Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erer1000


erer1000
őstag

akkor szoktam belül zokogni egyet, amikor ismerősök azért váltanak iphone-ra és mondják hogy az android egy szar, mert egy 30-60 ezres kvázi belépő mobilt használnak és hogy "belassul" ,"szar" stb stb

és hogy milyen isteni ahhoz képest az iphone.

almát almával.. ha iphone árú vagy aközeli droidot venne az illető, akkor nem lenne akadás, laggolás, lassú rendszer. de az a gond hogy a droidot rengetegen az olcsóbb mobilok alapján megítélik és bekategorizálják

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#2) Rula


Rula
tag

1% váltott iOSről Androidra a gyorsabb szoftverfrissítésekért? Nem úgy van iOS-nél, hogyha kijön az új verzió, akkor rögtön tölthető az eszközökre ? Tehát úgy értem, hogy akkor végül is 0%nak kellene lennie

[ Szerkesztve ]

(#3) Davey7


Davey7
senior tag

En droidrol valtottam iPhone-ra es nem bantam meg, ugy hogy nagyon iOS ellenes voltam jopar evig.

Regi Nexus 5-omet osszehasonlitva a ceges iPhone 5S-el azt kell mondjam, hogy az Apple folenyesen vezet.
Minoseg, szoftware tamogatas, sebesseg, stb...

Plusz mostanaban egyre jobban probalok elhatarolodni a google termekektol privacy miatt.

*Nexus 5 - iPhone 5S csak pelda miatt hoztam fel, volt azota a kezemben ujabb droid is, es a privat telom sem 5S

[ Szerkesztve ]

(#4) modulus


modulus
aktív tag

Én iOS-ről váltottam androidra, egyik sem laggol vagy szaggat.
Viszont android nálam jobban bejön amiatt, hogy egyszerűbben kommunikál PC-vel , illetve más telefonokkal. Plusz a testreszabhatóság.

(#5) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Én mindkét rendszert szívesen használom, mindnek megvannak a hibái és előnyei. Jelenleg iOS van (i8P, iPad 2018) és elégedett vagyok vele, de számtalan droidos telefont használtam már (felsorolni se lenne egyszerű, csak Samsungból volt vagy 15 fajta, leginkább csúcsmodellek, de volt Xiaomi, Sony, LG, Huawei is), ahogy Apple eszközt is (plusz korábban Symbian és Windows mobilt), a többségüket szerettem, de idővel az ember rá tud unni az aktuálisan használt felületre, jómagam ilyenkor általában platformot is váltok.

[ Szerkesztve ]

(#6) janeszgol


janeszgol
félisten

Szerintem ma már letűnhetne ez az Android vs iOS párharc. Minkettőnél vannak csúcskategóriás és középkategóriás (némelyik ex-csúcs) modellek is. Akár párhuzamosan mindkettő kipróbálható, hiszen mindkét platformra vannak remek telefonok, alkalmazások, játékok.

Silkónak +1.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#7) vicze válasza Davey7 (#3) üzenetére


vicze
félisten

"privacy miatt."
Az hogy X cég helyett Y cégnek adod az adataidat, nem lesz jobb a "privacy"-d.

(#8) mackoman válasza erer1000 (#1) üzenetére


mackoman
tag

Egy 300 ezres iPhone is ugyanúgy belaggol,meg akad mint egy 300 ezres android mobil.Tény.

(#9) Benőke válasza Davey7 (#3) üzenetére


Benőke
őstag

Annyira ember függő.
1 éve használok egy Ájfónt a droidom mellett.
Egyszerűen nem bírom megszokni az iOS hülyeségeit, annyira nem állnak kézre hogy elmondani nem tudom.
Jó telefon minőségi, mondjuk ez az iOS ről közelítőleg sem elmondható. Addig piszkál hogy frissítés van hogy felteszed aztán derül ki hogy huppsz amúgy sem bírja ki a napot a telefon, de így meg folyamatosan töltőn kell lógatni, mert az új verzió eszi az akkut, de visszaváltani már nem tudsz... Vagy egyéb nyalánkságok.Úgyhogy várom hogy végre jöjjön a 12 mert így megint sz@r a telefon az utolsó frissítésnél megint megzuhant az akkuidő. Ami azért problémás mert eleve nagyon gyenge... Persze na nem piszkálom akkor éhező művész, de ugye használom... Vagy is használnám... :D
Rengeteg megkötés annyira zavaró.
Itthon pedig vacak a támogatás. Csak a rémhírek jönnek hogy ez a baja meg az a baja a telefonnak és hogyan próbálnak meg kibújni a garanciális megoldás alól.
Nem csak negatív dolgok vannak benne, mert okos dolgok is akadnak benne ami meg droidban nincsen. Ettől függetlenül nem vennék magamnak almát. Nem bírom megszeretni :)

Windows Mobile ban láttam az ötletet csak a megvalósítás sikerült szokásos MS minőségűre, és mivel volt alternatíva ezért nem rúgott labdába...

(#10) PuMbA válasza erer1000 (#1) üzenetére


PuMbA
titán

"hogy az android egy szar, mert egy 30-60 ezres kvázi belépő mobilt használnak és hogy "belassul" ,"szar" stb stb"

Én egy Xiaomi Redmi 4X-et használok 1 éve, ami 40k-s belépő modell, de semmi "belassul" és "szar" nincs. 4+4 mag 1.8GHz, 3GB RAM, 32 GB ROM. Bármikor odateszem egy jóval drágább iPhone 6S mellé és nem lassabb az általános feladatokban és nem akad be a GUI. GPU-ban biztos erősebb az iPhone egyébként, szóval játékoknál már lenne különbség.

[ Szerkesztve ]

(#11) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Jók ezek a statisztikák. Csak nem vágom hol készülnek. Ahhoz képest, hogy szinte nullának mutatja a windost, mégis nagyon sok ismerős nyúzza még.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#12) Shyciii válasza Davey7 (#3) üzenetére


Shyciii
veterán

Csak úgy mellékesen jegyzem meg, hogy Nexus 5-öst hasonlítani iPhone 5S-hez igen nagy hülyeség. Anno 2013-ban mikor mindkettő kijött, akkor kb 120eFt különbség volt a kettő között, vagyis már az ár mutatja, hogy nem ugyanaz a két kategória, te meg összehasonlítod a kettőt. Gratula.

(#13) Benőke válasza 7Heads Drago (#11) üzenetére


Benőke
őstag

Ezek az eladási statisztikák... Nem használati...

(#14) dabadab válasza PuMbA (#10) üzenetére


dabadab
titán

"Én egy Xiaomi Redmi 4X-et használok 1 éve, ami 40k-s belépő modell, de semmi "belassul" és "szar" nincs. 4+4 mag 1.8GHz, 3GB RAM, 32 GB ROM"

Meg 4000 mAh-s akku és emellé valahogy még egy audio jack is befért :D

DRM is theft

(#15) Mr.Silkó válasza 7Heads Drago (#11) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Az én környezetemben úgy látszik nagyrészt reális a fenti, pár ezer ember részvételével zajlott közvélemény kutatás eredménye: 1, azaz 1 darab kollégám használ Windows mobilt – ő is csak azért, mert korábban valami laptop mellé adták neki ajándékba a MM-ban –, de már ő is váltani akar droidra, van jópár családtag, barát és munkatárs, akik iPhone-t használnak (köztük én is), az ismeretségi köröm döntő többsége viszont mégis Android felhasználó (főként Huawei és Samsung eszközökkel). Ha összeszámolnám az összes ismerősöm, barátom, rokonom és kollégám, akkor lenne kábé 15-20 Apple user, 1 darab Windows mobil felhasználó, és kábé 100-120 Android eszközt használó ember.

[ Szerkesztve ]

(#16) janeszgol válasza Shyciii (#12) üzenetére


janeszgol
félisten

Mindkettő csúcstelefon volt az akkori legjobb hardverrel és memóriával. Az ár lényegtelen.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#17) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Hát én inkább Android párti vagyok, persze ott is vannak gondok.
IOS-el meg valahogy nem tudtam megbarátkozni. :)
Mondjuk eddig max 5 vagy 6 órát volt iphone a kezemben.

(#18) Zvezda válasza Davey7 (#3) üzenetére


Zvezda
junior tag

Az érdekes, mert én meg iPhone 5S-ről váltottam Nexus 5-re egy hónap után :D És a Nexus mindne téren jobb volt szerintem

Xiaomi Mi A2

(#19) moleculez


moleculez
veterán

Nálam Android -> iOS váltás volt. Kíváncsiságból. Rajta is maradtam.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#20) jacis válasza erer1000 (#1) üzenetére


jacis
nagyúr

Na ilyen emberekkel már én is találkoztam, sőt van olyan aki a hagyományos telóról vált egy olcsó sz@r droidra és utána meg szidja az okostelókat.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#21) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Android > iPhone > Android váltásom volt

Elég volt az iosbol 3 hónap, ugyan azt tudja mint az Android, csak kevesebbet (inkább kötöttebben), akkor meg mért legyek egy sokkal zártabb rendszeren a pénzemért, ha kaphatok teljes szabadságot is?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#22) K0vasz


K0vasz
aktív tag

egyrészt én maximum akkor fogok iphone-ra váltani, ha 6" alatt már nem lehet droidot kapni (ami a mostani trendeket elnézve sajnos egyáltalán nem lehetetlen)

másrészt nem hiába nem cserélnek az emberek rendszeresen telefont: minek? az elmúlt évek robbanásszerű fejlődése (mind hardver, mind szoftver tekintetében) mostanára lecsillapodott, és egy középkategóriás készülék is tökéletesen használható. az újabb és újabb modellek meg kb. fingreszelések, amik az emberek többségének nem érnek meg évente-kétévente 300-500-1000 dollárnyi pénzt

(#23) enginev3.0 válasza K0vasz (#22) üzenetére


enginev3.0
félisten

Én ezért szoktam lehetőleg úgy telefont cserélni hogy 30-50ezret kelljen rafizetni mondjuk évente

Bár pont most akarok erről leszokni, szerencsére Mi8 egyelőre úgy néz ki hogy meglesz két évig :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#24) pusszycat válasza K0vasz (#22) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

lassan Iphone-t se kapsz 6" alatt :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#25) paprobert


paprobert
senior tag

Közel egy évig használtam mindkét ökoszisztémát párhuzamosan.

Mindkét platform okozott gebaszt a frissítéseivel. Hívás nem felvehető / üzenetet nem küldi csak reboot után stb. Pedig ez az iPhone-mítosz nekem selling point volt.

Mivel ez megdőlt, maradt egyetlen limitáló faktor: Az iPhone akkuideje ki van porciózva egy napra. Azóta találtam olyan telefont ami 2-3 napig is bírja a kezem között, így az Android nyert.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#26) #40359168


#40359168
törölt tag

Én részben kíváncsiságból, részben az árak miatt váltottam droidra, majd sikeresen kinyírtam két készüléket fél év alatt, úgyhogy 40-ért vettem egy 5s-t, ki is simultak a ráncaim.

(#27) Keem1


Keem1
addikt

Mindkét rendszerben vannak jó és rossz dolgok. Ha nem retardált az illető, a váltás oka egyszerűen az, hogy még nem találta meg a maga platformját, nem tapasztalta ki, hogy mire van szüksége. iOS és Android = alma és körte, mindkettő hasonló, mégis mindegyik másra jó igazán.

A retardált fajta: ismerősöm. Minden (^első|második$)évben másik telefon, többnyire épp váltogatva a két rendszer között.Idén az S9+ tetszett meg neki, ami egy i7-et váltott. Nem vagyunk annyira jóban, de megkérdeztem volna tőle, hogy mi van a már előzőt rendszerre megvett appokkal, játékokkal? Majd két három év múlva jók lesznek? Mert inkább egy platformon belül lenne értelme gyűjtögetni. Na mindegy, nem kérdeztem meg, így nem fogom tudni a választ.

skitter: Tökéletesen illusztráltad az egyes számú tézisemet :C

[ Szerkesztve ]

(#28) HarleyCustom válasza moleculez (#19) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Nálam meg win>bbos>droid>ios>droid>stb.stb.stb...

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#29) DrKapocs


DrKapocs
őstag

"a közvéleménykutatás eléggé másfélszeresen reprezentatívnak tekinthető": Ez a mondat teljesen értelmetlen.

"Az eredmény a 2500 fős minta alapján kutatásmódszertanilag határozottan reprezentatív": A 2500 fős minta még nem jelenti azt egyértelműen, hogy a felmérés reprezentatív is.

"a statisztikai hibahatárt is beleszámolva": Hujjuj, hujujujj... ugye nem most készülsz kutatásmódszertan vizsgára?! (Elnézést, csak ezek elég durva hibák, bántja nagyon a szemem.)

[ Szerkesztve ]

(#30) r00r1


r00r1
aktív tag

Nagyon sokáig androidos voltam (SE X8-on kezdtem a pályafutásom), utána jöttek a nexus-ok, aztán Xiaomi, stb...
Kíváncsiságból beneveztem egy iphone se-re 2 éve, azóta lett ipad, az SE-t meg cseréltem egy 8+ ra. Én megtaláltam azt a platformot ami az igényeim 100%-át lefedi.

Kicsit ez ilyen egyéni ízléssel összefüggő izé akart lenni? Használjon mindenki azt amit akar, én lesz@rom.

(#31) Wesder válasza K0vasz (#22) üzenetére


Wesder
félisten

Az 3n 6"-os telóm pöccre akkora mint egy 5.5"-os iPhone 6/7/8 Plus.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#32) T. I. válasza DrKapocs (#29) üzenetére


T. I.
senior tag

Brigi kissé bonyolultan gondolkodhat, valószínűleg ezért is fogalmaz rendre barokkosan. Megszokható. De valóban, a kevesebb, egyszerűbben átadott és lényegi infó=időhatékony tájékozódás. Ugyanakkor belátható az is, hogy a szerzőt nem illik kritizálni egy alapvetően ingyenes tartalomszolgáltatás esetén.

(#33) Zitta válasza Mr.Silkó (#5) üzenetére


Zitta
őstag

Kizárt hogy két platformon bírsz élni egyugyanazon időszakban.

Nekem legalábbis fél napig sem ment - főleg, hogy az Apple annyira degenerált lett az utóbbi időben, hogy az már vállalhatatlan.

Pedig Apple számítógépet használok 8 éve, de valószínűleg már nem sokáig... (Sajnos)

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#34) sfefe


sfefe
őstag

Meg WP-n vagyok de sajna valtanom kell es lehet droid lesz belole....
Pedig En szeretem a WP-t csak hat lassan elhasznalodik a 650es.:)
(meg nem hasznaltam sem droidot sem ios-t nekem telon csempe jon be.:) )

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#35) Mr.Silkó válasza Zitta (#33) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nem írtam olyat, hogy egyszerre használom mindkét platformot. Az utóbbi években felváltva használok iOS-t és Androidot. Félreérthetted, amit feljebb írtam. ;)

Bár egyébként nem tartom abszolút lehetetlennek, hogy egymás mellett használjon az ember két rendszert, itt a fórumon is sokan tesznek így, s ha én majd egyszer megválok a mostani iPhone-omtól, attól még az iPad maradni fog nagy valószínűséggel.

[ Szerkesztve ]

(#36) bencze válasza Keem1 (#27) üzenetére


bencze
senior tag

Annyira nem drágák azok az appok. Én 2 éve próbáltam iphone 6-ost mert csere érett épp és akartam látni milyen, egyszerűen nem jött be, kicsit logikátlan meg hiányoztak featurek, de eszembe sem jutott, hogy van tudomisén, 25 megvett appom amiből 5-öt ha használok. Nem azon múlott.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#37) joey04 válasza Keem1 (#27) üzenetére


joey04
titán

Én is ugrálok, mindkét oldalon megvettem mindent ami kell, kb 10-15k lehet ÖSSZESEN...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#38) janeszgol válasza Keem1 (#27) üzenetére


janeszgol
félisten

Nézd, nekem kell a droid, mert szeretem használni, vannak ezen kedvenc telefonok is. Ugyan akkor van néhány játék, ami csak iOS-re van. Mindkettőn lehet gyűjtögetni, én az esetek 99%-ban játékokat veszek. Na nem kell aggódni, annyi jó játék nincs, talán a két platformon összesen van megfelelő mennyiségű. WP-n már nem játszom. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#39) Ed_007


Ed_007
aktív tag

Használhatóságban a Windows Phone mindent vitt, visz.
Sajnos az MS frissítései megbízhatatlanná tették (újraindulgatott illetve lefagyott stb. frissítést követően), ezért váltottam, de még közel két év után is visszasírom a logikus kezelőfelületét.

(#40) Mr.Silkó válasza Ed_007 (#39) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Szerintem meg pont kevés átláthatatlanabb rendszerfelület volt, mint a Win Mobile.

(#41) janeszgol válasza janeszgol (#38) üzenetére


janeszgol
félisten

Nézd, nekem kell a droid, mert szeretem használni. Ugyanakkor van néhány játék, ami csak iOS-re van. Mindkettőn lehet gyűjtögetni, én az esetek 99%-ban játékokat veszek. Na nem kell aggódni, annyi jó játék nincs, talán a két platformon összesen van megfelelő mennyiségű. WP-n már nem játszom. :)

*javítottam magam.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#42) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Ne felejtsük el, hogy vannak akik alól a gyártó húzta ki a szőnyeget, nem önként és mosolyogva kellett váltaniuk.
Részemről ennyi. :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#43) #16820480 válasza Ed_007 (#39) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem is nagyon bejött, bár inkább a 8.1 iteráció, mint aztán a 10. Ha létezne ilyen UI Androidra, azonnal tenném fel, de sajnos csak gyenge másolatok vannak :( Ahhoz képest a mostani ikonos főképernyő meg menük elég elavultnak hatnak a mai napig, az iOS meg egyenesen kőkorszak.

(#44) helixP


helixP
nagyúr

Kész csoda, hogy a Symbian-t visszasírók még nem jelentenek még meg. :)

(#45) Postas99 válasza Mr.Silkó (#40) üzenetére


Postas99
senior tag

Nem volt az rossz, csak a jobb agyféltekés emberek nem értettek hozzá.
Az MS meg magát szúrta t.kön azzal hogy egy halom be nem váltott ígérete volt, a fejlesztés pedig szar volt.

Felesleges összehasonlítani a két rendszert.

Volt ilyenis olyanis...
Cégesként 4 hónap után dobtam vissza a 6s-t.. A rendszer annyira béna megkötésekkel teli, hogy csak olyanok veszik akik igazán nem is dolgoznak vele.
Csak példaképp: 2018-ban is még mindig egy béna külső program kell a szinkronizációhoz, képek letöltéséhez a telefonról. (hagyjuk a netes bullshitet hogy azért van a net.. Kábel..uraim kábel
Email-ben nem tudsz csak limitált darab számú képet küldeni, és még sorolhatnám.

Tipikusan azok váltnak doridról IOS-re akik a gagyi doridos telefonokkal megszívták, laggolt lassú volt..
Aztán verik a mellüket hogy f.s a droid.
Sajnos a kimutatás meg végképp hibás.. hisz hiányzik a pontos megjelölés hogy milyen készülékről váltottak.
Ennek fényében ez nem több mint a számokkal való vagdalkozás.

(#46) Tikakukac


Tikakukac
titán

Ez mindig attól függ, mennyire van tele a szatyor. Ha tele akkor váltás. Ha azzal is tele, vissza. :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#47) janeszgol válasza #16820480 (#43) üzenetére


janeszgol
félisten

Az első verzió, amire azt mondom jó, talán nem okoz váratlant az a 15063.1206. Ez idén július 10-én jött ki. Ennyit kellett várni.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#48) Fall-N válasza sfefe (#34) üzenetére


Fall-N
veterán

Androidra van több WP launcher így nem kell lemondanod róla.

Én nem váltogatok platformot Android 2.3 óta vagyok a platformon. IOS-t láttam, de nem az én világom, meg az iPhone formavilága sem (pláne az X).

Jelenleg Android One telefonom van és maradok is rajta. Szimpatikus a mostani Nokia, így lehet legközelebb az lesz.

Sok megvett alkalmazás miatt sem váltanék már, meg amúgy is jó nekem az Android. Majd 5-10 év múlva kiderül hogyan alakul a mobil világ, lehet majd jön valami más ami átrendezni a piacot (Fuchsia?).

[ Szerkesztve ]

(#49) batai15


batai15
félisten

Én tulajdonképpen mindíg az aktuális igényem szerint választok telefont és rendszert. Mondjuk nekem az ios kezelése nem jön be, az android egyszerűbb
Iphone x esetén már másabb lenne.
Egyébként jó lenne az ios mostani felhasználásomnak, viszont mivel rendelkezem amazfittel ami iosen jelenleg jóval butabb mint droidon, egy Apple watch meg brutal drága, jelenleg szoba sem jöhet az ios.
Androiddal egyébként csak egy bajom van. Mokolni kell. Nem azért mert nem jó, hanem mert ezaltal jóval többet ki lehet belőle hozni.
Példaként redmi note 5 prom portolt Google cameraval, custom rommal sokkal jobb akkuval bír sokkal jobb kép minőség melett.
Például úgy már aszony 6se eléggé elvérzik kepminosegben, akku rol nem is beszélve. 2x annyi áron.

[ Szerkesztve ]

(#50) K0vasz válasza Wesder (#31) üzenetére


K0vasz
aktív tag

nem plust vennék, hanem simát

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.