Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) koko52 válasza maajsz (#98) üzenetére


koko52
veterán

A bányászat is szórakozás, hobbi. Az, hogy mit számol és ki mit lát benne azt alátámasztja az ára. Valahogy kezdetek óta nem akar kipukkanni és egyre nagyobb cégek lépnek be, biztos mindenki hülye.
Amúgy látom senki nem olvasta a hsz legelejét... irónia?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#102) DEJVID válasza Gargouille (#34) üzenetére


DEJVID
őstag

Hasonló gondolataim nekem is támadtak, én úgy vélem, hogy joga teljesen megvan hozzá: Azt gyárt a pénzén, amit akar, ahogy a vevő is arra használja az általa vásárolt terméket, amire akarja.

Ettől függetlenül gusztustalan húzásnak tartom.

(#103) Felesbandi válasza koko52 (#90) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Te banyaszol amugy?
Lehet beszallnek az osregi 1070-emmel, lenne par kerdesem (ha meg megelem, ezutan a kommentem utan lehet hitmant kuldenek ram a tobbiek). :DDD

En csak azt banom, hogy amikor elkezdodott a banyaszlaz, meg megindultak a kriptok, suli miatt meg csak gyakornok voltam es nem volt penzem beszallni az elejen. Remelem meg nem keso.

En se orulok am, hogy a banyaszok miatt felmentek az arak, de hulyek lennenek nem azt csinalni, amit csinalnak. En is ugyanigy tennek a helyukben. Pont nem erdekelne, hogy jatekra nem jut masnak.

[ Szerkesztve ]

(#104) gbors válasza snots (#96) üzenetére


gbors
nagyúr

Ó basszus, most már értem, miért fáj ez a téma többeknek ennyire :DDD A magam részéről sz**ok a konzolokra, meg az összes ilyen hittérítésre. Mindösszesen a tartós GPU-hiány egy hosszútávú következményét feszegettem, de úgy fest, hogy eközben véletlenül betévedtem egy utcába, aminek mindkét oldalán egy-egy lelkes tábor gyülekezik, baseball-ütőkkel és láncfűrészekkel felszerelve :D

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#105) MasterDeeJay

Érdekes.
Vissza fele is működik a dolog már most, a miner kártyákat rohadt korlátos módon lehetett játékra használni. Nekem volt Nvidia P106-90 azaz nyesett fejetlen GTX1060 és olyan kemény módon le volt védve hogy nem lehetett visszaalkítani asztali verzióra. Kizárólag UEFI aláírt biossal volt hajlandó menni és csak pár régebbi driverrel mindenféle trükkel lehetett játszani vele. Pedig egy éve még ilyen 10-20eft-ért dobálták ki őket ebayen.
Pedig nekem a Tesla kártyákkal is sikerült játékot futtatnom, az egyszerűbb volt igaz fos teljesítményt produkáltak.
És nem az volt a probléma hogy van-e rajta kimenet vagy nincs mert azt a windows10 natívan meg tudta oldani hogy átirányítja másik gpu-ra kimenetnek. (sok notebook működik így) Hanem az hogy szándékosan tiltva volt hogy windows felé jelentse a dx gyorsítást. (teslánál opengl ment szépet alapból is)

Szóval hardveres módon az ID valahol pár alkatrésszel át lesz állítva hogy hiába rakja vissza valaki a nem mining limites biost a driver nem fogja elfogadni. Illetve ez miatt szinte biztos hogy nem UEFI gépekben nem fog menni az új szériás RTX. (magyarán core2-vel esélyes hogy nem megy :DDD )
Moddolt driverrel valószínűleg megoldható lesz, annyi limitációval hogy tesztmódban aláíratlan driverrel fog menni windows alatt.

[ Szerkesztve ]

(#106) szmörlock007 válasza Wilks (#87) üzenetére


szmörlock007
aktív tag

Szerintem inkább meg neked kéne elengedni :DDD
Neki legalább vannak érvei..

[ Szerkesztve ]

(#107) maajsz válasza Danex (#100) üzenetére


maajsz
senior tag

Ki beszélt a dohányzásról? Az szerinted szórakoztató ipar? Ha te teljesen jól érzed magad az után, hogy kiégettél egy csomó valós erőforrást egy jelenleg az energiaigényéhez elenyésző értékű spekulációra, egészségedre. Most jöhetsz a "de a másik ezt meg azt csinálja" mentalitással, az csak sajnos mint társadalmi felfogás tükrözi az emberek értékrendjét.

#101koko52 éreztem az iróniát, de sokan készpénznek veszik az ilyet, azért mentem bele.

Viszont nem látom a bányászat hol lenne szórakozás, ha nem lenne rajta nyerészkedés igen kevesen űznék csak úgy fun-ból :)) Azt meg szerintem lehet sejteni, hogy forprofit cégek miért lépnek bele..

(#108) koko52 válasza koko52 (#101) üzenetére


koko52
veterán

Van topikja: [link]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#109) koko52 válasza maajsz (#107) üzenetére


koko52
veterán

Mastercard is el fogja ismerni, már bejelentették.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#110) copass válasza #72688384 (#99) üzenetére


copass
veterán

jobb helyeken nem szaroztak vele, jellemzően ezt a kisebb boltok csinálták eddig.
idén még jobban szigorítottak rajta:
"Szigorodnak a kicserélés, illetve a visszafizetés szabályai is. A vállalkozás a fogyasztási cikk cseréjére, ha pedig ez nem lehetséges, a vételár visszafizetésére lesz köteles:
ha az első javítás során kiderül, hogy a cikk nem javítható, és a fogyasztó másként nem rendelkezik; ha a jótállási időtartam alatt a cikk három javítás után ismét meghibásodik, és a fogyasztó eltérően nem rendelkezik; valamint, ha a fogyasztó nem igényli a vételár leszállítását, és nem kíván javítást; ha a kijavításra az igény közlésétől számított 30 napig nem kerül sor.
A cserére, visszafizetésre 8 napon belül sort kell keríteni. A fentiek nem vonatkoznak bizonyos fogyasztási cikkekre,például elektromos kerékpárra, elektromos rollerre, motorra, autóra stb."

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#111) DEAQ


DEAQ
csendes tag

[link] Az RTX 3060 teljesítménye. Szerintem lófasz. Főleg, ennyi pénzért.

You are at the Mercy of the Silicon | 改善

(#112) copass válasza koko52 (#101) üzenetére


copass
veterán

teslamuskra gondolsz?! :D
20 milliárd $ ment a levegőbe, szerinted be fog fektetni megint 1,5 millát$?! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#113) Zanik válasza Gargouille (#34) üzenetére


Zanik
addikt

Autók és sebességlimit. Hogy ne száguldozz vele az utakon.
De mondhatnám az ABS-t, ESP-t is mint beépített "korlátozó eszköz"-t.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#114) Juhaszatti válasza koko52 (#109) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Azért azt nem eszik olyan forrón.

"A vállalat csak olyan kriptopénzt támogat majd, amely megfelelően védi a fogyasztót, és olyan biztonságot ad, amit az emberek elvárnak egy bankkártyával kapcsolatban."

Vagyis a bitcoin, az etherum, és a mainstream altcoinjaik valószínűleg élből kiesnek ebből a körből.
Az sem kizárt, hogy csak a stablecoinok lesznek támogatottak. Kíváncsi leszek mire gondoltak konkrétan.

(#115) keIdor válasza Felesbandi (#103) üzenetére


keIdor
titán

Naná, hogy bányász...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#116) copass válasza Gargouille (#34) üzenetére


copass
veterán

a gyártó, megszabhatja hogy mire használhatod a termékét és használhat erre korlátozásokat.
pl1: boston dynamics se engedi hogy akárki megvegye a robotkutyáját.
ezért történt meg az, hogy a hadsereg lefejlesztette a saját robokutyáját.
pl2: fényképezőgépekben van ugye a 30perces limit, canon gépeknél okos emberek megoldották hogy ez ne legyen, canon válasza az volt hogy letiltotta a firmware downgradet és a frissen kiadott vázakra már az utolsó firm volt felrakva.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#117) Danex válasza maajsz (#107) üzenetére


Danex
addikt

A videokártyák vásárlása munkát ad az embereknek a gyárban, a termelt pénzt pedig elkolti a helyi étteremben, meg elmegy vele majd moziba és máris ott a fun faktor.

Ilyen szempontból minden is káros, az étel rendelés, az hogy csak 1 ember ül 1 autóban, a sok felesleges étel stb.

A termelt bitcoinbol van pénz környezetbarát csomagolású termékeket venni :D

(#118) drotsztyuart válasza hemaka (#7) üzenetére


drotsztyuart
tag

Nyilvan ezert nem csinalnak semmi komolyat hanem csak a szart kenik szet.
Mindenki gyuloli mar oket, ezzel meg be lehet fogni az arcukat, meg a sajtoet akik beveszik bo nyallal mert ostobak mint egy marek haj (t kivetel).
- latjatok mi mindent megteszunk. :U es megy hurazas....

[ Szerkesztve ]

(#119) htc07 válasza copass (#112) üzenetére


htc07
addikt

Ezt a "20 milliárd dollár ment a levegőbe" cuccot gondold át, aznap, amikor kijött a hír, hogy bevásároltak BTC-ből (február 8 talán, ha jól emlékszem), 38000 körül állt a BTC/USD árfolyam. Ezen nap előtt egyszer sem érte el a 41 ezret az árfolyam. Ez azt jelenti, hogy 38 ezerért, vagy olcsóbban vette darabját (úgy tudom, a vásárlás időpontja-árfolyama nincs közzétéve).

A jelenlegi árfolyam 49 ezer dollár körül mozog. Jó nagyot bukott az öreg :C

Ja, hogy a média azt hozza le, hogy a február 22-i 57 ezer körüli mindenkori legdrágább értékhez képest bukott?

Szóval most akkor válaszold meg nekem, mennyivel lett szegényebb a fazon?

[ Szerkesztve ]

(#120) copass válasza htc07 (#119) üzenetére


copass
veterán

értelmezd a cikket, mielőtt nagyon belemegszel az úgytudomozásba! :D
"A bitcoin mélyrepülése így automatikusan húzta magával a Tesla részvényárfolyamát is, a cég teljes tőzsdei értéke 110 milliárdot esett két nap alatt. Mivel Elon Musk személyes vagyona nagyrészt Tesla-részvényekből áll, ez is erősen megsínylette a bitcoin bukását: 20 milliárd dollár tűnt el a semmibe. "

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#121) Synthwave válasza yodamester10 (#93) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szebbet sem az áramfogyasztási adóról. :))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#122) snots válasza gbors (#104) üzenetére


snots
tag

A mostani az első olyan eset, hogy ennyire hiány van bizonyos dolgokból, mellesleg nem a GPU az egyetlen , próbálhatsz venni 12-16 magos "új" Ryzent is, nem nagyon fog sikerülni. Ezeket a dolgokat véleményem szerint leginkább az eléggé hülye piaci helyzet szülte meg, értem ez alatt, hogy az nVidia és az AMD is erős késztetést érzett, hogy a versenytárs előtt piacra dobják a terméküket, hogy aztán arra izguljanak rá az emberek. Azóta sem sikerül eleget gyártani belőle, a bányászok meg már évekkel ezelőtt is nagy tételben vették a játékkártyákat, akkor mégis jobban sikerült átvészelni a dolgokat. Azt meg, hogy oda adják el, ahol nagy tételben azonnal megveszik, sokszor a gyárból, tehát még hajóra sem kell rakni, etikusnak ugyan nem nevezném, de érthetőnek igen. (mert mintha mi nem ugyanezt csinálnánk hasonló helyzetben, ez üzlet, nem anyu, hogy jó fej legyen velünk) Mondom mindezt úgy, hogy igen, én is szeretnék venni videókártyát, de teljesen reménytelen jelen pillanatban.

Fel lehet hozni példának a PS5 és Xbox Series X hiányt is, mert hosszú távon az pedig a konzolok halálához fog vezetni. Senki nem mondott semmi olyat, hogy sz*r konzol, éljen a PC, én legalábbis biztos nem, ezt már te költötted hozzá. Én pusztán annyit jegyeztem meg, hogy kb. 25 éve, minden egyes évben eltemetik a PC-s játékipart, az meg köszöni szépen és azóta is jól érzi magát.

[ Szerkesztve ]

(#123) htc07 válasza copass (#120) üzenetére


htc07
addikt

Hát arról nem a bitcoin tehet, hanem a részvényesek.. :U Bitcoinnal még így is pluszban áll, akárhogy számolom.

De kétlem hogy telesírja a kispárnáját, amikor még így is másfélszeresét éri a részvénye a 3 hónappal ezelőttihez képest.

De nyilván jó nagy hülye az öreg. ;]

[ Szerkesztve ]

(#124) maajsz válasza Danex (#117) üzenetére


maajsz
senior tag

Bár. A profit lecsapódik a vezetőség/befektetők zsebében (no meg a nagykereknél/scalplereknél), sajnos a gyári munkás nem sokat lát. Ez a korlátozás is valószínű csak BS duma, ha leköti a gyártókapacitás 90%-t mining karira, amiről az átlag user nem is tud, akkor nem vonyít.
A minden issel meg az a baj, hogy Ából Bébe muszáj vagy mozogni, na meg enni sem árt. Valóban ezekkel is van bőven bőven probléma, de úgy fest ezzel még tetézzük :U

Én természetesen teljes válszélességel a technika mellett lennék, ha valóban költséghatékonyabban lehetne ezzel fizetni napi szinten mindent, de ez a dolog ettől messze van és jóval bonyuloltabb megjátsszani (monetáris politika leváltása etc etc), mint ahogy az az alapítója fejéből kipattant.

(#125) b. válasza CactuS (#85) üzenetére


b.
félisten

na b@ssz :DDD :DDD
made my day :DD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#126) snots válasza maajsz (#124) üzenetére


snots
tag

Egyébként azt lehet tudni, hogy a hiány miatt konkrétan maga az nVidia is drágábban adja a cuccot, vagy "csak" a 3rd party gyártók, illetve a nagy- és kiskereskedők adják drágábban. Csak mert ha az nVidia továbbra is az eredeti áron adja tovább a kártyákat/chipeket, akkor olyan nagyon sok külön plusz ott nem terem a részvényesek zsebében. Pont ezért hozták meg azt a lépést, hogy redukálják a gamer kártyák bányász részét, hogy aztán drágábban, hasonló tudású kártyákat adjanak el bányász célokra. Természetesen jobban hangzik, ha ezt a gamer világnak való kedveskedéssel (is) megindokolják, illetve elképzelhető, hogy az AMD oldalán is jelentkező hiánnyal így oda akarnak szúrni az AMD-nek is, lévén ha AMD-ből továbbra is fenn fog állni a hiány, márpedig egyelőre erősen úgy néz ki, ugyanakkor esetleg nVidia-ból lesz kártya, akkor sok egyszeri AMD fan meg fog inogni és inkább átpártolni, csak hogy új kártyát használhasson végre, ezzel pedig piacot nyernek.

[ Szerkesztve ]

(#127) gbors válasza snots (#122) üzenetére


gbors
nagyúr

Teljes termékkategória szinten csak a GPU van így lerabolva. Pl. CPU-ból simán lehet venni 6C12T-t mindkét oldalon, nincs is extrém felára. Játékra tökéletes.
Én is szerettem volna videokártyát venni, de most már nem szeretnék. Mehet mindkét gyártó a p***ába, majd ha képesek lesznek valódi termékstartokat csinálni, ésszerű idő után valódi készlettel, akkor újra meggondolom, hogy rájuk költsem a pénzem.

Senki nem mondott semmi olyat, hogy sz*r konzol, éljen a PC, én legalábbis biztos nem, ezt már te költötted hozzá.

Nem, csak képzelted, hogy bármi ilyet hozzáköltöttem :) Csak arra döbbentett rá a hszed, hogy ezzel a forecasttal belegyalogoltam a PC-konzol vallásháború közepébe.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#128) Wilks válasza szmörlock007 (#106) üzenetére


Wilks
tag

Hat na ja...ervek azok ervek,teoriak,velemenyek. :B

[ Szerkesztve ]

(#129) snots válasza gbors (#127) üzenetére


snots
tag

Nem, csak képzelted, hogy bármi ilyet hozzáköltöttem

Ez esetben elnézést.

CPU-ból simán lehet venni 6C12T-t mindkét oldalon

Igen, azt értem, hogy mit lehet venni, meg játékra mi megfelelő, de ha valaki komolyabb dologra is akarja használni, akkor az a 6 mag már nagyon nem a világ. Viszont Ryzen 12/16 magost nagyon nem kapni, pedig azok ideális vételnek tűnnek, illetve tűntek, még az eredeti áraikon. Egyetlen amit tehetsz, hogy feliratkozhatsz 600-adiknak a bolt listájára, aztán majd valamikor, egyszer.

3090-est is sokkal egyszerűbb szerezni, mint 3060-3080-at, legalábbis néha bele szoktam futni 3090-es készletbe, csak hát az átlag halandót, ideértve engem is, elsősorban nem az érdekelné.

[ Szerkesztve ]

(#130) dkess válasza Danex (#117) üzenetére


dkess
őstag

Sőt, majd ha pukkan a lufi ezzel elárasztva a piacot olcsó és modern VGA -kkal és kirakják az embereket az utcára, akkor lesz csak igazi nagy "fun -ság" ...

Vegyük észre ez nem szól másról, mint egyik oldalról spekuláció (a kisembertől a nagybefektetőig) - a másik oldalról a töménytelen mennyiségű semmibe pazarolt energiáig és nyersanyagokig ...

Ennyi a történet - többet belelátni nem érdemes még akkor sem, ha valaki szeretné megideologizálni, hogy miért is bányászik avagy éppen nem ...

(#131) gbors válasza snots (#129) üzenetére


gbors
nagyúr

Ja, világos. Ez a téma eddig játék szemszögből volt nézve, (bizonyos típusú) munka irányból nyilván másképp fest - gondolom, a 6/12-es meg főleg a 4/8-as CPU olyan, mintha a játékosokat vigasztalnám a széles körben elérhető GT 1030 készletekkel.
Viszont a CPU-problémának más a forrása, mint a GPU-nak - nem tudom konkrétan, hogy a sokmagos AMD CPU-k miért hiánycikkek, de azt tudom, hogy az AMD-nek más sokszor volt olyan gondja, hogy kurrens termékből nem gyártott eleget.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#132) copass válasza htc07 (#123) üzenetére


copass
veterán

de látod hogy mégis, azért mert kockázatos. 48 óra alatt 110 milliárdot esik a részvényed?
persze nem érzi meg, de azért tutira szarni fog a bitcoinra ezek után.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#133) #56573440 válasza htc07 (#123) üzenetére


#56573440
törölt tag

"De nyilván jó nagy hülye az öreg. ;]"

Nem mondanám hogy hülye, de kicsit kezd Theranos szaga lenni neki is... Egy csomó ígérete és ötlete az említett cég szintjén meredek kamuszagú történet... A rakétái nem jelentősen olcsóbbak, főleg nem annyival mint amennyire ezt szereti hangoztatni. A boring company féle toljuk le a forgalmat a föld alá is jelenleg kb annyi hogy majd te vezetsz egy bszott szűk lyukban ami ebben a formában halálcsapda, a hyperloopba meg bele se akarok kezdeni... A starlink mondjuk működhet a kérdés a milyen áron, de ja...

nem hülye, de jelentősen több körülötte a hype mint ami indokolt... Zseninek nem zseni az is fix...

(#134) Telda


Telda
addikt

Fele akkora a teljesítmény, ezért dupla annyi kell venni :DDD .

(#135) ricsi99


ricsi99
addikt

Nem lehetséges ,hogy valami ebben a szériában el van "cúrva" és ezért korlátozzák le a karikat? S tök jó fedősztori ,hogy a "gámer" userek miatt...
060-as végű kariknál nem az első vagy második ilyen "baki" lenne :D

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#136) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Én most a "magyar kisember" szemszögéből közelítem meg a helyzetet, mikor Pistike a jó bizonyítványáért szeretne egy új gépet, vagy csak egy jobb videókártyát. Ezért benéztem most pár online boltba és az újra megvásárolható 2060-as kártyákat láttam 250-310.000.- Forint között. Így azt gondolom, hogy bűvészkedhetnek bármit, mert ennél olcsóbban úgysem fogja adni senki, hisz a 3060 az nagyobb szám, mint a 2060. Ha jó bányászni, ha nem, egy nem megszállott kocka számára ez pont ugyan úgy megfizethetetlen lesz, mintha nem "butítanák".

Az is elszomorít, hogy végre kapható 3070 ROG Strix, erre vártam. De könyörgöm, 670.000.- Forintért KINEK?

(#137) Juhaszatti válasza ricsi99 (#135) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Akkor valószínűleg más megérezné ezt a korlátozást, nem csak a bányászok.

(#138) yodamester10 válasza antikomcsi (#136) üzenetére


yodamester10
őstag

Sajnos itt csak a kivárás segít én is ebben a cipőben járok.Több mint egy éve a 7600k a videokártyám is.Ha feloldják az összes korlátozást és szabadon lehet menni ide oda az emberek ennyi otthon ülés bezártság után a legkevésbé fognak foglalkozni műszaki kütyükkel.Ezt még esetleg tetőzheti egy lufi kipukkanás akkor meg még jobb lesz a helyzet.

(#139) dkess válasza yodamester10 (#138) üzenetére


dkess
őstag

Igen, és ráadásul jön a jó idő is lassan ...

Ezen picit alakíthat az olimpia (ha lesz) - mondjuk elsősorban a TV -k piacát érintheti ez ...

(#140) Danex válasza antikomcsi (#136) üzenetére


Danex
addikt

Nem tudom ide volt-e linkelve, de arról írtak, hogy a szilikon hiány egész évre ki fog tartani. Most kb szerintem csak úgy van esély a normalizálódásra, ha a köv generáció kiadását eltolnák 1 évvel legalább.

(#141) htc07 válasza Danex (#140) üzenetére


htc07
addikt

Na basszus, pedig pont most nyomtam körbe a fürdőszobát szilikonnal, ha tudom hogy ilyen sokat ér, inkább eladom :DDD

(#142) dkess válasza htc07 (#141) üzenetére


dkess
őstag

Jaja, én is megyek majd körülnézek a játszón a "macskalátta" homokozó környékén ... Úgy is az folyik a csapból is, hogy most IT területen a "bányászat" -ban van a nagy zsuga ... :D

(#143) antikomcsi válasza Danex (#140) üzenetére


antikomcsi
veterán

Én meg úgy tudtam, hogy a Földön megtalálható leggyakoribb anyagok egyike a szilícium. Ha már ebből is hiány van, tényleg nagy lehet a baj. ;)

Szerintem nem csak a következő generációt kéne eltolni, hanem a mostaniakból sem kellett volna 25 féle verziót megálmodni. Amíg nincs megfelelő készlet/kapacitás addig gyártani 1 félét mindenből, 3060/70/80/90 ami a csövön kifér. A 2000-es szériát sem kellett volna kivezetni. Ha összeesküvés elmélet hívő lennék, azt mondanám, hogy direkt, és tudatosan csinálták. Most meg lehet nézni, mennyibe kerül egy 1050Ti, vagy 2060.

(#144) Danex válasza antikomcsi (#143) üzenetére


Danex
addikt

Szilicium alatt a legyártott chippeket értettem. Mert ugye az a baj, hogy a gyártási kapacitásokat évekre előre lefoglalják, erre viszont jött a covid ami csökkentette a gyártást, drágította a logisztikát és jó erősen növelte az igényt. Erre már csak egy lapát az, hogy újra jó a bányászat is. De ugye konzoloktól se szakad le a polc.

(#145) kolopele válasza antikomcsi (#136) üzenetére


kolopele
nagyúr

Na igen, a 3090 volt 700k - ért még az elején, az úgy rendben is volt, a 3070 nem ér ennyit a mostani viszonyok között sem, max. 400k - t.

(#146) Darmol válasza gbors (#81) üzenetére


Darmol
senior tag

Az sajnos nem csak az NVidiának fog fájni, és nem csak nekem, hanem sokaknak is. Ezért inkább optimista vagyok ha már másra nem futja. :DDD

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#147) Darmol válasza htc07 (#82) üzenetére


Darmol
senior tag

Rájöttem a megoldásra!
Legyen AVX512 alapú az algoritmus! Mindenki örülne! :C

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#148) Darmol válasza Synthwave (#84) üzenetére


Darmol
senior tag

És mivel pártkatonák is olvassák a fórumokat, ne adjunk már ötleteket a rezsimnek! Azt szokás szerint csuklóból elintézik, hogy mindenki megszívja nem csak a nyerészkedők. :U

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#149) Robitrix válasza antikomcsi (#143) üzenetére


Robitrix
senior tag

a dolog ennyire nem egyszerű. nem minden homok alkalmas chip gyártáshoz. Nagyon speciális nagy tisztaságú homok kell hozzá, ami ritka és DRÁGA. a sima homok igen jelentős részben szennyezve van más ásványi összetevőkkel is. Szemenként kiválogatni meg kicsit macerás volna a homokot. :)

(#150) antikomcsi válasza Robitrix (#149) üzenetére


antikomcsi
veterán

Apró szorgos gyermek kezek, pillanatok alatt végeznek a feladattal! :DDD ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.