Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#202) Joci10 válasza Gargouille (#181) üzenetére


Joci10
őstag

Én is megpróbálom az én szemszögemből megvilágítani a helyzetet, és rávilágítani, hogy miért rossz az egész érvelésed.
Ha röviden akarnék válaszolni, akkor azt mondanám, hogy nem akadályozza az NVIDIA a bányászatot; akár bányászhatsz is a 3060-nal, ha ez a vágyad, a Te dolgod.
Ha hosszabban, akkor azt mondanám, hogy vannak olyan VGA-k, amik jobban teljesítenek egy adott játékban, és vannak, amik rosszabbul. Vehetsz bármilyen videokártyát, de a különböző megoldások teljesítménye alapján tudsz választani. Hogy most egy kártyát visszafognak egy bizonyos dolog miatt? Nem újdonság. Eddig is voltak olyan megoldások, amiknél nem a teljes GPU-t használhattad. Pl. ez a 3060-as sem a teljes GPU-t használja, mert le vannak tiltva benne részegységek (a teljes GPU-t vélhetően a 3060S megoldáshoz fogják használni), de mégsem megy senki a fogyasztóvédelemhez, mert a GPU tudna többet is, és a gonosz gyártó direkt lekorlátozta. Ezt a kártyát így csinálták meg, így kell elfogadni. Nem utólag fogták vissza (mint az Apple a termékeit az aksi elhasználódása alapján - amiért bírságot is kapott), hanem előre lehet tudni, hogy mit tud, így dönthetsz ezen információ alapján mellette vagy ellene.
De ezzel sem vagy meglőve, mert ahogy régen annó tizenpár (vagy huszonpár) évvel ezelőtt a grafitos összekötős CPU/GPU megoldásokkal, vagy újabban a BIOS-os turkálásokkal most is azt csinálsz a videokártyával, amit szeretnél (akár tényleg használhatod ajtótámaszként is, ha mindenképp ez a vágyad). Vélhetően akár még BIOS és/vagy driver felülírással ki is szedheted a szoftveres korlátot belőle, és bányászhatsz is vele úgy. Maximum a garanciát nem fogod tudni érvényesíteni rajta, ha baja lesz, mert nem rendeltetésszerűen használtad. De bármit és bárhogyan megtehetsz vele most is, semmi korlátozás nincs rá.
Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.