Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Busterftw válasza bunfi (#149) üzenetére


Busterftw
veterán

Következtést persze, csak én nem hangoztatnám tényként, pontos eladási adatok nélkül.

(#152) VirsLee válasza bunfi (#149) üzenetére


VirsLee
őstag

Feleslegesen foglalkozol vele. Csak kötözködik. DIY-t elvitte az AMD, de ezt neki nehéz feldolgozni. Számos cikk jelent meg erről az elmúlt másfél évben. Japán piacról szoktak statisztikát közölni, 65-70% amd, pcx ~75%, alza legtöbbet eladott prociknál top 10-ben 7 amd, a linkelt videó, mindfactory, stb.

(#153) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

RIP ; törölték a 16GB és a 20GB -os verziót is .. :W
( nem halasztották -> törölték ! )
nyuszika halállistája:
- RTX 3070 Ti
- RTX 3070 16GB
- RTX 3080 20GB

mindeközben a versenytárstól jön
az AMD Navi 1x "Blockchain" graphics card ( cryptocurrency mining ! )

NVIDIA GeForce RTX 3080 20GB and RTX 3070 16GB canceled
https://videocardz.com/newz/nvidia-allegedly-cancels-geforce-rtx-3080-20gb-and-rtx-3070-16gb

"
NVIDIA allegedly cancels its December launch of GeForce RTX 3080 20GB and RTX 3070 16GB. This still very fresh information comes from two independent sources.

Technically GeForce RTX 3080 20GB and RTX 3070 16GB could launch at a later time, but the information that we have clearly stated that those SKUs have been canceled, not postponed. NVIDIA has already canceled its RTX 3070 Ti model (PG141 SKU 0), so the RTX 3070 16GB (PG141 SKU5) and RTX 3080 20GB (PG132 SKU20) will be joining the list.

The GeForce RTX 3080 20GB was expected to be a response to AMD Radeon RX 6900/6800 series featuring Navi 21 GPU. All three AMD SKUs will feature 16GB of memory, leaving NVIDIA with a smaller frame buffer to compete with.

We do not know the official reason for the cancellation. The RTX 3080 20GB might have been scrapped due to low GDDR6X yield issues, one source claims. The reason behind RTX 3070 16GB cancellation is unknown (this SKU uses GDDR6 memory).

The plans for GeForce RTX 3060 Ti remain unchanged. The PG190 SKU 10 remains on track for mid-November launch. NVIDIA has not yet confirmed the exact launch date."
"

Mottó: "A verseny jó!"

(#154) arn válasza Busterftw (#148) üzenetére


arn
félisten

Ugyanmar, x forrasbol is az jon le, hogy sokkal kelendobbek az amd cpuk - nem tudom milyen egyseges kimutatast varsz, olyan nem letezik. Ez az egesz kezd lapos fold szintu vitava degradalodni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#155) hcl válasza Sinesol (#26) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ö, arról szól a cikk, hogy miért nincs készlet :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#156) edward2 válasza S_x96x_S (#153) üzenetére


edward2
addikt

A következtetések a kedvenceim:

1. AMD annyival gyorsabb, hogy az nvidia előre feladta a harcot
2. AMD annyival lassabb, hogy az nvidianak erőlködnie se kell

:DDD

(#157) #16939776 válasza S_x96x_S (#153) üzenetére


#16939776
törölt tag

Akkor akik a 20GB-s 3080-ra vártak mint minden szempontból értelmes alternatívára a 2080Ti/1080Ti után, de már eladták az előd kártyájukat, azok két szék között a földön ülve maradnak még egy darabig. :))

Talán a még/már nem kapható 10GB-s 3080 mögül addig nem hátrálnak ki, amíg el nem készülnek hozzá egy V2.0 GPU-val, amit a jobb gyárthatóságra optimalizálnak.
Én drukkolok, hogy a közép kat. ezekhez képest apró méretű GPU-kal ne járjanak pórul, legyen a legalább a tömegnek szép a karácsonya az új NV VGA-kkal! :)

[ Szerkesztve ]

(#159) Busterftw válasza VirsLee (#152) üzenetére


Busterftw
veterán

En csak azt mondom, hogy ez nem fedi le az egesz piacot.
Ha neked ez nem egyertelmu es csak kotozkodes, hat legyen.

#154 Arn
Tobb forrasbol is az jon le, hogy egy nemet webshopban tobb AMD cpu fogy es a japan diy piacon is.
Csak ez ugy van eloadva, hogy osszesen tobbet ad el. Ezzel nem ertek egyet.

Mi a ceggel 19 orszagban vagyunk jelen, par orszag dominal az eladasokat nezve, a legtobb atlagos, par orszag meg alig teljesit.
Mi ad teljes kepet, ha azt a 3 orszagot linkelem, ahol sokat adunk el, vagy ha 19 orszag atlagat.

[ Szerkesztve ]

(#160) bunfi válasza Busterftw (#159) üzenetére


bunfi
őstag

Megint elegánsan elsiklasz az Amazon, a Newegg és hasonlók felett... a top 10 eladott CPU-ból 7 AMD. Szerintem ez egy elég jó indikátor arra nézve, hogy az ár/teljesítmény eladja a terméket, a csodálatos kék színű doboz és az órajeltöbblet már nem annyira.

De lovagolhatunk tovább azon, hogy nincsenek hivatalos számok. Nagyságrendileg annyit is érnek, mint a végletekig kikozmetikázott bevételi adatok...

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#161) edward2 válasza bunfi (#160) üzenetére


edward2
addikt

Szerintem a legtöbb ember azt sem tudja mire vesz hardvert. A tesztekben jobb az AMD, de valóban azokban a tesztekben jobb ami engem érdekel?

Meg merem kockáztatni egy csomó elsősorban gamer vesz AMD-t közben még mai napig az intel jobb a játékokban. Azt meg kb a fülem mögé kenhetem, hogy multicoreban 5x gyorsabb ha nem használom.

(#162) Busterftw válasza bunfi (#160) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem vitatom a termek nepszeruseget es azt sem, hogy jo/ar teljesitmeny miatt nepszeru, en is Ryzenre tervezek valtani a jovoben az uj gepben.

Csupan azt mondom, hogy ez nem fedi le az egesz piacot. Mindenki levonhatja maganak a kovetkeztetest es "kerekithet" par webshop alapjan, de en nem hirdetnem ugy, hogy az AMD tobb cpu-t ad el mint az Intel.

Az Amazonnal figyelembe kell venni az algoritmust is. Atverheto es nem ad pontos adatot, ezt bizonyitotta az a csavo, aki irt egy rovid e-bookot, majd jo ertekelesekkel bekerult a best sellerek koze. Ezert is valtozik a lista allandoan. (Pl tegnap 10 vga-bol 4 AMD-s volt, ma mar csak 3)

Aztan most mar ott tartunk, hogy az Intel bevetelt hamisit. Megyegy szubjektiv "kovetkeztetes", persze ugyanugy bizonyitek nelkul.

(#163) VirsLee válasza Busterftw (#159) üzenetére


VirsLee
őstag

A japán piacot teljesen lefedik a japán számok. A mindfactory számok valóban nem relevánsak bangladesben, de elég nagy forgalmuk van Németországban, szóval ott szerintem nincs vele gond. Ugyanez igaz, ha meghallgatsz pár pcx-es videót vagy megnézed az alza top listát eladás alapján.

Azzal főzünk, ami van. Nincs más rendelkezésre álló információ, állításokat alátámasztani pedig mindkét oldalon szokás. Te nem fogsz találni semmit a saját állításodra, mert Intel dollárban méri a procit, nem darabban...

(#164) bunfi válasza Busterftw (#162) üzenetére


bunfi
őstag

Összesített adatok tekintetében teljesen igaz, de mint DIY szegmens elég szarul áll az Intel, mert a releváns csatornák (értsd. boltok, webshopok) értékesítési adatai szerint több AMD processzort adnak el, mint Intelt.

E-book? VGA lista? Szerintem mindkettő nagyon rossz példa, és magam részéről kétlem, hogy ugyanazok a metodikák műkönének egy 50-100 ezer forintos processzorra, mint amit az e-book srác használt a rendszer meghackelésére vagy épp a kínai eladók a konkurenciájuk eliminálására. A te gépedet is fel lehet törni, de ez nem azt jelenti, hogy már fel is van törve.

Hamisít? Már bocsánat, de ezt hol írtam? Kozmetikáz, az nem ugyanaz. Ne másitd meg a leírt szavaimat legyél olyan kedves...

#161edward2
Nagyszerű, hiszen 2-5 fps negál minden árdifferenciát vagy fejleszthetőséget! :))

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#165) Busterftw válasza VirsLee (#163) üzenetére


Busterftw
veterán

A kulonbseg az, hogy en teljes eladasi adatok hianyaban nem allitok olyat, hogy az Intel tobbet ad el.
A penzugyi jelentesre hivatkozva mar igen. En eleve nem a DIY piacot neztem illetve olvastam Viktor hsz-eben, csak aztan jott a nagyon relevans Amazon link, mint cafolat probalkozas.

bunfi
Szerintem az algoritmus meg ugyanugy mukodik. Nagyon leegyszerusitve sulyozott az ertekeles, ha pl egy fel nap alatt hirtelen sok 10600 fogyna, akkor kuszna fel a listan, hiaba adnak el belole kevesebbet, mint a sorban elotte levo Ryzenbol.

"A te gépedet is fel lehet törni, de ez nem azt jelenti, hogy már fel is van törve."
Igy-igy, attol hogy egy nemet webshopban a Ryzenek nepszerubbek, meg nem jelenti azt, hogy osszesen, globalisan tobbet adnak el belole.

Hogy kozmetikazna? :R

(#166) Chaser válasza bunfi (#164) üzenetére


Chaser
titán

sztem meg teljesen mindegy, intel tudja mennyit ad el, amd is ( :
ami biztos, diy szegmensben már sokkal többet ad el az amd mint néhány éve
szerver fronton egy picivel többet, ahogy oem-eknél is, ehhez még idő kell, ahogy notebookokhoz is
konzol soc-ból meg csak az amd ad el ( :
intel pedig most már úgy néz ki egyértelmű hátrányba kerül kb minden téren, nyilván megint változni fognak a számok idővel
de mindkettőnek van érdemi választéka, árak is sokat finomodtak pár évvel ezelőtthöz képest, most az 5xxx épp rácáfol, de ha mindenben jobb akkor nem lehet számon kérni, nekünk meg ennyi a lényeg hogy végre érdemi verseny van, amelyik fél nem győzi az finomít az árakon, nem 4c/8t kórájheteket' kapunk már százezerért

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#167) bunfi válasza Busterftw (#165) üzenetére


bunfi
őstag

Azon vitatkozol velünk, mert "szerintünk" és mi nem tudhatjuk, de úgy kezded a mondatot, hogy szerited és nagyon leegyszerűsítve? :F :F

Egyébként, ha azt mondom, hogy hosszú ideje folyamatosan a best seller lista elején van, akkor elhiszed, hogy tendencia és nem kilengés?

Folyamatosan hozzuk a példákat, de te még mindig csak a mindfactory számaiba kapaszkodsz, negálod, hogy több forrást is megjelölünk. Akkor voltaképpen tényekről vitatkozunk vagy a te meggyőződésedről?

Arról egy könyvelő tudna sokat mesélni, sajnos én nem vagyok könyvelő.

#166Chaser
ennyi a lényeg hogy végre érdemi verseny van, amelyik fél nem győzi az finomít az árakon, nem 4c/8t kórájheteket' kapunk már százezerért
:R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#168) genlog válasza edward2 (#161) üzenetére


genlog
junior tag

Tökmindegy. Egyre többen vesznek AMD-t, mert egyre jobb a híre, reputációja, míg az Intel veszít népszerűségéből.
Én is AMD-t fogok venni tavaszig akkor is, ha talán kicsit rosszabbul járnék vele, mint az Intellel. Elegem van az Intel üzletpolitikájából és szurkolok az AMD-nek.
Persze lehet, hogy ha AMD kerül fölénybe, abból is elegem lesz...
Mindenesetre jelenleg a kisebb cég fejlesztései, paichoz való hozzáállása, támogatások stb. mind szuper, legalábbis az Inteléhez vizsonyítva.

(#169) koko52 válasza edward2 (#161) üzenetére


koko52
veterán

Mennyivel gyorsabb? 100 helyett 105 FPS? Fogyasztás ez mellett mennyi? +30-50%? És nem az áram számla érdekel, hanem hogy 85- 90C-on jár a CPU és ehez tuning sem kell! És mennyi is egy Z-s alaplap? Mert ugye a tesztek a jutubon azzal készűlnek, csak azt senki nem nézi. És akkor ott a full HD kérdése, ahol előnye volt idáig (0-10%), aki modern drága procit vesz az vesz hozzá drága videókártyát is és nem fullhd-re, hanem 1440p lesz már a közép kategória. FullHD-re meg ott az alsó piac ahova meg nem kell erős cpu.

Azért mérget se vegyél a népszerű FPS számláló értékeire! Itt egy kép két egyforma gépről, ami más az az alaplap és a cpu, keresd a hibát ;) :

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#170) Busterftw válasza bunfi (#167) üzenetére


Busterftw
veterán

Ugyanazt a ket-harom peldat kaptam, amik ugyanugy nem fedik le a piacot. Eleve nem en kezdtem a kiragadott peldakat hozni. En a cpu piacra irtam, hogy az Intel tobbet ad el, azon belul is a PC centric. Ezt olvastam ki Viktor hsz-ebol, nem en kezdtem el a DIY piacot idehozni es arra 1 webshop szamai hozni.

De ha hozol 20 webshopot peldakent, az sem relevans. Illetve szubjektiv kovetkeztetest levonni belole eleg, de arra nem hogy kijelentsuk, az AMD globalisan tobbet ad el.
Az mar eleve a penzugyekben is jobban meglatszana.

Tehat kijelenthetjuk, hogy kozmetikazva vannak a penzugyi adatok, de nem tudjuk, mert az csak az Intel konyveloi csapat tudja. De javu.

(#171) arn válasza Busterftw (#170) üzenetére


arn
félisten

az egesz vilagon ez a tendencia a gepepitoknel... megnezheted az osszes webshopot, arukeresot, hwsurveyt stb. az amd teret nyer az intel rovasara.

az ember a sajat segget se latja, de utalnak ra dolgok, hogy letezik.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#172) VirsLee válasza Busterftw (#170) üzenetére


VirsLee
őstag

Az a baj, hogy kettős mércét alkalmazol.
Azt mondod, hogy nem következtethetünk a DIY eladási adatokra néhány adatforrás alapján.
Ellenben Te következtethetsz a teljes x86 szektor eladási darabszámaira egy pénzügyi mutatószám alapján? Szerintem nem teheted :) Intel nem mondja el hány procit adnak el, az pedig a daramszámoknál teljesen félre viszi a dolgot, hogy 80 db 10400f ment el vagy egy xeon proci. Árbevételre simán megegyezhet.

Annyit megengedsz esetleg nekünk, hogy arra következtessünk az Apple arm váltásból, hogy 2 év múlva 20 millióval kevesebb procit fog eladni az Intel, mert elbukták a mac business-t? :) Kb. 20m mac-et adnak el most, mindegyiket Intel procival. Ez így ér? :)

(#173) edward2 válasza koko52 (#169) üzenetére


edward2
addikt

Ilyen alapon jöhetünk az AMD memória érzékenységével is. Az a Z-s alaplap vs. jó memória. Egyik sem tökéletes. Ennek ellenére fentartom, hogy sokaknak gőzük sincs miért akarnak AMD-t vagy intel-t.

(#174) Chaser válasza edward2 (#173) üzenetére


Chaser
titán

zen1-nél voltak inkompatibilitási gondok, 3xxx-nél már max annyi mint intelnél
magasabb órajel/kisebb késleltetés kombóból pedig ugyanúgy profitál egy 10600k is ahogy egy 3600

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#175) Busterftw válasza VirsLee (#172) üzenetére


Busterftw
veterán

Abban csak egyetertunk, hogy a bevetel a termekek eladasa utan termelodik?
Ha az Intel teljes bevetelet nezzuk (client computing es data center), az szerinted nem fedi le az altaluk eladott X86 szektort?
Ha nem vennek kulon a szegmenseket a jelentesben, csak leirnak csinaltunk egy ev alatt 30 milliardot, akkor megertenem az ervedet.

A penzugyi jelentesben az is benne van, hogy az adott piaci szegmensbe mik tartoznak.
Peldaul a legutobbi jelentesben (Q2) ott van a Client Computing Group, ezen belul:
CCG desktop platform 2,3 milliard
CCG notebook platform 5,8 milliard

Tehat meg a jobban meno notebook OEM szegmenst is ki lehet zarni.

"Annyit megengedsz esetleg nekünk, hogy arra következtessünk az Apple arm váltásból, hogy 2 év múlva 20 millióval kevesebb procit fog eladni az Intel, mert elbukták a mac business-t? :) Kb. 20m mac-et adnak el most, mindegyiket Intel procival. Ez így ér? :)"
Megengedem, es egyetertunk. :)

(#176) koko52 válasza edward2 (#173) üzenetére


koko52
veterán

Főleg, hogy a 3000-3200-as RAM-ok olcsóbbak mint a lassabbak. 3600-nál már nem kell gyorsabb ami szintén nem sokkal drágább. Minden ballistix 3200 simán megy 3600-at és felette is. És az intelnél is hoz már valamennyit a konyhára, ha veszel z-s lapot.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#177) s.bala31 válasza koko52 (#169) üzenetére


s.bala31
őstag

Tehát a többi érték is lehet hibásan monitorozva nem csak az fps számláló :) Valószínű az bőven elegendő különbség a két cfg között hogy más alaplap és proci van a VGA mellett. Nem hinném hogy emiatt összeesküvésre kéne gondolni hogy már megint bántják "szegény" AMD-t.

(#178) K0vasz válasza S_x96x_S (#153) üzenetére


K0vasz
aktív tag

szerintem ennek köze van ahhoz a másik pletykához, hogy már ezerrel tárgyalnak a TSMC-vel: teljesen nyilvánvaló, hogy a Samsung nem tud elég csipet gyártani még az alap 3090/3080/3070 kártyákból se, úgyhogy most ha behoznának még pár variánst, akkor csak a jelenlegi, paperlaunch-szintű készletet apróznák még tovább

gondolom, a már elindított kártyákat hagyják Samsungon, de a többit jövő év elején átviszik a TSMC-hez

(#179) GhostRider93


GhostRider93
tag

Ha csak félig igaz a teória(cikk) akkor már biztos hogy NV nem 2ghz környékére tervezte ezeket a gpu-kat és az régóta köztudott hogy ezek a gyártók (amd Intel Nvidia) valamivel előre betudjak lőni a konkurens termék teljesítményét ebből következik hogy muszály volt 2ghz környékére vagy fölé lőni a gpu-kat amiből jöttek a gyártási problémák és a fogyasztástöbblet. Tény hogy ha 1.5-1.8 GHz(3080,3090) környékén működnének az lenne az optimális.
Samsung -ék számára az is nehézséget okozhatott az elején hogy ők nem nagyméretű lapkák legyártásában jártasak plusz nagyon gyorsan egy 10nm-es eljárást kellett egy speciális 8nm es technológiára átdolgozoni ami finoman szólva sem kiforrott(jelenleg). Erre jöttek a nagyméretű lapkák (nem mobil / hálózati eszközökhöz) és a brutál szűkös időkeret. Nem csoda hogy olyan rossz egyenlőre a kihozatal viszont muszály volt lépni mert amd hozza a kiforrott gyártástechnológián gyártott új architektúrára épülő RT-re is képes új modelleket.(és nem hiszem hogy olyan sok problémával kűzdenek mint most az NV gyártás téren)

Most akarják felvásárolni az ARM et és ha nagyon leesik a cég részvényárfolyama a jövőben sok sok plusz dollártól szabadíthatják meg a befektetőket. Vannak rémhírek de nagy valószínűséggel el lesz adva max feltételekhez kötik majd.

R5 2600@4Ghz 80W , B450M Pro4, DDR4 16GB 3200MHz cl14 B-die, Hellhound 6700XT 12GB

(#180) ShiTmano válasza edward2 (#173) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Az 1-es Ryzennek még az elején volt memória kompatibilitási problémája, amit pár hónap alatt nagyrészt kijavítottak. (Ez már több mint 3 éves sztori). A 2000-es szériánál meg már semmi gond nem volt. Azóta meg kijött a 3000, meg lassan az 5000 is. Persze azóta is az a mantra Ryzenek ellen, hogy válogatós memóriában. :W Meg, hogy KELL neki a méregdrága ( :D ) 3200-as memória, mintha nem is működne kisebbel.... :W (Intelesek dilije ez)

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#181) Viktor77 válasza ShiTmano (#180) üzenetére


Viktor77
titán

Nem, ez a te dilid, te írogatod be állandóan.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#182) Pug válasza Viktor77 (#181) üzenetére


Pug
veterán

Akkor most fuss neki a 173-as hsz-nek...

(#183) Viktor77 válasza Pug (#182) üzenetére


Viktor77
titán

Te meg keresd ki, hogy ezt eddig hányszor írta be.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#184) genlog válasza ShiTmano (#180) üzenetére


genlog
junior tag

Szerintem arra célzott, hogy a gyors memória jobban kell az AMD-nek, mint az Intelnek.
Ami igaz, nem? Az AMD érzékenyebb a memóriára.

(#185) gbors válasza genlog (#184) üzenetére


gbors
nagyúr

Az utóbbi időben nem igazán. Lehet, hogy van valamennyi különbség, de alapvetően az új szériák mindkét oldalon meghálalják a gyorsabb RAMot.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#186) Chaser válasza genlog (#184) üzenetére


Chaser
titán

a gyors memória gyakorlatban az, hogy legyen 3000@cl16 legalább
ma már apróért adják, drágábbak a beragadt 2400/2666 ramok
efölötti órajelből/alacsonyabb késleltetésből pedig profitál az intel is
if miatt legideálisabb 3600mhz a 3xxx mellé, de _nem kötelező_, akkor szinkronban megy a rammal, ez azt jelenti hogy gyorsul game alatt egy minimálisat, mert többet nem ha nem extra alacsony a késleltetés, mondjuk cl14 vagy alatta, de akkor sem ég és föld, ez annak való aki ki akar maxolni mindent, és a több kis +5%-ból végére lesz neki 10-20% többlet

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#187) ShiTmano válasza Viktor77 (#183) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Kétszer írtam be eddig, míg Intelesek kb. minden AMD-s topikba leírják ezt a bullshitet. Még a videokártyás topikokba is. Itt sem én kezdtem. Olvass vissza.
A Ryzeneknek már jobb a RAM kompatibilitásuk, mint az Inteleknek. Külföldi fórumokban vannak példák rá. Lehet meg is keresem.
El kéne felejteni már ezt a baromságot. Csak magatokat járatjátok le vele.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#188) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"Talán az NVIDIA-nak arról is volt már megközelítőleges információja, hogy milyen sebesség kell az új generációs Radeonok elintézéséhez."

Tekintve az AMD előéletét, nem hiszem hogy képes lenne akkorát ugrani, a szokásos AMD-s fejlődéshez meg még a prevgen Nvidia is bőven túl sok lenne. Az Nvidiának már inkább csak azt kell megindokolnia a vevők felé hogy miért nyissák meg a pénztárcájukat a baromi magas ár kifizetéséhez, és miért nem elég nekik a prevgen. Saját magukkal versenyeznek csak. Az AMD előző nagy dobása, a HBM-es Vega se volt egy nagy etvasz, miért pont most lenne az?

A 3000-es generációból meg inkább meg kell várni a javított verziót, ilyen magas luxusárak mellett úgyse túl nagy az ingerencia a vásárlás elsietésére.

[ Szerkesztve ]

(#189) Pug válasza Dr. Akula (#188) üzenetére


Pug
veterán

Te se vagy tulzottan kepben a jelenkor esemenyeivel... meg ugy a dedukcioval at all...

- Ketszer "akkora" (40vs80 CU) flagship chip, mint az RDNA1 eseten
- magasabb orajelek, mint az RDNA1 eseten
- magasabb hatekonysag es performance, mint az RDNA1 eseten

Ha ezeket osszeadod, akkor elegge egyszeru kimatekozni by logic, hogy az RDNA2 flagship-nek biztosan 3080 +/-5-10% kornyeken kell erkeznie...

[ Szerkesztve ]

(#190) Chaser válasza Dr. Akula (#188) üzenetére


Chaser
titán

néhány kérdést feltehetnél magadnak:
ha az nv úgy gondolja, hogy az amd-s mutatvány őket nem befolyásolja, akkor mért is indítanak el egy új szériát? és mért is adják hozzájuk képest szeretetszolgálat szinten azt a kártyát, ami 2080ti-re ráver 30-40%-ot?
és vajon ezeket akkor mért is nem lehet kapni leginkább? és vajon hogy lehet az, hogy ekkora cégnél óriási trutyiba lépnek, mert túlhajtottak a chipek/nem adtak elég időt a gyártóknak normális vrm-eket tervezni?
nem, véletlen sem azért mert kapkodnak, és be akartak esni az rdna2 előtt, csupán a véletlenek különös egybeesése ez ;]
már csak a konzolokból is sejteni lehet, hogy az rdna2-vel az amd sokkal jobban az nv nyakán lesz mint az első rdna-val

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#191) VirsLee válasza Dr. Akula (#188) üzenetére


VirsLee
őstag

Te azzal azért tisztában vagy, hogy közben volt egy Navi is? Nem tudni miért, de abból csak középkategóriás kártyát készített az AMD. 5700XT a 2070 super-rel van egy szinten. Ahhoz képest dupláztak CU-ban (darabszám), CU-k is gyorsulnak plusz az órajel is magasabb lesz. Nvidia viselkedése a legjobb bizonyíték, hogy itt most verseny lesz a felső kategóriában is. 28-án jön a bejelentés, remélem kapunk egy jó ár/érték arányú kártyát 4k-ra az AMD-től, amit meg is lehet vásárolni :) Azt hiszem ez foglalkoztatja most legjobban az embereket. Mindegy, hogy 5%-kal lassabb vagy gyorsabb lesz, mint a 3080, csak legyen elérhető, ne kelljen rá hónapokat várni.

(#192) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Mar lehet tudni szinte biztosan hogy a 3080 szintjet meguti az uj AMD kartya, es fogyasztasban sem lesz rosszabb.
A kerdes csak a RT teljesitmeny.

Azert a fentebbi jozzaszolas jol mutatja hogy sokakban zsigerileg benne van a "csakazNV" es hireket nem olvasnak.

[ Szerkesztve ]

(#193) Dr. Akula válasza Pug (#189) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Te meg a múlt eseményeivel se... Az AMD ígérgetésben mindig is nagyon jó volt ("P2 killer" K6, ugye emlékszünk még rá), csak épp a megvalósításban nem. Utolsó AMD VGA-m valahol a 7970 környékén volt, ott untam meg hogy az "egyre jobb" kártyákon egyre szarabb beállításokkal ment csak a GTA4, végül már a 800x600-nál nagyobb felbontáshoz is "-nomemrestrictions" kellett, mert még ennyit se tudott. Aztán váltottam (vissza) Nvidiára, mert azzal nem csak azt bámulhattam hogy másoknál milyen jól fut, nálam meg nem. Azóta kitart az AMD lendülete a szakadékban. Hiába Vega meg 5700XT, mind csak a futottak még kategóriában tudott versenyezni. Persze lehet mutatni az "Nvidia killer" teszteredményeket, amire lehet alapozni a csodavárást, na lássuk! De ugye én nem vagyok képben...

"Ha ezeket osszeadod, akkor elegge egyszeru kimatekozni by logic, hogy az RDNA2 flagship-nek biztosan 3080 +/-5-10% kornyeken kell erkeznie..."

Ez a papírmarketing, az mindig ment az AMD-nek, de hol maradnak mindig az eredmények? Tudod, amikor tesztekben kell bizonyítani, és nincs mese, csak a puszta fps.

#190Chaser: "néhány kérdést feltehetnél magadnak:
ha az nv úgy gondolja, hogy az amd-s mutatvány őket nem befolyásolja, akkor mért is indítanak el egy új szériát?"

Ezt már meg is válaszoltam neked előre: "Az Nvidiának már inkább csak azt kell megindokolnia a vevők felé hogy miért nyissák meg a pénztárcájukat a baromi magas ár kifizetéséhez, és miért nem elég nekik a prevgen." Vettél egy félmillás kártyát, aztán megint ki kéne adnod újabb fél millát (3090-ért már inkább majdnem egy egészet), azért ahhoz elég komoly indok kell, nem elég annyi hogy szokásos +10%. A 2000-es sorozat is rávert ennyit az 1000-esre, hol volt az az AMD kártya ami elől ennyire futni kellett volna? Sehol. De a pénztárcákat valamivel meg kell nyitni, a részvényesek várják az osztalékot.

"már csak a konzolokból is sejteni lehet, hogy az rdna2-vel az amd sokkal jobban az nv nyakán lesz mint az első rdna-val"

Legyen úgy, de mire alapozzuk ezt a csodavárást, az elmúlt 10-20 év hitegetésiere?

#191VirsLee: "Te azzal azért tisztában vagy, hogy közben volt egy Navi is?"

És te azzal hogy az is csak a futottak még kategóriába volt elég? Mutass már egy 2080Ti killer Navit, köszi, puszi.

"az AMD. 5700XT a 2070 super-rel van egy szinten"

Ennél már csak az lenne nagyobb eredmény ha az Intel Xe-vel lenne... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#194) Pug válasza Dr. Akula (#193) üzenetére


Pug
veterán

Olyan jo latni, hogy te tovabbra is megragadtal azon a diskurzus kulturan, hogy kenyed-kedved szerint ignoralod a veled kommunikalo fel altal kozolt informaciokat.

Neki futok megegyszer, bar nem tudom, hogy minek.

- A Navibol nem keszult flagship chip (40CU volt a max)
- RDNA2 flagship chip 80CU-val jon
- Magasabb orajelekkel, magasabb performance-szal mint a Navi CU-k

Ezek az informaciok azt jelentik, hogy egy 3080 koruli teljesitmeny lenyegeben biztosan megvan az RDNA2 flagship eseten.

Sikerul ezeket az informaciokat feldolgoznod, vagy szeretned meg tovabb jatszani a hulyet? :U

[ Szerkesztve ]

(#195) genlog válasza Pug (#194) üzenetére


genlog
junior tag

De mikor?
Mikor lehet vásárolni már konszolidált árakon az RDNA2-es kártyákat?

(#196) Chaser válasza Dr. Akula (#193) üzenetére


Chaser
titán

nem válaszoltad meg:
2080ti 4-450k
3080 350k
a 3080 erősebb 30-40%-kal
mért is olcsóbb?
szerinted, átmentek teréz anyába? nyugodtan adhatnák 450e-ért a 3080-at - attól vonatkoztassunk el, hogy időközben lett is annyi az ára, de az msrp nagyon nem annyi, mehetett volna ez defaulton annyiért -
mért adnak ki úgy vga-t, hogy szét van hajtva a gpu, és már csak élesben derül ki hogy esetleg nem bírja? mért élesben derül ki az is, hogy nem tudtak minden esetben megfelelő vrm-et tervezni a gpu-k mellé? és mért nincs készlet?
próbálj meg gyártó fejével gondolkozni, túllépve a felhasználó mivolton, ezeket csak úgy lehet összerakni
ha te gyártó vagy, nem 1-2-3 héttel a premier előtt kezdesz bohóckodni a gyártással, és adsz chipeket a partnereknek, hanem sok hónappal előtte, hogy legyen készlet
mért csökkentenél árat? a sok nagyon okos vette a 2080ti-t négyötvené' is, rádobunk 30-40% kraftot, úgy fogják vinni a 3080-at félmilláért' mint a cukrot, de inkább legyen 600e, majd a 3070-et adjuk háromszázé', vagy háromötvené', 2080ti-t még az is hozza
bármelyik gyártó ezt csinálná, ha tehetné
de nem tehetik meg, mivel nyilván bajt szagolnak, és megpróbáltak elébemenni a dolgoknak, hogy lássák a népek ők milyen hiper-szuper jófejek', önként és dalolva árat csökkentenek és még teljesítményt is többet adnak, hát a lóPh@szt :)
belekényszerültek az árcsökkentésbe, és abba hogy csináljanak egy paper launchot, aztán még ebbe is belebuktak
szerinted mennyire kamu az, hogy nem számítottak ekkora keresletre? még a mocskosul túlárazott 2070s széria feletti kategóriát is vitték mint a cukrot
ha egy kicsit reálisan nézed, ez a széria jövő év elején jöhetett volna leghamarabb bakik nélkül, valós készlettel és defekt nélküli chipekkel - max a karácsony miatt megtolják a dec eleji premiert, az még talán összejött volna kizárólag a 3080 esetén, mostani állapotra a bohóc is enyhe jelző -
az egy dolog, hogy az rdna 2070s-ig versenyzett, de addig viszont nagyon jó volt
elég egyértelműen látszik rajta, hogy igen ütős architektúra, csakúgy mint a zen, 5600xt/5700 nagyon jó fogyasztás/teljesítménymutatóval bír, 5700xt-n pedig látszik, hogy kb megerőszakolták a chipeket
ebből lehet következtetni, hogy az új gen a már "bejárt" 7nm-en erre ráfejel, megtanulták gyártani a 7nm chipeket, az rdna1-et nyugodtan lehet kísérleti gyártásnak hívni, mint bármilyen új gyártástech-nél, de már az is jó volt
ha az ms és a sony a következő 5-6-7 évre sok játéknál 4k/60-at ígér rdna2-es soc-kal, akkor nem sz@rral gurigázik az új design, még külön mérnök csapat sem kell ahhoz hogy ez elég veszélyt jelenthessen fejlődésben
nyilván nem voltam ott, de nekem ezek egyértelműek, nincs az a kereskedő/gyártó, aki majd jófejségből brutálisan árat csökkent, első zenek sem azért voltak nagyon jók árban, mert az amd annyira szeret minket, rdna1 sem véletlen került annyiba amennyibe ( :

szerk:
genlog
mondta valaki a konszolidált árakat? pont annyira lesznek konszolidáltak, mint amennyire rákényszerülnek
rdna1 esetén még sok volt a driveres gond, nyilván nem adhatták nv áron, nem is adták, ami árelőnyt adtak, az sokaknak elég volt hogy ne nv-t vegyenek
el kellene már azt felejteni, hogy apróért jobbat ad egy gyártó, mert nem
ott van a konszolidált árú 5xxx cpu, most ennyire voltak rákényszerítve
ha az rdna2 tényleg ütős lesz, nem fogják azonos teljesítményű nv ára alatt adni 20-30%-kal, erre azért lenne 100ft-om ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#197) Dr. Akula válasza Pug (#194) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Bárcsak te is felfejlődnél egyszer erre a szintre a mostani flémelés + személyeskedés helyett. Persze ehhez érvek is kellenének, ami nálad láthatóan az alapoktól hiányzik.

"Neki futok megegyszer, bar nem tudom, hogy minek."

Azt mi se. Amit itt bemutattál, abból ennyi is bőven elég volt.

"A Navibol nem keszult flagship chip"

Tehát akkor az álmokat kéne összehasonlítanunk a konkurrencia valóságával? És ez nálad tényleg egy érv lenne? :W Ennyi erővel az Intel is mondhatná hogy jobb procikat gyártanának, ha nekik is meglenne a 7 nm. Csak éppen nincs, de hát ez ugye mióta akadály...

"Ezek az informaciok azt jelentik, hogy a 3080 teljesitmenye lenyegeben biztosan megvan az RDNA2 flagship eseten."

Nem, ezek azt jelentik hogy a marketingesek fejében vannak meg. A valóságról meg majd beszélnek a tesztek, az AMD rendre ott szokott elvérezni, amikor bizonyítani is kéne, nem csak ígérgetni. Kezdesz olyan lenni mint a "PC-s játékoknak leáldozott" topik az sg.hu-n, majd 20 éve áldozik le folyamatosan, de még mindig nem akar. Mint az AMD feltámadása. Hidd el én is szeretném, ha másért nem, legalább a 850k-s 3090 árak letörésére, de ez eddig csak vágyálom, nem realitás, és az elmúlt 20 év tapasztalatai se adnak okot túl sok bizakodásra. Az ígéret még kevés, abból volt sok.

"vagy szeretned meg tovabb jatszani a hulyet?"

Az a te szakterületed, meghagyom továbbra is neked.

(#198) Pug válasza Dr. Akula (#197) üzenetére


Pug
veterán

En elengedtelek a szelben, te menthetetlen vagy :DDD

(#199) b2fodist válasza genlog (#195) üzenetére


b2fodist
tag

Mert Ampere-t tudsz már venni bejelentett áron? ;] Október 28 a bejentés és azt pletykálják November első felében lesz elérhető.

Pug: Ne etesd a trollt! :)

[ Szerkesztve ]

(#200) genlog válasza Chaser (#196) üzenetére


genlog
junior tag

A konszolidált nem alacsonyat jelent, hanem a premier-utáni, már beállt árakra utal. ;-)
A kérdésem a szürrealitástól mentes, átlagos vásárlás lehetőségére vonatkozott.
Besétálok a boltba és megveszem, mindenfajta átveréstől mentesen úgy, hogy három hónapon belül nem esik 30%-ot az ára.

Talán mire ez lesz, az NV is kijön az újabb sorozattal...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.