Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Z10N válasza koxx (#2) üzenetére


Z10N
veterán

"Ez jó lesz mert akkor a nem kiherélt 3070/80/90-ek ára még magasabb lesz."
A nyereszkedo scaplereknek biztosan, meg egy ok az aremelesre. Mindig van lejjebb...

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#52) dkess válasza Gargouille (#34) üzenetére


dkess
őstag

Az a baj, hogy több oldalról nézve is igazából más kép rajzolódik ki. Jelen esetben nem a mosógép meg a törülköző kérdésköre a lényeges.

Először is az nVidia nem szab meg senkinek semmit. Eddig sem tette. Amennyiben meg előre szól, hogy ez a kártya bizonyos célokra nem hatékony, akkor tulajdonképpen jó fej is. Például a Ferrari is jármű meg négy kereke van, de ha szántani mész vele, akkor az nem lesz "költséghatékony". Ez esetben az olasz gyártó még azt a szívességet sem teszi meg, hogy előre szól, hogy ez ám arra "nem jó" ...

Másik oldalról. A cég életbenmaradása is szempont a "profitmaximalizálás" mellett. A PC gaming úgy általánosságban a kriptovaluták nélkül is lejtmenetben van. Azok a tömegek akik mostani VGA (és egyebek) árai miatt is abbahagyják a PC gaming -et és/vagy most térnek át a(z egyébként önköltségi ár alatt árult) konzolos játékra (akár kvázi végleg), azok nagyon hiányozni fognak ám az nVidia -nak később. Halkan szólok, hogy PS/XBOX hardver vonalon az AMD számít "erősnek" ...

Nekik még az a menekülőpálya sincs meg, hogy akkor gyártunk X86 -ot (itt ugye a professzionális piacon egyre jobban számít a platformosodás is - amiben az nVidia nem áll annyira jól, mint pl. az emlegetett kettő), mint például az AMD vagy éppen az Intel ...

Akkor még az olyanokról, hogy mi lesz majd, ha a használt olcsó bányászkarik elárasztják a piacot ... Meg a cash-flow meg egyebekről. Az alkalmazottaknak - legyen az a vezetőtől a mérnökön át a melósig - mit fognak mondani? Mondjuk: egy év fizetetlen szabadság (OK, ez nyilvánvalóan túlzás, de szerintem érted mire akarok kilyukadni)? Aztán hogyan induljanak újra? Nem vagyok biztos benne, hogy túl sok ilyen "rush" -t túl fognak élni, ha nem lavíriznak okosan ...

Persze azért félteni sem kell őket. Nyilvánvaló, hogy a részvényeseket mi érdekli - és ráadásul azonnal ... Aztán persze a cég is igyekszik jól járni és most kicsit "kapadoznak", de hát ilyen a "popszakma" ...

A végére egy hülye példa: amennyiben egy cégnek lenne lehetősége, hogy a termékét "műszakilag korlátozza", hogy ne lehessen vele mondjuk embert ölni (nem fegyverről beszélünk), akkor az jó vagy rossz? Nézzünk másik példát? Hol van a határ ahol ez még belefér vagy éppen nem? Valamint ki dönti el - pl. Te vagy valaki más? Igen, sajnos van itt morális aggály bőven - nem olyan egyszerű a kérdés ...

[ Szerkesztve ]

(#53) Z10N


Z10N
veterán

Itt inkabb arrol van szo, hogy tanulva a korabbi banyszlazbol nem akarjak azt latni, hogy olcso csakanyok lepjek el a piacot impakt szeruen, amikor bedolnek a banyak es ezzel az uj generaciot fenyegetve esnek a reszvenyek arai. Azaz ok akarjak kontrollalni a piacot, ezert is csinalnak CMP HX szeriat.

A korabbi P106-t elnezve pedig a vedelem jonak bizonyult. Ha ezt tovabb fejlesztettek chip/bios/devid-driver szinten akkor nem fogjak tudni megkerulni a banyaszok.

CMP HX: ez pedig csak profit maximalizalas. A marketing huzassal karoltve. Ki van ez gondolva. Kerdes, hogyan harapnak ra a halak banyaszok.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#54) Create. válasza dkess (#52) üzenetére


Create.
addikt

Szerintem a pc gamerek nem lépnek le, vagy csak kis részük. A ps5/xsx ugyanúgy nincs, az előző gent meg hozzák kb a jelenlegi kártyájukkal. A konzolon a játékok/szolgáltatás a drága, nem maga a hardver, pc-n meg pont fordítva van. Én nem féltem a pc gaminget. Pl a sony is most tavasszal dobja ki a days gonet, meg terveznek még párat kihozni.

(#55) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Epp most nezem hogy beszakadt par napja az arfolyama a bitcoinnak. Mar ideje volt. Marmint nem karorvendoen mondom ezt, hanem egyszeruen varhato volt, hogy most mar barmi beszakithatja, annyira nagyra fujtak mar a lufit. Talan hamarosan meg fog allni, mert aki meg nem szabadult meg tole, az mar inkabb kivar, meg ha honapokat is kell varnia. Kivancsi vagyok Musk, meg a tobbi megmondoember eladta-e a sajatjat. Csodalkoznek ha nem tettek volna meg.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#56) b. válasza gbors (#12) üzenetére


b.
félisten

az mellett az sem tesz jót nekik hogy radeonok most nem olyan jók bányászni és játékos teljesítményben nincsenek lemaradásban. Hosszútávon ez mindenképpen a gamer szegmensben piacrész vesztést jelentene, már ha lehetne/ előbb lehet kapni Radeont.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#57) gbors válasza Wilks (#47) üzenetére


gbors
nagyúr

Nézz utána a konteo szónak, mielőtt használod :)
És azt senki nem mondta, hogy kihal a PC. Azt írtam, hogy kihal a PC gaming, és annyiban pontatlan voltam, hogy specifikusan az AAA játékokra gondoltam - ezek hajtják előre a GPU eladásokat. Ettől még nagyon király indie cuccok jöhetnek, amik elmennek az IGP-n vagy a 6 éves diszkrét kártyán. De AAA nem lesz, ha 2-3 évig nem lehet új vasat venni, mert nem fogja a stúdióknak megérni.

#56 b.: Elméletben lehetséges. Gyakorlatban nem tudjuk, mivelhogy Radeont sem lehet kapni. Majd ha a 6700-asok ellepik a piacot...

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#58) pepeno1


pepeno1
tag

Az egyik ok, amit többen is írtatok, hogy az nVidia meg akarja tartani a PC-s üzletágát, és azt szeretné, hogy tőle vegyék az új kártyát. Nem annyira jó fej az nVidia, hogy ezt a játékosok érdekében tegye, mint inkább saját piaca védelmében. Gondolom ráeszméltek a zöldeknél is, hogy ha ez így megy tovább, akkor nVidia helyett majd AMD kártyákat vesznek a PC-sek, és akkor mindenhol a vörösek lesznek az uralkodók. Ez meg még jobban fájó az nVidiának, hogy az AMD új CPU-i szépen együtt tudnak működni az új VGA-kkal, és még a VRAM-ot is tudják címezni, használni.

A másik meg a "lincselős" népharag, ami ugyanoda vezethet, mint az első ok, hogy másik cég VGA-it fogják venni, csak ők még tovább is mehetnek. Fizikailag vagy a virtuális térben is károsíthatják az nVidiát.

Azért mert a kacsa nem tud úszni, még nem a víz a hülye.

(#59) Create. válasza gbors (#57) üzenetére


Create.
addikt

Nem igazán gond már a portolás, mint régen.

pepeno1: persze hogy saját magának akar jót, de jelen esetben ez nekünk is jó lenne, szóval ez nem akkora bűn szerintem. Illetve nvidia-nal is működik a vram osztás.

[ Szerkesztve ]

(#60) Z10N válasza keIdor (#31) üzenetére


Z10N
veterán

"Aki most szeretett volna upgradeleni, az jobban jár, ha leépítni a PC-t a fenébe és keres mást.
Nos, ez 2-3 év múlva mind kiesett potenciális vevő. Ez az ETH meg nem tart örökké. Lesz olyan, aki vesz egy konzolt, azt megköszöni a részvételt, de neki ennyi volt.
Hosszú távon ezzel ráfázik az nVidia, és ezt ők is tudják, hogy a rövidtávú haszon reményében nem éri meg feláldozni a közép és hosszútávú hasznot."

+1

A hasznalt piaci arakon csak rohogok. Amellett, hogy szanalmas nyereszkedo mind. Meg a 10+ eves vgakat is pofatlan arakon hirdetik. A minap ramirt valaki, hogy 5770-t akar eladni 10k-ert, 7770 15k-ert :D Mondtam neki, hogy mar ingyen dobaltak valahol, de meg a 250X-t is. De mar egy IGP/APU gyorsabb nala. Most meg minden zombi nyereszkedo elokaparja a szekreny melyerol, az amugy banyaszasra egyaltalan nem alkalmas ajtotamasztekokat es rohejes arakon hirdeti, merthat videokartya...

Erre nincs jobb fogalom, mint a sotet kozepkor.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#61) Wilks válasza gbors (#57) üzenetére


Wilks
tag

Abban igazad van,h elneztem.Pc gamingrol volt szo.Elnezest ezert.
De a tenyen nem valtoztat.Kar ez miatt konteot gyartani.
Ha alatamasztod egy hivatalos infoval vagy statisztikaval a kijelentesedet,akkor megertem azt,amit irtal.(azt hagyjuk,h kartya hiany van,meg jo draga minden gpu.Ezt tudjak a gyartok,es ez ellen tenni is akarnak).Addig ez csak konteo.Amivel nincs baj.Csakhat a josgomb az josgomb. :)

[ Szerkesztve ]

(#62) kolopele válasza relixo (#27) üzenetére


kolopele
nagyúr

Látom továbbra sem tudod elviselni, ha valakinek nem jelent gondot megvenni a jelenlegi áron a kártyákat :) Hihetetlen gyűlölet van benned, ahogy a személyeskedésben is jeleskedik minden hozzászólásod. Biztosan jó lehet így élni. Csak egy kérdés: Vennél normál áron egyáltalán mondjuk egy 3060 Ti - t, netalán 3080 - at, stb.? Senki, még egyszer leírom, senki nem örül a kialakult helyzetnek, még azok sem akik zsebből ki tudják pengetni ezeket az összegeket, és bizony vannak elvek is, mi szerint 600k mondjuk még oké egy 3090 - ért,de egy millióért inkább maradjon náluk. Majdcsak helyreáll a rend, ahogy máskor is.

[ Szerkesztve ]

(#63) gbors válasza Wilks (#61) üzenetére


gbors
nagyúr

Ismét: nézd meg, mit jelent a konteo, mert nem azt, amire használod.
Hivatalos info a témában még egy darabig nem lesz, statisztikát pedig mutatnék, ha lett volna már hasonló helyzet a GPU-piacon. Amit írtam, az saját véleményem, amit alá tudok támasztani érvekkel - ha nem tetszik, akkor lehet ellenérveket felhozni. Eddig tőled ilyet nem láttam.

#59 Create.: a "nem igazán gond helyett" inkább azt mondanám, hogy kevesebb pénzbe kerül. De pénzbe kerül - a portolás is, a tesztelés meg főleg (persze, amikor ezt a vásárlókra hagyják, akkor kevésbé ;] ), aztán a reklámozás, platform-specifikus support fenntartása, stb. Ráadásul ezek mind indirekt költségek, a példányszám csökkenésével nem csökkennek. Lesz valahol az a határ, ahol a nagyobb stúdiók meglengetik a kaszát.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#64) Wilks válasza gbors (#63) üzenetére


Wilks
tag

Szepen cafolod magad. Raadasul beismered,hogy konteozol.

--"Hivatalos info a témában még egy darabig nem lesz, statisztikát pedig mutatnék, ha lett volna már hasonló helyzet a GPU-piacon. Amit írtam, az saját véleményem, amit alá tudok támasztani érvekkel"

Ervek itt nem elegek.Sajat velemeny meg plane. (na,ezert a velemenyed konteo,mert legbol kapott,sajat fejbol kipattant valami,ami nem bizonyitott tenyeken alapulnak).

De WikiPediabl kimasolva a rad vonatkozo resz a "konteo" jelenteserol:
---Azonban a legtöbbször az események szokásos magyarázataiban csalárd szándék nélkül is vannak lyukak, hiányosságok, túl sok utánajárást igénylő, nem feldolgozott részletek, fel nem oldott apró ellentmondások. Információhiányból, erőforrás-takarékosságból vagy kényelmességből fakadóan ezekre már nem terjedt ki a figyelem, és mert általában e részletek külön megvizsgálása nélkül is elfogadják a legtöbben a hivatalos magyarázatot. A hiányosságok azonban táptalajul szolgálnak az alternatív magyarázatok kitalálásához, és az alternatív magyarázat gyakran egy összeesküvés-elmélet. Lelki alapjuk a bizalomhiány, a gyanakvás, a becsapottság érzése

Nincs semmi gond,ha ervel-sajat velemenyt mond az ember.Csak ez nem jelent automatikusan "igazmondast".(annak ellenere,hogy jot akar az ember)

[ Szerkesztve ]

(#65) janeszgol válasza Wilks (#64) üzenetére


janeszgol
félisten

Es ha igaz lesz a konteoja? Remelem akkor is ilyen vehemanciaval kersz elnezest! Kar ezert ennyire beleallni.

Kolopele, nem szemelyeskedett a tag. Nem irt neveket, nem linkelt HA hirdeteseket.

--------------
En azt gondolom, ha emiatt csorbul is a pc gaming piac, nen azert zuhanhat ossze, mert nem fognak a banyaszat utan vga-t venni a jatekosok. Fognak venni. Barmikor.
Hanem inkabb azert, mert sok fejleszto lehuzhatja a rolot. Az sem megoldas, hogy akkor mindenki konzolra gyart, mert 20-30 ezerert nem fognak annyival tobb jatekot venni a jatekosok.
Meg amugy is vege lesz ennek a forgalmazasnak, ezt az MS szepen idejen belatta, de a Sony nem.

(#66) #72688384 válasza Create. (#50) üzenetére


#72688384
törölt tag

aha hogyne :_D
nyilván kiderül majd h nem rendeltetésszerü használatból keletkezett a hiba és arra sajnos nem terjed ki a gari.

(#67) Juhaszatti válasza gbors (#57) üzenetére


Juhaszatti
addikt

2-3 év nem távlat a tech iparban. Ha néhány évig még eltart ez a dolog, az visszavetheti ugyan a PC gaminget, de azt erősen kétlem, hogy végleges és visszafordíthatatlan változásokat hozna. Hosszútávon nem érné meg akár csak részlegesen is kukázni, főleg hogy emlékeim szerint a bányászláz előtt a teljes gaming szegmens felfutóban volt, a PC-s gaminget is beleértve.
Aztán persze majd az idő eldönti, melyikünknek lesz igaza. :)

(#68) koko52 válasza keIdor (#29) üzenetére


koko52
veterán

Vegyék csak a több milliós erre kitalált hardvert a munkakerülők...

Igen, valószínűleg a munkanélküli segélyből vannak a milliós rigek. Azok kárognak ilyeneket akik irigykednek, hogy a másik hozott egy kockázatos döntést amivel most kaszál. :C

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#69) yodamester10


yodamester10
őstag

Helyes elkaszálni az összeset és plusz adót az áramhasználatra!

[ Szerkesztve ]

(#70) pergabb


pergabb
senior tag

igazi kuriózum lesz a piacon 10 év múlva egy 3070/3080 kártya, amit nem fogtak még vissza és sosem bányásztak vele :D ja, már most is az :)

(#71) Darmol


Darmol
senior tag

Ennyire azért nem egyszerű a helyzet, hogy kihal a PC-s játék.
Természetesen léteznek az általatok is írt folyamatok pl. PC -> konzol váltás.
De egyrészt a hatás csak akkor jelentős, ha a bányászláz évekig kitart. Ezt erősen kétlem, mert a folyamatosan növő árfolyamban nincs spekuláció, a nagy halak viszont a spekulációkat szeretik, hiszen abban van nagy pénz. Az első bányászláz lufija is kipukkadt, ez is ki fog. A lufik előbb-utóbb kipukkadnak.
Másrészt nem feltétlenül kell elmenni PC-ről, ha nincs megfelelő konfigod. Ott a Geforce NOW és társai. Ezek szekerét is tolhatja a történet. Tehát alapvetően a diszkrét VGA piac amelyik a légrövidebbet húzza.
Őszintén szólva én arra számítok, hogy a lufi pukkadása és az AMD-s bányászkártyák érkezése helyre billenti a dolgokat. A kérdés a mikor. :))

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#72) mate9312 válasza relixo (#27) üzenetére


mate9312
csendes tag

A képen 28mh/s látok, tehát ez már felezve van :DDD :DDD 1660Ti-k mennek stock-on 24-26 közt, tehát az nvidia már az előtt meglépte a dolgokat, hogy kiszivárogtak a hírek.

(#73) dkess válasza Darmol (#71) üzenetére


dkess
őstag

Igen, de amennyiben tendenciává válik, hogy évente/kétévente lesz mondjuk egy féléves "bányászláz", akkor az erősíthet az Általad is említett folyamaton.

Továbbá egyáltalán nem biztos, hogy pl. a Geforce Now felé fognak orientálódni az átpártoló játékosok, mert egyfelől ott is megy a "húzd meg-ereszd el" a kiadókkal - másfelől a PS/XBOX egy eléggé régi és kiforrott platform ami mögött nemcsak a kiadók vannak ott, hanem olyan "bagatell" cégek is, mint pl. a Sony/Microsoft/AMD ...

Amennyiben az nVidia nem figyel, akkor könnyen a "sok pad között a földre kerül" esetébe szaladhat bele ...

(#74) copass válasza #72688384 (#66) üzenetére


copass
veterán

tévedsz! :D mindegy hogy mire használtad, ha nem módosítottad a kártyát.
ha renderelsz, bányászol vele, tökmindegy az rendeltetésszerű használatnak számít.
többször is gariztattam így vga,tabletet,stb. minden esetben teljes összeget kaptam vissza.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#75) #16939776 válasza Darmol (#71) üzenetére


#16939776
törölt tag

Azt is vedd ide, hogy nincs termék az alsóbb szegmensben, és nincsenek új belépők akit a pár dolláros hardverrel be lehet etetni, majd ha rákattantak a cuccra egy életen át lehet majd fejni.
Utánpótlás nélkül meg lassan de ki öregedik az a korosztály aki ebben nőtt fel.
Szóval át kell csomagolni, úgy, ahogy a fiatalok aktuálisan fogyasztják a tartalmat, ehhez meg elég a hardver+játék értékesítésről lassan áttérni a szolgáltatás értékesítésére.
A konzol azért van stabil / emelkedő pozícióban, mert hordoz valamilyen életérzést. Amihez hasonlóval a PC már a fokozódó belterjesség és kontroll vesztés miatt - szerintem - nem rendelkezik.

Ez nem azt jelenti, hogy vége van, hanem azt, hogy soha nem lesz stabil a pozíciója, viszont így kísérletezni, technológiákat élesben tesztelni alkalmas alkalmas területnek kínálkozik. Cserébe itt ezekből igazán kevés dolog fog kitökéletesedni, teljesen beérni. Akinek ez az instabil állapot "ideális", vagy szükséges a fejlődéshez azok fognak - talán - kitartani mellette, ragaszkodni hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#76) keIdor válasza koko52 (#68) üzenetére


keIdor
titán

Én nem irigykedem, inkább irritál, hogy miattatok nincs értelmes hardver... visztek mindent, mint c**** a lomtalanításnál.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#77) Wilks válasza janeszgol (#65) üzenetére


Wilks
tag

---Es ha igaz lesz a konteoja? Remelem akkor is ilyen vehemanciaval kersz elnezest! Kar ezert ennyire beleallni.

Azzal semmi gond,ha igaz lesz.A jelenlegi allas szerint amit mond,nem tobb,mint a sajat velemenye,ami melloz minden tenyt-informaciot,adatokat,stb,ami a kijelenteset "igaza" tenne.De ezt be is ismeri.Es ha nem lesz igaza neki?Akkor o ker "ilyen" vehemanciaval elnezest?Majd 2-3 ev mulva kiderul.....

[ Szerkesztve ]

(#78) fotel válasza Gargouille (#34) üzenetére


fotel
aktív tag

Itt a vasarlas idopontjaban ismert a teljesitmeny, nem utolagos belenyulasrol van szo!

(#79) M5Norbi válasza fotel (#78) üzenetére


M5Norbi
őstag

Nem lenne rossz ha működne a dolog.
Nem vagyok irigy és a bányászok sem zavarnak. Ők ezzel keresnek pénzt.
Ahogy a répatermelő sem zavar mert ő azzal keresi.

Az nyilvan bosszantó hogy ugyanaz a hardver jó rá mint játékra és ezért nincs avagy vagyonokért. Ami egyébként a bányászoknak sem jó és hosszútávon káros a PC piac egyeb részeire is.
Idővel at kell állni célhardverre mint a BTC esetén az ASIC gépek és kész.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#80) CactuS válasza keIdor (#76) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Azért ebben a gyártók is benne vannak vastagon - meg a kiskerek is, akik rendesen tesznek hasznot a kártyákra -, hogy ennyire nem mennek a kereslet után a kínálattal... Szóval igen, nekem is furcsa, ha a 2 éve vett kártyám többért menne el most, mint amennyiért vettem, de ez van.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#81) gbors válasza Wilks (#64) üzenetére


gbors
nagyúr

Hu, nagy bajok vannak a fejedben :) Egyreszt sosem mondtam, hogy a nagybetus igazsagot irom, igy nem latom, miben cafolnam magam. Masreszt a konteo - mint az kozismert - a konspiracios teoria roviditese. Amit irtam, az egy teoria, konspiracio nelkul.
Ha pedig neked az ervek kevesek, akkor nem feltetlen erdemes olyanokkal vitaba szallnod, akik a fejuket is hasznaljak, es nem csak a mindenfele osszeolvasott dolgokat szajkozzak tovabb. Jonapot :)

@Darmol, nyilvan ha nem tart evekig a dolog, akkor targytalan a kerdes. Meg ha elkezdenek banyaszasra alkalmatlan kartyak jonni, akkor is. Az egesz felvetes onnan indult, hogy ha a jelen helyzet marad evekig, az hosszu tavon az nvidianak fajni fog.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#82) htc07


htc07
addikt

Igazából a GPU bányászás azért működik, onnan indult, hogy az egyszerű ember is tud otthon bányászni. Ha nem lenne ilyen igény, nem létezne rá algoritmus sem.

Majd lesz egy olyan új algoritmus, ami nem triggereli a kártya limitáló metódusait, aztán idővel elterjed, ha eléri a kritikus tömeget és megéri, átállnak rá a nagyipari bányászok is. Ugyanott vagyunk.

[ Szerkesztve ]

(#83) relixo válasza kolopele (#62) üzenetére


relixo
tag

Másik helyen nem válaszoltam neked, meg pár másik embernek mert feleslegesnek tartottam beleállni egy olyan szájkaratéba aminek úgysincs értelme . :U
Mivel viszont látom,hogy több fórumrészen keresztül is göngyölöd a témát ezért most itt válaszolok (utoljára részemről ígérem) de ezek szerint nagyon betalált és magadra ismertél azok alapján amit írtam.

Láthatóan vissza vettél abból a felfogásból,hogy aki nem képes fél millióért megvenni egy amúgy 200 ezres cuccot az vagy nyomi vagy menjen azt kösse fel magát. Mert eddig te álltál így hozzá pár társaddal együtt.-hozzászólásaid vissza lehet nézni nyugodtan bárkinek aki nem hiszi másik fórumrészen ott vannak-
Szóval kiben is van/volt gyűlölet akkor ?!
Személyeskedek...hmm... hát lehet igazad van de viszont max a bányászok ellen irányul -amivel nem vagyok egyedül- és a helyzetből adódó butaságokat beszélők ellen. Szerintem ezzel minden épeszű ember így van aki venne kártyát csak nem tud vagy pénz vagy készlet hiány miatt totál mindegy ne menjünk bele másik részen kifejtettem ezt már. Ha ettől rossz ember vagyok a szemedben hát legyen akkor az vagyok vállalom.

Annak viszont örülök,hogy eredményesen magadba száltál végre és felfogtad,hogy nem normális ez a piaci helyzet és nem kell még jobban adni a lovat az amúgy is már pofátlanul nyerészkedők alá! Pláne nem kell lenézni azokat akik sajnos nem jutnak hozzá emiatt. :R
Kérdésedre,hogy válaszoljak:
Igen vennék 3070,3080 kártyát vagy 6800 de akár 6700 XT is ha megjelenik DE CSAK és KIZÁRÓLAG reális,valós árába venném. Mit jelent ez számomra -és még sok embernek-?
Azt,hogy max 200-300 ezret adnék érte teljesítmény és márka nyilván befolyásolja az összeget ezért írtam így tól-ig az összeget de max értelmes ár az ez lenne értük. (és ezen is bőven nyerészkedtek már)
Láthatod nem 5 forintot áldoznék rá és nem azon pattogok,hogy nincs rá pénzem. -mert láttuk neked ez fáj ha valaki nem áldoz rá csilliós összegeket ezt többször kifejtetted, ez tény-

Még annyit engedj meg nekem,hogy erre had reagáljak ahogy írtad:
"Majdcsak helyreáll a rend, ahogy máskor is."
Reméljük így lesz. A baj az,hogy láthatóan idén még simán így fog eltelni az egész év! Bár örülnék ha nem lenne igazam.
És ahogy már mondtam mennyit várjunk? 1év, 2év vagy beáll szépen erre ami most van az ár több évre akár 5 évre is ?
Most lassan több mint fél éve van ez és megoldás sehol, senkitől nincs a kialakult szituációra amiről a bányászok tehetnek igen és a scalperek. Nem a vírus, nem a szállítási nehézségek és még csak nem is a chip hiány ahogy elején ezekre akarta fogni az Ngreedia.(Nvidia angolul nem tudók kedvéért)
Ja és mielőtt most azt mondanád,hogy a cégre utálkozok és gyűlölködök tessék pár link nézd meg nem csak én gondolom így! Persze szerinted mindenki más magának köszönheti ha nem jut hozzá egy kártyához.
Video: [link], [link] , [link] stb..stb.. Pár Cikk: [link] , [link]

Lényeg az,hogy felszólalni egy olyan kialakult helyzet ellen ami csak arra irányul,hogy kizsákmányolják az embereket és igazából már semmi más nem indokolja azt, na az nem acsarkodás az egy szükséges dolog! És igen ha ezzel megbántok közbe pár rendszert elfogadó vagy éltetőt hát legyen vállalom. A hülyeséget sose tudtam elfogadni szó nélkül és ezek az árak amik itt mennek ezek hatalmas nagy baromságok.

(#84) Synthwave válasza yodamester10 (#69) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"és plusz adót az áramhasználatra"

Villanyszámlának hívják.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#85) CactuS válasza Synthwave (#84) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Da dumm Tsss! :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#86) Synthwave válasza CactuS (#85) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#87) Wilks válasza gbors (#81) üzenetére


Wilks
tag

Igazad van. :)
Inkabb engedd el a temat,mert minden egyes hszd-el ellent mondasz magadnak,igy csak sajat magaddal cseszel ki ellentmondasos magyarazkodasaidal. :)

[ Szerkesztve ]

(#88) #56573440 válasza CactuS (#80) üzenetére


#56573440
törölt tag

Minden annyit ér amennyiért megveszik... Kisker nagyker mindegy. Van 10 terméke hetente, 5% arresen elviszik 2 perc alatt első nap. Jövő héten kiteszi 10-el, és aznap szintén elmegy. Hülye lenne a bolt azt mondani hogy nem tesz rá 20-at, nem nepjoleti intézmény, pénzt csinál. Ez ilyen. A gyártó meg hogy mesterségesen korlátoz vagy nem kapacitást, darabszámot... Olyat láttunk már sokszor aztán mindenki szettette a kezét hogy árvíz van földrengés vagy akármi

(#89) joey04 válasza hemaka (#7) üzenetére


joey04
titán

Fel is szippantják ezektől függetlenül is :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#90) koko52 válasza yodamester10 (#69) üzenetére


koko52
veterán

Ha már flame: Én a játékra használt VGA-t adóztatnám külön. Ugyanis többet zabál mintha bányásznál vele. Felesleges erőforrás pazarlás! :K Ráadásul a bányászok elől próbáljátok elvinni a VGA-t :( Legközelebb szállj be időben és nem fogsz mérgelődni, mert csak a pénz számolásra lesz időd :))

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#91) Create. válasza koko52 (#90) üzenetére


Create.
addikt

Mindenki arra használja, amire akarja. Mindazonáltal ilyen készlethiànynál már lehetne 1db/háztartás/hó alkalmazása, hogy egyik fél se kötözködhessen.

(#92) M5Norbi válasza Create. (#91) üzenetére


M5Norbi
őstag

Így van.

Ráadásul ennyi erővel minden kikapcsolódási lehetőség felesleges erőforrás pazarlás.
Ne legyen Forma 1! Minek pazaroljuk azt a sok üzemanyagot?
Ne legyenek hajóutak! Mennyi üzemanyag és micsoda környezetszennyezés.
Stb.

Ezeket nem lehet a bányászattal összehasonlítani.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#93) yodamester10 válasza Synthwave (#84) üzenetére


yodamester10
őstag

Ha ha, csúnyábbat sajna itt nem lehet írni a bányászokról ;)

[ Szerkesztve ]

(#94) Pirosász válasza M5Norbi (#92) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Persze! Ez hülyeség. A festékanyagok 99%-a csak esztétikai igényt elégít ki. Az is felesleges. :D
Vannak kulturális, és esztétikai igényeink is, nem csak testi. Emberek vagyunk. Szellemünk is van nem csak testünk. Nem lehetne funkcionáló társadalmat építeni ezek nélkül.
A kripto bányászattal ezt butaság hasonlítani.
Még a Mars kolóniáknál is számolnak ezekkel, mert hiába van élelem és víz, ha közben lassan megborul az emberek elméje.

(#95) gbors válasza Wilks (#87) üzenetére


gbors
nagyúr

Úgy érted, hogy én írtam valamit, te belekötsz, érveid nincsenek, helyettük általánosságokat puffogtatsz, és ezeket hülyeségekkel támogatod meg - tehát jobb, ha én engedem el? Tulajdonképpen valószínűleg így van :D Off off.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#96) snots


snots
tag

Nem unalmas még ez a "mindjárt meg fog dögleni a PC-s játékipar" dolog? Ez lényegében a Playstation 1 megjelenése óta előjön legalább kb. 1x minden évben. Az pedig már nem tavaly volt.

(#97) copass válasza snots (#96) üzenetére


copass
veterán

konzolosok próbálják mindig megmondani a tutit! :D
anno én a nintendosokat se értettem hogy mitől vannak odáig, mario milyen jó!:D
C64-en meg volt giana, igaz letiltotta a nintendo (jogosan) de így is eltrejedt! :D
35 évvel később persze C64-re is átírták a super mario bros-t (amit szintén próbált eltüntetni a nintendo)! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#98) maajsz válasza koko52 (#90) üzenetére


maajsz
senior tag

A gaming a szórakoztató ipar része, ugyanúgy mint a moziba járás, motorozás stb stb, az ember fia meg jó esetben azért (is) melózik, hogy néha jól érezze magát, ergo szórakozzon.
A bánya ezzel szemben jelenleg semmi más csak föld valós erőforrásainak a semmibe való égetése, kvázi "aktív meló nélküli" nyerészkedés céljából. Mert, hogy a coin nagyon nincs ténylegesen arra használva amire anno szánták, ha meg arra lenne valami konstans árfolyammal, nem is tolná bele senki az ampert meg az e-hulladékot.

(#99) #72688384 válasza copass (#74) üzenetére


#72688384
törölt tag

teljesen mindegy h mit csináltál vele ha valamit kikell találni hogy miért nem fizetik vissza a pénzed. ne felejtsd el h melyik országban vagyunk.

(#100) Danex válasza maajsz (#98) üzenetére


Danex
addikt

Mert a dohányzás és minden más egyéb dolognak mi haszna? Égeted a papírt, dohányt, a fuvarozáshoz is üzemanyagot építenek, csomagolás, stb.

Szerintem minden bányász jól érzi magát a keresett pénz után így ez sem tartom normális érvnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.