Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Nos mit vizionálnak a szakik, lesz olcsósodás?! Lesznek rendes mecha-k 20K körül?!

(#2) tDr1v3r válasza SunMount3r (#1) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Eddig is voltak...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#3) nyunyu


nyunyu
félisten

MX Pinket (ahogy a Silent Redet becézik a világosabb stemje miatt) elvileg már fél éve szállítják.
Gyakorlatban még mindig alig lehet kapni a vele készült nem Corsair billzeteket.

ZF Electronicsot * ismerve továbbra sem lesznek olcsóbbak az MX kapcsolóik, meg a beszerezhetőségük sem fog változni, mivel a nem MX Black kapcsolókat csak az MX Black gyártásának szüneteiben tudnak gyártani, azt meg nem fogják levenni a gyártósorról, mert milliószámra kell az ipari felhasználóknak. (pl. pénztárgép billzetek.)
Amúgy sem állnak veled szóba, ha nem rendelsz legalább 100k kapcsolót, akkor *talán* fél év múlva sorra kerülhetsz.

Nem véletlen, hogy minden magára valamit is adó billzetgyártó sajátmárkás kapcsológyárba fektet. (Das, Razer, Logitech, stb.)

Sebaj, jönnek fel a kínaiak, mint a talajvíz.
Lassan annyiért lehet kapni noname mechanikus billzetet, amennyiért a nagyok próbálják elsütni a kilencvenes évek szintjére visszabonyolított membránosaikat. (mem-chanical és tsai álnéven futó slider over dome billzetek.)

*: Idén még Cherrynek hívják őket.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4) DithenS


DithenS
senior tag

Egy kérdés,miért jó a mechanikus billentyűzet? Pénztágépen próbáltam de így PC bill.ként nem tudom miért jó.Hangosak meg drágák is.Mit tudnan nyújtani amit egy 4000Ft os billentyű nem?

(#5) Radványi


Radványi
aktív tag

Hát pedig az enyém megérett a cserére. Remélem jövőre találok valami megfelelő opciót.

(#6) SkyS1gn válasza DithenS (#4) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Élettartam, hang és mechanikai feedback, normális key register.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#7) DithenS válasza SkyS1gn (#6) üzenetére


DithenS
senior tag

Élettartam? Hát aki író vagy törvényszéki írnok azoknál megértem hogy egy membános hamar elkopna.De a többinél szerintem értelmetlen nem? 5 évet egy membrános is kihúz.Egérnél megértem a kapcsolós mizériát mert azt folyton használja mindenki.Persze lehet ha használnék észrevenném a különbséget de szerintem 30.000Ft ot nem ér.

(#8) totron válasza DithenS (#7) üzenetére


totron
addikt

Észrevennéd.

(#9) Hiftu válasza DithenS (#7) üzenetére


Hiftu
senior tag

Munkahelyre csak azért nem vettem mechanikus billentyüzetet, mert zavarná a többieket. Egyébként már ott is azzal dolgoznék, nem csak otthon. Mindenben sokkal kényelmesebb számomra, mint a membrános.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#10) thomeef válasza DithenS (#7) üzenetére


thomeef
őstag

Aki az év 365 napjában billentyűzetet püföl, annak hidd el megéri beruházni még 50k hufért is. Én előbb megyek híd alá mintsem eladjam a mecha billem :P

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#11) Tomassy00


Tomassy00
senior tag

Na és játéknál is észre lehet venni hogy jobb a mechanikus ? Pl fps lődözős gémeknél...

(#12) cami][us válasza Tomassy00 (#11) üzenetére


cami][us
senior tag

Tipikus snake oil, persze aki megszokta annak biztos jó. :F

(#13) copass válasza DithenS (#7) üzenetére


copass
veterán

hosszútávon egy membránosnál komoly inhüvelygyulladással kell számolni és sokkal többet tévesztesz.
egy blue cherry mx mechával sokkal könnyebb gépelni és pontosabb leszel. az hogy iszonyat hangos már más történet.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#14) DithenS


DithenS
senior tag

Értem.Köszönöm a válaszokat!
Kár hogy hangosak ha halk lenne akkor lehet vennék egyszer.De én utálom ha valami hangos,lehet az bármi.

(#15) cami][us válasza copass (#13) üzenetére


cami][us
senior tag

Nem látom hogy védene a mechanikus az ínhüvelygyulladástól, pláne, hogy a membránoshoz kevesebb erő is elég.

(#16) Ringman válasza cami][us (#15) üzenetére


Ringman
nagyúr

attól függ, hogy melyik kapcsolóról beszélünk, plusz a membránosok idővel keményednek - nehezebb lenyomni a gombokat

[ Szerkesztve ]

(#17) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

Melyik a leghalkabb mechanikus bill. kapcsoló típus? És hol lehet kis hazánkban kipróbálni a különböző verziókat?

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#18) SkyS1gn válasza Ringman (#16) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Pontosan, most MX blue van, leghangosabb stb de ha már mecha lesz mondom legyen akkor a legmechásabb érzésű.. azt utáltam membránosokba ha a szélét nyomtam kicist is nembírtam lenyomni... :U

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#19) tDr1v3r válasza DjFlanker (#17) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Cherry MX Clear, Matias Quiet, Topre Silent. Itthon egyiket sem talalod meg mondjuk.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#20) copass válasza cami][us (#15) üzenetére


copass
veterán

egy mecha gomb leütéséhez 40-60 gramm közötti súly kell, egy membránosnak 65-80 gramm között.
mechánál blue,brownál érzed/hallod hogy elkattan amikor lenyomod így kevesebbet tévesztesz.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#21) Lucuf válasza Tomassy00 (#11) üzenetére


Lucuf
csendes tag

Észre lehet venni a különbséget, főleg ha egyszerre több gombot nyomsz.
A membrános billentyűzettel nem tudtam egyszerre mozogni és beszélni cs:go-ban, míg a mechanikusom gond nélkül vesz egyszerre több gombot is.

(#17) DjFlanker

Nekem Cherry MX black van O gyűrűvel és nem hangosabb mint a membránosom.

(#22) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Jajj de finomak a Cherry billentyűzetei...

(#23) hemaka válasza Tomassy00 (#11) üzenetére


hemaka
nagyúr

Annal annyira nem, mondjuk ha lenyomod a gombot, akkor az le van nyomva, ami jo par jateknal azert nem haszontalan.

Ducky shine5-ot hasznalok, nem adnam most mar alabb. :) Mondjuk nagyon nem is kell, massziv db, max. kapcsolot kell majd egyszer cserelni benne.

[ Szerkesztve ]

(#24) OutsideR válasza Lucuf (#21) üzenetére


OutsideR
aktív tag

Azt hogy egyszerre hány gombot nyomhatsz le (illetve hány együttes gomblenyomást érzékel a bill) nem a gomb fajtája határozza meg hanem leütéseket feldolgozó panel.

(#25) DithenS válasza OutsideR (#24) üzenetére


DithenS
senior tag

Így van.Az én membrános billem 5 öt enged.De láttam membránosba 10est is ;) Sőt ki is szokták írni.De volt olyan membrános billem ami csak 3at engedett.Fu azt de utáltam.

(#26) aronocs válasza tDr1v3r (#2) üzenetére


aronocs
tag

Milyen márkák, típusok vannak ilyen áron, amiket ajánlanál?

Aut inveniam viam aut faciam.

(#27) Shade45


Shade45
senior tag

Vannak esetleg ilyen kapcsolóval szerelt termékek?

(#28) nyunyu válasza Shade45 (#27) üzenetére


nyunyu
félisten

Elméletileg léteznek MX Silenttel szerelt Filco, meg WASD billzetek, gyakorlatilag meg hiány van belőlük, mert a Cherry szokása szerint nem szállított elég kapcsolót.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29) hzcs


hzcs
senior tag

Az elképzelhető, hogy 93-95 körül, amikor még 286-osom volt, mechanikus volt a billentyűzet? Hangosnak jó hangos volt, meg ugyanilyennek nézett ki, ha leszedtem róla a gombot kis szaros koromban :D

(#30) nyunyu válasza hzcs (#29) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha emlékszel rá milyen márkájú volt, akkor ki lehet deríteni.

'93-tól használt Mitsumi E99AC-m sajnos gumidómos volt, nem mecha.
Ez meg egy '95-ben gyártott Cherry MX 1000, amit nemrég kukáztam a bolhapiacon, szóval lehet találni mechát is abból az érából.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31) zetor2000 válasza DjFlanker (#17) üzenetére


zetor2000
senior tag

Asszem Europark vagy Westend MediaMarktban volt/van a Logitech termékpolc körül egy 3 gombot demózó pultocska. Brown, Blue, Red gombokkal, asszem, de nem biztos, hogy pont ezek voltak kint. Annyi biztos, hogy nem mind, és tényleg érezhető volt a difi. Mellette persze az aktuális Logitech klavik, hogy vedd meg.

A többi gyártó termékével szerelt billeket nem tudom, megtalálod-e egyáltalán. Itt is csak 3 gomb volt, pedig van még párféle a Cherrytől is.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#32) Ringman válasza zetor2000 (#31) üzenetére


Ringman
nagyúr

westendben volt kitéve mx brown logitech g610, de pár kupak már le volt róla lopva...

(#33) #72042496 válasza zetor2000 (#31) üzenetére


#72042496
törölt tag

Brown, Red és a Logitech saját kapcsolója van rajta, ha jól emlékszem.

(#34) kleinguru


kleinguru
addikt

Lehet, hogy nagyon off, de hogyan viszonyul ezekhez egy logitech k800?
Rövid úton jár, lapos gombok, nagyon megszereztem, munkába is azt használom, ráadásul nagyon halk is.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#35) tecsu válasza DithenS (#7) üzenetére


tecsu
addikt

Ipari környezet az más, otthoni felhasználásra a hosszabb élettartam csak hátrány. Úgy értem ha emiatt lenne drágább, hiszen sokan szeretik lecserélni a dolgaikat, nem pedig évekig nyüstölni a zsíros, megunt felületet.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#36) Lucuf válasza OutsideR (#24) üzenetére


Lucuf
csendes tag

És létezik membránosból NKRO vagy 6KRO?
Közben látom itt írták mások, hogy volt nekik 10-es.
Ettől függetlenül gondolom nem egy túl gyakran fordul elő memránosból.

[ Szerkesztve ]

(#37) Pí.Nandee


Pí.Nandee
csendes tag

Ha arra gondolsz hogy az NKRO vagy 6KRO gombokat le lehet egyszerre ütni, akkor igen, pl.: Logitech G105

(#38) Lucuf válasza Pí.Nandee (#37) üzenetére


Lucuf
csendes tag

(#39) proci985 válasza SkyS1gn (#18) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hu azert erre volt egy sztorim, egyik baratomnak ajanlottam, hogy jo lesz neki a kek ha mar egyszer jo billt vesz, hat igy elso ket hetben nem tunt elegedettnek. viszont igy egy evvel kesobb mar mondta, hogy tokjo meg imadja meg az irodaba is akarna egyet, ha nem lenne annyira hangos.

jo en irodaban egy mx reddel szereltet hasznalok, de az hangra szvsz nem annyival hangosabb erzesre, mint amikor tempoban irok az itthoni natergon amit viszont bottom outolok (a cherryt nem feltetlenul).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40) ribizly


ribizly
veterán

Nekem az a furcsa igényem lenne, hogy mindezt a halk működést brown kapcsolóval kérném. :DDD

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#41) brd válasza tDr1v3r (#2) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor kérlek ajánlj egyet, ami magyar (vagy német, vagy tökmindegy, csak a gombok legyenek olyan fizikai helyen, mint a magyaron, a felirat mindegy) kiosztású, Cherry Brown és (legalább) 6KRO! Pár éve keresek/várok, eddig 1 db Tesoro-t tudtam venni 20k körül, a többi inkább 30-tól kezdődik, mindenféle, nekem lényegtelen funkcióval ellátva (ezek nem zavarnak, csak gondolom ettől drága jórészt).

The only real valuable thing is intuition.

(#42) DjFlanker válasza zetor2000 (#31) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

Westend MM-ben tönbbször néztem, valóban Logitech volt/van, de általában csak 1, pont a blue, amit én nem szeretnék, mert akkor ezek szerint ez a(z egyik) leghangosabb :)

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#43) nyunyu válasza brd (#41) üzenetére


nyunyu
félisten

Akkor kérlek ajánlj egyet, ami magyar (vagy német, vagy tökmindegy, csak a gombok legyenek olyan fizikai helyen, mint a magyaron, a felirat mindegy) kiosztású, Cherry Brown és (legalább) 6KRO!

Cherry G80-3850LXBDE-2?
71.5€-re jön ki Pestre szállítva.

Tényleg, mi van a piros kapcsolós magyar verzióval?
Még mindig mese habbal kategória?

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#44) Dare2Live válasza hemaka (#23) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

63.000Ft bazz...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#45) DithenS válasza Lucuf (#36) üzenetére


DithenS
senior tag

Hát nem gyakori.De nem tudom mért a panel nem drága dolog.Ezen spórolnoi...Mondjuk a 10 felesleges is.5 bőven elég szerintem a felhasználók nagy többségének.Az a maradék meg úgy is specuálisabb billentyűt vesz.

(#46) DithenS válasza tecsu (#35) üzenetére


DithenS
senior tag

De sajna azért is drágább.50 millió leütésre lettek tetvezve ennek ára van.

(#47) brd válasza nyunyu (#43) üzenetére


brd
nagyúr

Köszi', elsőre jónak tűnik! :K Használtál már ilyet? Az mennyire zavaró, hogy alacsonyabbak a gombjai, ill. hogy "Soft-Druckpunkt" switch van benne (ha jól értem), az miben tér el a normál brown-tól? Vagy csak így definiálják a brown-t, merthogy a kékhez képest soft? :)

The only real valuable thing is intuition.

(#48) Ringman válasza brd (#47) üzenetére


Ringman
nagyúr

sima mx brown

(#49) nyunyu válasza brd (#47) üzenetére


nyunyu
félisten

Druckpunkttal a taktilis MX Cleart jelölte a Cherry a német nyelvű doksijaiban, de azt pár éve nem gyártják, helyette a puhább rugós, kevésbé taktilis MX Brownt teszik a billzeteikbe. (Soft=puha németül)

Amúgy az elődjét nyúzom *némileg* pimpelve.

(Párszor már írtam, hogy nézne ki szerintem az ideális MXB3, de az általam elképzelt SQCHU-0 nyunyu edition simán 3x annyiba fájna, mint a 70€-s alap verzió. :DDD
- átfóliáztatni fehérre
- kapna valami jóféle PBT kupakot, magyar kiosztással dyesubolva
- MX Brown helyett MX Clear
- fém plate kéne merevítésnek bele)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#50) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Nekem a blue van és játékra is szeretem. Akinek brown van, tudja-e, mennyivel másabb? Csak annyi hogy halk?
(ismerem a videokat stb csak felhasználói élmény szempontból kérdezem.)

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.