Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rothmanakos


Rothmanakos
tag

Bár várható volt, szomorú ezt most így olvasni :(

Sony Xperia Tablet Z2, Sony Xperia Z2 (korábban Sony Xperia S, Nokia C7, Nokia N8)

(#2) Lami66


Lami66
őstag

A fiókban pihenő Lumia 930 innentől már technikatörténelem.

(#3) wody21


wody21
tag

Hihi, legalább objektíven viszonyulnak a témához - itt ugyanis már nyilvánvalóan nem egy haldokló, vagy végéhez közeledő rendszeről van szó. Nem. Ez már totál hulla, egy szánalmas, döglött creature teteme.

(#4) Youri


Youri
veterán

Ezt 6 évvel és 7 milliárd dollárral korábban kellett volna meglépni

RTX ON

(#5) turbulencia8 válasza Lami66 (#2) üzenetére


turbulencia8
őstag

Nalam egy 950 pihen tartaleknak, kvazi fesztivaltelefonnak es ipari kornyezetben fenykepezeshez tartottam meg.

(#6) Kamikazeman


Kamikazeman
aktív tag

Nagyon nem vagyok képben, de beszereznék a fiók aljába valami windows-os csúcs mobilt. Mik voltak a csúcskészülékek amik utóljára kijöttek?

Közben megtaláltam HP Elite x3 :DD

[ Szerkesztve ]

(#7) judas13


judas13
addikt

Ámen

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#8) Lami66 válasza turbulencia8 (#5) üzenetére


Lami66
őstag

Mi is csak a fényképezési képességei miatt tartottuk meg. Az én telefonom pont fényképezésben gyenge (ZUK Edge), ezért maradt a Lumia930 tartaléknak, pl. a nyaralásra vittem magammal és a Lumiával fényképeztem.

(#9) Bossyy


Bossyy
tag

Nem kár érte! Volt egy Lumia 925 ösöm, aminek a kijelzője és a kamarája szuper volt, ami pedig a kettő között van (természetesen beleértve a szoftvert is) hulladék. Szerencsére még akkor el tudtam adni, amikor még volt értéke.
Vannak még symbianos Nokiáim, azokat néha szívesen előveszem, de az ablakosért nem kár.

[ Szerkesztve ]

(#10) #16820480


#16820480
törölt tag

Azt várom már egy ideje, hogy csináljanak egy saját forkot Androidból, amin nincs ott a sok Google cucc, helyette a saját ökoszisztémájukat teszik rá. Csak ez már ott megbukik, hogy nincs komplett ökoszisztémájuk Androidra sajnos :U

Bár őszintén még egy WP-vel megegyező módon működő csempés launchernek is örülnék.

(#11) Gery1987 válasza Kamikazeman (#6) üzenetére


Gery1987
őstag

Lumia 950 és 950XL. Ezek voltak az utolsó csúcs készülékek.

Én alapvetően sajnálom, szerettem amíg volt. Egy Lumia 635 1GB RAM-os verzió volt. Szerettem hogy faék egyszerű volt, a 8.1 atom stabil is volt. A 10-ben sok potenciál volt de annyira későn jött és annyira megint az elbaltázott frissítési politikával, hogy megint vegyél új készüléket mert az 512MB RAM-osak nem kaptak 10-es ami az akkori paletta zöme volt (lásd Lumia 520). Ráadásul sok volt benne a bug és kicsit instabil is volt meg rosszul is bánt az erőforrásokkal.

Ezt a Microsoft nagyon elrontotta, amíg volt szurkoltam, de most már maradok Android vonalon. Az iPhone nekem túlságosan is túlárazott.

Kár érte, kiváló ügynök volt! :(

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#12) Eeshtvaan válasza Kamikazeman (#6) üzenetére


Eeshtvaan
tag

Nokia felirattal a 930 volt a csúcs, Microsoft Lumia néven a 950/950XL páros, illetve, ha jól rémlik, volt a HP-nak egy X3 Elite telefonja szintén Win10-zel. Ők voltak az utolsó flagshipek.

Sajnálom, mert színesebbé tették a piacot, kár a sok elkövetett hibáért...
Egy 930-ast én is elteszek a fiók aljába.

"Az egyik kacsa az volt, hogy jól élünk... aztán tele lett az is."

(#13) erahurka


erahurka
félisten

Nekem a csempés kezdőképernyő hiányzik legjobban az Androidról. De kár hogy soha sem tartott semerre ez a platform! :(

(#14) forgonati


forgonati
őstag

Nem kár érte, szar és ostoba volt a Win Mobile. Nem egyszer röhögtem, hogy triviális dolgokat nem bírtak belerakni éveken át, amik az Androidban már Froyo alatt alap dolgok voltak.

Keelah Se'lai!

(#15) tudi13 válasza #16820480 (#10) üzenetére


tudi13
aktív tag

Próbáld ki a Microsoft Lanuchert. Elvileg ezzel a Windows 10-el is tus kommunikálni.

(#16) Kamikazeman válasza Eeshtvaan (#12) üzenetére


Kamikazeman
aktív tag

Köszi! Igen a HP Elite x3 az ami talán a legjobban bejön nekem. Köszi!

(#17) #16820480 válasza tudi13 (#15) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az csak egy sima launcher, kb olyan küllemű, mint a Nova, vagy bármelyik egyéb 3rd party cucc.

(#18) janeszgol


janeszgol
félisten

Én az Android és az ios mellett természetesen kiemelten megtartom a Lumiákat. Hívás, sms, kamera... ennyi elég is.

tudi13: a Windows 10-zel már több androidos telefonnal is tudsz ökóban dolgozni. Ezen még biztosan javítani fog az MS.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#19) ZavaBalazs válasza #16820480 (#10) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

[link]
ez szerintem elég jó, mondjuk az élő csempés verzió elég drága (2290 ft). van kb 1 hét trial, nézd meg, aztán ha bejött, uccu.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#20) ddaydome


ddaydome
senior tag

Sziasztok!

Szomorú hír ez. Nyilván a rendszert lehetett szeretni, nem szeretni. Azt gondolom, hogy sokat vesztettek a vásárlók és a piac is. Nekem nagyon nem tetszik, hogy két választható ökoszisztéma van és nincsen több és ez a fejlődésre is rányomja a bélyegét. A Windows 10 mobil a kiadása után 3 hónappal már teljesen jól használható telefon volt LUMIA 535-ön és nagyon sajnálom, hogy ez így alakult.
Ha egyszer újra lesz win vagy valami más hasonló, én vevő vagyok rá!

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#21) #16820480 válasza ZavaBalazs (#19) üzenetére


#16820480
törölt tag

Köszi, ez tényleg jónak néz ki :R Nem olcsó a live tile része, de annyira nem is vészes éppen.

(#22) Fred23


Fred23
nagyúr

Kár érte, ha nem is szerettem! Linuxos mobilokkal megint előállhatna valaki, hogy nagyobb legyen a választék!

Az Ubuntu Touch le lett lőve teljesen, vagy még haldoklik?

(#23) janeszgol válasza Fred23 (#22) üzenetére


janeszgol
félisten

Van linuxos project.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#24) Polarstar válasza Fred23 (#22) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Torch-ot taccsra tette az Ubuntu. A közösség még fejlesztget, de ez már privát konyhai főzőcske.
Lehetnek a közeljövőben még más disztrók is, nem mindenkinek jön be a két nagyon nagy.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#25) babkukta


babkukta
senior tag

Bármilyen furcsa, nekem semmi bajom nem volt a Windows Phone rendszerrel :N 1 évig használtam, majd édesapámnak átadtam a Lumiám, amit ő még 2 évig használt, majd akksi miatt csere lett.

Se nekem, se apukámnak nem volt vele sem szoftveres, sem hardveres probléma, persze most itt inkább a szoftver a lényegesebb. Apukám nagyon hamar megtanulta kezelni, és nagyon stabil és gyors volt, hardvertől függetlenül. Akiknek nem voltak igényei különböző alkalmazásokra, én úgy gondolom azoknak tökéletesen kiszolgált mindent egy WP telefon. Nem tudok róla rosszat mondani. Igen, volt hátránya, de előnye is. Nem volt szép a rendszerfelület, de nem is ez volt a lényege. A kérdés az volt, hogy a hátránya ténylegesen kinek volt hátrány.

Persze a piac megmutatta, hogy ennyi nem volt elég. Ami volt, az elmúlt. Erről szólt a piac eddig is, és ezután is

Üdvözlettel, Tibi

(#26) Obyboy válasza Fred23 (#22) üzenetére


Obyboy
addikt

Ubuntu Touch. Szűkös készüléktámogatottsággal. Ha lecserélem az OPO-t biztos teszek vele egy próbát.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#27) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Hello, sziasztok, szép napot mindenkinek! Annyi szép Windows phone emlék és telefon után és miközben fater még mindig használja a jó kis windows phone-t, szeretném a Microsoftnak küldeni az éterbe és mindenkinek, aki szereti: Lily Allentől a a F*ck you very, very much című számot És B.U.É.K mindenkinek! :C

Jevons paradox

(#28) Eeshtvaan válasza Kamikazeman (#16) üzenetére


Eeshtvaan
tag

Igazán nincs mit. Amíg volt support, tényleg ütős cucc volt - főleg munkatelefonnak - az X3, egy szerényebb ultrabookot lazán ki lehetett váltani vele és a dokkolójával.

"Az egyik kacsa az volt, hogy jól élünk... aztán tele lett az is."

(#29) Vtwo


Vtwo
senior tag

Inkább nem írom le mit gondolok a májkroszoft illetékeseiről,mert az admin azonnal tarkón lőne.
Mindenesetre amíg megy a rendszer Én használom....azután meg jön a "fej vagy gyomor".

[ Szerkesztve ]

(#30) sunpower válasza Vtwo (#29) üzenetére


sunpower
tag

Még én is használom (830) és szikra hibája nincs. Telefon, sms, fénykép, böngészés, offline térkép....
De sajna váltani kell droidra (alma 2 okból sem játszik), csak még meg kell szülni hogy melyikre.
A droidért sem vagyok oda, de más könnyen elérhető alternatíva nem igazán van.

(#31) Eeshtvaan válasza sunpower (#30) üzenetére


Eeshtvaan
tag

Én Nokia Lumia 930-ról LG V30-ra váltottam. Igaz, hogy csak fél éve van meg, de eddig 10/10. Az ára azóta csak jobb lett, cirka 120/130k-ért szerintem best buy.
Hátha segítettem, végül is pont ez a cikk témája. A MS is segít, ahol tud. :D

"Az egyik kacsa az volt, hogy jól élünk... aztán tele lett az is."

(#32) Luck Dragon

Volt nagy wp fanként ezt szomorú olvasni. De már megérett arra hogy elvágják a maradék szállakat.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#33) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Microsoft: Válts iPhone-ra, vagy Androidra!

Windows szakmai topikba ennek a címnek a bemásolása, konkrétan felér azzal, hogy rohannak moderátorért sírva könyörögni, hogy az illető gúnyt űz belőlük és aki nem nyalt ott be csontig a rendszernek, vagy negatívot ír az maga a sátán. Ott valamiért még mindig elhiszik, valami frankó agymosás által, hogy a rendszer örökké működni fog, mert frissül (igaz csak a verziószám), mintha valami szekta lenne már, pedig nagy wp/wm buzi voltam én is 2010-től-2016-ig nyárig talán. 950xl még mindig megvan, valahol "fekszik" a házban, néha csipog, hogy jött sms, vagy email, mert erre még alkalmas, bár elolvasni már nem lehet.
Gondolkozik, majd visszalép a főképernyőre, szóval ott van, de kb ennyi... Pedig lehetett volna legjobb is.

(#34) csongi


csongi
veterán

Ooo, pedig mekkora volt a Hajpolas, milyen flottul ment meg stb, 512Mb rammal, es mekkkra csodat varazsolt az MS.
Csak eppen egy Android 4.0 szintet sem erte el mobilos kornyezetbe. Aztan jott a 10es es a p.fara eses.
Szurkoltam nekik, de ez felvallrol vett, nepbutito projekt volt.
Vagy csak egy jol iranyzott penzkivetel...

(#35) sfefe


sfefe
őstag

Meg mindig a 650-et nyustolom mert nekem a csempe jon be mobilon. Csak hat az appok miatt nezegetek másik telot... Telefonálni meg netezni simán jo még...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#36) rosejbli


rosejbli
senior tag

Nagyon szerettem a csempés megoldást és azt, hogy a 40ezres lumiába olyan dolgokat is pakoltak, ami androidon akár csak a 100ezres készülékekben volt benne. Egyedül az áruház volt nekem hátránya, mivel rengeteg olyan kis hasznos app van, amit windowsra nem fejlesztettek le sajnos.

(#37) Eeshtvaan válasza csongi (#34) üzenetére


Eeshtvaan
tag

"Szurkoltam nekik, de ez felvallrol vett, nepbutito projekt volt."

Szerintem rátapintottál a lényegre. Sokkal több potenciál volt ebben, mint amennyit a Microsoft kihasznált, saját magát buktatta meg, még csak nem is a többiek nyomták le.
Nem lett volna szabad elengedniük a mobiltelefon platformot, tízszer ennyi erőforrással kellett volna fejleszteni és építkezni, még azon az áron is, ha eleinte anyagi bukta lett volna.
Egy akkora piacot hagytak ott, hogy hosszú távon ez a PC-s platformjukon lévő egyeduralmat is veszélyeztetheti - ha egyáltalán még lesz a távoli jövőben önálló PC-s platform...

[ Szerkesztve ]

"Az egyik kacsa az volt, hogy jól élünk... aztán tele lett az is."

(#38) Emericus Max


Emericus Max
tag

Én még mindig használom a Lumia 930-amat céges telóként. Fényképeket jobbat lő még mindig, mint a honor 8, amit privát telóként használok. Eredetileg ugye a Lumia 930 WP 8.1 rendszerrel jött, és az sokkal jobb volt mint a WP10. Nekem a WP 8.1 hasított rajta, soha nem fagyott le és a kezelése sem volt rossz. Aztán egyszer frissítettem WP 10-re, na az tényleg egy hulladék OS volt. Vissza is telepítettem rá a WP 8.1-et.
De összehasonlítva az iPhone 4 -el amit szintén évekig használtam céges telóként, nekem a Lumia sokkal jobban bejött. Az iPhone 4-essel sokkal több probléma volt (home gomb, bekapcsoló gomb, fényérzékelő stb.).
Arról nem is beszélve, hogy a WP telefont rádugtam a Windows laptop/PC-re akkor ugye tudtam rá másolni mint egy pendrive-ra a fos iTunes-al szemben.
Szóval kár érte, a WP-nek az egyszerűsége volt az erénye és a kis erőforrásigény.
Sokkal többet ki lehetett volna hozni belőle...

(#39) Döglött Róka


Döglött Róka
veterán

Én már 3 éve váltottam, és a felület hiányzik.

Viszont az ökoszisztéma elég jól át lett ültetve Droidra. Launcher, Edge, Office, és csak ezek telepítésére kellett a google account.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#40) Francia91


Francia91
veterán

A 64 Gb-os Lumia 1020-ast a mai napig hurcolom fotózni, valamint a 950-est használom, az is remek fotókat lő a mai mezőnnyel összevetve

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#41) Plazmacucci válasza ΞΔGLΞ (#33) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Van még olyan topik? :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#42) Inarus


Inarus
addikt

Kár, hogy besült az egész, de olyan arcátalnul kevés cég tudott a felhasználók képébe .....ni (ide mindenki azt illeszt, amit gondol), mint a Microsoft a Windows Phone és Windows 10 Mobile kapcsán. :(((

(#43) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Én csak a Nokiát sajnálom ebben az üzletben, ha a Ms rendesen beleáll a projektbe és fejleszt ahogy kell, a Nokia még létezne, mármint európai vállalatként.
Az már másik történet, hogy a Nokia sem jól/időben váltott a Symbian-ról.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#44) ΞΔGLΞ válasza Plazmacucci (#41) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Még van! :-D

(#45) ΞΔGLΞ válasza sfefe (#35) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Hacsak a csempe miatt használod, már rég ott vannak a megoldások, pl SquareHome 2 és/vagy 3, amivel teljesen winmobilosra lehet szabni a kinézetet, jobban és szebben, mint amilyenen a winfoson valaha is volt.
Jah és akkor minden applikáció működni fog meg létezik millió fajta, ami windows-on vagy eleve bugos volt és soha nem csinálták meg jól, vagy soha nem is létezett.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#46) Soleco


Soleco
tag

A világ egyik legnagyobb cége képtelen volt egy használható telefonos oprendszert kiépíteni, de cserébe a felhasználóit jól átverte. Megállás nélkül igérgettek, aztán adott ponton semmibe hagyták az egész projektet, mert rájöttek, hogy ebbe nem lesz profit.

(#47) #54072192 válasza ΞΔGLΞ (#45) üzenetére


#54072192
törölt tag

Hogy lehet winmobilosabb az eredetinél? Az élőcsempék működnek, megjelennek az értesítések és a tartalmuk?
Akinek az eredetire legjobban hasonlító launcher kell, annak tök mindegy a sok plusz feature. Én is szívesen használnám Androidon, ennek most utánaolvastam, és sokaknak szar volt, pl. az élőcsempék nem működtek. Ajánlgatják a Launcher10-t, az nálam pl. rendszeresen crashelt.

Soleco: Ha a cégek nem csinálnak normális appokat, vagy egyáltalán bármit a rendszerre, akkor hiába. A Google még Youtube appot sem adott ki. [link]

(#48) ΞΔGLΞ válasza #54072192 (#47) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az élőcsempék működnek, megjelennek az értesítések és a tartalmuk?

Igen.

Az utolsó kis biszbaszig testre tudod szabni, droid felülettel nem is találkozol lényegében.

[link]

De nem csak ez létezik...

[ Szerkesztve ]

(#49) paprobert


paprobert
senior tag

A jó:
A hardverigénye közel nulla volt, bőven rávert az akkori droidokra fele hardverrel is, szóval volt jó pont.

A meh:
A Windows 8 által torkunkon lenyomott UI egyedül érintőképernyőn működött - ott sem volt a legfantasztikusabb élmény, de OK.

A rossz:
Lényeges appok teljes hiánya, fő funkciókra csak inferior helyettesítő appok voltak.
Zárt rendszer, idővel biztos vaskos licenszdíjjal ment volna a számla a hardvergyártóknak.

Jobb hogy meghalt.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#50) GeryFlash


GeryFlash
veterán

glenda, anulu, woland es a többi szemellenzős winfan azóta is várja a surface phonet ami majd szétveri a piacot :U

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.