Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Saccco


Saccco
nagyúr

Májki. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#2) HummeRC


HummeRC
senior tag

Jónak tűnik. Lehetne ilyen a 20-as szolgáltatónál is, ha már a család többi száma ott van.

(#3) NomadND1


NomadND1
senior tag

Chip implantot nekik, azt nem tudja elhagyni :)
Beteg egy világban élünk...

(#4) velizare


velizare
nagyúr

valaki csinálhatna már ilyet vízállóban is.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#5) dingdongkng válasza NomadND1 (#3) üzenetére


dingdongkng
tag

Amúgy ezzel nem lehet nem egyetérteni szerintem.

Én azt gondoltam, hogy ez kvázi egy mobiltelefon olyanoknak akik nem szeretik a mobiltelefont (vagy 5 évesek) de az, hogy a gyerek személyesített NSA-je azt én is költői túlzásnak tartom.

Ennek szerintem haszna NAGYON indokolt esetben van csak, és ott is csak időszakosan, (mondjuk a gyerek egyedül van külföldön), de szerintem erre egy simet fenntartani pazarlás.

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#6) kbyte1024 válasza NomadND1 (#3) üzenetére


kbyte1024
addikt

Bizony jól látod....+1.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#7) Mrpingvan válasza dingdongkng (#5) üzenetére


Mrpingvan
tag

Feltöltőkártyával jó lehet, főleg a külföldre menős példával, és más alkalmi esetekben használva.

(#8) forgonati válasza dingdongkng (#5) üzenetére


forgonati
őstag

Maradjunk abban hogy neked pazarlás. Amúgy mégis, mennyibe kerül már fenntartani egy simet manapság. Nehogy már ez legyen az indok.

Keelah Se'lai!

(#9) K0vasz


K0vasz
aktív tag

szerintem nincs ezzel semmi baj, amíg a szülő nem viszi túlzásba az ellenőrzést (lásd a black mirror idevágó részét :))

(#10) dingdongkng válasza forgonati (#8) üzenetére


dingdongkng
tag

Havi 2k forint. Lásd a cikket. :)

És azért ezt ideális esetben mondjuk évente egyszer használod 1 hétig, ha nem akarod, hogy a gyereked teljesen életképtelen legyen. Évi 24k erre szerintem egy kicsit sok. Persze nincs gyerekem, ez tény, ellenben voltam gyerek :) :)

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#11) Csapoati válasza dingdongkng (#5) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Vagy mondjuk ha a gyerek egyedül jár suli után valami sportfoglalkozásra/egyébre.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#12) babosmiki


babosmiki
addikt

Feltehettétek volna csuklóra, hogy még is mekkora..Mert így a képek alapján baromi nagynak tűnik, egy kislány csuklóján bután nézhet ez ki..

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#13) strogov válasza dingdongkng (#10) üzenetére


strogov
senior tag

Jah. Sokkal jobb ha anyu 10 percenként hívogatja a gyereket, hogy merre van, és elindult-e már edzésre. Külön remek amikor ezt anyu 3 gyerekkel csinálja munkaidőben.

(#14) anadroid válasza Mrpingvan (#7) üzenetére


anadroid
senior tag

Csakhogy úgy nem árulja a Vodafone, csak árukapcsolással. Ha máshol veszed, akkor meg 30 ezer fölött van. Vagy veszel Kínából nagyjából azonos tudású készüléket 25 dollár körül.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#15) velizare válasza babosmiki (#12) üzenetére


velizare
nagyúr

nem vészes.

@dingdongkng: a sim ahhoz kell, hogy a gps pozit el tudd küldeni. 24k/év szvsz nem drága. egyrészt az autóm biztosítása ennek a többszöröse, és abban nincs ilyen szolgáltatás. másrészt a gyerekem nem kicsit ér nekem többet, mint az autóm, ennek megfelelően a többszörösét is költöm rá.
ha ~10 évig hordja, 3-13 éves koráig, az 240e forint. utána is meglesz ez a költség, mert előbb-utóbb kisír magának saját mobiltelefont, és sim kártya abba is kell.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#16) stellaz


stellaz
addikt

Lehet olyan élethelyzet, mikor hasznos, de azt nem tudom elképzelni, hogy a gyerek megértené, hogy nem lehet Anyut, Aput 5 percenként felhívni az órával.
Nekem elég lenne egy olyan, ami GPS jeleket küld és meg lehet csörgetni. Külföldön vagy nagy tömegben adna azért plusz biztonságot. Jah és olcsóbban, sima feltöltős kártyával.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#17) babosmiki válasza velizare (#15) üzenetére


babosmiki
addikt

Hát, .. ja. :)

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#18) hemaka


hemaka
nagyúr

Black Mirror :DDD

(#19) dingdongkng válasza strogov (#13) üzenetére


dingdongkng
tag

Mint mondottam volt, voltam kisgyerek, sőt volt már mobiltelefonom is. És nem hívogattak percenként.

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#20) DeathAdder válasza strogov (#13) üzenetére


DeathAdder
veterán

Mennyire utáltam mindig az ilyen overprotektív szülőket..érdekes hogy kimutatások szerint az ilyen gyerekek sokkal magatehetetlenebbek lesznek a későbbiekben, ezt a környezetemben is tapasztalom (sőt nagyon is, most hogy jobban belegondolok). van az a bizonyos aranyközépút..
Erre az óra még rátesz vagy hat lapáttal.

Fú ha a mi gyerekkorunkba lett volna ilyen, lett volna nemulass ;] de elnézve ezt a rengeteg mai nyálgép srácot inkább csínyre kéne őket nevelni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21) strogov válasza dingdongkng (#19) üzenetére


strogov
senior tag

Értem.
- Nincs gyereked,
- Nem hívogattak percenként 20 éve,
Ebből következik, hogy ez egy értelmetlen eszköz. Téma lezárva. Köszönjük.

(#22) dingdongkng válasza strogov (#21) üzenetére


dingdongkng
tag

Arra próbáltam óvatosan rámutatni, hogyha anyu 10 percenként életvitelszerűen hívja a gyereket, ezt a tevékenységet elősegítő technikai eszközökbe való ruházással lehet, hogy nem kellene támogatni.

Én amúgy egy szóval sem mondtam hogy értelmetlen. Talán egy másik kollégával ketten voltunk akik értelmes use case-el elő tudtak állni a termék kapcsán :).

[ Szerkesztve ]

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#23) dingdongkng válasza velizare (#15) üzenetére


dingdongkng
tag

Oké ezt aláírom. A 3-13 kicsit széles intervallum, de elfogadom.

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#24) velizare válasza dingdongkng (#23) üzenetére


velizare
nagyúr

:) 10 évet írtam, mert 10zel könnyű szorozni. 3 éves kortól, mert onnantól járnak a gyerekek (kötelezően) közösségbe. de azt majd minden szülő szabadon eldönti, hogy ha ilyen órát vesz a gyerekének, akkor hány éves korában adja rá, és mikor váltja ki egy igazi mobiltelefonnal, ha úgy dönt, hogy kiváltja.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#25) Dare2Live válasza dingdongkng (#22) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Senki se kérte, hogy támogasd... Más meg eldönti.

Nem szerintem se helyes, hogyha vki 10percenként hivogat. Abban se vagyok bizots, hogy egyaltalán jó e egy ilyen eszköz. Mi is felnöttünk nélküle, nem volt totális kontrol.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#26) Dare2Live válasza Dare2Live (#25) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

amúgy témába vág, csak német.

[link]

A franc se tudja mi a jó. Hogy az lehet csak a gyerek telefonján és csak akkor futhat ha te engeded vagy ha...

szerk: Amikor elkoborol akkor mondjuk én legsziveseebben chippeltetném mint a kutyákat. Ja és GPSt is a bőr alá! :DDD

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#27) lac10


lac10
csendes tag

ezt a gyerek órát igazából lehetne felnőttként is használni, nem? hét végén, amikor a fű sem nő, egyszerűbb lenne felcsatolni mint a nagy telefont zsebretenni. és ahogy olvasom 18 szám belefér, hívást meg bármelyik számról fogad, nekem tetszik.

(#28) dave_gahan válasza lac10 (#27) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

Nem tud bármelyik számról hívást fogadni.

"Az óra csak az ide felvett kontaktoktól hajlandó hívást fogadni, ha bárki más rácsörög a számra, akkor azt nem jelzi."

(#29) lac10 válasza dave_gahan (#28) üzenetére


lac10
csendes tag

fcuk:(

(#30) atike


atike
nagyúr

Teljesen jó konstrukció a szolgáltatások is rendben vannak... De miért kell ennyire gagyinak kinéznie...? Oké, "gyerekóra", de akkor is... :U

(#31) Mrpingvan válasza atike (#30) üzenetére


Mrpingvan
tag

Nagy eséllyel a legolcsóbb amit találtak, emiatt néz ki úgy, ahogy (bár így nézve az app annál igényesebb)

(#32) #76385920 válasza atike (#30) üzenetére


#76385920
törölt tag

Kérdésben a válasz. :)

Gyerekóra. Egy Minecraftos skin pl. klassz lenne. :D

Én ezt addig tudom elképzelni a gyermekemnek míg nem közlekedik önállóan. Ez max. 3-4 év múlva bekövetkezik.

(#33) Csapoati válasza atike (#30) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Gondolom 10 év alattiként írod ezt. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#34) t_a_m_a_s válasza #76385920 (#32) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Amíg nem közlekedik önállóan, addig minek? Oviba beviszed, ott van. Iskola dettó... Mi vidéki kisvárosiak vagyunk, de szvsz az ovónő simán levetetné a gyerekkel. Vagánykodik vele, beakad valahova, stb.

Én nem vagyok róla meggyőződve, hogy ennyire monitorozni kellene a gyerekeket. Persze, tudom, k*rva világban élünk...

Holnap majd jól beletépünk...

(#35) atike válasza Csapoati (#33) üzenetére


atike
nagyúr

Nem, de van egy 10 év alatti és egy 10 év feletti gyerekem... :DDD És nem épp ez a formavilág az amire vágynak... :U

(#36) Fryskitt válasza NomadND1 (#3) üzenetére


Fryskitt
addikt

Szerintem mindenkinek. Aztán menj nyugodtan tüntetni itthon, és holnap már nincs munkád sem. De ha tesznek bele mini sokkolót, akkor ott helyben kész vagy. Sőt.. külföldön is megtalálnak és annyi neked. Végtelen lehetőség van benne.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#37) #76385920 válasza t_a_m_a_s (#34) üzenetére


#76385920
törölt tag

Á, csak suli. Oviba nem való ilyen. Ált. isk. 1-5. osztályig tudnám elképzelni.

Szerintem ez nem teljesen a monitorozásról szól, hanem a szülő biztonságérzetét növeli. Rá tudsz pillantani, hogy ott van-e a gyerek ahol lennie kell. Pl. vivóedzésen és nem a plaza játéktermében. :)

[ Szerkesztve ]

(#38) Csapoati válasza atike (#35) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Azért két gyerek nem mondható valami széles mintának. :) Csak nem hülye a gyártó és kikérte pár gyerkőc véleményét is.

Famalac: Igen, ezt nem értik (vagy nem akarják érteni) itt páran.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#39) Fryskitt válasza Csapoati (#38) üzenetére


Fryskitt
addikt

Értjük. A kérdés az, hogy milyen jogaik vannak a gyerekeknek. Nyilván, mint minden ilyesmit a normális emberek normális dolgokra használnak. De mi van a nemnormálisakkal? Mi van, ha feltörik a telefonod, aztán valami aberrált viszi a gyereket? Mi van, ha valami ferdelelkű csinovnyik iskolaigazgató majd követeli a hozzáférést a gyerekek óráihoz... ? Lábperecet bűnözőkre szokás tenni. Mi van, ha gyerek, aki amúgy nem hülye, leteszi az órát az iskola ajtajában, vagy felveteti a haverjával, ő meg megy világgá, stb, stb, stb.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#40) atike válasza Csapoati (#38) üzenetére


atike
nagyúr

:DDD

Nyilván nem két gyerek van a környezetemben és a családban sem... :)

Lapoztam a témáról - gyereknek való okosórákat nézegetve lehet normális kinézetűeket is kapni. Ez sem rossz, de a külső nemgyerebe. A funkciók azok viszont tetszenek, és a program is eléggé rendben van.

(#41) velizare válasza Fryskitt (#39) üzenetére


velizare
nagyúr

A kérdés az, hogy milyen jogaik vannak a gyerekeknek.
ez nem kérdés, le van írva. de, mint szülő és gondviselő, amíg gyerek, alapvetően a szülei gyakorolják a jogait. és igen, van itt némi jogütközés, főleg az olyan modellekben, amelyek képesek pl. telefonhívás rejtett fogadására is. mert azok de facto lehallgatókészülékek, és a gyereknek is joga van a magánélethez.

Mi van, ha feltörik a telefonod, aztán valami aberrált viszi a gyereket?
lehet újat mondok, de az aberráltak elviszik a gyereket telefonfeltörés nélkül is. na jó, ez itt magyarországon annyira azért nem nagy veszély, én inkább attól tartok, hogy eltéved, és pánikba esik, ami miatt még azt sem fogja tudni megmondani, hogy mi a neve, és hol lakik. pláne, hogy nekünk van némi hendikepünk ilyen téren.

Mi van, ha valami ferdelelkű csinovnyik iskolaigazgató majd követeli a hozzáférést a gyerekek óráihoz... ?
ez egy óra. ha azt szeretné tudni, hogyan működik, figyelje, hogy járnak a mutatók.

Lábperecet bűnözőkre szokás tenni.
karórát én is hordok, és a telefonomon is be van kapcsolva a google maps timelineja. ha az asszony nagyon akarja, nézheti, melyik kocsmába járok meló után.

Mi van, ha gyerek, aki amúgy nem hülye, leteszi az órát az iskola ajtajában, vagy felveteti a haverjával, ő meg megy világgá.
apa nem lesz boldog, ha elhagyjuk az órát, de szerencsére ennyire azért már vigyáz a holmijaira. ha a haverja megy világgá az ő órájával, akkor a haverjának a szülei fogják megköszönni, hogy megtaláltam a gyereküket.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#42) #76385920 válasza Fryskitt (#39) üzenetére


#76385920
törölt tag

Igyál valamit, attól megnyugszol! :DDD

Van-e gyereked? Nekem van és úgy próbálom nevelni, hogy ne kelljen lábperecet, okosórát, stb. vennem. Abban igazad van, hogy az óra levehető és gyakorlatilag onnantól kezdve semmi haszna. :)

Minden nevelés kérdése. :)

(#43) Zeki


Zeki
nagyúr

2015-ben vettem egy ilyen okosórát narancsban a gyereknek, nyomkövetős, hívható, ő is tud hívni. De elég tré volt a hangminősége. Még mindig megvan, nem használjuk.
Nem szerette, hogy van a kezén egy ilyen bumszli.
Amúgy ha leveszi, küld egy sms-t erről is. Van benne érzékelő.

[ Szerkesztve ]

(#44) Cilindrik


Cilindrik
aktív tag

Úgy gondolom amig a gyerek kicsi és amig te viszed mindenhova, addig nincs rá szükség, amikor meg már akkora hogy mehet egyedül ide-oda pl suli, akkor meg már ciki egy ilyen bumszli. Értem én hogy nagyon fáni akar lenni a kinézete na de akkor is.
Amugy az ötlet nem rossz de ha már a nyomon követés a cél: A gyerek elkódorog, előbb utóbb hazajön és kap egy lebxást, de ha neagyisten tényleg valami gond lenne, akkor a cukrosbácsi elsők között tépi le a gyerek kezéről, szóval ez esetben valami diszkrétebb rejtett megoldás lenne a célravezető.

(#42) Famalac: abszolút egyetértek

[ Szerkesztve ]

(#45) Csapoati válasza Fryskitt (#39) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Túlgondolod ezt egy kicsit.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#46) Millerchris válasza t_a_m_a_s (#34) üzenetére


Millerchris
tag

Ha Budapesten lennel máshogy látnád. :)

A holnap mèg messze van!

(#47) #81733120 válasza atike (#30) üzenetére


#81733120
törölt tag

Szerintem ez azért jobb, mert kevesebb eséllyel tetszik meg egyik-másik gyereknek az óra, és nem fogják ellopni. :DDD

(#48) GSPLR


GSPLR
senior tag

"az ideális esetben kétezer forintos havidíj pedig nem tűnik olyan vészes összegnek azért a tudatért, hogy a gyerek biztonságban van"

Hát persze, innentől kezdve oda sem kell figyelni rájuk... sőt nevelni is felesleges, bár manapság ezt már sokan gyakorolják, elég nagy sikerrel.

[ Szerkesztve ]

Huawei

(#49) #81733120 válasza GSPLR (#48) üzenetére


#81733120
törölt tag

Teljesen egyetértek Veled.

(#50) Fryskitt válasza #76385920 (#42) üzenetére


Fryskitt
addikt

Nem iszom.. lehet ez a baj. Az, hogy milyen jogai vannak a gyereknek, nem kérdés volt.

Tőletek meg ez a kulcsmondat:"Minden nevelés kérdése." Ezzel egyetértek.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#51) Csapoati válasza GSPLR (#48) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ez a termék pont azoknak szól, akik leszarják a gyereket... ja várjunk, nem.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#52) t_a_m_a_s válasza Millerchris (#46) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Igen, elképzelhető. Minden esetre nekem kicsit fura ez továbbra is. Mégegyszer leírom, tudom, hogy k*rva világ van, és hogy a mi gyerekkorunkban minden más volt, de ha belegondolok, hogy anyámék mindent tudtak volna, hogy merre járunk, mit csibészkedünk... :D

Holnap majd jól beletépünk...

(#53) velizare válasza t_a_m_a_s (#52) üzenetére


velizare
nagyúr

én egy olyan faluban nőttem fel, ahol gyerekkoromban nem volt vezetékes telefon (illetve amikor vihar ovlt, áram se, de ez most mindegy). így amikor egy focimeccsen eltörték a lábamat, és műteni kellett a helyi kórházban, 70km-re a lakóhelyemtől, nem tudtam szólni anyáméknak, hogy ne várjanak, csak másnap reggel, amikor bementek dolgozni a városba.
a szomszéd srác egyszer úgy eltévedt az erdőben, hogy három nap után került elő, 20km-mel arrébb. rásötétedett, és elnézett egy kanyart. az egész falu őt kereste+rendőrök, tűzoltók, de a környező laktanyákból kivezényelték a kiskatonákat is.
mi csak egyszer tévedtünk el a bakonyban egy osztálykiránduláson kb. öten. vagy lekopott a túristajelzés, vagy mi néztük be, már nem mentünk vissza megnézni. szerencsére reggel kitaláltunk egy útra, és aki arra jött, útba tudott igazítani minket.
anyámék biztosan örültek volna egy ilyen ketyerének.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#54) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Nagyon korrektnek tűnik a cucc, az egész motyóról és a mögötte lévő szolgáltatás kínálatról mind lerí, hogy alaposan átgondolták, simán vennék ilyet a gyerekemnek, ha eléri majd az ehhez nagyjából szükséges kort.

(#55) Mr.Silkó válasza velizare (#15) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Abszolút egyetértek. Aki ezt nem érti meg, annak valószínűleg még nincs gyereke.

(#56) UnA válasza Mr.Silkó (#55) üzenetére


UnA
Korrektor

Volt. Több is. Amíg picik voltak, a kezüket fogtam. Amikor nagyobbak lettek, elengedtem. :K

(#57) Mr.Silkó válasza UnA (#56) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Akkor valószínűleg jobb környékén nőhettek fel és/vagy nem a mai világban. Én nagyon tudnék örülni egy, a cikkben taglalt eszköz extra védelmének a gyereknél. Több szempontból kikezdhető egy ilyen óra, de összességében szerintem mégis mindenkinek a hasznára válhat. Nyilván nem a szülői figyelem kiváltására tervezték, hanem azért, hogy kiegészítse azt.

[ Szerkesztve ]

(#58) Dare2Live válasza Mr.Silkó (#57) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ld pl magyar homocide rate.

Oh wait nem emelkedett hanem csökkent. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#59) Talib


Talib
tag

Na akkor a szülői oldal, gyakorlati szemszögből :) Kb fél éve vettem a fiamnak egy hasonló órát (ali). Koránál fogva megvan az igénye arra, hogy kommunikáljon, és egyre több élethelyzet van, amikor jól jön. Azt nem akartam, hogy telefon legyen nála az iskolában, utcán; elhagyja, elveszik tőle, játszik rajta tanulás helyett stb. Nekünk nagyon bevált a dolog, napi szinten használjuk, és nagyon hasznosnak tartom. Ha egyedül közlekedik, tud jelezni, hogy célba ért, tudunk egymásnak rövid hangüzenetet küldeni, szöveges üzenetet tudok rá küldeni, bármikor fel tudja hívni az óra telefonkönyvében lévő számokat, stb. Egy mezei telekomos domino kártyával tökéletesen működik, és szeretjük.

[ Szerkesztve ]

(#60) anadroid válasza Talib (#59) üzenetére


anadroid
senior tag

Aki ilyesmit akar nem Vodafone-os horror áron, nézzen be az Aliexpress-re, és keressen Q90-re vagy Q50-re!

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#61) Talib válasza anadroid (#60) üzenetére


Talib
tag

:C Nekünk Q90 van :C

(#62) #76385920 válasza Talib (#61) üzenetére


#76385920
törölt tag

Ehhez is van vmi app, ahol látod hol van a gyerkőc?

(15 dodó tényleg nem pénz érte)

[ Szerkesztve ]

(#63) anadroid válasza Talib (#61) üzenetére


anadroid
senior tag

Én meg ma rendeltem egy 4 éves gyerkőcnek. 6700 Ft alatt volt.

[ Szerkesztve ]

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#64) Talib válasza #76385920 (#62) üzenetére


Talib
tag

Igen, van, Androidon SE Trackernek hívják. Csinálnod kell benne egy profilt, beolvasni az óra hátoldalán lévő QR kódot, és látod is, amit kell :)

(#65) Fall-N válasza NomadND1 (#3) üzenetére


Fall-N
veterán

Fekete tükör sorozat jut eszembe róla. Volt ott is hasonló dologról szó.

Csak ott a szembe volt ültetve az implantátum + GPS. Anya meg nézte a tableten a gyerek (később tini) minden lépését. Akkor lettek a gondok, amikor a lány már kamasz lett és sértette a privát szféráját a túlaggódó anya. Mondanom sem kell, hogy rossz vége lett. Idióta találmány, idióta szülőknek. Persze ez még csak az elődje a dolognak és persze kisgyerek vehető rá, hogy hordja. De később ki tudja mi lesz?

[ Szerkesztve ]

(#66) Fall-N válasza velizare (#15) üzenetére


Fall-N
veterán

Ezt a kütyüt már egy 8 éves gyerek se fogja felhúzni, nem hogy egy 13 éves. Nekem már normális fém kvarc órám volt 12 évesen (előtte G-Shock) nem ilyen izé.

DeathAdder: +1 Ahogy írtam idióta kütyü idióta szülőknek. A gyerek is idióta lesz az a plusz. ;]

[ Szerkesztve ]

(#67) ollie


ollie
MODERÁTOR

Na szóval.

Vettem egyet a gyereknek, de senkinek nem ajánlom.

Az óra max 2 napot bír ki standby módban úgy, hogy hozzá sem nyúl senki, sehol nincs az 1 hónaptól, de még az 1 héttől sem. Ráadásul egyszer már kicseréltettem, az első csak max 1 napot bírt.

A hangminőség nagyon rossz rajta, recseg beszélgetés közben (mindkettő ilyen volt), az óratest kifejezetten gagyi hatást keltő műanyag.

Ennek ellenére a Vodafone üzletben azt mondták, hogy rengeteget eladtak belőle, és senki sem vitt vissza beőle, én voltam az első. Ez nekem elég furcsán hangzik, mert tényleg gagyi, nem éri meg az előfizetést.

***

(#68) HummeRC válasza ollie (#67) üzenetére


HummeRC
senior tag

Köszönöm a tapasztalatot, megelőztél egy csalódást. :R

(#69) Rosep


Rosep
senior tag

Engem úgy általában érdekelne, hogy mégis mekkora adatcsomag kell egy ilyen "gyerekkövető" órához?
(Egyébként az Alcatelben gondolkodom.)

(#70) kiskakas válasza Rosep (#69) üzenetére


kiskakas
senior tag

Enis Alcatel kid watch-ot szeretnék,se sehol sincs raktárom..ha látsz, írj kérlek! :R

(#71) Rosep válasza kiskakas (#70) üzenetére


Rosep
senior tag

Pár napja még volt 10-12-ért is! Mire feleszméltem már csak 25-ért.

(#72) kiskakas


kiskakas
senior tag

Végül innen rendeltem meg, 5e ft-ért, ma jött meg.. :) használtnak írják,de patika állapotban van,gart is adnak rá. Viszont egyelőre megfeneklettem, a telefonos appal nem tudom párosítani a telót, mert nem fogadja el a telefon IMEI kódját, se a QR kód-ot. Igaz, még adat sim nincs a telóba,de sztem a párosítást meg kéne tudnom tenni így is. Az Alcatel IMEI ellenőrző oldalán pedig valid az imei és ehhez a serial számú órához való. :( irtam a speedshopnak, ill veszek adatkártyát..

(#73) Rosep


Rosep
senior tag

Én meg az eMAG-ról rendeltem egy újat de még nem jött meg.

(#74) kiskakas


kiskakas
senior tag

irtam privatot, aktiv adat-os sim kartya kell az app-os regisztraciohoz..:)
Egyebkent kb 3 hete kergetem ezt az orat es eltunt mindenhonnan..aztmondtak 4-5 boltban,h mar nem is lesz..:)

[ Szerkesztve ]

(#75) mastodon


mastodon
aktív tag

Bocs, hogy kicsit off: megnéztük ezt az órát is, mert már régen keresünk a gyereknek órát (9 éves, vékony csuklóval) és mind olyan bumfordi. Sajnos ez is annak tűnik :( esetleg valaki nem talált olyan órát, ami nem kifejezetten gyereknek lett kitalálva, mégis kicsi? U8-je volt, az is elég nagy volt neki. Létezik a U8-nél kisebb SIM-es okosóra? Az apple watch 38 mm-es méret jó lenne, de az nem sim-es és androidost keresünk. Sajnos az összes apple clone, amit néztünk, az nagyobbra sikerült, mint az eredeti (hogy miért, az rejtély számomra, csomóan azt is azért szeretik, mert kompakt). Bármi ötletnek örülünk. Köszi!

(#76) ollie válasza kiskakas (#74) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Persze, hiszen máshogy nem tud kommunikálni.

***

(#77) ollie válasza mastodon (#75) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azért nagyobbak a klónok, mert a klónok több (akár 10) éves technológiát használnak, ami jóval olcsóbb. Vagy azt gondoltad, hogy ugyanazt lehet tizedáron is legyártani, amit az apple 100k+-ért ad?

***

(#78) batabe


batabe
senior tag

sziasztok, én most tervezek venni órát a gyermekemnek, keresem a megfelelőt, eddig a myki touch tetszett, de ollie véleménye elbizonytlanaított.
szóval aktív használati tapasztalat még érdekelne...
mik a legjobb lehetőségek most? Q90 - mennyit bír, mennyire pontos a helymeghatározása?
egyszer már kaptam ajándékba egy kínai darabot, (nem tudom a pontos típusát, kék-fekete, kamárás, elég bumfordi), (kb 10 dollár alatti kategória most), hát az nagy csalódás volt, gps-e több kilóméterrel mellé lőtt...
szóval egy megbízhatót keresek, természetesen telenorosok vagyunk, és ők nem forgalmaznak... de ha kell, megoldom a simet máshonnan, szóval ez nem lenne akadály...

köszi

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#79) batabe válasza batabe (#78) üzenetére


batabe
senior tag

Közben beszereztem egy q90est használtan. Meglatjuk, hogy jövünk majd ki.

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#80) leslien


leslien
nagyúr

melyiket érdemes venni a gyereknek? ha ezt nem...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#81) Csilla630


Csilla630
újonc

Lányomnak kb 2 éve szereztünk hasonló gyerekórát, és órákba telt mire be tudtam állítani. Az app gyakran azt se tudta hol van, szabadtéren, nem fedett helyen. És a 20-as szolgáltató által megadott app hozzászólásait olvastam, nem győzött meg, hogy ez a technológia sokat javult volna... Van valakinek erről mostanában tapasztalata?

Szerintem nem rossz ez, ha a gyerek egyedül megy iskola után valahova (edzésre) vagy az iskola nem veszi fel a telefont ha szólni akarsz, hogy késel... De sokszor a suliban is levetetik ezeket az órákat a tanárok...

(#82) Csilla630 válasza batabe (#79) üzenetére


Csilla630
újonc

Kíváncsian várom a tapasztalatokat, én is azt nézegettem Ebayen. :)

(#83) Pikkolo^^ válasza ollie (#77) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Szerintem egy ilyen óránál fontos, hogy ne legyen hivalkodó és amelyikről a teszt szól ill. a gyerekeknek szánják az mindegyik olyan. Amit a Voda most reklámoz Senior óraként az tökéletes lenne. Egy 9-10 éves gyerekek már nem a színes bamba óra kell hanem egy normális.

(#84) batabe válasza Csilla630 (#82) üzenetére


batabe
senior tag

Igazából minden rendben vele, amivel lyukra futottam, az a telenor feltolto kártya volt. Na az az egy, amivel nem megy. Úgyhogy telekommal jól megy. A pozicionalas nem túl gyors, de működik. Telefonálni lehet vele. Ennyit pénzt megér.

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#85) Nóriii


Nóriii
friss újonc

sziasztok! Valaki vett már a telekomtól Myki Touch-ot? Feltöltős sim-mel vagy gyerekóra díjcsomaggal vegyem? köszi :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.