Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #54072192 válasza ΞΔGLΞ (#48) üzenetére


#54072192
törölt tag

Tényleg működik. Mondjuk a droidos ikonok, meg az óra miatt nem olyan, mint a WP, de apróság.

(#52) duo válasza #16820480 (#17) üzenetére


duo
őstag

[link]
most ezt használom. jó. nem teljesen olyan de jó.
[link]
ez meg majdnem teljesen olyan.
ramból többet kér és bugosabb kicsit, de akkor sem rossz.

megvettem mindkettőt. mikor melyiket használom.

jah látom Eagle megelőzött. :)
hi-five m-flex módszer! :))

szmörre: whicons icon setet letöltöd és olyan.
a másik launcher meg alapból olyan ikonokkal rendelkezik

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#53) ΞΔGLΞ válasza #54072192 (#51) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Meg kell keresni a windows ikonokat az áruházban. De most meg nem mondom milyen név alatt fut.

(#54) ΞΔGLΞ válasza duo (#52) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jah, a whicons lesz az. :)

(#55) Solten


Solten
addikt

Vegre ertelmes tanacsot ad a Microsoft, ezt is megertuk.

Saor Alba

(#56) BlackLamb válasza Aprósólyom (#27) üzenetére


BlackLamb
tag

Szívemből!

(#57) ΞΔGLΞ válasza Solten (#55) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

De a szemellenzős winfanok még nem tudtak dönteni...

(#58) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Anyám még mindig használja a 830-omat, és tök jól el van vele, mondjuk ő max telefonál meg fényképezget. A készülék még mai szemmel is baromi jól néz ki.
Mi a cégnél sokáig WP-s telefont használtunk, így kb az összes model megfordult a kezeim között, hosszabb ideig persze a 830, 925, 930, 950-t használtam. A mai napig visszasírom a 930 vagy 950 videós képességét, koncerten is mindig kristálytiszta hangot vett fel. Sajnos ezt még Androidon semmi nem tudta utána csinálni, pedig volt már OnePlus 3, S7, Huawei View 10, most meg egy Mi 8.
Nekem is a csempés felület hiányzott a legjobban, meg az átlátható alkalmazás menü. Meg céges viszonylatban a email kliens fénykép átméretezése, amit a Gmail a mai napig nem tud.
A többi dolgot az MS Launcher & Edge & Outlook elég szépen megoldja, a Win 10-es gépekkel is szépen szinkronizál már mindent.

Laci

(#59) K0vasz


K0vasz
aktív tag

Nekem szermély szerint a csempés dizájn nem tetszett, de végül nem ezért nem vettem soha WP-s telefont, hanem mert mindig (legalább) 1 lépéssel az aktuális android/iOS mögött kullogtak. És hiába vártam, hogy beérje őket a WP, ez végül sosem következett be

(#60) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Kár érte! Kiváló ügynök volt. :(

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#61) Yokayee


Yokayee
tag

Nekem a régi rendszer hiányzik, a windows mobile 5.1, amire a HTC elég jó kis launchert rakott. Nagyon jó alkalmazásokat lehetett leszedni a netről a kis MDA compact-ra és HTC touch-ra. Mindez még az iphone előtt. Utána elkezdtek kapkodni, két új verzió sem volt kompatibilis egymással, időt veszítettek, gyorsan kifutottak az időből. A többi már történelem. Kár.

(#62) Jesus_Shaves


Jesus_Shaves
aktív tag

A mobil piac mozgatórugója kezdetektől az újdonság varázsa. A "wow-faktor", amikor azt mondod egy készülékre: neked ez kell. Évek óta vajúdik az Apple, a Kínaiak viszont jól ráéreztek - teletömik a készülékeiket csúcstechnológiával.
Na most egy ilyen közegben az a cég, amelyik lényegében megrekedt a '90-es években mind technológiában, mint üzleti szemléletben, az első perctől halálra volt ítélve.
Félreértés ne essék, szerintem sem így kellene működnie a dolgoknak, de láthatóan az jár jól, aki meglovagolja az emberek ilyen igényét

(#63) janeszgol válasza Gusztáv (#58) üzenetére


janeszgol
félisten

Végre valaki észrevette! A Lumia 630/635 sztereo hangot vesz fel. Az is igaz, hogy még a Lumiák mono hangfelvétele is milliószor jobb, mint néhány mai telefonnak a mono/sztereo felvétele. Ott a Nokia 3.1. Nappal oké, de este siralmas, ráadásul a felvett hang is tré. J5 2016 is tré videohangban. Felvett videóhangban nem éri el a Lumia 530 szintjét. A kukás csicska 530ét. Nem hogy a sztereo 630ét.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#64) Graphics válasza turbulencia8 (#5) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nálunk is van egy 950 a fiókban, de sajnos amiatt, mert odakoppant valahova a kijelző, nem tört be, de nem ad képet...

--- Cikkhez.

Én a Microsoft szégyenének tartom azt, amit a Nokiával művelt, és ahogy kivéreztette az egészet... :(

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#65) Pjotr


Pjotr
senior tag

950 Lumia 160000-ert ujonnan, 2 hónap múlva 110-ert tapsoltam, hogy elvitték. Köpök majd a sírjára egyet. Zeiss nagy volt, egy szar kijelzővel és egy igazán hulladék hardverrel. Merült mint állat és legalább sokáig tartott feltölteni. A win10 meg... Hagyjuk

[ Szerkesztve ]

(#66) Pjotr válasza Pjotr (#65) üzenetére


Pjotr
senior tag

Bocs, a kamera is szar volt, csak az idő szépített rajta. Ha nem száz ágra sütött a nap, a fókuszt sehogy se találta. :) Nem örömben nevettem akkoriban. Azóta se láttam flagshipben ekkora hulladék kijelzőt. Napsütésben felejtsd el, hogy látod mi van rajta. Az írisz baromság meg... Komolyan mindjárt hányok, kár volt felidézni.

[ Szerkesztve ]

(#67) vanye


vanye
senior tag

Bog is elment a kattintásvadászat irányába (stílusosan: kár érte, kiváló ügynök volt), hiszen az, hogy januárban bejelentik, hogy decemberben majd megszűnik a platform támogatása, nem egyenlő azzal, hogy "hivatalosan is megszűnt a Windows 10 Mobile támogatása". Majdnem egy év van még az utolsó koporsószeg beveréséig, csak szólok.

[ Szerkesztve ]

Stern des Südens!

(#68) sunpower válasza K0vasz (#59) üzenetére


sunpower
tag

Valóban nem egy nagy durranás a csempe, de a win10 menüje átlátható, nem olyan katyvasz mint a 8.1, vagy bármelyik droid. (Bár utóbbi kezd rendezettebbé válni, de még nem az igazi.)
Lehet hogy a droid mögött kullogtak, de pl. sok telefonban benne volt a dupla koppos felébresztés, ami akkoriban hasonló árkategóriájú droidnál nem volt elérhető. A hangról és a kameráról nem is beszélve!
(Hangsúlyozom, hasonló árkategóriában!)
A droid inkább a dömpinggel tudott aratni, nem azért mert annyira hű de szuper.....
Tudom a winnek is ezer hibája volt, nem ér megkövezni!

(#69) Freiherr


Freiherr
őstag

A prediktív szövegbevitelt se feledjük, a mai napig a legjobb, legkiválóbb ( volt ).

XXX

(#70) janeszgol válasza vanye (#67) üzenetére


janeszgol
félisten

A 1703 csak nyár közepéig támogatott (Lumia 640 és 640XL), a 1709 (550, 650, 950 és 950XL) pedig decemberig.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#71) Plazmacucci válasza janeszgol (#70) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Kamu támogatás. Áruházat lelövik év végén? Ha eddig feature phoneként jó volt, jövőre is az lesz.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#72) janeszgol válasza Plazmacucci (#71) üzenetére


janeszgol
félisten

Az Android piac is tele van kamu támogatással. :)
Volt is erről cikk.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#73) Döglött Róka válasza Sza_Sa (#43) üzenetére


Döglött Róka
veterán

A Nokia köszöni jól van és nagyon örül, hogy kiszállt a készülékgyártásból.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#74) #16820480 válasza janeszgol (#70) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk pont tegnap volt talán hír, hogy például a Windows Pay-t február végén lelövik. Ha megszüntetik a szolgáltatásokat, akkor tényleg egyre kevesebbre lesz jó sajnos.

(#75) janeszgol válasza #16820480 (#74) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez természetes. Itt többen félreértik a dolgokat és a szokásos fekete-fehér szemlélet jön elő, mint szinte mindig. Nem gondolom azt, hogy itt sokan reménykednének valami megváltásban. Ha lesz is valami, a Lumia vonalnak annyi. Én mindig is használtam WP mellett droidot is és már 2 éve azt hangoztatom, hogy csak WP telefon nem elég, maximum csak elégséges.
Én abban bízom, hogy a W10M-et úgy hagyja ott az MS, mint a 8.1-et. Stabil működéssel. Természetesen a böngésző nem lesz kompatibilis bizonyos megoldásokkal és egyre jobban nem lesz az, bizonyos appok nem fognak elindulni a nem frissítések miatt stb, de nem erről beszélek, hanem arról, hogy ne fagyjon, ne legyen az első indítás kilépés stb. Működjön rendesen, amennyire a fejlettsége megengedi.

Ha 30 év múlva még lehet hívni róla, sms-t fogadni, meg kamerázni, nekem ez bőven elég. Minden másra meg lesz más. Ahogy van ma is.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#76) Vtwo


Vtwo
senior tag

Nekem speciel elég ha megy a net-viber-email-zene-gps,csak ezekre van szükségem a telefon alapfunkciók mellett.

(#77) hemaka


hemaka
nagyúr

Mondanam, hogy kar erte, de hazudnek. 😂

(#78) stellaz


stellaz
addikt

Nekem is volt, a feleségem meg még most is azt használja.

A 10-es rendszer már egészen jó volt. Igazából a hiányzó appok voltak a probléma. A gyáriak egy része vagy jó volt, vagy nem, másikat pedig alig lehetett beszerezni, olyannyira, hogy az már a valós funkció rovására ment.

Utána adnroidra váltani rendszer szinten sem volt visszalépés, szóval a használata nem hiányzik, de igazából jó volt, hogy van egy harmadik szereplő is.

A rendszer bukását gondolom majd oktatják az üzleti képzéseken, mint ahol az összes lehetséges hibát elkövették egy ígéretes termék esetében.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#79) karmaresz válasza hemaka (#77) üzenetére


karmaresz
senior tag

Egy jó WP platformért kár, mert a verseny soha sem árt. Ezt viszont az MS nem ugrotta meg.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#80) ΞΔGLΞ válasza stellaz (#78) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A rendszer bukását gondolom majd oktatják az üzleti képzéseken, mint ahol az összes lehetséges hibát elkövették egy ígéretes termék esetében.

Elég lesz egy is.
-Ne próbáld mégis (rá) erőszakolni a totális hülyeséget a többségre, mikor annak már sok millióan hangot adnak.

(#81) ΞΔGLΞ válasza hemaka (#77) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Azért kár, mert lehetett volna ez akár a legjobb is. És ha most három versenyző van (lenne) a ringben, akkor az csak is nekünk jó, vásárlóknak. Így viszont tovább diktálhat a gugli meg apple.

(#82) #16820480 válasza duo (#52) üzenetére


#16820480
törölt tag

Megnéztem közben a gyakorlatban is, és tényleg egész pofás, jól testre lehet szabni ezt a Launcher 10-et :K Szerintem ha nem lesz különösebb baja a trial alatt, akkor meg is veszem, ennyit megér :)

(#83) Döglött Róka válasza ΞΔGLΞ (#81) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Az a baj hogy anno a google elég masszívan tett keresztbe már a 8.0 idején. Youtube apit is letiltotta és a hivatalos MS app YouTube-ra élt kb két hónapot.

Majd ott volt a hiányzó instagram, ami eleve elriasztotta a nagyközönséget, mire sikerült megcsináltatni a fontosabb 3rd party appokat addigra már senki nem használta a platformot.

[link]Itt egy nagyon jó cikk a platform haláláról Az egészről a 3rd party appok hiánya tehet.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#84) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Sokan szerették, még többen utálták ezt a platformot, egyben viszont szerintem mindenki egyetérthet. Egy platformmal kevesebb van és ezzel megint szürkült egy árnyalattal a piac. Van Android és iOS. Ennyi. Ez szerintem elszomorító.

Magáról a rendszerről. Személyes, laikus véleményem az, hogy szégyellheti magát a Microsoft, ugyanis a Windows Phone a csempés megoldással és ezzel a rendszerrel amellett, hogy egyedi volt, borzasztó praktikusnak is volt mondható. Egy jól használható rendszer volt. Ehhez pedig hozzájött még az is, hogy a telefonok formára gyönyörűek voltak. Nagyon kár, hogy hagyták, hogy ennyire elsz*ródjon az egész.

Az áruházban szinte semmi lényeges applikáció nem volt megtalálható, és a frissítések is szörnyűek voltak, a legnagyobb hibát pedig akkor követték el, amikor elhitették az emberekkel, hogy a WP, akárcsak akkoriban az iOS nagyon kis rendszerigényű és ez majd probléma nélkül el fog menni 512MB/1GB RAM-mal. Az iPhone-ok valóban elmentek ennyivel, a WP-k viszont szenvedtek. Nagyon.

Normális RAM-mal, frissítéssel és egy korrekt áruházzal én úgy gondolom, hogy a mai napig egy teljesen életképes alternatíva lehetne egy Windows Mobile-t futtató készülék a másik két platform mellett. Főleg, hogy a legelterjedtebb asztali gépi operációs rendszer tudtommal a Windows, innentől kezdve pedig számomra az is teljesen érthetetlen, hogy hogy a fenébe nem tudtak kialakítani egy Almához hasonló ökoszisztémát.

Szóval rengeteg volt itt a hiba szerintem, ettől függetlenül akkor is sajnálom őket, én - amíg működött (1,5 év sajnos) - a hibái ellenére is nagyon szerettem a L625-ömet, de azt sem sikerült rendesen összerakni sajnos.

Kár érte.

(#85) ZavaBalazs válasza .Szaki. (#84) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

[link]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#86) jUUh


jUUh
addikt

Telefont nem utáltam még annyira, mint az 520-as Nokiámat... :DDD

Samsung Galaxy S23+

(#87) parkasz


parkasz
senior tag

Ennyi.
Mondjuk speciel én, szívesen kipróbáltam volna a 1520at android rendszerrel, de hát ez csak álom maradt.

[ Szerkesztve ]

(#88) orion1025


orion1025
őstag

Remélem a Win10 bukását is bejelentik hamarosan ;]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#89) Gusztáv válasza .Szaki. (#84) üzenetére


Gusztáv
addikt

Nálunk ez volt a céges telefon, email, naptár névjegyzék szinkronizálás gyönyörűen működött. Most Android van és a többség visszasírja a WP-t, főleg amikor elszáll a céges email szinkronizálás valami frissítés után :D . Persze app az nem nagyon volt rá, pedig az MS még pénzt is adott a fejlesztőknek, ebből az lett, hogy tele volt az áruház használhatatlan, egybites alkalmazásokkal. Meg ugye az MS hülye USA only szemlélete sem nagyon segítette a platform elterjedését.

Az elején még tényleg ne volt nagy hw igény, persze ahogy egyre több lett a funkció, úgy nőtt az is. Az MS korszakban meg jött egy csomó telefon érthetetlenül béna hardverrel, pl a Lumia 650 egy baromi szép készülék volt, erre beleraktak egy Snapi 212-t :W .

Nekem még a 950 is bejött, volt benne újítás is bőven, a polikarbonát burkolattal sem volt bajom (a mostani üveg mánia a halálom, vagy adsz hozzá egy műanyag tokot, vagy fél éven belül ronggyá törik minimum a hátlapot) , be is szereztem egyet, amint kb megjelent. Még dokkolót is rendeltem hozzá, akkor az elég menő dolog volt.

Laci

(#90) lolal


lolal
senior tag

Sokkal többet már nem tudok elmondani, mint az előttem hozzá szóló fórumozók. Az elgondolás nem volt rossz az MS részéről de a kivitelezés az anyagi lehetőségekkel nem állt összhangban. Kellő figyelem hiánya ? Bagatellizálás ? Akarat nélküliség ? Vagy Soros György ;] és a bevándorláspárti erők összeesküvése okozhatta a platform bukását.... Sosem derül ki. Egy viszont biztos, a technika fejlődik tovább nagy nevek jönnek mennek, az életképtelenek meg "fűbe harapnak" lásd BBos aki szintén egy telibe kakilt hulla mostanság, holmi vacak kínai bérgyártókkal meg indiai licencekkel. Ez így ebben a formulában nem volt jó. Sajnos már csak a zöld robot és a megharapott alma maradt fenn (bár utóbbiban is vannak gondok most) . Azért, hogy ne csak negatívumot mondjuk, emeljük ki, hogy vannak még elborult WP fanok akik az aréna bugyraiba várják a Surface telefon utolsó szamurájkánt való visszatérését, de hát erre annyi az esély mint Columbo feleségével való találkozásra. :U

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#91) orion1025 válasza lolal (#90) üzenetére


orion1025
őstag

A BB pont úgy járt mint anno a Nokia. Semmi nem történt a gépház alatt, csak ugyanaz a töketlen és elavult linux utánzat OS töcskölése. Szerettem a BB-t, de megérdemelte a sorsát ő is.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#92) Róby


Róby
csendes tag

Én nagyon sajnálom... :-(
A Lumia 800 óta windowsos készülékem volt... Imádtam az összeset a felső kategóriából. Szinte mind megvolt.
Már lassan két éve egy galaxy s8-at nyúzok de annyira nem tudja pótolni a windowst... most azon gondolkodtam az utóbbi időben hogy szifont veszek hátha az beválik... én imádtam a lumiákat. igaz hogy szoftveres támogatás az konkrétan nem létezett... de maga az operációs rendszer szerintem zseniális volt!
nagy kár hogy későn szált be a microsoft az okostelefonok piacára. talán nem így alakult volna.

A telefonom erősebb mint a laptopom.. mi lesz itt tíz év múlva?!?! Mikor a galaxy nexus volt a legerősebb mobil, nem gondoltam volna hogy ennyire gyors lesz a fejlődés! :D (Iphone Xs)

(#93) this is life válasza #16820480 (#82) üzenetére


this is life
Ármester

A square home 2/3 launcher ,whicons ikon pakkal tobb mint jo , igaz en w10m kepre szabtam de igy nez ki .


Amit azóta változtattam hogy az app drawer alatti alkalmazasok ikonja mar mind feher.
Idojaras app weather undergrand,a tobbi resze a launcher felulete .

A cikkhez is szolva , az ms-nek ha lett volna a kepen bor ezt a bejelentést kb e eve kellett volna megtenniük.
Nem pedig az x40,x50 szériával lehuzni penzzel a felhasznaloikat .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#94) Szári


Szári
tag

“Microsoft: Válts iPhone-ra, vagy Androidra!”
Tisztelt vásárlóink: Elnézést kérünk amiért az elmúlt években a piaci változásokra nem megfelően reagálva windows mobile platformal nem tudtuk maradéktalanul teljesíteni az elvárásait. Köszönjuk a bizalmát melyet termékünkbe fektetett és sajnáljuk, hogy az eltelt évek alatt nem tudtunk önnek egy alapvető YouTube, Facebook, Messenger, Spotify stb. Appot sem biztosítani, hogy az alapvető okostelefon funkciókat maradéktalanul élvezhesse. Ezért nagyrabecsülésünk és sajnálatunk jeléül, kérjük juttasa vissza hozzánk müködőképes Lumia illetve Windows készülékét és ez eredeti vételár 50%-át visszatérítjük önnek, hogy új készülékének beszerzését megkönnyítsük, mert ön továbbra is nagyon fontos számunkra.
Ezt az e-mailt várom a tisztelt Microsoft-tól. Mint aktív Lumia 930 felhasználó. Hogy várhatja el a Microsoft, hogy bármihez de tényleg bármihez hozzányúljon ezek után a user amin az ő logójuk van? Xbox vagy mittom én. Windows persze kikerülhetetlen de ha bármi más MS. terméket meglátok valószínüleg nagyon messzire elkerulöm.

(#95) this is life válasza Szári (#94) üzenetére


this is life
Ármester

Youtube appóvolt de a google keresztbe tett , a wp8.1 amber,black alatt futo facebook es Messenger alkalmazassal se volt problema , de ott a facebook gardaja gancsoskodott ,illetve baxott normalis kliens elkeszitesere w10m-re ,wp 9.q cyanra .. De a tobbi nevesebb , nepszeru alkalmazast keszitok is nagy ivben tojtak le a Windows telefont hasznalok taborat . Sokan voltunk , de nem elegen .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#96) janeszgol válasza Szári (#94) üzenetére


janeszgol
félisten

Emiatt ne húzzuk le az MSt. Nagyon is ott vannak a szeren a különböző szolgáltatásaikkal. Pár év és szinte teljesen átállnak szolgáltatásalapú értékesítővé. Jön a gaming platform, ott az Azure stb.
Énnem bánom, ha az iOShez vagy Androidhoz is adnak különböző appokat, szolgáltatásokat. Amúgy is baromi unalmas lett a mobil platform.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#97) #16820480 válasza this is life (#93) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem most így néz ki első nekifutásra (vegyesen whicons és adaptive icons, hogy legyen egy kis szín is benne azért): [link]

Az a Square home úgy néztem, hogy nem tud live tiles-t, ami pedig tetszik azért ebben, szóval még gondolkodom, hogy megéri-e a pénzt ez a funkció.

(#98) TommyX_


TommyX_
őstag

Lehet szidni itt a rendszert, de engem egy androidos telefon tudott rávenni az androidra váltással, az pedig a Xiaomi Mi Mix lett!

Nekem egy Windowsos mobilom volt, vagyis meg van a dobozában, az pedig a piros Lumia 1520.
Én itt éreztem először, hogy nekem ennél jobb telefon nem kell, amire szükségem volt, minden jó volt, csak sajnos a típus hibája elérte ezt is, az pedig a phantom érintés :(

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#99) Aurig@ válasza TommyX_ (#98) üzenetére


Aurig@
őstag

3 és fél évig használtam Lumia830-at! Az ég világon semmi nyűgje nem volt, ugyan olyan stabil és gyors volt 3.5 év után, mint vásárláskor. Igaz én csak Viberre, navigációra, levelezni és persze hívásra használtam.
Facebook, Instagram és hasonló baromságokra nem használtam (még az előre telepített alkalmazásokat is töröltem ezekkel kapcsolatban).
Ahogy írták az volt a probléma, hogy viszonylag későn szállt be a mobil részlegbe.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#100) Vtwo válasza Aurig@ (#99) üzenetére


Vtwo
senior tag

Detto.
És meg lehet nézni mennyire stabil(hahahaha) a droid 3-3.5 év után(az asszony is azért cserélgeti 1.5-2 évente mert meghülyül a rendszer és persze az új droidot nem lehet ráfrissíteni).

[ Szerkesztve ]

(#101) Banano válasza Vtwo (#100) üzenetére


Banano
tag

Ki hasznal 3 evig egy telot?

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#102) .Szaki. válasza Banano (#101) üzenetére


.Szaki.
addikt

Meglepődnél ha tudnád, hogy mennyien. Nem mindenki a mobilarena fórum tagja. :N

(#103) #77646080 válasza Banano (#101) üzenetére


#77646080
törölt tag

Többen, mint gondolnád. :)

(#104) rosejbli válasza Banano (#101) üzenetére


rosejbli
senior tag

Ha működik és megfelel minden igénynek miért ne lehetne 3 évig használni egy telefont?

(#105) orion1025 válasza Banano (#101) üzenetére


orion1025
őstag

Mondjuk én?! Az előzőt is 14 év után nyugdíjaztam, és teljesen jól ellátta a feladatát (böngésző, Google Maps, egyéb apróságok). Persze közbe-közbe volt mellette céges, vagy egyéb leendő utód, de mindegyik ment a lecsóba. Egyébként meg mondjuk a tartalék Galaxy S2-m sem tud többet a most használt Lenovo P70-nél, sőt, kamerában meg is eszi azt. Szóval nem tudom minek 1-2 évente újítani, mert android fronton semmi nem történik amiért megérné cserélni, a szánalmas szifonról meg már nem is beszélek.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#106) Francia91 válasza Banano (#101) üzenetére


Francia91
veterán

A Nokia N82-esemet 2013-ig használtam, a Nokia N8-ast pedig 2016-ig ;)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#107) Vtwo válasza Banano (#101) üzenetére


Vtwo
senior tag

Ahogy itt előttem már páran leírták elég sokan.
Már semmi olyan újítás nincs ami miatt cserélgetni kéne félévente,mint mikor anno mindig jött valami újdonság(rezgőmotor,kamera,af kamera,megapixel hegyek,hd videó,színes kijelző,hd kijelző,bt,mp3,memoria kártya,nagy kijelző,okos telefon,stb.stb.stb...).
Csak ugye manapság rákényszerítik a népet a tudatos oprendszer avultatással...

[ Szerkesztve ]

(#108) orion1025 válasza Francia91 (#106) üzenetére


orion1025
őstag

E61 --> 14 év

Én nyertem?!

;]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#109) Banano válasza Vtwo (#107) üzenetére


Banano
tag

Szerintem van.
Redmi Note 4-rol is szivesen valtottam note 5-re..a 6-os kimaradt,de a hetesre ujbol beneveznek..mindegyiknel lehet latni a fejlodest,es ha a regit eladom,max egy tizest kell hozzatenni,annyit pedig siman meger a plusz 1-2 ev garancia.

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#110) this is life válasza #16820480 (#97) üzenetére


this is life
Ármester

Tudja a square home a live tiles-t , igaz nem a legkisebb csempe meretben , mert akkor csak ertesites szamot ir ki . Az alkalmazasnak engedelyezz mindent amit kér , ami anno nem mukodott hibátlanul az a nevjegyzek volt, ott a miui nevjegyzeket hasznalom fekete themes ha mar Windows phone a kiindulasi alap .
A live tile alatt amugy mit ertenel ? Mert az ertesiteseket jelzi , van agressziv megjelenites is , olyankor az adott csempe mas arnyalattal villog , isteni a nem fogadott hivas jelzese is , ott a hivo fenykepet rakja ki a launcher , play kiirja hogy mi frissult , a tobbirol nem tudok nyilatkozni mert a csempe merete apro nalam igy aztán csak az ertesites szamat jelzi .

Banano

A nokia 701-et tobb mint 2 evig hasznaltam , scsak akkor valtottam, mikor mar erezhetoen keves volt a vas a minden napi használathoz . Ekkor indultam el wp vonalon, igaz a w10m xarakodas miatt ket eve droidra valtottam , de a square home-al legalabb a feluletet Windows modern ui-n tudom tartani .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#111) levberta


levberta
csendes tag

Sajnálom nagyon... Életem legjobb telefonja volt a 1520 (8.1-el). Tudta, amit kínált, gyönyörű képeket lőtt, bivaly üzemidővel elvolt töltő nélkül... Sajnos az appok hiánya kicsinálta a rendszert, balf@sz volt az MS, hogy nem ölt bele elég lóvét/marketinget. Anyám még mindig az 520at használja, tökéletesen működik. A 950XL valahol még megvan itthon, nem is tudom bekapcsol-e még egyáltalán. Én azért örültem, hogy részese lehettem az MS mobil élménynek. Lett volna benne fantázia véleményem szerint.

[ Szerkesztve ]

(#112) laceszgamer válasza Banano (#101) üzenetére


laceszgamer
addikt

2015 óta van egy Lumia 640-em. Amire használom - telefonálás, böngészés, fényképezés - számomra teljesen tökéletes. Egyedül amit irigylek néha az újabb telefonok jobb kameráit, de csak azért meg fölöslegesnek érzem váltani.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#113) #16820480 válasza this is life (#110) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Launcher 10 az mindent ki tud tenni csempére, nem csak egy értesítés számot, szóval ha messengeren jön üzenet, akkor a küldő profilképe meg az üzenet egy része jelenik meg, és így forog a csempe, mint WP-n. Meg Tidal is megjeleníti az album borítót, és így tovább. A kontaktok meg hívókép annyira nem lényeg, azt szinte sosem használom.

De majd megnézem a másikat is, végül is kipróbálható ingyen.

(#114) duo válasza #16820480 (#113) üzenetére


duo
őstag

szeretem a launcher 10-et,
de tud live tilet a square home3 is. csak vízszintesen mozdul. illetve ami faja dolog hogy ha zárolod az asztal elrendezést előtte a csempékre tudsz tenni hosszú nyomás opciót. pl nálam a galériát hosszan nyomva nyílik a kamera app, a viberen meg pl a számológép.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.