Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Miféle táp az, hogy oldalt vannak a belőle kivezető kábelek, nem pedig hátul?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#2) proci985


proci985
MODERÁTOR

mennyire volt nehéz összerakni a setet? és mennyire teljesít jól?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#3) mrbig25 válasza Cucuska2 (#1) üzenetére


mrbig25
őstag

Az első képen látszik csak a tápegység, így gondolom arról kérdezel... De szerintem valamit elnéztél, mert az SG05-höz járó gyári 300W-os FSP-t használom.

Proci985
Egyetlen nehézség a csövek tökéletes méretrevágása,-és beillesztése volt, mert a méret miatt itt nem igazán lehet szép íveket használni.
Egyelőre csak idle hőfokokat mondok, terhelt értékek majd holnap lesznek.
Idle: 21°C-os szobahő -> 24°C a víz. CPU ~29°C környékén mozog, a VGA pedig ~32°C.
A radin a ventilátor fix 1000rpm-en megy, de egy olcsó Revoltec-ről van szó, tehát a légszállítás,-és a légnyomás nem a legjobb. A kis pumpa ~8V-on megy.

[ Szerkesztve ]

...

(#4) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Érdekes megoldás, hogy a radiról a levegő a házba megy. De jelen esetben ez volt a legjobb, amit csinálhattál. Így kapja a leghűvösebb levegőt.

⭐ Stella

(#5) mrbig25 válasza radi8tor (#4) üzenetére


mrbig25
őstag

Igen, úgymond ez a kisebbik rossz.
A radinak mindenképp friss levegőt akartam, így csak ez a megoldás maradt. A bent lévő meleg egy részét pedig kiviszi a tápegység, bár az nem a legcsendesebb. /később ez is meg lesz oldva egy nagyobb, halkabb ventivel/

...

(#6) D1Rect


D1Rect
félisten

Ez hányadik mITX ház?
3-4?

(#7) jones965


jones965
Modder

Tetszik a kialakítás.
Szerintem én is hamarosan áttérek valami hasonló kicsi kompakt megoldásra.

(#8) mrbig25 válasza D1Rect (#6) üzenetére


mrbig25
őstag

SG05 -> Q11 -> Prodigy -> SG05
Ez valószínűleg tovább marad, mint az eddigiek, mert ebben van kihívás...persze így vízzel.
A közeljövőben nem szívesen szedném szét még egyszer.

Nemrég megjött a "paracord" /nem tudom, hogy magyarul mi a tökéletes megfelelője/, így 1-2napon belül a tápegységet is megcsinálom.
Egyelőre ennyi lesz, mert a fúrás-festés az albérletben nehezen kivitelezhető.

jones965
:R
Egy biztos: összeszerelés szempontjából van benne kihívás, de a végeredmény kárpótol. Igaz még én is messze vagyok a végétől.

[ Szerkesztve ]

...

(#9) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Nem perverz egy ilyen kis gépre vízhűtést pakolni? :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10) mrbig25 válasza Bjørgersson (#9) üzenetére


mrbig25
őstag

De :DDD
Amúgy ez amolyan hobbi, kihívás.
Viszont úgy érzem, hogy most megtaláltam a számításom és ez maradni fog egy ideig.

...

(#11) D1Rect válasza mrbig25 (#8) üzenetére


D1Rect
félisten

Miért tértél vissza?
Mi volt a többivel a baj?

(#12) mrbig25 válasza D1Rect (#11) üzenetére


mrbig25
őstag

Az elején az SG05 és a Q11 léghűtéssel volt összerakva és arra is lett átalakítva.
Az első SG05-ről azért váltottam LL Q11-re, mert egyszerűen kíváncsi voltam az LL minőségre. Ez volt az akkori váltás egyetlen oka.
Ekkor jött az ötlet, hogy ki kellene próbálni a vízhűtést, mert a hardverekre már nem igazán költök, így a hűtés és egyéb csinosítás került előtérbe. A Q11-ben akartam összehozni, de a már elvégzett átalakítások miatt nem igazán volt alkalmas és nem akartam új, nagyobb volumenű átalakításokat végezni rajta. Ekkortájt jött a hír, hogy az év elején beharangozott Prodigy május környékén megjelenik.
Nem volt kérdés, hogy ez kell a vízhűtéses ITX gépemhez. Megvolt, jó volt, de túl nagy volt és valami nagyobb kihívásra vágytam, kisebb méretben.
Fractal Design Node 304-et akartam, mert nagyon tetszett külsőre, de úgy döntöttem, hogy a lehető legkisebb házzal próbálkozok, amiben még elférek, így visszatértem az SG05-höz.
Eközben találtam egy külföldi worklog-ot, ahol egy srác szintén egyedi vizet épített egy SG05-be és ez adta meg a végső lökést.

Mi volt a többivel a baj?
Prodigy: talán a mérete ITX-hez képest. Mást nem igazán tudok ellene felhozni.
SG05: gyári állapotban korlátolt CPU hűtő magasság. Terhelésen zajos SFX táp /bár ez nem a ház hibája/. Csak 1db 2,5"-es HDD/SSD hely.
Q11: gyári állapotban korlátolt CPU hűtő magasság. Limitált /max. ~24cm/ VGA hossz, bár jól megválasztott kártyával ez nem gond.

...

(#13) D1Rect válasza mrbig25 (#12) üzenetére


D1Rect
félisten

Köszi. :R

(#14) mrbig25


mrbig25
őstag

Pici update.
Folyt. köv. holnap.

...

(#15) xtevo válasza mrbig25 (#12) üzenetére


xtevo
őstag

Érdekes módon nekem is ez volt a bajom "csak" a Prodigy-vel, a mérete. Minden másban nagyon tuti ház.
Szuperül alakul a projekt, mindenképp figyelni fogom! ;)

A képeket átpörgetve elég beteges dolog, amit csinálsz, de tetszik! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16) mrbig25 válasza xtevo (#15) üzenetére


mrbig25
őstag

Újabb mini update.

...

(#17) KAMELOT


KAMELOT
titán

Jó konfig! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#18) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Nem lett (lesz) rossz, de a Q11-ed jobban tetszett. :D

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19) mrbig25 válasza tDr1v3r (#18) üzenetére


mrbig25
őstag

Hát igen...a Lian-Li az Lian-Li. Tény és való, hogy szebb volt, éppen ezért nem volt szívem jobban megvagdosni a vízhűtés kedvéért.
Ez a házikó /sg05/ viszont nincs átalakítva és így is befért minden...eddig :DDD

...

(#20) Pista0001


Pista0001
addikt

Jól néz ki a masina, grat hozzá!

Látom meglett a VGA blokk. Mik a tapasztalataid vele? Sikerült élesben, játékkal terhelve kipróbálnod? Az adatlapodon levő 6850 van alatta?

Szerk.: a blokk és a ramok közt mennyi a távolság? Látom oda nem raktál süniket, de esetleg a gyári "hűtőlap" maradhat?

A másik ami nagyon érdekelne a pumpa. Összejött egy másik gép is, nem túl nagy beruházással be tudom vizezni azt is, ahhoz jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#21) mrbig25 válasza Pista0001 (#20) üzenetére


mrbig25
őstag

Igen, egyelőre a 6850 van alatta. Játék közben ~34°C körüli vízzel 45-48°C között van a VGA.
/szobahő: 22°C, 1db venti fix 1000rpm-en/

A blokk és a ramok között nagyjából 5-6mm hely van. A sünik, amik kéznél voltak meg nagyjából 8mm magasak. Nem volt kedvem reszelgetni, így ott egyelőre nincs süni. A gyári hűtőlap elférhet, de ez függ annak kialakításától is.

A pumpával elégedett vagyok. 12V-on van hangja, de tűrhető. Nálam egy radi és két blokk van a rendszerben, a pumpa pedig 8V környékére van visszaszabályozva, így szinte hangtalan...de még hullámzik a víz a kis tartályban. Hőfokokat tekintve 0,5-2°C a differencia, attól függően hogy 8,-vagy 12V-on megy a pumpa, így inkább a csendes üzem mellett döntöttem.

A hőfokokban és hangban is jobb, mint a léghűtés...még ilyen kis hőleadó felület mellett is, bár árban ez drágább, de víznél úgyse szabad utánaszámolni, hogy mennyi az annyi :DDD .

Nyáron meg lehet, hogy ráakasztok kívülre egy 280-as radit, hogy a hőfokok rendben legyenek :D .

[ Szerkesztve ]

...

(#22) Pista0001 válasza mrbig25 (#21) üzenetére


Pista0001
addikt

Ez jól hangzik, köszi a választ. Kis szerencsével még idén megjöhet a VGA, de próbálgatni már nem lesz időm az biztos, majd csak jövőre. Ha a Dual-X nem lesz túl zajos akkor lehet hogy nem vizezem be.

A kis pumpa a 2.2-es EK/Phobya-hoz képest milyen?

(#23) mrbig25 válasza Pista0001 (#22) üzenetére


mrbig25
őstag

Nem mondanám hangosabbnak...inkább csak más -magasabb- a hangszíne, ezért egy kicsit zavaróbb lehet. Bár ez csak 12V-on van így, mert leszabályozva szépen elhalkul.

A külföldi fórumokat olvasgatva -> ebből is ahány darab van, annyi a különböző vélemény :)

De hogy hasznos tanácsot is adjak: ha lett volna elég hely az SG05-ben, akkor az EK DCP2.2 mellett tettem volna le a voksom. A mélyebb hangszíne kevésbé zavaró és több benne a tartalék, emellett ugyanilyen széles skálán szabályozható a feszültsége. /5-12V/

[ Szerkesztve ]

...

(#24) Pista0001 válasza mrbig25 (#23) üzenetére


Pista0001
addikt

A Prodigy-ben a kicsit nagyobb testvérét, egy Phobya 260-ast használok, alapvetően elégedett is vagyok vele. 4.0-t (Phobya-nál 400-at) nem akartam mert többen panaszkodtak rá főleg a hangja miatt. A kicsibe mindenképp tartállyal egybeépített megoldást szeretnék, így került képbe a DC LT meg a 2.2. Utóbbi tagadhatatlanul nagyobb, de mivel majdnem 1 literrel nagyobb házban lesz, mellesleg nagy VGA nélkül, talán nem okoz gondot. :)

(#25) mrbig25 válasza Pista0001 (#24) üzenetére


mrbig25
őstag

A DCP4.0-nak tényleg brutál hangja van, de tolja is a vizet rendesen.

Nyáron majd meglátom, hogy milyenek lesznek a hőfokok a jelenlegi 1db single radival. Ha nagyobb külső hőleadóra váltok, akkor elképzelhető, hogy váltok EK DCP2.2-re, mert belső radiátor nélkül az is elfér. De ez még odébb van. Most egy darabig már nem akarok vízre költeni.

Egy szó, mint száz: ha elfér, akkor DCP2.2.

[ Szerkesztve ]

...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.