Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sanya


Sanya
nagyúr

Csak az Erste-s George maradjon meg!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#2) rozsomak123


rozsomak123
csendes tag

Nem a kedvencem a készpénz, de sajnos a kártyás vásárlással mindent tudnak követni. Olyan sok számukra hasznos infót tudnak összegyűjteni, hogy ez elszomorító.

(#3) proradeon válasza rozsomak123 (#2) üzenetére


proradeon
őstag

Miért hasznos infó az a banknak, hogy látják, hogy az Aldiban/Sparban/Lidl-ben szoktam vásárolni, továbbá befizetem a számláimat, és veszek BKV bérletet?

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#4) B. Tamas válasza rozsomak123 (#2) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Én évek óta Revolutot használok, az annyira nem zavar, ha egy külhoni pénzintézet (vagy mi is ez) belelát abba, hogy mennyit költök a Lidlben vagy az Alin. :D De persze ezen kívül is jobban szeretem, mint az itthoni kényszerbankomat...

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#5) Segal válasza proradeon (#3) üzenetére


Segal
veterán

Nem csak azt látják hogy az Aldiban vettél 1 kg kenyeret meg 1 liter tejet, hanem azt is hogy mikor és hol vetted...
De hogy mondjak konkrét példát pl veszel x dolgot Kínából és "véletlenül" nem lesz rajta áfa. Alapesetben lesz*rja az állam mert kicsi tényező vagy, de csak egyszer csinálj valami rendbontást (pl mondjuk egyszer fellázadna a tömeg valami ellen ami már sok).
Annyi mindent tudnának ellened felhozni (meg mindenki más ellen) hogy rádrohadna a lakat a börtönben...
Csak alapesetben nem éri meg mindenkit lecsukni, mert el is kéne őket tartani.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#6) jerry311 válasza proradeon (#3) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hát, figyu, kérdezd meg a Cukkerberget, hogyan lehetséges, hogy egy ingyenes weblap (Facbeook) milliárdokat termel?
Na, pont ezért éri meg a banknak is.

(#7) proradeon válasza Segal (#5) üzenetére


proradeon
őstag

Nem látja a bank, hogy mit vásároltam, csak hogy x összegért vettem valamit y boltban, adott időpontban. Legyen boldog az "információval".

A többi bekezdésedre sajnos csak ennyit tudok írni: :DDD

#6 jerry311: A Facebook egy totálisan más kategória, így teljesen felesleges idekeverni. Azt mondd meg nekem, hogy mégis hogyan tudná értékesíteni a bank az első bekezdésemben említett "információt".

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#8) ATi GAMES


ATi GAMES
tag

Én személy szerint nem igazán szeretek már készpénzzel tökölni, nyomon követhetőség ide, vagy oda, a kártyás vagy telós fizetés sokkal kényelmesebb.

YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCPOOVQF1ff2oAL3strJ_5Uw

(#9) Segal válasza proradeon (#7) üzenetére


Segal
veterán

Addig röhögsz ezen míg egyszer esetleg bekövetkezik.
Sokan röhögnek a lakásbiztosításon is vagy hogy mennyi az esélye hogy elütik autóval stb. aztán amikor esetleg bekövetkezik akkor már nem lesz vicces...
Konkrét példát említve én huszon évvel ezelőtt eladtam egy bontatlan pannon praktikum feltöltős csomagot. Aztán egyszer csak csöngetett a rendőrség. Tanuként kaptam egy "meghívót". Amikor elmentem megkérdezték hogy xy telefonszámot én vettem e. Mondtam hogy ha a nevemen van akkor igen, de eladtam. Mondták hogy oké akkor mutassak egy adás-vételit mert bűnügybe keveredett...
Én persze nem tudtam, mert ki a fene gondolt erre akkor fiatalon. Kellemetlen 1 órám volt bent náluk mert persze egyből fedeztem a társam szerintük... de most nem is ez a lényeg hanem az hogy ez huszon éve volt és már akkor annyi anyag volt a rendőr előtt rólam és baromi sokmindent tudtak, pedig még bankkártyám sem volt, internet is még csak kezdett bontakozni és ugye a közösségi oldalak sem voltak sehol...
Tehát vihorásszál csak aztán majd ha esetleg egyszer jön valami kényelmetlen szitu amire nem számítasz és kiderül majd hogy minden percedről tudni fognak akkor egész biztosan nem fogsz.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#10) GoldhandRent válasza Segal (#9) üzenetére


GoldhandRent
őstag

ez visszájára is fordítható:
csinálsz valamit, miközben a bankkártyád meg a telefonod tök máshol vásárol / tartózkodik

-

(#11) Gaga


Gaga
tag

Elég csak a kanadai kamionos sztrájk miatt zárolt bankszámlák esetét felidézni. Pontosan AZÉRT gond a készpénzmentes világ.

(#12) Segal válasza GoldhandRent (#10) üzenetére


Segal
veterán

Ez teny.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#13) proradeon válasza Segal (#9) üzenetére


proradeon
őstag

"jön valami kényelmetlen szitu"

Valóban kellemetlen lesz, mikor majd megvádolnak Aldiban vásárlással. :)
Csak azt rázza ki a hideg a bankkártyás vásárlástól, aki valami illegális tevékenységet folytat. Ha nincs ilyenről szó, akkor totálisan felesleges ilyenen stresszelni.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#14) jerry311 válasza proradeon (#7) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az, hogy nem értesz hozzá, és vagy fogalmad sincs, hogyan működik a rendszer, és/vagy mennyit érnek ezek az adatok, még nem jelenti azt, hogy értéktelenek, hogy nem léteznek, hogy használhatatlanok.
Egyébként alapjaiban pont ugyanúgy működik a kártyás vásárlások körüli adatgyűjtés, mint a FB. Felhasználói szokásokat gyűjtenek és azt eladják. Ebből valaki kitalálja, hogy az ő termékét valószínűleg megvennéd. Eléd tolják a szaros tálat, te meg boldogan habzsolod, vagy nem, mert rossz következtetéseket vontak le a szokásaidból. (de azért ez általában működik)

(#15) proradeon válasza jerry311 (#14) üzenetére


proradeon
őstag

"Az, hogy nem értesz hozzá, és vagy fogalmad sincs, hogyan működik a rendszer, és/vagy mennyit érnek ezek az adatok, még nem jelenti azt, hogy értéktelenek, hogy nem léteznek, hogy használhatatlanok."

Ez esetben elnézést kérek. Nem tudtam, hogy laikusként egy szakértővel próbálok vitázni. :B

Azt viszont laikusként is tudom, hogy a bankok nem tudják, hogy mit vásároltam, csak azt, hogy x összegért vásároltam y boltban az adott időpontban. Tehát ő maximum kategorikusan következtetheti ki, hogy szoktam élelmiszert, ruhát, BKV bérletet, szórakoztató elektronikát (stb) vásárolni. Ez pontosan lefedi az emberek nagy részének a vásárlási szokásait, azaz teljesen használhatatlan, eladhatatlan információ. Ennek megfelelően (nem meglepő módon) elém még sose tolták azt a bizonyos "szaros tálat", amit te említettél.

A témát én itt befejeztem. Mindenki úgy retteg a bankkártyás vásárlástól, ahogy akar.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#16) vicze válasza Segal (#5) üzenetére


vicze
félisten

Ugye nem látják mit vettél, esetlegesen még a holt se(ez erősen változó), csak egy összeget, az eladó nevét és idejét, ez esetileg semmilyen összefüggésben nem lesz a valós eladóval, sajnos ebbe sokszor belefutok mikor bogarászom a tranzakcióimat(elszámolás).
Külföldi fizetésre meg nem igazán éri meg egy forint alapú bankkártyával csinálni, de a jelenlegi EU szabályozás alapján konkrétan esélytelen, hogy ne lenne rajta áfa vásárláskor.
A banktitok meg továbbra is téged véd és nem adják ki a NAV-nak csak úgy, ahhoz eljárás kell ellened induljon, az meg nem egy külföldi vásárlás miatt lesz.

#9 Segal: Pont az említett esetedet, oldotta volna meg a digitális lekövethető tranzakció, mert elég könnyen bizonyíthattad volna, hogy ennyiért ekkor ennek adtad el az adott SIM-et, szóval ez eléggé mellé ment.

[ Szerkesztve ]

(#17) cellpeti


cellpeti
veterán

Növekedett volna ez gyorsabb ütemben is, ha anno több helyen is lehetett volna kártyával fizetni.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18) Reggie0 válasza vicze (#16) üzenetére


Reggie0
félisten

A penztargeptol is kapnak adatokat.

(#19) Reggie0 válasza proradeon (#13) üzenetére


Reggie0
félisten

"Csak azt rázza ki a hideg a bankkártyás vásárlástól, aki valami illegális tevékenységet folytat."

Vagy eleg, ha vegyszerboltban vasarolsz es valami egybites hulye kitalalja, hogy te bombagyaros vagy esetleg drogot fozol.

(#20) Segal válasza vicze (#16) üzenetére


Segal
veterán

Annyira esélytelen hogy több helyről is lehet a mai napig GARANTÁLTAN áfamentesen vásárolni. Okosak ezek a kínaiak...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#21) vicze válasza Reggie0 (#18) üzenetére


vicze
félisten

A pénztárgépből a NAV kap adatot nem a bank, semmi közük hozzá.

#20 Segal: Az illegális importnak és adócsalásnak semmi köze az okossághoz. :U De nyugodtan fizess a kínai online áruháznak kp.-ben, sok szerencsét.

(#22) vicze válasza Reggie0 (#19) üzenetére


vicze
félisten

Tiszta szerencse, hogy ahhoz nem műtrágyát használnak túlnyomó többségben, minden bombagyáros gyógyszertárba jár 5mg TNT-ért.

Imádom ezeket az agyatlan példákat... :DDD

(#23) swayze válasza Segal (#9) üzenetére


swayze
tag

Te a mindentől is félő kategória vagy (mivan ha egyszer) ezzel nehéz mit kezdeni :N . Csak egy kérdésem lenne, ha annyi minden volt a rendőr előtt rólad miért nem varták rád az ügyet? Talán azért, mert hogy mikor hol és mit vettél vagy hogy hova jártál suliba nem bizonyíték semmire.

(#24) swayze válasza vicze (#22) üzenetére


swayze
tag

Tényleg az amúgy én se értem, hogy mit gondolnak az emberek.

(#25) Reggie0 válasza vicze (#22) üzenetére


Reggie0
félisten

Egyaltalan nem az. Tudtad, hogy mar nem vehetsz szarazon toltettel savas akksit? Se peroxidot 12% felett? Ezek tok hetkoznapi dolgok...

#21 vicze1: Az az agyatlansag, hogy nem veszed eszre mennyire agyonkorlatozott es orwelli vilagban kezdunk elni, sot meg tapsolsz is neki.

[ Szerkesztve ]

(#26) vicze válasza Reggie0 (#25) üzenetére


vicze
félisten

Mármint nem lehet, nem zárt ólomaksit venni, környezetvédelmi okokból? Kannában veheted a kénsavat ha ennyire akarod, szóval nem értem mi akar itt a lényeg lenni? :U
Mondjuk 12% feletti hidrogénperoxidban nem tudom mi a hétköznapi... Foltkiszedésre itthon 3%-os van.

Te meg nem tudod, hogy mennyi mindenből lehet robbanószert előállítani.

Se agyonkorlátozás nincs se orwelli világ. X kormányhivatalnak, halvány lila fogalma sincs, hogy mit csinál a Y kormányhivatal és én kell rohangáljak és papírozzak köztük, ez a vicc. Még értelmes teljes körű digitalizáció sincs.
Orwelli világ... nem ártana lecsökkentei a peroxid adagod.

(#27) Reggie0 válasza vicze (#26) üzenetére


Reggie0
félisten

" Kannában veheted a kénsavat ha ennyire akarod, szóval nem értem mi akar itt a lényeg lenni? "

Le vagy maradva. MAR NEM VEHETED! Akkuba 35-38% kell, amit vehetsz az 15%. Most mar csak ugy arusitanak szaraz akksit, hogy amikor megveszed rogton betoltik neked, de szarazon nem adhatjak oda a kulonallo toltet miatt.

"Mondjuk 12% feletti hidrogénperoxidban nem tudom mi a hétköznapi..."
Mondjuk az, hogy 30%-os a haztartasi kategoria. 3%-os pedig az amivel oblogethetsz is...

[ Szerkesztve ]

(#28) vicze válasza Reggie0 (#27) üzenetére


vicze
félisten

Elnézést, igazad van csak őstermelő és felfelé vehet, elsőre nem listázza ezt az árgép.
Az aksik már nem nyithatóak egyáltalán és zártak, szóval a megint kérdéses a "probléma".

"Mondjuk az, hogy 30%-os a haztartasi kategoria"
El vagy tévedve egy kicsit... Mondom, igyá sokat.

(#29) Reggie0 válasza vicze (#28) üzenetére


Reggie0
félisten

Ezek szerint sem az olomakkuk piacaval, sem a vegyszerekkel nem vagy tisztaban :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.