Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) max-pain


max-pain
senior tag

Meg mindig a ctrl+p a play/pause?:) Framenkenti leptetesre lesz lehetoseg? Keparany allitasra? 5-10 masodpercet elore vagy visszafele ugrani gombbal? Hangerot allitani gorgovel? Stb.

(#2) #54715584 válasza max-pain (#1) üzenetére


#54715584
törölt tag

nekem csak 1 kerdesem van :D
ac3 hang kezelese ha mar mpeg-4 + H.264?

(#3) max-pain válasza #54715584 (#2) üzenetére


max-pain
senior tag

Xbox 360-nal van, szal szerintem itt is lesz.
Gondolom hasonlora szamithatunk WMP12 alatt:
[link]

(#4) Lasi


Lasi
tag

Ejnye! Azt írták, fejlesztettek sokat. Csodát ne várjatok!

Nem hiába véletlen! - http://lasi.atw.hu/

(#5) FTeR


FTeR
addikt

nah, de legalább moviemaker meg mail nem lesz benne :Y
innen már csak 2 lépés és wmp* meg ie sem lesz :U

*biztos lesz belőle "Windows 7 N"

#2
nemtom mi ez a sok rinya, nekem még .mov-ot meg .fla-t is lejátszik...

(#6) FTeR válasza FTeR (#5) üzenetére


FTeR
addikt

szerk: .fla-t pont nem, de .flv meg .swf igen (codec power)

(#7) floatr


floatr
veterán

Akkor ez nem olyan abandonware mint az ie6 :)

(#8) dabadab válasza max-pain (#1) üzenetére


dabadab
titán

Ez a hozzaszolas vicc, vagy tenyleg nem tud a WMP ilyen alap dolgokat?...

DRM is theft

(#9) moonman válasza dabadab (#8) üzenetére


moonman
titán

pontosan tudod, hogy nem tudja ezeket.

a felhasználók 99%-ának nincs is szüksége frame-enkénti léptetésre például...
ellenben tud rippelni, audio CD-t írni, mobilra szinkronizálni és médiamegosztani hálózaton... amire valóban szükség is van.

[ Szerkesztve ]

(#10) max-pain válasza moonman (#9) üzenetére


max-pain
senior tag

Hulye kifogas. A felhasznalok nagyonnagy reszenek egy rakas dologra nincs szuksege, attol meg benne lehet a programban (ahogy most is vannak ilyen funkciok).
Egy medialejatszotol ez tok alap dolog lenne (ahogy altalaban alap is)...

(#11) moonman válasza max-pain (#10) üzenetére


moonman
titán

nem kifogás, igazság. mellesleg frame-enkénti léptetésre mégis van lehetőség, csak nem emlékeztem rá. lám, ilyen gyakran van rá szükség. pluginekkel minden megoldható, de továbbra is állítom, hogy ezek fölösleges baromságok. eddig egyetlen userem sem hiányolta ezek közül egyiket sem, a legnagyobb probléma a formátumok körül szokott lenni, de pl. a billentyűparancsok meg sem fordulnak egy átlaguser fejében.

[ Szerkesztve ]

(#12) thaler2


thaler2
senior tag

Komolyan nem értem az olyan gyökereket, akiket idegesít az alapból beépített wmp jelenléte. Könyörgöm nem kell nem használja...

(#13) floatr válasza moonman (#9) üzenetére


floatr
veterán

Pedig rengetegen használják a léptetés funkciót :)
[link]

(#14) moonman válasza thaler2 (#12) üzenetére


moonman
titán

nincs is mit érteni, valamibe mindig bele kell kötni. legközelebb az ablakkezelőt fogják anyázni, mert Linuxon az is cserélhető. képtelenek felfogni, hogy a Windows nem nekik készül, hanem még hárommilliárd másik ember számára is.

[ Szerkesztve ]

(#15) moonman válasza floatr (#13) üzenetére


moonman
titán

egészségükre, ha ez a legnagyobb örömük... :F

(#16) floatr válasza thaler2 (#12) üzenetére


floatr
veterán

Jó ideig én is így éreztem, bár néha morcogtam, amikor alkalmanként hazatelefonálgatott. Aztán egyszer azt vettem észre, hogy minden boot után visszaállítja az alapértelmezettségét, ami határozottam idegesítő szokás volt. Szemezgetni kellett az msconfig-ban (itt már bukott a mezei júzer), de oda is visszaküzdötte magát.

A végén már komolyan féltem... :)

(#17) moonman válasza floatr (#16) üzenetére


moonman
titán

ez nyilvánvalóan hiba volt abban a rendszerben, ugyanis olyat nem csinál, hogy visszaállítja magát defaultnak. a hazatelefonálgatás pedig annyi volt, hogy alapból be volt kapcsolva az anoním usage stat gyűjtés. volt belőle balhé, azóta opt-in, annyit értek el vele, hogy most kattinthatom be kézzel.

(#18) Integra válasza moonman (#11) üzenetére


Integra
titán

én spec annak örülök, hogy a kodekekkel jól fog bánni végre, nem kell külön ezernyi kodeket letölteni felrakni, hanem benne vannak. ha ráadásul windows update-ben ezeket a kodekeket frissíti is mindig, az nagyon jó lesz.
a másik ami tetszik, az az, hogy végre lesz normális audio lejátszó ablaka, végre leválasztották ezt a túlbonyolított könyvtár meg egyebet róla.
mondjuk billentyű parancsok azért jók, ahogy full screen-nél kiváncsi vagyok hogy ilyenkor milyen menü jön fel ha le vagy felhúzom az egeret a képernyő szélére.
én jelenleg egy régi bs playert használok mai napig pont emiatt.
de audiora már mp-t, mert jobb a hangja mint a winampnak.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19) Integra válasza moonman (#15) üzenetére


Integra
titán

szerinted mibe kerülne beírni a kódba egy léptető funkciót?
most komolyan

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20) moonman válasza Integra (#18) üzenetére


moonman
titán

nemtom miért mondja mindenki a library-ra, hogy túlbonyolított, nekem épp ellenkezőleg hat, egyben van minden, beírom, amit keresek és már ott is van, nem kell mappákat túrni...

(#21) moonman válasza Integra (#19) üzenetére


moonman
titán

ha senki nem használja, akkor még elgondolkodni rajta is veszteség. evvan.

(#22) floatr válasza moonman (#17) üzenetére


floatr
veterán

Meglehet, bár a legidegesítőbb az egészben az volt, hogy xvid esetében a videót fejjel lefelé játszotta le, míg -- ugyanabban a rendszerben -- a bsplayer nooormálisan.

(#23) Integra válasza moonman (#20) üzenetére


Integra
titán

ez erősen szubjektív, de az. meg agresszív, hiába váltasz másik ablakra, hiába kapcsolod ki az elején a funkciókat, hogy ne töltsön le semmit a netről, ne akarjon mindent átvenni, csak egyszerű lejátszó legyen...
én total commanderből indítok mindent. szóval én örülök ennek a szétválasztásnak.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24) Integra válasza moonman (#21) üzenetére


Integra
titán

tény, hogy talán 0.5%-ban használná az ember ezt a funkciót, de mikor egy érdekes jelenetet nézel, vagy valamit keresel a képen, változást, akkor ezt használod.
ettől függetlenül az ördög pont a részletekben lakozik, talán majd a 13-ba pár komolyabb képmozgató, editor funkciót is beraknak.
mp3 vagy egyéb audio állomány editálással hogy áll?
ki lehet vágni majd adott mp3-ból egy részletet vele?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25) moonman válasza Integra (#24) üzenetére


moonman
titán

editálás? Windows Media Player a neve, nem Media Editor. :) (Movie Maker-rel lehet hanganyagot vagdosni amúgy, én is azzal szoktam.)

(#26) moonman válasza Integra (#23) üzenetére


moonman
titán

jó, de ha commanderből indítod, akkor sem értem, miért zavar, hogy van benne ilyen fícsör. nem használod és kész. :) sokaknak viszont marhajó, hogy nem kell fizikailag tudni, hol van a szám, csak beírja a keresőbe, amire emlékszik a címéből vagy az eladót vagy évet, műfajt, rating-et, bármit és ott van előtte. (megjegyzem ez Vistában akár intézőből is ugyanígy működik, nekem nagyon bejönnek ezek a keresés/szűrés köré épített alkalmazások, nem azzal kell foglalkoznom, hogy navigáljak, hanem rögtön ott van előttem, amivel dolgozni akarok.)

[ Szerkesztve ]

(#27) vati válasza moonman (#20) üzenetére


vati
senior tag

"nem kell mappákat túrni..."
Minek a library ha minden mögött úgyis mappák és fájlok állnak?
Ott van a Total Commander meg az ALT+F7: "beírom, amit keresek és már ott is van" :D

A legidegesítőbb az összes Windows alkalmazásban, hogy mindent el akar varázsolni a felhasználó elől, nehogy annak látsszon, ami. :F
Az über "fejlesztések" legtöbbször erről szólnak.

2008-ban még ott tartunk, hogy a kopasz XPre (Vista ua.) minimum 15 db third-party okosságot fell felrakni, hogy legyen normális képnézegetőm, zenelejátszóm, videolejátszóm (igen ezek különbözőek), fájlkezelőm, notepad-em, programozói editorom, böngészőm, írószoftverem, képfájl csatolóm, médiakonvertálóm, archiválóm, tűzfalam, víruskergetőm, titkosítóm, tudjak kattintással NTFS juntion pointot csinálni...

Miért nem képes a MS ezekből a utilitykből egy normális tudású szettet összerakni, és felnyomni a telepítő CD-re, hogy aki akar, mazsolázzon belőle? Az nem érv, hogy 3 milliárd potenciális felhasznló úgyis hülye használni, a maradék advanced userek meg kit érdekelnek.
A legtöbb ilyen okosságot 1-5 emberke fejleszti szabadidejében, a költségvonzatuk elenyésző... 100% politika, hogy nem tesznek a windowsba okosabb utilityket.
Pedig a MS még pénzt is kérhetne érne... legfeljebb nem kapna:)

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#28) max-pain válasza moonman (#11) üzenetére


max-pain
senior tag

Azert nehogy mar csak a te usereidbol induljunk ki. Szerinted marhasag, sokak szerint meg nem. Nem veletlenul tamogatja ezeket a funkciokat sokminden (asztali lejatszok is). Nem csak az atlagjuzerek igenyeibol kell kiindulni. Ahogy altalaban nem is csak abbol indulnak ki a kulonbozo fejlesztok sem, kulonben egy rakas programban toredek ennyi funkcio lenne ha azt kezdenek el nezni, hogy mely funkciokat hasznalja/hasznalna a felhasznalok legalabb x szazaleka.

(#29) moonman válasza vati (#27) üzenetére


moonman
titán

magyarázd már el az 1.0-s usernek, mi az a total commander meg az alt+f7...
igen, el akarja varázsolni, mert a usert rohadtul nem érdeklik a mappák a fájlok, a fájltípusok, az alkalmazás-társítások, a codec-ek és az összes ilyen szirszar. őt az érdekli, hogy van egy Vivaldi albumja és kettő kattintással el akarja tudni indítani a lejátszást.

"Miért nem képes a MS ezekből a utilitykből egy normális tudású szettet összerakni, és felnyomni a telepítő CD-re"
mert így is szénné perelik minden olyanért, amije másnak is van. mellesleg az általad felsorolt programok közül kivétel nélkül a beépítettet használom - így 2008-ban - és remekül elvagyok velük, pedig nem mondhatni, hogy 1.0-s lennék. :)

"Az nem érv, hogy 3 milliárd potenciális felhasznló úgyis hülye használni"
nem is érv, hanem száraz tény.

"a maradék advanced userek meg kit érdekelnek."
az advanced user legyen annyira advanced, hogy ezeket megoldja magának. szerencsére Windows platformról beszélünk, így még a kevéssé advanced-eknek is viszonylag könnyű dolguk van. vagy szerinted hánymillió programot kéne integrálni egy operációs rendszerbe?

"100% politika, hogy nem tesznek a windowsba okosabb utilityket."
persze, hogy az. szerinted ki venné meg utána jópénzért a konkurrens programokat, ha úgyis aláteszik? és hány cég perelné le a gatyáját is a Microsoftnak? nem értelek, egyfelől az a baj, hogy mér van benne, most meg, mér nincs benne. azért.

(#30) moonman válasza max-pain (#28) üzenetére


moonman
titán

nincs olyan, hogy "én usereim". a Microsoft évről-évre dollármilliókat költ kutatásra és fejlesztésre, szerinted ha lenne rá mérhető igény, nem lenne verziók óta benne ilyesmi? ne komolytalankodjunk már.

(#31) NoX válasza max-pain (#1) üzenetére


NoX
senior tag

Van megoldás a ctrl+p problémára:
Éppen játszod le amit akartál, megnyomod a pause-t, aztán a play-t, és onnantól kezdve használhatod a space-t. Természetesen ha átkattintasz más aktív elemre, akkor utána újból el kell játszanod az egérrel a play-pause-t, hogy az legyen megint az aktív, és használhasd a space-t pause-nak.

(#32) attila9988 válasza moonman (#11) üzenetére


attila9988
őstag

Moonman. Amikor a windows -ról, és részegységeiről tartasz szentbeszédet, azt szoktad mondani hogy annak a "felhasználók széles táborát kell kiszolgálnia" Tehát meg kell felelnie mindenkinek. De ha valamit mégsem tud, arra azt mondod azért nem, mert nem is igénylik a felhasználók....
Nos, a felhasználók széles táborát figyelembe véve bizony akár több ezren is akadhatnak közöttük akik számára fontos a fram -enkénti léptetés.... Akkor most hogy is van ez? Mondjuk te soha nem mondanál rosszat a windows -ról, vagy a microsoft bármely más termékéről azt tudom... De legalább ne állnál neki minden esetben kardoskodni érte, amikor valamilyen hiányosságról van éppen szó.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#33) attila9988 válasza attila9988 (#32) üzenetére


attila9988
őstag

fram = frame..:)

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#34) dabadab válasza moonman (#9) üzenetére


dabadab
titán

"pontosan tudod, hogy nem tudja ezeket."

Bermilyen hihetetlenul is hangzik, fogalmam sem volt rola, amig el nem olvastam ezt a hsz-t, tekintve, hogy egyreszt altalaban nem hasznalok Windowst, masreszt meg ha megis, akkor az elso codec-keresos dialog utan felpakolom az mplayer for wint.

"a felhasználók 99%-ának nincs is szüksége frame-enkénti léptetésre például..."

Nekem ugy tunt, hogy a frame-enkenti leptetes alapjaban veve nepszeru funkcio, ahogy a gyorstekeres nelkul ugralas is (ha veletlenul tudja vmi hardveres lejatszo, akkor hallelujaznak a nepek es a Tivonal is killer feature volt), meg talan ahhoz sem kell sokmillios fokuszcsoportos vizsgalat, hogy a kb leggyakrabban hasznalt pause/continue parost a legnagyobb billentyure tegyek ra, ne valami szerencsetlen billentyukombinaciora.

(Egyebkent hogy is mondtad? "a Windows nem nekik készül, hanem még hárommilliárd másik ember számára is." :) )

"médiamegosztani hálózaton... amire valóban szükség is van."

Ja, ellentetben pl. a hangeroallitassal ;)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#35) #72042496 válasza NoX (#31) üzenetére


#72042496
törölt tag

Vagy vesz egy multimédiás billentyűzetet 2500 forintért, s egy gombnyomással meg tudja állítani a lejátszást, változtatni a hangerőt, léptetni a számokat, stb... :)

A codekre nem értem, miért panaszkodnak sokan. Fel kell rakni egy ffdshow-t, s a legapróbb részletekig minden beállítható lesz.

Nekem a borítókezelés a legnagyobb bajom a 11-essel, az a rész egyszerűen botrányos. Ha Folder.jpg néven tesz valamit az ember a zene mappájába, akkor azt kérdés nélkül felülírja, még akkor is, ha írásvédett!
Általában hibásan tölti le a borítókat, de sebaj, ha megvan a gépen a jó borító, ezt meg lehet adni neki. Ekkor frissíti a rejtett file-okat, amelyekben a borítókat tárolja - viszont ha újra hozzáadjuk a műsortárhoz a zenét, akkor már nem nézi meg, ott van-e a rejtett file, újra letölti a sajátját és felülírja a már meglevő dolgokat!
Ráadásul ezt az egészet letiltani sem lehet (ha igen, valaki leírhatná, hogy hol és hogyan), s az sem magyarázat, hogy hibásak az ID3Tag-ek, mert ilyen szinten van kitöltve az összes.
Ezen jó lenne, ha változtatnának. Vagy legyen tiltható az egész borítóletöltős mániája, vagy nézze már meg ez a szerencsétlen program, van-e már az albumhoz rendelt borító, s ha van, használja azt! Bocsánat, hogy ide csúszott, s hosszú lett, de egyszerűen nem tudom mi lehetett emögött, mert a borítókezelésre ennél szinte csak jobb megoldást lehetett volna találni!

Még moonman írta, hogy lehet vele rippelni is. Ezen fennakadtam, mert mp3-nál bizony olyan gyatra minőséget produkál a 11-es, hogy nem is érdemes számításba venni ezt a funkcióját!

[ Szerkesztve ]

(#36) attila9988 válasza moonman (#30) üzenetére


attila9988
őstag

szerinted ha lenne rá mérhető igény, nem lenne verziók óta benne ilyesmi? ne komolytalankodjunk már.

Egy software elsődleges feladata hogy eszközöket adjon a felhasználók kezébe. Lehetőségeket biztosítson a számukra. Egy széleskörben elterjedt, és milliók álltal használt software csomagnak pedig fokozottan szükséges mindenfajta felhasználói igényt kielégítenie.. Itt nem lehet azt mondani hogy a 80% -nak nem kell akkor ne legyen benne".
Igenis legyen benne, hogy a 20% is örömét lelje benne. Én pont azért nem is használom a media player ócskaságot, mert szinte semmit nem tud normálisan lejátszani... Legutóbb dvd -t próbáltam nézni vele. Furcsa mód a feliratok közül bármelyiket választottam, mindíg az első stream tartalmát jelenítette meg.. :F A léptetés pedig ősidők óta gond ebben a vacakban.. Engem határozottan idegesít hogy csak kattintás hatására lehet navigálni az éppen játszott tartalomban.
A képmegjelenítőt is az apró hiányosságai miatt útáltam meg a vista -ban. Ment vissza az ősrégi acdsee 3.1. Az újabb változatai annak is túlbonyolított gagyi, lassú programok. De nem baj mert jó a régi..:)

Tehát a lényeg, hogy a felhasználói igényeket minden irányból meg kell vizsgálni, és nem csak a számítástechnikával csak felületesen ismerkedő emberekre figyelni. Az informatikusok nagy része pl nem tekint istenként a microsoftra, és nem eszik meg mindent úgy ahogy eléteszik csak mert microsoft... Nem is értem te hogy jutottál idáig..:(

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#37) shtml válasza moonman (#30) üzenetére


shtml
őstag

Ugyan már, a tabbed browsingról is váltig azt állította a MS, hogy nincs rá igény, pedig nagyon is volt.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#38) shtml válasza attila9988 (#36) üzenetére


shtml
őstag

Ment vissza az ősrégi acdsee 3.1. Az újabb változatai annak is túlbonyolított gagyi, lassú programok.

:))) Én is minden gépemre a 3.1-est telepítem fel, az újabbakat pont azért nem, amiért te sem.

Apró kérdés: A WMP tud már DVD-t lejátszani?

És igen, én is sokat használom a frame-enkénti léptetést. :)

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#39) attila9988 válasza moonman (#30) üzenetére


attila9988
őstag

Amúgy gondolom a vista is azért terjed ilyen "villám" sebességgel, mert olyan jól felmérték az igényeket igaz?..:D

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#40) #72042496 válasza shtml (#38) üzenetére


#72042496
törölt tag

Vista alatt nekem alapból ment a DVD lejátszás, de az ffdshow telepítése után korábban is lejátszotta a DVD-t, ahogy minden mást is. :)

(#41) max-pain válasza moonman (#30) üzenetére


max-pain
senior tag

Jajj, a kutatasra koltott penz. Hat onmagaban erre hivatkozni edeskeves. Mintha az MS altal erre a celra elkoltott dollarmilliardok annyira latszottak volna az utobbi evekben mondjuk az IE vagy a Vista "sikeret" latva. Vagy mintha masok (nem csak az informatika teren) nem koltenenek erre, megis siman piaci reszesedest veszthetnek vagy akar bukhatnak is.
Egyebkent se csak az igeny nagysagarol van szo (tehat az atlagigenyrol), hanem hogy egy qrvajo viszonylag nagytudasu termeket csinaljanak.

[ Szerkesztve ]

(#42) moonman válasza attila9988 (#32) üzenetére


moonman
titán

és szerinted a többezer az a teljes felhasználóbázis hány százalékát teszi ki? azt kéne megérteni, hogy amíg tömeges (értsd legalább 20-25%) nem kéri a fícsört, addig teljesen fölösleges baszakodni vele, akinek kell úgyis megoldja 3rd partyval.

(#43) moonman válasza dabadab (#34) üzenetére


moonman
titán

még az életben nem láttam senkit, aki görgővel próbált volna hangerőt változtatni, odament egérrel a sliderre és elhúzta. :)
megint magatokból indultok ki, mert ti azt szoktátok meg, tehát evidens, hogy az úgy jó és mindenkinek kell majd. nem. ők nem is tudják, hogy lehet máshogy, szeintem nagyon nem is akarják máshogy, teljesen jól elvannak az egérrel. mindegy, ez meddő vita.

(#44) moonman válasza #72042496 (#35) üzenetére


moonman
titán

"mp3-nál bizony olyan gyatra minőséget produkál a 11-es, hogy nem is érdemes számításba venni ezt a funkcióját"

??? nemondd már, annyira jó az mp3 codec-je, hogy szégyenszemre nem WMA Pro-ba szoktam rippelni, hanem 192-es mp3-ba.

(#45) sh4d0w válasza moonman (#17) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ah, dehogynem, XP alatt simán, ezért is kényszerültem "megvágni" a telepítőt nlite-tal...

https://www.coreinfinity.tech

(#46) lúzer válasza shtml (#38) üzenetére


lúzer
veterán

nem tud, alapból legalábbis, friss setup, most néztem

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#47) moonman válasza shtml (#37) üzenetére


moonman
titán

szerintem a mai napig nincs, de akkora volt a hype körülötte, hogy már presztizs volt beletenni. az más kérdés, hogy te meg én használjuk, de meg lehet nézni egy átlaguser monitorját, hány dolgot futtat egyszerre.

(#48) moonman válasza attila9988 (#36) üzenetére


moonman
titán

én meg minden este ezzel az ócskasággal nézek DVD-t, feliratosan, szinkronosan, akárhogy? namostakkor?

(#49) moonman válasza shtml (#38) üzenetére


moonman
titán

mindig is tudott DVD-t lejátszani, ha volt alatta MPEG dekóder. Vista Home Premium/Ultimate pl out-of-the-box játszik DVD-t, sőt ott a Media Center is.

(#50) lúzer válasza #72042496 (#40) üzenetére


lúzer
veterán

fura, business nálam nem

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.