Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Stúdió-minőség :)

(#2) Mokó válasza DarthSun (#1) üzenetére


Mokó
aktív tag

Köszönöm DS! :R Nem vagy kicsit "elfogult" ? :B

(#3) DarthSun válasza Mokó (#2) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Nem ! Ha xar valami arról is van véleményem, de általában inkább nem szólok be csak ha nagyon kirívó.
De ez tényleg ígéretesnek néz ki. Bár én jobban szeretek fotózni mint videózni.

(#4) Yézi


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Teljesen jó.
Én 1440p-ben rögzítek, és 1440p-be renderelem ki. Erre a felbontásra ha minden igaz nagyobb bitrátát enged a YouTube. :DDD

(#5) Mokó válasza Yézi (#4) üzenetére


Mokó
aktív tag

Köszi!Mm nem jut eszembe hirtelen videókártyát mutattál be te is...volt logout bejegyzésed,ha jól emlékszem.

szerk;az i7 860 videók hát persze... :P

(#3) DarthSun ;köszi,tudom megmondod az őszintét :)

[ Szerkesztve ]

(#6) Pubszon


Pubszon
veterán

Én is rögzítettem már többször így, nem kell jobb játékok rögzítéséhez. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#7) Mokó válasza Pubszon (#6) üzenetére


Mokó
aktív tag

Közben megsúgom,ugye,egy sokkal jobb minőségű videóval készülök mint amik eddig voltak.Szerintem érdekes lessz.

A GTX960 és GTX1050 fognak "egymásnakfeszülni" 1080p-ben.Elméletileg a teljesítményük kb egy szinten van,aztán meglátjuk hogy viszonyul a 640 az 1024 shaderhez,úgy,hogy a memóriabusz ugyanolyan ráadásul még a sebességük is.

(#8) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Csak, hogy kapj egy kis hideget is: szerintem ez inkább tűnik 720p-nek. 34'' kijelzőn néztem és itt azért látszódik az elmosódás. Movie maker helyett nem szeretnél valami komolyabbat kipróbálni? vegas pro vagy esetleg adobe premiere? Én pl vegas-t használok és ha az ember elég magas bitrátával renderel, akkor youtube-ra felöltve sem igazán látszik túl nagy változás az eredeti anyaghoz képest.

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#9) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Szerintem is olyan, mintha valami kisebb felbontásról lenne felskálázva. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10) Pubszon válasza AllTheBest (#8) üzenetére


Pubszon
veterán

A youtube ront a bitrátán, üzleti felhasználóknak úgy tudom 50Mbps a maximum 1080p-n. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#11) AllTheBest válasza Pubszon (#10) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Ezzel én is tisztában vagyok, nyaranként motors szezonban én is szoktam youtube-ra videókat felölteni, tény, hogy romlik a felvétel, de ha az ember pl felvesz gépről 8mbps-sel majd azt csak random kirendereli előzetes beállítások nélkül fhd 60fps-ben, akkor az még lehet ,hogy simán csak 6mbps. Nekem pl az akciókamerám 25mbps-t tud produkálni fhd 60fps mellett. Ezt én mindig jóval magasabb, 40mbps bitrátával szoktam kirenderelni, csak azért, hogy pl renderelés után szinte kizárjam a minőség romlását.

Volt olyan is, hogy próbálkoztam 4k-ban renderelni ugyan azt a felvételt, de oda már kevés volt az amit a kamerám tudott és szinte semmi különbség nem volt a youtube-ra feltöltött 4k és 1080p között. Egy komolyabb kamerával már lehet, hogy látszódna a különbség.
Ki kell ezt tapasztalni :)

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#12) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Ez a videó olyan mint a fszom..... vagyis teljesen rendben van ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#13) Robert07


Robert07
aktív tag

Nem rossz, mondjuk en processzorral veszek fel, mert nincs NV kartyam, es az szerintem valamivel jobban nez ki. De jatekokhoz ez is boven eleg. Az AMD AMF-et is probaltam, magas 50Mbps-es bitratan talan az is jobb egy kicsivel, de az nem kizarolag fixfunkcios blokkokat hasznal, ugyhogy az FPS-t is csokkenti olyan 10-20%-kal, eroforrasigenyesebb jatekokban. Ugyhogy vegul ezert hasznalok x264-et. Az nem csokkenti ennyire az FPS-t, es legalabb olyan jol nez ki.

(#14) Pubszon válasza Robert07 (#13) üzenetére


Pubszon
veterán

A nyers videó még jobb minőségű. Ebben a videóban kétszeri konvertálás van, kétszeri minőség romlással. :)

Ezt nemrégiben vettem fel, nem tudom már milyen minőséggel, de nem naggyal, mert nem az volt a lényeg. Hanem hogy gyorsabban feltöltsem. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#15) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Megy az ömlengés, de őszinte leszek:

Ha

-walkthrough-t nézek mert elakadtam, akkor elsősorban a videó tartalmára koncentrálok és akkor ez bőven elmegy. (egy 480p-s konzolos valamit akkor sem néznék meg, ha a tartalom amúgy szuper)

-Ha csak egy rövid gameplayt nézek, hogy milyen a játék, érdemes-e beszerezni, akkor (már csak) szódával elmegy. Ha látom, hogy történnek dolgok etc, tehát a tartalom rendben van, akkor nem nyomnám el ezt a videót.

-Ha a grafikai minőségre vagyok kíváncsi tehát, hogy képminőségben hogyan mutat a játék, akkor másodperceken belül elnyomnám, mert arra ennek a videónak a minősége már nem alkalmas.

40" 4K TV-t nézek 60-70cm-ről...

[ Szerkesztve ]

(#16) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Egyébként én az utóbbi 1-2 hónapban sokszor szívtam a ShadowPlay-jel:
böngészőbből vettem fel hosszú streamet és néha egyszerűen nem akart billentyűparanccsal leállni. Az elindítás/leállítás is érzésre tovább tart mint régen.

más is tapasztalta?

(#17) Redneck


Redneck
veterán

Nem lenne rossz, de a youtube elcseszi és életlen. Egyébként nem rossz, bőven jó ha gameplayeket és hasonlókat akarsz feltölteni! :K

joysefke a 15. kommentben szépen összefoglalta!

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#18) Mokó


Mokó
aktív tag

Jó reggelt mindenkinek!

Látom beindult a topic tegnap óta,örülök a sok hsz-nek.Igazából ez a legjobb minőség amit produkálni tud a szerkezet 50mbit/s-vagyis ez lehetne több-de azthiszem az már túlzás lenne.A skálázásról;1080p,és ez 100%.Ez a játék közben használt natív felbontás is.

Win Vid Maker-nél szeretnék komolyabbat persze,ugyanakkor az ingyenes program a kedvenc kategóriám.

Szó sincs gameplayekről (mai 14 éves kölök legyalulna szerintem),szimplán a háttérben megy a videó,amire az FPS értékek rá lesznek biggyesztve.Nem viszem át túl bonyolultba,egyelőre.

Egyetlen célom igazából hardver bemutatása,és kb ennyicske,szigorúan saját magam szórakoztatása,meg még akit érdekel ugye :D

szerk;

"40" 4K TV-t nézek 60-70cm-ről..." <---hát azt nézném én is :K

[ Szerkesztve ]

(#19) AllTheBest válasza Mokó (#18) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Ilyen jellegű felhasználásra teljesen tökéletes ez a minőség is, igazából fényévekkel jobb már ez is annál, mint amit még pár hónapja produkáltál :D (480p gta v pl)

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#20) Redneck válasza AllTheBest (#19) üzenetére


Redneck
veterán

Így van! Jó ez, és a célnak bőven megfelel! :K

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#21) Mokó válasza AllTheBest (#19) üzenetére


Mokó
aktív tag

Igen,azt a "minőséget" már le kellett küzdeni mer nagyon zavart márt engem is.De most már megvan oldva-egy része.GTA V mindig rizikós volt rögzités szempontjából,mert szereti enni a CPU-t,de a videó rögzítés is.C2Q-al már lehet használni játék+rögzítés,de nem tartom célszerűnek,főleg nem hosszútávon.

(#22) huskydog17 válasza Robert07 (#13) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

AMD-n is fixfunkciós blokkal megy a felvétel, legalábbis a normális szoftvereknél. OBS esetén szerintem érdemes egy próbát tenni Xaymar legújabb, 2.0.0 plugin-jával, az már jó gyors és AVC mellett HEVC-et is kezel. Xaymar plugin mellett a Mirillis Action a másik legjobb AMD-hez. Én a nyers videókat 60 Mbit/s bitrátával veszem fel, de hiába, mert a YT olyan brutálisan lerontja a minőséget (annyira agyon tömöríti), hogy sokkal csúnyább lesz a végeredmény, mint a nyers videónál (nem tudok nagy felbontásban felvenni).
AMD esetén is szinte nulla a sebességvesztés felvétel alatt, mert a VCE motor enkódol, nem a proci.
Korbban, eddig csak a Mirillis volt jó AMD-hez, csak az tudott igazán jó minőséget hozni, de szerencsére Xaymar OBS plugin-ja óriásit fejlődött és mára feljött az Action szintjére.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.