Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) johny dragon


johny dragon
aktív tag

Jókis teszt, de azért remélem, hogy karácsonyig még lesz valami!

Xperia mini pro 4.0.4

(#2) SZ4B


SZ4B
tag

a Grand kijelzője a mikrofon kimenet és lekerekített fémes hatású keret kombóval gyanúsan a kanadai gyümölcsre hajaz :)

[ Szerkesztve ]

szigNÓ

(#3) $lim*$hady


$lim*$hady
csendes tag

Nekem a lekerekített jobban tetszik bár ebben a kategóriában nem lehet nagy forradalmat alkotni.Nekem nagymamámnak Nokia 5070-je van és szereti..mondjuk nem a funkciói miatt hanem mert kék csík van az oldalán..(van egy kis elírás az első oldal utolsó bekezdése elején)

[ Szerkesztve ]

HPI E Savage játékvideók on youtube with LG Arena:)

(#4) r4z


r4z
nagyúr

Jó kis cuccok, leszámítva az 1055-ös Tic-Tac effektusát.
Mindenesetre nagymamám HD2-jét a cikkben is említett HD7-re fogja cserélni a Jézuska :))

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#5) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

most néztem az árát.....hát gyerekek dobtam egy hátast 14K az egyik és 16K a másik....kicsit sok érte....mi kerül ebbe ennyibe.....:U max 5000-ért kellene árulni....mert ez igy bullshit :W

[ Szerkesztve ]

(#6) korogyi


korogyi
csendes tag

Szerintem teljesen korrektek, az ár se vészes

(#7) kaller1 válasza WhiteWalker (#5) üzenetére


kaller1
veterán

max 5000-ért kellene árulni

Ne legyél már ennyire eltévedve, egyenesen Kínából rendelve sem kapnád meg ennyiért.

.::> <::.

(#8) Tim82


Tim82
nagyúr

Akkor, csak hogy letudjuk a kötelező köröket és más már feleslegesnek érezze leírni: miezmiez, sokkal jobban megéri régi Nokia 3210/3310/6310i etceterát vásárolni a nagyinak, mer' ez szar, az meg jó. :P

Miután ezen túlvagyunk, jöjjön a lényegi része a hozzászólásnak. Tapasztalataim szerint az idősebb, 50-60 éves korosztály nem-műszaki beállítottságú tagjainak ugyan jól jönnének az ilyen egyszerűen kezelhető telefonok, de a gyakorlatban szokott bennük lenni olyan érzés, hogy "azért ez nem telefon, mert nem néz ki úgy, mint amit nap mint nap látok a szembejövők kezében". (Nem high-end készülékekre gondolok, hanem mondjuk a szokványos candybar kialakításra. Ennek a generációnak nem az számít, hogy rongyot rázzon, hanem inkább az, hogy ne lógjanak ki (lefelé sem) a tömegből, ne tűnjenek hozzá-nem-értőnek, az ilyen kialakítású telefonokról pedig ordít, hogy "azért vettek a gazdámnak, mert nem ért a mobilokhoz és valami hótteccerűt akartak neki adni".)

By the way, az üzemidőről mit lehet tudni? Nyilván elég jó, de valami konkrét, tapasztalaton, mérésen alapuló számadat van róla? Nem szóltam, megtaláltam, 4-5 nap. :B

Ja és az SOS gomb nagyon jó és hasznos ötlet szerintem.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#9) plus44


plus44
veterán

Az Emporia Elegance jobban bejön.:D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#10) dudika10 válasza Tim82 (#8) üzenetére


dudika10
veterán

A legnagyobb probléma szerintem az idősebbek mobillal való felszerelésével az, hogyha nem kényszerülnek rá a mobil használatra akkor feleslegesnek fogják érezni, megvoltak nélküle 60 évig, kibírják nélküle ez után is.
Nálunk is ez történt a családban, kaptak a nagyszülők telefont, de 3-ból csak 1 használja a mai napig is, mert picit kényszerítve lett a használatára (a számítógéppel is nagyon jól elvan azóta, szokott rajta játszani meg filmet nézni).
Szerintem nem az a baj, hogy túl bonyolultak a telefonok, hanem értelmetlennek érzik az idősebbek.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#11) Zoli bácsi válasza Tim82 (#8) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

"Akkor, csak hogy letudjuk a kötelező köröket és más már feleslegesnek érezze leírni: miezmiez, sokkal jobban megéri régi Nokia 3210/3310/6310i etceterát vásárolni a nagyinak, mer' ez szar, az meg jó"
:D :D Ezen olyan jót röhögtem.

Azért biztos, hogy van ezeknek a telefonoknak piaca, különben nem jönnének az újabb típusok. Mondjuk amit személyesen látok, (mentőknél, betegszállító cégnél) hogy az idős emberek kezébe inkább valamelyik családtag megunt, régebbi, de jól működő telefonja kerül, pár évvel ezelőtti, alsó, alsó-közép kategóriás Samsungok, Nokiák, kiveszettnek hitt Siemensek kerülnek elő a táskákból.

(#12) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Én meg azt hittem, hogy karácsony előtt befut a nagy törésteszt :U

Nagyszülőknek én sem vennék ilyet, de biztos megvan a piaca...

(#13) WhiteWalker válasza kaller1 (#7) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

pont nem érdekel honnan hozzák....az ár magas a tudáshoz képest....ennyiért egy több tudású telefont lehet venni....
az öregemnek ez pont jó lenne...de ennyit nem ér ez a vacak....tizen akárhányezer ft-ot,ennyiért nem is fog fogyni..... :N ,arról nem is beszélve hogy az előállitási kötlsége kb 1000 huf....

[ Szerkesztve ]

(#14) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Csak ismételni tudom magam, a nagymamám 86 éves lesz maholnap és tökéletesen tud kezelni egy alsó kategóriás Nokiát... Aki meg nem képes erre használjon vezetékest, vagy postagalambot. Az ár meg egyenesen vicc!

[ Szerkesztve ]

(#15) joey04 válasza Tim82 (#8) üzenetére


joey04
titán

ld.: #14 :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#16) szucsinka


szucsinka
őstag

1060-ast vettem karira anyósomnak (65) szombaton nyomok vele interjut milyen a vas :K

(#17) litvitcsak.a


litvitcsak.a
tag

ha nem kell elővenni a szemüveget a használathoz már jobban megérni mint bármelyik levedlett és továbbadott mobil. Nagypapámnak a beépített és kihangosítható rádió biztosan tetszene.

iMac 27" | Nexus4 | Kavics a magyar vizsla

(#18) Locspocs


Locspocs
csendes tag

Nagymamámnak vettem egy Emporia Talk Premium nagyifont. Neki nagyon tetszett, bár az összehasonlítási alap egy levetett - egyébként remek - Nokia 6310i volt.
A mamának leginkább a "hardveres" telefonkönyv tetszett: a készülék aljából kihúzható rugós, műanyag névlista.
A végberendezést - félszakember minősítésem okán - jómagam üzemeltem be. Nem emlékszem rá, hogy lett volna a kezemben másik készülék, aminek ennyire jók a gombjai és a nyomási érzet. Pont tökéletes volt.
Azért azt hozzáteszem, hogy szolgáltatói támogatással is huszonezer magyar királyi aranypengőbe fájt a jószág. A másik alternatíva (Doro?) azért nem rúghatott labdába, mert nem volt fellelhető az üzletekben. Ez eléggé komoly ellenérv.

Sajnos 2 hete a nagyapám örökölte meg a készüléket.

(#19) Freddycom


Freddycom
őstag

Engem csupán az érdekelne, h miért csak ennyit bír ez egy ilyen akkuval, nem színes kijelzővel, roppant alacsony felbontással. Volt nekem egy 2610-esem annó, ami rendes használat mellett 5-6 napot kibírt minden további nélkül, rekordom 15 nap volt. Az idők során azt vettem észre, h ha megjelenítettem a kijelzőn a sorozatszámot, tovább bírja. Ebben lehet bármiféle ráció? :D

(#20) Napfénysüti

Az 1060-as nem rossz. Simán el tudnám képzelni nagymamámnak. Szerintem az áruk se olyan vészes bár egy nagyi a nyugdíjból nem valószínű hogy ezt fogja venni de a gyerekek/unokák karácsonyra összedobhatják a pénzt rá. :)

Més que un club!

(#21) amanoba


amanoba
őstag

a drágábbik modell nekem is, és fateromnak is jobban tetszik, bár ő még mindig a 6310i-re esküszik. :)

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#22) #82729984


#82729984
törölt tag

Én ezeknek egy előző változatát vásároltam (MyPhone 1070, furcsa mert a számozás előrébb tart, kinézetre viszont az alacsonyabb számozásúak tűnnek újabbnak), ha valakit érdekel, itt olvashat róla:
http://pzolee.blogs.balabit.com/hu/2010/03/egy-mobiltelefon-idoseknek/

(#23) Duree


Duree
veterán

Hát akiknek csinálják azoknak tökéletesen megfelel.Otthoni telónak én is használnám,he nem lenne más

duree54

(#24) Mercutio_ válasza =Mentor= (#14) üzenetére


Mercutio_
félisten

70 éves tatának nem azzal van gondja, hogy nem tudná kezelni, hanem pl. a nagy bütykös ujjaihoz túl kicsik és gyenge nyomásérzetűek az "alsókategóriás nokiák".

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25) vans?


vans?
őstag

Nekem mar csak egy nagymamam el, neki nincs nagy butykos keze, szoval en is valami alsokategorias Nokiat vennek neki, ha hajlando lenne telefont hasznalni. :)

hábm bábm

(#26) rainmen


rainmen
aktív tag

Karácsonyra vettünk apósomnak egy ilyesmi telefont, valami dyras márkájút. Örülni fog, neki, mivel egyszerű használni, nem kell a szemüvegével bajlódni, hogy lássa a kijelzőt, ráadásul a jelenlegi 3410-es Nokiánál messzemenőleg könnyebb kezelni. A gombok kellemes tapintásúak, mintha gumírozott lenne a felületük. Nagy előnye az oldalsó, csúszkás megoldású billentyűzár és rádió, valamint az elemlámpa!!! Csak ennél kell a füles, mert az a telefon antennája. Legalábbis anélkül nem nagyon van vétel.
Mindent összevetve egyedül az árával van bajom, akciósan volt 16000 Ft. Igaz, hogy ennyiért lett volna érintőképernyős is 2 év hűségnyilatkozattal, de ez ár-érték arányban jobb! :K

(#27) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

A nagymamámnak én is fogok egyet venni igenis van piaca az ilyen készülékeknek.Nekem tetszik.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#28) geri005 válasza rainmen (#26) üzenetére


geri005
tag

"Csak ennél kell a füles, mert az a telefon antennája. Legalábbis anélkül nem nagyon van vétel."

Jólértem, ha nincs bedugva a füles nem lehet vele telefonálni? :W

(#29) Probber


Probber
őstag

Újracsomagolt 10-12 éves telefonok, jelen esetben Nokia.: "régebbi Nokia töltővel kompatibilis lukacska ücsörög" Baromi drágán adják, pedig csak a burkolatot kell legyártaniuk. Ettől függetlenül az idősebbeknek biztosan megéri még így is...

(#28) geri005
Szerintem a rádióra gondolt.

[ Szerkesztve ]

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#30) geri005 válasza Probber (#29) üzenetére


geri005
tag

Hát nagyon remélem :DD

(#31) rainmen válasza geri005 (#28) üzenetére


rainmen
aktív tag

Rosszul fogalmaztam, bocsi. Rádióvétel nincsen füles nélkül, legalábbis nekem nem jött be semmi, csak azzal. Tehát a telefon rádiójának kell antenna. :U
Megnéztem, dyras easyphone a márkája. Ilyen: [link]

[ Szerkesztve ]

(#32) Bog válasza Probber (#29) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Tévedsz, ebben kivételesen semmi sem Nokia. Kezdetleges MTK platform ez is, mint annyi minden más, de ezúttal ez nem is baj.

A témához csak annyit tennék hozzá, hogy én is vettem a nagyanyámnak egy Emporia Elegance telefont, tegnap voltam nála pont, ott figyelt az asztalon, s boldogan mesélte, hogy tudja kezelni, és hogy a két szomszédja (ők is nyugdíjasok) teljesen belezúgtak, és karácsonyra mindkettő azt rendelt az utódoktól.

Ennyi, bakker, ennyi. A célcsoport magától nem keres ilyen telefont, de ha egy másik célcsoportból való személynél meglátja, akkor teljesen megdöbben, hogy ilyen is van, és igenis kell neki.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#33) Tim82 válasza Probber (#29) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az én szememben (de hangsúlyozom, az enyémben) a régi Nokia töltővel való kompatibilitás elég nagy pozitívum lenne. (Használtam E61-et és most egy E51 a másodtelefonom, van tartalék Nokia-töltőm is.) Ráadásul mind apám, mind az élettársa, mind az anyám alsó kategóriás és régebbi Nokiát használ. (Apámnál 3410, az élettársánál talán valamilyen újabb, de szintén olcsó Nokia, anyámnál céges 1208.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#34) ^Clown válasza Tim82 (#8) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Az 50-as 60-as korosztály presztízskérdést csinál belőle.

"Nekem nem kell nagymama-telefon, nem vagyok én még annyira hülye! Az Erzsike is ilyet vett a 80 éves anyósának, hát mit szólnának az utcában?" ;]

(#35) rainmen válasza ^Clown (#34) üzenetére


rainmen
aktív tag

:C

(#36) szucsinka


szucsinka
őstag

na fasza 1060-as
kibontottuk kártya bele 1sö telefonálás és semmi ..A HÁLOZAT NEM ELÉRHETÖ... ez egy fos konkrétan semmi térerö a 20as kártyával nem lehet hivást fogadni egyszerüen kiirja feldolgozás .utána aki hiv annál még kicsöng de már rég megszakadt mondom mi ilyet hol vagyunk 80ba?
70-essel tudtunk de 5-20másodperc körül megszakadt istenem senki ne vegyen ilyen alja telefont 5percenként kiirja keresés..ha hivás közbe benyomsz egy gombot olyan hangot ad mintha heggesztenének ..vicc
áááá ilyen égést hétfön bedobom a bolt ablkán keresztül hogy lehet ilyen szart eggyáltalán árulni???17000-ért
Senki Ne vegyen ilyen fost!!!

[ Szerkesztve ]

(#37) vendingo válasza szucsinka (#36) üzenetére


vendingo
veterán

Valószínűleg te fogtál ki hibás készüléket.
Ha vennél egy Ferrarit 50 milláért, és pl. gyári hibás lenne a gyújtás, akkor is fos lenne az összes?
Amit te vetél az konkrétan rossz, a miénk nem. Garanciáztassad le...

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#38) szucsinka válasza vendingo (#37) üzenetére


szucsinka
őstag

becserélték szó nélkül egy 1070-esre megéri azt a 2k-át sokkal összerakottab érzést nyujt

(#39) Telomanikus


Telomanikus
senior tag

Az öregeknek tényleg megfelelő lehet...a mostaniaknak...de aki iPhone 4en nő fel annak már nem biztos...:) de ha ilyet vennék valakinek akkor nem myphone.t :DD hanem emporia...vagy valami megbízhatóbbat ;]

(#40) gézé válasza WhiteWalker (#5) üzenetére


gézé
csendes tag

Én most vettem a nyagyimnak, elkezdtem beüzemelni! Valóban a mai Y nemzedéknek "gagyinak" tűnik a telefon, de az időseknek, akik valóban nem egy műszaki zsenik, teljes mértékben kielégíti az igényeiket! Arról nem is beszélve, hogy az idősek többsége nem csak szemüveg segédeszköz használatára kényszerűl, hanem HALLÓKÉSZÜLÉK használatára is! ÉS AMI EBBEN A KÉSZÜLÉKBEN SZÁMUKRA NAGYON JÓ, HOGY HALLÓKÉSZÜLÉK KOMPATIBILIS, AZAZ NEM GERJED VELE A HALLÓKÉSZÜLÉK, ILLETVE AMELYIK HALLÓKÉSZÜLÉKBEN VAN AUTOMATA TELEFON/ AUTOMATA TELEFONTEKERCS/ KAPCSOLHATÓ TELEFONTEKERCS AZ EZZEL A TELEFONNAL HASZNÁLHATÓ, TEHÁT SOKKAL JOBB A BESZÉDÉRTÉSE EZZEL A TELEFONNAL! Kipróbáltam, valóban jól műkődik hallókészüékkel! Van nekem is hallókészülékem, persze csak a szakmám miatt kaptam próba/ minta készüléket, amivel kitudtam próbálni, és teljesen jól műkődik! Nem gerjed egyáltalán, ami a régi mobilokról nem mondató el, mert azoknak az antenna renszerük olyan, hogy a hallókészülékek gerjednek, így a régi mobilokat nem tudják a hallókészülékesek használni! Kihangosítása is jó hangerővel, hangmínőségben műkődik!

(#41) Bathory Peti


Bathory Peti
aktív tag

Teljesen jó ez az Emporia.A közeli nyugdijas ismerőseim közül,mindegyiknek tetszik,és örülnek neki,hogy valaki rájuk is gondol.Könnyen kezelhető,nagy betük,jó hangminőség.Nekik ez számit.

További jó forumozást mindenkinek,én ma voltm itt utoljára.Sziasztok.

(#42) rainmen


rainmen
aktív tag

Egy apró hiányosság, nem működik a *102# egyenleglekérdezés. Vagy vissza kell rakni a régi készülékbe a kártyát vagy alkalmanként 60 Ft a telefonos lekérdezés... :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.