Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr X


Mr X
veterán

Ha neadjisten, valakit érdekelni fog, itt lehet majd nyomonkövetni a dolgokat. Azért nem logouton, mert ezt könnyebb telefonról menedzselni, és nem biztos, hogy gépközelben leszek mindig, ha úgy döntök, írnom kell picit.

(#2) Dany007


Dany007
veterán

Nem fog menni. En is igy vagyok vele. Nem ment. Igaz sokaig nem is prbalkoztan. Attertem a fel szal cigikre. Igy ket napig eleg egy doboz cigi mikozben kb ugyanannyiszor gyujtok ra. Raadasul sodort cigit szivok. Igy 340Ft egy doboz cigi...
De azert hajra... :D Neken a potcselekves hianyzott leginkabb...

[ Szerkesztve ]

(#3) Mr X válasza Dany007 (#2) üzenetére


Mr X
veterán

Muszáj, mert már sokszor szinte nem is esik jól, de akkoris rágyújtok.

(#4) Armahun


Armahun
addikt

Az a lényeg, hogy semmi, tapasz meg nikotinos rágó, azzal csak meghosszabbítod a szenvedést.
Ha az első 3 hetet kibírod onnan már azért nem fogsz rágyújtani, hogy még egyszer ne legyen olyan szar, mint abban a 20 napban :DDD

A cigiröl a világ legegyszerűbb dolga leszokni, nem kell hozzá semmi, csak soha többet nem szabad rágyújtani.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#5) Mr X válasza Armahun (#4) üzenetére


Mr X
veterán

Nem gondolkodtam tapaszban. Volt tavaly egy e-cigis próbálkozásom, az sem jött be, szóval maradok a klasszikus teljes megvonásos megoldásnál.

(#6) h3lios


h3lios
addikt

Rengetegen küzdenek ilyen gonddal a környezetemben elég fiatalon. Az egyik srác mindig jól halad aztán beadja a derekát. Ahol ő mindig elbukott az a piás esték, bulik ahol inni szokás, részegen az ember elveszti az akaraterejét. Szóval, ha az ilyen bulikat átvészeled a többi már gyerekjáték lesz, mindenesetre sok sikert hozzá !

B-tag: H3lios#2825

(#7) h3lios


h3lios
addikt

Szerk*

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#8) Mr X válasza h3lios (#6) üzenetére


Mr X
veterán

Nem járok bulikba, szóval ez a része könnyen kivédhető. :)

(#9) adalbert1


adalbert1
veterán

Szerintem elegendő akaraterővel, motivációval sikerülni fog (nekem is sikerült, kb. 10 évig nyomtam, a vége felé néha már volt hogy 2 doboz is elfogyott egy nap- lassan 3 éve nem dohányzom).

(#10) Gergosz2 válasza Mr X (#8) üzenetére


Gergosz2
veterán

sok sikert!

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#11) Ми-8


Ми-8
csendes tag

Mindig az első alkalmak a nehezek. Tehát olyan tipikus dolgokra gondolok, amelyek után mindig rágyújtasz. Nálam ilyen volt például a nagy kajálás. Mindig jól bezabáltam, aztán jöhetett egy cigi. Aztán mikor letettem, akkor az első nagyobb zaba után nagyon hiányzott... meg mindennel így volt, amikor egyébként mindig rágyújtottam. Aztán az ilyen első alkalmak után, már egyre kevésbé fog hiányozni az adott szituációkban. Én másfél éve tettem le. Mai napig néha előjön, hogy jól esne egy szál, de egyrészt már játszi könnyedséggel hesegetem el a gondolatot, illetve hát az önbecsülésem sem engedi, hogy ennyi idő után adjam fel, harmadrészt ott a tudat, hogy ha rágyújtanék, akkor hiába tettem le másfél éve, kezdhetném elölről az egész leszokási mizériát.

szerk. Ja és persze sok sikert!

[ Szerkesztve ]

(#12) Mr X


Mr X
veterán

Köszi mindenkinek. :)

Az első fél órát nagyszerűen bírtam. :D

(#13) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Adok egy tippet:

Én azt csináltam, hogy először csökkentettem az adagot.

Beláttam, hogy vannak "felesleges" szálak, amit könnyen el lehet hagyni, nem hiányzik. A lakástól a buszig, a busztól a lakásig, a délutániból egy, a délelőttiből egy, amikor csak unalomból gyújtok rá, stb. stb. így maradt először a bő fél dobozból kb. 8-9 szál.

Aztán rájöttem, hogy reggel egyáltalán nem esik jól a rágyújtás, szédülök tőle, nem kívánom. A munkahelyen sem megyek le, ezt is megfogadtam, így maradt kb. 5 szál naponta.

Ez nagyjából egy év eredménye. Ezzel az 5 szállal elértem, hogy a pszichikai és a fizikai függőségem is lecsökkent úgy, hogy egy esetleges elhagyást már nem éreztem meg komolyabban, csak egy kicsi maradt a függőségből.

Aztán egyszer kb. 3 hónapja (miközben ért-ért-ért bennem a szándék) elfogyott a cigim, és lusta voltam lemenni venni. Aztán másnap, és harmadnap is. Egy hétig figyeltem, hogy bírom-e, és mivel bírtam, ezért úgy döntöttem, hogy leteszem, nem veszek többet.

Egy szabály van: alkohol mellé lehet. Ezt nem bírnám ki, felesleges léc lenne, amit levernék, és a kudarcélmény visszarántana, viszont ezzel az engedménnyel nagyon jól bírom. (És nem, nem iszok többet :D) Igazából már akkor sem szívok annyit, ha sörözés van, régen olyankor egyik szálról a másikra gyújtottam, simán elment egy este egy doboz, most ez kb. 6-7 szálra csökkent. Eddig a három hónap alatt 3 ilyen alkalom volt.

Én így csinálom.

(#14) Mr X válasza DeFranco (#13) üzenetére


Mr X
veterán

Nekem ez a csökkentett adag dolog nem jött be. Szépen lassan visszaálltam a normál mennyiségre.

Alkoholt nem iszom, szóval onnan nem fog hiányozni a cigi. :D

(#15) fesii válasza Mr X (#12) üzenetére


fesii
aktív tag

Én egyszer probáltam letenni igazán 4napig bírtam... Suliba elkelett mennie a tanárnak hát lemegyek a többiekkel én nem cigizek... Eltellet 20perc tanár sehol 30perc sehol 1óra múlva na jó adjatok egy szálat. Gondoltam én 4napig kibirtam cigi nélkül ez az egy szál nem vet vissza az elejére... Sajnos igen...
Amugy én abba a 4napba még annyi cigiző embert nem láttam. Rávolt állva a szemem úgy a cigikre, hogy valami eszméletlen...

(#16) Mr X válasza fesii (#15) üzenetére


Mr X
veterán

Karácsonykor volt az utolsó próbám. Itthon voltam 3 napig, nem vettem cigit. Semmi gond nem volt, asszony főzött egy rakat kaját, azt a 3 napot tele hassal végigdöglöttem. Nem is igazán hiányzott a cigi.

Na de negyedik nap, mikor reggel elindultam dolgozni, és a buszmegálló felé már mozdultam volna, hogy rágyújtsak. Na ott bepánikoltam, hogy most megyek egy 14 órás műszakba, és ott nem lehet venni cigit, hogy jajj mi lesz. Mire leszálltam a buszról, el is szúrtam. Mentem a boltba és vettem cigit.

most próbálom nem beparáztatni magam előre. :)

(#17) Lauda


Lauda
félisten

Sok sikert hozza, menni fog, legy eros! :R :K Csak ugy fogod tudni abbahagyni, hogy nem szivsz egyaltalan, az adag csokkentese nem vezet eredmenyre.

[ Szerkesztve ]

(#18) Mr X válasza Lauda (#17) üzenetére


Mr X
veterán

Azon vagyok. :)

(#19) D1Rect


D1Rect
félisten

Egy dologra figyelj: Ne vegyél cigit a szádba.
Ha ez az 1 dolog megy tuti a siker!

(#20) Mr X válasza D1Rect (#19) üzenetére


Mr X
veterán

Hogy én erre nem gondoltam... :W :D

(#21) DeFranco válasza D1Rect (#19) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem ismered a rokkerslukkot :DDD

(#22) Dany007 válasza DeFranco (#21) üzenetére


Dany007
veterán

Hehe én sejtem mire gondolsz, de mi azt anno asszem matróznak hívtuk(?) talán. :D

(#23) DeFranco válasza Dany007 (#22) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez olyan mint a vörösboros kóla. Még mindig fel tudok sorolni hat nevet neki, pedig régóta nem vagyok gyakorló alkoholista. :))

(#24) psycroptic


psycroptic
őstag

15 évnyi dohányzás után raktam én is le a bagót, mert kurv@ drága lett és úgy döntöttem, hogy nem azért dolgozok, hogy bagózzak. Idén március 15-e óta nem gyújtottam rá és már nem is hiányzik, sőt eszembe sem jut. Se tapasz, se darabszám csökkentés, se külső segítség. 14-én este lefekvés előtt elszívtam egy cigit és másnap reggel már nem gyújtottam rá. Igaz, hogy maradt még vagy 5 szálam ami csábított másnap de ellenálltam neki... :D

Első nap a vérnyomásomat hazavágta rendesen, szédelegtem, izzadtam rendesen, de ki lehetett bírni. Második naptól már csak a megszokott rituálé hiányzott nem maga a nikotin.
Rosszabra számítottam leszokás tekintetében, habár ha azt veszem, hogy én szerettem dohányozni nem is tudom. Lényeg a lényeg, legyen akaraterőd elég, hogy kibírd más nem is kell hozzá.

Sok sikert!

#25) Mr X: majd kaja után milyen fura lesz... :DDD

[ Szerkesztve ]

PSNID: Tomy83PS

(#25) Mr X válasza psycroptic (#24) üzenetére


Mr X
veterán

Még bírom, bár ébredésnél fura volt, hogy kimaradt. :)

(#26) Dany007 válasza Mr X (#25) üzenetére


Dany007
veterán

uccse fogod sokáig bírni ;]
Én első körben egy napig bírtam.. Aztán már csak pár óráig...
Viszont a 2 óránkénti cigire könnyedén rááltam.

(#27) Mr X válasza Dany007 (#26) üzenetére


Mr X
veterán

Mennyi volt a leghosszabb idő, míg bírtad? :)

(#28) Dany007 válasza Mr X (#27) üzenetére


Dany007
veterán

Max egy nap! De igazából sosem próbálkoztam... :U Csak mondom megnézem mi a reakcióm ha nem szívom... Hát nem túl jó.
Pedig muszáj lenne. De most én is a mennyiségcsökkentős elvet követem. Jelenleg óránként fél szál cigi. Az u.a. mintha 2 óránként egy szál. Vagyis napi mindössze fél doboz.
Plusz mivel sodort így az ára is feleződik.
Szóval 4-5 hónappal ezelőttihez több, mint 10 ezer forintot spórolok havonta a cigin. Szal anyagilag már nem gond. Egészségügyileg még igen. =/
Valamit csinálnom kell helyette! Muszáj! :D De nem tudok mit. Rágó nem jó, cukorka szintén. Próbáltam már almát enni helyette de az se ugyanaz...
Ha épp elfelejtem - mert néha ilyen is van - akkor képes vagyok 5-6 órán keresztül egy szálat se szívni és eszembe se jut hogy hiányozna.
Viszont ha ilyenkor egyszer eszembe jut, akkor már fél órát se bírok ki. :)

(#29) DeFranco válasza Dany007 (#28) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az a baj, hogy gondoltok rá. Nem szabad. A fejből is ki kell takarítani. Ha állandóan a cigi jár a fejedben, soha nem teszed le. Ne gondolj rá.

(#30) Dany007 válasza DeFranco (#29) üzenetére


Dany007
veterán

Ez már majdnem olyan, mintha azt mondanád, hogy ne gondolj a szexre! :DD

(#31) DeFranco válasza Dany007 (#30) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nope. Tényleg ez a kulcsa, legalább is nekem ez a tapasztalatom. Amit én tuti módszernek tartok, azt leírtam, de persze senkire nem akarom ráerőltetni. Az is ezt segíti elő, mert fejben szépen leszoksz. Egyesével látod be minden szálról, hogy felesleges. Így egyszerre szabadulsz meg a nikotintól, a mozdulatoktól, és a rituálétól is. Szerintem.

(#32) Dany007 válasza DeFranco (#31) üzenetére


Dany007
veterán

Ja, ezért is írtam amit írtam. :) Nem olyan könnyű nem rá gondolni. Főleg ha az emberben benne van ~ 15 éves megszokás. Plusz ha a környezetben is mindenhol a cigit látod akkor aztán végképp nehéz nem rágondolni.
Persze nem lehetetlen csak akkor olyan elfoglaltság is kell. Pl otthon kevesebbet dohányzok, mint a cégnél. Pedig itt se unatkozok. Viszont itt jóval több a stressz nagyobb a pörgés stb... És a cigi az egy olyan kibúvó szokott lenni, hogy na akkor most tartunk 5 perc "pihenőt" ami közben átgondolhatom a munkákat, feladatokat stb...

(#33) Mr X válasza Dany007 (#32) üzenetére


Mr X
veterán

Na én pont itthon dohányzom többet. Szinte észre sem vettem, és akár 20 percenként rágyújtottam.

(#34) PazsitZ válasza Dany007 (#2) üzenetére


PazsitZ
addikt

Megy az, csak először el kell jutni oda, hogy tényleg akard is. Ameddig nincs meg a komoly elhatározás nagyjából felesleges próbálkozni is.

- http://pazsitz.hu -

(#35) Dany007 válasza Mr X (#33) üzenetére


Dany007
veterán

Régen én is így voltam. De mióta külön költöztünk és ott a gyerek is, azóta már csak az erkélyen lehet dohányozni. Ez meg egy plusz visszatartó erő. Főleg télen! ;] Azért a mínusz 20 fokban nem sok kedve van az embernek bagózni.

Amúgy otthon én is így voltam. Ültem a gép előtt és egyiket szívtam a másik után. Persze a napi 2 doboz akkor se jött össze. De jóval többet szívtam, mint mostanában.

@PazsitZ:

Igazából pont ez a probléma. Nekem tetszik... :U Bár felőlem vízgőzt is szívhatnék. Próbáltam az e-cigit én is. De nem lehet úgy szívni, ezért nincs meg az a hatás mint a ciginél. Sajnos.

(#36) PazsitZ válasza Dany007 (#35) üzenetére


PazsitZ
addikt

Tudom, én is szerettem dohányozni.
Én kb. másfél évig mondogattam magamban, hogy le kellene szokni, aztán végül egy betegség adta meg a kezdő lökést.

Régen egyébként még 39-40 fokos lázzal is felöltöztem és kimentem a -10 fokba, hogy elszívjak 1-1 cigit. :DDD Bár igaz olyankor elég volt napi 2-3 szál kb.

- http://pazsitz.hu -

(#37) Picike8


Picike8
aktív tag

Drukkolok. Megnyújtod vele az életed -> többet lehetsz PH!-n.

(#38) Mr X válasza Picike8 (#37) üzenetére


Mr X
veterán

Reméljük még pár évig eldöcög az oldal. :DDD

(#39) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

15 évvel ezelőtt:
"Ezen bejegyzés közzétételével egy időben rágyújtok az ELSŐ szál cigimre, aztán jöhet a szenvedés." :P

Ilyenkor azért örülök, hogy engem a dohányzás soha nem fogott meg. :B

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#40) Mr X válasza Agyzuzo (#39) üzenetére


Mr X
veterán

Mindenki maga választja meg a hobbiját. :DDD

(#41) Hieronymus válasza Mr X (#40) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nekem a tapasz bejött.
Nagyjából 1 éve nem gyújtottam rá.
Egy szál cigarettát érdemes eltenni reggelre. El kell szívni, aztán jöhet a tapasz.
A tapaszban annyi nikotin van, amivel tartható a szervezet nikotinszintje, de nem tudja pótolni az éjszaka kiürült mennyiséget.
Utána naponta a friss tapasz, amíg tart a leszokó kúra.

Az első napon volt elvonási tünetem. Senki sem mondta, egy szál cigivel kell kezdeni a leszokást. Utána semmi komoly. Legfeljebb egy picit feszültebb voltam.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#42) Mr X válasza Hieronymus (#41) üzenetére


Mr X
veterán

Vagyis egy ideig minden reggel elszívtál egy szálat?

(#43) PazsitZ válasza Hieronymus (#41) üzenetére


PazsitZ
addikt

A nikotinhiányt viszonylag hamar le lehet küzdeni. A Pszichés hatás, a megszokás a komolyabb tényező szerintem.

- http://pazsitz.hu -

(#44) Hieronymus válasza Mr X (#42) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem.
Az első napon csak. A tapasz éjjel is rajtam volt, nem szenvedtem nikotinszínt veszteséget alvás közben.

A tapasz minőségén sok műlik. A jó tapasz egyenletesen adja le a nikotint. A rossz sokat ad az elején utána keveset.

Még egy fontos dolog a tapasz használatakor. Minden tapaszt más helyre kell tenni. A nikotin felszívódása irritálja a bőrfelületet. Tartós terhelés esetén vörös foltot és viszketést okoz. Esetleg erősebb allergiás reakciók is előjöhetnek.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#45) Huma


Huma
addikt

Muhaha! Megjelentem! Itt vagyok. Szóval beszéljünk az aktuális témáról.
Nikotin vs. LSD. ;] :D

(#44) Hieronymus:
"A nikotin felszívódása irritálja a bőrfelületet."
És még azt mondák hogy a nikotin nem káros.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#46) Gergosz2


Gergosz2
veterán

na , hogy telt az első nap?

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#47) máyköl


máyköl
veterán

Hogy megy? Szokj le, oszt' vehetsz 4S -t.... :DDD

(#48) Ijk


Ijk
nagyúr

Leszokni nem lehet, csak abbahagyni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#49) Mr X válasza Gergosz2 (#46) üzenetére


Mr X
veterán

Eltelt, nehezen időnként, de eltelt. :)

Huma:

Hol voltál eddig? Azt hittem, hamarabb jössz. :DDD

(#50) Huma válasza Mr X (#49) üzenetére


Huma
addikt

Diablo 3 lefoglalt. Kevesebb időm van trollkodni fórumozni.
De most már itt vagyok. Lelki támaszt nyújtok, ha kell és ellátlak remek tanácsokkal. :D

Első számú tanács: Találj ki valami pótcselekvést. Pl mikor rágyújtanál bekapsz egy tik-tak-ot. Csak két kalória!

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.