Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 64b0r


64b0r
aktív tag

Jó kis kártya, egy darabig még nem kell váltanod róla. :C Kíváncsian várjuk a folytatást!
Egyetlen észrevétel: A Vsync dolog hogy is van? Ha ki van kapcsolva akkor 30-80 között mozog az fps, ha meg be van kapcsolva konstans 59-60? :F Ez hogy lehet?
A witcher íróját meg Ardrzej Sapowski-nak hívják, és lengyel.

[ Szerkesztve ]

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#2) iSonic


iSonic
addikt

Ezzel a kártyával még bőven fogod nyugodt szívvel futtatni a most kiadásban lévő játékokat ;)
GRAT az íráshoz :R :R

[ Szerkesztve ]

(#3) pincehely


pincehely
addikt

Érdemes 4850-ről 4890-re váltani?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#4) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

helyesírásra figyelhetnél :(

4870-en gondolkoztam, egy használtat venni...Mafia 2-höz tuti lenne, ha igényli :) meg akkor végre végigjátszom a gta 4-et ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5) D1Rect


D1Rect
félisten

Jó ötlet a cikk, de talán érdemes lett volna 1 részben leírni az összes játékot. ;)
A DMC4 előre megjósolom, hogy ~200 FPS-el fog futni, mert nem lehet belőni 1680-ra.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#6) huskydog17


huskydog17
addikt

Hűh hatalmas respect és nagy köszönet ezért a tesztért! Ez a teszt számomra 1000-szer többet ér, mint bármely más nagy oldalak tesztje, mivel itt olyan játékok szerepelnek, amelyek érdekelnek is engem, de leginkább az tetszik, hogy részletezted, hogy VSynch-el milyen a játék és anélkül, ugyanis ez nagyon fontos, hiszen ha az ki van kapcsolva, akkor előfordulhatnak elég csúnya képtörések, amelyek nagyon tudják rontani a játékélményt. Vsynch mellett ha stabil 60 FPS-t ad, akkor az abszolút tökéletes játékélmény.

Nagyon várom a folytatást és remélem, hogy folytatod ezt az elemzést is a Vsynch-el! :C

64b0r: a Vsynch azt jelenti, hogy ha az be van kacsolva akkor a játék sebességét a monitor függőleges frekvenciájához igazítja, szinkronizálja. Ennek az előnye, hogy megszünteti a képtöréseket, ezáltal "folyamatosabb, folyékonyabb" lesz a játék, szebben fog menni. Hátránya, hogy ehhez kell stabil 60 FPS.
Ha a monitorod függőleges frekvenciája 60Hz, akkor 60 FPS-re korlátozza a játék sebességét, de ez bőven elegendő.
Én azonban úgy gondolom, hogy 30 FPS ugyan játszható, de korántsem olyan jó, mint a 60 FPS, érezhetően jóval lassabb a 30.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#7) Kevinmaster válasza 64b0r (#1) üzenetére


Kevinmaster
tag

... Andrzej Sapkowski..... Hamár..... ;)

(#8) Jaffafa válasza huskydog17 (#6) üzenetére


Jaffafa
aktív tag

Ne menjünk ebbe bele, de ha a min FPS nem megy 25 alá, akkor te meg nem mondod, hogy 30 vagy 130 az FPS. Ettöl függetlenül nyilván a több a jobb.

"Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

(#9) Kevinmaster válasza Jaffafa (#8) üzenetére


Kevinmaster
tag

Jó, igen, mindenki tudja, hogy a moziban is 25 FPS-sel látjuk a filmet, hiszen tudományosan be lészen bizonyítva, hogy afölött az emberi agy bla-bla.... De akkor is: én látom a különbséget 30 és 60 között. Tény, hogy 60 és 130 között már nem....

[ Szerkesztve ]

(#10) Mobi28 válasza pincehely (#3) üzenetére


Mobi28
tag

Igen, a 4850-est meg add el nekem. :DDD Viccet félretéve érezhetően erősebb a HD4890

(#11) pincehely válasza Mobi28 (#10) üzenetére


pincehely
addikt

Jó pénzért tiéd lehet! :DD

http://kefetemap.deviantart.com/

(#12) mindfreak


mindfreak
őstag

Nem olvastam el a cikket, csak a címet, de válaszolnék is rá: gyakorlatilag mindenre. Full HD-ban eddig mindent vitt nekem. Crysis 2ig nem is igen lesz semmi, ami megfogná.
Jó vétel volt annó, aki most tervez kártyát venni már újabbra ruházzon be.

(#13) luw2win válasza pincehely (#3) üzenetére


luw2win
őstag

Én máig megvagyok tökéletesen a 4850-emmel. 1680-ba mindent elvisz, csak az elsimitással óvatosan kell bánni.
Engem még sokáig fog szolgálni az biztos

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#14) patakidr


patakidr
aktív tag

Szép és jó a teszt, csak egy picit érdekesre sikeredett a játékválasztás.
Rts-ekkel indul, aminek ugye nem eltúlzott a GPU igénye. Aztán kapunk egy - a cikk szerzője által is gyengusnak tartott - FPSt. Hol maradnak az erősebb és aktuális progik? Vagy esetleg a Crysis, COD4, Wolfenstein? Mert ezek bizony, ha nem is vészesen, de még az 5850-emet is meg tudják izzasztani. Nem gondolom, hogy ezekben ilyen jól szerepelne a kártya.
Ezt pusztán megjegyzésnek vegyétek, ne cinknek.

(#15) huskydog17 válasza Jaffafa (#8) üzenetére


huskydog17
addikt

Jó ne menjünk bele, de 30 és 60 FPS között igenis nagyon látni a különbséget ha be van kapcsolva a Vsynch! 60 felett viszont tényleg nem lehet látni :)
Ezért a legjobb az, ha a min. FPS 50-60 körül van, mert akkor nem lesz sose a játékban lassulás.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#16) D.Orion


D.Orion
veterán

Jó kis írás lett. Ha meg tudod oldani, akkor kérd kölcsön valakitől az új Alien vs. Predator-t. Szerintem nagyon sokan kíváncsiak lennének rá, hogy ezen a kártyán mire képes.

Grat! :R

[ Szerkesztve ]

(#17) Májsztró válasza patakidr (#14) üzenetére


Májsztró
addikt

A Cod4-et még a 4850-es is kihajtja teljes grafikával minden szűrővel 1280-ban. :) A Cod4 nem a legjobb példa és a Wolfenstein sem.

[ Szerkesztve ]

(#18) patakidr válasza Májsztró (#17) üzenetére


patakidr
aktív tag

A Wolfenstein jobban megfogja a kártyát, mint a Crysis 1920x1080-on, full-full-ban.
Bizonyám:)

(#19) patakidr válasza D.Orion (#16) üzenetére


patakidr
aktív tag

Már megjelent ez a progi? A legújabb?

(#20) nuke7 válasza D1Rect (#5) üzenetére


nuke7
veterán

de be lehet :K csak le kell állítani a frissítést 59hz-re ;) szoval nem lesz 200körül az elég igényes játék lett.

https://youtube.com/user/nuke7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.