Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) e-newsee válasza orion1025 (#99) üzenetére


e-newsee
addikt

Ilyen előítéletekkel szerintem ne legyél falusi!
Vegyél egy tanyát az Alföldön, ahol 2 km-es körzetben nem lakik senki! Ültesd be a területet nyírfával, hársfával, mogyoróval, meg repcével, és akkor aki még mindig be akar menni, azt majd távol tartja az allergia. Így nem látsz "igénytelen" falusiakat, és "másképp igénytelen" városiakat. :U

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#102) atike


atike
nagyúr

Mi megy itt... :(

Nem tudom eldönteni, hogy honnan vesznek emberek olyan b*romságokat, mint amik le vannak ide írva...

...de komolyan.... Az általánosítások egyszerűen meg durvák...

Direkt senkire nem válaszolva írtam ezt le, de csak nézek elképedve....

(#103) orion1025 válasza e-newsee (#101) üzenetére


orion1025
őstag

Megfogadom a tanácsodat!

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#104) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#105) atike válasza Plazmacucci (#104) üzenetére


atike
nagyúr

...kicsit későn értél ide, már lecsengett... :) De a popcorn tuti finom... :DDD

(#106) ge.k.ko válasza Flagstaff (#33) üzenetére


ge.k.ko
tag

Ebben csak az a szomorú, hogy Te még büszke is vagy a kutyád agresszivitására. De arra már képtelen vagy, hogy irányítsd, neveld - az meghaladja a szellemi kapacitásod.

Nejed rohan egy amstaff után... és még a postás a hülye. De persze figyeld csak a kutyád "szocializációs" folyamatát - jelentsen ez a modoros, félművelt kiszólás bármit is.

Amúgy miért is kellene az embereknek értenie a Te kutyád jelzéseit? Engem pl. egyáltalán nem érdekel. Fordítva ülsz a lovon. Neked kellene úgy tartanod a kutyád, hogy esélye se legyen konfliktusnak (zárt kert, szájkosár, póráz, stb.), még a postással sem.

Valahol az ilyen kutyásokra vezethetők vissza @stellaz posztjai...

(#107) ge.k.ko válasza fattyu (#88) üzenetére


ge.k.ko
tag

Szerintem nics igazad. Unokahugom megharapta egy kutya, ami persze előtte soha senkit nem bántott. Azóta fél, nem kicsit. Gázspray van nála. Na most, ha Te közterületen elengeded a kutyádat, akkor azzal Őt stresszeled, és rossz reakcióra kényszeríted. Majd még jól fel is háborodsz ezen a reakción. Nem lehet mondjuk olyan, hogy a kutyádat közterületen - szabály szerint - pórázon vezeted? És akkor nem fog idegeneket szaglászva riogatni.

Nekem az az alapvető problémám, hogy a kutyások jó része azt gondolja, hogy mindenki szereti a kutyáját, vagy legalább is úgy tesz. Pedig a francokat. A kutyások perpill egy agressziv kisebbség képét mutatja, akik nem kicsit hajlítva a valóságot, megideologizálják, hogy miért szarnak a szabályokra, és a nem kutyás többségre.

És mielőtt! egy pit / cane corso keverékem van. Külsőleg félelmetes, szíve hatalmas. De SOHA nem engedem el közterületen, mert én hiába bízom benne, tudom, hogy az emberek jó része megijed tőle. És tudom, hogy egy futóhoz ha odaszagolna, simán felszaladna a pulzusa - az ijedségtől. És ha félelmében odarugna, az az én hibám lenne. Szóval, kár izmozni, meg fényezni magad, ugyan az az agresszív kutyás vagy, mint sokan, akik elvárják vadidegenektől, hogy az ő kutyájukat elfogadják. De persze, ha egy másik kutyás nem figyel a sajátjára, akkor meg az a hülye.

Szóval, jó lenne, ha 20 év tapasztalat mellett 2 percet gondolkodnál - és máris megérkeznél a felelős kutyatartás kezdetéhez...

(#108) fattyu válasza ge.k.ko (#107) üzenetére


fattyu
veterán

látom nem érted. soha senkihez nem megy oda. nem ilyeszti meg. mert nem hagyom. folyamatosan figyelek magam köré 360ban.

amint kiözeledik valaki valami behív láb mellé és rendezetten kitörés kiszagolás nélkül elhaladunk egymás mellett. vagy félrállunk út szélére leülnek és megvárjuk amíg elmegy a bicigli gyalog autó...

isten bizony nem értem mi a feleőtlen ebben. soha a tetves életben senki nem szólt még be hogy fogjam meg hanem csak leesett állak voltak amikor az én megoldásommal biztosítottam mindenkinek az aurája kutyamentességét meg elismerő kommentek hogy milyen jólnevelt kutyák. érted. nem kutyás egyszerű járókelőben bizalom és elismerés ébredt nem félelem.

soha a tetves életben nem tűrném hogy majd a kutya eldönti ő pedig oda megy örülni szaglászni valamihez. mert mindenkinek joga van nem szeretni kutyát és nem vágyni rá hogy random állat összenyalja. csak hogy én ezt 100%ban megadom embertársaimnak póráz nélkül.

a bátrabbja amugy hogy de jól neveltek némelyik megkérdezte szabad a semizni. válaszom saját felelősségre. nyálas leszel felugrik pörög forog odaveri a seggét a térdedhez... de ez akkor történik ha feloldom a lábhozt és elengedem oda az emberhez. csak úgy nem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#109) Majka26 válasza ge.k.ko (#107) üzenetére


Majka26
csendes tag

Látom régi topic, de nagyon örülök, hogy valaki ezt leírta. Közterületen a kutyát csak pórázzal lehet vinni. Kész, pont. Nekem is van kutyám, aki nem nagyon szívleli a többi ebet, ennek megvan az oka. Viszont, amikor fut felénk a 2 kg-os csivava és az én 25 kg-os staffi keverékem majdnem megharapja még én leszek a hibás, pedig én pórázon viszem és már szájkosárral is. Jobban kéne figyelni... :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.