Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Darellus92


Darellus92
aktív tag

Régen a The Sims 1-ben volt ilyen szemüveg amit az emberünk felvett, pont így viselkedett pár percig, majd a fun faktor felment maxra.

HTC = Help This Company

(#2) GaborGh


GaborGh
őstag

Érdekes lehet, ezt már kipróbálnám én is...

(#3) B-Clone


B-Clone
aktív tag

Régóta vártuk a nagy dobást a HTC-től. Úgy tűnik nem hiába.

(#4) rbertkrl válasza B-Clone (#3) üzenetére


rbertkrl
aktív tag

Igen, nem rossz ez a Vive... De sajnos a HTC-nek a fennmaradáshoz több kell ennél.

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#5) Nigér


Nigér
őstag

Na, ez baromira érdekes lehet. :Y
Végre valódi innováció, fejlődés.

[ Szerkesztve ]

(#6) Szakiii


Szakiii
addikt

Ez így szép és jó sőt baromi jó de kell is hozzá tartalom, reméljük nem marad el.

(#7) Aron1988


Aron1988
tag

Az a zöld pulcsis sovány gyerek majdnem 5ször felbotlott a kábelben, jót röhögtem. Centinként vannak hosstessek az ilyen kiállításon, azt amikor meg tényleg szükség lehetne némi assistra, akkor rihtig nincsenek. (Nem, a kis mérnökfiú a gépébe volt bele bambulva).

Túl sok értelmét nem látom ennek a szobában forgolódós dolognak. Azontúl, hogy borzalmasan korlátolt, még balesetveszélyes is. A VR előnyét egy széken ülve, egér+ billentyüzet kombóval is megkaphatod. Ebbe a mászkálós, körbejárós dologban látok fantáziát, ha vezetéknélküli kiterjesztett valóság (AR) kütyü lenne.

Nem tudom mit várnak? Majd otthon a zsúfolt nappaliban vesznek a családok 2 ilyet, és majd teniszeznek, vagy partydance játékot játszanak, mint a Kinektnél, vagy a WII-nél? Munkánál, kutatásnál, prezentációnál meg nem kábelek közt akarnak majd bukdácsolni a menedzserek.

Nem értem a létjogosultságát. Korlátozott mozgást megengedve bőven elég a sima VR szemüveg, intenziv játék meg technikailag, balesetvédelmileg nem megoldható. Olajsejkek koktélpary-án körbejárhatóan demonstrálni a 2018-as épületkomplexum tervrajzait meg sokkal látványosabb lenne a Microsoft féle Hololens. Kérdésem az lenne, hogy hol van az a felhasználási terület, ahol a Vive által nyúltott többlet pótolhatatlan lenne? Két négyzetméteren bohóckodni, forgolódni, hajólgatni nem egy pótolhatatlan dolog, egyszer-kétszer jól hangzik, üres techdemo-lufi.

Felnőtt tartalomhoz meg miért is jó, ha (lábon) állsz, és foglalt mind a két kezed másnak a rudjaival? :C

A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

(#8) janeszgol válasza Aron1988 (#7) üzenetére


janeszgol
félisten

Bukta lesz, mint a 3D vagy egy rövid siker után eltűnik, mint a Kinect.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#9) cezarlacrone


cezarlacrone
aktív tag

Ez durva! Khm, miért lenne ez bukta? Pont arról van szó, hogy ez merőben más... és tényleg az.

[ Szerkesztve ]

(#10) Matada2.3 válasza Aron1988 (#7) üzenetére


Matada2.3
veterán

Túl kell látni a korlátozott mozgástéren, láttam már videót arról, hogy valaki a VR-t egy több irányú "futópadon" próbálta, az racionálisnak tűnik és megoldja a tér problémáját.

Finn the human

(#11) Aron1988 válasza Matada2.3 (#10) üzenetére


Aron1988
tag

Futópad igen.. 360 fokos szögben.. én is láttam már ilyet, 38 millió forintnyi dollárból épített demo-ként. Ezek a találmányok jólmutatnak egyszeri techdemóként egy férfimagazin 8. oldalán az érdekes drága kütyük rovatában, de semmi több.
Kérdésem továbbra is az, hogy tömegcikként hol van kézzelfogható előnye a hololens féle kiterjesztett valósággal, vagy a PCről, precizen, biztonsággal irányítható klasszikus VR-al szemben. Melyik az a célközönség, ahonnan a milliós eladásokat várjátok?

A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

(#12) Depression válasza Aron1988 (#11) üzenetére


Depression
veterán

1000$ alatt kapható kereskedelmi forgalomban... [link]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#13) macskea válasza Aron1988 (#11) üzenetére


macskea
őstag

Tudod, mint a színestévé. Felesleges úri huncutság, hülye aki ilyenben gondolkozik... régen ilyen nem volt, felesleges, minek az...

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#14) BulletBill27 válasza macskea (#13) üzenetére


BulletBill27
aktív tag

A színestévé fejlődés volt, ez nem az. Ez olyan, mint anno a Nintendo Wii a mozgásérzékelős irányítással. Elszórakoztunk vele, később rárepült a Sony is, meg a Microsoft is, jelenleg meg a kutyát nem érdekli.

(#15) Atocha


Atocha
senior tag

Sziasztok!

Nekem csak egy kérdésem lenne, de ez borzasztóan érdekel és soha még csak említést sem tettek erről egy cikkben sem.

Akárhogy is nézzük ez egy "monitor/kijelző stb." a szemed előtt kb. 3-10 cm-re!

Ez nem teszi tönkre a szemet? Soha senkit nem érdekelt ez az aspektus? Lehet hogy király, csak 10 év múlva 10 dioptriával, ne adj isten vakon elég szar mászkálni...

Van erről valami info?

Thx.

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#16) Mercel válasza Aron1988 (#7) üzenetére


Mercel
senior tag

"Felnőtt tartalomhoz meg miért is jó, ha (lábon) állsz, és foglalt mind a két kezed másnak a rudjaival? "

Ezen felröhögtem...:D
Hát ja.. tényleg, nagyon lényegretörő meglátás.:)

Marcel

(#17) janeszgol válasza Atocha (#15) üzenetére


janeszgol
félisten

Jó kérdés.

Én még megfejelném avval, hogy majd jön a sok tini, tolja rajta a minden féle öldöklős játékot, aztán meg antidepresszánsokat szednek életük végéig. :)

Régebben, mikor még csak cikkeztek róla, elneveztem virtuális faszságnak. Az is.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#18) Mercel


Mercel
senior tag

Amúgy hosszú ideje ez az első ilyen jellegű dolog és cucc amire azt mondom érdekes lehet és kipróbálnám.

Amúgy a "felnőtt tartalomhoz" biztos lesz majd valami special edition verzió 4* drágábban természetesen valami homályos de azért érthető leírással és névvel, hogy ne legyen botrány de azért érthető legyen mire is jó..:)

Addig meg marad az, hogy akit ez így mozgat, hogy megnézem, körbesétálom nos az elmegy bizonyos helyekre..;)

[ Szerkesztve ]

Marcel

(#19) moleculez válasza Mercel (#18) üzenetére


moleculez
veterán

Oktatásban, trainingekben nagyon hasznos lehet. El fog ez terjedni, szerintem ez a jövő, még ha én annyira nem is erzem pótolhatatlannak.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#20) Segal válasza Mercel (#18) üzenetére


Segal
veterán

Ez most itt nem a reklám helye de a Camponába a tropicarium-al szembe ki lehet próbálni az Oculus Rift DK2-es verzióját.
Persze nem így hanem csak videót nézhetsz vele amibe mozgathatod a fejed de mégis fillérekből kipróbálhatod nem kell megvenni hozzá.
Én mindenképp érdekesnek találtam bár a DK2 FullHD felbontása érezhetően kevés volt de a véglegeset mégis várom.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#21) Mercel válasza moleculez (#19) üzenetére


Mercel
senior tag

És úgy 40-50 év múlva mennyire avantgárd és eredeti lesz az amikor valaki fogja magát kiáll a maga kis fizikai valójában és elmondja amit akar.
Csak figyeljétek meg ez öregkorunkban vagy a következő generációnak MEKKORA flessh lesz!:D

Már feltéve ha addig sikeresen nem vágjuk haza a nyomokban még többé kevésbé békés civilizációnkat.

[ Szerkesztve ]

Marcel

(#22) Örni


Örni
senior tag

Az igazi kánaán akkor fog elérkezni, mikor a virtuális valóságban felveszel egy szemüveget és a valóságos világot fogod benne látni :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#23) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ha ott vagyok biztos hogy rohadtul kiröhöglek :D De jó móka lehet, a cikkben van 2 elgépelés

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#24) moleculez válasza Örni (#22) üzenetére


moleculez
veterán

Azaz!!! De amúgy az élettani hatásai tényleg érdekelnének, mennyire gyilkolja a szemet.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#25) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

És €-ba mennyi lesz? 1000? :(

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#26) balgab84


balgab84
aktív tag

Jo lesz bizti. Ez a jovo.

(#28) UdVi86


UdVi86
aktív tag

Talán így megoldható a futás, a vetődés, esés már más kérdés.

https://www.youtube.com/watch?v=k7n5kRRHDpw

[ Szerkesztve ]

(#29) no more


no more
addikt

És ismét a HTC innovált! :D

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#30) myckie2 válasza kriszpontaz (#27) üzenetére


myckie2
őstag

Mert nem volt igazuk? :D Már a jövőben vagyunk és VR is van.

(#31) edward2


edward2
addikt

Kell hozzá egy üres szoba?

Mi vagyok én milliárdos?

(#32) balaaazs válasza edward2 (#31) üzenetére


balaaazs
senior tag

Kell :) De az emberek szívesen költöznek majd olyan új lakásba, ahol van egy VR szoba.... Egyelőre ahhoz, hogy ez élvezhető legyen, tényleg kell egy külön szoba, az meg olyan mint az amcsi sztároknál a mozi szoba, ritka :)

Akkor meg hiába drága, kevesen veszik, nem lesz bevétel. Persze nem mondom, hogy nem tudják/fogják ezt még odáig fejleszteni, hogy tömegtermék lehessen. A szem romlása tényleg jó kérdés viszont.

¯\_(ツ)_/¯

(#33) B-Clone


B-Clone
aktív tag

Félre értitek a dolgokat. Nem kötelező hozzá az üres szoba. Tud úgy is funkcionálni mint a rift. A térbeli mozgás egy plusz funkció

(#34) DWENNON válasza Atocha (#15) üzenetére


DWENNON
tag

Én sem találtam erre infót...bár mivel virtuális valóságról van szó, nem természetes a szemed számára. Szerintem ne hergeld fel magad mások dolgain. Biztosan tisztában van a következményekkel, aki megveszi, ha meg nem, akkor 10 év múlva lesz.

(#35) Crafter32


Crafter32
őstag

Úgy látom vannak itt olyan emberek akiknek tökre mindegy milyen újdonság, ha nem a kedvenc cégük csinálja vagy nem saját maguk találták fel az csak bukta lehet. Így hát buknia kell a HTC-nek ha kell ha nem...
(elég fura néhány ember itt, biztos túl sok Berkit nézet a TV2-n)

(#36) balaaazs válasza Crafter32 (#35) üzenetére


balaaazs
senior tag

A vélemény szabad dolog, amúgy pedig sokan inkább a jelenlegi felhasználhatóságot kérdőjelezik meg. Lesz ez még jó, de egyelőre nem lesz tömegtermék szvsz.

¯\_(ツ)_/¯

(#37) Nite válasza janeszgol (#17) üzenetére


Nite
őstag

jaj ez a legnagyobb hulyeseg amit valaha hallottam :(((

enis oldoklos jatekokon nottem fel, megsem lottem meg le senkit, ahogy dragon ball volt a bibliam de nem ugrottam meg ki az ablakon a varazsfelhore :W

aki retardalt az retardalt, aki meg nem annak teljesen mindegy mivel jatszik milyen valosagban, legyen az akar virtualis...

Paid my dues!

(#38) enginev3.0 válasza UdVi86 (#28) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ezt úgy tudnám elképzelni, hogy van pesten egy épület, tele ilyen cuccokkal, és szabadidőben, ha pénzesebb vagy elmész és óránként 3-4ezerért játszol valami haverral

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#39) janeszgol válasza Nite (#37) üzenetére


janeszgol
félisten

Lehet nem értetted, amit írtam vagy nem jól fogalmaztam. Ez a cikk a virtuális valóságról szól. Nem a kettő D-s játékokról, amikkel játszunk. És nem írtam, hogy gyilkolnak majd a játékok hatására.

Tudod a legnagyobb horror rajongó, meg erőszakos játékkal játszó ismerőseim a legszorongóbbak. Figyeld csak meg.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#40) atike


atike
nagyúr

Szívesen kipróbálnám szó ami szó... :)

(#41) edward2 válasza balaaazs (#32) üzenetére


edward2
addikt

De ezt mondom ember.... VR-nak csak úgy külön egy szoba? WTF. Még normális lakásra se futja ahol pl egy család elfér de csak úgy külön VR szoba...

szerk:

magyar olcsó árakkal 10négyzetméter: 5milka...

[ Szerkesztve ]

(#42) balaaazs válasza edward2 (#41) üzenetére


balaaazs
senior tag

Ebben tehát egyetértünk :)

¯\_(ツ)_/¯

(#43) vicze válasza edward2 (#41) üzenetére


vicze
félisten

Tehát elsőszamú célpiac szerinted a magyar panel lakók... :U Értem.
Végülis megdonthetetlen logika.

[ Szerkesztve ]

(#44) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Nem tudom, csak bennem van-e a hiba, kvára nem lett rajtam úrrá a sürgős vásárlási kényszer.
Ez nem az a cucc, ami tipikus otthoni használatra készült.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#45) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Nem lenne rossz kipróbálni.

(#46) balaaazs válasza Fejvadi (#45) üzenetére


balaaazs
senior tag

Kipróbálni tényleg nem, de jelen állapotában még nem adnék érte pénzt.

¯\_(ツ)_/¯

(#47) sheep válasza sz.balazs.95 (#25) üzenetére


sheep
addikt

Előre láthatólag 900€ lesz Európában
Egy ismerősöm hamarosan megrendeli, kiváncsi leszek az Oculus DK2 után mennyit változott a felbontása.

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#48) Enton


Enton
addikt

Ez a visszaszámláló vajon mire számolhat:

http://www.htcvive.com/eu/

Talán előrendelést lehet leadni ezután vagy simán a dátumot kapjuk meg, hogy mikortól lehet rendelni?

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#49) sheep válasza Enton (#48) üzenetére


sheep
addikt

Úgy tudom az előrendelésig számol vissza.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#50) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Nekem ezekről mindig ez jut eszembe. Szerintem nagyon állat lehet, és ez még csak az első fecske. Nem muszáj hozzá két hangár, hogy CS-vel lövöldözzünk, másképp is lehet értelmes dolgokra használni.

A linkelt videó elég explicit, és szabad szájú! Aki nem szereti az ilyet ne kattintson!

[ Módosította: Racecam ]

Everybody lies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.