Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PH-User


PH-User
addikt

Igen szép ára van a Scythe-nek. :DDD A V10 meg tényleg nem nagy szám, amit most vennék, az egy Mugen 2.

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#2) joi29


joi29
őstag

Lassacskán egyszerűbb lenne a lapot, a házba rögzített hűtésre ráhelyezni nem. :DDD

(#3) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Naa ilyen Orochi már letudná TALÁN hűteni a forró fejű prescottomat ;]

(#4) rudi válasza joi29 (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Ez abszolút igaz. Egy-egy ilyen nagy vas felszerelése után sokkal stabilabban meg lehet fogni a kész cuccot a hűtőnel fogva mint az alaplapnál.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#5) jookomak


jookomak
őstag

Azért az kemény, hogy a mugen 2 két kézzel int be a 3x annyiba kerülő cm v10-nek. Jól eltalálták a mugent, és a ninját, orochi túl drága, és nagy.

(#6) Dany007


Dany007
veterán

Nem hajlítja meg ez egy csöppet a lapot? Az egyik képen, mintha úgy látnám, szép kis hullám keletkezett a deszkában.
Voltam már úgy vele, hogy én hülye, felszerelés előtt raktam rá a hűtőt a lapra, utána be a gépbe stb... El se indult... Meggörbült a lap.

(#7) darkarthur


darkarthur
senior tag

Hát az áruk nem valami finom. Beteg hűtők, de nem igazán jönnek be :(

Samsung S23 Ultra 5G

(#8) darkarthur válasza Dany007 (#6) üzenetére


darkarthur
senior tag

Nem gyenge az a hullám :DD Erre is kitalálhatnának már valamit igazán!

Samsung S23 Ultra 5G

(#9) jerry311 válasza jookomak (#5) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nekem még Infinity van (alias Mugen 1). Venti nélkül, jól szellőző házban nyáron sem volt melegebb a proci 57°C-nál.

(#10) Dany007 válasza darkarthur (#8) üzenetére


Dany007
veterán

Most néztem az egyik képet PS-ben.
Húztam egy vonalat érzékeltetésnek. Okés, hogy térben nincs 100%-ig szemben a cucc, de azért így kis kijön az a térgörbület :D

Hja, meg ahogy látom, majd 1,5 kilós a cucc. Kíváncsi lennék, hogy mozgatás szállítás, autóban döcögés közben, hogy bírja a lap ezt a majd 1,5 kilót saját magán...
Btw ennyi pénzért ekkor monstrumok jobb teljesítményt is nyújthatnának?

Sose értettem, hogy a gyári hűtő hogyan éri el a 100 fokot... Igaz nekem csak c2d 2,4-esem van, de az még a 60-70-et se közelíti meg leterhelve gyári hűtővel... Természetesen zárt házban.

(#11) szki


szki
őstag

Jó ez az orochi, mert elfér alatta a magasított ram is. Jó, hogy a lapra is fúj levegőt. Viszont nem jó a ház szellőzése általa...
Maradok a Mugen2-nél, mely nálam bevált. AMD X4-et 1,5V-al és 3,8 GHz-el megküldve 60 C fok alatt tart 2 órás blend prime tesztben:)

(#12) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Pff, buckadizájn rulez :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13) rudi válasza Dany007 (#10) üzenetére


rudi
nagyúr

Nemrég egy cikkben írtam, hogy a görbületnek csak kis részét okozzák egyek a bazi nagy hűtők. Az általad bedobott képen inkább a fényképező torzítása látható, a memóriamodulok irányából lőtt képeken pedig főként azért ferde az alaplap, mert az északi híd hűtésést alulról egy pánt tartja, amin a cpu irányába billen az egész nyomtatott áramkör, ha leteszem az azstalra. Azért tényleg van görbülete a lapnak így kéttucat cooler után, de ennyit illik kibírnia. Anno még a P4-es Intel 875-ös időben használt MSI tesztlapunk sokkal jobban meg volt görbülve. Érdemes visszakeresni a régi cikkekben ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#14) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

sztem is nagyon drágák, főleg a Giga.
a scythe hűtők meg általában drágák, míg ac 64 pro kb 4500Huf vagy egy cm hyper tx 3 kb 5000Huf addig egy scythe ninja kb 10.000 Huf.

(#15) Dany007 válasza rudi (#13) üzenetére


Dany007
veterán

Thx! :R
Jó hír ha nem vészes. Én már jártam pórul vele. Hülye fejemmel... Nem is indult a gép. De szerencsére nem lett tartós baja.
Ha házba be szerelés után rakjuk fel a hűtőt, akkor elvileg nem tudja meghajlítani. Vagy ha mégis, akkor azt már törésnek nevezzük :)

(#16) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

és mégegy dolog, aki ilyen nagy méretű hűtőt akarna beszerelni:

ezeknek az óriásoknak hatalmas a súlyuk és a méretük. a házat szigorúan tilos(!) nagyon mozgatni mert ha csak fél fordulatot is mászik el a felfogatás, akkor is a súlyukból adódóan lefittyennek, ami látszani azt nem fog, csak éppen a hidegebb és a melegebb magok között 7 fok lesz a különbség.

én először frászt kaptam amikor megláttam az 5-7fokos különbséget a magok között (okés, hogy nem tuningos, de azért ez már erős)... aztán amikor következő felrakásnál sikerült jobban meghúzni a a felfogatást, hirtelen a kupakhő esett 3 fokot, a magok között meg hirtelen beállt a normálisnak mondható 1-2 fok.

ugye az ilyen méretű hűtőknél baromira kell vigyázni arra is, hogy ne hajlítsuk el a lapot a felfogatással, szóval az optimális meghúzást gyakorolni kell. az, hogy az ember felrak jól egy gyárit/AC7et, még nem jelenti sajnos, hogy ez is elsőre menni fog.

bónuszként ha esetleg nehezebb felrakni rá a ventit és hülyébb a felfogatása (például a 160x160x140es kéttornyos hűtőre csak a felszerelése után lehet a középső ventit beapplikánli, a felfogatómechanizmus pedig khm tapasztalatot kíván), akkor a venti felrakásánál sikeresen le lehet "polírozni" a proc kupakjának egy részét. nekem ezt sikerült polírozott cpuval és hűtővel is megcsinálni, szóval... óvatosan, ha eltűnnek a számok, ugrik a gari. meg csúnyán is néz ki.

valamint a hűtő súlya egész egyszerűen elnyírhatja a tartó csavarokat egy idő után bizonyos típusoknál.

ami viszont a jó: az orochi valszeg nagyon jól elmenne passzivan egy felül is szellőző (Cosmos, HAF, 690) házban, és ott annyira a hátsó venti blokkolása se lenne baj. általában az ilyen óriások hűtési teljesítményben is nagyon jók.

a V10ben szerintem ennél több is lehetne, de eléggé hülye a kialakítása (csakadizájn). igazából a tornyok közé be kéne rakni valami rendes ventit (mondjuk egy 1900as SFLEXet), a műanyagházát le kéne szedni a fenébe, a memek fölötti helyre meg én valami pici ventit raknék (Scythe 100x10es talán, és alulra), sok levegőt nem tud mozgatni, de akkor talán nem kavarná annyira meg a légszállítást. a zaja meg... hát a CM notórius a gyenge/közepes ventik használatával kapcsolatban. mondjuk ennyiből már kijönne egy TRUE ventistül mindenestül, és még pl egy szabályozópanelra is maradna pénz... szóval ez így életképtelen.

a tapasztalatok egy IFX14 (+IFX10es, tehát hátlapos hűtős) alapján vannak, az üresen 900g. meg nekem volt rajta két kb 250gs venti, így jött ki az 1.4 kiló.

összességében: az Orochi nekem bejön, bizonyos helyzetekre valszeg tökéletes hűtő. a V10 meg olyan, mintha a Stackerben letakarták volna dizájnelemekkel a levegő útját, cserébe dupla annyiért adták volna, aztán mindenki csodálkozott volna, hogy ez így bizony értelmetlen.

viszont: az AC7/64pro és a Hyper TX3 az árukért nagyon jó hűtők, de teljesítményben ahogy a proc nagyon elkezd melegedni már nem veszik fel a versenyt. természetesen nem kell mindenkinek akkora teljesítmény (sőt, általában fölösleges), de akinek kell, annak egy 7/64pro / TX2/3 már nagyon kevés.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17) oliba


oliba
őstag

Azt nem írtátok oda a V10 lehúzáshoz, hogy még sokat is fogyaszt :D

(#18) mmdms válasza Dany007 (#15) üzenetére


mmdms
addikt

Szerintem az ekkora hűtők teljesitménye 150W-os fogyasztás felett jönne ki, monnyuk egy feszelt kórájszevennel.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#19) rudi válasza Dany007 (#15) üzenetére


rudi
nagyúr

Viszont ha beteszed a házba, akkor lehet, hogy nem férsz majd hozzá a hátlapi rögzítéshez és fel sem tudod szerelni a hűtőt. Elsősorban arra kell figyelni, hogy egyenletesen húzzuk be a csavarokat. Ez az Asus alaplap konkrétan elég érzékeny az ilyen egyenletességre. Volt már olyan vele többször, hogy nem elég egyenletes csavarozásnál nem indult el. Levettem, jobban figyelve feltettem, és már ment is. A korábbi 975-ös és 875-ös deszkánk erre nem volt olyan érzékeny.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#20) jambiyya


jambiyya
őstag

"Ha oldalára tesszük a ventilátorát, akkor a VGA melegét tolja majd a lamellákra, hogy onnan a processzoréval kiegészülve tovább haladjon a tápba. Nem valami szerencsés felállás."

Ez igaz, de egy olyan házban, ahol alul van a táp, felül pedig ventik (pl. cm690), ott ez előny lesz. Nekem egy xigma1283 tolja fölfelé a meleget egy 14 centis ventinek, egyben húzza le a hőt a passzív vga-ról.

(#21) Dany007 válasza rudi (#19) üzenetére


Dany007
veterán

Huh, az kemény. Én anno 478-assal jártam pórul.
Ilyen komolyabb hűtőt még nem szereltem. Sajnos.
Gondolom itt is érvényes a keresztbe rögzítés 'szabálya'.
Mert én azt hittem ugye, hogy az is probléma, ha az egész lap görbül... mittomén a buszok meg hasonló miatt. De, ahogy írod, abból az jön le, hogy csak a proci közvetlen környezete számít. Ezt lehet kiküszöbölni az egyenletes csavarozással.

(#22) viszta99


viszta99
tag

Eszméletlen az áruk !

(#23) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

kiváncsi vagyok h ha a CM is úgy lenne polírozva mint az Scythe akkor beérné-e?

Alég keményen behajlanak az alaplapok az oldalnézetes képeken ;]

Joi29: már a noctua nh-12 vel is jól meg lehetett fogni az alaplapot, pedig az eltörpül ezekhez képest

[ Szerkesztve ]

(#24) wardred


wardred
tag

Ocsmányak, drágák, nehezek. Semmi pénzt ki nem adnék ezekért még ha fele ennyibe kerülnének sem :(

(#25) KRi2


KRi2
aktív tag

Gigabyte G-Pover
laza

||| | || ||||| | ||| ||

(#26) jambiyya válasza hejesírásó (#23) üzenetére


jambiyya
őstag

Egy korábbi logoutos teszt szerint nem számít annyit a polír, vagyis nem érné be.

mod: meg is van

[ Szerkesztve ]

(#27) kételkedem


kételkedem
addikt

A fejlődés töretlen! Cooler Master V8, most V10. Türelmetlenül várom a V12, V24, V36 modelleket, melyek már speciális sodronnnyal lesznek kipányvázva az alaplaphoz és tömegük a 3000g-ot sem fogják elérni. :U :D

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#28) #72042496


#72042496
törölt tag

Az Orochi hőcsövei mindig a facehuggert juttatják eszembe az Alienből. A hideg is kiráz tőle. :D

(#29) llax válasza rudi (#13) üzenetére


llax
senior tag

Nem is a hűtő súlya, hanem a felfogatás módja (és ereje) képes nagyot hajlítani az alaplapon.

Nekem van egy, mai szemmel már kőkorinak számító, de nem éppen pehelysúlyú Zalman 7700Cu. Annak a rögzítése is képes elég nagyot hajtani az alaplapon. Ezt úgy tudtam szinte teljesen megszüntetni, hogy a hátsó felfogató keret és az alaplaptartó lemez közé kis gumilapkákat tettem be (a keretre ragasztottam), éppen annyit, hogy hűtő nélkül csak éppen érintse az alaplaptartó lemezt, ne feszüljön, mikor csavarokkal rögzítem a lapot. A hűtő csak a lap rögzítése után kerül a helyére, de ekkor már nem tudja a lapot elhajtani, mert a hátsó rögzítőkeret nekifekszik az alaplaptartó lemeznek.

De nem csak ez a hűtő hajtogatja a lapot, az összes, hátsó keretes-csavaros rögzítésű, ami eddig a kezembe került, hajtotta kisebb-nagyobb, látható mértékben.

(#30) Lipton


Lipton
őstag

A CM hűtő 31800Ft? Nem semmi, drágább mint egy jó quad proci.
Ennyiből már procit lehet venni 2 giga rammal. :)

(#31) hunmyke válasza hejesírásó (#23) üzenetére


hunmyke
aktív tag

Polír? erre találták fel a hőpasztát...

Egyébként, 32-ért lehet érdemesebb lenne elgondolkozni egy vízhűtésben, és még csak nem is az alaplapot terhelnénk meg...
Ez a peltier lap már a korábbi procihűtőkben sem volt túl fényes...

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#32) EyEsOnU


EyEsOnU
tag

szerintem meg a CM hűtőkkel alapból valamit nagyon elqrnak. volt egy geminii-m 2 ventivel botrány hogy milyen szarul hűtött a mostanihoz képest is. a ventillátoraikról meg inkább ne is beszéljünk, 1 hónap után már zörögtek az 1200rpm-es 12centisek.

(#33) ttt1


ttt1
őstag

A CM z600-as miért nincs sosem bent a tesztekben ?Annyira szar ?

(#34) Csaber


Csaber
senior tag

nem néznek ki jól (bár ez ízlések és pofonok kérdése ), nem is annyira jók , de legalább drágák :DDD

(#35) Zso2


Zso2
őstag

Komolyan van olyan barom aki kiad 30k-t hűtőért? Hozzárakod a mostani proci árához és van egy gyorsabb procid ,ami alapon megveri :)

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#36) Silentfrog


Silentfrog
veterán

az nem lehetne kivitelenni,hogy kifejezetten olyan házakat gyártanának,hogy a processzor hütőket még pluszba rá lehetne kötni?Szerintem maga a számitogépház némi változatatással hatalmas felületü hőleado lenne.

(#37) F e Z o


F e Z o
veterán

31 ropi egy hűtőért....isten barma, az aki ezt megveszi....

H2O über alles!

(#38) #72042496 válasza Silentfrog (#36) üzenetére


#72042496
törölt tag

Megoldható, de nagyon drágán. Zalman passzív ház. ;)

Aluházaknál még enélkül is érezni, hogy átmelegszik az egész, így a ház is ad le némi hőt.

sephi: De ennyiért legalább verné el a mezőnyt...

[ Szerkesztve ]

(#39) rudi válasza ttt1 (#33) üzenetére


rudi
nagyúr

Mert már volt tesztben korábban (keress rá), és mostanában nincs raktáron az Expertnél. Egyébként nekem is feltett szándékom, hogy megnézzem az új rendszerben (a TX3 és Hyper 212 Plus mellett).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#40) llax válasza hunmyke (#31) üzenetére


llax
senior tag

A réz bármely hűtőpasztánál jobban vezeti a hőt. A lényeg, hgy a lehető legkevesebb férjen be belőle a CPU és a hűtő közé.

(#41) Tomate


Tomate
veterán

31 800 Ft??? OMG :Y Annyiért vettem a procim.

(#42) hejesírásó válasza hunmyke (#31) üzenetére


hejesírásó
senior tag

jogos, ennyiért már belépő vízesdiben kezdhet gondolkodni szinte.

(#43) total90


total90
veterán

A V10 egy vicc... 32k egy ilyenért? Pf... Én tegnap óta boldog tulaja vagyok egy Mugen 2-nek :)) Már a Mugen 2 is rohadt nagy, ezt az Orochit meg rá sem merném rakni a procira, beszakítaná az alaplapot :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#44) P00By


P00By
nagyúr

Nem gondoltam, h a V10 ilyen drága! :o

(#45) Duree


Duree
veterán

Mi szükség van ilyen monstrumokra?
Látható,hogy a kisebbek is legalább ilyen jó vagy még jobbak
Másik az áruk föleg a V10 botrányos.Ezért a pénzért kapok egy 4850 vga kareszt és egy egész jó hütöt.
Vagy veszek érte egy dobozos Core 2 gyári tütéssel,úgysem tuningolom a procit,de mint látható,ezek még csak nem is a legjobbak

duree54

(#46) Vassili


Vassili
tag

Hát elég fura a V10 rossz teljesítménye én kipróbálnám anélkül a fekete műanyag szar nélkül sztem beérné az orochit! De még akkor is drága!

(#47) Sanyix válasza Tomate (#41) üzenetére


Sanyix
őstag

jó drágán vetted.

De a kérdés hogy vajon van-e proci ami kihajtja-e a hűtőt :D

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#48) jambiyya válasza Sanyix (#47) üzenetére


jambiyya
őstag

Lol! :)

(#49) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Nekem csak ezekkel a ramra ralogo megoldasokkal van bajom, eleg sokat szivtam anno a Corsair TwinX ek miatt...kicsit magasak voltak a ramok...vagy a borda volt nagy? :)

...

(#50) Zájec


Zájec
veterán

uhhh, ez a Mugen2 mindenhol jól szerepelt....
ráadásul nem is volt megpörgetve az az 1db ventije...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.