Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) kchris78 válasza Blizzardking (#200) üzenetére


kchris78
veterán

Direkt nem olvasom el az elejét ennek threadnek (szerintem ebben az esetben ez nem számít már), de az biztos hogy ez OFF (minimum), de inkább meg se kellett volna írni. Az ilyen és ehhez hasonló beszólások miatt van meg a legtöbb apple használó embernek itt a véleménye itt a droid kedvelőkről.

(#202) Blizzardking válasza kchris78 (#201) üzenetére


Blizzardking
őstag

Sajnálom ha megbántottak (Cupertinóban).

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#203) <Lacy85> válasza kchris78 (#201) üzenetére


<Lacy85>
addikt

És akkor szerinted az ellenkező oldalról miért?
Költői kérdés volt.

Bár igaz. Ha maga a cég is ezt az álszent, "mi vagyunk az univerzum közepe" stílust nyomja, akkor mit várhatna a halandó ember a híveitől?
Tisztára Orbán, és a fidesz hívők esete (akinek nem inge...).

(#204) kchris78 válasza <Lacy85> (#203) üzenetére


kchris78
veterán

Valahogy úgy érzem nem kaptátok el a kommentem lényegét. Lehet szidni az Apple-t én is teszem sokszor, de a fitymacsattogós személyeskedés szerintem nem tartozik ebbe bele. Szerintem stílusban ez már átlép egy határt...

[ Szerkesztve ]

(#205) <Lacy85> válasza kchris78 (#204) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Így már értem, mire akartál kilyukadni.
Ebben mondjuk igazad van. :)

(#206) Parallaxis válasza <Lacy85> (#199) üzenetére


Parallaxis
addikt

mert egy jóképességűnek trollkodni támad kedve.

Ha már a jóképességű kiszedi a SIM-et a készülékből, az már régen rossz. Ebben az esetben nem a SIM lesz a fő gondod :)

Az iPhone meg egyetlen dologban döndöli földbe a Note-ot. Renderelésben.

Meg alkalmazás megnyitásban (meg egy csomó mindenben, ahol számolni is kell).. bár csak két percet ver rá a Note 8-ra, de ez elég szerintem :)

Ez meg baromira nem a hardver érdeme, hanem az optimalizálásé.

A rendering számításról szól, ezt ugyan lehet optimalizálni, de a nyers erő a számottevő, semmi más.
(Optimalizálhatsz egy i3-as 2 magos rendszert a végletekig, de egy 10 magos i9 körbe fogja röhögni 20-szor.)

(#207) Parallaxis válasza Blizzardking (#200) üzenetére


Parallaxis
addikt

Gondoskodnak róla a hőn áhított "frissítés" formájában.

Ugye tudod, hogy lassítás ide, vagy oda, 2-3 éves eszközök esetén egy ugyanannyi idős iPhone kiröhögi a vele egyidős Androidos csodát bármikor.

Lesz benne szemöldök-összevonás érzékelő

Ne aggódj, ha lesz ilyen a következő iPhone-ban, akkor fél évvel később a többi gyártó is megoldja. Az S9/S9+ videóin visszaköszönő "fejlesztések" is valahonnan már ismerősek :)

(#208) <Lacy85> válasza Parallaxis (#206) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Akkor nézd meg újra azt az állítólagos videót. :D
Egyiket ez nyitotta gyorsabban, a másikat az. Egyedül a rendernél húzott el nagyon az iPhone.
Pofám leszakad, hogy még olyan dologban is hazudozol össze-vissza, ami ott van a youtube-on, és bárki megnézheti. :D

Csak a nyers erő számít...aha.
Akkor szerinted miért renderel gyorsabban egy Apple gép, mint a jóval erősebb Windows PC?

(#209) <Lacy85> válasza Parallaxis (#206) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Tessék, render nélkül itt van az a brutális különbség a számítási teljesítményben.
Marhára meglátszik, mi?

https://youtube.com/watch?v=uL99tRQR9W0

[ Szerkesztve ]

(#210) Parallaxis válasza <Lacy85> (#209) üzenetére


Parallaxis
addikt

[link]

Akkor szerinted miért renderel gyorsabban egy Apple gép, mint a jóval erősebb Windows PC?

Csodát az Apple sem tud tenni, egy gyengébb processzor nem fog gyorsabban számolni, optimalizálhatsz amennyit akarsz.
Bár szerintem te nem renderingre gondolsz, mikor erről írsz, hanem komplett videófeldolgozásra, ahol a rendering csak egy lépés a sok közül és sokat számít pl. a háttértár sebessége is, ami egy Apple notesznél azért elég durva szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#211) <Lacy85> válasza Parallaxis (#210) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ezzel a videóval nem tudom, mit akartál elérni, mert csak azt erősítetted meg, amit én mondtam. :D
Az utolsó lépést leszámítva (ami épp egy video renderelése), olyan elhanyagolható a különbség, hogy használat közben észre sem veszed.
De nyilván, mivel EverythingApplePro, így valahogy ki kell hozni, mennyivel erősebb.
Mint amikor az XperiaFan csatorna azt hozza ki, hogy az XZ-nek van a mezőnyben a legjobb kamerája. :D

Videókhoz meg:
Senki nem mondta, hogy az Apple csodát művel. Annyit mondtam, hogy egy Final Cut-ot használva akár még gyengébb hardveren is sokkal produktívabb vagy, mert sokkal gyorsabban kirendereli a videódat. Ez meg tény.
Ez nem csodatétel, mindössze meg tudták írni normálisan a szoftvert.
Hiába raksz atomerőművet egy szarul megírt szoftver alá. Pusztán az erő miatt még nem lesz gyorsabb (lásd pl.: optimalizálatlan játékok).
Ha pusztán az erő számítana, akkor nem az jött volna ki több magyar csatorna tesztjében is, hogy szinte semmivel nem hatékonyabb jelenleg erre a célra egy i7-es iMac, mint az új 2 millás iMac Pro.

(#212) <Lacy85> válasza <Lacy85> (#211) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Vagyis fordítva. Nem alkalmasabb a Pro, mint a sima. :D

(#213) CsabaZz


CsabaZz
tag

Na mi újság itt, kinek nagyobb az e-pénisze? :D

"[...] Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük." :)

(#214) Parallaxis válasza <Lacy85> (#211) üzenetére


Parallaxis
addikt

Annyit mondtam, hogy egy Final Cut-ot használva akár még gyengébb hardveren is sokkal produktívabb vagy, mert sokkal gyorsabban kirendereli a videódat.

A Final Cut Apple only szoftver, így elég nehéz más platformhoz hasonlítani.
DE ha azonos platformon nézzük, akkor egy i7-es iMac, vagy a Mac Pro bőven gyorsabban fog végezni Final Cut alatt, mint egy i5-ös MBP. Az iMac Pro más történet, mert az abban lévő Xeon nem támogat egy csomó hardveres gyorsítást, amit ezek a szoftverek kihasználnak. Tekintve, hogy a Xeon szerver proci és nem általános célú cucc. Az, hogy az Apple mégis miért választotta ezt, arra vannak magyarázatok, amiket ugyan el lehet fogadni, de mivel elsősorban általános grafikai célú munkaállomásról van szó, elég nehéz komolyan venni.

Ha pusztán az erő számítana, akkor nem az jött volna ki több magyar csatorna tesztjében is, hogy szinte semmivel nem hatékonyabb jelenleg erre a célra egy i7-es iMac, mint az új 2 millás iMac Pro.

Tetszik vagy sem, ez is hardveres különbség és nincs köze a szoftveres optimalizációhoz.

Ha nem videót vágsz (ami a Xeon-nál nem hardvergyorsított tevékenység), hanem mondjuk pl. Maya alatt renderelsz, akkor máris ott lesz a brutális különbség az iMac Pro javára.

(#215) CsabaZz válasza Parallaxis (#207) üzenetére


CsabaZz
tag

Mire gondolsz, arra hogy a kistesó nem kapja meg a nagytesó minden újdonságát? :D Thx a lot!

"[...] Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük." :)

(#216) <Lacy85> válasza Parallaxis (#214) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nem nehéz összehasonlítani. Fogod ugyan azt a projectet, szépen összepakolod pontosan ugyan úgy premiere-ben, meg final cut-ban is, és rákattintasz a render gombra. Láss csodát, a final cut sokkal gyorsabban végez.
Erről is van 1000 videó, szóval nem tudom, miért magyarázom. :D

[ Szerkesztve ]

(#217) joey04 válasza Parallaxis (#144) üzenetére


joey04
titán

ezt sem fogja soha megérteni... én 1x éve felváltva használok androidot, iphone-t, ipadet, volt macbookom, asztali windows PC-m, macbook pro, air, imac, windows notebook. kb egyenlő arányban is oszlik ez meg időben. most állok vissza ios-re, elsődlegesen iphone 7-et használok, átmenetileg tablet helyett a nagy kijelzős kínai droidot. pc-t meg lassan megint cserélem macbook pro-ra. de ha pozitívat írsz az almáról, akkor teljesen mindegy, hogy mit használsz. Ha csak apple cuccokat, akkor szemellenzős vagy, aki nem ismeri a másik oldalt. ha nem használsz apple cuccot, akkor egy hiteltelen alak vagy, nem számít a véleményed. szánalmas.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#218) <Lacy85> válasza Parallaxis (#194) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Na akkor erre is pontot tehetünk.
A kicsi épp egy százassal lesz olcsóbb, a nagy meg 70 ezerrel. :D
A felszereltségük meg...
Hagyjuk is, mert szegény iPhone sírva bújik el a fa mögött. :D

[ Szerkesztve ]

(#219) <Lacy85> válasza joey04 (#217) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ha meg joey-nak hívnak, akkor sokat hiányoztál szövegértelmezés óráról. :D

(#220) Timer válasza <Lacy85> (#218) üzenetére


Timer
veterán

Amikor megláttam az árakat, felröhögtem én is... :) Újabb adu-ász hullott ki az almás kezekből.

(#221) <Lacy85> válasza Timer (#220) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Pedig szegények már hogy rá lehettek készülve a vasárnapra. :(
Így már csak a nyers számítási teljesítmény marad a batyuban, mert abban még van egy ~10% előnye az almának... +100 ezerért. :DDD

(#222) Blizzardking válasza Timer (#220) üzenetére


Blizzardking
őstag

Nekik az a jó minél drágább, ez különbözteti meg őket az ár/érték arány béklyójában vergődő pronyóktól.
"Nem neked való" hogy még meg is tudod szakítani a hívást. Ennyykeh.
:DDD

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.