Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) galaxys80 válasza .Szaki. (#149) üzenetére


galaxys80
veterán

Esküszöm nem tudom megérteni mi értelme van az anonim utálkozásnak. Rendszerek miatt képesek emberek vérre menni egymással szóban.

Ne is akard megérteni. Az ilyen emberek igazából szánalomra méltóak. Borzalmasan sivár és keserves élete lehet az ilyen embereknek, akik remegő kézzel várnak egy-egy cikket, ahol aztán jól megmondhatják a frankót.
Ebben a történetben egyedül az szomorú, hogy maga az oldal (sok más oldalhoz hasonlóan) asszisztál mindehhez. Idővel ez oda fog vezetni, hogy a normálisabb réteg elhagyja majd az oldalt és itt marad, majd a selejt.

(#152) Timer válasza Tibee86 (#150) üzenetére


Timer
veterán

Igen, a meglátásom szerint te a "véded a mundér becsületét" típus vagy, habár valahol tudod nagyon jól, hogy nincs azon már mit védeni. Nem gondolom egyébként ,hogy mindenki, aki hozzászól a cikkhez, android fan lenne, vagy iOS hater. Én példul egy egyszerű user vagyok, aki BB-n kívül nagyjából megjárt már minden platformot, vagy legalábbis a munkám miatt dolgoztam már mindegyikkel így, vagy úgy.Abban igazad van, hogy néhányan ezen az oldalon is túltolják a szekeret, de még egyszer leírom: ha joguk nincs is rá, okuk mindenképpen lehet a jó ég tudja hány évnyi "Az android a prolik játéka" attitűd miatt, ami leginkább az Apple fanatikusok között ütötte fel a fejét, tetszik vagy sem.

De ha megnézed, van itt a Ti oldalatokon is olyan, aki inkább bunkó módon személyeskedik ahelyett, hogy tényszerűen érvelne. Lásd feljebb, csak kiragadnék néhány gondolatot: selejt, szánalmas. Ez polkorrekt, ugye? ;]

[ Szerkesztve ]

(#153) .Szaki. válasza Timer (#152) üzenetére


.Szaki.
addikt

"... okuk mindenképpen lehet a jó ég tudja hány évnyi "Az android a prolik játéka" attitűd miatt,..."

Én mindig azt mondom, hogy aki egy telefon miatt képes megítélni a másikat, annak nem tudom miért kell adni bármiben a véleményére? Az az ember, aki tárgyak alapján ítélkezik, az olyan is. Pont. Erre nem gondolom, hogy az a megoldás, hogy akkor én is lesüllyedek erre a szintre és mutogatva röhögök, úgy, hogy az utóbbi időben az Apple-el kapcsolatos topicok hsz-einek döntő többsége már tényleg erről szól.

(#154) Tibee86 válasza Timer (#152) üzenetére


Tibee86
veterán

Hozzá se szóltam a cikk témájához. :D
Persze ettől függetlenül elfogadom a véleményedet.
Az én meglátásom szerint Te és nagyon sokan itt csak haterek vagytok ezekben a topikokban és kizárólag a flame keltés a célotok.
Nem kell vele egyetérteni, ez is pont csak egy olyan vélemény, mint a Tiéd.
Illetve leginkább sajnos arról van szó, amit felettem galaxys80 kolléga a 151-es kommentben már kifejtett. Emiatt én nem is haragszom senkire akinek ez okoz örömet, legalább ez maradjon meg neki az életben, ha más nem jutott. ;]

[ Szerkesztve ]

(#155) galaxys80 válasza Timer (#152) üzenetére


galaxys80
veterán

Azokra az egyedekre mégis mit lehetne mondani, akiknek egyetlen szórakozása az, hogy szétcsesszen egy-egy topikot? És ez teljesen független attól, hogy éppen melyik oldalt védi vagy fikázza.
Az az igazság, hogy néhányan itt élvezik ki, hogy beszólogathatnak, kötekedhetnek. Mert valljuk be őszintén, hogy a való életben néhány emberkét már valószínűleg lepofoztak volna.

(#156) Parallaxis válasza <Lacy85> (#147) üzenetére


Parallaxis
addikt

csak ordas nagyot kamuzul

Már ne haragudj, de mégis miről kamuzom?

Volt egy hiba, amit aránylag hamar javítottak (mire ez a topic kiteljesedett, már kint is a javítás). Ez Androidon szerinted mennyire lenne életszerű, mikor pl. S7 Edge-re és S8-ra is a TAVALY augusztusban bemutatott rendszerfrissítést várjuk még????

mint amikor azt magyaráztad, hogy a samsung amoled-jén világít a fekete

Ami igaz is volt a régebbi romoknál, csak időközben módosították és nem tesztelgettem később.
Ezzel azt a nem annyira szép lilás utánhúzást korrigálják, ami a teljes fekete háttéren való fehér szöveg mozgatásánál jelenhet meg. Ha van minimális háttérvilágítás, akkor nem inaktívak a pixelek és nincs utánhúzás, ha teljesen kikapcsolják, akkor van némi késleltetés, amire újra világítani kezdenek, ezért elmosódhat a mozgatott világos tartalom.
Nem kell nekem elhinned, olvass utána.

Ez a minimális háttérvilágítás mikor megvan, akkor teljesen fekete tartalom esetén szépen látszik a kijelző ragasztása is. (Konkrétan ezért is szüntették meg, mert sok volt a reklamáció a "foltos" kijelző miatt.)

De mindig egyszerűbb fikázni, mint olvasni.. ugyebár.

[ Szerkesztve ]

(#157) <Lacy85> válasza Tibee86 (#154) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"Az én meglátásom szerint Te és nagyon sokan itt csak haterek vagytok ezekben a topikokban és kizárólag a flame keltés a célotok."

Olvass már vissza egy kicsit? Az első ~60 hsz alatt ég világon semmi nem történt. Aztán beesett Mr. "Ne p@fázzatok, akkor is minden az Apple a király" Para úr... a többi meg ott van. :D
Ja várj, ő nem is droid fan...hmmm. Mégis ő tolta a flame-et... hmmm, érdekes.

(#158) Parallaxis válasza <Lacy85> (#157) üzenetére


Parallaxis
addikt

Szerintem olvass vissza, mielőtt ilyet írsz. Én már egy flame-re reagáltam..

(#159) <Lacy85> válasza Parallaxis (#156) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Köszi, inkább használok + pár hónapig egy tökéletes előző verziót, minthogy fél évig kínlódjak az újjal. De persze kinek mi.

A világító feketét pár hónapja írtad. Ha valóban S7-et használsz (már ezt erősen kétlem), akkor tisztában lennél vele, hogy az életben nem világított a feketéje.

(#160) <Lacy85> válasza Parallaxis (#158) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Hát, ha szerinted az #58-as hsz (amire reagáltál) az flame, akkor javaslom látogass el a legközelebbi orvosi ügyeletre.
A flamekeltés ott masszívan a tiéd volt.

[ Szerkesztve ]

(#161) Blizzardking válasza .Szaki. (#149) üzenetére


Blizzardking
őstag

"Rendszerek miatt képesek emberek vérre menni egymással szóban"

Nem rendszerek miatt, szemléletmódok miatt.
Mondjuk pénzügyi elemző vagy, és azt látod, hogy tudatlan nénikék rábízzák a teljes vagyonuk feletti rendelkezést egy aranyfogú kétszínű nepperre, és elmondod neki, hogy inkább ő maga nézzen utána dolgoknak, a saját biztonsága az ő felelőssége, ne engedje ki a kezéből, beszéljen másokkal is a dologban.
Az apple pont ez a mézédes beszédű, "mindent leveszek a válladról, te csak fizess és várj" szemléletet sugalló cápa. És akik ezt kérdés nélkül, tátott szájjal bekajálják, azok az it világ nénikéi, mert hinni akarnak, mert akkor nem kell foglalkozni a rendszerükkel érdemben. Még azt se dönthetik el, hogy a legújabb csodareceptből kérnek-e vagy nem, megtömik őket mint a libát. Ez a nők lapja café törzsközönségének a szemléletmódja, és valóban kiteszi a felhasználók 99%-át.
Semmi bajom emberekkel, személy szerint itt senkivel a fórumon, nem utálom az ájfónt, mint terméket, csak egy bizonyos szemléletmódot preferálok egy másikkal szemben. Azt is tudom, hogy ez a kor amiben élünk, mi magunk termeltük ki ezt, mert ennyire kényelmesek és lusták vagyunk.

Én inkább a közösségi támogatásra épülő szemléletmódot tartom biztonságosnak, mert a sok, egy-érdekű és profi felhasználó (igen, vannak kibaszott profik) jobban kiszúr egy féregkedést amit egy pénzügyi cápa gigacég anyagi megfontolásból simán letol a vevők torkán. Itt - az én szememben - nem termékekről van szó, hanem egy lehetséges jövőképről. Egyénileg képzett, egy érdeket képviselő közösség által alkotott kvázi demokrácia Vs. mamut giga cégek alkotta műszaki diktatúra, annak minden kommunikációs elemével és következményével.
Nem kétséges, hogy mindegyik törekszik erre, a google, az apple, a microsoft, bárki, de nagyon nem mindegy, hogy mekkora mozgásteret enged a közösségnek, hogy korrigálja a szemétkedéseket. Vagy ti akartok egy Apple féle egypártrendszert kétharmados többséggel?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#162) Timer válasza Tibee86 (#154) üzenetére


Timer
veterán

Azért azt megmutathatnád, mikor írtam bármit is, aminek a célja a flame keltés volt. Számotokra sok esetben (sőt, a legtöbb esetben) a jogos kritika is flame keltés. Elmondom, hogyan kellene zajlania egy Apple hír értékelésének sőt, bármilyen más márkához kötődő hír értékelésének, ha nem a mundér becsülete lenne az elsődleges.

1. Kijön egy hír, bizonyos dolog nem működik, rossz, bármi negatív.
2. Megjönnek a nem tulajdonosok: "Hú, ez szar! Szégyen!"
3. Megjönnek a tulajdonosok: "Hú, ez tényleg szar. Szégyen".

End of story. Mi van ehelyett Apple esetén?

1. Kijön egy hír, bizonyos dolog nem működik, rossz, bármi negatív.
2. Megjönnek a nem tulajdonosok: "Hú, ez szar! Szégyen!"
3. Megjönnek a tulajdonosok: "Hát az nem úgy van. Már javították, és különben is, senkit nem érdekelt, mert nem érintett senkit. Leszámítva 75 millió usert, meg majd jövő héten bennünket egy másik hiba kapcsán, de kit érdekel, éljen az Apple!".

Na, ez a hozzáállás ugyan jellemzően emberi, és mindenhol találkozol vele, de sehol sem akkora koncentrációban, mint az iPhone-ok kapcsán.

Úgy látom, BlizzardKing szemét is ez b@ssza, ezek szerint nem csak én látom így.

[ Szerkesztve ]

(#163) galaxys80 válasza Blizzardking (#161) üzenetére


galaxys80
veterán

csak egy bizonyos szemléletmódot preferálok egy másikkal szemben.

Na látod ezzel én is pont így vagyok.

A többi már nagyon agyzsibbasztó mellébeszélés. Részemről elengedtem a témát és a topikot.

(#164) Szakiii válasza Timer (#162) üzenetére


Szakiii
addikt

:C

(#165) Blizzardking válasza galaxys80 (#163) üzenetére


Blizzardking
őstag

Csak én kifejtettem, időt és energiát áldozva rá. Komolyan kiváncsi vagyok egy olyan gondolatmenetre, aminek a végén az esik ki a gépből, hogy jelenleg egy almás telefon a legjobb ajánlat.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#166) <Lacy85> válasza Blizzardking (#161) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Én ezt az egész képmutató, álszent, maximálisan a marketingre épített felfogást nem bírom az Apple-ben.
Csak az nem látja, aki barlangban él, hogy olyan szinten csúcsra járatták a profitmaximalizálást, ami már valahol szánalmas.
Ezzel még akkora gond nem is lenne, mert mindennek annyi az ára, amennyit adnak érte, csak ezek mellett amikor olyan cikket olvasol, amiben Tim Cook azt ecseteli, hogy ők soha nem a profitra mentek, hanem a maximális felhasználói élményre, meg az iPhone X a benne lévő tech miatt kerül ennyibe, közben meg emiatt lett rekordnyereségük... :D
Az meg hab a tortán, hogy épp egy interjú előtt adtak ki egy iOS 11-et...

Valahogy én sem szeretném, ha egy ilyen cég túl nagy teret kapna...

[ Szerkesztve ]

(#167) talamasca


talamasca
senior tag

Most már szusszanhattok egyet, a javítás kijött.
Igaz, arról is kint a cikk, szóval egy kis pihi után ott is mehet a flame!
😂

“Black as midnight on a moonless night.”

(#168) Szakiii válasza talamasca (#167) üzenetére


Szakiii
addikt

Várunk estig amíg jön hír a következő bugrol ;]

(#169) .Szaki. válasza <Lacy85> (#166) üzenetére


.Szaki.
addikt

"Csak az nem látja, aki barlangban él, hogy olyan szinten csúcsra járatták a profitmaximalizálást..."

Ezzel egyetértek, de szerintem ezzel mindenki tökéletesen tisztában van.

(#170) hajsza válasza HarleyCustom (#139) üzenetére


hajsza
aktív tag

"Javítva a hiba! :)"

Milyen kár :)! Ha belegondoltok, ennek a hibának volt egy pozitív mellékhatása is. Teszem azt ha valakinek a főnöke egy kekeckedő mitugrász, aki azt hiszi, hogy attól valaki, mert Apple telefonja van, akkor elég egy SMS és máris pár órára lefoglalja az illetőt, hogy újra működőképessé tegye az imádott készüléket. ;)

[ Szerkesztve ]

(#171) beverly


beverly
tag

Kb ovoda középső csoport!

(#172) kchris78 válasza Blizzardking (#161) üzenetére


kchris78
veterán

Hogy pont az Android képviselné ezt a közösségi jellegű dolgot amit írsz abban én erősen kételkedem. Ami ráépült az oké ROM főzés xda-developers az egy dolog de a droidot nem ők fejlesztik... Nem a közösség fejleszti a stock droidot...

(#173) <Lacy85> válasza .Szaki. (#169) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Az összkép a lényeg, ne csak egy mondatot szedj ki a szövegkörnyezetből. :D

(#174) Parallaxis válasza Blizzardking (#161) üzenetére


Parallaxis
addikt

Az apple pont ez a mézédes beszédű, "mindent leveszek a válladról, te csak fizess és várj" szemléletet sugalló cápa.

Mert a Google jobb?
A bízd rám minden adatodat és majd én tuti nem fogok vele visszaélni óriás biztos jobb választás :D

Én inkább a közösségi támogatásra épülő szemléletmódot tartom biztonságosnak,

Mesélj már, melyik mobilgyártó épül közösségi támogatásra?

Egyénileg képzett, egy érdeket képviselő közösség által alkotott kvázi demokrácia.

Az elképzelésed vicces, mert konkrétan leírtad egy mai nagy cég működését (pl. Google, Samsung, Apple).

Az alkalmazottak egyénileg képzettek, jó esetben a cég érdekeit szem előtt tartva dolgoznak és ha jó a felsővezetés, akkor mindenki véleményét meghallgatva, konstruktívan irányítanak.

[ Szerkesztve ]

(#175) Parallaxis válasza Timer (#162) üzenetére


Parallaxis
addikt

3. Megjönnek a tulajdonosok: "Hú, ez tényleg szar. Szégyen".

Miért írnál ilyet, ha a termékkel maximálisan elégedett vagy, a cikkben szereplő probléma soha nem érint téged és tudod, hogy napokon belül javítják a hibát, így igazából nem is számít hírnek a számodra?

Ellenben sokan beírnak valótlanságokat (pl. a hiba miatt bootloopoló készüléket) és ostoba véleményeket úgy, hogy sem a témához, sem a készülékhez nincs közük, csak a hangulatot kelteni jöttek a topikba?

Miért van az, hogy ha kijön egy cikk egy Androidos problémáról, vagy problémás készülékről, akkor az Apple userek nem sereglenek oda köpködni, ellenben fordított esetben, falkában jönnek haterkedni az Androidosok?

Miért van az, hogy egy negatív Androidos cikk alatt van 20-30 hozzászólás, míg Apple cikk alatt néha ezer fölött?

Ez vajon melyik tábort minősíti?

[ Szerkesztve ]

(#176) <Lacy85> válasza Parallaxis (#175) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"Miért van az, hogy ha kijön egy cikk egy Androidos problémáról, vagy problémás készülékről, akkor az Apple userek nem sereglenek oda köpködni, ellenben fordított esetben, falkában jönnek haterkedni az Androidosok?"

Nem tudom. Talán mert ott mindenki elismeri, hogy igen, ez valóban hiba, és nem akarja megmagyarázni pár egyén, aki túltolta a szempilla spirált, hogy áá, ez nem is hiba, meg akkor is ez a tuti cég?

Szerinted ezzel nem találkozott volna senki. Á, az ember nem olyan, hogy "küldjük már el neki poénból, kíváncsi vagyok".
Nem, itt a topic-ban sem fordult elő. :D

(#177) Parallaxis válasza <Lacy85> (#176) üzenetére


Parallaxis
addikt

Talán mert ott mindenki elismeri,

Vagy mert senkit sem érdekel a dolog, mert már megszokott, hogy van valami gond, így egyel több már nem számít.. nem hír..

No meg nem jönnek csapatosan flame-t és hangulatot kelteni az Apple userek.

Szerinted ezzel nem találkozott volna senki.

Szerinted, ha az ominózus olasz emberke minden hírverés nélkül csak az Apple-nek szólt volna a hibáról és nem kürtöli vele tele a tech sajtót, akkor mikor találkozott volna a hibával bárki is, aki ide írogatott?

(#178) .Szaki. válasza Parallaxis (#177) üzenetére


.Szaki.
addikt

Mondjuk azt lássuk be, hogy a legjobb az lenne ha nem vétene ilyen hibákat az Apple, akkor nem lenne miről cikkezni és nem lenne miért gyilkolják egymást az emberek a fórumon. :F

(#179) kchris78 válasza Parallaxis (#177) üzenetére


kchris78
veterán

Utolsó érvnek minden esetben be lehet lökni Android oldalról hogy az "legalább olcsó". :D

(#180) <Lacy85> válasza Parallaxis (#177) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"Vagy mert senkit sem érdekel a dolog, mert már megszokott, hogy van valami gond, így egyel több már nem számít.. nem hír.."

Maradjunk az előző verziónál. Az kicsit jobban fedi a valóságot. :D

"Szerinted, ha az ominózus olasz emberke minden hírverés nélkül csak az Apple-nek szólt volna a hibáról és nem kürtöli vele tele a tech sajtót, akkor mikor találkozott volna a hibával bárki is, aki ide írogatott?"

Ja, mert a világ így működik, nemde?

Mi lett volna, ha csak az intelnek szólnak, hogy az elmúlt 10 évben gyártott processzora biztonsági hibás?
Mi lett volna, ha az NSA nem gyűjtögeti a biztonsági hibákat az op rendszerekben, hanem szólnak egyből a cégeknek?
A listát folytathatnám estig...

(#181) Timer válasza kchris78 (#179) üzenetére


Timer
veterán

Vagy legalábbis azt, hogy "olcsóbb". És jé, tényleg.

Egyébként az is érdekes, hogy a legendásan megbízható rendszer nem ébreszt, ha nem indítod újra hetente, amint azt megtudtuk Parallaxis kollégától. Ez klasszikusan olyan hiba, ami az androidot is sújtotta egy időben, és ott persze ment az arcozás és a fikkantás, hogy bezzeg az iPhone, az ilyet nem csinál. Na tessék, csak kiderül, hogy mégis. És ha nagyon belemennénk a játékba, számtalan ilyen hibát találnánk még, ebben biztos vagyok.

Ha másért nem, hát azért, mert van egy kollégám, aki 5 évvel ezelőtt még a legnagyobb térítő volt a témában, mára viszont csak használja az eszközeit, de már közel sem olyan elégedett, mint anno. Neki ugyanis nem okoz problémát, ha - legalább - önmagának be kell vallania, ha valami egyre sz...színvonaltalanabb.

[ Szerkesztve ]

(#182) Tibee86 válasza Timer (#162) üzenetére


Tibee86
veterán

Nagyon máshogy látjuk a dolgokat, főleg a fórumon tevékenykedőket. A 2-es pont ennyiből állna szerintem senkinek nem lenne egy rossz szava se, de ettől nagyon távol áll. A mundért szerintem a Samsung tulajok már sokkal jobban védik, mint az Apple userek. Akár itt, vagy bármelyik hír topikját olvasod, ha egy rossz szó is esik kedvencükről akkor egyből jönnek 10-en, hogy ők ezt nem tapasztalták = nem létezik ilyen hiba, kitaláció. Bezzeg ha iPhone-ról van szó elolvassák a clikbait cikkeket, onnantól kezdve mindenhol tényként közlik, hogy ez bizony mindenkit érint, ha jön az iPhone user és azt mondja, hogy ő nem tapasztalja= Apple fan. Ehhez pl. sokat nem is kell visszaolvasnod itt.
Nagyon erős kettős mérce alkalmazást érzek nálad, viszont legalább Veled kulturáltan lehet elbeszélgetni, nem úgy mint sokakkal.
Alig várom, hogy lehozza a mobilaréna is az S9-S9+ árakról szóló híreket (bár nem fogja, mert itt Samsungról vagy jót vagy semmit), kíváncsi leszek azokra az egyénekre akik akkor nyilvános kivégzésre invitálták volna az Apple-t, mert merték 1000 dollárért adni az iPhone-t, hogy hasonló módon lesznek-e felháborodva a kiskedvencükre. Van egy sejtésem, hogy szerintük a Samsung-nál ez rendben lesz, és amúgy is az Apple tehet róla. :D

[ Szerkesztve ]

(#183) <Lacy85> válasza Tibee86 (#182) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"Veled kulturáltan lehet elbeszélgetni, nem úgy mint sokakkal."

Idézhetek valakit? "Ííííííí, ezt de kár volt".
Olyan ember papol itt kultúrált beszélgetésről, akinél ha érvek híján minden kötél szakad, akkor jön a privi, hogy rendezzük le személyesen? :D
Hát ez megint egy gyönyörű öngól volt. :C

+Alig várom, hogy lehozza a mobilaréna is az S9-S9+ árakról szóló híreket"

Arra a +100 euróra gondolsz? S9+ lesz Note 8 árban. Mi ebben akkora katasztrófa?
Note is pár hónapos, és már 270-ért megkapod hivatalos boltban.
Ettől függetlenül persze a jó édes anyjukat. :DDD

"kíváncsi leszek azokra az egyénekre akik akkor nyilvános kivégzésre invitálták volna az Apple-t, mert merték 1000 dollárért adni az iPhone-t,"

Van egy apró baki a történetben. Az az 1000 dolláros iPhone itthon 380 ezer Ft. Remélem megy a matek.

[ Szerkesztve ]

(#184) Tibee86 válasza <Lacy85> (#183) üzenetére


Tibee86
veterán

Nem tűnt fel, hogy a kutya nem szólt hozzád? :D
Na megint jön az érvelés duma tőled.... olvasgasd már át a kommentjeidet, hogy hol találsz bármelyikben is bármilyen érvet mielőtt másokon kéred számod, mert még mindig nem fedeztem fel egyet se. ;)
Privátban semmilyen “rendezzük le” nem hangozott el tőlem (miért is lep meg, hogy sokadjára is hazugságokat találsz ki majd tálalod érvként), pusztán jeleztem feléd, hogy szívesen folytatom a “beszélgetésünket” személyesen, mert kíváncsi voltam, hogy csak a nagyközönség előtt adod elő ezt a stílust és hatalmas arcot, vagy a való életben is ilyen vagy. Csak ugye hamar kiderült, hogy mindössze szájkarate megy a részedől, szóval ne haragudj meg, ha a továbbiakban is ignorálom a kommentjeidet. Javaslom tégy te is ugyanígy.

[ Szerkesztve ]

(#185) <Lacy85> válasza Tibee86 (#184) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"Privátban semmilyen “rendezzük le” nem hangozott el tőlem"

vs.

"pusztán jeleztem feléd, hogy szívesen folytatom a “beszélgetésünket” személyesen"

"Csak ugye hamar kiderült, hogy mindössze szájkarate megy a részedől,"

Vagy csak kinőttem már az oviból. :DDD
Ez az "ésszel nem megy, gyere rendezzük le" meg ne haragudj, de soha nem a műveltebb réteg ismérve volt. :DDD

"ha a továbbiakban is ignorálom a kommentjeidet. "

No problem. Addig is lesz időd ismerkedni a számológéppel. :D

[ Szerkesztve ]

(#186) Timer válasza Tibee86 (#182) üzenetére


Timer
veterán

".. merték 1000 dollárért adni az iPhone-t, hogy hasonló módon lesznek-e felháborodva a kiskedvencükre."

Abban biztos lehetsz, hogy sokan leszünk, akik szóvá teszik azt az árat is. A magam részéről olyannyira nem vagyok Samsuing párti, hogy a leggyűlöltebb márka a szememben, és nem elsősorban a mobiljaik miatt, bár azért ott is lehetne mit említeni. A monitorjaik viszont olyan szinten túlárazott sz@rok, hogy arra szavak nincsenek. A nyomtatókról már nem is beszélek, mert tegnap este már ököllel ütöttem az egyiket, arra ugyanis van eszük, hogy lassan atom titkokat megszégyenítő módon védjék az utángyártott kellékektől a szarjaikat, de arra már nincs, hogy egy 70 ezres nyomtatón új korában ne lötyögjön (!) a négyirányú vezérlőtárcsa. Na, de ez itt már nagyon off.

A magam véleménye az - csak hogy a saját mundéromat is védjem - hogy manapság egyik telefon sem ér 200 ezret. Ha hibátlanok lennének, akkor talán megérnének annyit, de nem. A gondom az iPhone-nal, hogy egy gyorstöltővel megspékelve az X már 400 ezer körül jár (vagy felett?), miközben mindennapos használhatóságban, funkcionalitásban nem mutat túl a OnePlus 5T-n. Egyedül a kamera az, amiben bevállalom, hogy előnye van az iPhone-nak, de itt vége. A kettes szorzó az árban vérlázító.De ha már ennyi, akkor legyen hibátlan. Úgy értem, teljes mértékben hibátlan, ne csak úgy, hogy "ez kis hiba", meg "ezt holnapra javítják", plusz "nálam nem jelentkezik". Élek a gyanúperrel, hogy ilyen készülék nem készül sem egyik, sem másik oldalon, csak azt tudom mondani, hogy f@szság közel 4 kilót adni egy mobilért, bármilyen logó is van rajta.

Na, szerintem leírtam mindent, amit szerettem volna, találkozunk az S9 bejelentés alatt! ;)

[ Szerkesztve ]

(#187) <Lacy85> válasza Timer (#186) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ezzel most nem a gyártókat akarom védeni, mert nyilván évről évre kicsit feljebb csúszik az ár, hogy teszteljék, mennyit hajlandó még kiadni a nép a termékekért, de arról nagyon nem ők tehetnek, hogy az elmúlt években ilyen kegyetlen mértékben romlott a forint a dollárhoz / euróhoz képest.
Ha a 2008-as árfolyamokat nézem (na meg ha nem 1:1 arányban váltanák a tetves dollárt : eurót), akkor az 1000$-os iPhone X itthon kb. 200-ban megállna.

Az a része viszont tényleg a b@zmeg kategória, hogy átváltják 1:1-ben (pedig akad egy különbség a két valuta között),meg minden váltásnál egy kis árfolyamkockázat, és így a papíron ~260 ezres telefon itthon hirtelen 380 lesz.

(#188) talamasca válasza <Lacy85> (#187) üzenetére


talamasca
senior tag

Az a része butaság, amit írsz, hogy évről évre menne fel az ár.
Speciel a iPhone 3G olcsóbb volt a megjelenésekor, mint az első iPhone...

“Black as midnight on a moonless night.”

(#189) kchris78 válasza Timer (#186) üzenetére


kchris78
veterán

sok minden stimmel de a gyorstolto nem. barmelyik noname usbc power delivery toltot lehet gyorstoltonek hasznalni, csak a lightning usbc kabel kell eredeti legyen.. de nem ad sokkal tobbet mint a 2A idoben..
ugyanez notebookokra is all. a keves hozadeka a magsafe elhagyasanak.

(#190) Parallaxis válasza kchris78 (#179) üzenetére


Parallaxis
addikt

Utolsó érvnek minden esetben be lehet lökni Android oldalról hogy az "legalább olcsó".

Szerintem vasárnaptól ez már nem lesz érv :)

(#191) Parallaxis válasza Timer (#181) üzenetére


Parallaxis
addikt

Egyébként az is érdekes, hogy a legendásan megbízható rendszer nem ébreszt, ha nem indítod újra hetente, amint azt megtudtuk Parallaxis kollégától. Ez klasszikusan olyan hiba, ami az androidot is sújtotta egy időben

Félreértettél, én ezt az Androidra írtam. Nem véletlenül van a Samsung készülékeknél gyárilag beépítve az időzített újraindítás.

(#192) <Lacy85> válasza talamasca (#188) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Lehet, hogy én emlékszem rosszul, de pár éve még ~7-800$ körül megkaptad minden platformon a csúcsot. Ma ezért legalább 1000$-t kell letenned az asztalra. :)

(#193) Timer válasza Parallaxis (#191) üzenetére


Timer
veterán

Á, akkor valóban félreértettem, azt hittem a szifonra vonatkozott. Nem lepődnék meg egyébként rajta, mert volt már olyan, amikor egy beragadt email szinkronizálást az oldott meg, hogy egyszerűen csak újraindította az i7-et a kolléga.

@kchris78:

"csak a lightning usbc kabel kell eredeti legyen.. de nem ad sokkal tobbet mint a 2A idoben.."

Nem vagyok tisztában azzal a résszel, hogy itt mennyi is a különbség, de ha tényleg alig gyorsabb az Apple töltője egy szimpla 2 Amperes töltőnél, akkor azt elég gáz gyorstöltőnek nevezni. Ha van kedved, olvass utána a DashCharge-nak. Amit a marketing tol róla, az egy az egyben igaz. 60 perc elég ahhoz, hogy fullra töltse a telefont, de már 30 perc elég a hatvan százalékhoz. Csak érdekességképp, egy 3.300 mAh-ás akkuról beszélünk. Na, ezt a sebességet meg sem közelíti a szimpla 2A töltő.

[ Szerkesztve ]

(#194) Parallaxis válasza <Lacy85> (#183) üzenetére


Parallaxis
addikt

Arra a +100 euróra gondolsz? S9+ lesz Note 8 árban. Mi ebben akkora katasztrófa?

Az S9 1000 dollár, az S9+ 1200 dollár lesz a beharangozás szerint, vagyis drágábban indít, mint az iPhone X.

Katasztrófának nem katasztrófa, de tényleg kíváncsi leszek, hogy a Samsung fanok ezt hogy bírják majd feldolgozni. (Azt már olvastam, hogy a benchmarkok már nem annyira számítanak nekik, mióta kiderült, hogy az S9 még utol sem éri az X-et.) :)

(#195) <Lacy85> válasza Parallaxis (#191) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Amit nem véletlenül nem használ rajtad kívül kb. senki. :D
Biztos sokan szeretnék a sim kártyát védelem nélkül hagyni. Bekapcsolt pin kód kérés esetén ugyanis épp nem működik.

(#196) <Lacy85> válasza Parallaxis (#194) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Hollandiában 900, 1000 eurót írtak, nem 1000, 1200-at.
És mivel az 1000 eurós Note 8 330-on nyitott, a szintén 1000 eurós iPhone X meg 380-on, így attól nem félek, hogy drágább lesz.
A sebesség meg olyan dolgok, hogy már a Note 8-at sem verte meg sebességben az iX, nem hogy a az S9-et. Feltéve ha nem arra használod, hogy egész nap Geekbench-et futtatsz. :D
Annyira erősek már a hardverek, hogy használat közben meg sem tudnád mondani még csak megközelítőleg sem, hogy épp melyik SoC van a telóban.

De mint írtam is, ettől fügfetlenül a jó édes anyukáját az összes gyártónak, amiért évről-évre tolják fel az árakat.
Az egyiknél fizessek 400 ezret csak azért, mert eltűnt a káva, meg lett OLED, a másiknál meg +30-40 ezret, mert kapott egy jobb kamerát?
A többi parasztvakítás meg hidegen hagy (+40% teljesítmény, stb.), mert itt van egymás mellett az utolsó 2 S szériás tag, és az ég világon semmi különbség nincs a 2 között napi szintű használat során.

Nálam már erősen rezeg a léc, hogy kiszállok ebből a mókuskerékből, mert a nagy innováció hozadékaként egyre durvább árak vannak minden évben. És ennyit egyik sem ér meg.

Lassan kezd videojáték ipar szaga lenni az egésznek.
Ott is ez ment. Ment a fejlesztők részéről a nagy "majd mi jobbat mutatunk", tegyük bele ezt is, azt is, mert hú de jól néz ki, kell a fasza motion capture is, mert majd mi megmutatjuk, hogy milyen királyul van aminálva az arc, stb., aztán mire észbe kaptak, addig már úgy elszálltak a fejlesztés költségei, hogy itt a DLC dömping, a mikrotranzakciók, mert valahol vissza is kellene hozni a project-nek a lóvét.
Teljes áron (amennyibe ténylegesen kerülne, hogy ezekre ne legyen szükség) meg nem adhatják, mert a kutya nem venné meg.
Kíváncsi vagyok a mobil ipart mikor éri el a "DLC" korszak.

[ Szerkesztve ]

(#197) Parallaxis válasza <Lacy85> (#195) üzenetére


Parallaxis
addikt

Amit nem véletlenül nem használ rajtad kívül kb. senki.

Ha senki nem használná és nem lenne ok rá, akkor nem rakták volna be a rendszerbe.

Biztos sokan szeretnék a sim kártyát védelem nélkül hagyni.

Mégis mit védjek a SIM-en?
A készüléken van védelem, ott az ujjlenyomat és a bekapcsoláskor is kódot kér, a SIM meg ma már nem érték, ha ellopják a készüléket az az első amit kivesznek és eldobnak. (Egyetlen ép eszű tolvaj sem kockáztatja meg, hogy bemérjék.) No meg ma már csak a nagymamák használják adattárolásra a SIM-et, mindenki más felhőben tárolja a névjegyzékét.

(#198) Parallaxis válasza <Lacy85> (#196) üzenetére


Parallaxis
addikt

Hollandiában 900, 1000 eurót írtak, nem 1000, 1200-at.

Én dollárt írtam.

A sebesség meg olyan dolgok, hogy már a Note 8-at sem verte meg sebességben az iX,

Hát persze...

Végülis csak 2x volt gyorsabb, ha számolni is kellett... de alkalmazás tesztben is két percet vert rá.

(#199) <Lacy85> válasza Parallaxis (#197) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nem az adattárolásra gondolok, hanem nincs kedvem meglepi számlát fizetni azért, mert egy jóképességűnek trollkodni támad kedve.
De ne kelljen már ezt elmagyarázni.

Az iPhone meg egyetlen dologban döndöli földbe a Note-ot. Renderelésben.
Az említett tesztben is tisztán látszik.
Ez meg baromira nem a hardver érdeme, hanem az optimalizálásé.
Egy fullos asztali 8 magos gép 1080Ti mellett is el tud maradni egy (ehhez képest) harmatos teljesítményű macbook pro-tól. Gondolom itt is a nyers erő miatt.
De ne kelljen már ezt is elmagyarázni. Elvileg tisztában vagy a rendszerek erősségeivel, gyengéivel.

Az árakat meg 1:1-ben váltják. Ha itt 1000 eur, akkor máshol 1000 usd.
Ennyi erővel akkor franciáknál meg 1400 dollár volt az iX.

[ Szerkesztve ]

(#200) Blizzardking válasza Parallaxis (#198) üzenetére


Blizzardking
őstag

Nem baj, mire az apple úgy gondolja hogy ideje lenne váltanod, már egy redmi note3 is le fogja nyomni. Gondoskodnak róla a hőn áhított "frissítés" formájában. De téged addigra már a XI fog érdekelni, mert abban lesz fitymacsattogás-detektor, és minden hangutasítás után kimondja hangosan hogy "igen uram". És ez simogató, nélkülözhetetlen érzés lesz. Még azt is meg lehet majd határozni, milyen hangon hódoljon. Lesz benne szemöldök-összevonás érzékelő (127 ponton méri a szemöldök szögét), ami nagyon fontos, mert ha összevont szemöldökkel nézel rá, azonnal bocsánatot kér, és elkezd frissítést keresni. Mert az innováció soha nem torpanhat meg! :DDD

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.