Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

" teljes kompatibilitással az iPhone X kialakításával, így a későbbiekben nem fordulhat elő, hogy egy app hiányosan, vagy a betüremkedést teljesen ignorálva jelenjen meg az almás készülékek csúcsmodelljén."

Ja hogy ez még mindig téma? Pedig anno milyen magabiztosan állította itt valaki, hogy "Na majd meglátod, almánál ez milyen f@sza lesz, és nem kell majd hónapokat várni arra, hogy az appok ki is használják az iX kijelzőjét".
Tényleg nem. :D

(#2) Polarstar


Polarstar
nagyúr

A Blackberry Messengert sem fekteti meg a jel. :D :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#3) kchris78 válasza <Lacy85> (#1) üzenetére


kchris78
veterán

Valamelyik app még a négyzet alapokon működik.... Amúgy elég kevés app ilyen, jellemzően a bankok sóher hozzáállásából következően pl a raiffeisen appja ilyen, amivel én találkoztam.

(#5) fornettisuti válasza Polarstar (#2) üzenetére


fornettisuti
veterán

De azt nem is használja senki.😁

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#6) janeszgol válasza Gicz (#4) üzenetére


janeszgol
félisten

Note 8-a van. Ez plusz pont egy nőnél. :)

(#7) Juhaszatti válasza Gicz (#4) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Az is szokott jönni, ha épp van mit fikázni. Úgy tűnik ott ritkábban akad ilyen.

(#8) szubrutin


szubrutin
aktív tag

Bezzeg az hogy 10 millios Magyar nyelven nem beszel.. :)

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#9) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Haha, ez vicces. :D

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10) weberzolee válasza <Lacy85> (#1) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Hónapot sehol nem mondtam, olvasd át a kommenteket. Az idézett mondat elejében van a lényeg, ügyesen átugrottad.

A gyártó arról tájékoztatta a fejlesztőket, hogy áprilistól minden App Store-ban elérhető alkalmazás az iOS 11 SDK-ra kell épüljön, teljes kompatibilitással az iPhone X kialakításával, így a későbbiekben nem fordulhat elő, hogy egy app hiányosan, vagy a betüremkedést teljesen ignorálva jelenjen meg az almás készülékek csúcsmodelljén.

És el is érkeztünk oda, amit mondtam LINK.

-Ha a fejlesztő kényszerből megoldja, BIZTOSAN JÓL fog megjelenni az alkalmazás a megváltozott képarányon/felbontáson

Nos ez az, ami Androidon SOHA nem fog megtörténni. Ha a fejlesztő úgy gondolja frissít, ha nem akkor pont lesz@rja, van-e notch vagy nincs, 18:9 vagy 16:9 a kijelződ. Vagy jól jelenik meg vagy nem. Lehet hogy pont nem használsz olyat ami nem jól jelenik meg, ezért pont nem érdekel a dolog. Az Apple esetében viszont biztos lehet a felhasználó hogy nem futhat lukra.

[ Szerkesztve ]

(#11) bedibazsa


bedibazsa
senior tag

Tegnap Viberen elküldtem szegény kolléganőmnek ezt a karaktert és teljesen megfagyasztotta az iPhone-ját, több sorral újra kellett indítani. Nagyon mérges volt. :D

(#12) dumper válasza weberzolee (#10) üzenetére


dumper
csendes tag

Szerintem csak az új appokra vonatkozik.

Ezt küldte az Apple:

"Starting April 2018, all new iOS apps submitted to the App Store must be built with the iOS 11 SDK, included in Xcode 9 or later. All new apps for iPhone, including universal apps, must support the Super Retina display of iPhone X."

(#13) Polarstar válasza fornettisuti (#5) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Az a te bajod.
Nekem 258 ismerősöm van ott. :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#14) mbalint987 válasza weberzolee (#10) üzenetére


mbalint987
aktív tag

"Az Apple esetében viszont biztos lehet a felhasználó hogy nem futhat lukra."
Nekem nem úgy tűnik, hogy nem futhat lyukra. Sőt sokkal inkább tűnik úgy az elmúlt év számtalan hibája alapján hogy az iOS egy valamikor jól megírt, de azóta csak kókányolt (de mindenképpen korlátolt) OS.

Az Android-nál értelmes gyártótól kell venni telefont, és rendben lesz a szoftver. A komoly appok mindegyike rendesen működik a rendes készülékeken.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#15) Depression válasza dumper (#12) üzenetére


Depression
veterán

" all new iOS apps submitted to the App Store" nálam azt jelenti, hogy a frissítéseknek is kell tudnia.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#17) tuki2200 válasza bedibazsa (#11) üzenetére


tuki2200
senior tag

Mi ma teszteltuk le facebook messengeren, nem mukodik a fagyasztas, nem csinal semmit a karakter, siman csak megkapjak :)

[ Szerkesztve ]

(#18) .Szaki. válasza mbalint987 (#14) üzenetére


.Szaki.
addikt

Pl kit/kiket tartasz normális gyártónak? (Tényleg érdekel)

(#19) Yodafon


Yodafon
senior tag

A francnak raknak itt bele olyan videót a hírbe aminek köze sincs hozzá......... :W :W :W :(( :(( :((

I'm gangsta!

(#20) #40359168 válasza .Szaki. (#18) üzenetére


#40359168
törölt tag

Pl. tökjó a Xiaomi. Ár-érték arányban rommávernek mindenkit, a készülékek jók, a dizájn nem lopott. Az almát évekig használtam elégedetten, de mostanra egy szép nagy csalódás lett nekem, és biztos, hogy nem veszek tőlük semmit, amíg össze nem kapják magukat.

(#21) Blizzardking


Blizzardking
őstag

Nem ciki ez egy kicsit? Hogy a "legbiztonságosabb, legstabilabb" os-t egy kaszvadt karakter hazavágja?
Megnéznék itt egy topikot, ha az Ő betű vágná haza... Lassan az apple hithű felhasználóiról ez fog eszembe jutni.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#22) galocza


galocza
aktív tag

és 74 millióból hánynak telik szifonra? és a gazdagok közül hánynak nincs méregdrága, minőségi nyugati végzettsége, hogy pl angolul beszélgessen a szifonnal?
vihar, biliben.

(#23) <Lacy85> válasza weberzolee (#10) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Hogyne írtál volna hónapokat? Javaslom, hogy inkább te fusd át újra.
Írtam, hogyha szerinted ez a jó megoldás, akkor nézegessék rajta a 16:9-es appokat hónapokig. Erre jött a válasz, hogy ilyen nem lesz.
Ahhoz képest még a mai napig vannak ilyen appok...
Androidon ilyen nem lesz...
Nem hát. Soha nem is kellett fél képernyős fekete sávokat nézegetni :D

[ Szerkesztve ]

(#24) Magnat válasza bedibazsa (#11) üzenetére


Magnat
veterán

Én is elküldtem kettőnek is, de nem hatott ... Ezt kell, ugye?

జ్ఞా

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#25) bedibazsa válasza Magnat (#24) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Aha, ez volt az.

(#26) pengwin


pengwin
addikt

A szerzőhöz:
A telugut mellesleg 74 millió ember beszéli, a hindi és a bengáli mellett hivatalos nyelv Indiában, konkrétan a harmadik legnagyobb.

Ennek nézzetek kicsit utána, Indiában van vagy 15 hivatalos nyelv (minden szövetségi államból legalább egy helyi nyelv hivatalos). Az indiai rúpián is egy tucat különböző írással van rajta a szöveg.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#27) UnA válasza pengwin (#26) üzenetére


UnA
Korrektor

Olvasd el a mondatot még egyszer, azt sehol nem írták, hogy ezeken kívül nincs más hivatalos nyelv.

(#28) 2xar


2xar
tag

LOL
Ezzel elég könnyű szívatni az Iphone-osokat :DDD
Látom van akinél nem jön elő a hiba: nektek is a legfrissebb IOS van fent, vagy korábbi verzión vagytok?

(#30) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Tiszta szerencse, hogy a spéci magyar ékezetes betűket úgy is kezeli, hogy nem vagyunk 74 millióan. :C :C :C
Sztem kimondottan hálásak lehetünk érte.
tavaszra ígért iOS 11.3-as rendszerben minden hiba javításra kerül
Gratula hozzá. És remélem lesz egy rakás másik helyette. A kiadása óta szinte csak a hibáktól hangos minden apple hír. Azért az nem semmi, hogy 1000 dolláért egy félkész OS-sel elllátott telefont is lehet már árulni. Hogy nem sül le a képük.
Az Ipadom meg olyan lassú, hogy lehet kukázmi. 7-8 Ios-ig pedig csak dicsérni tudtam. De az már régen volt.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#31) gusthy válasza <Lacy85> (#23) üzenetére


gusthy
veterán

Hát nemtom, nekem 18:9-es képarányú telefonom van, és semmi se néz ki rajta hülyén, pedig használok elég sok appot.

(#32) Wesder


Wesder
félisten

Androidon nem skálázódik a felbontás ès kèpernyőhöz igazítja a dolgokat?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#33) gusthy válasza Wesder (#32) üzenetére


gusthy
veterán

Androidon a normális fejlesztő lekérdezi a kijelző fizikai méretét és felbontását, és innentől kezdve tud mindent, ami kell.
Tekintve, hogy jó ideje vannak mindenféle méretű és felbontású kijelzők, az appok ennek megfelelően viselkednek, amióta a világ világ. Nem kell kényszeríteni senkit.
Pont ez az a filozófiai különbség, ami úgy általában is jellemző, kinek melyik a szimpatikusabb. Speciel én nem szeretem a rendőrállamot.

[ Szerkesztve ]

(#34) <Lacy85> válasza gusthy (#31) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Tudom. Nekem sincs semmi bajom az appokkal S8-on.

(#35) Ceftriaxone válasza galocza (#22) üzenetére


Ceftriaxone
aktív tag

Annyira azért nem. Pont a telugu anyanyelvűek között talán a legtöbb az IT szakember és az informatikus, és a két telugu nyelvű állam az indiai gazdaság egyik legjobban fejlődő szektorát adja , gyorsan bővülő középosztállyal, akiknek Ázsiában megszokott módon valamennyire kötelező flancolni, ez még a takarékos Kelet- Ázsiában is igaz, ahol inkább spórolnak a lakáson mint a ruhán és presztízs jellegű tárgyakon, nem hogy Indiában. ( 2010 utáni időszakban a telugu Andra Pradesh állam GDP növekedése évi 13-14 % volt, a leggyorsabb egész Indiában. ). ... amúgy a nyelvnek vagy 1600 éves irodalma van, és annyian beszélik mint az európai kontinensen a franciát. Persze, az iPhone -nal flangáló gazdagabb réteg jellegzetesen közel anyanyelvi szinten beszéli az ( indiai) angolt, de attól még nem biztos hogy a magánéletben is azt szeretnék tenni.

[ Szerkesztve ]

"Vassal formálják a vasat, az egyik ember formálja a másikat" (Példabeszédek könyve)

(#36) etsmark


etsmark
tag

Elküldtem egy ismerősömnek Viberen, akinek iphone 7-es e van. Lefagyott, újra próbálta indítani, bootloop, majd pedig restore lett a vége ..... :Y

(#37) Wesder válasza etsmark (#36) üzenetére


Wesder
félisten

Finom :))

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#38) <Lacy85> válasza etsmark (#36) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Egyre nagyobb kabaré ez a cég. :DDD
De a kedvencem, amikor a "húdemindenűberszuper" ökoszisztémával jönnek sokan.
Köszi, inkább ebből is kimaradnék. :))

[ Szerkesztve ]

(#39) Victoryus94 válasza etsmark (#36) üzenetére


Victoryus94
őstag

Ez akkor jön elő, ha mást nem írsz... A zárolási képernyőn megjelenik a karakter, akkor az egész rendszert haza tudja vágni.
Ha írsz utána egy újabb üzit (akár egy smiley-t), mielőtt megnézi, akkor műár csak az alkalmazás fagy össze.

(#40) moleculez válasza 7Heads Drago (#30) üzenetére


moleculez
veterán

Azért a félkész erős túlzás, vannak bugok, de ha az androidban csak 4x ennyi hiba lenne örülnének a userek...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#41) <Lacy85> válasza moleculez (#40) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Hát nem tudom. Nekem valahogy nem rémlik, hogy fél nap alatt nullára merült volna a teló, nem akadozott, mint egy 40 ezres kínai csoda, nem kellett dátum visszaállítással szarakodni, nem fosta össze magát az arcfelismerő, lehet vele telefonálni, nem dönti be az egész rendszert egy nyomorult karakter, meg még a franc tudja, mi minden baj volt a telókkal az elmúlt ~fél évben.
Nem apró bugok, hanem baromi gáz hibák.

Én inkább úgy fogalmaznék, hogyha az androidos telómnak csak fele ennyi nyűgje lett volna, már rég bemutattam volna a szoba falának. :K :DDD
Főleg ennyi pénzért...

[ Szerkesztve ]

(#42) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Hú, jó hogy szóltatok, pont ma akartam átállítani az iPhone-om nyelvét telugura. Szóval köszi még egyszer, vagy ahogy felénk szokás mondani: చాలా కృతజ్ఞతలు

;]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#43) SanyikaDC


SanyikaDC
tag

జ్ఞ‌ా :DDD

Galaxy S20+5G (cosmic gray) /Galaxy S9+ (midnight black) /Galaxy S7 Edge (black onyx) /HTC Uno - Black ^.^ /Samsung Galaxy S4 (R.I.P.)/Samsung Galaxy S Advance GT-I9070 - JellyMod 4.0/CoCore 6.8

(#44) BE4GLE válasza moleculez (#40) üzenetére


BE4GLE
aktív tag

Szerintem az iménti kijelentésed túlzás. Ami pedig a hibát illeti: unit teszttel meg lehetett volna előzni. Nem nehéz olyan tesztet írni, ami az összes nyelvet végigpróbálgatja, hogy működik e minden. Az a gyanúm, hogy a kódban elég komoly hibák lehetnek, ha egyetlen karakter ekkora galibát tud okozni.

Redmi Note 9 Pro

(#45) Blizzardking válasza galocza (#22) üzenetére


Blizzardking
őstag

- csóró indián cigányok, nem is tudják megfizetni
- felkapaszkodott sznob cigányok nem is az anyanyelvükön beszélnek
- az enyém működik

= nincs probléma

gratulálok

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#46) Millerchris válasza janeszgol (#6) üzenetére


Millerchris
tag

:DD szereti a Samsungokat a hölgy.

A holnap mèg messze van!

(#47) moleculez válasza <Lacy85> (#41) üzenetére


moleculez
veterán

Persze ez attól is függ melyik gyártó melyik modellje, melyik android főverzió, független, vagy függő? Rom régiója? Nem vagyok jártas a kombinatorikában, de ez egy gyártó esetében is sok, és nem hiszem, hogy van ember fia, aki megtudja mondani hány gyártó van.

Kicsit talán elfogultnak tűnhet elsőre az eredeti kommentem, nem annak szántam, bőven látom az iOS hibáit, de azt is látni kell, ha előkerül egy hiba, egy frissítéssel helyrerakják általában, kontroll alatt van, függetlenül attól a pár tényezőtől amit fentebb említettem.
(Vagy nem, de ez ugye üzletpolitikai kérdés egy idő után.)

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#48) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Érdekes. iPhone 8, iOS 11.2.5-ön nem történt semmi. Pedig teszteltem Messenger, Viber, gyári Email kezelővel és még Skype-al is. :DDD

Smoke some weed nigga!

(#49) fornettisuti válasza Wiz Khalifa (#48) üzenetére


fornettisuti
veterán

SMS-ben működik

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#50) Wiz Khalifa válasza fornettisuti (#49) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nálam nem megy még SMS-ben sem.

Úgy látszik valami csoda telóm van. :DDD

Smoke some weed nigga!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.