Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) litter


litter
tag

Haszos írás, köszi a tippet, ki is próbálom! :R

(#2) Winner_hun


Winner_hun
félisten

hogy megkéred az adott adott olda

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3) dojle válasza litter (#1) üzenetére


dojle
csendes tag

rólatok került-e már ki necces tartalom a világhálóra? vannak-e tapasztalatok?
egyébként van spec. "tartalom eltávolítással" foglalkozó cég is, persze ez nem a reklám helye, meg komoly pénzeket is elkérnek egy-egy ilyenért, közben pedig lényegében csak a fentiek állnak az ő rendelkezésükre is...

(#4) edward2


edward2
addikt

egy példát légyszives mondjatok már. mert ez így nem épp mindennapos problémának tűnik...

(#5) litter válasza edward2 (#4) üzenetére


litter
tag

En szivok ezzel folyamatosan, a nevemet beirva kidob egy-ket olyan osregi forumhozzaszolast, amit nagyon nagyon szivesen takaritanek el onnan.
Ki gondolt meg akkor HR-es kemekre, akik csak erre vannak raallva :F

[ Szerkesztve ]

(#6) dojle válasza edward2 (#4) üzenetére


dojle
csendes tag

pl. ha saját oldalad/blogod van és ott olyan tartalom szerepel, amit már nem szeretnél, hogy megtalálható legyen a kereső segítségével, fent legyen az interneten. pl. korábbi barátról/barátnőről szóló cikk; vagy egy sértő mondat, amire felhívják a figyelmed; vagy blogot vezetsz és ott írtad le az aktuális sérelmed (és ezt megtalálja az, akinek a legkevésbé sem kellett volna), majd törlöd a bejegyzést, de a Google még hetekig-hónapokig első helyen hozza adott kulcsszóra, stb.

ha pedig rólad kerül ki bármilyen infó, ami számodra kínos, akkor egyértelmű, hogy szeretnéd, ha az nem lenne kint; vagy kikerül egy jelszavad, vagy bármi más személyes adatod. Esetleg szerzői jogsérelem ér, stb. Bármikor előfordulhat az ilyesmi sajnos, és mire a törvénykezés elér odáig, hogy az adott infó lekerüljön, addigra hónapok-évek telnek el... ez pedig rettentő sok az információs világban.
Máskülönben pedig egyre inkább a cégek felvételiztői is utánad kereshetnek... és bizony lehetnek kellemetlen kommentek, írások, stb.

Minderre a fenti megoldások állnak rendelkezésre. Természetesen ez a bejegyzés nem azoknak lesz hasznos, akik most épp elolvasták, de nincs ilyen problémájuk. Érdemes lehet eltenni könyvjelzőbe, hogyha itt a probléma, akkor elő lehessen venni és tudj lépéseket tenni.

(#7) dojle válasza edward2 (#4) üzenetére


dojle
csendes tag

[duplán írta be, az előző HSZ-t, vmi szerver error után....]

[ Szerkesztve ]

(#8) Frenky89


Frenky89
őstag

Egy SEO FAQ-t vagy How to-t szívesen látnánk szerintem, nem mellesleg remek írás.

(#9) edward2 válasza litter (#5) üzenetére


edward2
addikt

rofl. hát elég vad dolgokat írtok :) arról már hallottam hogy munkáltató iwiw-en nyomoz de hogy már kommenteket meg ilyen fosokat is az már hihetetlen.

(#10) ronson válasza litter (#5) üzenetére


ronson
őstag

Miért a HR-esek előtt megtagadod önmagad? :F

(#11) litter válasza ronson (#10) üzenetére


litter
tag

Mert egy 9 evvel ezelotti idiota forumhozzaszolas 14 eves korombol szted mennyire tukrozi a jelenlegi onmagam?

[ Szerkesztve ]

(#12) #64791808 válasza dojle (#7) üzenetére


#64791808
törölt tag

PÜ ment!

(#13) Frenky89


Frenky89
őstag

Jah, azt akartam még megkérdezni, hogy a saját oldalaimról meg tudom nézni valahol, hogy van-e róluk bejelentés, vagy valami ami negatívan befolyásolná az oldalak kereső beli besorolását?

(#14) dojle válasza #64791808 (#12) üzenetére


dojle
csendes tag

köszönöm, megkaptam, hamarosan válaszolok rá részletesen

(#15) dojle válasza Frenky89 (#13) üzenetére


dojle
csendes tag

hát, ez egy kicsit más jellegű kérdés, mint ami a téma, ezért nem is offolnám szét nagyon.
egyrészt a cikkben említett és hivatkozott Webmester Eszközökbe regisztrálj be, onnan elég sok minden kiderül a honlapról.
Konkrétan, hogy büntetésben vagy-e, leginkább úgy tudod leellenőrizni, hogy a keresőbe beírod a saját URL-edet (sajatdomain.hu) és ha első helyen hozza a Google, akkor nagy büntetésről nem lehet szó. (ugyanis az egyik fajta büntetés, ha a saját domained hátra dobja 20-30, esetleg 100 találattal)
A későbbiekben majd megpróbálok hasonló cikkekkel jönni, érdemes követni a cikkben hivatkozott szakmai blogomat is, onnan is fogok átemelni témákat, ill. a SEO olyan tág témakör, hogy általános útmutatást biztosan nem lehet néhány mondatan, sőt még egy cikkben sem adni...

(#16) Frenky89 válasza dojle (#15) üzenetére


Frenky89
őstag

:R

(#17) Enclave válasza litter (#11) üzenetére


Enclave
aktív tag

Azt nem igazán értem,h. ezt miért nem mondhatod nekik is,ha az egy 14 éves korodból való hsz...
Ha mindent így "kinyomoznak" akkor talán az életkort is figyelembe veszik a talált anyagokról... (és nem egy 14 éves munkavállalót akarnak alkalmazni...)

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#18) dojle válasza Enclave (#17) üzenetére


dojle
csendes tag

pedig sztem teljesen életszerű litter példája:

Elmész állásinterjúra, ahol a legjobbat hozod ki magadból, legjobbakat mondod el magadról és megcsillantod annak a reményét, hogy te vagy az ideális jelölt, majd jön a HR-es és beüti a keresőbe, hogy "családneved keresztned" és akkor ömlik a találat a nevedre, akkor nem biztos, h minden okés, amit 14 éves korodban bevéstél és a kereső kilistázza...

pl. üzenetek a társkeresőn, hozzászólások a konkurencia oldalán (mit tudtad te anno, hogy hova kerülsz majd dolgozni), blogbejegyzések egy haveri blogon - ahova illusztráció gyanánt egy kép is felkerült: kézben a sörrel, másnaposan; egy hozzászólás a haveroktól, amiben azt ecsetelik, hogy milyen jó volt a lógás a suliból/munkából...
stb, stb

[ Szerkesztve ]

(#19) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Hasznos írás, hiánypótló munka. Köszönjük! Remélem minél kevesebb embernek lesz rá szüksége, de az ördög nem alszik.

(#20) Realradical


Realradical
őstag

Hasznos lesz mindenképp , remek cikk.

Példát sokan kértek: Nálunk egy kórházi fórumon jöttek olyan kommentek, amik meglehetősen alpári stílusban nyilatkoztak egy dokiról és több vezető politikussal szexuális kapcsolatot vázoltak fel. (ehh de finom voltam :) ) Szóval ez még egy dolog , de amikor a kórházra kerestek rá ez volt több esetben is az első találat, hiába távolítottuk el.

No mi itt kezdtünk el segedelmet kérni a googletól :)

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#21) dojle válasza Realradical (#20) üzenetére


dojle
csendes tag

köszönöm a pozitív visszajelzéseket és a további példákat!
úgy néz ki, kimeríthetetlen a példatár, h milyen esetek fordulhatnak elő...

esetleg, ha vannak konkrét kérdések, amit majd cikk formájában még ebben a témakörben várnátok, jöhetnek fórumra, pü-ben.
Sajnos az olyan, mint "SEO útmutató", vagy "hogyan legyek első a Google-ban" nagyon egyedi és szinte egy cikkben le sem írható, így ilyenre nem is vállalkoznék, de ha vannak konkrét kérdések, azok mindig jól jönnek és abból már kerekedhet cikk.
A "mit javítsak a honlapomon" kérdések pl. jöhetnek és azokra szívesen válaszolok a blogomon.

(#22) Nimrod válasza dojle (#3) üzenetére


Nimrod
addikt

Nem kínos, inkább csak érdekes. Néhány éve rákerestem a nevemre Google-ben és végignéztem a találatokat. Semmi érdekes, kivéve, hogy nyertem valami nyereményjátékban úgy fél éve, amire tényleg jelentkeztem. Értesítés ugyan nem volt, reklamálás kifutott az időből meg nagyon nem is érdekelt, ezért annyiban is hagytam. Ez volt 2006-ban.
Most ezt az írást olvasva tettem még egy próbát, eredmény hasonló, semmi érdekes, de a nyereményjáték linkjét még mindig kidobja.
Le lehet az ilyet valahogy szed(et)ni? :F

A linkre kattintva látható, hogy az oldal már nem is létezik, tehát valahogy a Google cache-eli. Tárolt változatra utalás nincs.

[ Szerkesztve ]

(#23) D1Rect válasza Realradical (#20) üzenetére


D1Rect
félisten

Jól van, tényleg van való életbeli haszna a dolognak. :R

(#24) dojle válasza Nimrod (#22) üzenetére


dojle
csendes tag

jaja, az írásban nem egy lehetőséget vázoltam fel, mi a módja a leszedetésnek. :))
Szerintem ha egy eltávolítási kérelmet nyújtasz be (Google eltávolítási kérelem), ahol a mostanihoz hasonlóan megindoklod, hogy már az oldal sem létezik, mégis bent van az indexben, ill. a neved szerepel, de ehhez nem járultál hozzá, ezért töröljék az indexből - vélhetően 2-3 héten belül törlése is fog kerülni... persze semmi sem garantált, de...

(#25) zabu


zabu
tag

Győrben volt most egy ilyen eset. Lányt felvett egy barátnője borotválkozás közben/természetesen nem az arcát:)/ és ez fel is került utube-ra. nem volt belőle per, a videó közben már lekerült. A lányt kirúgták /ismerem, és állítom jogosan a többi balhéért/.

Amúgy az írás nagyon jó lett!

(#26) Nimrod válasza dojle (#24) üzenetére


Nimrod
addikt

De kis cseles. Google fiók kell az eltávolítás kéréséhez, ami nekem nincs. :DDD

(#27) siofok válasza Nimrod (#26) üzenetére


siofok
őstag

tudomr égi a téma,de hátha másnak is van ilyen gondja mostanába.

ráadásul ugyis azt igazolják vissza hogy elutasítva.
elvileg sztem azt webmesterek használhatják csak.:(
pedig én olyan találatot akartam eltüntetteni,ami már réges rég törölve volt 1 oldalról,de a google mégis hozta.

amugy van 1 ilyen szolgáltatás:www.hirnevvedelem.hu

[ Szerkesztve ]

OnePlus nord 2t

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.