Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jacis


jacis
nagyúr

Így valószínűleg megint nem cserélem az S21 Ultrát.
Nem kapok semmivel többet. Ezek a apró változások meg kb észre sem vehetőek.
Csak ne púposodjon fel az akksi a telómba.... ;] [link]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2) bigmasterg


bigmasterg
addikt

S22 Ultrám is uag tokban van, így a fogásbiztonsággal nincs probléma.

(#3) DrDoktor


DrDoktor
tag

Várt valaki mást?5 éve megdermedt a mobilpiaci fejlődés.
Illetve azért nana .. ..lesz nem is kicsi változás.Az ára!+ 80-140 ezredes közti ugrást várok.

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#4) Kasya válasza bigmasterg (#2) üzenetére


Kasya
nagyúr

Szintén.

A cikkhez: pont annyit valtoztatnak, hogy uj tokot kelljen venni :D. Kotnyezetvedelem, az....

(#5) Ricardo válasza Kasya (#4) üzenetére


Ricardo
félisten

" Kotnyezetvedelem, az.."
Persze, hiszen töltő nem jár hozzá :DDD

(#6) Segal válasza Ricardo (#5) üzenetére


Segal
veterán

Csak hogy kulon dobozva csomagolva vehesd meg hozza :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#7) roli543


roli543
őstag

Jöhetnek a “chhh az iPhone nem vàltozott és dràgább lett” emberek ;]

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#8) leslien


leslien
nagyúr

csak ennyit fog változni... Exynos 2200 >>>Exynos 2300 meg a 200mp kamera.. legalábbis mi biztosan azt kapunk mármint ezt a rettenetet meg a púpos akkut.. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#9) Essentials


Essentials
aktív tag

Nem igazán értem, mi ezzel a probléma? Sokaknak az a kiindulási alap a kritikára hogy ugyanúgy néz ki, mint tavaly? Ohh, és ez mennyire baj vajon? 🤷🏻‍♂️🌝 Tegye fel a kezét legyen kedves az, aki évente cserél csúcsmobilt. Miért hiszi azt bárki, hogy évről évre szükséges a csere, és hogy az teljesen rendben van? A környezet, és a pénztárca számára is optimális esetben akár évekig használunk 1-1 csúcstelefont, és a készülékcsere alkalmával akkor megkapjuk az újdonságok mellett a frissített külsőt is!

A Samsung Note széria ikonikus dizájnjegyeit hordozza az Ultra sorozat, és ezek a vonalak vannak finoman továbbreszelve. Ugyan minek kellene drasztikusan változnia egy bevált, és egyébként android mobilok között is ritkaságnak számító megjelenésen?

Nem elég szép? Nem elég egyedi? Mit szeretne a károgó a dizájnját illetően? Legyen óriás kádugó rajta, mint a kínai csodamasinákon? Akkor jó lesz, mert "változott"? Egyáltalán mi értelme a radikális változásnak, egy jól bevált külsőnél?

A tetszik/nem tetszik ízlés kérdése, de azt azért itt zárójelben hagyjuk meg, hogy ez a kialakítás a legtöbb embernek bejön, valóban fel tud mutatni egyedi jegyeket a kínai tömegdizájn ellenpólusaként, ami pedig ilyen jól működik, azt kár szétk@rni csing-pei style hátlapi kameraszigettel, vagy bármivel.

Nem szükséges 12 havonta új csúcsmobilt venni! Úri huncutságból, fanboyságból persze lehet, de nem egy racionális érv szól ellene. Többek között a környezetudatosság, az új ára, vagy a nüansznyi éves fejlesztések.

Használd, és cseréld akkor amikor valóban szükségesnek érzed a váltást, ne a gyártók marketingesei diktálják neked a csere tempóját! Ha így teszel, akkor megkapod a külső újdonságokat is 1-1 régebbi modellről beruházva.

[ Szerkesztve ]

(#10) sfefe válasza leslien (#8) üzenetére


sfefe
őstag

Meg sok más gyártónál van félretett telónál púpos akksi....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#11) leslien válasza sfefe (#10) üzenetére


leslien
nagyúr

az lehet,de most a köcsögök vannak slágeren és meg is érdemlik...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#12) doooo válasza leslien (#11) üzenetére


doooo
veterán

Miért érdemlik meg? Mert te mérges vagy rájuk?
Amúgy is a felhasználók lennének kitéve bizonyos veszélynek (ha valóban lenne bármiféle általános jelenség ebben az egészben, ami persze nincs)... annak örülsz, ha valaki megsérül? Csak azért, mert mérges vagy egy cégre, amiért nem a te elvárásaid szerint dobnak piacra valamit, amit nem kötelező megvennie senkinek sem, így neked sem?
Nagyon logikus. Meg nagyon empatikus is. Sőt, humánus.

[ Szerkesztve ]

(#13) Aryon87


Aryon87
félisten

Jól is néz ki az új külsővel. De úgyis kula lesz, ha az Exyfost kapjuk..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#14) Mobilking válasza jacis (#1) üzenetére


Mobilking
csendes tag

Ne is cseréld le én is le cseréltem S22 Ultrára de minek...

[ Szerkesztve ]

(#15) Elit3Zotya válasza doooo (#12) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Az az akku probléma kb semmit nem jelent, soha nem volt még gondom ebből a szempontból a samuval és nem is hallottam, hogy bárkinek is lett volna. Inkább ezt az exyfost kéne elengedniük, ami egyébként nem is olyan rossz, mint sokan előadják, csak a snapdragon egyértelműen jobb lenne kb minden szempontból.

#8leslien Pedig nagyon úgy néz ki, hogy csak ennyi lesz a változás..

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#16) Mobilking válasza Elit3Zotya (#15) üzenetére


Mobilking
csendes tag

Nekem van probléma az akkuval nem gyengén :D
De láttad is :C

(#17) Elit3Zotya válasza Mobilking (#16) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

A robbanásos új hisztériára értettem amit most nyomnak.
Az akkumerülés gond az más, nálad valami anomália van. :DDD

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#18) Mobilking válasza Elit3Zotya (#17) üzenetére


Mobilking
csendes tag

:DD

(#19) heathen


heathen
csendes tag

A 10 MP-es kamerákon kicsit fejleszthetnének, ezt mind a 3 modellre értve.

(#20) jacis válasza Essentials (#9) üzenetére


jacis
nagyúr

🙋

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#21) doooo válasza heathen (#19) üzenetére


doooo
veterán

Nem tudom mennyire lesznek képesek erre mondjuk az Ultrában. A 200 megapixeles kamera mellé aligha rakhatnak szintén sok megapixeles másodlagos kamerákat (van egy határ amit a nem léphetnek át, az SoC/ISP nem képes többre, lényegtelen, hogy Exynosról vagy Snapiról van szó, mindenhol van limitáció). Bár itt nem tudom mekkora lesz az a limitáció.

Egyébként igazad van, ideje lenne kicsit feljebb lépni. Persze a felbontás megtartásával is javíthatnak picit a dolgokon (de látványosan aligha; bár azért így is bőven jó a 3x kamera, a 10x-nek meg egyáltalán nincs konkurenciája).

[ Szerkesztve ]

(#22) Aryon87 válasza doooo (#21) üzenetére


Aryon87
félisten

a 10x-nek meg egyáltalán nincs konkurenciája

De van meghozza a P40Pro+ altal.:)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#23) doooo válasza Aryon87 (#22) üzenetére


doooo
veterán

Igen, az egy majdnem 2 és fél éves mobil. (És persze HMS meg minden, tehát eleve limitált volt a potenciális vásárlók (és a bátor tulajok) köre, és az is rohamosan csökkent mire mondjuk az S21U megjelent, mostanra meg, évekkel később, nyilvánvalóan nulla.)

Így aztán nincs. Ebben nincs konkurenciája az S22U-nak, csak házon belül egy, az S21U (ami már újként szintén aligha megtalálható a piacon, max. használtan/újszerűen).

[ Szerkesztve ]

(#24) janeszgol válasza doooo (#23) üzenetére


janeszgol
félisten

Kicsit maszatolsz. Most van más mobil is, amiben van 10x-es zoom vagy nincs? Mert oké hogy ebben az S22U piacvezető (és egyedül ebben jobb a i14 PM-nél is), de mellé felsorakozhat a P40 Pro+ telefon? Igen!
Van olyan hatékony? Azt nem tudom, majd nézek valami összehasonlítót, mert nekem P40 Pro-m van csak. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#25) doooo válasza janeszgol (#24) üzenetére


doooo
veterán

Nem maszatolok. Ha nincs a piacon valami, akkor nincs. Mit számít, hogy 2 éve volt-e? Az konkurencia? Akkor az S22-nek a Huawei P6 is konkurense, mert egyszer volt olyan is?
Na ugye. Ti se maszatoljatok hát. Értsétek a dolgokat úgy, ahogy azokat kizárólag érteni lehet. Ezt csak így lehet. Ismertem eddig is a P40P+-t (ezzel együtt azt is, hogy mikori). Azért is mondtam azt, amit, és így, ahogy.
10x kamera kell? S22U. Pont. Lapozhatunk.

Valahol örülnék, ha nem így lenne, mert akkor nagyobb elánnal fejlesztenék az ilyesfajta kamerákat, márpedig van még hova fejlődni (lásd a fenti kommentem, amiben ugyanezt mondtam), de erre gyanítom, hogy majd csak másfél év múlva kerül sor, az S24U-ban.

[ Szerkesztve ]

(#26) bigmasterg válasza doooo (#21) üzenetére


bigmasterg
addikt

"Persze a felbontás megtartásával is javíthatnak picit a dolgokon (de látványosan aligha; "

Na ez így nem igaz.
Szenzor méretet kellene növelni a többi lencse mögött + maga a lencse minősége és fényáteresztő képessége is nagyon sokat számít.
iPhone 13pro-ban is még 12mpixel a fő kamera. De voltak fullframe fényképezőgépek is 12mpixellel.

(#27) janeszgol válasza doooo (#25) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez igaz. Leragadtam a nincs benne GMS-nél, ami ebben a vitában lényegtelen. Viszont az, hogy nem kapható az lényeges.

1:1 akkor.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#28) doooo válasza bigmasterg (#26) üzenetére


doooo
veterán

Felhozni épp azt a kamerát, ami iskolapéldája annak, amit leírtam, nem épp a legszerencsésebb dolog.
Az i11 pl. részletességben jobb volt (nem túlságosan, de abszolút észrevehetően), mint az i13. Utóbbi kamerája más apertúrával működik (nappal, ironikus módon, ez épp ellene dolgozik), és fejlettebb ISP-vel van szerelve, így este, rossz fényben talán képes jobb képet készíteni. Nappal, jó fényben, véletlenül sem. Most az i12/i13 különbségről végképp ne beszéljünk, ahol elvileg szintén javulnia kellett volna a dolgoknak, de egyforma maradt minden.
Itt a valós képességek közötti különbség: [link]
Itt meg a papíron szereplő adatok közötti különbség: [link]

Tehát jobb lesz, ha a Samsung lép a felbontásban is. A több tényező egyszerre már talán látványos változást hoz.

[ Szerkesztve ]

(#29) DrDoktor válasza heathen (#19) üzenetére


DrDoktor
tag

NE a megapixel növelés hanem a fasza lencse és fasza szenzor irányába menjenek. Elég a 12 is ha ezek okésak.És lehet 201 is ha az egy fos.

#23doooo

Tehát van konkurenciája is nem csak az hanem még jobb is a 2 éves lesajnált huawei 10x....... :D :D

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#30) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Meglepő módon egy Samu Note-ra váltottam. De csak egy kilencesre.
Nekem a toll már kell. A fogás ellenben minden téren fontos! Én jónak tartom a végre megfogható és kezelhetőbb mobilt. Majd, ha oda kerül a sor átgondolom mi legyen.
A Surface gépem mellé már elgondolkodnék egy Surface Duo mobilon.
A munkámhoz célszerű és jó lehet a ceruza. Az pedig nincs agyon kerekítve még mindig.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#31) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

Szuper! Note20 Ultra marad még egy évig szolgálatban ;)

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#32) Elit3Zotya válasza janeszgol (#24) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Simán van olyan jó a p40 pro plus mint az s22 ultra 10x zoomja sőt.
Persze ez nem von le semmit az s22 ultra tökéletes kamerakombójából.
A minőséget kellene már csak javítani az s22 ultrában, (mint egy p50 pro féle 3.5x zoom pl).
Valamint 3db 22 ultrámból 3 volt lencsehibás, és még ennél is többet láttam a fotós topikban.
21 ultra esetében nem igazán volt meg ez a hiba.
Ettől eltekintve színkezelése szvsz tökéletesek már, és a kezelőfelülete is a legjobbak között van számomra.

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#33) cosworth válasza Elit3Zotya (#32) üzenetére


cosworth
csendes tag

Milyen hibát produkáltak a lencsehibás példányok?

Samsung Galaxy S22 (Samsung Galaxy S7)

(#34) Elit3Zotya válasza cosworth (#33) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Foltokban mos a széleken meg nagyon.pl [link]

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#35) doooo válasza DrDoktor (#29) üzenetére


doooo
veterán

Ne erőltesd, továbbra sem megy ez neked.

(#36) Aryon87 válasza doooo (#23) üzenetére


Aryon87
félisten

Attól függetlenül hogy mennyi idős a telefon, még simán konkurense. És itt most csak fotóképességről beszélünk, a többi jelen témában mellékes.
Nekem még mindig megvan a sima P40Pro, még most is helytáll 2 évesen, és képes adni azt a teljesítményt, amit egy mai, amit egy átlagember észre sem vesz, csak az auntutu-uzik..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#37) doooo válasza Aryon87 (#36) üzenetére


doooo
veterán

Nem, nem fogjuk megváltoztatni a "konkurens" szó jelentését ( [link] ), csak azért, mert Huawei.
Nincs jelenleg konkurense. Negyedszer nem fogom leírni, mert annak már nem lesz értelme.

Az nem tartozik ide, hogy egyébként mennyire használható ma is a mobil (HMS-sel nyilván továbbra sem túlságosan jól, de a kamera meg a nyers erő már más téma), és mennyire állja meg a helyét. Kamerában és erőben kétségtelenül elég jól (ami el is várható egy néhai csúcskészüléktől).

(#38) k-adi


k-adi
nagyúr

"A keresd a képen a különbségeket az elődhöz képest című játék nehéz fokozatba kapcsolt, mert elsőre a fenti készülék nagyon hasonlít elődjére."

Hát, ha ez igaz az nagyon gáz
Olyan szép render képeket láttam még féléve s23U-ról, hatalmasat csalódnék ha valóban ennyire s22U copy lenne a formaterv

(#39) Polarstar válasza k-adi (#38) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A Sony mobiljai a 1-5-10 szisztematikusan évek óta követik a bevált formát. Ha ők sem változtatnak, az itt miért gond?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#40) k-adi válasza Polarstar (#39) üzenetére


k-adi
nagyúr

Ki mondta, hogy ott nem gond?
Iphone-ok esetén is csalódott vagyok, hogy nem mernek változtatni a "megszokott" bevált formán.. stb.

Persze lehet azzal érvelni hogy minek ha "bevált"? De lehet csak azért "bevált", mert nincs más opció?

Mivel az előlapon nehéz újat mutatni már, kivéve ha eltűnik a noccs, ezért szinte csak a hátlapon lehet variálni.. akkor már legalább ott történjen valami.
Persze tudom, erre az a válasz, hogy minek ha tokot teszek rá. Nos, én pl. nem szoktam

(#41) Polarstar válasza k-adi (#40) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nem lesz egyszerű. Mivel nem te tervezed a mobilt, és nem te gyártod - csak egy valamit tehetsz: Vagy elfogadod, vagy nem, hogy néz ki.
Részemről ennyi ehhez.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#42) k-adi válasza Polarstar (#41) üzenetére


k-adi
nagyúr

Így van
a pénztárcámmal szavazok
Részemről ennyi ehhez.

(#43) PaksiPeter


PaksiPeter
aktív tag

A férfi farmernadrágok évek óta ugyanúgy néznek ki. Ezzel sincs senkinek baja. Na jó, hazudtam, mert míg régen ciki volt (nekem most is az) a szakadt nadrág, mára kiszaggatják.
Mivel az én telefonom 4 éves és még marad 2 évig, ha 2 év múlva megveszem a 23-mat, nekem igenis lesz változás hardverben. Sőt, kinézetben is.

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#44) adamklark


adamklark
senior tag

őszintén, mit tudnának változtatni ami nem "gimmick" vagy felesleges? a formaterv az okostelefonoknak ilyen, autó is egy négykeréken guruló doboz, most lehet itt ott szórakozni de nagy csoda nincsen.. inkább más változzon (akksi idő pl)

[ Szerkesztve ]

(#45) Kasya válasza adamklark (#44) üzenetére


Kasya
nagyúr

Kamera kiállás tűnjön el, legyen egy vonalban a házzal, de legalább középre. Ceruza kerüljön vissza jobbra. Hangszóró kerüljön jobbra (a leggyakoribb fordítási mód az, amikor a kamera kivágása balra kerül. Ekkor eltakarja a kéz a hangszorot). Szelfi kamera tűnjön el a kijelzőről (tőlem aztán az Asus Rog dizájnját is alkalmazhatják). Lekerekített kijelzoszeleket szüntessék meg a Note szerianal.

Tudnék mit dolgozni rajta...
Ezek olyan funkcionális dolgok, amik a dizájn részét kepezik. Akkor, ha külsőleg csak minimális változtatást jelent.

(#46) adamklark válasza Kasya (#45) üzenetére


adamklark
senior tag

cerka maradjon csak bal oldalon ;], a notch baromság szerintem is tűnjön el (sose zavart a felső rész mint pl s8-nál csak ugye Apple gondolt egyet) és igazából ennyi. pár változás ami miatt ugyanúgy panaszkodnának hogy jaj a Samsung nem találta fel megint a kereket

(#47) leslien


leslien
nagyúr

azért röhej ,h US Samsung oldalon milyen jó akciók vannak... pl S22 Ultra, S20 FE beszámítás és "csak" 699.- dodo...
[kép]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#48) nozs23 válasza leslien (#47) üzenetére


nozs23
addikt

Atszamitva itthon meg jobb dealeket csinalnak. Par hete 350-re jott ki a 256GB-os Ultra (ha beszamitattal egy nem leadando fiokban talalt alsokategorias, mukodeskeptelen szettort telot). Amibol a leveszed az afat es atvaltod a zsenialis dollar arfolyamon akkor meg olcsobbra jon ki, mint a 700$.

[ Szerkesztve ]

(#49) leslien válasza nozs23 (#48) üzenetére


leslien
nagyúr

Par hete 350-re jott ki a 256GB-os Ultra

aha ehh, akkor én elég rosszul vettem 128GB os 257k ért.(havernak jó volt)... amúgy meg én igazi Samsungot szeretnék venni nem klont, ugyanis amit linkeltem az a valóság.. ;] :D

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#50) nozs23 válasza leslien (#49) üzenetére


nozs23
addikt

Amit én írtam is a valóság: [link]

(#51) leslien válasza nozs23 (#50) üzenetére


leslien
nagyúr

elhiszem,de én az Exynosra mondtam a véleményt nekem az klón.. ;)

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#52) adamklark válasza leslien (#51) üzenetére


adamklark
senior tag

teljesen jól müködik, most hogy labor teszten (ami sose számít) kevesebb pontot kap pont nem érdekel. az hogy ugyanannyiba kerül vagy akár többe (remek magyar árképzéssel) mint az amerikai snapis verzió az szánalom

(#53) fahrii válasza leslien (#51) üzenetére


fahrii
őstag

Ezek szerint nem csak nálunk dobálják az ember után az S22 szériás készülékeket. :DDD
Nekem is voltak előítéleteim az exynos miatt, de 280k-t fizettem a 256 gigás verzióért... ennyi pénzért azt mondom ez bőven belefér. Mindennapi használatra ez is tökéletesen megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#54) doooo válasza fahrii (#53) üzenetére


doooo
veterán

Nem-mindennapi használatra is ugyanúgy megfelel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.