mások pénztárcájába kutatsz és ezen vergődsz.
Az emberek nem mindig a teljesen racionális érvek alapján vásárolnak. Leírta hogy az 570 drága és mókuskerekes, a B450 meg nem nyújt többet mint a Z390. Innentől meg egyéni preferencia kérdése hogy 3700X-t vesz vagy 9700 K-t mert egy árba kerülnek egy teljesítményt hoznak..Hozott egy döntést ez alapján.ennyi a sztori, nem járt jobban vagy rosszabbul a saját döntése alapján.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#141) carl18 válasza b. (#140) üzenetére


carl18
addikt

9700K és a 3700X nem hoznak egy teljesitmény, a 3700X inkább a 9900K-val van egy ligába.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#142) b. válasza carl18 (#141) üzenetére


b.
félisten

Ki mire használja. Játékra a 9700 K a jobb.[link] bár erre nem tértem ki a kommentemben ez igaz, de ezért írtam, hogy egyéni preferencia kérdése melyiket veszi..

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#143) schawo válasza carl18 (#141) üzenetére


schawo
titán

Játékokban a 9700K kicsit jobb.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#144) carl18 válasza schawo (#143) üzenetére


carl18
addikt

Jelenleg hozzá kell tenni. De a jövőben a +8 szál és az SMT még hasznos lehet.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#145) Ragnar_ válasza b. (#142) üzenetére


Ragnar_
addikt

"Ki mire használja. Játékra a 9700 K a jobb."

5%-al jobb (nem veszed észre), FHD-ben 2080 Ti-al. ;] De egyébként jelenleg játékra szinte tökmindegy i5 9400-tól a 3700x-en át a 9900k-ig. QHD felbontásnál meg méginkább.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#146) b. válasza Ragnar_ (#145) üzenetére


b.
félisten

Akkor még inkább igaz amit írtam.Egyéni preferencia kérdése...

mielött belemennénk ebbe melyik jobb melyik nem illetve mindképpen Ryzent/ Intelt venni nekem hótmindegy mi megy a gépemben.jelenlegi állás szerint árban egykutya mindegyik, jövőre meg majd az Intel lesz az olcsóbb/ lassabb valószínűleg...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#147) schawo válasza carl18 (#144) üzenetére


schawo
titán

Vagy nem. Illetve nem mostanában.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#148) Noukoum válasza Ragnar_ (#145) üzenetére


Noukoum
veterán

De az tény hogy erősebb, az más kérdés hogy semmi különbség nincs 120 és 124 fps között. Itt az emberekben a tudat a lényeg hogy "jobb". Ezen felül azért érdemes megvizsgálni az árat, fogyasztást, tuningpotenciált, alaplap választékot/árat, biztonságot/sebezhetőséget, az esetleges fejleszthetőséget (beletudom tuszkolni a következő generációs procit?) az hogy mit tud játékon kívül, gyári hűtő jár-e hozzá. Ez csak a teteje. Szóval azért mert játékokban "jobb" a 9700k mint a 3700x attól még nem lesz "erősebb" vagy úgy alapvetően "jobb" proci. És tekintve hogy gyakorlatilag ha 1440p vagy afelett játszik az ember akkor legnagyobb valószínűség szerint gpu limit van, így a processzor egy másodlagos dolog.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#149) b. válasza Noukoum (#148) üzenetére


b.
félisten

-

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#150) mobal válasza b. (#140) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Csinálja csak nyugodtan. Elmondása alapján a moderátorok rémálma, csak egyszer pórul jár és magában tolhatja tovább a full kretént. :)

Amiket meg ma letett az asztalra azt az első mondat után nem is olvastam tovább volt elég fontosabb dolgom. :)

9700k-t játékra vettem. Bár a szakmámat tekintve szükségem van az erős procira és a sok ramra, de annyira nincsen kicentizve, hogy kelljen egy 3800x példának okán.

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.