Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Dr. Akula válasza Chaser (#196) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Sőt, nagyon nem annyi, már le is buktak a gyártók a trükközéssel, hogy dupla áron árulják álnéven a kártyáikat. Hogy miért ennyi? Amiért Ferrariból is kevesebb megy el mint Suzukiból: nincs ennyi pénze az embereknek. És a Rózsadombon se fognak többet venni, ha már az SLI-t is beszűntették.

"mért adnak ki úgy vga-t, hogy szét van hajtva a gpu, és már csak élesben derül ki hogy esetleg nem bírja?"

Még egyszer leírom: miért adna ki az ember megint majd fél millát, ha a már meglévő 2080(Ti) is tudja ugyanazt? Ennyi pénzért valamit csak kéne mutatni. Hát pont ezt tették. A 2000-es generáció is pont ugyanezt csinálta anno. Az emberek már a CPU-knál is megunták a +10% kötelező köröket, és nem vesznek minden évben újat. A részvényesek viszont ezt szeretnék.

"szerinted mennyire kamu az, hogy nem számítottak ekkora keresletre?"

Nagyon. Ez a technológia ennyit bír, ráadásul drága is, de azért a főnökség várja az eladásokat. Ezt most elinteleskedte az Nvidia. Viszont még mindig nincs konkurrenciája, most abból él amiből az Intel: van benne tartalék.

"az egy dolog, hogy az rdna 2070s-ig versenyzett, de addig viszont nagyon jó volt"

Megfelelő árazással egy VIA CPU is versenyképes lenne. Csak rá kell mondani hogy ők most az 5 Ft-os kategóriában versenyeznek. És persze nem is akartak ennél többet, ahogy ilyenkor a mentegetőzés lenni szokott. :D

(#202) Norman M249 válasza Sinesol (#26) üzenetére


Norman M249
tag

Az nem volt baj mikor 2k szériától fogva kb a 7k ig bezárólag adott 3-5% + teljesítményt alaplapcsere mellett magasabb áron az intelke? hmm? Most őszintén, itt azért zen/zen+/zen2 és a megjelenő zen3 esetén nem éppen hagyapöcörőnyi teljesítmény ugrás van,ahhoz képest a felár meg hagyjuk már kategória. Capisi? Alaplapi kompatibilitás hmmm? Egy b350 lapban egy 3k Ryzen elmegy, a b450-re jön januárban az új Agesa 5k támogatással, itt igaz képlékeny a helyzet ,hisz a gyártókra van bízva,hogy engedik vagy nem az adott lapjukon az 5k procikat. Ilyen hozzállást mikor produkált a nagy kék főnök? SOHA!

[ Szerkesztve ]

(#203) Chaser válasza genlog (#200) üzenetére


Chaser
titán

ahogy az eur ára emelkedik, abban már kb biztos lehetsz, hogy nem lesz 30%-kal olcsóbb 3 hónap után ;]
azt meg max az amd tudja mekkora készletük lesz, ezt az nv-s dolgot sztem nem tudják überelni

Dr. Akula
minkfelénk' a +30-40% nem ugyanaz a teljesítmény, 2080-nál a ti volt ennyivel gyorsabb +200e-ért? ( :
részemről befejeztem, nem tudod vagy nem akarod megérteni
ahogy azt sem, ilyen szintű gyártónál akkor lesz készlethiány és derülnek ki disznóságok, ha ég a ház, semmilyen más esetben nem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#204) Dr. Akula válasza Chaser (#203) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem tudom elképzelni se mit kéne nekem megérteni, amit te értesz. Van versenyképes AMD videokártya? Nincs. Volt eddig? Nem. Akkor meg? Az hogy "majd" meg "lesz", na ezeket a szavakat nyugodtan levédethetné az AMD, kb. ennyi a stratégiájuk. Én már túl sokszor, túl sokáig hittem nekik ahhoz hogy legközelebb megint csak egy bemondásra, egy ígérgetésre elhiggyek bármit is nekik. Majd ha tesztekkel is alá tudják támasztani.

(#205) Chaser válasza Dr. Akula (#204) üzenetére


Chaser
titán

saját elméletedet ott megcáfoltad, hogy ki venné megint a félmillás' kártyát, ha gyorsabb is
mégis, ki veszi? akinek jut ;] - és nincsenek elvei, bár ez szubjektív véleményem, ha senki nem adná meg a kufár árat érte akkor annyiért kapnák mint amennyiért adja a gyártó, max ehhez várni kellene 1 hónapot minden kedves leendő vásárlónak -
nagyon kevered a szezont a fazonnal, a csúcson nem volt gpu-juk, 2070s-ig volt - rtx-et valóban nem tudtak, de 2080ti rtx-ével is kb ki lehetett törölni, szóval nem mérvadó -
de a csúcsot mindig a legkevesebben veszik, pénzügyi szempontból nem nagy érvágás, az presztízskérdés
tudtommal nem ígérgetett most semmit az amd, azt tudjuk mit tud a 40cu-s rdna1, és most jön egy 80cu-s rdna2 rtx

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#206) arn válasza Norman M249 (#202) üzenetére


arn
félisten

A mostani ugras azert nem lesz tul nagy... lehet meg annyit sem nyersz, amennyivel dragabb.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#207) Picco válasza genlog (#200) üzenetére


Picco
addikt

februar

#197 Dr. Akula: Te meg a múlt eseményeivel se... Az AMD ígérgetésben mindig is nagyon jó volt ("P2 killer" K6, ugye emlékszünk még rá), csak épp a megvalósításban nem.

Hol is tart most az AMD a CPUk teren? Pedig sok igergetes nem volt. Ez mar nem az az AMD ami regen volt, sem teljesitmenyben, sem marketingben es arban sem. Miert kell itt ennyire erolkodni?
Nem szep dolog a szemellenzo, vagy ennyire hogy a dragan vett 9900k-t lemossa nemsokara az olcso 5600x? ;]
Inkabb orulni hogy vegre van tenyleges fejlodes egyebkent meg mindig 4 magos procid lenne. :K

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#208) Chaser válasza arn (#206) üzenetére


Chaser
titán

a +19% ipc és magasabb órajel nem lesz nagy ugrás ccx-enként 8 v 10 maggal? akkor mi számít annak? :)
annyit biztos nem hoz amennyivel drágább 3xxx-nél itthon a kicsit magasabb ár és a sokkal drágább eur miatt, ez meg nem az amd dolga/hibája

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#209) Busterftw válasza Chaser (#205) üzenetére


Busterftw
veterán

Annyiban egyetertek vele, hogy az aktualis csucs az ami van.
Hiaba nem csucskartya a 5700XT, jelenleg ez az AMD csucs.
Azzal nem lehet takarozni, hogy az AMD hova szanta es majd majd majd jon a X CU-s kartya.
Az van ami van.

(#210) Malibutomi válasza Dr. Akula (#204) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Akkor varj meg 5 napot es kiderul. 28-an mutatjak be oket.
Az adatok mar szinte ismertek, a teljesitmeny is kiszivargott hogy a 3080-al kb egy szinten lesznek a nagy kartyak. Ugy fest csak te maradtal le minderrol es elsz a multban.

(#211) Chaser válasza Busterftw (#209) üzenetére


Chaser
titán

de nem az rdna1-ről beszélünk már egy ideje, hanem az rdna2-ről
de ha az rdna1-et vesszük ok, jelenleg kapni tényleg nem lehet erősebb amd-t, 2070s tudású kb
hol a probléma? akinek kevés vesz nv-t, eddig is megtehette
tényleg nem értem hol a probléma, eddig is tudtuk hogy az 5700xt nv csúccsal nem tudott versenyezni, emlékeim szerint nem is 4-450e ft volt az ára mint a 2080ti-nek, sokszor "apróért" lehetett venni alzáról

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#212) genlog válasza Picco (#207) üzenetére


genlog
junior tag

Remélem tavasszal az új gépembe tudok vásárolni jó áron új kártyát.

(#213) Dr. Akula válasza Picco (#207) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Hát hol tart? Ott ahol egyébként is tartana, csak most kicsúszott előle a konkurrencia, mint Baumgartner elől a Forma 1-ben. Így is 5 évükbe tellett beelőzni. Ez nem az ő érdemük, hanem az Intelé. Ha nem lövik tökön magukat, az AMD akkor is itt tartana, csak az Intel már rég lelépte volna ezt a szintet.

Nem én erőlködök, hanem az AMD fanok. NEkem volt AMD-m is, nem is egyszer, nem is 1 db, CPU-ban és VGA-ban is, de ahogy a reklám mondja: hülye azért nem vagyok. Amíg én a 3. generációval szoptam folyamatosan a GTA4-el, addig az nvidiásoknál hasított ezerrel. Ezen nincs mit magyarázni, a tények magukért beszélnek. Úgyhogy én is inkább vettem Nvidiát. De bedőltem nekik a K6-tal is, "P2 killer", aha persze... Majd ha bizonyítanak, addig nem. Procit most megint AMD-t vennék, mert ott bizonyítottak. De VGA-ban azóta se.

Szóval szerintem se szép dolog a szemellenző, másnak is ajánlom a levételét. :)

#205Chaser: "a csúcson nem volt gpu-juk"

De, ez volt a csúcs náluk. Ha tudtak volna jobbat, csináltak volna. De nem tudtak. A 3080 / 3090 se azért olyan instzabil mert nem szeretne magasabb MHz-en menni, hanem mert nem tud. Persze álmodhatna rá az Nvidia is 3000-es Titant, de minek. Álmodni mindenki tud.

"de a csúcsot mindig a legkevesebben veszik, pénzügyi szempontból nem nagy érvágás, az presztízskérdés"

Akkor az AMD mit erőlködik CPU fronton? Most hogy kidőlt az Intel, nyugodtan hátradőlhetnének hogy nehogy véletlenül megelőzzék, hiszen ők mindig is csak a 2. helyre lőttek, véletlenül se szerettek volna elsők lenni... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#214) Busterftw válasza Chaser (#211) üzenetére


Busterftw
veterán

Ezt ertem, de a kartya nem letezik, csak leakek es pletykak.
Az RDNA1 pedig mar masfel eve piacon van, nyilvan ezt tudjuk csak nezni, meg 5 napig ez az AMD csucs.

Nem problema, csak ebbol a szempontbol nezve egyetertek vele. Ez csak erositi a multbeli AMD kartyak, ahol fel evvel a launch elott temettek a piacon levo Nvidiakat, mert jon az AMD next-gen es lesz ihaj-suhaj. Oscar bacsi meg nem gyutt.

Majd jon a kartya, aztan megnezzuk mit tud. :)

(#215) Dr. Akula válasza Malibutomi (#210) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Bizonyára ez lenne az első ismert eset a történelemben, amikor a marketingbullshit nem találkozik a teszteredményekkel... Én is szeretném ha igaz lenne, csak 20 év hitegetés után már nem hiszem el bemondásra. Vajon miért?

(#216) Mumee válasza Dr. Akula (#215) üzenetére


Mumee
őstag

A kétkedést megértem, de a leakek több AMD-től független forrástól mióta = marketing?

[ Szerkesztve ]

(#217) Dr. Akula válasza Mumee (#216) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A 7970-et se úgy reklámozták hogy ezzel aztán még annyi fps-ed se lesz GTA4-ben mint az előző generációval.

[ Szerkesztve ]

(#218) Chaser válasza Dr. Akula (#213) üzenetére


Chaser
titán

ne fárassz már, a piacon nem volt csúcs gpu-juk, magához mérten egy arm soc gyártónak is van ( :
most olyan dolgokat mondasz, amik eddig is köztudottak voltak, rdna1-nek 5700xt-nél volt vége, na bummmm, hol a probléma? fölötte nem volt árverseny, aki akarta tömhette az nv zsebét a túlárazott vga-kért, egészségükre, akkor is annyit kellett volna tenni hogy nem veszik meg, pár hónappal később lett is volna áresés, de a legtöbb ember jelzőt nem mondok inkább
nézz meg pár statot, hogy milyen árkategóriás vga-ból fogy a legtöbb, lelövöm a poént, hát nem 2080ti, nem is 2070s, de nem is 5700xt, meg 2060, a 100e alatti szegmens pörög a legjobban
mint előbb már mondtam, az abszolút csúcs az presztízskérdés, pénzben ettől sokkal kevesebb nem lesz egy gyártónak, ha nem tudja prezentálni
semmit nem erőlködik a zennel, feállítottak egy stratégiát és kivitelezik, ahogy nyilván az rdna-val is, és végre nem 1-2 éves intervallumban való gondolkodást látok, hanem igen hosszú távút, lisa asszony kezébe vette ott a dolgokat rendesen
ez mellett én nv vga-t tervezek most venni, abba a gépházba nincs jó amd alternatíva amit kinéztem, szóval én sokkal jobban örülnék, ha alsóbb szegmensbe is adna az amd vga-t, kis fogyasztással

Busterftw
ebből a szempontból igaz
páran pedzegették, hogy a kedves lisa nem is a legerősebb navit mutatta be burkoltan az új zennel, hanem egy kisebbet, hogy sokkal ütősebb hatást váltson ki az rdna2 bejelentés
eddigi munkásságát látva simán lehet, de ha a legerősebbet mutatta akkor sincs gond, nem olyan difiről lenne szó mint 5700xt vs 2080ti esetén
ami a szomorú, hogy mai vga árak még akkor is durván betegek, ha megfelezzük őket kettővel, és ez kb senkit nem érdekel, csak hogy az amd-nek nincsen "csúcs" kártyája :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#219) Malibutomi válasza Dr. Akula (#215) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ha figyeltel volna az elozoleg hozzad szolokra, a 3080 durvan ketszer gyorsabb az 5700XT-nel, aminel most az AMD egy ketszer nagyobb chipethoz ujabb architekturat, es tobb mint 20%-al magasabb orajelet.

en sem hiszek el bemondasra semmit, olvasom a hireket es hasznalom a fejem. Plusz az utobbi hetekben szivarognak az infok, es mindegyik azt mutatja hogy a 3080 korul lesz.

(#220) Yutani válasza Dr. Akula (#217) üzenetére


Yutani
nagyúr

A Gta4 2GB feletti kártyákon nem futott normálisan, akármelyik gyártótól, ezért kellett a -nomemrestrict -norestrictions kapcsoló az indításhoz. Tele volt vele a net annó. De szarazájemdé. :U

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#221) Mumee válasza Dr. Akula (#217) üzenetére


Mumee
őstag

Poor Volta és társai az marketing, mivel AMD-től származik.
3080 = 2x2080 marketing, mert Nvidia-tól számrazik.

Mind2 hazudott/ferdített jó erősen.

Leakek nem marketing, mivel általában köze sincs a gyártóhoz. Legtöbbször AiB-ek leakelnek.

(#222) arn válasza Chaser (#208) üzenetére


arn
félisten

Mivel a magok szama nem valtozik, nem... a 3900x vmi 430 eur, az uj meg vmi 580 lesz. Hol itt a nagy ugras?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#223) Kansas válasza genlog (#200) üzenetére


Kansas
addikt

"Talán mire ez lesz, az NV is kijön az újabb sorozattal..."
Inkább mire beáll az új AMD-k ára, talán lesz normális készlet az NVidiákból is... ;]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#224) arn válasza Malibutomi (#219) üzenetére


arn
félisten

En ezt a kepet arnyalnam... egyreszt nem fog kozel sem 2x jobban skalazodni, meg akkor sem, ha a gpu tudni fogja azt. Masodszor az uj rtx vhol csak 50-70%al gyorsabb, vhol meg 120-150%al. A nvidia konkurencia elleni paraja szvsz sokkal inkabb azoknak a cimeknek szolnak, ami az elozo szekcioba esnek. Hulyen nezne ki, hogy bizonyos helyzetekben hozza csak, amit.

Atlagban a 3080hoz lesz a legkozelebb, de a modernebb cimekben jobb lesz az rtx - azonos csikszelessegen meg architekturaval azert olyan nagy csodakat nem lehet muvelni.

Az ujabb konzolgeneraciok portjai lehetnek meg erdekesek, de meg ez is a jovo zeneje, epp ugy, mint az rtx3000 ki(nem)hasznalasa.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#225) Dr. Akula válasza Chaser (#218) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"ne fárassz már, a piacon nem volt csúcs gpu-juk"

Abban egyetértünk hogy a csúcs AMD Nvidia mértékkel tényleg nem volt csúcs, de náluk házon belül az volt a csúcs, mert annál jobbat nem tudtak. A ki tud nagyobbat álmodni versenyt meg hagyjuk!

"most olyan dolgokat mondasz, amik eddig is köztudottak voltak"

Jól látod, csak olyan dolgokat mondok, ami mind köztudott. De akkor min problémáztok?

"lelövöm a poént, hát nem 2080ti, nem is 2070s, de nem is 5700xt, meg 2060, a 100e alatti szegmens pörög a legjobban"

Ferrariból se fogy annyi mint Szuszkából, de ezzel most mit akartál mondani?

"lisa asszony kezébe vette ott a dolgokat rendesen"

Ez már Kovi szakterülete, nem a PH-é. :D

#219Malibutomi: Az a "közel" 2x annyi lehet hogy a megjelenésre közel se lesz annyi, aztán ha mégis, lehet hogy az órajel nem lesz annyi, mert a kazánnak határt kell szabni, meg még jópár egyéb "hát nem jött össze" tényező is kiderülhet. Mint a 3080-asoknál a hátlapi kondik, amire a megoldás a "vegyük vissza az órajelet, kit érdekel, már úgyis eladtuk". Majd ha tesztelve is megmarad a "közel 2x", akkor elhiszem, addig nem.

#220Yutani: Pontosabban 2 GB feletti AMD kártyákon, merthogy az Nvidiánál nem volt semmi ilyen problémája (meg más se), az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#226) Dr. Akula válasza Kansas (#223) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az AMD is pont olyan árba áll be, amennyit ér. Amikor jobb lett az Ahtlon X2 a Pentium 4-nél, egyből elkezdték ők is a luxusprofitozást.

(#227) Malibutomi válasza Dr. Akula (#225) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

En nem irtam hogy kozel ketszer gyorsabb lenne azt irtam ketszer nagyobb chip es joval magasabb orajel. De amugy mar kerultek ki 3DMark pontszamok is es azok alapjan is 3080 teljesitmeny lesz. Hol jobb, hol rosszabb.
Az orajeleket amugy a kartya gyartok szivargasaibol tudni, pl Asus kartya bios kerult ki, es csak felfele mentek az eredeti hirekhez kepest.

Egyszeruen annyi a tortenet hogy az AMD ebben a generacioban hoz nagy kartyat is nem csak kozepkategoriat.
Amugy kozepkategoriaban mar az elozo genben nagyon kozel ertek az Nvidiahaz (RT kiveve)csak mondom.

5700XT - 2070
Kb ugyanannyi tranzisztor, kb ugyanaz a fogyasztas es kb ugyanaz a teljesitmeny.

(#228) arn válasza Malibutomi (#227) üzenetére


arn
félisten

jah es 12nm vs 7nm :) ennek is van nemi szerepe.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#229) Chaser válasza arn (#222) üzenetére


Chaser
titán

az ártól független, hogy 19% ipc upgrade és emelt órajelek nagy ugrás vagy sem, nos, nagy ugrás
intelnél ezt 2-3 gennel kaptad meg, utolsó geneket nem számítva, ott kb stagnálás volt
az, hogy ez kinek éri meg ár/értékben egy egészes más kérdés, akinek megéri megveszi, akinek nem éri meg nem veszi meg, ez lesz az abszolút csúcs
amúgy néha tényleg úgy érzem, hogy dedós szinten vagyunk
bárki komolyan úgy gondolja, hogy évente duplázódnak majd a magok? bőven elhozták ide azt a szintet, ami nemrég még hedt volt, most már csak gyorsítani kell a magokat és lehetőleg még kisebb fogyasztás mellett

Dr. Akula
mondom ne fárassz ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#230) Yutani válasza Dr. Akula (#225) üzenetére


Yutani
nagyúr

Látom, inkább meghazudtolod a dolgokat, mintsem elismerd, user error volt nálad. GTX 680 4GB kártyákkal is ugyanazt csinálta a GTA4. Megsúgom, nem az AMD-vel volt gond, hanem a játékkal, szarul volt megcsinálva. Persze kényelmes az AMD-re fogni ezt is. :U

#tarcsad

(#231) VirsLee válasza Dr. Akula (#225) üzenetére


VirsLee
őstag

Nehéz elfogadni, hogy nincs igazából marketing, amit Te most nem hiszel el? 28-án lesz bejelentés, lazulj addig egy kicsit. Nem kell addig feltétlenül fosni magadból a szót. Tartalékold az energiád. Várunk szeretettel 28-án este az AMD-s hír alatti topicban. Akkor már lesz marketing anyag, reméljük 10-20 alkalommal ott is beírod, hogy azt Te nem hiszed el :)

Addig, csak hogy a topichoz jobban kapcsolódjunk. Miért nem lehet még előrendelni 3070-et? Szerinted mi a sz@rt bénázik az NV? Eladtam a kártyát, bennem van az érzés, hogy vásárolni kell :)

(#232) arn válasza Chaser (#229) üzenetére


arn
félisten

nagy ugras az volt, amikor a 8 magos helyett megjelent a 16 magos... szinten emelt ipcvel. ez egy finomitas. hogy az intel szart se csinalt sokaig, attol ez meg nem lesz nagy ugras.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#233) Malibutomi válasza arn (#228) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Most mar nem sok a jelentosege, mivel azota az NV semmit nem lepett elore perf/Wattban 12->8nm-el es ujabb architekturaval, mig az AMD eleg nagyot ha a konzol GPU-bol indulunk ki. 2080S grafikai teljesitmeny es a GPU resz kb 130W-ot fogyaszt

(#234) Chaser válasza arn (#232) üzenetére


Chaser
titán

melyik 8 magos helyett jelent meg 16 magos, esetleg valamelyik intel megoldás helyett?
előző genhez képest 19% ipc upgrade és nagyobb órajelek az cpu-nál nagy ugrás, neked tetszik vagy sem, és mindez egy év elteltével, nem évek múlva történt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#235) arn válasza Malibutomi (#233) üzenetére


arn
félisten

mivel az elozo kartyak nem voltak agyonnyuzva. hasonlo tdpszintre belove lenne ott is fejlodes (de teljesitmenyben kisebb).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#236) arn válasza Chaser (#234) üzenetére


arn
félisten

1800x - 2700x - 3950x - 5950x

ezek voltak a mainstream csucsok

cinebenchben (ha igaz a leak):
+10% +223% +13%?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#237) Dare2Live válasza arn (#236) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Bejelentés óta elég jól tudható miben mennyit léptek előre.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#238) arn válasza Dare2Live (#237) üzenetére


arn
félisten

miert vannak fuggetlen tesztek? en csak cinebench leaket lattam.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#239) flydomi válasza Dr. Akula (#213) üzenetére


flydomi
junior tag

Ha nem lövik tökön magukat, az AMD akkor is itt tartana, csak az Intel már rég lelépte volna ezt a szintet.

Nezopont kerdese minden.(mit lett volna.......ha......de ugye nincs volna es ha.......)
Az AMD az elmult evekben "csondben" volt,mikozben egy "uj strategiat" felepitve folytatta utjat.Ez CPU teren latszik is.Szep eroforrast beleadtak,hogy a konkurenciat lassan beerjek es megelozzek.
Velemenyem szerint most a GPU-ra is rafordultak,ahol talan szintugy "sikereket" tudnak elkonyvelni majd.Idovel kiderul.
A legjobban itt a harmadik fel fog jarni,az pedig a gamer. :)

Most a Nvidia beledolt a kardjaba a nagy Hypelos miatt. :)
Tultoltak a sracok kegyetlenul.Negativ iranyba.De mererdemelten be...opattak magukat,ha mar a gamereken nyereszkednek es nezik hulyenek oket. :))

[ Szerkesztve ]

(#240) Chaser válasza arn (#236) üzenetére


Chaser
titán

tudom, és 1800x árán jött a 3950x?
19% ipc upgradet promóztak, emellett nagyobb lett az órajel, már nem 4mag/ccx van, hanem 8 v 10mag/ccx, ami még szintén visszafogta főleg játékban a 3xxx-et, emellett kisebb fogyasztást is mondtak adott teljesítmény mellé
ekkora upgrade sztem az első gen core i-től a harmadikig volt meg intelnél, ha nem a haswellig
magok számát már hova emeljék? akinek kell több mint 16, ott a tr, halandónak meg a 8 is bőven sok
ellenben ha azok gyorsulnak és kevesebbet esznek, az nagyon nem baj

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#241) poci76 válasza Chaser (#240) üzenetére


poci76
aktív tag

Az 1800x árán a 3900x jött, ami 12 mag. Ha most a 16 mag jött volna ennyiért, akkor lenne jó, ehhez képest változatlan magszámhoz még árat is emeltek.

(#242) Dr. Akula válasza Malibutomi (#227) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az tök jó, de azért előbb látni szeretném a VÉGLEGES, bolti terméket is. Láttunk már megbuherált engineering sample teszteket máshol is, olyan pontszámokkal hogy ihaj, aztán a bolti termék mégse hozta a látottakat. Meg a teszteket is meg szokták válogatni, annak pl. az Intel a nagymestere, papíron tudja az AMD IGP szintjét, csak épp játékoknál sose.

#230Yutani: Te most mit akarsz bemagyarázni nekem, hogy a valóság nem a valóság? Ez már Virág elvtársi színvonal!

"Megsúgom, nem az AMD-vel volt gond, hanem a játékkal, szarul volt megcsinálva."

Japersze, érdekes az Nvidia tulajoknak nem volt szarul megcsinálva, nekik biztos másféle játékot osztottak... Figyi, 3, azaz HÁROM generáció AMD, ismétlem: A-EM-DÉ kártyát használtam el GTA4 alatt, és generációról generációra kevesebb volt az fps, és egyre több a trükközés a működéshez. De véletlenül se az AMD hibája, a Radeont is az Nvidia tákolgatja, nem? :W

(#243) Chaser válasza poci76 (#241) üzenetére


Chaser
titán

az 1800x magok számában újított, ipc-ben és órajelben nem volt acélos, ccx-ek közti kommunikáció is lassú volt
a 3900 kb mindenben jobb mint az 1800x, de közben az intelhez is beestek a 8 magosak, még le is ment az ára később a 3900x-nek
5xxx pedig mindenben jobb mint a 3xxx, de intel semmi újat nem mutatott, árat tudott csökkenteni bizonyos sávokban
de kérdezlek én téged:
ennek mi köze ahhoz, hogy előző 3xxx gen óta össz 20-25-30%-kot gyorsul az 5xxx?
az a változatlan magszám és áremelés azt jelenti hogy első helyre kerültek, a vevőnek pedig azt jelenti, hogy olyan mértékű "befektetésért" amit eddig kapott, nem kap akkora teljesítmény növekedést, semmi többet
ez egy gen alatt objektíven nézve egy nagy ugrás, nem lepkef_ing 5-10% ami intelnél volt, akinek nem tetszik az ára nem veszi meg, 1ft-tal nem adnám olcsóbban, de te sem, ha tied lenne a cég - persze ha nem teréz anya vagy álruhában -

szerk:
Dr. Akula
így van, várjuk a valós teszteket, bár zeohoz konvergál annak az esélye hogy le akarnák járatni magukat, de azért még ott van

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#244) Malibutomi válasza Dr. Akula (#242) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Mint mondtam 5 nap a launch.

(#245) Dr. Akula válasza flydomi (#239) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ez nem jött volna létre az Intel öntökönlövése nélkül, ha nem kúrják el a gyártástechnológiát, az AMD akkor is a mostani szinten tartana, csak az Intel is annyival előrébb. És ehhez is kellett 5 év, addig kitartott a lendület fejlődés nélkül is, ennyivel volt lemaradva az AMD. AMD CPU fronton nem láttunk olyan generációs ugrásokat mint az Nvidia 2000 / 3000 terén.

(#246) Dare2Live válasza arn (#238) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mért kellenek?
Amit ryzennél az elmúlt években kiraktak mindig stimmelt. CEO és CTO is elmondta.

Amúgy meg ha azt gondolod most CEO és CTO is hazudik (pontos számonkérhető számokat mondtak) akkor kell még várni 1hetet és kiderül, hogy hazudoztak e vagy sem.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#247) Mumee válasza Dr. Akula (#245) üzenetére


Mumee
őstag

"generációs ugrásokat mint az Nvidia 2000 / 3000 terén"

:C :)) :D :DD :DDD

Azt hiszem ezzel a gondolatmenettel le is zárhatom a napomat.
Már nem lesz jobb. Jó8.

(#248) Dr. Akula válasza Mumee (#247) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ismét sokat tettél hozzá a témához... A sormintát meg inkább papíron gyakorold!

(#249) Mumee válasza Dr. Akula (#248) üzenetére


Mumee
őstag

Valóban.
Nézzük sorban. (és ne csak a játékokat, hisz arról nem tehetnek, hogy a játékok továbbra sem skáláznak a magok számával)

2017: DUPLA MAGSZÁM - AMD fellépett max 8magra, az addigi max Intel 4magról
2018: +20-25% teljesítményt adott azonos áron továbbra is max 8 maggal
2019: DUPLA MAGSZÁMA+20-25% teljesítmény immár max 16 maggal

Mindez hasonló fogyasztásokkal.

Nvidia 2000-3000 a grafikon végén, fogyasztások nélkül. Pedig a 3000-es széria fogyasztása igazán kiugró. :D

Nvidia 2-2 év alatt 39% és 46%.
AMD CPU 2év alatt 4-ről 16mag és +30-40% teljesítmény.

Valóban. Undorítóan sz3r generációs ugrásokat láthattunk.

[ Szerkesztve ]

(#250) Dr. Akula válasza Mumee (#249) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"hisz arról nem tehetnek, hogy a játékok továbbra sem skáláznak a magok számával"

Hát ki tehet róla? Tudták milyen pályán kell versenyezniük, mégse sikerült megugrani a lécet. Hiába a magszám, ha nem tartozik hozzá MHz. GTA-ban kevés vigasz hogy de legalább valami Cinebenchben jobban számolgat. :D Na akkor hogy itt a grafikonod, kezdd el mutogatni hogy melyik processzorgeneráció tudott ekkorát előrelépni teljesítményben! Azon kívül hogy magszám... 3700x vs 2700x effective speed: +6%. Messze van a 20-25%-tól. :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.