Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tamás88


Tamás88
őstag

Csak egy kérdés, ezt FSB növeléssel, vagy szorzóemeléssel érted el?

(#2) Mokó válasza Tamás88 (#1) üzenetére


Mokó
aktív tag

Szerbusz,

Szorzó az adható max 9X , FSB pedig kerek 400Mhz.Mindehhez 1.45 vc társult.
szerk;gyári FSB 266-->400 +133Mhz,azaz pont 50 % hát igen a G0 varázsa...

[ Szerkesztve ]

(#3) kpal


kpal
veterán

Szépen fut , és a cpu kivan használva. :)

(#4) XtremLor


XtremLor
őstag

3600-on 1.4v volt nalam is stabil igy ment 212+ huto alatt, rovid teszt volt hogy meddig huzhato, de az istennek nem talalom elmentve az ertekeket! :D

"Legen...Wait for it...Dary"

(#5) Mokó válasza kpal (#3) üzenetére


Mokó
aktív tag

Jaja CPU használat konstans 95%+..ami érdekes a GPU usage értékek eddig szenvedni kellett a 60%-ért is de azért felcsavart beállitásokkal már karcolja a 90-et is néha.Én még mindig azt mondom gyengébb GPU isbőőven elég lenne ide.Most pont CS-ézek (1.6Source) minden max GPU usage <30% és nem is teker
324 Mhz fölé a GPU...

@(#4) XtremLor;sokat szenvedtem hasonló problémáktól én is....
G.Drive 1 mappa csak OC képek,eredmények és mehet a szinkronizálás....

[ Szerkesztve ]

(#6) proci985


proci985
MODERÁTOR

3600 az prime stabil? a TX3 max fordulaton 140W elvezetésére képes és hacsak nem a fórum egyik legjobb q6600 procija van a gépedben, kizárt, hogy stabil legyen.

az enyém 3.6@1.46V mellett volt stabil 9x400on, Thermalright IFX14el hűtöttem, 2xTY140 kombóval 63 fokig ment terhelés alatt asztalon. proci és a hűtő itt már polírozva volt, meg MX4et használtam pasztának. ja és 165-175W körül evett. namost az enyém kb átlagos volt, kb a procik fele tudta a 3.6ot légen (meleg miatt, korai B3 példányok között volt ami 200Wot húzott).

1.45 load vagy idle alatt?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#7) Mokó válasza proci985 (#6) üzenetére


Mokó
aktív tag

Nope prime-t nem,de Lynxet használok,az instant resethez vezet.De amint láttátok játékok NP...igen-igen a 140 Watt sanszos nálam...Polírrol tudok nyilatkozni;enyhén polirozott hűtő (értsd;teljesen tiszta),proci kupak rajta és gyári pasztának pedig hegesztőgépekben használt spéci szilikonzsirt használok.

1.45=Load és Idle,nem tudom miért nem droppolja le terhelés nélkül,lehet C1E meg energiagazdálkodás nincs beállitva rendesen (volt 2 reset)..hüm.JA!Lap biosban 1.55v kell bezongorázni 0.1 droppol a lap...legfrisseb bios mielőtt kérdezitek.

[ Szerkesztve ]

(#8) proci985 válasza Mokó (#7) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

Milyen lap az? 0.1V az sok, rendesebb lapok olyan 0.6 körül mozogtak. viszont loadline calibrationt bekapcsolni 1.55Vnál ami a sheet maximuma tilos, hacsak nem degradálni akarod. a linxes instant reset mondjuk elég necces:D.

C1Et hagyd, idleben jellemzően stabil a rendszer, viszont az idle fogyasztás elszáll: nekem asztalon totál idleben 35-45W körül evett a procim anno 3.6on, ugyanannyit, amennyit 2.4@1.008V alatt primeoltatva. azért az nem mindegy...:).

igazából szép meg jó az a proci, de egy i5-760 kb ugyanolyan gyors alapból mint a q66 50% tuninggal, harmad fogyasztással. áramszámlát eléggé meg tudja pörgetni a q66:).

sajnos egyébként az enyém alól kihalt a lap, másképp nézve viszont elketyegett 6 évet 3.0@1.200on, az meg úgy nem rossz.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#9) Mokó válasza proci985 (#8) üzenetére


Mokó
aktív tag

Asus P5E egyébként,X38 chipset-el."viszont loadline calibrationt bekapcsolni 1.55Vnál ami a sheet maximuma tilos" ezt a részt kicsit bővebben kifejtenéd ha megkérlek?Vcore MCH IMC memória időzités/órajel ezekkel úgy
tisztában vagyok,de a Loadline Calibrationt nem vágom igy hirtelen..tudom Google a barátom de nálad meg ott a tapasztalat úgyhiszem.Fogyasztás húú 100% tisztában vagyok vele hogy borzasztó,de szerencsére az albérlet árában benne van a rezsi ára így No Problemo ;]

[ Szerkesztve ]

(#10) proci985 válasza Mokó (#9) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

van egy ilyen opcio a lapodon. kisebb lesz a drop, de cserebe nem fogod tudni mekkora tusket kaphat a proci. ovatosan.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#11) Mokó válasza proci985 (#10) üzenetére


Mokó
aktív tag

Rendben kössz az infót,természetesen nem akarom megölni,a "tüske" szó önmagában sem hangzik jól...Egyelőre így -vagy még lejjebb- ketyeg őkelme,filmezés vagy egyebekhez még 1.6-on is elég :C

[ Szerkesztve ]

(#12) proci985 válasza Mokó (#11) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

feszültségváltáskor nem azonnal áll be a feszültség, hanem mondjuk ha 1.00 idle feszrol 1.20 loadra ugrik, akkor lehet, hogy a feszemeles eloszor 1.22ig megy pl egy pillanatra (ezert tuske), utanna all be 1.20ra. tehat ha a biosban beallitasz 1.25ot es a proci load kap 1.20at, akkor biztos lehetsz benne loadline calibration nelkul, hogy nem kap tulfeszt. viszont loadline calibrationnal ha beallitasz 1.25ot, kap 1.25ot, akkor viszont a kerdes, hogy mi lesz a tuskekkel. ez mondjuk 1.2V korul nem igazan problema a q6600al, de 1.55 konkretan a maximalis feszultseg az intel szerint.

arrol nem is beszelve, hogy legen gyakorlatilag 1.35 ami meghutheto q6600 altalaban, ez csucs leghutessel (Noctua D14, Thermalright Silver Arrow SB-E, Phanteks) olyan 1.45ig nagyon jol szellozo hazban kitolhato. epietett vizzel 1.5 koruli ertekek is mennek, viszont ott jellemzoen a lap szokott kihalni max 2 ev alatt, az akkori csucskategorias lapok eseteben is (p35-dq6).

nekem a p35-ds4 r2.1 birt 6 evet, viszont a csaladban van egy 7-8 eves DFI p35 Blood Iron ami egy alaporajeles Q6600al (es egy elegge tulmeretezett Thermalright MUX black hutovel) szepen elketyeg. kapott SSDt, egesz jol tartja magat egy 7770 OCval.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13) Mokó válasza proci985 (#12) üzenetére


Mokó
aktív tag

Köszi az infót,mostmár letisztult a dolog...Noctua DH XX mindig is szerettem volna,de mikor volt lehetőségem ,nem vettem.A lap nálam nincs egy éve,7 éves nagyjából,és mondhatni olcsón szereztem,de az állapota pfhuh sokat megélt,bordák karcosak,lamellákon látszik valaki szakbarbár módon csavarozott rá ventit...Cserélném mihamarabb az az igazság,de most ez van,végülis FUN-olni nagyon jó.SSD.Hát igen.Sikít a rendszer tegyek bele SSD-t de most nincs rá keret :( Megőrülök amúgy is míg GTA V felszipkodja az adatokat a HDD-ről...
Amit említéttel Blood Iron+q6600+7770 SSD-vel úgygondolom simán jó manapság is gamék még csak-csak elballagnak ahogy nálam is látható.Net meg YT-ra egy sima core2 is elég,van nálam egy feleslegben és erről bizonyosodtam meg az elmúlt pár napban.

[ Szerkesztve ]

(#14) XtremLor válasza Mokó (#13) üzenetére


XtremLor
őstag

Az ssd sok dob rajta, anno a konfigom igy nezett ki: [link] 2013 elejen adtam el valahogy...

"Legen...Wait for it...Dary"

(#15) Mokó válasza XtremLor (#14) üzenetére


Mokó
aktív tag

Megnéztem,jól fest.6850 volt nálam is sokáig,megvoltam elégedve vele.Far Cry 4 már betett neki azért 720p mediumon volt meg a kellemes 50fps+ folyamatosan....Nálam Kingston SSD V300 volt.Már nincs meg az a konfig sajnos :(

(#16) proci985 válasza Mokó (#13) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

Ja, családtag WoWozik rajta, elégedett vele, meg csendben is van és érzésre amire neki kell arra gyors.

Egyébként nálam volt bent 6950 2GB is egy időben a q6600@3GHz mellett 8GB ddr2vel, ott már a proci azért néha picit kevés volt. De szerettem azt a félkonfigot nagyon:). Igazából visszanézve egy 9 éves prociról van szó, így nézve egyáltalán nem rossz a Far Cry 4es eredmény. Főleg, hogy az alatt a program alatt egy modern i7 egy csúcskategóriás videokártyával is adott esetben sikít a terheléstől.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17) Mokó válasza proci985 (#16) üzenetére


Mokó
aktív tag

6850 az egy Phenom II X6 majd egy Haswell i3 alatt szolgált,q6600 jóval utána lett
6950-et szerettem volna ám a q6600 mellé de elvetettem az ötletet mikor ismerős részletre felajánlotta a gtx670-et,ami mostmár az enyém.

[ Szerkesztve ]

(#18) XtremLor válasza proci985 (#16) üzenetére


XtremLor
őstag

Zabalt is akkor rendesen 6950, es a q6600 is szerette a hasat! :DDD

"Legen...Wait for it...Dary"

(#19) Mokó válasza XtremLor (#18) üzenetére


Mokó
aktív tag

Hát amiatt nem aggódok :DD referencia 6950 volt ismerősnek,Watch Dogs akkor jött kicsit játszott vele...kajak gyárilag annyira felhangosodott a kártya brutális :-) Majdnem hajszárító volt.GTX 285-öm na az kemény,lessz róla videó milyen "halk" :))

[ Szerkesztve ]

(#20) DarthSun


DarthSun
nagyúr

Jól megy rajta a GTA5, a fiamnál az FX8320+HD6850 kombón is "csak" 40-50 FPS :)
Karácsonykor szeretne erősebb videokarit...

A 3 test probléma nem megoldható.

(#21) Mokó válasza DarthSun (#20) üzenetére


Mokó
aktív tag

Nah zsíír :DDD Amúgy ilyen az ember,mindig jobbat akar,de hát most nah :C i7-re fáj a fogam nagyon-nagyon,nem nyitok külön topickot neki a lakás minden hónapban elviszi egy használt i7 965+alaplap,vagy újabb i5 árát :(

(#22) proci985 válasza XtremLor (#18) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

500W konnektorból.

télen valahogy mindig abban a szobában volt a legmelegebb:D.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23) Mokó válasza proci985 (#22) üzenetére


Mokó
aktív tag

télen jó is a 6950/70 GTX 480/470 GTX 285 vagy 295....Egyszer betettem egy hideg banánt a gépbe,mert a hűtőböl kivéve túl hidegnek találtam.Aztán játszottam valamennyit,bele is feledkeztem.A banánt visszatettem a hűtőbe túl meleg lett...

(#24) proci985 válasza Mokó (#23) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

290X gyari OCkbol van CFem... telen gyakorlatilag a 855Wos holeadasaval van egy kvázi futotestem:).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#25) Mokó válasza proci985 (#24) üzenetére


Mokó
aktív tag

O M G O_O jóólmegy...anno 280X-ben határoztam meg az "ettől erősebb nekem felesleges" kategóriát....

(#26) skydragon


skydragon
tag

Jó is a GTA :D Xeon E5405+6850OC-val tolom én is,már ha kedvem van kocsikázni,más játék már nem igazán.Az SSD jótékony hatásai meg biztos,azért egy 120-as már elég baráti áron kapható,és tényleg sokat dob az egészen.

(#27) Mokó válasza skydragon (#26) üzenetére


Mokó
aktív tag

Minden olcsó ám ami kellene a gépbe,csak a melóval van baj nálam mostanság :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.