Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Az első miért van bedeszkázva?!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2) adamssss válasza Bogyó bá' (#1) üzenetére


adamssss
veterán

Elvben az a "hűtő". Jobba eloszlatja a keletkezett hőt.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Már is felmerül bennem a kérdés:

Ha egyes 1155-ös alaplapok / H61/P67/Z68 képesek fogadni mondjuk az Ivy Bridge-s procit, akkor fordítva is megy a dolog? Z77-es lapba Sandy-s proci?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4) afterwhite09


afterwhite09
tag

A sabertooth lap marhajólnéz ki:D Nem mmintha a többi nem nézne ki jól, de tetszik ez a design és ha még hatásos is akkor meg pláne :]

People had more, than they needed...

(#5) Pipó


Pipó
őstag

Legalább egy pci-t rájuk tehettek volna.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#6) Thunderdome válasza Graphics (#3) üzenetére


Thunderdome
csendes tag

Igen,csak platformszinten nem fog támogatni egyes funkciókat ha jól emlékszem...

It's nice to be important,but it's more important to be nice.

(#7) Peter13 válasza Bogyó bá' (#1) üzenetére


Peter13
senior tag

Hőpajzs. Elvileg arra való, hogy a nagy fogyasztók (CPU, VGA) által megtermelt hő ne az alaplapot terhelje (mert pl egy lefele fújó CPU hűtőd van, vagy egy olyan kártyád ami nem kifele, hanem mindenfele tolja a levegőt).
Nem vagyok meggyőződve a hatékonyságáról...bár mivel prémium kategóriás cucc, végülis le lehet azt a műanyag vackot szedni róla, és akkor lesz egy jó kis deszkád amin prámium alkatrészek csücsülnek, de olyan meg van egyébként is :)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#8) Logen88


Logen88
aktív tag

Hát igen... az ASUS megint alkotott. :R Nálam a Sabertooth a befutó, amint elérhető lesz kishazánkban rendelem is meg. :B

The Last of Us is a masterpiece.

(#9) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Szerintem kicsit csúnyácskák lettek a lapok, de ez nem szempont végül is.:)

Hamarosan kiderül mit tudnak.:K

(#10) Zodicus válasza Logen88 (#8) üzenetére


Zodicus
senior tag

+1 , mert az elődje is bevált nálam.

(#11) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Gyönyörű az a 4cmes süvítő..éljen a marketing..sabertooth..pff.

(#12) anaqer válasza Peter13 (#7) üzenetére


anaqer
veterán

"Gyíí, á szémém!" :U

De ha már mindenképpen ezt a designt akarják erőltetni, akkor miért nem szívó konfigurációban van legalább az a szomorúságos kis kávédaráló...?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#13) TomiLi


TomiLi
addikt

Kíváncsi leszek a "butább" mATX-ekre is!
A maximus V nagyon baba, a Sabertooth is nagyon tetszik, csak nálam utóbbi nem fér el.... :N

Bogyorisz

(#14) orbano válasza anaqer (#12) üzenetére


orbano
félisten

szívóban van (mármint az alaplaptól elfele szíjja). a hangjára kíváncsi lennék...

mondjuk én a miniITX verziót várom. vajh tuningban egy ilyen kis miniITX mennyire remekel? ha lehet hozni egy sztandard 4.5ghz-et egy olyannal is, akkor boldog ember leszek :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#15) TomiLi válasza TomiLi (#13) üzenetére


TomiLi
addikt

Itt találtam egy "gyengébb" mATX-es lapot is: [link]
Van rajta normális alaplapi usb3.0-ás csati! :C
(van még több kép is, meg lap is - az utolsó oldalon van az mini ITX-es verzió)

[ Szerkesztve ]

Bogyorisz

(#16) toldy válasza orbano (#14) üzenetére


toldy
őstag

Van egy olyan érzésem hogy ez a P8Z77-I Deluxe egész jól fogja bírni a tuningot.

Az élet nem habostorta.

(#17) Petyyyyy válasza Speed® (#11) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Pont ezt jutott eszembe nekem is. Ha valaki értelmes magyarázattal áll elő arra a kérdésre, hogy mit keres az a vacak a lapon...azt megköszönöm :DDD Szerintem egyáltalán nem kéne oda. Ha kitakarom azt a ventit, akkor tetszik a Sabertooth.
Szerk: Ez a süvítő megválaszol mindent. Így má' értem! :))

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#18) StephenNO1


StephenNO1
tag

A szabitooth nagyon bejövős, azért megnézném több hónap használat után mennyi por gyűlne össze a takaró alatt. Rögtön veszik 1-et, amíg a proci úton van addig gyönyörködök benne. ;)

Mindig első a maszek, a munka megvár! A nőkkel jobb jóban lenni, mert náluk van az összes p@na!

(#19) anaqer válasza orbano (#14) üzenetére


anaqer
veterán

Biztos ez? Nekem nagyon úgy néznek ki a lapátok, mintha szimplán fújna.. (ha csak a forgásiránnyal nem trükköztek valahogy).

szerk.: úristen, de szerintem még az a rejtett is... :Y

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#20) Srodney válasza adamssss (#2) üzenetére


Srodney
senior tag

termál ármor? kezdünk gigabyte-osodni.... :W :(((

(#21) Angel1981


Angel1981
veterán

A Deluxe továbbra is nagyon jónak tűnik, a Sabertooth egyre nevetségesebb...

(#22) matteo_szg válasza Speed® (#11) üzenetére


matteo_szg
őstag

Éljen, hogy csak opcionális, alapból nincs feltéve a lapra...

jupiiii

(#23) Nite


Nite
őstag

sabertooth mindig is tetszetos volt, de az a mini venti... :F

mindegy, jok lesznek ezek, varjuk a h77-t :R

Paid my dues!

(#24) LackoMester


LackoMester
addikt

Szépek, talán egy Deluxe majd belefér a költségvetésbe, kb. 280- 300 Euró- ra saccolom az árát a megjelénéskor. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#25) Anfänger válasza LackoMester (#24) üzenetére


Anfänger
őstag

Igen,mások is 300 euróra saccolják.

A kép alatt a 3.sor.
Üdv.

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#26) SQX_Barto válasza orbano (#14) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Asrock Z68 mITX-nél külföldi fórumokban 4,5 GHz-cel már vért izzadtak, (vízhűtés, mosfet hűtés, bridge-hűtés csere), ezzel szemben a Shuttle Z68-as alaplapjával 4,8-ig is felhúzták 2600k-t vízhűtéssel.
Tudom nem teljeseten erre irányult a kérdés, de viszonyítási alapnak gondoltam leírom. :U

Szerk.: Bár a kijövő Z77-es alaplapoknál lehet több lesz a tuning potenciál végre Asus is versenybe szállt :)

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#27) macilaci78 válasza Peter13 (#7) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Vagy garvesztés terhe mellet láthatod a púpos kondikat. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#28) adamssss válasza Srodney (#20) üzenetére


adamssss
veterán

Szerintem is nagy marhaság, de jól néz ki és jól is el lehet adni... :(

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#29) Lacika112 válasza Graphics (#3) üzenetére


Lacika112
aktív tag

duliee neked tuti amd van hogy azt hiszed 1 alapba 2 féle proc is jó

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#30) Viktor77 válasza Lacika112 (#29) üzenetére


Viktor77
titán

Pedig nem kérdez hülyeséget, lévén az én H61-es lapomba is jók a Sandy Bridge-es és az Ivy Bridge-es procik is.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#31) SQX_Barto válasza Viktor77 (#30) üzenetére


SQX_Barto
addikt

h61-h67-z68-ban majdnem mindenre kijön/ki fog jönni a bios update az Ivy Bridge-hez, de ő pont az ellenkezőjét kérdezi, hogy z77-be belemegy-e a Sandy Bridge.
Bár én személy szerint nem értem az értelmét, akkor minek z77 ha Sandy Bridge-et akar használni... :U Hacsak nem a közeli/távoli jövőben akar Ivy-re váltani (de ez nekem akkor sem kerek.)
Sandy Bridge procival elvileg PCI Express 3.0 sem megy, ha jól tudom.

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#32) planbmokus


planbmokus
senior tag

!SABERTOOTH!
Tapasztalatból mondom, hogy jó az a Thermal Armor!

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#33) Viktor77 válasza SQX_Barto (#31) üzenetére


Viktor77
titán

Tényleg a fordítottját kérdezi? Nem mondod! :)

Azért logikus a kérdés, mert ha valaki újonnan vesz lapot, és teszem azt, csak pár ezerrel kerül többe az Ivys mint mint a Sandys lap, akkor a késöbbi fejleszthetőség végett érdemes lehet inkább az venni.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#34) planbmokus válasza Viktor77 (#33) üzenetére


planbmokus
senior tag

És bízzunk benne, hogy az LGA1155 nem annyit fog élni, mint az elődje (1156)...
Már majdnem túllépte az SB a bátyja életciklusát.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#35) SQX_Barto válasza Viktor77 (#33) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Sandy és Ivy között eddigi hírek alapján olyan árnyalatnyi a különbség, hogy szerintem baromság Sandy-ről váltani Ivy-re. Az meg hogy a 1155 meddig fog élni, jó kérdés... :U

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#36) planbmokus válasza SQX_Barto (#35) üzenetére


planbmokus
senior tag

Igaz, hogy láttunk már pár grafikont, amiknek a nagyja csak azt taglalta, hogy a Zintel által grafikus gyorsítónak nevezett vacak (amit az összes tesztoldal is csak egy négy betűs szóval jellemzett, hogy finom legyek), ami eddig inkább lassítóként funkcionált, most gyorsabb lesz. De a CPU erejéről nem sok minden derült ki..

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#37) SQX_Barto válasza planbmokus (#36) üzenetére


SQX_Barto
addikt

"Látatlanban" nekem úgy tűnik kevesebbet fogyasztó Sandy Bridge "csak" az Ivy, de majd hozzáértőek cáfolnak vagy megerősítenek...
Az IGP meg magában elvisz újabb játékokat is (multkor i3-on (HD 2000 van benne asszem) láttam lebutított, kicsit szaggató CoD MW3-at)

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#38) Thunderdome válasza SQX_Barto (#35) üzenetére


Thunderdome
csendes tag

Az Ivy Bridge legnagyobb előnye,hogy már nem kifejezetten processzor,hanem "APU".
A többi gondolom csak finomhangolás,és egy kis teljesítménynövelés...

It's nice to be important,but it's more important to be nice.

(#39) banhammer


banhammer
veterán

Jófajta alaplapok.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#40) XtremLor válasza Pipó (#5) üzenetére


XtremLor
őstag

eleg szomoru, igy muszaj cserelni a kartyakat is bele :(((

"Legen...Wait for it...Dary"

(#41) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

A Saber-t elfogadnám....csak azzal a kis ventivel kezdenék vmit.

[ Szerkesztve ]

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#42) orbano válasza anaqer (#19) üzenetére


orbano
félisten

bazeg benéztem, ez tényleg úgy néz ki hogy befelé fújja a luftot... ügyesek...

A vér nem válik VAZZE!™

(#43) orbano válasza toldy (#16) üzenetére


orbano
félisten

nyami. mondjuk nem örülök, hogy ilyen magas a vrm, de egyeb*ssza jó lesz. bár gyanítom bőven 50k felett fogják adni... :(

A vér nem válik VAZZE!™

(#44) Hokoyumi


Hokoyumi
tag

az a kis venti tényleg befelé fúj a "páncél" alá, hátul az io panelen a lyuk mögött a másik venti meg tolja ki a házból,
gondolom ha levesszük a páncélt a 2 venti is jön vele, és átvált a lap passzív módba

le kell pucolni a lapról a burkolatot, meg az összes gyári bordát és csinálni rá bronzból 1 szép nagy lamellázott hőleadó felület/páncél kombót :)
vagy 3-4kg tuti lenne :DD

vagy megcsinálni vízhűtésesre az egészet, de akkor már úgy hogy a procit is érje
szép kis meló lenne

Amit nem tudsz nem fájl, ilyen a szájber tér. | "Jó lenne még a homokozóba ríni a dömperé"

(#45) anaqer válasza orbano (#43) üzenetére


anaqer
veterán

#16 felett meg én siklottam el - nagyon ügyes megoldás, ha már az alapterület fix, építkezzünk háromdében! Még a hátlapi kivezetésekbe sem lehet belekötni, tényleg minden van, ami csak kellhet, de semmi felesleges legacy baromság.

Bár hogy miért kell mindenkinek minden egyes nyomorult bordát 90%-ban letakarni idióta kis reklámlapocskákkal, azt az ASUS sem fogja tudni megmagyarázni. Ráfesteni miért nem elég...? Vagy akkor talán még egy kis kóbor levegő is érhetné azt a hőátadó felületet, és hát olyat nem tűrhetünk... :U

Hokoyumi
szerintem még az a hátsó venti is a lapra fúj... :(
(és alighanem rézre gondoltál...?)

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#46) (ÉN)közPONT válasza Hokoyumi (#44) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Innen a fórumról Jones szépen ki tudná vitelezni a réz/vízhűtéses 5letedet..nem is lenne rossz ha csinálna egy ilyen konfigot :K

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#47) Angel1981 válasza LackoMester (#24) üzenetére


Angel1981
veterán

300 € ?!?!?! :Y
Huhhh, én olyan 230-250-re saccoltam, és az is volt a felső limit, amit adnék érte.
Ennyiért azért már nem kéne... :(

(#48) LackoMester válasza Angel1981 (#47) üzenetére


LackoMester
addikt

Ja elég sok, meglátjuk.

Egyébként mondja már meg valaki, h. mi ez?

Egyébként ez egy ASUS Maximus V Formula deszka.

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#49) anaqer válasza LackoMester (#48) üzenetére


anaqer
veterán

Ez.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#50) LackoMester válasza anaqer (#49) üzenetére


LackoMester
addikt

Okés, így már világos köszi. :R

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.