Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát ideje lenne. Chromiumban nagyon tetszik, hogy bejelentkezek és jönnek is a kedvencek meg a kiegészítők. Az internet explorerbe is bele kellett volna már ezt rakni. Remélem az edge nem marad ki. Igaz, nem használom most, mert elegem lett belőle, de ha az MS odafigyel és jóra megcsinálja, lehet visszanekézek rá.
Várós a dolog na.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2) Šolaire


Šolaire
veterán

Nekem bejön az Edge ha így halad akkor nálam kiváltja a chrome-ot. :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#3) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

nah, megint bizonyit a Microsoft !

igyvan, nehogy jot csinaljatok, isten megorizzen . . ;]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#4) alratar válasza Šolaire (#2) üzenetére


alratar
addikt

Detto.
Egyre többet használom az Edget a gyorsasága miatt.

Egy dolog azonban néha kkiragad a böngészésből és nagyon zavar: a nagy címsor rész! [link]
Ha az kisebb lenne... és lenne benn egy jó SpeedDial, csak azt használnám. :)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#5) bunfi


bunfi
őstag

Adtam neki egy esélyt, de el is bukta. Szép, gyors, nem eszik annyi ramot. OK. De azért azt megnézném, hogy hányan vannak Core2Douon 2Gb rammal, hogy ez bármilyen szinten is számítson... vagy épp mivel kb. 10 évvel ezelőtti szinten van a tudása, nem igazán meglepő, hogy nem eszi az erőforrásokat.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#6) Nekomajin


Nekomajin
aktív tag

Pár hónapja még nem az volt, hogy a Chrome platformját implementálják ők is?

(#7) dtracer válasza Sub-ZeRo (#1) üzenetére


dtracer
tag

Ha Microsoft accounttal vagy bejelentkezve a Windowsba, akkor a könyvjelzőid automatikusan szinkronizálódnak, méghozzá az Edge, az Explorer, sőt még a telefonos Explorer között is. Nem tudom, hogy ezt hiányoltad-e, vagy a kiegészítő részt...

Nekem mindenesetre az Edge-es Adblock Plus lesz a feltétel az átállásra.

(#8) tatararpad válasza dtracer (#7) üzenetére


tatararpad
őstag

Microsoft accounttal vagyok bejelentkezve és a könyvjelzők nem szinkronizálódnak.

(#9) calocsay válasza tatararpad (#8) üzenetére


calocsay
tag

Olyan nincs! Szinkronizál az mint a kisangyal. Igy van kitalálva és működik is.

Nokia 520 - Nokia 735 - Nokia 105 - Nokia 215 - Samsung A5 (2017) - Nokia 2720

(#10) tatararpad válasza calocsay (#9) üzenetére


tatararpad
őstag

IE és IE között igen de Edge és IE között nem.

(#11) #14595328 válasza tatararpad (#10) üzenetére


#14595328
törölt tag

Pontosan, importálni kell az Edge-be IE-ből. Amúgy maga a böngésző nem lenne rossz, de nagyon keveset tud még sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#12) dtracer válasza #14595328 (#11) üzenetére


dtracer
tag

Tényleg igazatok van, importálás megy, de utána nincs semmi frissítés. Ez bizony becsapott engem.

(#13) alratar válasza #14595328 (#11) üzenetére


alratar
addikt

Valóban nagyon keveset tud, azonban nagy potenciál van benne, amit, ha ki használnak, mindegyik mai böngészőt le fogja körözni.
Persze kérdés, hogy az M$ mennyire gondolja komolyan ezt a böngésző dolgot és mennyire hallgatja meg a felhasználóit.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#14) joghurt


joghurt
addikt

Pedig azt hittem, készül már hozzá a "Gyors böngészés", a "Szabványos működés", és a "Netes biztonság" nevű kiegészítő. ;]

A tej élet, erő, egészség.

(#15) GyureX


GyureX
tag

Egészen tetszett addig a pontig, amíg le nem akartam tölteni valamit.
Azt hiszem az elvárható ma egy böngészőtől, hogy be lehessen állítani, kérdezzen rá, hogy hova akarom letölteni, amit épp szeretnék. Nem, fogja magát aztán tölti is a users mappán belülre.
Ja annyit azért találtam neten, hogy regedit-ben túrkálva átírható a default letöltési mappa, ami szintúgy fix.
Vicc! Itt búcsúztunk is egymástól.

(#16) Khan13 válasza GyureX (#15) üzenetére


Khan13
senior tag

Nem kell regedit. Jobb klikk a letöltések mappán --> Location tab és ott Move gomb. Ettől függetlenül én sem szimpatizálok ezzel a dologgal.

(#17) Kékes525


Kékes525
félisten

Én maradok a Firefoxnál, nekem megfelelő.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#18) tailor74


tailor74
őstag

Az Edge még gyerekcipőben jár nagyon, bár el kell ismerni, hogy gyors. Egy ideig még marad a chrome.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#19) Syl válasza Kékes525 (#17) üzenetére


Syl
nagyúr

+1
Nekem nem az a fontos egy böngészőben, hogy egy weboldalt 1 vagy 2 másodperc alatt tölt-e be. Inkább legyen kellően testre szabható, ne csak a könyvjelzőket szinkronizálja gépek között, Win mellett legyen Linux verzió is és a fő, nem vagyok hajlandó lemondani a kiegészítőkről: NoScript, uBlock, Ghostery stb., stb.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#20) Kékes525 válasza Syl (#19) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, a Firefox kiegészítői nagyon kényelmessé teszik a használatát. Azonkívül, amit írtál:, Flagfox, Linkification, S2.Google Translator, Speed Dial, NoSquint, FEBE.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#21) David75


David75
őstag

Kipróbáltam, de a felület nekem nem jön be. Gyorsaságban semmi külömbséget nem érzek chrome-hoz képest, ram-ból talán kevesebbet eszik, de abból meg ma már alap, hogy mindenkinek 8/16 van a gépében tehát nem igazán izgat. A chrome-os bookmark bar-ról meg arról hogy akárhol bejelentkezek google fiókba azonnal minden olyan mint otthon nehéz lemondani úgy hogy semmi pluszt nem kapok érte.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#22) alevan válasza David75 (#21) üzenetére


alevan
őstag

de abból meg ma már alap, hogy mindenkinek 8/16 van a gépében

Kíváncsi vagyok, honnan veszitek az ilyen légből kapott adatokat.

Miért lenne alap a 8/16RAM, mikor ha bemegyek a boltba, az elérhető árú notik esetében legtöbb 4GB, míg a belépőszintű notikban és tabletekben 2GB van. De még az előre gyártott desktop PC-k sem tülekednek a RAMban.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#23) #51736960 válasza alevan (#22) üzenetére


#51736960
törölt tag

ráadásul ha megnézel egy pár éves átlag irodai gépet, abban sincs túl sok ram, 1-2GB maximum.

(#24) eventus


eventus
veterán

Hiányzik egy jó és független böngésző :( Opera. Voltak bajok vele, de akkor is jó volt. Már az is chromium alapú, látszik is. Safari is megszűnt pc-re, szintén használtam.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#26) junior11 válasza alevan (#22) üzenetére


junior11
veterán

Így van. Nekem pl. mind2 gépemben 4GB ram van.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#27) jerry311 válasza alevan (#22) üzenetére


jerry311
nagyúr

Légből kapott adatok innen (bár sokszor kábelen jönnek, nem WiFi-n): http://store.steampowered.com/hwsurvey

(#28) Duree


Duree
veterán

Hát jelenleg rengeteg gyermekbetegséggel küzd.Az az érzésem mintha nem lenne kész.

duree54

(#29) alratar válasza Duree (#28) üzenetére


alratar
addikt

Az érzésed nem a véletlen műve. :)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#30) junior11 válasza Duree (#28) üzenetére


junior11
veterán

Még messze nincs kész az MS szerint sem.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#32) arnyekxxx válasza David75 (#21) üzenetére


arnyekxxx
veterán

"már alap, hogy mindenkinek 8/16 van a gépében"

melyik földrészen?

(#33) alevan válasza jerry311 (#27) üzenetére


alevan
őstag

Internet böngészőkről beszélünk, nem játékokról. Megpróbálom a Paint tudásomat megerőltetve ábrázolni mondandóm:

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#35) #06658560 válasza jerry311 (#27) üzenetére


#06658560
törölt tag

8+ GiB RAM: 46,43%. Ja, tényleg alap.

(#36) jerry311


jerry311
nagyúr

Meg mindig pontosabb, mint a tobbiek semmilyen forrassal meg nem tamogatott hozzaszolasa. :P

(#37) morzsa


morzsa
aktív tag

Félig meddig ide tartozik. Miért nem képes egyetlen böngésző sem - a hangsúly most az Edge-en van - az eredeti struktúrában importálni a könyvjelzőket? ...és ha már ilyen béna, akkor miért ajánlgatja? Hogy felb***zon a felhasználó barátságtalansága? Épp elég, hogy a chrome folyamatosan fagyogat a w10 upgade óta, pedig még újra is installáltam.

https://linktr.ee/wbteam21

(#38) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Egy dolog kellene, Chrome alatt is 99%-ban egy dolgot használok: Adblock.
Számorma ettől eltekintve az Edge egy nagyon jó kis minimalista és gyors böngésző.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#39) arnyekxxx válasza jerry311 (#36) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Egy kimondottan hardverigényes körben felvett statisztika pont akkora relevanciával bír a teljes hardverfelhasználói táborra mint az exhas kijelentés.

Megpróbálom képszerűbben leírni:

- A FidSZP támogatottsága 90% felett van!
- Nemáár, és alig látok olyan embert aki ne köpne egyet a nevük hallatán, hol végezték ezt a felmérést?
- A Lendvai Köztársaság Terén egy nagy fehér ház bejáratánál.
- Ja vagy úgy.

(#40) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Na igen az Edge... kevés ramot kér, cserébe keveset is nyújt :D Viszont gyors az tény. De olyan fapados mint a WizzAir.
Csak aztán nehogy az legyen, hogy a bővítmények kezelésével madj megnő a ram igénye, ne adj isten be is lassul.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#41) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Csak a bővítmények miatt váltottam volna vissza, így ez most tolódik egy ideig.

(#42) Pttypang válasza #32839680 (#25) üzenetére


Pttypang
veterán

A verzioszam novelese minden ertelmes indok nelkul ugy latom megis behuzott par embert.
Gratulalok ;)

Everybody lies.

(#44) #72042496 válasza arnyekxxx (#39) üzenetére


#72042496
törölt tag

A példa úgy lenne valamennyire analóg, hogy valaki szerint alap, hogy mindenki a Fideszt támogatja, erre kiderül, hogy még a "Lendvai Köztársaság Terén egy nagy fehér ház bejáratánál" is csak 46,43% a támogatottság.

Nem tudom, melyik a nagyobb fail - hogy az eredeti állítás még a Steam statisztikája szerint sem igaz, vagy hogy ezt látszólag egy ember vette eddig észre a topicban.

[ Szerkesztve ]

(#45) nonsen5e válasza #32839680 (#43) üzenetére


nonsen5e
addikt

Akkor azok a fekete négyszögek amik időnként megjelennek alttabolás után nem a videokártyám szüleményei? Megnyugodtam. :)

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#47) arnyekxxx válasza #72042496 (#44) üzenetére


arnyekxxx
veterán

szvsz mindeni észrevette, de mivel önmában már az diszkvalifikálja a statisztikát ahol készült, a tartalma mellékes - bár tény, hogy vicces x<50%-al alátámasztani a "mindenhol alap" kijelentést.

(#48) cami][us


cami][us
senior tag

Láttam a dobozos W10-et és azzal reklámozták az edge-t hogy testre szabható. Persze érthető a félelem a kiegektől.

(#49) elithun


elithun
őstag

Amíg a fejlesztői nézet használhatatlan, és random újratölt oldalakat addig én biztos nem nézek vissza rá! Nagyon érződik, hogy félkész a böngésző, pedig reméltem, hogy nem így lesz. :(

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#50) Kékes525


Kékes525
félisten

Végnapjait éli a Microsoft Edge?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.