Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

Én el tudom képzelni, hogy a Cyberpunk eredmény valós. Annak semmi sem elég prociból. 2600->5600-ra lépést kb. egyenesen arányosan megéreztem RT mellett én is, pedig a 3070 izzad vele rendesen qhd-ban.

Legközelebbi upgrade-nek én is AM5/7800x3d-t néztem ki, de még kicsit odébb van. :D

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#2) apollo12


apollo12
veterán

egész jó kis teszt, de 4k ban is meglesném mekkora a különbség,

(#3) Yézi válasza N€T0X|N (#1) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Alapvetően én sem hiszem, hogy nálam ment volna félre bármi, az 5800X3D mindenhol máshol hozta azt a szintet, amit kellett. Viszont legtöbb tesztben, pl. a HUB tesztjében is mindössze 20%-os különbség volt a két CPU között, ami elég szerény az általam mért 50%-hoz képest. :DDD

Egyedül amire még tudok gondolni az az, hogy jött közben egy update, ami esetleg elkerülte a figyelmem. Bár őszintén, ez sem hiszem, hogy szignifikáns mértékben változtatna az eredményeken, néztem a 2.0 és 2.1-es verziók között teljesítménykülönbségről is méréseket, és gyakorlatilag nulla változás történ, szóval továbbra is értetlenül állok ez előtt. :U

(#4) bozont válasza N€T0X|N (#1) üzenetére


bozont
veterán

Igen én is úgy vettem észre, a CP2077 valahogy nem kezeli jól a Ryzen procikat. Legalább is 1.61-ig, de ezekszerint a 2.0 sem változtatott rajta. Nekem az 5700X-nél csak 8 szálat használ a játék, többet nem.
A crowd density ami megtudja enni elég szépen a cpu erőforrást. Mediumra levéve már majdnem megszűnt a cpu limit.

Jó a teszt. Mondjuk az 1080p balance dlss már kevesebb mint 720p felbontásban renderel, nem annyira meglepő a cpu limit a régebbi procival.

Mod.: A HUB tesztjében natív 1080p-ben fut a teszt, valószínűleg ezért kisebb a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#5) Yézi válasza apollo12 (#2) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Tekintettel arra, hogy már 1080p DLSS Balanced mellett is bőven akadtak GPU limites szituációk, 4K-ban a 4080 mellett, az esetek többségében kb. nullára tippelném a különbséget. Néhány kivétel persze akadhat, Spider-Man Remastered RT mondjuk jó eséllyel 4K-ban is profitálna az erősebb CPU-ból, de a legtöbb játéknál biztosan a GPU lenne a szűk keresztmetszet. 4090 mellett talán már szignifikánsabb különbségek is előfordulhatnak, de az már az én pénztárcámon kívül eső kategóriába tartozik. :DDD

(#6) B.Á.L.!.N.T


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Jó volt olvasni egy ilyen procitesztet, köszi szépen :R
Kevés ilyen írás jön logoutra, anno gbors készített nagyon fain cpu teszteket,azokat is imádtam.

(#7) PuMbA válasza bozont (#4) üzenetére


PuMbA
titán

Teljesen jól kezeli a Ryzen procikat a CP2077, sőt az egyik legjobb CPU-t kihasználó játék a játéktörténelemben, mert kevésben látsz olyat, hogy minden mag 85-90%-on pörög :)

Ha nálad a CPU kihasználtsággal baj van, akkor az AMD SMT beállítást tedd Auto-ra a játékban, majd indítsd újra. Illetve modokat ne használj. Nálam minden oké az én Ryzenemen.

[ Szerkesztve ]

(#8) bozont válasza PuMbA (#7) üzenetére


bozont
veterán

Ez az állításom csak a régebbi verzióra vonatkozik, az új 2.0+ még nem néztem. Ott nem ment 50% fölé a cpu kihasználtság, SMT nélkül meg 90-100%. Ott még nem volt ilyen SMT beállítás, modok sem voltak telepítve.

(#9) PuMbA válasza bozont (#8) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem 1.6-tal is pörgött mind a 12 szál rendesen és 80-85% össz CPU kihasználtságom simán volt. Nálad valami érdekesség történhetett....például egy tuning / birizgáló programod belepiszkált a szálak elosztásába vagy nem tudom :F Vagy ha nagyon régi Windows install, akkor lehet hogy megérett az idő egy tiszta telepítésre.

[ Szerkesztve ]

(#10) bozont válasza PuMbA (#9) üzenetére


bozont
veterán

Mivel még az 1.63 verzió van a gépen ránéztem még egyszer. Úgy néz ki inkább az MSI AB viccelt meg. Inkább csak az összesített cpu terhelést néztem és ott valóban nem megy 50% fölél. Az AMD saját monitorozójával már 75% a teteje.
No de a lényeg nagy tömegnél azért az 5700X már limites tud lenni a 6900XT mellett. Majd megnézem milyen a frissítés is.
videó

(#11) PuMbA válasza bozont (#10) üzenetére


PuMbA
titán

Ez így van. Az 5700X sokat hagy a játékban. A 2.0 frissítés nálam 15%-kal növelte a CPU használatot, szóval a játék még CPU igényesebb lett. Nem véletlenül 7800X3D van a módosított ajánlott gépigényhez írva. Én még a Ryzen 5 7600-zal is CPU limitbe ütközök néha egy 6700XT-vel :)

[ Szerkesztve ]

(#12) Yézi


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Jött most egy Ryzen 5 7600, szóval gyorsan lemértem a Cyberpunk 2077-et ezzel is.
Úgy tűnik a blogbejegyzésben található eredményeim mégis csak validak.
HUB tesztben is a 7600X gyorsabb volt, mint az 5800X3D, kb. 8%-kal. Nálam ez valamivel több lett, illetve ez csak egy sima 7600, viszont PBO-val eléggé marginális különbség van az X-es modellhez képest, ráadásul abban a tesztben RT nélkül nyomták, Medium grafikán, natív 1080p-ben, egy 3090 Ti mellett.
Már csak a 7800X3D eredményei kiugróan magasak nálam, bár meglehet, hogy a HUB tesztben, natív 1080p-ben még egy 4090 mellett is GPU limitbe ütközött a 7800X3D, s ezért nem volt akkora különbség.



Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.