Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

"kiadásra jelölt változat novemberben, a final pedig" - ha már az RC-t magyarul írtad, nagyon helyesen, akkor a finalt miért nem?

Ez a Ctrl-Tab előnézet műxik vkinek? Nálam nem. Remélem minél előbb előrukkolnak a véglegessel. A 3.6 végre elég gyors is. Viszont a főlek külön folyamatként futtatásánál le vannak maradva... :(

(#2) cousin333 válasza WonderCSabo (#1) üzenetére


cousin333
addikt

"Ez a Ctrl-Tab előnézet műxik vkinek? Nálam nem." [link]

"Viszont a főlek külön folyamatként futtatásánál le vannak maradva..."

Szerintem ezt azért nem 2 perc beletenni...

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#3) WonderCSabo válasza cousin333 (#2) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mármint a többi böngészőhöz képest, ami tartalmazza ezt a funkciót (IE8, Chrome), ez erős lemaradás, hogy FF nem tudja ezt.
Köszi a linket, nem hittem, hogy ezt még be is kell kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#4) ntomka válasza cousin333 (#2) üzenetére


ntomka
nagyúr

Azért mekkora kész már, hogy egy agyon reklámozott új fícsört az about:config-on kell bekapcsolni. ;]

ツ Headphones on - World off

(#5) WonderCSabo válasza ntomka (#4) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én sem hittem, de szerintem egyáltalán nem nagy gáz, mert:
- nem volt agyonreklámozva
-ez egy bétaverzió

(#6) Kobe


Kobe
veterán

valahogy mostanában furcsán állok a dologhoz. A mozillát régen az egyszerűsége és sebessége miatt csíptem, de ezek a gyak. hetente kiadott javitások és frissitgetések egyre szarabbá teszik, szerintem.

(#7) Narxis válasza Kobe (#6) üzenetére


Narxis
nagyúr

Szerintem az nem rossz dolog ha egy szoftverhez hetente jönnek frissítések, persze ez itt nem igaz mert általában havonta adják ki a hotfixeket. Tartani kell a tempót az internettel, a rossz fiúkkal és a fejlődéssel. Más szoftvereknél is így van mostanság. Pl. volt, hogy a Realtek hangkártyámhoz egy hónapban 3-szor adtak ki új verziót, régebben az volt a ritka ha havonta adtak ki.

Szerintem az se egyszerű most, hogy XP-re, Vista-ra és Win 7-re kell készíteni az új verziókat.

A megszokás is nagy úr persze...

Thanos was right.

(#8) WonderCSabo válasza Kobe (#6) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nagyon ritkán jön hetente frissítés...

(#9) Skynet258 válasza Kobe (#6) üzenetére


Skynet258
veterán

A sebessége szerintem is egyre csapnivalóbb... :(

https://geekpulse.hu

(#10) WonderCSabo válasza Skynet258 (#9) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Akkor hasonlítsd össze a 3.5öt a 3.6 Beta 1el. :K

(#11) Kobe válasza WonderCSabo (#10) üzenetére


Kobe
veterán

miért hasonlítgassa ? ez valami evolúciós kényszer ? Akinek gondja volt a sebességgel az már régen átpártolt chromera, és elvesztette a fierfoxba vetett bizalmat....sokan nem azért akarnak használni egy programot, hogy majd vmikor a jövőben lesz egy jó verziója. megjegyzem a sebesség megvolt a régi verzióknál, a 3.0.15 szar volt, mert sok oldalt kapcsolódási hibát kiirva be sem hozott, a 3.5 lassú, akkor ennyi baki után miért a 3.6tól várjak csodát ?

(#12) fatal`


fatal`
titán

Pár hónapja szoktam le én is az FFről. Egyre lassabb, instabilabb, leakel. :( Lassan az IE alá kerül minőségben.

Most Operát használok, egyelőre maximális megelégedéssel. :)

(#13) WonderCSabo válasza Kobe (#11) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mert aszondta, hogy a sebessége egyre lassabb, közben a FF 3.6 sokkal gyorsabb mint elődei.

Egyébként nem értem miért lenne instabil. Nekem rengeteg addon (experimental) is fenn van, még sem fagyott le már nagyon régóta. Sőt a Betak se szoktak lefagyni... Memóriahasználata pedig egyáltalán nem sokkal nagyobb mint a konkurenseké. Nem is értem, hogy a nemrég még agyondicsért FFból, h. lett hirtelen szar.

[ Szerkesztve ]

(#14) #40553216


#40553216
törölt tag

Ubuntuban mozilla daily ppa tárolóból már a 3.7a1 is telepíthető.
Operat nem használom. De most felraktam, megnéztem, mennyire gyors. Ugyan azokat az oldalakat nyitottam meg, mint az FFben. Elsőre gyorsnak tűnik. Ezután egyszerre indít FF és Opera: az FF tölti előbb az összes ablakot, bár AAdblock+flashblock+noscript van, az Opera meg alapbeállítások.
DE NAGYON NEM TETSZIK, hogy:
1. külsőben egyáltalán nem azonosul az Ubuntu külsejével - kék színű legördülő menü>broáááá
2. az Opera oldaláról letöltött csomag telepítésekor kérdezés nélkül egyből berak két plusz tárolót, nyilván, hogy frissíthesse magát. Ez utóbbi törekvés dicsérendő, de erre az önbetárazódásra semmi jel nem utal a honlapon, és ne tegye, ha nem kérdezte, és nem engedtem.

(#15) WonderCSabo válasza #40553216 (#14) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem kell ehhez extra repo, a Mozilla ftp szerverén ez (is) megtalálható. Bár tudom, hogy apttal egyszerűbb telepíteni. :)

(#16) #40553216 válasza WonderCSabo (#15) üzenetére


#40553216
törölt tag

igen, de a tárolóból egyszerűbb a frissítés is, mert jelez, ha van. nem kell külön ellenőrizni. :)

és külön köszi az aláírást. azért nem vettem magamra. :D

[ Szerkesztve ]

(#17) WonderCSabo válasza #40553216 (#16) üzenetére


WonderCSabo
félisten

3:10 Yuma-ból egy idézet és 3 hónapja ez van. ;)

(#18) #40553216 válasza WonderCSabo (#17) üzenetére


#40553216
törölt tag

tudom, láttam már. csak gondoltam, beszólok. :DDD

(#19) bpx


bpx
őstag

nem értem mi ez a nagy felhajtás újabban a FF új verziói körül

(#20) WonderCSabo válasza bpx (#19) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mivel a világ negyede ezt használja, Magyarországon pedig a nagy többség, ezért sokakat érdekel. Ha téged nem, akkor ne olvasd el a cikket. Vagy már a szemed is szúrja vagy mi?

(#21) attila9988


attila9988
őstag

Kit érdekel mikor jelenik meg?
Majd ha kész lesz, akkor frissül és kész.. Lassan már ünnep nap lesz ha emelkedik a róka verziószáma? (Bár tény hogy pl a chrome változatok még nevetségesebben követik egymást)

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#22) Male válasza WonderCSabo (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Ez az előnézet a Win7-es tálcán is működni fog végre? Az IE8 megjeleníti ott a tabokat, a mostani FF nem, és eléggé hiányzik...

(#23) Gorneck válasza Male (#22) üzenetére


Gorneck
titán

Már egy ideje megy...hisz a béta használható/telepíthető.

Gorneck#1239

(#24) Male válasza Gorneck (#23) üzenetére


Male
nagyúr

Ezen a gépen nem bétázok... a többin meg nem Win7 van, így ezt nem tapasztalhattam :)

Köszi, akkor, nemsokára működni fog :)

(#25) cousin333 válasza #40553216 (#14) üzenetére


cousin333
addikt

"Ezután egyszerre indít FF és Opera: az FF tölti előbb az összes ablakot, bár AAdblock+flashblock+noscript van, az Opera meg alapbeállítások."

Éljen a fair-play... ;]

1. Ubuntu Human téma

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#26) pete_21 válasza cousin333 (#2) üzenetére


pete_21
addikt

Köszi a linket!
Egyébként a 'browser.allTabs.previews' érték mit változtat? :U

(#27) #40553216 válasza cousin333 (#25) üzenetére


#40553216
törölt tag

semmi verseny nem volt. igazából egy kicsit elcsodálkoztam azon, hogy (bár ezt nem írtam bocsi), hogy mikor az Operát önmagában indítottam, gyorsabban töltött, mint az FF, mikor meg egyszerre a kettőt, akkor az FF előbb töltött be. Az Opera meg azért volt alapon mert egyáltalán nem ismerem, és nem volt kedvem semennyit eltölteni a keresés/beállítással. de nem ez volt a fő bajom, de azt leírtam. így töröltem.

(#28) WonderCSabo válasza pete_21 (#26) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ctrl-Tab-előnézetet:

(#29) pete_21 válasza WonderCSabo (#28) üzenetére


pete_21
addikt

Ezt szerintem a browser.ctrlTab.previews egyedül is megcsinálja. De a browser.allTabs.previews engedélyezése és letiltása között nem veszek észre változást...

(#30) WonderCSabo válasza pete_21 (#29) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem a "minden lap megjelenítése" gombot kapcsolja ki, be a Ctrl-Tab előnézetnél?

(#31) pete_21 válasza WonderCSabo (#30) üzenetére


pete_21
addikt

Nem, de ahogy most próbálgattam, rájöttem!
A tabek sorában, a jobb oldalon a listagombot változtatja meg, és a régi lenyíló lista helyett jön be az összes tab előnézeti képe. ;)

(#32) Zscca


Zscca
tag

Mitől lehet az hogy soxor becrashel seven alatt?

(#33) WonderCSabo válasza Zscca (#32) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Próbáltad csökkentett módban a FF-ot? Mit jelent az, hogy "becrashel"? Egyébként nekem ugyanúgy viselkedik, mint Vista illetve XP alatt. Ugyanúgy nem fagy le soha. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.