Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) batabe válasza Janaboy (#189) üzenetére


batabe
senior tag

nekem e5 van.
tökre meg vagyok elégedve vele, jól szól eléggé.
egy xiaomi network speakert váltot.

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#202) Janaboy válasza batabe (#201) üzenetére


Janaboy
veterán

És abban működik ugyanugy a Spotify connect meg a TuneIn is teló nélkül?

Janaboy

(#203) batabe válasza Janaboy (#202) üzenetére


batabe
senior tag

tunein adókat elmentem a kedvencekbe, és teló nélkül választom a rádión a kedvenc csatornát.
a spotify esetén meg simán folytatja a lejátszást onnan, ahonnan a telón mondjuk abbahagytad.

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#204) uffneked válasza uffneked (#198) üzenetére


uffneked
aktív tag

Na zsír, most adták fel, szerdán itt lesz. Izgi-izgi! :)

(#205) uffneked válasza uffneked (#204) üzenetére


uffneked
aktív tag

Na megjött az M4. Annyi bibi van csak, hogy mivel UK amazonról jött, UK plug-ja van - nem lehetett plug-ot válalsztani, mint alin. Hazafelé veszek hozzá egy adaptert, és bejáratom este...

(#206) Breki válasza uffneked (#205) üzenetére


Breki
veterán

Üdvözlöm a szomszédokat :)

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#207) uffneked válasza Breki (#206) üzenetére


uffneked
aktív tag

:DDD :DDD :DDD

(#208) uffneked


uffneked
aktív tag

Na, a szomszédoknak megkegyelmeztem este - szerintem félhangerőn se volt -, de így is nagyon tetszik a hangja. Brutál mélyeket tud, de felül se torz, kicsit húztam azárt rajta EQ-val.
Eddig BT-vel ment telefonról, spotify, egyéb alkalmazások, természetesen gond nélkül. Illetve van a TV-nek jack kimenete, bedugva egyszerre szólt a TV és az M4 - ez is elég király, mert a TV magasakban ad hozzá, az M4 pedig a karaktert, a mélyeket adja alá.
Adódik viszont egy kérdés. Tervben van, hogy ha bejön, veszek mellé egy másikat, és 2 M4-et hajtana meg a TV. Ezt hogyan tudom kivitelezni?
Van ugye a headset kimenet, de ha jól láttam, van rendesen sztereo kimenetem a TV-n. Gondolnám, hogy RCA-jack átalakítóval összekötöm a TV-t külön az egyik M4-el, másik M4-el, és akkor egyeértelmű a dolog, ki a balos, ki a jobbos.
De tudnám ezt vezeték nélkül? Tehát mondjuk egy transmitter, amibe bemegy a sztereo jel, és arra felcsatlakozom az M4-ekkel, és azok a megfelelő oldalt játsszák maguktól? Ilyen van?

(#209) Janaboy


Janaboy
veterán

Tegnap jött egy frissítés az E szerias apphoz, ami szépen kiveszi a TuneInt a listáról..
Nem normálisak.

Janaboy

(#210) batabe válasza Janaboy (#209) üzenetére


batabe
senior tag

Vazz, tényleg. Még szerencse, hogy a rádiók, amiket hallgatók, el vannak mentve kedvencekként az eszközön és az még működik

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#211) Janaboy válasza batabe (#210) üzenetére


Janaboy
veterán

En csináltam mentest az approl ha kell.

Janaboy

(#212) batabe válasza Janaboy (#211) üzenetére


batabe
senior tag

Köszi, én is visszaraktam mentésből az előzőt

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#213) Janaboy válasza batabe (#212) üzenetére


Janaboy
veterán

Na most jött a frissítés, vissza is került a TuneIn :)

Janaboy

(#214) batabe válasza Janaboy (#213) üzenetére


batabe
senior tag

Láttam, még nem tudtam kiprobalni. De a play storeban sokan reklamaltunk miatta

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#215) Breki


Breki
veterán

A GGMM M3-as appját is megcsinálhatnák normálisabbra

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#216) Breki


Breki
veterán

Most nézem újra van akcióban európai raktárból.

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#217) Janaboy válasza Breki (#215) üzenetére


Janaboy
veterán

Nekem azt írták, hogy teljesen máshogy műxik mint az E széria és ebbe nem tudnak (bár inkább sztem nem akarnak) tenni olyan okosságokat.
Bár nem írtad milyen javításokra gondoltál D:

Janaboy

(#218) Breki válasza Janaboy (#217) üzenetére


Breki
veterán

Igazából nem a rádióra, csak, hogy legalább olyan legyen androidon mint az Iphone-es.

A legnagyobb hibája az androidos app gyengesége. Nem is nagyon használom!

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#219) uffneked válasza Breki (#218) üzenetére


uffneked
aktív tag

Én el is engedtem azt az appot az elején, meg az egész WiFi hókamókát.
Zsinórról segít a TV-nek, amúgy meg BT-n tolom rá mobilról a zenét. Spotify tökéletesen látja.

(#220) Breki válasza uffneked (#219) üzenetére


Breki
veterán

ja csak Bluetoothon nem szól mind a kettő

Nekem csak emiatt kell

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#221) Breki


Breki
veterán

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#222) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

Én mióta megvan, wifin használom az m3-at, és m4-et, főként pc-ről vezérelve, de ipad-ről (vagy iphone-ról) is ugyanolyan jól kezelhető airplayen keresztül. Mivel androidos telóm van, ezért nagyot dobna a felhasználói élményen, ha droidon is elérhető lenne valami hasonló funkció. Különösen fájó így, hogy nemrég cseréltem le az iphone se-m egy droidos telóra.

És ja, wifin összekötni két ilyen hangszórót teljesen más dimenzió, mint a bluetooth.

[ Szerkesztve ]

(#223) eron009


eron009
tag

Sziasztok

Zenehallgatáshoz keresnék egy jófajta hangszórót. Kb 40000Ft-ig
Amit elvárnék tőle, az az (árához képest persze) jó hangzás, vezetékes és vezeték nélküli csatlakozás androidos telefonnal. Minőségibb legyen, ne olyan ami fél év után mehet a kukába.

Kis olvasgatás után a GGMM M4 lett amit kinéztem. Az anyag használat, Bluetooth, wifi és aux bemenet miatt illetve az ára is kellemes. +Hordozható.

Ami érdekelne, hogy ebben az árkategóriában van jobb választás? Van bármi negatív tapasztalat? Illetve az aksi mennyit bír egy töltéssel?

Egy darabot vennék

Köszönöm előre is a választ

(#224) verybigboy válasza eron009 (#223) üzenetére


verybigboy
senior tag

Kérdés mennyire alap feltétel a hordozhatóság ... mert ha nem, az M3 (szerintem) hangban jobb (M4 mélyekben jobb, de viszont kevésbé tiszta!) ...

Mindjárt megkeresem a tesztet ami engem az M3 felé vitt és felteszem ide! Ott hallható amiről beszélek, írok!

Meg is van, ebben a topikban a 70. hozzászólás ... úgyszintén tőlem.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#225) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

Ha nem szempont a hordozhatóság, akkor 2x m3. Tényleg tisztább az m3 hangja, mint az m4-é.

(#226) eron009


eron009
tag

Köszi
Nem lényeges a hordozhatóság, jó lenne néha a kertbe kivinni, de azt az m3-al is megoldom a mérete miatt. Egyenlőre 1db-ra futná (már csak azért is mert nem tudom milyen).
Az m3 aliró spanyol raktárból 130$, m4 amazonról 75gbp lenne szállítással most.
M3 szokott hasonlóan olcsó lenni? Karácsonyra venném, így nem sürgős, főleg ha EU raktárból jön.

(#227) Breki


Breki
veterán

Szerintem az M4 is jó csak be kell lőni az eq-t. Nálam most így van és így nagyon jó Már vittem több rendezvényre is

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#228) heidricha


heidricha
senior tag

Sziasztok!

Új tulaj vagyok a múlt héten jött meg az Aliról. az M3.

Állítólag már csak piros van, de azért hirdetik a többit is, random generálnak hozzá darabszámokat, aztán választhatsz, hogy kell a piros, vagy visszalépsz. Az összes EU-s raktár német elvileg, ezt viszont írják is valahol. Amúgy a piros élőben nagyon tetszik, nem bánom a váltást.

Jó cucc, tényleg meglehetősen szépen szól, persze lódnesszes ez is, de milyen legyen?
Érdekes, hogy ahogy hangosodik, csökken a mélytöbblet, vagyis egyre jobb lesz (nekem).

Az IOS app mit tud, ami annyira kellene az Androidosba? Tud olyan forrásokat is, ami nem a telefonra töltött hangfile, jól értem? Az tényleg nem lenne rossz, de gondolom egy 2015-ös kütyüre már a kutya nem fejleszt.

A WiFi (alias DLNA target) mód elég bizonytalan. Ha elindítom, megy egy darabig. Ha viszont nem használom, eg yidő után "elvész": a DLNA app (HiFi cast) nem találja, időtúllépés. Ha körbeváltom a módokat, utána megint jó lesz. Ilyet tapasztalt esetleg valaki?

"Bubble UPnP" app tud pár érdekes forrásról lejátszani a DLNA hangra, de inkább felhőtárhlyeket tud - meg Google Play Music-ot, ami mondjuk nekem pont jó.

(#229) Sz4bolcs válasza heidricha (#228) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Ios-ról tudsz kitenni youtube-ot (vagy bármi airplay kompatibilis forrást) multi-room-ra, ha két ilyen hangfalad van. Droidból nem, vagy közvetlenül nem.

[ Szerkesztve ]

(#230) Janaboy válasza heidricha (#228) üzenetére


Janaboy
veterán

Amugy azt nem értem en igazan, hogy miért nem tesznek újabb elektronikát az M3ba.
Persze ha csak nem ez a célja a kivezetesuknek.

Janaboy

(#231) heidricha


heidricha
senior tag

Köszi a válaszokat!

Csak egy van, így a multiroom / true stereo nem fenyeget egyelőre.

Választható BT codec-ek listája ismert? mit érdemes használni, ha nem a default-ot?

A DLNA gond mostanában nem jelentkezik, lehet, hgy nem is ezzel volt a gond, hanem a forrással.

(#232) Sz4bolcs válasza heidricha (#231) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Jelerősséggel is lehet gond, m3/m4 nagyon szereti az erős wifi jelet.

(#233) heidricha válasza Sz4bolcs (#232) üzenetére


heidricha
senior tag

ez eszembe jutott, megnéztem a routeren, jónak tűnt a jel, később aztán ugyanabban a szobában is játszottam, vele.
azóta már azt sejtem, hogy nagyon máshol volt a baj, csak az app erőltette, hogy a speaker-rel van baj.

(#234) verybigboy


verybigboy
senior tag

Segítség kellene ...

2 db. GGMM M3-at szeretnék vezetékesen meghajtani. Az audió kimenet RCA csatlakozó, 1 db. jobb kivezetés, 1 db. bal kivezetés ... viszont az RCA - 3.5mm jack kábelek szinte az összes 2 db. RCA - 3.5mm jack.
Biztos triviális a dolog, de azért segítetek (esetleg link is jól jöhet pl. aliexpress) ?

:R :R :R

(#235) heidricha válasza verybigboy (#234) üzenetére


heidricha
senior tag

két db mono RCA/jack átalakító nem megoldás?

RCA oldali dogóval keveset látok, de a másik oldal (3.5mm mono jack dugón egy RCA alj) az van bőven. Conrad-on néztem.

[ Szerkesztve ]

(#236) Breki válasza verybigboy (#234) üzenetére


Breki
veterán

Nem teljesen értem a kérdést, de én így oldottam meg a Tv hang kivezetését két ilyen készülékre.

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#237) verybigboy válasza Breki (#236) üzenetére


verybigboy
senior tag

De szerintem ez így ebben a formában nem jó, ugyanis magában a készülékben (M3) az maga sztereo, azaz azon belül van bal-jobb csatorna. Amit Te most csinálsz (de mondom ez csak szerintem van így) az-az, hogy tulajdonképpen a hangfalaid felét használod csak ki, a másik fele nem kap vezérlést. Pl. ha a ball RCA-ba dugod a kábelt és utánna a Jack-et az M3-ba, akkor ott annak csak a ball fele fog szólni, a jobb fele (mivel nem kap jelet) nem szól, nem szólhat. ... én ezt vettem ki a netten ennek utánnaolvasva!

(#238) dsk976 válasza verybigboy (#237) üzenetére


dsk976
csendes tag

Én [itt] leírtam, hogy mi kell hozzá. Ha mono jack dugón kapja a jelet, akkor a hangszóró jobb és bal csatornájára is ugyan az a jel kerül, tehát monoban szól. Sőt, akár forrást is lehetne váltani egy [ilyen] vagy egy [ilyen] közbeiktatásával, de nekem nincs rá szükségem.

Én így oldottam meg, hogy bluetooth-on is lehessen párban használni őket. Kell egy bluetooth vevő, amiről a két oldalt vezetéken visszük a két hangfalhoz. (Ha már a gyártó képtelen volt beletenni ezt a funkciót, amit még a 10-20 dolláros fülesek is tudnak.)
Viszont a [bluetooth vevőmmel] nem vagyok megelégedve. Csatlakozáskor, illetve lejátszás elkezdésekor/végén zavaróan "csattan" vagy "pattan". Olyan, mintha kikapcsolna/bekapcsolna és olyankor a hangfalakra kerül valami durva jeltüske. Ilyesmit olcsó bb fajta bluetooth hangszóróknál is tapasztaltam korábban. Esetleg ezzel a [Ugreen bluetooth RCA] vevővel van-e valakinek tapasztalata, hogy jó-e, zajmentes-e? Nem szeretnék 20 dollárt kidobni az ablakon hogy kiderüljön, hogy esetleg ez se különb!

(#239) Breki válasza verybigboy (#237) üzenetére


Breki
veterán

Nem

Alkalmazásban lehet állítani, hogy egyik készülék bal másik jobb oldal. Rendesen szól mindkettő és így lesz a kettő sztereó. De én optikán viszem ki az átalakítóba és onnan osztom meg két mono ugreen kábellel.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#240) Breki válasza dsk976 (#238) üzenetére


Breki
veterán

Pont ilyenem van, de én másra használom a hifi nagy torony-ra küldöm a jelet így használhatom Bluetoothról.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#241) verybigboy válasza Breki (#239) üzenetére


verybigboy
senior tag

Tudsz konkrét linket adni ahhoz az ugreen kábelhez amit használsz?

(#242) dsk976 válasza Breki (#240) üzenetére


dsk976
csendes tag

Na, ez szuper! És teljesen rendben van? Nincs zaj, kattanás, csattanás csatlakozáskor, lejátszás indításakor vagy esetleg a lejátszás végén?

(#243) Breki válasza verybigboy (#241) üzenetére


Breki
veterán

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#244) Breki válasza dsk976 (#242) üzenetére


Breki
veterán

Nincs, nálam teljesen jól működik.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#245) verybigboy válasza Breki (#243) üzenetére


verybigboy
senior tag

Hmm. ez most nem értem. Itt mindkét vége RCA ... abból hogy lesz 3.5 jack?

(#246) Breki válasza verybigboy (#245) üzenetére


Breki
veterán

Nem olvastál vissza :-)

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#247) verybigboy válasza Breki (#246) üzenetére


verybigboy
senior tag

:D így ok! Köszi a "felvilágosítást" :D

(#248) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

A hangkártya befolyásolja az m4 és m3 hangzását, mikor wifin keresztül hajtom?

(#249) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

Nem tudja a választ senki? Az érdekelne, hogy a jelfeldolgozás ilyenkor a hangszóróban történik, vagy már a hangkártya által feldolgozott jel érkezik wifin a hangszórókba? Ergo befolyásolja-e a hangkártya minősége a megszólaló hangot..?

(#250) UberMutant válasza Sz4bolcs (#249) üzenetére


UberMutant
őstag

a készüléknek saját DSPje van. wifin azt használja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.