Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Adok egy tippet:

Én azt csináltam, hogy először csökkentettem az adagot.

Beláttam, hogy vannak "felesleges" szálak, amit könnyen el lehet hagyni, nem hiányzik. A lakástól a buszig, a busztól a lakásig, a délutániból egy, a délelőttiből egy, amikor csak unalomból gyújtok rá, stb. stb. így maradt először a bő fél dobozból kb. 8-9 szál.

Aztán rájöttem, hogy reggel egyáltalán nem esik jól a rágyújtás, szédülök tőle, nem kívánom. A munkahelyen sem megyek le, ezt is megfogadtam, így maradt kb. 5 szál naponta.

Ez nagyjából egy év eredménye. Ezzel az 5 szállal elértem, hogy a pszichikai és a fizikai függőségem is lecsökkent úgy, hogy egy esetleges elhagyást már nem éreztem meg komolyabban, csak egy kicsi maradt a függőségből.

Aztán egyszer kb. 3 hónapja (miközben ért-ért-ért bennem a szándék) elfogyott a cigim, és lusta voltam lemenni venni. Aztán másnap, és harmadnap is. Egy hétig figyeltem, hogy bírom-e, és mivel bírtam, ezért úgy döntöttem, hogy leteszem, nem veszek többet.

Egy szabály van: alkohol mellé lehet. Ezt nem bírnám ki, felesleges léc lenne, amit levernék, és a kudarcélmény visszarántana, viszont ezzel az engedménnyel nagyon jól bírom. (És nem, nem iszok többet :D) Igazából már akkor sem szívok annyit, ha sörözés van, régen olyankor egyik szálról a másikra gyújtottam, simán elment egy este egy doboz, most ez kb. 6-7 szálra csökkent. Eddig a három hónap alatt 3 ilyen alkalom volt.

Én így csinálom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.