Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Create.


Create.
addikt

Ez még valószínűleg kevés lesz, de hátha elindulási alapnak megfelel.

(#2) koxx


koxx
MODERÁTOR

Ez jó lesz mert akkor a nem kiherélt 3070/80/90-ek ára még magasabb lesz. Mint anno a Hayabusa motoroknál, a 2008 előtti szériákban nem volt sebesség limiter és iszonyat nagy lett rájuk a kereslet.

(#3) Create. válasza koxx (#2) üzenetére


Create.
addikt

Hát az engem hidegen hagy😀 a bányászok meg úgyis megveszik.

(#4) johndoo1000 válasza koxx (#2) üzenetére


johndoo1000
tag

Most majd azokon fogok röhögni, akik a "könnyű" pénz kereseti lehetőségek miatt bevásároltak egy csomó 3000-es kártyát. Ha meglépik, hogy minden 3-as szériánál visszaveszik a HR-t. Na meg persze azokon akik vették aranyáron a sok 3-as bányász rigeket.

(#5) koxx válasza Create. (#3) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Akinek csak gamelni annak tényleg jó lesz az új széria mert a bányászok nem nyúlják le (egészen addig amíg nem jönnek rá, hogy lehet megkerülni a korlátozást)

(#6) Petykemano


Petykemano
veterán

Ez meglepő.
Azt gondoltam, hogy az nvidiának ugyanúgy érdeke a gamer-miner piac könnyed átjárhatósága, mint a minereké, az árakat pedig úgyis a kereslet határozza meg, a gamereket meg úgyis mindenki leszarja.

De azért továbbra sem a gamerek megmentése itt a cél.
Sokkal inkább az, hogy a kriptoláz ciklikus lecsengése esetén ne árassza el a second-hand piacot a bányászatra használt gamer kártyák tömege - ezzel aláásva az új kártyák eladásait.

Ez azt jelenti, hogy az nvidia a könnyed átjárhatóság helyett inkább azt választja, hogy a minereknek szánt kártyát mindenképp drágán adja, legalábbis amíg van rá kereslet és vállalja azt, hogy a keresletcsökkenést menedzseli és a gyárban dől el, hogy egy kártya gamer vagy miner kézbe megy-e, nem pedig a retail polcokon, vagyis a disztribútornál, vagy inkább az AiB-nél?

Szóval ennek eredményez , hogy amíg ég a kriptoláz, addig továbbra sem lesz gamer kártya, mert a gyártás bányászkártyákra megy, vélhetően ezzel az nvidia bezsebeli a többletet, amennyivel a kártyákért jelenleg egy miner többet ad, mint egy gamer. Viszont ha lecseng, akkor nem lesz majd olcsó kártya a használt piacon.

ügyes.

Nagy kérdés, hogy a bányászok rá fognak-e harapni olyan hardverre, amit lecsengés esetén nem tudnak elpasszolni huje gamereknek - legföljebb huje bányászoknak. Vagy hogy kialakul-e a bányász célú kártyáknak egy nem bányászati, de nem is gamer célú használtpiaca?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#7) hemaka


hemaka
nagyúr

Hulye ez az nvidia. En szeretnek olyan ceget, ahol az eloallitott termeket instant felszippatjak a vevok. 😂

(#8) #69523456


#69523456
törölt tag

A nagy kérdés az, hogy mi lesz az árfolyammal, ha valóban működik a dolog? Talán még össze is omlik? Talán shortolni kellene? Szerintem ez egy lufi ami előbb-utóbb kipukkan, remélem hamarosan elérkezik a pillanat :)

[ Szerkesztve ]

(#9) villamos


villamos
őstag

Az egyik "elvtárs" már meg is szívta talán?
[link]
Igaz, olyan 3x áron árulja őket, és nem kizárt hogy lesz is olyan hülye, aki meg is veszi tőle...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#10) Találtgyerek válasza hemaka (#7) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Azért csak gyártanak később is olyan 3080-akat, amik nem lesznek korlátozva. :DD

06-3o/9759I39

(#11) biscuit


biscuit
aktív tag

Aki egy kicsit is követi ezt a bányászmizériát az tudja, hogy a hashrate jelentős része ASIC-okból keletkezik. Az Nvidia részéről meg azért kamu ez a dolog mert, HA meg akarták volna akadályozni, hogy ez legyen, akkor nem a gyárkapuban álló bányászoknak adták volna el a kártyákat. Arról nem is beszélve, hogy tudták, milyen teljesítményre lesz képes, miért nem eleve így adták ki őket?!?! Ez megint kamu, amit sok buta júzer bevesz mint mondókát. Gyakorlatilag házhoz mentek a kártyákért...gondolom mennyire zavarta ez a részvényeseket... (a felhalmozott nyereségen meg vették a bitkojint biztos)! :C

#6Petykemano : Valahogy így, ahogyan írtad. Semmi másról nem szól ez, csak hogy fenntartsák az amúgy sem alacsony profitjukat.

Azért remélem egy 3060ast sikerül megcsípnem, hogy végre nyugdíjba küldhessem az 580am végre...

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#12) gbors válasza #69523456 (#8) üzenetére


gbors
nagyúr

A shortolással kissé elkéstél, vasárnap este kellett volna :)

#7 hemaka: rövid távon. 2-3 év alatt aztán elpusztul a PC gaming, aztán ha nem lesz bányászláz, akkor pisloghatnak, mint hal a szatyorban, hogy kinek gyártsák a GPU-kat.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#13) Create. válasza biscuit (#11) üzenetére


Create.
addikt

Azt gondolom tudod, hogy az aib gyárakból viszik raklap szám és nem feltétlen az nv-től.

(#14) Wilks válasza gbors (#12) üzenetére


Wilks
tag

--#7 hemaka: rövid távon. 2-3 év alatt aztán elpusztul a PC gaming, aztán ha nem lesz bányászláz, akkor pisloghatnak, mint hal a szatyorban, hogy kinek gyártsák a GPU-kat.

Erre kivancsi vagyok.Valami josgombol jott ossze a dolog?

(#15) Darmol válasza hemaka (#7) üzenetére


Darmol
senior tag

Escobar-nál érdeklődj. :DDD

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#16) biscuit


biscuit
aktív tag

Igen, de a lényegen nem változtat.

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#17) Darmol válasza Petykemano (#6) üzenetére


Darmol
senior tag

Tovább rajzolom a képet.
Az nV most akarja elsózni a bányászoknak a hulladékig hibás GPU-it. Csináltak rá számítást, hogy baromira nem éri meg ezt a "bányászkártyát" használni normális minőségű Ampere-k helyett. Az nV viszont a szemetet is aranyárban akarja eladni. Két szó: profit maximalizálás. Vagy egy szó: profitmaximalizálás. Pfff, "háború a bányászok ellen!" mi?
Tényleg full-kreténnek kell lennie annak aki ezt a marketing bs-t ehiszi. :U

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#18) flexxx2


flexxx2
őstag

Szerintem egy nvidia vagy más elektronikus cégnek a tervezhetőség nagyon fontos, és a coinok árának hullámzása nem tesz jót ennek. Így talán ez valamilyen egyensúlyt teremt.

(#19) DarkChild válasza Wilks (#14) üzenetére


DarkChild
senior tag

És a cloud gaminghez szerinted ki fogja gyártani a GPU-kat? :U

(#20) fanti válasza Darmol (#17) üzenetére


fanti
addikt

:R

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#21) Create. válasza DarkChild (#19) üzenetére


Create.
addikt

A cloud gaming úgy sz*r ahogy van. Az még egy jó ideig nem lesz alternatíva. Illetve csak a sajátjához gyártja.

(#22) Petykemano válasza Darmol (#17) üzenetére


Petykemano
veterán

Hááááát.... Én nem hiszem.
Persze összességében mindenképp profitmaximalizálás. Józsi, aki otthon 2-3 gpu-n bányászik lehet, hogy bedőlne annak, hogy hulladékot vegyen, de akik raktárakat üzemeltetnek erre a célra, saját biost írnak és tuningolják a kártyákat az optimális hashrate/W-ra - szerintem ezeknek a profiknak az nvidia nem tudná eladni a hulladékot.

Én nem tudom elhinni, hogy fél évvel az Ampere megjelenése után még mindig olyan volumenben keletkezne akár fogyasztás, akár hiba miatt olyan lapka, amit a jelenlegi portfólióba nem tudnak beilleszteni.

Számomra továbbra is a leghihetőbb scenárió, hogy az nvidia egyrészt ha már aranyárban is viszik a gpu-kat, akkor saját zsebre akarja akarja aranyárban adni. Másrészt saját magát akarja megóvni attól, hogy a bányászoknak - átmenetileg - szükségtelenné váló használt piacra öntött gpu-k rontsák az akkori gamer gpu piac számait.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#23) Danex válasza #69523456 (#8) üzenetére


Danex
addikt

A hashrate-nek nem igazán van sok köze az árfolyamhoz, inkább az árfolyam befolyásolja , hogy mennyire profitáló bányászni.

(#24) Petykemano válasza DarkChild (#19) üzenetére


Petykemano
veterán

Ki fog cloud gaming szerverparkon bugyuta gamereknek compute kapacitást biztosítani bányászat helyett? :D

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#25) Danex válasza biscuit (#11) üzenetére


Danex
addikt

BTC-t nem bányásznak videokártyával, ETH-t meg nem bányásznak valódi ASIC-al. Ergo mindenki ETH-t túr a videokártyákkal ahol nincs is jelenleg igazán konkurenciája.

(#26) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Amilyen uzlet van az egesz mogott, ameddig onmagaban nem lesz mar a chipben korlatozva a dolog, addig biztos megeri egyedi BIOS-t, egyedi drivert kesziteni ezekhez a kartyakhoz es arra tippelek, hogy ha azt a kettot tudjak modositani, akkor a harmadik laba a koncepcionak mar nem lesz eleg a tiltashoz. Uj chipet csak ezert biztos nem fognak gyartani amilyen a kihozatal, igy foleg a BIOS es a driver adhatja a tiltast.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#27) relixo válasza koxx (#5) üzenetére


relixo
tag

"Akinek csak gamelni annak tényleg jó lesz az új széria mert a bányászok nem nyúlják le (egészen addig amíg nem jönnek rá, hogy lehet megkerülni a korlátozást)"

Még meg sem jelentek hivatalosan de máris lenyúlták a 3060 kártyákat amik elvileg nem támogatják a bányászást. Napok óta nyomják már a bányában velük. :U
[link]
És ennyit arról,hogy mit mondott az Ngreedia, pofátlan hazugság minden amit állítanak már nem egyszer kiderült: [link]

Az egész szégyen helyzet pedig tökéletesen összefoglalva itt: [link]
A fenti dolgok után aki még nem látja azt, hogy az Ngreedia kiszolgálja elsők közt a futószallagról a bányászokat az vak. Itt nem a szállítás a gond meg nem a chip hiány hiszen gyártják a sok ezer kártyát csak mind a farmokon köt ki. A helyzet pedig nem fog változni csak romlani az új bejelentésükkel miszerint a gyártó sorokat majd szépen lefoglalják még külön a bányász kártyákkal is nehogy már több "normál" kártyát gyártsunk isten ments... fokozni kell a hiány érzetet,hogy még nagyobb drágaság legyen. A bányász véglény úgyis megveszi és jól láttuk már többször,hogy a sok milliomos gamer vérpistike is nekik ez aprópénz. Elég szétnézni itt a fórumon az új szériás kártyák résznél. Habzó szájjal, vérben forgó szemmel bizonygatják,hogy jó áron mennek az új 30xx kártyák mert hát mennyi legyen? -szerintük legalábbis- :K

[ Szerkesztve ]

(#28) Dark Archon válasza Petykemano (#6) üzenetére


Dark Archon
addikt

Emlékeim szerint volt már ilyen, mármint kimenet nélküli bányász VGA, és a kutyának sem kellett - nem csoda.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#29) keIdor


keIdor
titán

Sejtettem én, még írtam is pár napja, hogy új device ID kell, aztán hiába akarnak bohóckodni a régebbi driverrel, nem fog felmenni.
Jó lenne véget vetni ennek, úgyhogy én drukkolok, hogy ki tudják nyírni az ETH bányászatot gamer VGA-n.
Vegyék csak a több milliós erre kitalált hardvert a munkakerülők...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#30) #16939776


#16939776
törölt tag

Korábban már volt egy olyan jóslat, hogy leváltják azokat a GPU-kat, amivel elkezdték a széria gyártását, hogy az aib partnereknek kevesebb/olcsóbb alkatrészből építhessenek kártyát, így az induláshoz képest nagyobb hasznot realizálhassanak. Erre az esetre termék ID megváltoztatása még klappol is.
A legyártott alacsonyabb órajelen stabil GPU-k, amik eddig nem feleltek meg a kívánalmaknak azt eco-módba paramétereik és azokat is el lehet adni.
Kérdés ugye itt az lesz hogy az új "gamer" kártyák 1:1 a régi kártyák minőségét hozzák, vagy nem .. és ezt most rá lehet fogni a bányászokra, hogy ez egy "kényszer volt". Amúgy meg egy jól időzített színjáték tanúi vagyunk, ami azt is hivatott leplezni, hogy eddig a mesterségesen vissza tartott GPU termelés és termék elérhetőség, rövid átmenettel 1-es-ből rögtön 5-ösbe vált, amit amúgy nehéz lenne meg indokolni. :U

[ Szerkesztve ]

(#31) keIdor válasza Wilks (#14) üzenetére


keIdor
titán

Marha egyszerű.
Most jelenleg 2000-3000€ egy 3080, amit nem is kapni, 1500€ egy 3070, 1300€ egy 3060Ti és mindez húzta fel a régi VGA-kat.
Garancia nélküli Pascal kártyák (1070, 1080, 1080Ti) mennek 700-1000€ között használtan, de láttam már 980Ti-t 600€-ért.
Nem normális, és nem is érnek ezek már ennyit.
Ergo nem kapni semmit, 500€ egy 1660 is...

Aki most szeretett volna upgradeleni, az jobban jár, ha leépítni a PC-t a fenébe és keres mást.
Nos, ez 2-3 év múlva mind kiesett potenciális vevő. Ez az ETH meg nem tart örökké. Lesz olyan, aki vesz egy konzolt, azt megköszöni a részvételt, de neki ennyi volt.
Hosszú távon ezzel ráfázik az nVidia, és ezt ők is tudják, hogy a rövidtávú haszon reményében nem éri meg feláldozni a közép és hosszútávú hasznot.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#32) gbors válasza Wilks (#14) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem, csak egymás mellé tettem néhány gondolatot. Nem olyan nehéz ;)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#33) biscuit válasza Danex (#25) üzenetére


biscuit
aktív tag

ETH-t meg nem bányásznak valódi ASIC-al...
- akkor hívd ahogyan akarod, de azokból is rengeteg van odakünn.
Ergo mindenki ETH-t túr a videokártyákkal ahol nincs is jelenleg igazán konkurenciája.
-Dehogynincs. Azok a cuccok amiket az innosilicon gyárt. Csak nyilván azt a "mezei" bányász nem veszi, akinek meg a bőre alatt is pénz van, azmeg bevásárol a NEM ASIC-ból és örül hogy dől neki az ETH...

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#34) Gargouille


Gargouille
őstag

Számomra az elvi/filozófiai oldala az érdekes ennek az ügynek (mivel sem a bányászatban, sem a gamerkedésben nem vagyok érintett):

Vajon van e joga egy cégnek megszabni (és direkt műszakilag korlátozni) azt, hogy egy terméket amit te megvásároltál és a tulajdonodba került (tehát nem szolgáltatás vagy bérlemény), mire és hogyan használsz? És ha igen, akkor ez helyes-e?

Például (tényleg csak a példa kedvéért), mondjuk a jövőben a mosógépgyártó úgy dönt, hogy nem akarja, hogy te törölközőket moss benne, mert szerinte az nem helyes, így ha törölközőt raksz bele, akkor háromszor annyi vizet fog használni. Tehát nem azért mert műszaki oka van, hanem mert a gyártó akarja így. Vagy például az autógyártó azt akarja, hogy te csak Budapesten használd az autót, ezért beépít egy érzékelőt, hogy ha Gödöllőnél távolabb mész, akkor hirtelen kétszer annyit fogyaszt a kocsi és lassabban megy... és még lehetne ezer példát kitalálni szemléltetésnek.

Szóval a kérdés, hogy van e joga egy gyártónak rákényszerítenie az akaratát egy vevőre, azután, hogy a termék már a vevő tulajdonába került? Ti mit gondoltok? Mert számomra ez félelmetes jövőképet vetít előre.

[ Szerkesztve ]

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#35) #72688384


#72688384
törölt tag

linus csinált egy jó videót ezzel a témával kapcsolatban.

teljese mértékben bullshit amit nvidia állit ez nyilvánvaló volt az első pillanattól fogva, max azzal fognak igy kibaszni aki gamingre veszi a kártyáját ÉS amikor nem játszik akkor esetleg bányászna vele a háttérben. most ő nem fog tudni.

(#36) biscuit válasza Gargouille (#34) üzenetére


biscuit
aktív tag

Ez eddig is így volt, ha nem is ennyire "korlátozva". Valószínű az van, hogy a terméket, mint hardver hibátlanul és hiánytalanul megkapod. Aztán, hogy szoftveresen mit mókolnak rajta, hogy aztán melyik játékban (felhasználási területen) hogyan teljesít, abba eddig sem volt beleszólásunk. Egyébként pedig csak vihar a biliben. Fölfelé nyalunk, lefelé rúgunk. Ez a törvény....

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#37) Mans20 válasza keIdor (#31) üzenetére


Mans20
addikt

Legjobb a PH-s próbagaris 1060 3GB 100000-ért, meg a hibás venti nélküli RX570 40-50000.. és elkelnek.

(#38) Tigerclaw válasza keIdor (#31) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A multkor volt egy hirben, hogy az Nvidia ujra gyartatja az 1060-as chipjet. Egyreszt gondolom rajottek hogy tobb okbol kifolyolag se a 20xx-et, se a 30xx-et nem vasaroltak tomegesen a playerek es a tobbseg szepen elvan a korabbi sweet spot modellekkel. Esetleg az mas gyartosoron is keszul, ahol talan kisebb a sorbanallas.

Amugy igen, nem latni hogy a banyaszat miatt felment arak akar csak kozelitoleg is visszatalalnak majd az erdeti helyukre. Emellett a menobb, ertekallobb AMD/Intel processzorok ara is felment komolyan. Kozeptavon anyagi csod, penzkidobas gamer PC-t fejleszteni, vagy epiteni.

Szoval vagy a konzol(ok), vagy cloud gaming jelenthetik a tovabblepest. A konzoloknal legalabb a fixalt ar vedelmet ad, igy ha 1-2 honapon belul jon uj szallitmany, meg mindig jobb mint eveket varni, hogy normalizalodjanak a PC-s arak. Az AMD egyertelmuen a konzolchipek gyartasat tarthatja prioritasban jelenleg, mert nagy a nyomas rajta, foleg ha szerzodesben is vallalt szamokat.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#39) Create. válasza Tigerclaw (#38) üzenetére


Create.
addikt

1050ti-t, meg rtx2060/s-t akarnak gyártani.

(#40) Gargouille válasza biscuit (#36) üzenetére


Gargouille
őstag

Hát igen, de ebben az esetben a szoftver is a termék része, akárcsak a mosógépen a beépített program stb. A kérdés nem is az, hogy így volt/van-e, hanem, hogy ez mennyire elfogadható? Mert egyre erőteljesebben és mélyebbre nyúlnak bele a gyártók (egyelőre csak IT dolgokba, de nincsenek illúzióim és szerintem az élet egyre több területén fog ez elharapózni) és lassan már tényleg eljutunk oda, hogy megvettem valamit és mégsem én rendelkezem vele és ez végső soron megkérdőjelezi a tulajdonjogomat.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#41) Tigerclaw válasza Gargouille (#34) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Itt nem utolag korlatozzak a teljesitmenyt, hanem elore megmondjak hogy mire nem lesz jo valasztas. Raadasul aki banyaszni hasznalja, az messze felette al tudasban / tajekozottsagban az atlag userhez kepest, igy nem mondhatja azt, hogy "nem tudtam rola".

Ami kerdeses az inkabb az, hogy mennyire lesz hatekony a tiltas, illetve ha az lesz, az AMD es kesobb az Intel mit reagal erre. Remelhetoleg ebben osszefognak, bar a legtobb vesztenivaloja az Nvidinak van. A magas arak es a keszlethiany miatt a jatekosok nem upgradelnek, nem vasarolnak, igy egyre tobben hagyjak el a hajot. Igy is oriasi szerencsejuk van, hogy kozben a konzoloknal is keszlethiany van.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#42) biscuit válasza Gargouille (#40) üzenetére


biscuit
aktív tag

Itt sajnos a fogyasztónak kellene már felébrednie és elgondolkodni azon, hogy amit megvesz arra valóban szüksége van-e illetve mi is az amit megvesz (most erre nem térnék ki külön, mert az már rohadtul offtopik lenne).

"megvettem valamit és mégsem én rendelkezem vele és ez végső soron megkérdőjelezi a tulajdonjogomat."

Én nem is a tulajdonjog miatt aggódnék, hanem a haszonélvezeti jog miatt.

"ez mennyire elfogadható?"

Vagy elfogadod, vagy nem veszed meg. Szerintem ebben nincs nagy változás. A frászbúkon is el kell fogadnod sok olyan dolgot (biztosan) amit legszívesebben nem szeretnél, de ha használni akarod, akkor kénytelen vagy (és itt jön be a legelső kérdés, hogy valóban szükségem van rá?!?).

De szerintem ez nem ennek a fórumnak a témája. Ez már inkább PM-téma. :R

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#43) Pirosász válasza keIdor (#31) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Igen ezt írtam én is a múltkor.
Meg kell nézni a Steam statisztikát. 1060 vezet, aztán 1050ti. Ha a átlag játékosok nem tudnak frissíteni, konzolra váltanak. Ők adják a pc játékosok többségét, nem a 2080ti-on csapató FPS meg RT vadászok.
Az AMD-nek mindegy. Konzolban is ő van. Nem is kapkodja el a 6700-as kártyákat. Nvidia viszont bukhatja a PC gamerek egy jelentős részét, ha ezt most nem sikerül megoldania.
A bányászláz meg ugye ki tudja meddig tart? Senki kb.

(#44) hokuszpk válasza Gargouille (#34) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

jelezd Varga Juditnak vagy a minisztériumának, aztán majd úgy megregulázzák őket...
...mint a Facebookot.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#45) exedoc


exedoc
senior tag

Először azt gondoltam, na de jófej ez az nvidia, hogy nem engedi a gaming kártyákat felszippantani a bányászoknak. Aztán eszembe jutott, hogy a mining szektor külön kártyát kap külön erre a célra. Újfent a profit.

[ Szerkesztve ]

(#46) Create. válasza Pirosász (#43) üzenetére


Create.
addikt

Szerintem ők nem amiatt nem cseréltek, mert nincs. Ott volt a 1660/s/ti, rtx2060, illetve amd oldalon is az 5500xt, 5600xt.

(#47) Wilks válasza keIdor (#31) üzenetére


Wilks
tag

A konteokal nincs baj.De eleg meresz kijelentes az,h 2-3 ev mulva kihal a PC.

(#48) Danex válasza biscuit (#33) üzenetére


Danex
addikt

500MH/12000eur

3070 meg kb 60MHs/1000eur...
---------
De a legnagyobb még kB fel évig nem is kapható is csak éppen jobb teljesítmény /árban és akkor a resale értékről ne is beszéljünk meg a garancia hosszarol. (ami az említett asicnal 180nap) ellenben a videokártyák 2-4 évével szemben.

Akkor lenne gáz a gpu bányászoknak mint ami anno a BTC banyanál volt, hogy egy 2W-os pendrive szarrá verte a 100W-os CPUkat

(#49) Synthwave válasza keIdor (#29) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azért csak nem voltak annyira munkakerülők, ha sikerült összehozniuk egy-két riget.

:))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#50) Create.


Create.
addikt

Egyébként most ha boltból veszel kártyát és majd mondjuk 2.5év körül behal, és nem tudnak cserébe ugyanolyat adni, akkor a magas árat kapod vissza kp-ban, amennyiért vetted?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.