Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50) Cifu válasza stellaz (#47) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ja, ez a jogszabály pont jó a kutyafuttatókra, vadászkutyákra, terelő kutyákra, munkakutyákra, stb.

Ez a jogszabály vonatkozik mindenkire.

De feltételez annyi intelligenciát a kutyatartóktól, hogy ha mondjuk egy sűrűn látogatott erdei ösvényen tartózkodik, akkor nem engedi el a kutyát, mert gyakorlatilag nem tudja megakadályozni, hogy mondjuk egy 3 éves kisgyereket leszedjen a bringájáról.

Ahogy egy autó vezetőjétől is feltételez annyi intelligenciát, hogy nem üt el senkit. Ez volt a hasonlatom lényege, csak nem vagy képes megérteni.

Ha külterületen van az ösvény, simán elengedheti a kutyáját és nem kell szájkosárnak lennie. Ennyire egyszerű a történet.
Ha leszedi a 3 éves kisgyereket a bringáról, akkor ott pedig fel lehet jelenteni, és az idézet jogszabályok alapján büntetésre számíthat.

Szóval a felvetésed, hogy nem engedi el a kutyáját, pont, hogy ostobaság. Ha ő úgy ítéli meg, hogy nem jelent veszélyt, akkor megteheti. Az ő felelőssége. Neked pedig ebbe nincs beleszólási jogod. Maximum megkérheted, hogy legyen kedves visszahívni. Ha jó érzésű kutyatartó, akkor visszahívja...

De látom ehhez itt még sokaknak fel kell nőniük.

Neked kéne felnőni, és megérteni a jogszabályokat, meg azt, hogy azok nem a te érveid mellett vannak.

Tiltásól ugyan senki nem beszélt, de ezt erőlteted folyamatosan. Miért?

Ha valaki jogkövetően jár el, akkor egy szavad nem lehet.
Ha valakinek a kutyája megtámad valakit, akkor ott a tulaj felelőssége nem is kérdéses.
Szóval amivel a kezdetek óta itt próbálsz hangulatot kelteni (idézek: "de igazából nem lehet, hogy az lenne a megoldás, hogy senki nem engedi el a kutyáját?", "Mert még egy szájkosarat sem hajlandóak feltenni." és a többi), az az igazi trollkodás...

Nem akarok személyeskedni (veled ellentétben), de te már trollként viselkedsz, nem értelmes vitapartnerként.

Tehát egy kutya-nyomkövető tesztje alatt nekiállsz hangulatot kelteni (hogy nem kellene elengedni a kutyáját senkinek, vagy legalább szájkosarat kellene felraknijuk rá, illetve jössz azzal az indokkal, hogy hány kutyatámadás volt), és én vagyok a troll? :DDD

Értem...

Mondjuk én pont a hozzád hasonlók miatt nem biztos, hogy engedném a kutyatartást. amikor fifike farokcsóválva megy oda egy nőhöz gyerekhez, bárkihez, aki szemmel láthatóan fél tőle, aztán az" áá nem bánt csak barátkozni akar", esetleg még röhögsz is rajta, meg jön a "de hülye ez".

Szerencsére semmi befolyásod nincs ilyesmire a jelek szerint. :)
Amúgy örülök, hogy ilyen szép képet alakítottál ki, úgy, hogy a jelek szerint az ég egy adta világon semmi, de ismétlem, semmit sem tudsz rólam.

Ha esetleg érdekel a valóság (tudom, magasztos célok...), akkor azért jelzem, hogy én a kutyámat külterületnek minősülő területen szoktam séltáltani, és alapvetően ha emberek jönnek szembe, pórázra kötöm vagy a nyakörvét kézzel megfogva félreállok. Szóval nem férek bele a sztereotípiádba. Én kérek elnézést... :C

Viszont a hibás sztereotípiád miatt kialakult világképed meglehetősen irritál, ezért kommentálom a hozzászólásaidat, amint látod, alátámasztott tényekkel, jogszabályokkal. El kéne gondolkoznod ezek után, hogy akkor ki is a troll...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.