Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Hunpriest válasza Chaser (#99) üzenetére


Hunpriest
senior tag

Feltéve, hogy a konzolokból lesz készlet... és nem derül ki valami RROD szintű baki valamelyikről...

(#102) antikomcsi válasza #52931072 (#98) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Pont ez a lényeg! Nem tudom megmondani, hol téved, vagy miben van igaza, hiszen nincs semmiről konkrét hiteles információm, sem nekem, sem másnak. És egy szakami oldalon, ahol többször le lett írva, hogy nem készül cikk pletykákból, a sokadik pletyka alapú cikk jelenik meg. Persze mindig olyan témákban, ami tökéletesen alkalmas a tűz szítására.

A 2070-80-s kártyák jó észrevétel, és valószínű helytálló. Simán szólhattak a partnerek, hogy hé cimbik, ki a franc fogja megvenni a sok drága 2080Ti, meg super kártyáinkat a raktárról méregdrágán, ha most tele toljátok a piacot féláron ugyan azzal a teljesítménnyel?

Szerk:

#94 VirsLee

Neked mondom, hogy ne hidd el a hülyeséget, az APU-k nem csak OEM-ek részére jelentek meg. A 3 pro 4350G / 5 pro 4650G/ 7 pro 4750G dobozosan, hűtővel adták ki.

A nem pro, nem 50-es végű procik mint a ryzen 3 4300G pl. ami csak az OEM-eknek volt elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#103) Chaser válasza Hunpriest (#101) üzenetére


Chaser
titán

én nem remegek be ha nem lesz :) és egy ft-tal nem adok többet érte a hivatalos árnál, majd akkor jövőre valamikor veszek
már hónapok óta gyártják őket, valaki mondta szóltak neki alzától h idén már nem túl esélyes a ps5, nekem sx kell, kiderül kis hazánkba mennyi jön
nagy baki sztem nem lesz, konzoloknál nem rémlik olyan amd/nv mutatvány ami már volt mindkettőnél
melegedést rebesgették sx-nél, ha tényleg túl meleg lesz kidobnak egy update-t agresszívebb venti profillal oszt' kész

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#104) Abu85 válasza antikomcsi (#102) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mert így ki veszi meg a 2000-es GeForce-okat? Senki. Mindenki vár az új generációra. Most akkor, ha nem adják el egy évig a 2000-es GeForce-okból a megmaradt raktárkészletet, akkor egy évig nem dobnak piacra elég 3000-es GeForce-ot?

A gyártók számára erre van egy egyezmény. A régi termékeket le lehet írni, és az NV ennek vállalja a költségeit. Ugyanígy megy ez az AMD-nél is. Amikor bemutatják az új generációt, akkor a régi úgyis nehezen eladható. Az pedig nem segít sem az NV-n, se a partnereken, ha a GeForce-ra vágyó felhasználókat Radeonra lökik.

A partnerek ezen a leírás miatt nem buknak, az NV-nek pedig szabad választása van abban, hogy mikor mutatja be az új generációt. Mikor készülnek fel arra, hogy a régi termékeket leírják. Tudta ott mindenki, hogy ha az új generációt bemutatják, akkor a hülye sem fog 2000-es GeForce-ot venni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#105) #16939776 válasza antikomcsi (#93) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha le akartnak gyártani 100.000.000. darabot, és átlag (2 év alatt) 60%-os kihozatalra számítottak, akkor most a kezdeti 5-10%-os kihozatallal 3 hónap alatt (karácsonyig) is sikerülhet legyártani úgy 3x700.000 db GPU-t.

Amúgy szerintem két de lehet hogy hárommal arrébb lehetne tolni a tizedes vesszőt, és úgy közelítenének a valósághoz a tervezett és valós darabszámok.

(#106) Chaser válasza Abu85 (#104) üzenetére


Chaser
titán

gondolom a covid miatt több ezer ralap rtx 2xxx nincs is legyártva, alzán elég bőséges a kínálat, de jó ideje már náluk is alig van, ahogy a navik kínálata is megcsappant

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#107) VirsLee válasza antikomcsi (#97) üzenetére


VirsLee
őstag

De csak OEM részre.
The Ryzen 4000 APUs are based on Renoir, a refresh of the Zen 2 Matisse CPU cores, coupled with Radeon Vega GPU cores. They were released only to OEM manufacturers in mid-2020.

Te amúgy nem olvasol híreket? Ezt nézheted. Naprakész. Ha valamiből sikerül 10%-ot szállítani, az maga a csoda. Nagy a kereslet, de nem az okozza a készlet problémákat. Vannak olyanok, amikből még egy darabot se szállítottak.

(#108) Abu85 válasza Chaser (#106) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen, a járvány az betett a gyártásnak, de alapvetően a keresletnek is. Viszont a kereslet most kezd felfutni újra, és az tapasztalható, hogy amit nem vettek meg nyáron, azt most pótolják. Emiatt némelyik régebb óta elérhető termék most fut hiányba.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#109) Picco válasza Abu85 (#100) üzenetére


Picco
addikt

Egy dániai cég folyamatosan nyilvánosságra hozza, hogy mennyit rendeltek, és mennyit kaptak meg a közölt napig. [link] - itt lehet követni.

gyors excel alapjan ez jott ki, dontse el mindenki mit olvas ki belole:
STATUS ON THE RTX 3070 SERIES
Customer orders N/A
Ordered from mfr. 4330
Incoming 436
Received * 98

STATUS ON THE RTX 3080 SERIES
Customer orders 3706
Ordered from mfr. 9015
Incoming 372
Received 408

STATUS ON THE RTX 3090 SERIES
Customer orders 251
Ordered from mfr. 1932
Incoming 83
Received 104

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#110) Chaser válasza Abu85 (#108) üzenetére


Chaser
titán

keresletben azért nem lennék biztos, home officera rengeteg pc/komponens/notebook reppent ki, amik egyébként nem mentek volna, tavasszal alzán annyit kellett várni a boxos kiszállításra mint még soha :)
ezeket az rtx/navikat pedig jellemzően nem olyan réteg veszi aki máról holnapra él - a 150e fölötti kategóriát semmiképp - , úh. van tartaléka egy vga-ra

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#111) VirsLee válasza antikomcsi (#102) üzenetére


VirsLee
őstag

AMD hivatalosan OEM részre adta ki. Hallottad, hogy mást kommunikáltak azóta? Ha a gyártó nem jelentett be azóta mást, akkor kár is számon kérni rajtuk a dolgot. Az, hogy néhány helyen forgalmazták, az nem jelent semmit, sima Ryzen doboz fotók voltak feltöltve hozzá...

Valami ilyenre építed az elméleted? Doboz fotó nincs, hűtő van, de még a magszámot se találták el...

(#112) Chaser válasza VirsLee (#111) üzenetére


Chaser
titán

1-2 helyen valósan lehetett kapni nagyon rövid ideig, tehát kb mintha nem is lettek volna
3300x nagyobb életű volt, de arra is simán illik a kárász életű ( :
konzol soc-ok sztem nagyon durván eszik a gyártókapacitást, idénre ha minden igaz 5-5m-t rendelt mindkét gyártó, amit utána megdupláztak

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#113) LLP-11Ker


LLP-11Ker
csendes tag

Lehet már off téma:
AMD honlapján elérhető némi infó ezekről (ott jelölve is van,h a 00-ás végű sorozat csak OEM):
https://www.amd.com/en/products/apu/amd-ryzen-3-4300g
https://www.amd.com/en/products/apu/amd-ryzen-5-4600g
https://www.amd.com/en/products/apu/amd-ryzen-7-4700g

(#114) b2fodist válasza Chaser (#112) üzenetére


b2fodist
tag

Az mind "szürke import" volt. Soha nem volt hivatalosan elérhető. Valószínűleg pont azért nem adták ki DIY piacra, mert nincs rá gyártókapacitás és OEMekhez megy minden ami lejön a sorról.

(#115) dante3 válasza Chaser (#112) üzenetére


dante3
addikt

kárász=kérészéletű? :P

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#116) koko52 válasza spect80 (#8) üzenetére


koko52
veterán

Ez kicsit erős annak tükrében, hogy a rakéta lék is 14nm-en jön 350w+ fogyasztással :DDD :DDD :DDD Jövőre talán érkezik a 10nm a kezdeti gondokkal, mire lesz olyan procijuk ami felvenné a versenyt 5xxx-el addigra AMD újra lejjebb lép nm-ben valamint kitaposott lesz a mostani paletta és a jó kihozatal miatt lesz még magasabb órajel is. De intel fanokat ez mit sem érdekli, jó lesz nekik a szarabb is ;]

Ebből jól látszik, hogy a Big Navi tényleg hozza a 3080-at. Inkább bevállalták a szar VRAM-ot minthogy lemaradjanak :C .

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#117) gejala válasza Picco (#95) üzenetére


gejala
őstag

A 3000-es Ryzenekre is hónapokat kellett várni. 3300X gyakorlatilag mai napig nem kapható.
Nem látom, az új széria hogy tudna ideérni 2-3 hét alatt.

Konzolokra meg külföldön is csak ígérgetések mennek, hogy az előrendeléseket mikor szállítják ki.

Aki most akar játszani, most vegyen hardvert, mert innentől kezdve csak rosszabb lesz a helyzet. Majd tavaszra talán helyreáll a rend. Már ha nem jön közbe valami megint, mint ahogy egy ideje eddig minden évben. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#118) gbors válasza Malibutomi (#90) üzenetére


gbors
nagyúr

Vagy gondolod a borkabatos viccbol nyilatkozta hogy nem lesz jobb a helyzet egeszen jovo evig?

Tudtommal nem ezt nyilatkozta, hanem azt, hogy nem fog megoldódni, ami eléggé mást jelent. Ha tényleg nem lenne jobb, mint most... na az tényleg vicces lenne. Viszont kb. kizárt.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#119) ShiTmano válasza arn (#79) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Annyival még kiegészíteném, hogy Intelnek van még ráadásul ~35milliárd dollár adóssága is (ami még egy akkora cégnek sem aprópénz), míg AMD talán már kifizette a hitelét. De legalábbis alig volt belőle nemrég.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#120) koko52 válasza gbors (#118) üzenetére


koko52
veterán

Az is vicc, hogy ha most valahogy kapsz 3* áron akkor kapsz egy tervezési hibás példányt, amit korlátozni kell, hogy ne fagyjon le. Ugye januártól már a GPU is cserélve lesz. Ezek a mostani selejtesek mit fognak érni?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#121) Chaser válasza b2fodist (#114) üzenetére


Chaser
titán

lehet, nem tekintettem valós alternatívának
viszont lett 3500x, talán csak alzán kapható, elvileg az is oem-eknek ment eleinte csak, aztán feloldották az "embargot", viszont majdnem annyiba kerül most mint tavasszal a 3600 ( : 6e ft-tal vettem akkor drágábban a 3600-ost alzán - máshol volt olcsóbban is -

dante3
valóban :B

szerk:
koko52
nv fanoknak aranyat, mert limited edition ( : ;]

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#122) gbors válasza koko52 (#120) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem tudjuk, hogy lesz-e egyáltalán valaha cserélve a GPU, azt meg pláne nem, hogy januártól.
De még ha így is lesz, a mostani selejtesek azt érik, hogy októbertől kezdve van egy brutálgyors kártyád, és tolhatod vele pl. a Cyberpunkot megjelenéstől azonnal.

Az, hogy egyesek hajlandóak 1.5x árat kifizetni a 3080-ért, az egyéni probléma - én nem örülök neki, mert ezzel teszik lehetővé a nepperkedést, ellenben azt csinálnak a pénzükkel, amit akarnak. Az 1-2% stabilizációs teljesítményvesztésen panaszkodhatnak az NVIDIA-nak, viszont a fogyasztás eleve ismert volt, tehát olyan iszonyú nagy kár nem ér senkit.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#123) Chaser válasza gbors (#122) üzenetére


Chaser
titán

" a mostani selejtesek azt érik, hogy októbertől kezdve van egy brutálgyors kártyád, és tolhatod vele pl. a Cyberpunkot megjelenéstől azonnal."
magyarul, megjelenéstől ott lehetsz a cp77 béta tesztelői között, ami ugyan sok pénzedbe kerül, na de valakinek be is kell tesztelni azt a játékot, hogy mire ténylegesen kapható lesz normalizált áron a 3080, addigra már a játékkal se legyenek - nagyobb - problémák
( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#124) gbors válasza Chaser (#123) üzenetére


gbors
nagyúr

Igen, igen, ezeket mind ismerem, de ettől függetlenül rengetegen az első pillanattól akarnak játszani a játékkal. Beszéld meg velük :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#125) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Azért elég durva, hogy a Radeonok várható órajelei 2500Mhz felett lesznek. [link]
Kíváncsi vagyok mire elég ez a Geforce-okkal szemben.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#126) edward2 válasza gejala (#117) üzenetére


edward2
addikt

AMD-nél ez hagyomány. Bejelentenek valamit aztán jobb is ha elfelejted, mert megunod az életed ha a megjelenésre vársz.

Csak remélni lehet, hogy most nem ez lesz. Bár én erősen kételkedem.

(#127) koko52 válasza gbors (#122) üzenetére


koko52
veterán

Szóval kiadni 1.5x árat egy selejtes kártyáért mert 1-2 hónapig trónon ül az opció. Uh :U
Igen cserélik, hír volt itt is, valóban csak annyi hogy jövő év első fele. G104 lesz a G103 helyett. [link]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#128) s.bala31


s.bala31
őstag

Talán az NVIDIA-nak arról is volt már megközelítőleges információja, hogy milyen sebesség kell az új generációs Radeonok elintézéséhez. Ezek a cégek alapvetően GPU-k tervezéséből élnek, tehát ha nincs is meg minden adat a konkurenciáról, azért viszonylag pontosan be tudják lőni az ellenfél kínálatának várható sebességét.
Tehát a cikk írója ezzel a pár mondattal azt akarja sugallni hogy az Nvidia kénytelen volt fullra húzott órajelekkel kiadni ezt a szériát mert olyan információ lehetett a birtokukban hogy csak így képesek befogni az AMD BigNaviját...aminek a megjelenési dátuma még mindig ködös :) Miért kell ez a burkolt AMD hájp? Nem hinném hogy jelen esetben az Nv arra szorulna hogy kapkodjon mert tartanak a konkurenciától.

[ Szerkesztve ]

(#129) gbors válasza koko52 (#127) üzenetére


gbors
nagyúr

Szóval kiadni 1.5x árat egy selejtes kártyáért mert 1-2 hónapig trónon ül az opció.

Szerinted? Vajon mire utal az, hogy még 500-ért is percek alatt mennek el ezek a kártyák?

Amit linkeltél, az kis részben hír, nagy részben találgatás - pl. rögtön az a része, hogy 3080-at fogja váltani. Ettől persze még lehet, hogy így lesz, csak nem kell tényként kezelni.

#128 s.bala31: nem tudni. Miért kellett egy ennyire túlpörgetett kártyát kiadni, ha higgadtak és magabiztosak?

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#130) Chaser válasza gbors (#124) üzenetére


Chaser
titán

megértem, illetve azt nem, hogy ehhez mért kell irreális érat kiadni egy olyan vga-ért, amit kapni egyébként nem nagyon lehet - most attól tekintsünk is el, hogy defektes vagy sem -
"Szerinted? Vajon mire utal az, hogy még 500-ért is percek alatt mennek el ezek a kártyák?"
ha senki nem adná meg azt az árat, akkor menne normál áron, ez az emberi hülyeség mintapéldája :)

s.bala31
kicsit megcáfolod magad ( :
már régen kapkodnak, ha esetleg nem tűnt volna fel
ezt a gent leghamarabb 2021 első negyedévében dobhatták volna ki, nem most, és nem úgy, hogy a gyártóknak adtak pár napot "felkészülni"
mi lehet ennek vajon az oka, nem fogytak a 2xxx-ek? dehogynem
tehát semmi nem sürgette volna őket, kivéve ha nem úgy vélnék, hogy a konkurenciánál is ütős vga-k lesznek - nyilván ez eszmefuttatás, de ekkora cégtől ilyen blamát látni csak ez magyarázza kb -

edward2
azért túlzásokba nem kell esni ( :
5500xt-t megjelenés után pár nappal vettem, vehettem volna első nap is éppen
5600xt-nél lehet kicsit vártam, de biztos nem heteket
az új konzolok miatt most nyilván háttérbe szorultak egyes termékek - 3300x-nél pl simán lehet, hogy jobban vitték volna mint a 3600-ot, az meg a gyártónak nem feltétlen jó -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#131) s.bala31 válasza Chaser (#130) üzenetére


s.bala31
őstag

Nem tudom mivel cáfoltam meg magam. :) Az hogy egy új kártya szinte az elérhető legmagasabb órajelekkel kerül piacra nem újdonság ( AMD is szinte koppra húzott kártyákkal jött ki az elmúlt években amelyeket már alig lehetett tuningolni). Az idézett cikkrészletből viszont úgy jön le hogy ezt az Nv azért lépte meg mert be van rezelve a konkurenciától.

(#132) Chaser válasza s.bala31 (#131) üzenetére


Chaser
titán

"Nem hinném hogy jelen esetben az Nv arra szorulna hogy kapkodjon mert tartanak a konkurenciától."
amit csinálnak, azt mégis minek neveznéd? :) nem hinném, hogy készakarva szeretnék lejáratni magukat
nem a magas órajelek a gond, hanem az hogy nullához konvergál a termékek száma, csak megfejeli, hogy egyébként túl is lőtték amit a chipek bírnak
ha ez nem kapkodás, akkor nem tudom mit lehet annak nevezni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#133) bunfi válasza Chaser (#132) üzenetére


bunfi
őstag

És ezért az AMD jogosan kapta/kapja (és reméljuk a Ryzen 5xxx/Radeon 6xxx esetén nem lesz rá szükség) a kritikát. De ha egy pármilliárdos céget ezért illik megfeddni, hogy béna, hülye, hogy-lehet-ilyet-csinálni, akkor a soktízmillárdos kék-zöld konkurenciáját szerintem ugyanúgy illene, sőt talán még jobban kellene.

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#134) xTech válasza Busterftw (#77) üzenetére


xTech
tag

Linkeltem egy forrást, mely szerint a DIY szegmensben több AMD termék fogy, mint Intel, erre neked az a válaszod, hogy ignorálod a DIY szócskát, és belököd az összbevételt, és utána tőlem várod, hogy magyarázzam meg, ez hogy lehetséges? :) Van baj, nem kevés.

(#135) K0vasz


K0vasz
aktív tag

A média által leginkább felhozott tényező az, hogy a Samsung 8 nm-es gyártástechnológiájának rossz a kihozatala. Igen ám, de ez egy igen régóta elérhető eljárás half node-ja, amire eddig soha semmilyen panaszt nem lehetett hallani, pedig nem kis cégek gyártatnak rajta, megemlítve például itt a Qualcommot, de a Samsung is használja.

A telefonokba nem 600+ mm2-es chipek kerülnek... szóval lehet, hogy kis méretnél nincs gond ezzel a gyártástechnológiával, de ilyen böhöm méretben már túl sok a selejt ahhoz, hogy normális mennyiséget tudjanak gyártani belőle

(#136) Busterftw válasza xTech (#134) üzenetére


Busterftw
veterán

Irtam egy hsz-t ami az Intel CPU-kra vontakozott, erre linkeltel egy forrast, ami egy darab nemet webshop eladasait nezi az amugy is kicsi DIY szegmensben.

Beloksz egy webshop eredmenyeit, es utana tolem varod, hogy ezt el is higgyem a piac egeszere.
Ha mar kiragadod a DIY piacot, akkor hozz megfelelo forrast a piac egeszerol.

En azt halottam, Mari neni tobb Intelt ad el Egyházasdengelegen, tehat az Intel tobb cput ad el mindenhol.

Van baj, nem keves, illetve mindig visszatero ferdites.

(#137) xTech válasza Busterftw (#136) üzenetére


xTech
tag

Szeretnélek emlékeztetni, hogy az egész vita úgy kezdődött, hogy Viktor azt írta, hogy az emberek (ezalatt értsd azt a konzumer réteget, akik saját maguk vásárolják meg az alkatrészt, aka DIY) biztosan Intelt fognak vásárolni, mert az AMD emelte a Zen3-as processzorok árait, melyre te azt reagáltad, hogy ENÉLKÜL is Intel processzort vásárolnak az emberek.

Tehát nem én ragadtam ki a DIY piacot, hanem alapvetően a témaindító kérdés is a DIY piacra vonatkozott, csak te ezt valamiért képtelen vagy felfogni.

De abban teljesen igazad van, hogy én mindösszesen csak egy darab forrást linkeltem, mely bizonyítaná, hogy a DIY piacon több AMD processzor fogyott. Úgyhogy legyél szíves bizonyítani az ellenkezőjét, amely biztosan nem fog nehézséget okozni számodra, hisz nekem csak egy forrásom van. :)

És még egyszer: DIY.

(#138) Kansas válasza Busterftw (#136) üzenetére


Kansas
addikt

Hiszed vagy sem, a pici DIY piacon látszik meg a leghamarabb, ha fordul a kocka, mert ott nem kötik a szereplőket 3-5-7 éves beszerzési szerződések, rebate-ek, meg a többi fogás amit az ellátási stabilitás céljából kötnek a felek.
De szerintem az jelent valamit, hogy már az IBM is AMD-procis ThinkPad-eket osztogat céges használatra...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#139) Viktor77 válasza xTech (#137) üzenetére


Viktor77
titán

De amúgy tök felesleges eddigi adatokat linkelni, ez az áremelkedés 1 talán 2 hónapos.
Az euró árfolyamot meg aztán végképp, mert az meg Intel procikat is érinti.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#140) koko52 válasza Viktor77 (#139) üzenetére


koko52
veterán

És csak AMD drágult úgy, hogy AMD nem emelt árat csak a nagykerek.. Tehát nagy a kereslet, fogy a készlet gondolom ki is vezetik a 3xxx-et is mert itt az 5xxx. Intelnek nincs ilyen problémája és nem is lesz egy darabig.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#141) Chaser válasza bunfi (#133) üzenetére


Chaser
titán

megszidni nem akarom, csak mintha kabarét néznék ( : 3070 megjelenését is eltoltál, még jó hogy nem kapkodnak

xTech
van erről hivatalos info, hogy az amd árat emelt?
sztem csak annyi történt, hogy kifogytak a nagykerek a 3600-ból, következő adagot pedig már az új eur áron vették, szóval másokkal ellentétben én ezt idevenném
nyilván nem véletlen alig drágább a 3600x, azt nem hordták annyira mint a simát, ahogy kifogy, már az is drágább lesz, és az intelek is
ák-n zen 3600 top1, 3600x top 2, intel 10400f top 15, sima 10400 ki sincs írva

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#142) xTech válasza Chaser (#141) üzenetére


xTech
tag

Én a Zen3-ról beszéltem, nem a 3000-es szériáról.

#139 Viktor77
A linkelt cikkel Busterftw állítását szerettem volna cáfolni az eladási arányokkal kapcsolatban, így nincs is köze az állítólagos áremeléshez.

(#143) Chaser válasza xTech (#142) üzenetére


Chaser
titán

( :
és arra ezt a választ kaptad mástól:
"De amúgy tök felesleges eddigi adatokat linkelni, ez az áremelkedés 1 talán 2 hónapos.
Az euró árfolyamot meg aztán végképp, mert az meg Intel procikat is érinti."
ez úgy akkor zen3 nem lehet, és nyilván az én válaszom se arra vonatkozott
5xxx pedig elég egyértelmű mért drágább a szokásosnál:
mert megtehetik
amennyiben valós a promo simán ér is annyit - és nyilván nem tudnak belőle végtelen mennyiséget gyártani egyebek mellett a konzol soc-ok miatt, így ami van azt nem apróért adják, hülyék is lennének -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#144) xTech válasza Chaser (#143) üzenetére


xTech
tag

Na akkor még egyszer: A linkelt cikkel Busterftw állítását szerettem volna cáfolni az eladási arányokkal kapcsolatban, így nincs is köze az állítólagos áremeléshez.

És azért a Zen3-at hoztam fel példának, mert Viktor áremelést említett, és én csak Zen3 esetén tudok áremelésről, Zen2 esetén nem. Így a példában is az szerepelt.

[ Szerkesztve ]

(#145) Chaser válasza xTech (#144) üzenetére


Chaser
titán

én egyik esetén sem tudok áramelésről, csak annyit tudok, hogy mo-n drágább lett a 3600, azóta meg már a 3700/3800 is
meg kb minden amit eddig néztem ( :
5xxx meg teljesen más téma

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#146) Busterftw válasza xTech (#137) üzenetére


Busterftw
veterán

Ha DIY piacrol beszelsz es az volt a kiindulo beszelgetes, akkor hozz arra forrast.
Te allitod azt hogy a DIY-rol van szo, gondolom Viktor nem a mindfactory.de eladasaira gondolt csak. Arra eleg lenne a cafolatod, de a DIY piac egeszere nem.

Nekem nem kell bizonyitanom semmit.

[ Szerkesztve ]

(#147) xTech válasza Busterftw (#146) üzenetére


xTech
tag

de a DIY piac egeszere nem - és mégis miért? :) Van forrásod, amely bizonyítja az ellenkezőjét?

(#148) Busterftw válasza xTech (#147) üzenetére


Busterftw
veterán

"de a DIY piac egeszere nem - és mégis miért?"
Mert egy webshop nem fedi le a piacot.

Nekem az ellenkezojet nem kell bizonyitanom.
Ha szerinted az AMD tobb procit ad el globalisan, akkor hozz globalis statisztikat, ne egy webshopot. Erre a forrasra varunk, mert amint megjegyeztem, 1 webshop nem ertekelheto.

Mellesleg Ryzen-eket nem csak kulon aruljak, vanak kesz PC-k is.
Viktor nem emelte ki a DIY piacot en sem azt emeltem ki, hanem a felhasznaloi cpu piacot.
Erre hoztam globalis peldat. Most hozz te, ha mar kiemelted a DIY.

[ Szerkesztve ]

(#149) bunfi válasza Busterftw (#148) üzenetére


bunfi
őstag

A legnagyobb webshopok adataiból már vonhatunk le következtetéseket?

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#150) genlog válasza spect80 (#8) üzenetére


genlog
junior tag

:DD

#12 Mindig az életed legjobbja, amit legutóbb vettél, nem?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.