Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mghltm


mghltm
addikt

az akar 525%-os novekedest gondolom a mezei hdd-hez kepest ertik. amikor 24gb ramot hasznaltam az x58-as konfigomban, 18gb-os ramdisk-et csinaltam es onnan inditottam a jatekokat ( crysis2, dirt, batman, stalker, avp ). az ssd-hez viszonyitva a minimum/atlag fps-ek nem modosultak, a betoltesi ido is csak hangyanyit. persze a szintetikus tesztek brutalis 5000-7000mb/s kozotti olvasasi es irasi ertekeket mertek ;]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#2) F34R válasza mghltm (#1) üzenetére


F34R
nagyúr

hat azert a placebo hatas megvolt ;]

(#3) stranger28


stranger28
addikt

Ki gondolta volna... :)

(#4) bulanjoe válasza mghltm (#1) üzenetére


bulanjoe
tag

És akkor a hétköznapi életben mire lehet ez jó? Most ott csücsül a gépben 16gb ram szinte kihasználatlanul (olcsón mérték kilóját).

(#5) i-sti válasza bulanjoe (#4) üzenetére


i-sti
senior tag

Szerintem ezt linuxon lehet a legjobban kihasznalni, hogy a ram particiora toltod a /swap-ot.
Nem tudom, hogy ez mukodik vagy sem.

Novum Forum Siculorum

(#6) Tamás9x válasza i-sti (#5) üzenetére


Tamás9x
őstag

Nekem swap sincs 8 giga ram mellett, háát ez nem tudom mire jó, .. azt kellene megoldani, hogy a komplett játék mappát feltölteni a ramba mielőtt nekiülsz gamelni és így kiesik a hdd utóolvasási lassúsága pl pályabetöltésnél.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#7) PC-rev-RM


PC-rev-RM
tag

Hát én akárhányszor felraktam az ingyenes verziót, mindig produkált anomáliákat a gép(w7 64) tőle.

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#8) MongolZ válasza Tamás9x (#6) üzenetére


MongolZ
addikt

Meg lehet oldani. Nekem pl. böngésző cache-e, meg egyéb ilyen okosságok vannak ramdisken. SSD mellett tényleg nem nagy előrelépés, de ötletes dolog. Főleg annak jó, akinek nincs SSD-je.

(#9) gyiku


gyiku
nagyúr

dararam :)

hüllő

(#10) CPT.Pirk válasza bulanjoe (#4) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az fstabban csinálsz egy /tmp-t a ramba neked tetsző méretben, amit meg oda szeretnél dolgoztatni, pl. böngészőt, csak beállítod neki, hogy a /tmp a cache mappa. Magához a /swap-hoz nem igen szokott nyúlni a Linux, meg nem is kötelező létrehozni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#11) Tamás9x válasza MongolZ (#8) üzenetére


Tamás9x
őstag

Cirka 64 giga ddr3 ra jól jönne egy ramdisck :D Hogy és smint kell ezt elővarázsolni?:)

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#12) Jester01 válasza i-sti (#5) üzenetére


Jester01
veterán

Annak magában semmi értelme, de tömörítés mellett már igen:

# cat /proc/swaps
Filename Type Size Used Priority
/dev/zram0 partition 4194300 1808896 0
# cat /sys/block/zram0/orig_data_size /sys/block/zram0/compr_data_size
1712517120
581429523

/tmp-t is érdemes ramdiskre tenni.
Egyebekben viszont a ramdisket ugye fel is kell tölteni, tehát egy olvasás mindenképp lesz. Ha pedig van elég memória és az operációs rendszer jól működik akkor úgyis beteszi a cache-be.

Jester

(#13) Peetee(tm)


Peetee(tm)
aktív tag

nesze semmi fogd meg jól. :(((

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#14) MongolZ válasza Tamás9x (#11) üzenetére


MongolZ
addikt

A Dataram honlapján korrekten le van írva (ábrákkal) az egész, de Google a barátod. Én egy youtube-os videó alapján lőttem be az egészet. Te is sokkal gyorsabban beállítod az alapján és nekem sem kell annyit gépelni, mindenki jól jár ;)

(#15) beef


beef
őstag

Én a Dataramot használom régóta, 16GB-ból kapta meg az ingyenes 4GB maximumot.
Ide megy az összes program/rendszer/böngésző temp/cache. Swap csak azért nem, mert rég nincs.
Így SSD kímélő is, gyors is és nem kell törölgetni időnként a szemetet.

(#16) sunone válasza beef (#15) üzenetére


sunone
aktív tag

+1
(szintén ráraktam az összes Temp mappát, amit találtam a környezeti változókban,
még egy ReadyBoost-os tettem rá, biztos ami biztos)

(#17) janos1988 válasza bulanjoe (#4) üzenetére


janos1988
addikt

Csinálsz egy 8 GB-os ramdrive-ot, amire a swap fájlt rakod :DD

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#18) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Windowson még mindig nem lehet egyszerűen ramdisket csinálni? :Y Erre mindig rácsodálkozom, hogy informatikai szempontból mennyire nyakatekert és hiányos. Os X alatt egy egyszerű Terminal parancs képes bármekkora ramdisket készíteni, gondolom linux, BSD, stb alatt is lehetséges, ahol van normális parancssor.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#19) Alchemist válasza M@trixfan (#18) üzenetére


Alchemist
addikt

Nekem is az az érzésem, hogy megint fel lett találva a spanyolviasz...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#20) CPT.Pirk válasza M@trixfan (#18) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egy sor az fstab-ban Linuxon, pár disztró már kérdés nélkül létrehozza telepítéskor.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#21) pakriksz válasza i-sti (#5) üzenetére


pakriksz
őstag

annak semmi értelme. vindóznál van mert a hulladék memóriakezelésével akkor is használja a swapet ha több gigányi szabad ram van. Linux végszükség esetén nyúl csak hozzá (helyesen), szóval ha sok ramod van nem fog swapbe írogatni.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#22) kromatika


kromatika
veterán

másra számítottam. :O

(#23) JHC válasza pakriksz (#21) üzenetére


JHC
tag

Ez a fajta ramdiszk használat otthonra majdnem felesleges. De ennek sokkal több értelme van, annak aki még 32 bites rendszert használ, és nem hagyta magát rábeszélni arra, hogy csak 3 GB memóriát vegyen a gépébe hanem meg vette rendesen párban vagy triplában a 2 GB modulokat, csakhogy meglegyen az igazi dual vagy tripla-channel. Ezzel ki lehet használni a 32 bites rendszer által nem látott memóriát. Én már használom egy ideje, de nem volt vele gondom, kiki használhatja igény szerint ideiglenes tárhelyként, vagy felhasználhatja virtuális memóriaként a létrejött ramdrájvot, viszont újraindításkor törlődik.

(#24) Alchemist válasza JHC (#23) üzenetére


Alchemist
addikt

Ez is hasonló.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#25) Jester01 válasza pakriksz (#21) üzenetére


Jester01
veterán

Ez persze nem igaz, mivel alapból a linux is szereti kipakolni a nem használt dolgokat a memóriából amit aztán cache-nek használ. Persze igény szerint ezt lehet állítgatni. Nekem most éppen 1.8G swap van használatban.

Jester

(#26) Jester01 válasza JHC (#23) üzenetére


Jester01
veterán

Tegyük hozzá, hogy a memória limit a különböző windows verziókban a microsoft mesterséges alkotása mivel már ősidők óta van PAE amivel 32 bites oprendszer is tud 64 giga memóriát címezni.

Jester

(#27) bozont


bozont
veterán

Az Asrock lapok mellé is van valami hasonló program, ott talán többet is be lehet állítani 4GB-nál. Mondjuk én nem vettem észre gyorsulást tőle.

(#28) Dagidög válasza beef (#15) üzenetére


Dagidög
senior tag

És a 4GB Ramdisket honnan olvassa be a rendszer induláskor?

Már egy pillanatra azt hittem, hogy az AMD VGA-k ramját lehet majd kihasználni (ejjj, Sparkle :D).

(#29) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hi!

Már Dos alatt is lehetett ramdisket csinálni :))

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#30) beef válasza Dagidög (#28) üzenetére


beef
őstag

Ha FAT32-re formáztatod a saját menüjéből és nem akarsz rátenni pl. üres könyvtárakat, vagy file-okat, akkor simán csak létrehozza induláskor. Tehát nem kell sehonnan sem beolvastatni.

Amennyiben NTFS-t szeretnél rajta használni (lehet exFAT-nál is), akkor "unformatted" módot kell választani és magadnak formázni.
Ha kész, akkor célszerű lementeni a kezelő programjával, így induláskor az image-t betölti.
Sajnos ez akkora lesz, amekkora ramdrive-ot létrehoztál (egyébként tudja tömöríteni, hogy gyorsabb legyen a betöltés).
Nekem az SSD-n van, mivel csak olvasok róla induláskor, és nem kértem, hogy kikapcsoláskor írja ki mindig az aktuális tartalmat (mivel csak szemét van rajta).

Egyébként ez is tudja a 32bites rendszereknél a 3+ GB részt kezelni.

(#31) dabadab válasza i-sti (#5) üzenetére


dabadab
titán

"Szerintem ezt linuxon lehet a legjobban kihasznalni, hogy a ram particiora toltod a /swap-ot."

Egyreszt nem latom, hogy Linuxon miert lenne szukseg erre a programra (az alapbol tud ramdrive-ot), masreszt meg Linuxon abszolut semmi ertelme nincs swapot RAM drive-ra tenni.

DRM is theft

(#32) MongolZ válasza Dagidög (#28) üzenetére


MongolZ
addikt

Minden gépkikapcsoláskor lementi a tartalmát lemezképként a merevlemezre, majd induláskor onnan olvassa vissza.

(#33) Dagidög válasza MongolZ (#32) üzenetére


Dagidög
senior tag

Épp ez a baj. Ha kell a sebesség bizonyos programoknál, akkor kitolódik a rendszerindulás/leállás.

(#34) Z10N válasza Dagidög (#33) üzenetére


Z10N
veterán

Valamit valamiert, csodat vartal? Vagy hasznalat kozbe gyors (ramdisk vs swap/pagefile) vagy az utobbiakat hasznalod es nem kell kivarnod azt a rettentoen sok betoltesi idot (amugy nem feltetlenul kell image filet csinalnia).

ui: Remeljuk az AMD optimalizal is a hw-hez nem csak promozik.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#35) Dagidög válasza Z10N (#34) üzenetére


Dagidög
senior tag

Beef hozzászólása alapján azt gondoltam, hogy van valami újdonság, amiről nem tudok. Ezek szerint marad minden a régi.

(#36) M@trixfan válasza CPT.Pirk (#20) üzenetére


M@trixfan
addikt

Sejtettem, köszi.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#37) kingabo


kingabo
őstag

Régebben járt annak a teljes ramdisk progi, aki tőlük vette a ramot. :U Azt nem néztem sosem, hogy mekkora felárral dolgoznak, nekem a 4gb ramdisk is sok. :)

(#38) proof88


proof88
addikt

bírom ezeket a szakértői hozzászólásokat a linux fasza vs windows trágya memóriakezelésével kapcsolatban ;]

szerk.: btw ramdisknek pl programfordításnál is szerepe van, ha oda pakolod ki a projektet és ott fordítasz akkor általában gyorsabb

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.