Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) judas13


judas13
addikt

1 banánt kérnék
Kettö lett maradhat? :B

Fred23
Utállak! :D

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#102) juuzer


juuzer
addikt

Más: azt aláírom, hogy ez egy 8110-hez képest teljesen más kategória. Mmint anno a 8-as széria elég prémium volt ez meg... elég plasztik. Igazából csak a lecsúszó fedlap zavar, mert szerintem ránézésre is törik. Meg gondolom semmi mikrofon nincs mögötte csak egy érzékelő talán, ami felveszi a hívást/feloldja a képernyőt.

De akkor is tetszik sárgában :DDDDD

Vamos a la playa.

(#103) #07538176 válasza juuzer (#102) üzenetére


#07538176
törölt tag

"Igazából csak a lecsúszó fedlap zavar, mert szerintem ránézésre is törik."

Ezt én is így gondolom, valószínűleg valami jó recsegős-nyekergős lesz a csúszka, bár inkább ne legyen igazam. :DDD Nekem mindkét színben tetszik, a sárga kicsit fiatalosabb, vidámabb, míg a fekete elegánsabb.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#104) jacis válasza ROBERTOH (#76) üzenetére


jacis
nagyúr

Szegényen nem sokat segít...

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#105) #96302336


#96302336
törölt tag

8110 volt nekem is, imádtam. Ez jópofa, de valahogy nem látom benne a fantáziát.

(#106) Baggins86 válasza #07538176 (#100) üzenetére


Baggins86
aktív tag

Kiadtak. 3310-nek hívják. Ez meg a 8110 amiben van csúszka. Ha nem lenne csúszka, nem 8110 újrakiadás lenne.

(#107) Hallosz


Hallosz
senior tag

Akkor sem használtam, és most sem fogom.

Mert lakni, muszáj.

(#108) #07538176 válasza Baggins86 (#106) üzenetére


#07538176
törölt tag

Tudom, ismerem a 3310-et, de egyaltalan fog Magyaro.ra erkezni belole?

(#109) Crafter32


Crafter32
őstag

Használható kamera kellene még bele, hogy érdemes legyen lecserélni az okostelefont. Egy jó Nokia + tablet kombót szeretnék, de ez még nem az a telefon amire várunk. Max poénnak jó, mint a 3310.

(#110) #07538176 válasza Crafter32 (#109) üzenetére


#07538176
törölt tag

Szvsz en is orulnek egy teljesen uj formatervezesu, de nyomogombos, ilyen os-szel ellatott Nokia telefonnak, amibe legalabb 5 megapixeles kamera lenne.

(#111) #67656192


#67656192
törölt tag

Érdekesss. Nem több.

(#112) KO.zmahov


KO.zmahov
tag

Nekem nagyon tetszik! :C

Jelenleg is Nokia 515-öt használok! (meg van egy céges Honorom is)
Nyomógombos a frankó! :R

(#113) Graphics válasza #07538176 (#108) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

3310-es? Megjelenése óta kapható.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#114) #07538176 válasza Graphics (#113) üzenetére


#07538176
törölt tag

A 4G-s es Wifis valtozatra gondoltam, ezt viszont kifelejtettem az elozo hsz-mbol.

(#115) janeszgol


janeszgol
félisten

Úgy látom másokat is megihletett a Nokia.

A Lenovo ügyvezetője nem zárná ki, hogy a Motorola RAZR újjászületik.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#116) .Szaki. válasza janeszgol (#115) üzenetére


.Szaki.
addikt

Milyen rohadt menő telefon volt ez anno. :K

(#117) #52588800 válasza janeszgol (#115) üzenetére


#52588800
törölt tag

Jöhet, valami értelmes telefon is kell piacra :)

(#118) janeszgol válasza .Szaki. (#116) üzenetére


janeszgol
félisten

Bizony. A vaterán a mai napig kelendő, ahogy nézem. Pláne a kifogástalan darabok mennek 8-10 ezer forintért is!

RareParrot +1. Ez ütős lenne. Pontosabban megfogalmazva: stílusos.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#119) Stone_Ax


Stone_Ax
csendes újonc

Ez jópofa.
Biztos, hogy veszek egyet, de megcsinálhatnák már az ilyen telókat fém házzal, Gorilla Glassal, normális Nokia N8 szintű kamerával...
Ne kelljen már mindenképp tapicskolós telefont venni ahhoz, ha az ember normális minőségben akar fényképezni egy telefonnal. 12mpx-es kamerát és minőségi burkolatot akarok ilyen kivitelben. Simán kiadnék érte 40-50-60 ezret is. Le a tapogatós telefonokkal!! :)

[ Szerkesztve ]

(#120) #07538176 válasza Stone_Ax (#119) üzenetére


#07538176
törölt tag

Visszajöhetnének a QWERTY-s Nokiák is, kétféle változatban (nem érintőképernyős és érintőképernyős), szerintem azokra is lenne vásárló. Valami jó kamerával, fém burkolattal, mint ahogyan te is írtad. :)

(#115) janeszgol: ez jó hír, ezek szerint lehetséges, hogy a Nokia, azaz a HMD elindított más gyártóban is valami vágyat a régi sikeres telefonok újraalkotásáért.

[ Szerkesztve ]

(#121) janeszgol válasza #07538176 (#120) üzenetére


janeszgol
félisten

Egy emberkent gondoltunk az Asha 302-re?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#122) #07538176 válasza janeszgol (#121) üzenetére


#07538176
törölt tag

Igen. :))
Egy Asha 302 és 303 remake-nek orulnek szemely szerint, de a többi is johet.

[ Szerkesztve ]

(#123) Stone_Ax válasza #07538176 (#122) üzenetére


Stone_Ax
csendes újonc

Én egy E72 stílust és minőséget szeretnék új belsővel.

(#124) #07538176 válasza Stone_Ax (#123) üzenetére


#07538176
törölt tag

Az is QWERTY billentyűzetes, ugye? :) Lesz mit a Nokiának - azaz a HMD-nek - újraalkotni. :D

(#125) Stone_Ax válasza #07538176 (#124) üzenetére


Stone_Ax
csendes újonc

Igen qwertys.
Volt belőle 3db.. Sajnos már elhaláloztak.. Vennék most is, de sajnos nagyon leharcolt állapotban vannak az eladó példányok. Amik jók azok meg irreálisan magas áron mennek.. :(

(#126) #07538176 válasza Stone_Ax (#125) üzenetére


#07538176
törölt tag

Sajnos igen. :(

----

Nekem régebben volt egy hétig Nokia X6-om, SymbianOS-szel, nagyon szerettem, de elhalálozott...és a javítása nem érte már meg....Pedig nagyon szerettem, nagyon sajnálom, hogy elromlott. :( Abból már nagyon keveset találok használtat, és az sincs olyan állapotban, mint amilyet én szeretnék, meg a Symbian miatt nem érné meg. Remélem kb. 10-20 év múlva újraalkotják azt is......

[ Szerkesztve ]

(#127) .Szaki. válasza #07538176 (#120) üzenetére


.Szaki.
addikt

Nekem fekete X2-01-em volt, iszonyat jó volt a QWERTY billentyűzete és az S40-es platform is remek volt. :K

(#128) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nincs gomb a fedélhez.

Hát ez elég brühühü.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#129) noss


noss
csendes tag

láttam róla tegnap fogdosós videót, ahol a bénán kialakított, egymáshoz túl közeli gombokra panaszkodtak.

az üzletemberek alaposan egy átgondolt döntésre jutottak: legyen inkább egy hitvány bóvli, mintsem egy valódi, méltó ikonikus darab. hisz a múlt, a hírnév arra jó, hogy tönkretegyük egy rossz viccel, nem arra, hogy emeljük a céget és tartsuk a dicső múlt színvonalát.

abban mindenképp a mátrixot idézi, hogy az épp működő telefont a kukába hajítsuk, mint a szemetet. pedig egy kis igényességgel, odafigyeléssel, egész kis többletköltség mellett mekkorát szólhatott volna...

[ Szerkesztve ]

noss

(#130) Plague666


Plague666
tag

Nekem tetszik a retró fíling miatt. Viszont összevissza olvasni dolgokat itt ott a tartalomról. Tehát most ezen a népszerű csevegőprogramok bármelyike megtalálható/telepíthető? Közösségi oldalak nem érdekelnek, böngészőből elérni úgyis, de az ingyen beszélgetésről, internethívásról le kell mondani vagy sem?

(#131) #84735232


#84735232
törölt tag

Jobban belegondolva jó kis retro cucc. :K

(#132) lócitrom


lócitrom
őstag

hány ilyen fos reboot lesz még? ez már felér egy meghurcolással. inkább csinálnák meg rendesen vagy sehogy.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#133) tibor23


tibor23
senior tag

Engem érdekelne, feltéve ha elmegy legalább egy hetet, a kamerája nem rosszabb, mint az S5610-é, jó a hangminősége, anyagminősége nem gagyi. Jelenleg S5610 van, rosszabbat nem akarok.
Amúgy nem tetszik ez a gagyi-retro, de csak nem akar kijönni minőségi nyomkodós telefon az S5610 óta.

[ Szerkesztve ]

(#134) thomas77


thomas77
senior tag

Vettem egy 8110-est akárhanyadik telefonnak. Ha valakit érdekelnek a tapasztalatok, szívesen leírom...

(#135) csako válasza thomas77 (#134) üzenetére


csako
veterán

Én szívesen olvasnám :K

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#136) T0rnad0 válasza thomas77 (#134) üzenetére


T0rnad0
addikt

Engem is érdekel, lehet én is veszek :)

Z Fold 4

(#137) thomas77


thomas77
senior tag

OK.
Megpróbálok egy gyors leírást összehozni, az első benyomások alapján.
Miért vettem meg? Poénból. Semmi szükségem rá, de rég vettem nokiát, gondoltam kipróbálom. A design egyértelműen nagyszerű. Pillanatnyilag talán a legokosabb butatelefon a piacon, olyan szolgáltatásokkal, mint a 4G, a VoLTE, hotspot funkció, dual (hibrid) sim, GPS, nagy készenléti idő, telepíthető alkalmazások stb.
Az E-digitálból hoztam 28e Ft-ért. Gondolom karácsonyra a fele lesz, szóval akinek nem sürgős, az várhat vele.

Amit először észre lehet venni, hogy bekapcsolás után marha lassan indul el a telefon. Persze ez nem nagy kaland, de furcsa volt. A kijelző betekintési szöge katasztrófális. Szinte csak szemből látni. A fényerő nagyjából rendben van. A felbontás nagyon kevés, a színek nem túl élénkek. Mintha visszamentünk volna az időben 8 évet. Az E52-t volt hasonló élmény kezelni.

A sim kártyahelyekkel volt egy kis anomália. Először a kettes szlottba tettem be a telekomos kártyámat. Az óra beállítódott azonnal. Telefon ment is a netre, töltött valamit. A szokásos nyomkodás után már wifire is mehettem vele.
Kipróbáltam a hívást. A VoLTE nem ment. HD hang nem volt. Ettől függetlenül ment rendesen.
Ezután átraktam a kártyámat az egyes szlottba. Újraindítás után már nem állította be az órát. Nem tudom, miért.
Később beletettem az angol Three kártyámat a kettes szlottba. Újraindítás után megint pontosan járt az óra. Lehet, hogy csak a kettes szlott szinkronizálja az időt? Egyelőre nem tudom.

Mind a két kártya a Telekom hálózatán landolt. El is neveztem volna a kártyákat, hogy ne keverjem őket össze. Itt jött a következő érdekesség. Tárcsázásnál felcseréli a kártya neveket. Ráadásul mind a két kártya a Telekomon volt... Elég nagy hiba. Visszaírtam az eredeti elnevezéseket (sim1, sim2) és most jó. Ilyet???

Még egy nagy hibát vettem észre. A telefonkönyvben lehet keresni. A legfelső sor van erre a célra fenntartva. De ha elkezdek gyalogolni a telefonkönyvben, később már nem tudok kezdőbetűre keresni, csak ha visszamasírozok a lista elejére.

A VoLTE hiányát nagyon nagy bajnak tartom. Írtam is az ügyfélszolgálatnak, ahol azt a választ kaptam, hogy ez a készülék nem tud VoLTE-t. Ezt azért nem nagyon értem, mert a Nokia oldalán írják, hogy tudja, és a dobozon is ott figyel a felirat. Nekifeszültem a csetnek is. Ott azt ígérték, hogy kinyomozzák, mi lehet a gond.

De hogy valami jót is írjak... Butatelefon létére nagyon okos. A google maps jól megy rajta. A GPS nagyon hamar talál jelet. A youtube is renben van. A készüléknek egész jó a hangja.
A google címjegyéket pár mp alatt betallózta, így nem kellett vesződni a nevek átmásolásával.
Amióta bent van a második sim, azóta van HD hangom is 3G-n. Nagyon jól szól a hangszóró a fülemnél és a mikrofon is nagyon jó minőségű benne. A túloldalról legalábbis ezt mondták a VoLTE-t használók.
Rengeteget nyomkodtam egész nap. Kollégák nézegették. Kb 30 percet telefonáltam is vele. Most 70%-on van az akksi. A három nap készenlét borítékolható.
Alkalmazás gyakorlatilag nincs hozzá egyelőre. Remélem ez később javulni fog.

A hibák egy része, amiket leírtam szoftveresen javíthatók.
Aki nem akar tapicskolni, vagy csak a butatelefonját alarja felturbózni hotspot funkcióval, annak kiváló telefon lehet.

(#138) hbala válasza thomas77 (#137) üzenetére


hbala
aktív tag

Köszönjük szépen!
Ha lesz időd, megnéznéd, hogy kikapcsolt állapotban ébreszt? Mindkét sim slot 4g-s?

(#139) thomas77 válasza hbala (#138) üzenetére


thomas77
senior tag

Mindkét kártyahelyen tud 4G-t, de egyszerre csak az egyiken. Ráadásul ha 2 sim van benne, akkor csak a kettes tud 4G-t. A másik csk 2G-n megy olyankor.
Itt van még egy hiba: nem találtam a menüben, hogy hol lehet kikapcsolni a kártyákat külön-külön. Tehát vagy megy mind a kettő, vagy repülő mód.
Az ébresztést este megnézem.

(#140) hbala válasza thomas77 (#139) üzenetére


hbala
aktív tag

Köszönöm szépen!

(#141) convar válasza thomas77 (#137) üzenetére


convar
csendes tag

Szia! Én is kérdeznék még pár dolgot róla.

1. milyen a kamerája? Szép képeket készít? És videókat? Ha videót nem is, egy általa készített fotót esetleg tudnál csatolni? (Biztos láttad hogy itt is megteheted, nem kell hozzá képmegosztó oldalakra menni. Term. így sem erőszak, csak kérdezem :) )

2. a diktafon az éppen aktuális telefonbeszélgetést is fel tudja venni?

3. a kihangosításra viszont írja hogy van. Akkor az valóban, ugye?

4. gyakran akar frissülgetni, akár pl. maga a Kaios? (Mert engem androidnál megőrjít, hogy szinte minden nap tucatszámra frissít olyan alkalmazásokat amiket legszívesebben inkább örökre eltüntetnék a tabletemről.)

Előre is köszi a válaszokat.

Beszélt nyelvek: magyar, és csak a magyar!!!!

(#142) convar


convar
csendes tag

Amúgy egy teszt már van róla, ami igencsak elszegte tőle a kedvem :(
[https://hup.hu/node/160076]

Beszélt nyelvek: magyar, és csak a magyar!!!!

(#143) hbala válasza convar (#142) üzenetére


hbala
aktív tag

Na, közben hozzám is eljutott egy. Az ismerősöm, aki vette, kb. 1 óra után megbánta, azért adta ide, hogy nézzem meg, és segítsek eladni. Hát a cikkel sajnos én is egyet tudok érteni.

(#144) hbala válasza convar (#141) üzenetére


hbala
aktív tag

2. nem tudja, sőt visszalépésnél, vagy csúszka feltolásnál megszakítja a felvételt
3. van benne
4. egy nap alatt még nem akart

Kikapcsolt állapotban nem ébreszt.
Hangprofilok nincsenek, ha jól néztem.

[ Szerkesztve ]

(#145) T0rnad0 válasza convar (#142) üzenetére


T0rnad0
addikt

Ez így elég gáz...Gondolom pár sw frissítés után jobb lesz, de én most kihagyom inkább.

Z Fold 4

(#146) Pystyke


Pystyke
tag

Melós telefonnak képzelném el...
Arra tökéletes lenne...

Az előlap kezeli a hívásokat is?
(csörgő telefon felvétele. hívás megszakítása)
Nem baj, ha nem rugós, egy hibalehetőséggel kevesebb...

A5 méretű lapon levő szállítólevelet
lehet vele értelmezhetően fényképezni, és
Messengerrel, viberrel továbbítani?

Honor6, Talkband B3, Glock 26c ;)

(#147) SsPL711 válasza Pystyke (#146) üzenetére


SsPL711
őstag

A csúsztatható billentyűfedél kezeli a hívásokat, igen.
Fogadás, megszakítás. A bekapcsoló gomb 2x egymás utáni megnyomásával pedig el lehet utasítani a hívást.
Egyszeri megnyomással lenémítja a folyamatban lévő bejövő hívást, ismét megnyomva elutasít.
Ezzel csak azt akartam jelezni, hogy nem kell 2 mp-en belül megnyomni ismét a "bekapcsgombot" az elutasításhoz.
A csúsztatható billentyű védő fedél nem rugós, kézzel kell vezérelni, nem mindig kényelmes.

Fotózási képességit és a fotó küldését nem próbáltam.
Messenger, Viber nincs rá csak Twitter, az alkalmazás boltban.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#148) Pystyke válasza SsPL711 (#147) üzenetére


Pystyke
tag

Köszönöm!

Volt pár csúszkafonom régen,
(Lg kf510, samsung u600)
Azokon imádtam ezt a funkciót...
Azokat is manuálisan kellett csúsztatni...

Gmail-t kezel?

Honor6, Talkband B3, Glock 26c ;)

(#149) SsPL711 válasza Pystyke (#148) üzenetére


SsPL711
őstag

Igen, gmail-t kezeli, asszem outlook(microsoft) fiókot is.
A kontaktokat is felszedi a google fiókból, nem kell vacakolni a névjegykártyák áttöltésével.
Ez nagy pozitívuma, hogy van benne wifi, ezekhez a szinkronizálásokhoz.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#150) Pystyke válasza SsPL711 (#149) üzenetére


Pystyke
tag

kb 5 névjegyet szoktam hívni + visszahívni, ha valaki keres...
gondolom, gyorstárcsázó csak van rajta...

Honor6, Talkband B3, Glock 26c ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.